Setari Cookie-uri

Vreau sa ma indragostesc de cine trebuie!!!

Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!
unknown9554
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:36
Mai multe amanunte daca se poate despre cei de care te-ai indragostit, ce defecte le-ai gasit incat n-ai putut continua relatiile?
miss_darine
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:40
Pai, persoana de care m-am indragostit avea o alta relatie( nu stiam cand m-am indragostit)...si desi ma placea si el (spun asta pt ca s-a purtat intotdeauna recpectuos cu mine), am considerat ca e mai bine sa ramanem amici deoarece m-am gandit la prietena lui, plus de asta nici el nu stia cam ce-si dorea!
unknown9554
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:51
Ok, asta e un exemplu. Mai ai si altul? Pentru ca vorbeai de mai multe relatii nepotrivite, nu doar de un caz nefericit.
rashela
Postat pe 18 Aprilie 2010 17:53
De la: rashela, la data 2010-04-18 17:53:50Ok, asta e un exemplu. Mai ai si altul? Pentru ca vorbeai de mai multe relatii nepotrivite, nu doar de un caz nefericit.


Pai da, au mai fost cateva ,,relatii nepotrivite"...spun asta deoarece persoanele cu care am incercat sa am o relatie, aveau oarecum alte asteptari de la aceasta relatie...in sensul ca puneau sexul pe prim plan...nu am nimic cu asta, dar eu sunt o persoana mai rezervata, mai intai sa cunosc persoana bine bine si apoi sa dau frau liber sentimentelor mele...si in oarecum putinele mele relatii s-a intamplat sa ,,ma paraseasca" daca pot spune asa din acest motiv, sau invers, sa inchei eu relatia ( din cauza insistentelor lui, desi il placeam).
unknown9554
Postat pe 19 Aprilie 2010 09:14
De la: unknown9554, la data 2010-04-19 09:14:29
De la: rashela, la data 2010-04-18 17:53:50Ok, asta e un exemplu. Mai ai si altul? Pentru ca vorbeai de mai multe relatii nepotrivite, nu doar de un caz nefericit.


Pai da, au mai fost cateva ,,relatii nepotrivite"...spun asta deoarece persoanele cu care am incercat sa am o relatie, aveau oarecum alte asteptari de la aceasta relatie...in sensul ca puneau sexul pe prim plan...nu am nimic cu asta, dar eu sunt o persoana mai rezervata, mai intai sa cunosc persoana bine bine si apoi sa dau frau liber sentimentelor mele...si in oarecum putinele mele relatii s-a intamplat sa ,,ma paraseasca" daca pot spune asa din acest motiv, sau invers, sa inchei eu relatia ( din cauza insistentelor lui, desi il placeam).
te inteleg perfect,,,,in timp ce citeam m-am vazut pe mine intr-o oglinda,,,,,stii care e partea trista ca la fel si eu sunt si anume am gasit un barbat care are tot ce vreau si mai ma si iubeste ar fi ceva de genul pana la adanci batraneti,,,insa e insurat,,,,cred ca uneori nu numai ce vrem noi se intampla in viata si am ajuns la concluzia sa nu mai caut nici o calitate la ei,,,ci pur si simplu sa ma aleaga ei,,,iar daca eu cred ca merita poate incerc iar daca nu cred ca imi sta mai bine singura,,,am trecut prin multe relatii nu de sex ci relatii care au fost un dezastru,,,parca zici ca atrag toti numai pe cine nu trebuie dupa mine numai aia vin la mine ,,,,,baietii buni poate ma cred prea ingamfata ,,,,,nu stiu,,,,sfatul meu e ca ce e pentru noi e pus deoparte,,,,,si gandeste la fel ca noi asa ca smile,,,o sa vina si persoana potrivita
ghiuzelim
Postat pe 24 Aprilie 2010 03:19
nu ti-ai pus niciodata intrebarea de ce el nu a divortat niciodata daca te iubeste si el atat de mult?nu vreau sa fiu rea dar priveste lucrurile cu realitate....vei mai sta cu el 5-6 ani...si el tot la nevasta se va intoarce....si tu ce faci?ai stat atata timp sa pierzi cu un om legat de ceva....
andy22
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:10

Eu personal cred ca in momentul in care d-zeu iti da frumusete , cariera , sanatate ...nu-ti da fericire , de undeva balanta se inclina , cei mai fericiti oameni din lume nu sunt cei bogati , cei frumosi , cei iubiti sau cei sanatosi , care au aceste lucruri in exces , ci cei carora d-zeu le-a dat cate putin din toate.
Poate ca fata de cei care te iubesc tu nu le-ai dat atentie ar fii trebuit prieteneste sa le acorzi o sansa , sa-i cunosti , poate cunoscandu-i ca oameni ii ve-i aprecia mai mult , la varsta ta judeci oamenii dupa aparente si dupa situatia lor materiala , cu timpul , sufletul devine prioritar , el este nemuritor.
Ma pricep foarte bine la astrologie si-ti pot crea profilul sufletului pereche , stiu reteta lui , numai ca tie o sa-ti trebuiasca sa cauti ingredientele .O poti lua ca o joaca , dar la final imi ve-i da dreptate , e testat de mine in timp in foarte multi ani. Intra pe privat , da-mi datele tale de nastere si-ti dau reteta .
Eu unde am raspuns o data nu mai intru niciodata , asa ca daca imi raspunde cineva acolo nu am habar , nu ma intereseaza comentariile din urma mea , stii cum se spune : dupa mine , potopul...eu intru , ajut cu un sfat daca pot si merg mai departe spre alte suflete care poate asteapta un ajutor sau o parere de-a mea.
banalulanonim
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:13
De la: andy22, la data 2010-04-24 09:10:10nu ti-ai pus niciodata intrebarea de ce el nu a divortat niciodata daca te iubeste si el atat de mult?nu vreau sa fiu rea dar priveste lucrurile cu realitate....vei mai sta cu el 5-6 ani...si el tot la nevasta se va intoarce....si tu ce faci?ai stat atata timp sa pierzi cu un om legat de ceva....



Wow...credeam ca numai mie mi se intampla sa fiu in zona crepusculara!!!! :)) In sfarsit la mine sunt lucrurile un pic diferite-nu s asa frumoasa , sunt eventual draguta-nu din ce zic eu -ce din ce mi zic altii- in sfarsit-am vreo 30 de ani...Eu am ajuns la concluzia ca mai bine nu mai astept nimic mai ales de la barbati...Lumea zice ca o data cu trecerea timpul;ui femeile-adica cele de 30- 30 si ceva - devin pretentioase- se poate...Eu nu pot spune ca mi doresc f mult-a cuma altii sa o judecec- nu caut pe unu cu contu doldora in banca-daca il are cu atata mai bine, nu tb. sa fie frumos-insa trebuie sa-mi placa mie-e acel feeling pe care il ai cand iti place cineva- apoi vreau sa vad ce i poate capu fara sa sar cu el in pat imediat...Ori ei la 20, 25, 30 de ani nu se gandesc decat sa aiba cat mai multe crestaturi pe raboz....Eu vreau sa vad ce-i poate capu-Nu vad d c m-as intalni cu cineva care nu arata ca are ceva in cap...Doar pt. ca mi zice ca si cauta sufletul pereche, ca sunt frumoasa si ca-l intreg! Nu mi spala mie creierul cu asa ceva! De altfel astea devin deja puNcte descalificatoare...Nu ies in club sa agat, in parc , in metrou...Singurele alternative raman-internet-site-uri de socializare, prin cunostinte sau chiar hazardul. Dar nici acolo nu merge bine...Am incercat cu fratele unei frietene- mi-am dat seama din comportament ca nu ne potrivim plus ca era relatie la distanta. Astia de pe net- f. rar gasestio o persoana normala- adika sa aiba rabdare sa o cunosti un pic, sa vezi ce-i poate capu si eventual dupa ce vorbesti cu el o aptamana-daca ti da inima ghes te vezi cu el...EI nu!!!! Daca se poate sa le dai id de mess in 5 minute, apoi nr. de tel in 2 si in 10 minute sa va intalniti in fata blocului si daca se poate in 15 sa fiti in pat...In plus nu ma incanta sa ies cu un barbat de 40 de ani care si cauta sufletul pereche-cica. Nu vreau sa fiu crescuta-si nici sa cresc pe cineva! Vreau sa cresc impreuna cu cineva! Astfel ca in prizma ultimelor revelatii pe care le-am avut NU MAI CAUT-oricum aveam perioade si perioade- am decis ca daca Dumnezeu va vrea sa-mi gasesc acea persoana DEOSEBITA asa va fi-till then: live and learn! Sunt convinsa ca EL are un plan pt. fiecare si ca de-a lungul vietii trebuie sa invatam- cand nu invatam sau persistam in greseala o patim...Pupici si imbratisari
Sper ca nu am speriat pe nimeni cu aberatiile mele
krystalis
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:39
De la: krystalis, la data 2010-04-24 09:39:51
De la: andy22, la data 2010-04-24 09:10:10nu ti-ai pus niciodata intrebarea de ce el nu a divortat niciodata daca te iubeste si el atat de mult?nu vreau sa fiu rea dar priveste lucrurile cu realitate....vei mai sta cu el 5-6 ani...si el tot la nevasta se va intoarce....si tu ce faci?ai stat atata timp sa pierzi cu un om legat de ceva....



Wow...credeam ca numai mie mi se intampla sa fiu in zona crepusculara!!!! :)) In sfarsit la mine sunt lucrurile un pic diferite-nu s asa frumoasa , sunt eventual draguta-nu din ce zic eu -ce din ce mi zic altii- in sfarsit-am vreo 30 de ani...Eu am ajuns la concluzia ca mai bine nu mai astept nimic mai ales de la barbati...Lumea zice ca o data cu trecerea timpul;ui femeile-adica cele de 30- 30 si ceva - devin pretentioase- se poate...Eu nu pot spune ca mi doresc f mult-a cuma altii sa o judecec- nu caut pe unu cu contu doldora in banca-daca il are cu atata mai bine, nu tb. sa fie frumos-insa trebuie sa-mi placa mie-e acel feeling pe care il ai cand iti place cineva- apoi vreau sa vad ce i poate capu fara sa sar cu el in pat imediat...Ori ei la 20, 25, 30 de ani nu se gandesc decat sa aiba cat mai multe crestaturi pe raboz....Eu vreau sa vad ce-i poate capu-Nu vad d c m-as intalni cu cineva care nu arata ca are ceva in cap...Doar pt. ca mi zice ca si cauta sufletul pereche, ca sunt frumoasa si ca-l intreg! Nu mi spala mie creierul cu asa ceva! De altfel astea devin deja puNcte descalificatoare...Nu ies in club sa agat, in parc , in metrou...Singurele alternative raman-internet-site-uri de socializare, prin cunostinte sau chiar hazardul. Dar nici acolo nu merge bine...Am incercat cu fratele unei frietene- mi-am dat seama din comportament ca nu ne potrivim plus ca era relatie la distanta. Astia de pe net- f. rar gasestio o persoana normala- adika sa aiba rabdare sa o cunosti un pic, sa vezi ce-i poate capu si eventual dupa ce vorbesti cu el o aptamana-daca ti da inima ghes te vezi cu el...EI nu!!!! Daca se poate sa le dai id de mess in 5 minute, apoi nr. de tel in 2 si in 10 minute sa va intalniti in fata blocului si daca se poate in 15 sa fiti in pat...In plus nu ma incanta sa ies cu un barbat de 40 de ani care si cauta sufletul pereche-cica. Nu vreau sa fiu crescuta-si nici sa cresc pe cineva! Vreau sa cresc impreuna cu cineva! Astfel ca in prizma ultimelor revelatii pe care le-am avut NU MAI CAUT-oricum aveam perioade si perioade- am decis ca daca Dumnezeu va vrea sa-mi gasesc acea persoana DEOSEBITA asa va fi-till then: live and learn! Sunt convinsa ca EL are un plan pt. fiecare si ca de-a lungul vietii trebuie sa invatam- cand nu invatam sau persistam in greseala o patim...Pupici si imbratisari
Sper ca nu am speriat pe nimeni cu aberatiile mele


Nu e nimic aberant in ceea ce ai scris tu aici, din contra, esti o persoana cu foarte mult bun simt. Si sincer greu mai gasesti oameni normali in zilele noastre, ai foarte multa dreptate!
liliana2005
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:29
Un baiat cand te iubeste cu adevarat te pune pe primul loc in toate si apoi se gandeste la propia persoana. Ar trebui sa ii acorzi o sansa unui baiat care te iubeste...el va face tot posibilul sa te faca fericita si va tine cont in primul rand de ceea ce vrei tu. Daca intr-o relatie nu exista de la inceput respect,comunicare si dragoste,atunci nu va exista nici pe parcurs si nu e o relatie de durata.
mika_elaaa
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:54
Si eu vreau acelasi lucru. Insa vad ca norocul ma cam ocoleste. Dupa o relatie de 5 ani, esuata in cele din urma, am hotarat sa vin in Italia. Pe drum am cunoscut un baiat. Pe placul meu. Ne-am imprietenit numai ca el este in alt oras decat mine, aici in Italia. La o distanta destul de mare. Imi place foarte mult de el si eram hotarata asa cum am vb si cu el sa construim o relatie serioasa. Asta voia si el. Voiam sa ne ducem in toamna acasa impreuna. Vorbim la tel zilnic, insa el mi-a propus sa ma duc sa locuiesc cu el, lucru km dificil de facut deoarece eu urmeaza sa incep munca aici in zona unde locuiesc eu. Dar totusi eu imi doresc o relaite cu acest baiat. I-am propus sa vina el aici unde locuiesc eu, dar nu este hotarat. Mi-a zis sa ma hotarasc ce vreau sa fac. Eu sunt disponibila sa il astept cat este nevoie. Numai ca el vrea ceva cat mai urgent. Il plac foarte mult si nu as vrea sa il pierd. Nu stiu ce sa fac. Sunt putin disperata. Astept sfaturi si idei, va rog mult.
simy_cata
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:29
De la: unknown9554, la data 2010-04-19 09:14:29
De la: rashela, la data 2010-04-18 17:53:50Ok, asta e un exemplu. Mai ai si altul? Pentru ca vorbeai de mai multe relatii nepotrivite, nu doar de un caz nefericit.


Pai da, au mai fost cateva ,,relatii nepotrivite"...spun asta deoarece persoanele cu care am incercat sa am o relatie, aveau oarecum alte asteptari de la aceasta relatie...in sensul ca puneau sexul pe prim plan...nu am nimic cu asta, dar eu sunt o persoana mai rezervata, mai intai sa cunosc persoana bine bine si apoi sa dau frau liber sentimentelor mele...si in oarecum putinele mele relatii s-a intamplat sa ,,ma paraseasca" daca pot spune asa din acest motiv, sau invers, sa inchei eu relatia ( din cauza insistentelor lui, desi il placeam).


Am fost si eu cu o fata, avea toate calitatile pe care mi le-as fi dorit vreodata, pentru mine,...era perfecta.
Exact asa cum spui tu, am insistat pentru anumite lucruri, dar doar pentru ca tineam foarte mult la ea nu pentru ca urmaream ceva anume...imi rau ca nu si-a dat seama cat de mult tineam la ea, dar asta e viata merge mai departe..nu tot timpul ne iese asa cum vrem noi

As vrea sa dau timpul inapoi, sa ma fi comportat altfel..dar cred ca toti am vrea sa putem face asta
mihaib
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:21
De la: unknown9554, la data 2010-04-18 16:36:31 Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!



draga mea...se pare ca avem aceeasi problema... exact aceleasi lucruri mi se intampla si mie...si inca nu pot sa-mi dau seama de ce?!!!? ce lectie pe plan spiritual am de invatat...se tot repeta....nu mai gasesc fata de care sa ma indragostesc,daca imi place o tipa este deja luata ,iar de cele care se indragostesc de mine sau ma plac si insista sau pur si simplu vor sa iasa cu mine ,nu-mi vine sa ma ating,nici macar la o cafea sa ies cu ele, chiar daca tipele sunt frumoase....prefer sa fiu singur,desi sufar de singuratate...offff
turcbazat
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:45


Exact acum am citit acest subiect.. cand nu aveam o stare prea buna, sa zic asa...si ceea ce-a zis acea domnisoara, mi se intampla si mie...park m-as vedea pe mine in totalitate. Faza cea mai aiurea este ca barbatii catalogheaza femeile, ca fiind usoara si nu stiu sa faca diferenta intre ele, aici este ''durerea'' cea mai mare si apoi se mira de ce sunt inselati, sau de ce raman cu datorii, asta in cazul celor bogati..si nu numai..
Fetele bune, nu prea au noroc, sau o sa avem noroc mai tarziu, ca apoi sa-i multumim lui Dumnezeu.
Cred ca ar trebuii sa nu mai avem asa multe pretentii, pt k nici noi nu suntem perfecte, dar am observat ca si asa, intalnim numai ciudati
Oricum, ai grija de tine si tine capul sus..stii cum se spune ''daca sufletul tau plange, nu arata si altora'', incearca sa joci putin teatru si sa zambesti mereu.
Ce-ai al nostru este pus de-o parte. Barbatii care nu stiu ce vor nu sta cu noi, noua ne trebuie barbati cu capul pe umeri. Mai bine ne axam profesional mai mult, apoi...tptul o sa vina de la sine
Numai bine si ai grija de tine!
izabela_iuliana
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:07
am si eu cateva prietene cu aceesi problema ca a voastra, sufera de singuratate si din disperare, se intalnesc cu persoane la intamplare care se dovedesc a fi total neprotrivite pentru ele, apoi sufera iar... mi se pare un cerc vicios. sfatul meu e sa nu mai alergati atata dupa ingragosteala si nu va mai plangeti de mila... ocupati de voi, faceti ceva ce va place, urmati un curs de dans, de fotografie, de gatit, nu stiu, orice va place... invatati sa fiti fericite si singure! yo cred ca exista o persoana potrivita pentru fiecare, dar il intalnesti atunci cand nu te astepti, nu atunci cand il cauti... e doar parerea mea
rock_the_angel
Postat pe 25 Aprilie 2010 00:33
Buna, nu da vina pe nimeni deoarece suntem responsabile de ce se intampla in viata noastra si ce fel de partener atragem, nu astepta sa ti-l aduca Dumnezeu la usa ca nu se va intampla. Incearca sa iti schimbi gandirea si o sa vezi ca intr-o zi il vei gasi. Atata timp cat te gandesti si ai o gandire negativa nu vei reusi. Un exemplu sa ma intelegi, daca gandurile tale zilnice sunt sa nu intalnesti o persoana geloasa, posesiva, sa nu te minta, sa nu insele, sa nu vrea o aventura exact cu asta te alegi pentru ca asta e dorinta ta zi de zi . Legile universului functioneaza indiferent daca crezi sau nu ceea ce gandesti asta iti va da. Sfatul meu este sa incepi sa iti creezi imaginea persoanei care ti-o doresti cu adevarat nu ce nu doresti la aceea persoana sa fi constanta in gandirea pozitiva pe care ti-o faci si o sa vezi ca intr-o zi vei intalni aceea persoana care se potriveste cu tine, sunt multe lucruri care nu te invata nimeni , nici la scoala , nici parintii, nici cei mai buni prieteni dar experienta ce o acumulezi in timpul vietii si daca reusesti sa vezi unde gresesti si sa nu mai repeti acele greseli vei reusi . Incearca si ai sa vezi ca daca te gandesti la ce vrei si nu invers il vei intalmi la momentul potrivit si va veti recunoaste pentru ca si el isi va dori aceleasi lucruri. Iti doresc ce e mai bun pentru tine.
kudika073088
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:15
zimi si mie cum se procedeaza
kudika120589
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:33
buna!! nu stiu de ce dar ma recunosc perfect in cuvintele tale. am aceleasi probleme si de curand, la fel ca si tine m-am indragostit de curand, si nu prea mi se intampla. un coleg nou la munca. ne aruncam priviri ca doi adolecenti. si pur simplu nu face nici un pas. mereu mi se inampla la fel.ajungi sa crezi ca e ceva in neregula cu tine, ca faci ceva gresit, etc.
sodutza
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:58

Wow...credeam ca numai mie mi se intampla sa fiu in zona crepusculara!!!! :)) In sfarsit la mine sunt lucrurile un pic diferite-nu s asa frumoasa , sunt eventual draguta-nu din ce zic eu -ce din ce mi zic altii- in sfarsit-am vreo 30 de ani...Eu am ajuns la concluzia ca mai bine nu mai astept nimic mai ales de la barbati...Lumea zice ca o data cu trecerea timpul;ui femeile-adica cele de 30- 30 si ceva - devin pretentioase- se poate...Eu nu pot spune ca mi doresc f mult-a cuma altii sa o judecec- nu caut pe unu cu contu doldora in banca-daca il are cu atata mai bine, nu tb. sa fie frumos-insa trebuie sa-mi placa mie-e acel feeling pe care il ai cand iti place cineva- apoi vreau sa vad ce i poate capu fara sa sar cu el in pat imediat...Ori ei la 20, 25, 30 de ani nu se gandesc decat sa aiba cat mai multe crestaturi pe raboz....Eu vreau sa vad ce-i poate capu-Nu vad d c m-as intalni cu cineva care nu arata ca are ceva in cap...Doar pt. ca mi zice ca si cauta sufletul pereche, ca sunt frumoasa si ca-l intreg! Nu mi spala mie creierul cu asa ceva! De altfel astea devin deja puNcte descalificatoare...Nu ies in club sa agat, in parc , in metrou...Singurele alternative raman-internet-site-uri de socializare, prin cunostinte sau chiar hazardul. Dar nici acolo nu merge bine...Am incercat cu fratele unei frietene- mi-am dat seama din comportament ca nu ne potrivim plus ca era relatie la distanta. Astia de pe net- f. rar gasestio o persoana normala- adika sa aiba rabdare sa o cunosti un pic, sa vezi ce-i poate capu si eventual dupa ce vorbesti cu el o aptamana-daca ti da inima ghes te vezi cu el...EI nu!!!! Daca se poate sa le dai id de mess in 5 minute, apoi nr. de tel in 2 si in 10 minute sa va intalniti in fata blocului si daca se poate in 15 sa fiti in pat...In plus nu ma incanta sa ies cu un barbat de 40 de ani care si cauta sufletul pereche-cica. Nu vreau sa fiu crescuta-si nici sa cresc pe cineva! Vreau sa cresc impreuna cu cineva! Astfel ca in prizma ultimelor revelatii pe care le-am avut NU MAI CAUT-oricum aveam perioade si perioade- am decis ca daca Dumnezeu va vrea sa-mi gasesc acea persoana DEOSEBITA asa va fi-till then: live and learn! Sunt convinsa ca EL are un plan pt. fiecare si ca de-a lungul vietii trebuie sa invatam- cand nu invatam sau persistam in greseala o patim...Pupici si imbratisari
Sper ca nu am speriat pe nimeni cu aberatiile mele [/quote]
krystalis, nu sunt deloc aberatii...ci doar adevarul gol-golut....din pacate ....
geanigi
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:38
De la: rock_the_angel, la data 2010-04-25 00:33:27am si eu cateva prietene cu aceesi problema ca a voastra, sufera de singuratate si din disperare, se intalnesc cu persoane la intamplare care se dovedesc a fi total neprotrivite pentru ele, apoi sufera iar... mi se pare un cerc vicios. sfatul meu e sa nu mai alergati atata dupa ingragosteala si nu va mai plangeti de mila... ocupati de voi, faceti ceva ce va place, urmati un curs de dans, de fotografie, de gatit, nu stiu, orice va place... invatati sa fiti fericite si singure! yo cred ca exista o persoana potrivita pentru fiecare, dar il intalnesti atunci cand nu te astepti, nu atunci cand il cauti... e doar parerea mea

imi place acest sfat
nu este nimic in neregula sa fii si singura o perioada
kitty_krieger
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:36
nu stiti cum sa atrageti un barbat
cineva spunea mai sus ca nu ti-l aduce nimeni chiar nici dumnezeu
este adevarat ? oare! dar sa trecem mai departe dumnezeu
iti poate da intelepciune, tandrete ,tu trebuie sa fii comunicativa
daca sunteti si femei care aratati bine mi se pare incredibil ca nu puteti
avea prieteni s-au iubiti
daca insa sunteti femei FRIGIDE aveti toate sansele sa nu fiti
nici comunicative nici tandre de intelepciune nu mai vb
ca atare nu multe dintre voi isi vor face o familie undeva la 35 de ani
cind este prea tirziu pt a incepe o viata de cuplu,multe reusiti altele nu
de obicei incepeti cu : ai casa, ai bani?
LOPY_71
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:29
De la: LOPY_71, la data 2010-04-25 17:29:17nu stiti cum sa atrageti un barbat
cineva spunea mai sus ca nu ti-l aduce nimeni chiar nici dumnezeu
este adevarat ? oare! dar sa trecem mai departe dumnezeu
iti poate da intelepciune, tandrete ,tu trebuie sa fii comunicativa
daca sunteti si femei care aratati bine mi se pare incredibil ca nu puteti
avea prieteni s-au iubiti
daca insa sunteti femei FRIGIDE aveti toate sansele sa nu fiti
nici comunicative nici tandre de intelepciune nu mai vb
ca atare nu multe dintre voi isi vor face o familie undeva la 35 de ani
cind este prea tirziu pt a incepe o viata de cuplu,multe reusiti altele nu
de obicei incepeti cu : ai casa, ai bani?

...........de obicei voi incepeti cu: asl si o invitatie la asternut
geanigi
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:32
De la: miss_darine, la data 2010-04-18 16:40:20Mai multe amanunte daca se poate despre cei de care te-ai indragostit, ce defecte le-ai gasit incat n-ai putut continua relatiile?
kudika147653
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:41
De la: izabela_iuliana, la data 2010-04-24 23:07:41

Exact acum am citit acest subiect.. cand nu aveam o stare prea buna, sa zic asa...si ceea ce-a zis acea domnisoara, mi se intampla si mie...park m-as vedea pe mine in totalitate. Faza cea mai aiurea este ca barbatii catalogheaza femeile, ca fiind usoara si nu stiu sa faca diferenta intre ele, aici este ''durerea'' cea mai mare si apoi se mira de ce sunt inselati, sau de ce raman cu datorii, asta in cazul celor bogati..si nu numai..
Fetele bune, nu prea au noroc, sau o sa avem noroc mai tarziu, ca apoi sa-i multumim lui Dumnezeu.
Cred ca ar trebuii sa nu mai avem asa multe pretentii, pt k nici noi nu suntem perfecte, dar am observat ca si asa, intalnim numai ciudati
Oricum, ai grija de tine si tine capul sus..stii cum se spune ''daca sufletul tau plange, nu arata si altora'', incearca sa joci putin teatru si sa zambesti mereu.
Ce-ai al nostru este pus de-o parte. Barbatii care nu stiu ce vor nu sta cu noi, noua ne trebuie barbati cu capul pe umeri. Mai bine ne axam profesional mai mult, apoi...tptul o sa vina de la sine
Numai bine si ai grija de tine!


Cred ca e un sambure de adevar in ideea ta ,,Fetele bune, nu prea au noroc sau o sa avem noroc mai tarziu'...Multumesc mult pt incurajari, pt opiniile voastre si de asemenea succes si celor care au nevoie!!!:)
unknown9554
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:46
De la: sodutza, la data 2010-04-25 11:58:58buna!! nu stiu de ce dar ma recunosc perfect in cuvintele tale. am aceleasi probleme si de curand, la fel ca si tine m-am indragostit de curand, si nu prea mi se intampla. un coleg nou la munca. ne aruncam priviri ca doi adolecenti. si pur simplu nu face nici un pas. mereu mi se inampla la fel.ajungi sa crezi ca e ceva in neregula cu tine, ca faci ceva gresit, etc.


Pai daca esti sigura de sentimentele tale. si crezi ca si el te place..de ce nu faci tu primul pas, pana la urma....???....( zic eu zic...dar nici pe mine nu ma cred... )
unknown9554
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:48
draga mea..am trecut si eu prin asa ceva desi sunt mult mai in varsta ca voi...dupa 40 de ani..am inceput sa imi fac un bilant al celor intamplate si..am ajuns la concluzia ca oamenii nepotriviti..noi ii atragem...si vom face asta la infinit pana vom reusi sa vedem care e lectia ce trebuie invatata de la fiecare relatie in parte;) Aici e secretul...analizati fiecare relatie si vedeti exact ce credeti ca nu a mers..probabil aceea e lectia pe care daca nu reusiti sa v'o insusiti..veti ramane repetente in multe alte viitoare relatii
anielles
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:05
pai de ce nu te duci u la el si il interebi ce vrea ce-l mai simplu
kudika120589
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:11
De la: kudika073088, la data 2010-04-25 09:15:23Buna, nu da vina pe nimeni deoarece suntem responsabile de ce se intampla in viata noastra si ce fel de partener atragem, nu astepta sa ti-l aduca Dumnezeu la usa ca nu se va intampla. Incearca sa iti schimbi gandirea si o sa vezi ca intr-o zi il vei gasi. Atata timp cat te gandesti si ai o gandire negativa nu vei reusi. Un exemplu sa ma intelegi, daca gandurile tale zilnice sunt sa nu intalnesti o persoana geloasa, posesiva, sa nu te minta, sa nu insele, sa nu vrea o aventura exact cu asta te alegi pentru ca asta e dorinta ta zi de zi . Legile universului functioneaza indiferent daca crezi sau nu ceea ce gandesti asta iti va da. Sfatul meu este sa incepi sa iti creezi imaginea persoanei care ti-o doresti cu adevarat nu ce nu doresti la aceea persoana sa fi constanta in gandirea pozitiva pe care ti-o faci si o sa vezi ca intr-o zi vei intalni aceea persoana care se potriveste cu tine, sunt multe lucruri care nu te invata nimeni , nici la scoala , nici parintii, nici cei mai buni prieteni dar experienta ce o acumulezi in timpul vietii si daca reusesti sa vezi unde gresesti si sa nu mai repeti acele greseli vei reusi . Incearca si ai sa vezi ca daca te gandesti la ce vrei si nu invers il vei intalmi la momentul potrivit si va veti recunoaste pentru ca si el isi va dori aceleasi lucruri. Iti doresc ce e mai bun pentru tine.


Buna Kudica073088...bineinteles ca imi asum toata responsabilitatea...si nu invinovatesc pe nimeni, sunt convinsa ca tot ce se intampla in viata mea e datorita sau din cauza faptelor si atitudinii mele...exceptand aceste lucruri in viata mai e vorba de sansa sau nesansa...poate ca sansa mea o sa vina putin mai tarziu....:)...nu sunt o persoana negativista ci o fire vesela si chiar optimista.
Multumesc mult!
unknown9554
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:18
De la: mika_elaaa, la data 2010-04-24 10:54:53Un baiat cand te iubeste cu adevarat te pune pe primul loc in toate si apoi se gandeste la propia persoana. Ar trebui sa ii acorzi o sansa unui baiat care te iubeste...el va face tot posibilul sa te faca fericita si va tine cont in primul rand de ceea ce vrei tu. Daca intr-o relatie nu exista de la inceput respect,comunicare si dragoste,atunci nu va exista nici pe parcurs si nu e o relatie de durata.


Nu stiu daca mi se intampla numai mie sau si altora...dar...eu inca de la inceput stiu ca pot sau nu incerca sau nu sa fiu cu cineva...adica pur si simplu daca persoana nu ma atrage inca de la inceput (macar un fluturas mic in stomac ) nu ma va atrage niciodata...si ceea ce fac cu persoana respectiva e sa-i spun din start care e ideea...adica chiar nu-mi place sa ma joc cu sentimentele celuilalt...cred ca e bine asa...partea mai grea e cand imi place mie de cineva...sa mor si nu-i spun...de teama sa nu fiu ,,refuzata"(nu stiu daca e cuvantul cel mai potrivit)...deci mika_elaaa, cum sa acord o sansa unuia care m-ar iubi si ar face orice pt mine...oare ma voi indragosti si eu de el???????in dragoste eu chiar nu pot juca teatru...Intr-adevar nu exista o relatie fara comunicare, respect si dragoste...
Multumesc!
unknown9554
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceao 11 De la: aish 4 Iulie 2009 20:59
fimo 6 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 31 Iulie 2010 18:47
castiga si tu un LAPTOP DELL PE:..... 1 De la: aipu_georgeta 23 Februarie 2010 18:02
job part-taime 3 De la: one_size 8 Ianuarie 2010 22:46
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:13