Setari Cookie-uri

Vreau sa ma indragostesc de cine trebuie!!!

in primul rand nu tebuie sa spui tu ca esti frumoasa si ca esti ok......consider ca cei apropiati te vad exact cum esti..........ai abia 23 ani.......fiecare om are un destin.....nu l forta................trebuie sa fim optimisti.........ce este al nostru e pus deoparte........o sa apara atunci cand trebuie.................NIMIC IN VIATA NU E INTAMPLATOR.............SI TIMP ESTE.........PTR CA NOI TRECEM PRIN TIMP NU TIMPUL PRIN NOI....PUPICI
19821982
Postat pe 2 Mai 2010 09:58
in primul rand trebuie sa incerci sa fii independenta...barbatul potrivit va veni la timpul potrivit. Eu sunt genul d persoana care cred in destin. Am o luna de cand am incheiat o relatie de 9 ani. In acest moment nu ma simt in stare sa incep o alta relatie....mai rau e ca totul s a terminat din cauza unei imaginatii foarte bogate. Fostul avea tot timpul impresia ca il insel. Locuiam impreuna de 4 ani ...tot timpul eram amandoi...si totusi el asa credea,,,,in ultimul timp m a adus la disperare....am ajuns si la psiholog...credeam ca e ceva in neregula cu mine...de fapt el are probleme. In acesti 9 ani n am fost niciodata cu fetele intr un club fara el....sau in vacanta,,,tot timpul impreuna. La noi problema financiara nu s a pus...amandoi avem tot ce ne trebuie....dar faptul ca arat bine nu inseamna ca n am minte. Nu l am inselat niciodata si nici nu m am gandit la aceasta posibilitate. Pentru mine el era perfect pana acum cateva luni cand a devenit obsedat de ideea ca il insel...imi controla telefonul...cand vb la tel cu prietenele, mama,tata vb pe speaker sa auda si el... Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi a dat puterea sa pun capat acestei relatii. Bineinteles el crede ca am pe altcineva...ma urmareste si acum... Din fericire pt mine nu sunt genul de persoana care sa ma arunc intr o relatie asa curand... asta nu inseamna ca la un moment dat nu o sa imi vad de viata mea. Data viitoare voi fi foarte atenta ...n as mai suporta sa dau d cineva atat de gelos. Toti prietenii credeau ca ne vom casatori...pana si noi aveam ceva planuri...cand nu e cel potrivit pt tine trebuie sa iti vezi d viata ta. Eu il iubesc si imi va lua mult timp sa il uit....el sustine ca ma iubeste...eu cred ca e doar obsesie si atat din partea lui...
Eu credeam ca l am gasit si ma simteam o norocoasa....dar n a fost sa fie!!
Un baiat nu trebuie ales nici dupa fizic nici dupa situatia financiara,,,,trebuie sa aiba ceva in cap....de la inceputul relatiei sa existe comunicare si incredere...altfel totul se duce naibii....chiar si dupa ani de zile! Frumusetea e trecatoare, iar banii sunt doar niste hartii...
creatasme21
Postat pe 2 Mai 2010 14:30
De la: unknown9554, la data 2010-04-18 16:36:31 Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!


FIGURI...SI CE AI VREA DE FAPT SI DE DREPT?

FRUMOASE SUNT TOATE IN FELURILE LOR INSA CARACTER SI MINTE AU FOARTE PUTINE...SI CU ASTA AM SPUS TOTUL.VEDETI LUNGUL NASULUI SI NU TE MAI PLANGE DC.
ionut_daniel
Postat pe 2 Mai 2010 14:50
De la: ionut_daniel, la data 2010-05-02 14:50:18
De la: unknown9554, la data 2010-04-18 16:36:31 Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!


FIGURI...SI CE AI VREA DE FAPT SI DE DREPT?

FRUMOASE SUNT TOATE IN FELURILE LOR INSA CARACTER SI MINTE AU FOARTE PUTINE...SI CU ASTA AM SPUS TOTUL.VEDETI LUNGUL NASULUI SI NU TE MAI PLANGE DC.

ca acum iti da si una! ai inteles??

kitty_krieger
Postat pe 2 Mai 2010 16:39
sfaturi ? sfaturile sunt un rezultat al experientei fiecaruia ... fiecare are experienta lui , majoritatea comune dar nu chiar la fel la fel ... iubirea ? ha asta e o scorpie , ne clocote putin neuronii si hormonii si cam gata ... ce e la inceput este iubire asta pt ca te'ai indragostit daca relatia continua se va ajunge la obijnuinta iar asta pt ca ai acceptat acea pers cu bune si cu rele ... cu toti ajungem la problemele astea cand atingem a anumita varsta sau la un anumit nivel de gandire ... cei drep nu pot sa zic ca sunt un iubaret pt ca de fiecare data cand m am lovit cu capu d ceva am invatat ceva si nu am mai repetat greseala ... una a fost sa ma indragostesc ce'i drept asta acum ceva timp bun in urma ... era pefecta din punctul meu de vedere dar numai ca era o oarecare diferenta intre noi (nici acum nu am vazut sau aflat care este acea diferenta [suntem vecini] ) care a dus in scurta vreme la sfarsitul relatiei ... acum pe la 20 d ani a mai aparut o ea si odata cu ea am lasat pt prima oara orgoliu deoparte ba chiar realizand ca este ceva copilaresc ... la fel ca prima era genul care il cautam era perfecta pt mine dar la fel nu a fost sa fie sa vazut si aici o diferenta intre noi dar nu stiu despre ce este vb si nici dc nu a mers nu am aflat .... crede'ma e vrei ceva sa ai sa ii simti gustu si sa nu mai ai .... ! insa cred in sansa mea si in ideea ca e cine acolo si pt cei ca mn si este pus deoparte .... asta e singuru lucru comuni dintre cei aflati in acest topic .... si nu uita , dai timp timpului !
fanesteff
Postat pe 2 Mai 2010 18:05
De la: fanesteff, la data 2010-05-02 18:05:38sfaturi ? sfaturile sunt un rezultat al experientei fiecaruia ... fiecare are experienta lui , majoritatea comune dar nu chiar la fel la fel ... iubirea ? ha asta e o scorpie , ne clocote putin neuronii si hormonii si cam gata ... ce e la inceput este iubire asta pt ca te'ai indragostit daca relatia continua se va ajunge la obijnuinta iar asta pt ca ai acceptat acea pers cu bune si cu rele ... cu toti ajungem la problemele astea cand atingem a anumita varsta sau la un anumit nivel de gandire ... cei drep nu pot sa zic ca sunt un iubaret pt ca de fiecare data cand m am lovit cu capu d ceva am invatat ceva si nu am mai repetat greseala ... una a fost sa ma indragostesc ce'i drept asta acum ceva timp bun in urma ... era pefecta din punctul meu de vedere dar numai ca era o oarecare diferenta intre noi (nici acum nu am vazut sau aflat care este acea diferenta [suntem vecini] ) care a dus in scurta vreme la sfarsitul relatiei ... acum pe la 20 d ani a mai aparut o ea si odata cu ea am lasat pt prima oara orgoliu deoparte ba chiar realizand ca este ceva copilaresc ... la fel ca prima era genul care il cautam era perfecta pt mine dar la fel nu a fost sa fie sa vazut si aici o diferenta intre noi dar nu stiu despre ce este vb si nici dc nu a mers nu am aflat .... crede'ma e vrei ceva sa ai sa ii simti gustu si sa nu mai ai .... ! insa cred in sansa mea si in ideea ca e cine acolo si pt cei ca mn si este pus deoparte .... asta e singuru lucru comuni dintre cei aflati in acest topic .... si nu uita , dai timp timpului !

comun*
fanesteff
Postat pe 2 Mai 2010 18:48
"Vreau sa ma indragostesc de cine trebuie!!!"


Ok, asa sa faci ! Foarte buna decizie ai luat !

Dar sti ce vrei cu adevarat ? Sti ce este acel ceva ce-ti trebuie ? Ti-ai analizat placerile si dorintzele care te atrag si te reprezinta ?
De ce-ti pun intrebarile astea ? Pt. ca acei baietzi pe care-i barfesti, nu sint nimic altceva, decat identitatzile tale alternative, care-ti reprezinta caracterul tau de baza ...
Acele caractere pe care azi, le privesti cu dispretz, sint caracterele tale de ieri, pe care le-ai admirat si ai fost indragostita de ele... Deci ? Azi, urasti , ceea ce ieri ai iubit ...(se numeste elevare spirituala Felicitari )
Trebuie sa intzelegi ca, nu baietzii sau persoanele sau caracterele de care ai fost indragostita sint problema reala... ci tu...tu esti problema . Tu esti copilasul care vrea cu intensitate jucaria de culoare rosie, pe care o arunca si o considera nepotrivita, imediat cum apare o jucarie noua pe piatza...
Tu inca esti un copil care nu stie ce vrea... Iar legea atractziei ti-a adus si iti aduce exact ceea ce-i ceri... Adica ?... exact aceste nonsensuri de care ai avut parte...
Momentan, esti pasionata de barfe... cautzi baietzi despre care sa barfesti ... si exact de asta ai parte...

Candva in trecut, am fost si eu inrdagostit de caractere de genul tau ... si cu toate ca prietenii ma avertizau ca voi avea doar de suferit din relatziile cu sexoasele inconstiente, nu-i puteam asculta... si nimeni nu ma putea ajuta...
Singura mea prietena adevarata, care a reusit sa ma scoata din frumoasa mea lume iluzorie -n care traiam , sti cine a fost ??? Dureroasa Suferintza !!!
Frumusetzea Falsa si Frumusetzea Reala , sint doua Lumi diferite... ele au mai multe denumiri...ca de exemp: cer si pamant, sau paradis si iad, adevar si minciuna , iubire sau frica ... s.a.m.d...

Iti doresc calatorie placuta-n continuare si vise placute intr-o poveste fara sfarsit ...

Cu drag Denis
denis_3d25
Postat pe 2 Mai 2010 20:34
De la: ionut_daniel, la data 2010-05-02 14:50:18
De la: unknown9554, la data 2010-04-18 16:36:31 Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!


FIGURI...SI CE AI VREA DE FAPT SI DE DREPT?

FRUMOASE SUNT TOATE IN FELURILE LOR INSA CARACTER SI MINTE AU FOARTE PUTINE...SI CU ASTA AM SPUS TOTUL.VEDETI LUNGUL NASULUI SI NU TE MAI PLANGE DC.


Ce as vrea de fapt si de drept???!!!...nimic special...am vrut si eu o parere daca te referi la acest topic, ce vreau eu de la viata ...vreau sa am in jur prieteni de incredere, cu bun simt si respect...cam asa as dori si pers de langa mine sa fie...nu-mi doresc frumusete si nici bani...cu siguranta toti suntem frumosi in felul nostru...nu ma plang chiar deloc si ,,imi vad si lungul nasului"...stiu cat pot si cat merit!!!
Multumesc pt opinia ta!!!
unknown9554
Postat pe 2 Mai 2010 22:02
De la: unknown9554, la data 2010-05-02 22:02:09
De la: ionut_daniel, la data 2010-05-02 14:50:18
De la: unknown9554, la data 2010-04-18 16:36:31 Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!


FIGURI...SI CE AI VREA DE FAPT SI DE DREPT?

FRUMOASE SUNT TOATE IN FELURILE LOR INSA CARACTER SI MINTE AU FOARTE PUTINE...SI CU ASTA AM SPUS TOTUL.VEDETI LUNGUL NASULUI SI NU TE MAI PLANGE DC.


Ce as vrea de fapt si de drept???!!!...nimic special...am vrut si eu o parere daca te referi la acest topic, ce vreau eu de la viata ...vreau sa am in jur prieteni de incredere, cu bun simt si respect...cam asa as dori si pers de langa mine sa fie...nu-mi doresc frumusete si nici bani...cu siguranta toti suntem frumosi in felul nostru...nu ma plang chiar deloc si ,,imi vad si lungul nasului"...stiu cat pot si cat merit!!!
Multumesc pt opinia ta!!!

o fi avut si el vreo zi mai proasta
mitura
Postat pe 2 Mai 2010 22:05
De la: denis_3d25, la data 2010-05-02 20:34:01"Vreau sa ma indragostesc de cine trebuie!!!"


Ok, asa sa faci ! Foarte buna decizie ai luat !

Dar sti ce vrei cu adevarat ? Sti ce este acel ceva ce-ti trebuie ? Ti-ai analizat placerile si dorintzele care te atrag si te reprezinta ?
De ce-ti pun intrebarile astea ? Pt. ca acei baietzi pe care-i barfesti, nu sint nimic altceva, decat identitatzile tale alternative, care-ti reprezinta caracterul tau de baza ...
Acele caractere pe care azi, le privesti cu dispretz, sint caracterele tale de ieri, pe care le-ai admirat si ai fost indragostita de ele... Deci ? Azi, urasti , ceea ce ieri ai iubit ...(se numeste elevare spirituala Felicitari )
Trebuie sa intzelegi ca, nu baietzii sau persoanele sau caracterele de care ai fost indragostita sint problema reala... ci tu...tu esti problema . Tu esti copilasul care vrea cu intensitate jucaria de culoare rosie, pe care o arunca si o considera nepotrivita, imediat cum apare o jucarie noua pe piatza...
Tu inca esti un copil care nu stie ce vrea... Iar legea atractziei ti-a adus si iti aduce exact ceea ce-i ceri... Adica ?... exact aceste nonsensuri de care ai avut parte...
Momentan, esti pasionata de barfe... cautzi baietzi despre care sa barfesti ... si exact de asta ai parte...

Candva in trecut, am fost si eu inrdagostit de caractere de genul tau ... si cu toate ca prietenii ma avertizau ca voi avea doar de suferit din relatziile cu sexoasele inconstiente, nu-i puteam asculta... si nimeni nu ma putea ajuta...
Singura mea prietena adevarata, care a reusit sa ma scoata din frumoasa mea lume iluzorie -n care traiam , sti cine a fost ??? Dureroasa Suferintza !!!
Frumusetzea Falsa si Frumusetzea Reala , sint doua Lumi diferite... ele au mai multe denumiri...ca de exemp: cer si pamant, sau paradis si iad, adevar si minciuna , iubire sau frica ... s.a.m.d...

Iti doresc calatorie placuta-n continuare si vise placute intr-o poveste fara sfarsit ...

Cu drag Denis


Ce as avea de adaugat referitor la opinia ta este ca...nu privesc cu dispret nici o fapta sau caracter din trecut...asta pt ca nu mi-a placut niciodata sa jignesc o persoana si sa ma port urat...daca am facut-o ,am facut-o din inconstenta poate, crezand ca e bine...in ceea ce ii priveste pe baieti nu-mi place sa-i barfesc...si nici nu as avea de ce...trebuie sa precizez ca subiectul abordat de mine era putin intr-o alta directie fata de ceea ce tu ai inteles si ai expus...
Dar oricum multumesc mult pt opinia ta!!!:)
unknown9554
Postat pe 2 Mai 2010 22:18
let's talk about it
Stii , dragostea asta nu prea e pe vrute sau nevrute iar daca ar fi nu ar mai avea farmec ... e doar un simplu miracol , nu sti cand apare dar din pacate sti cand dispare ... eu zic ca nu ai nevoie de nici un sfat pentru ca nu e nimeni in masura sa dea sfaturi ... suntem oameni si cat traim invatam ... plus , parerea mea , e mai frumos si palpitant cand iti croiesti u drumul in viata fara sa mergi pe ideile altora si etc ... somn usor
fanesteff
Postat pe 3 Mai 2010 02:17
Eu cred ca tu confunzi niste simple emotii cu "indragostitul".Dragostea presupune niste sentimente profunde care se nasc incet-incet ,carora nu le poti comanda.Imbina indemnul inimii cu ratiunea si poate vei afla adevarata dragoste.Dar sa stii ca dragostea nu iese in calea oricui,trebuie sa stii sa si daruiesti nu numai sa vrei sa primesti.
viogen26
Postat pe 3 Mai 2010 09:31
daca tu spui ca esti frumoasa si ok din toate punctele de vedere (parca asa ai zis) inseamna ca ar trebui sa fii si desteapta - sau combinatia easta e mai rara?

cine te opreste sa te indragostesti de cine trebuie?
ai incercat sa cunosti si pe interior - sufleteste omul respectiv?
kudika023104
Postat pe 3 Mai 2010 11:42
am si eu o intrebare pt cea care a deschis topicul..... ce zodie esti??? cumva scorpion???
eyeinthesky
Postat pe 3 Mai 2010 16:06
Nu cred, tipa a suferit din dragoste deci probabil ca e ori pesti ori rac. Femeile din scorpion sunt prea pe interes ca sa iubeasca vreodata :))
Borntobewild
Postat pe 3 Mai 2010 19:33
De la: eyeinthesky, la data 2010-05-03 16:06:19am si eu o intrebare pt cea care a deschis topicul..... ce zodie esti??? cumva scorpion???



Da...scorpion! , are vreo legatura???
unknown9554
Postat pe 4 Mai 2010 08:17
De la: Borntobewild, la data 2010-05-03 19:33:48Nu cred, tipa a suferit din dragoste deci probabil ca e ori pesti ori rac. Femeile din scorpion sunt prea pe interes ca sa iubeasca vreodata :))


,,Femeile din scorpion sunt prea pe interes ca sa iubeasca vreodata" ...hmmm...te inseli, cel putin in privinta mea. Poate ca sunt anumite caracteristici ale zodiei dar fiecare persoana are personalitatea ei, nu trebuie sa generalizam; deci te contrazic! Poate ca am interese de ordin moral (adica imi plac persoanele de incredere, respectuase, cu simt de raspundere si amabile) si in nici un caz nu leg prietenii in functie de conditia materiala, daca la asta te refereai. Si daca ne referim la zodie si dragoste, cei nascuti sub acest semn, in general iubesc profund si sunt devotati fiintei iubite.
Ms...
unknown9554
Postat pe 4 Mai 2010 08:26
Te intrebasem daca esti scorpion pt ca dupa felul in care ti ai descris topicul reiese ca esti si intr o oarecare masura iti inteleg "problema"....... sa zicem intr un fel..... cauti "perfectiunea".... ceea ce nu prea exista, adica sa fie si frumos si destept si sa aiba si ceva la buzunar.....
eyeinthesky
Postat pe 4 Mai 2010 09:28
De la: eyeinthesky, la data 2010-05-04 09:28:56Te intrebasem daca esti scorpion pt ca dupa felul in care ti ai descris topicul reiese ca esti si intr o oarecare masura iti inteleg "problema"....... sa zicem intr un fel..... cauti "perfectiunea".... ceea ce nu prea exista, adica sa fie si frumos si destept si sa aiba si ceva la buzunar.....
[/quote

Sa inteleg ca si tu esti scorpion...da pot spune ca sunt perfectionista, adica muncesc mult ca sa-mi iasa lucrurile ok dar nu cred ca caut ,,perfectiunea"...oricum n-as gasi-o niciodata ...si nici nu-mi doresc (nu pretind de la altii ceea ce eu nu sunt sau nu fac) ...si dintre cele 3 aspecte pe care le-ai expus tu as alege aspectul nr2: destept (si nu ma refer la cate scoli absolvite are ci daca stie sa se descurce in situatiile pe care viata le ofera).
Multumesc!!!:) Succes!
unknown9554
Postat pe 4 Mai 2010 09:49
...hmmm ... deci am intzeles gresit ? Nu despre faptul ca doresti sa te indragostesti de cine trebuie era vorba ?

Din zece pers. care citesc aceeasi carte sau vizualizeaza acelasi film, vom obtzine zece puncte diferite de vedere...Unii sint pentru, altzii contra, altzii nu au intzeles nimic,altzii au impresia ca au intzeles totul, altzii se regasesc in ceea ce au citit sau vizualizat, altzii privesc cu ignorantza ca sa treaca timpul, altzii cred ca au descoperit cheia succesului, altzii au de adaugat si de imbunatatzit … De ce ? Isus H. vorbeste despre aceeasi iubire lumii intregi ... si totusi , fiecare-n parte intzelege altceva De ce ? Iar cand ne uitam in oglinda, in aceeasi oglinda, fiecare vede altceva Si iarasi, unii vad ceva frumos altzii ceva urat , altzii sint pentru, altzii contra, altzii sint nepasatori fatza de ceea ce vad s.a.m.d.

Persoanele elevate, ma complimenteaza si ma considera deosebit de intelligent sau elevat…
Ateii, sau cei care-s plini de preconceptzii, imi spun ca-s pocait, sectant
Sectantzii-mi spun ca-s ATEU si obsedat sexual…

Cei foarte limitatzi , care nu-mi pot patrunde cuvintele , imi reproseaza ca tot ce spun eu, nu are nici un sens

Tu, imi spui ca am intzeles eronat , ca tu ai vrut de fapt sa spui altceva prin faptul ca doresti sa te indragostesti de cine trebuie

...hmmmm...



super ... e mult mai simplu sa afirmam ca nu exista stele , decat sa ne ridicam privirea in sus ... iar daca pe timp de zi ne mai orbeste si soarele , orbirea noastra, o folosim drept dovada, clara a faptului ca nu exista stele… “ Traiasca judecata porcului, care condamna privighetoarea !!!”

Privind in profunzime, dincolo de orbitoarele preconceptzii... vei vedea, ca am intzeles foarte clar ce-ti doresti ... Valoarea bateriei este energia din interiorul ei, nu ambalajul pe care-l vad ochii de lut.... Toate sufletele doresc un singur lucru si doar acel singur lucru si-l doresc ....
ACESTA :
Energia Divinitatzii, focul nestins al iubirii... extazul vesnic , care ne defineste fiintza !!!

Sanul cu lapte-l cauta toate formele de lut... iar Energia extazului divin, este sanul dupa care inseteaza toate sufletele....

Vrei sa te indragostesti de cine trebuie ??? Ti-l recomand pe Isus H. El este cel mai potrivit sau in masura , sa te indrume la sanul extazului vesnic ... El , este cel mai fidel reprezentant al iubirii, adevarului si vietzii vesnice… De cine altul crezi ca ar trebuii sa te indragostesti ? Daca-l ai pe el , ai totul , pt ca toate si tot sint ale lui…

Si hai sa analizam ce-i indragostirea asta ? Ce este setea aceia dupa fluturasi din stomac ?
Ftuturasii = vibratzie energetica extazianta - care inseamna dumnezeu, viatza sau iubire…

Candva in trecut, foarte multe suflete,au rupt legatura, i-au intors spatele daruitorului de viatza, pt ca s-au indragostit de frumusetzile formelor de lut…. Si prin acea indragostire, au cazut in formele de lut si se numesc azi, ingerii cazutzi sau pamantenii (oameni)-animale… Aceasta cadere in lut, este caderea in moarte … Iubirea sufletelor cazute , se stinge treptat, iar durerea sau setea lor de viatza,setea dupa iubirea ce se stinge treptat in ei, a dat nastere caracterului vampiric… Acum, sufletele cazute in lut, se lupta sa-si fure energia uni de la altzii, pt ca si-au pierdut conexiunea cu sursa…Vampirismul si satanismul este aici… aici pe pamant este iadul in care s-a coborat Isus Hristos. Aici i-au baut vampirii single si o fac in continuare in fiecare dumineca… Daca nu crezi , mergi la biserica si vezi ce se petrece acolo…

Setea de” fluturasi ” pe care o simtzi tu, o simte fiecare vampir, fiecare inger cazut, fiecare pamantean, care si-a rupt conexiunea cu sursa vietzii….

Eu, te Felicit pt decizia ta, pt dorintza ta de a te indragostii de cine trebuie… si sper ca ai reusit sa intzelegi cine este acel cineva de care trebuie sa te indragostesti … in caz ca inca nu ai intzeles, te vei mai tara prin diverse ipostaze de esecuri pana cand vei lua decizia corecta…

Ferestete-n drumul tau, de toate organizatziile asa zise “religioase”, caci de vor pune mana pe tine, iti vor taia aripile si nu vei mai ajunge la Isus H. (la fluturasii pe care-i cautzi)
Eu iti vorbesc despre Isus H. cel viu, cel adevarat… nu vorbesc nimanui despre cel mort,traditzional sau istoric… sper sa faci diferentza…Eu vb. despre Isus H. Fiintza lui dumnezeu ( “Fiul” = Fiintza ) si nu despre copilul lui D-zeu… toate, incliusiv vampireii sau diavolul, tot ale lui d-zeu sint… toate sint ale lui… si dusman in fatza lui nu exista …
Pe tabla de Sah, se lupta imparatul alb contra imparatului negru… dar nici una din taberele de pe campul de lupta, nu va lupta contra aerului fara de care si-ar stinge existentza… D-zeu nu are dusmani… are doar copilasi prostutzi care se bat intre ei, considerand ca-n felul acesta, vor mostenii tronul Totului “(tatalui)” lor… Dar cei ce au descoperit ca acel tron, va si vesnic ocupat pt ca Totul (tatal) lor este nemuritor, aceia renuntza la aberanta lupta si se bucura de nemurirea sursei lor de viatza…

Itzi doresc o decizie intzeleapta…
Cu drag, ingerul Denis…
denis_3d25
Postat pe 5 Mai 2010 02:34
si eoo amm aceiasi problema numai ca uite am le am dat macar o sansa si baietilor pe care nu i indragean cu toate ca ei ma iubeau atat de profund si atat de intens incat au spus gata nu te las sa fi fericita daca nu esti cu mine bine inteles ca nu am fost cu ei si mi am vazut de viatza mea si uite ca prin aceste incercari prima data mam descoperit pe mine si apoi am descoperit exact ce vreau de la viata.......adica eu imi doresc o relatie stabila fara gelozie si fara secrete intre partenerul meu si mine......bine asta ar vrea oricine insa ca sa ai asta trebuie sa ai incredere si sa discuti cu o prietena sau cu cineva care iti este aproape si care sa ti dea incredere in tine......sa ti spuna daca e sau nu bine sa i spuyi unele secrete.....bine ar fii sa i spui inca de la inceput pt ca daca nu afla de la tine si af;a din alte surse va crede cu totul altceva si n8u va fi bine....deci acum bazeaza-te pe incredere ta si pe sentimente
kudika071342
Postat pe 10 Mai 2010 11:04
De la: unknown9554, la data 2010-04-18 16:36:31 Buna...nici macar nu stiu cum sa incep...e prima data cand scriu aici sperand ca poate voi obtine niste raspunsuri...am 23 de ani, ma consider frumoasa si ffff ok din orice punct de vedere. Sunt f prietenoasa si sociabila si am f multi prieteni la care tin mult. Imi place sa ajut si o fac cu placere cand pot si daca pot. In privinta familiei, job-ului si a prietenilor pot spune ca sunt o persoana nococoasa.
Mica problema pe care o am este ca nu stiu ce se intampla cu mine...de fiecare data cand ma indragostesc ma indragostesc de cine nu trebuie, si ma indragostesc fff rar. iar cui ii place de mine, eu nici macar nu vreau sa aud. Adica sunt genul de persoana care mai bine este singura decat sa fie cu cineva de care nu este indragostit...poate ca exista baieti care ma plac...dar nu stiu: ori par eu increzuta ori nu-i vad, nici nu stiu ce sa mai cred.
Poate o mica parere, buna sau rea din partea voastra m-ar ajuta!
Multumesc!


Astept si alte pareri!:)
unknown9554
Postat pe 29 Mai 2010 23:31
Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine.Nu te mai izola.Esi cunoaste mai multe caractere.Dar nu te indragosti aiurea si fara rost.Cunoaste-l bine, bune-l ia diferite teste.Si daca consideri ca te merita, atunci fa pasul decisiv.Dar fao cu cap.Gindeste de o mie de ori si alege o data.
kudika098645
Postat pe 29 Mai 2010 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul s-a dus.... 219 De la: bea79 20 Iunie 2011 09:41
Povestea unei fotografii 10 De la: deea_3shakira 20 Februarie 2010 09:56
ugg australia 1 De la: kudika460950 28 Octombrie 2011 00:14
Rochie neagra ..pantofi crem ...accesorii??? 24 De la: kittychrystine 17 Mai 2010 18:20
Sex oral la femei! 49 De la: anca0704 16 Septembrie 2009 10:49