Setari Cookie-uri

urgent! caut un loc de munca! please!

buna..sunt o tanara de aproape 23 de ani din Braila, am terminat Fac. de Stinte Economice, acum fac si un master in acelasi domeniu..nu reusesc sa-mi gasesc un job serios, doar prostii de mlm, asigurari etc..si nu vreau d astea..am lucrat vreo 10 luni ca agent vanzari la o firma de telecomunicatii..in orasul meu, piata muncii e sub orice critica, ce ma fac? are cineva o solutie pt mine?nici in Galati (e aproape) nu gasesc nimic...ma poate ajuta cineva? as fi dispusa sa-mi schimb si domiciliul, numai sa am un job si un salariu al meu..parintii ma susutin, dar pana cand sa stau asa?
anne_marie21
Postat pe 20 Aprilie 2010 13:45
pai draga daca nu ai aratat si tu un crac pe unde trebuia. oriunde te'ai duce piata muncii cum ii zici tu e in continua scadere. sunt mai multi someri decat salariati. emigram in Congo.
Shhh
Postat pe 20 Aprilie 2010 13:59
stiu ca astfel situatia in Braila de mult timp (ca nu sunt locuri de munca, mai ales pentru studii superioare)
insa loc de munca nu vei gasi aici, pentru ca noi intram sa ne distram sau ne dam cu parerea ici si colo sau sa cerem o parere.

Posteaza-ti CVul pe siteurile de recrutare si cumpara si pachetele lor de promovare a CVului (nu este mult si chiar se merita, iti spun din proprie experienta) si aplica numai la posturile care ti se potrivesc (angajatorii pot vedea la ce ai mai aplicat si nu da bine daca aplici pentru orice, te pot considera neserioasa). De asemenea, cauta pe net (sau prin alte mijloace), companii la care ai vrea sa lucrezi si trimite-le direct CVul insotit de o scrisoare de intentie.

Intreaba-ti rudele si prietenii daca stiu ceva, fa-ti profil pe LinkedIn.

Si, rabdare si tutun, sunt vremuri mai grele acum.
kitty_krieger
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:12
draga mea nu dispera e o gresala, cautama si vb stefania_dareli
stefania49
Postat pe 14 Iulie 2010 08:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incercati! 1 De la: ancaid 5 Aprilie 2009 15:53
Am nevoie de ajutorul vostru. Chestionar pentru licenta. 1 De la: iuli3004 24 Iunie 2011 14:52
buna ziua! 1 De la: kudika026626 16 Mai 2009 17:21
Am nevoie de un sfat!!! 6 De la: mma1991 24 Martie 2012 18:31
Studenti la medicina.. sau . psihologie?! help !!! 18 De la: kudika_595 15 Ianuarie 2013 16:27