Setari Cookie-uri

Farmece si vraji

[quote name='kiss_my_ass' date='2012-02-23 13:32:29'dupa scarba ce-o afisezi imi dau seama cat de curat aveai wc-ul! harnica tare fosta sotie! [/quote]


Ceea ce afiseaza domnul nostru,Kiss,nu este scarba ,este dezgust,dezamagire,afisate fata de gestul fostei sotii!!!Din pacate,,exista astfel de practici,,neacceptate de orice morala,dar perpetuabile in timp!!![/quote]




cred ca-i cumplit sa descoperi ca ai stat atata amar de vreme langa o persoana si habar n-ai avut langa cine convietuiesti!curcubeule, postarea mea de mai sus era ironica in mod voit dar la adresa fostei in niciun caz la adresa domnului![/quote]


Asa este,Kiss-ule,si am inteles mesajul tau,,dar ma irita cand citesc astfel de lucruri,este traumatizant pentru cei in cauza!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Februarie 2012 13:39
De la: MissRainbow, la data 2012-02-23 13:39:44
este traumatizant pentru cei in cauza!!!


Nu numai traumatizant, mai ales frustrant, pentru ca, desi am aflat, nu pot face nimic... Nu am dovezi ca s-o dau in judecata, nici nu pot sa-mi fac dreptate singur, caci as ajunge dupa gratii.
Eu nu i-am facut femeii acelea nimic care sa-i dea dreptul sa intervina intre mine si fosta sotie si sa-mi faca rau.
Gabriel42
Postat pe 23 Februarie 2012 13:59
De la: Gabriel42, la data 2012-02-23 13:59:01
De la: MissRainbow, la data 2012-02-23 13:39:44
este traumatizant pentru cei in cauza!!!


Nu numai traumatizant, mai ales frustrant, pentru ca, desi am aflat, nu pot face nimic... Nu am dovezi ca s-o dau in judecata, nici nu pot sa-mi fac dreptate singur, caci as ajunge dupa gratii.
Eu nu i-am facut femeii acelea nimic care sa-i dea dreptul sa intervina intre mine si fosta sotie si sa-mi faca rau.

acum fapta-i consumata....nu te mai consuma si tu.Mergi mai departe si incearca sa uiti,faptul ca te lasi macinat de acele ganduri nu-ti fac bine psihicului
Piscolinoo
Postat pe 23 Februarie 2012 14:02
De la: Gabriel42, la data 2012-02-23 13:59:01
De la: MissRainbow, la data 2012-02-23 13:39:44
este traumatizant pentru cei in cauza!!!


Nu numai traumatizant, mai ales frustrant, pentru ca, desi am aflat, nu pot face nimic... Nu am dovezi ca s-o dau in judecata, nici nu pot sa-mi fac dreptate singur, caci as ajunge dupa gratii.
Eu nu i-am facut femeii acelea nimic care sa-i dea dreptul sa intervina intre mine si fosta sotie si sa-mi faca rau.


Nu ai ce sa faci,,asa ceva nu se judeca in instanta,,tu ai ramas cu paguba,,,asta este,indrepta-te spre credinta si mergi mai departe,,fiecare isi va primi rasplata la momentul respectiv!
MissRainbow
Postat pe 23 Februarie 2012 15:16
De la: kudika344248, la data 2011-09-07 00:48:41Apeleaza la Dna Matanie Veronica. Te va ajuta cu siguranta


Matanie?

Ce nume predestinat pentru farmece si vraji(sau vrajeli, mai bine zis) s.r.l.
franziska_eu
Postat pe 7 Martie 2012 18:42
De la: franziska_eu, la data 2012-03-07 18:42:15
De la: kudika344248, la data 2011-09-07 00:48:41Apeleaza la Dna Matanie Veronica. Te va ajuta cu siguranta


Matanie?

Ce nume predestinat pentru farmece si vraji(sau vrajeli, mai bine zis) s.r.l.


Cred ca este matanie de la matanii........Ironia sortii!
kudika1993
Postat pe 9 Martie 2012 22:39
lasa babele ghicitoarele si tate spurcaciunile,mergi la preotul Argatu la ciorasti-slobozia jud vrancea ,sunt niste slujbe f.puternice urmate de sf maslu in fiecare luni,miercuri,vineri .Slujbele incep la 8 dim recomandat sa nu mananci nimic sa nu bei nimic iar bani dai cat te lasa inima 5lei,10 s-au cat vrei
kudika517316
Postat pe 11 Iunie 2012 11:22
Daca s-ar rezolva totul cu Biserica nu ar fii asa de multe sinucideri....Am avut o amica care credea in Dumnezeu si tot visa ca era in ceruri pe un cal alb si o chema la el si un inger vorbea cu ea...La o vreme avea cosmaruri ingrozitoare cu oameni mortii simtea de fiecare data ca este urmarita de cineva ,ca o pandeste cineva s-a dus la Biserica ,preotul i-a citit rugaciune,a tinut post ,a facut ce a spus preotul si dupa o luna s-a sinucis....Multii se duc la Biserica nu la psiholog...Preotii iti da sfaturi biblice,nu iti da solutii..
Maria_Loredana_1
Postat pe 25 Iunie 2012 05:01
De la: Maria_Loredana_1, la data 2012-06-25 05:01:39Daca s-ar rezolva totul cu Biserica nu ar fii asa de multe sinucideri....Am avut o amica care credea in Dumnezeu si tot visa ca era in ceruri pe un cal alb si o chema la el si un inger vorbea cu ea...La o vreme avea cosmaruri ingrozitoare cu oameni mortii simtea de fiecare data ca este urmarita de cineva ,ca o pandeste cineva s-a dus la Biserica ,preotul i-a citit rugaciune,a tinut post ,a facut ce a spus preotul si dupa o luna s-a sinucis....Multii se duc la Biserica nu la psiholog...Preotii iti da sfaturi biblice,nu iti da solutii..


Ai dreptate, exista multe situatii in care oamenii au nevoie sa mearga la psiholog si nicidecum la preot! Pacat ca preotii nu-si indeamna enoriasii sa se duca la psiholog, atunci cand au probleme sufletesti! Nu-i nicio rusine sa te duci la psihlog, atunci cand nu te mai simti bine in viata ta!

Si inca o chestiune: psihologul te ajuta sa gasesti solutii cu adevarat aplicabile, pe cand preotul nu stie sa faca lucrul acesta.

E pacat de viata irosita a prietenei tale.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 10:45
De la: Maria_Loredana_1, la data 2012-06-25 05:01:39Daca s-ar rezolva totul cu Biserica nu ar fii asa de multe sinucideri....Am avut o amica care credea in Dumnezeu si tot visa ca era in ceruri pe un cal alb si o chema la el si un inger vorbea cu ea...La o vreme avea cosmaruri ingrozitoare cu oameni mortii simtea de fiecare data ca este urmarita de cineva ,ca o pandeste cineva s-a dus la Biserica ,preotul i-a citit rugaciune,a tinut post ,a facut ce a spus preotul si dupa o luna s-a sinucis....Multii se duc la Biserica nu la psiholog...Preotii iti da sfaturi biblice,nu iti da solutii..



Problema ,pe care o prezenta acea cunostinta,tine de psihiatrie si mai putin de psihologie,aceasta ar trebui sa intervina,de-abia dupa rezolvarea problemelor psihice!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iunie 2012 10:52
De la: Shhh, la data 2010-04-30 20:18:35daca intar'adevar te intereseaza da'mi un mesaj privat si iti pot da un nr de tel al unei persoane care lucreaza cu bioenergie. la 14 ani am fost prima data la ea si mi'a descris femeia viitorul exact asa cum s'a si intamplat ulterior... numai DACA te intereseaza da'mi un pm


De ce ai merge la cineva sa-ti "ghiceasca" viitorul?
DefineDefiance
Postat pe 25 Iunie 2012 10:54
imi poti da si mie nr de tel acelei persoane am nevoie urgenta de ajutor te rog multumesc
kudika_12599
Postat pe 22 Iulie 2012 09:44
Draga mea, ce cauti aici daca nu crezi in asa ceva? M-am saturat de persoane ca tine, care spun "Mai bine mergi la psihiatru"...Atat stii sa spui? Chestiile astea chiar exista si sunt persoane normale care patesc asa ceva. Nu te mai baga aiurea, cu sfaturile tale. Cum iti explici ca dupa ce se rezolva problema cu "vrajile", persoana respectiva revine la normal...si fara psihiatru. Daca nu te intereseaza subiectul, nu te baga...eu asa fac. E simplu!
Tudor_Alina_1
Postat pe 2 August 2012 13:42
Draga mea, ce cauti aici daca nu crezi in asa ceva? M-am saturat de persoane ca tine, care spun "Mai bine mergi la psihiatru"...Atat stii sa spui? Chestiile astea chiar exista si sunt persoane normale care patesc asa ceva. Nu te mai baga aiurea, cu sfaturile tale. Cum iti explici ca dupa ce se rezolva problema cu "vrajile", persoana respectiva revine la normal...si fara psihiatru. Daca nu te intereseaza subiectul, nu te baga...eu asa fac. E simplu!
Tudor_Alina_1
Postat pe 2 August 2012 13:43
Si uite asa din povesti de 2 lei ajung unii oameni sa creada si sa cheltuie o gramada de bani. E la mare arta sa fraieresti oamenii in ziua de azi.
Kiddo_
Postat pe 2 August 2012 13:47
Sa Speram ca nu o sa dai vreodata Peste o pers care stie realmente ce trebuie sa faca si sa Prinzi vreun pui de farmece!!! Ai sa vezi atunci de cati lei e persoana aia!!!
kudika344248
Postat pe 2 August 2012 17:04
De la: kudika344248, la data 2012-08-02 17:04:50Sa Speram ca nu o sa dai vreodata Peste o pers care stie realmente ce trebuie sa faca si sa Prinzi vreun pui de farmece!!! Ai sa vezi atunci de cati lei e persoana aia!!!


Sa speram ca dau sa-si ia si cateva-n barba.
Kiddo_
Postat pe 2 August 2012 18:53
Buna ! de aproape 2 ani mi s-au intamplat multe..am patit numai rele,am avut greutati,cu sanatatea am fost la pamant(pe langa multe altele)...in fiecare noapte visez urat,ma trezesc si mi-e frica sa deschid ochii,simt ca este cineva langa mine..boxele de la p.c. de la un timp vorbesc singure,se aude o voce de barbat dar nu se intelege ce spune.intr-un an de zile m-am operat de 4 ori...doctorul imi spunea ca nu o sa mai am probleme,la maxim o luna trebuie sa ma operez iar..mi-au iesit bube pe corp,in special pe picioare,cAnd tai ceva cu cutitul,trebuie sa ma tai si eu..si multe altele...o femeie m-a oprit pe strada si mi-a spus ca am farmece facute si trebuie sa ma dezleg de ele..nu am luat-o in seama..la cateva luni,mi-a aparut o alta femeie care mi-a spus acelasi lucru..tot nu am luat-o in seama..dar vazand ca tot imi merge pe dos,ca nu am nici un pic de noroc,de sanatate,si ca mi se intampla lucruri ciudate(de exemplu,cand ma uit in oglinda,simt ca se uita cineva din mine,la mine,simt ca mi se fac ochii mari si negrii)am inceput sa cred in asta...astazi am fost la o femeie,dintr-un sat,care am auzit ca stie sa verse cositor...mi-a varsat direct pe mine..cand mi l-a pus deasupra capului,s-a format un chip de diavol si o cruce legata de el..la burta s-a strans tot cositoru ghemotoc,iar la picioare s-a transformat in pamant..mi-a spus ca am farmece facut de mult,cu pamant de la mort,si mi l-a pus pe picioare,sa stau legata de pat,si ca diavolul toata noaptea bantuie prin corpul meu...mi-a dat sa beau tamaie,mi-a spus sa ma afum 3 nopti la rand si sa beau aiasma..eu sincer,cred in toate astea,pentru ca le simt de mult,si am auzit multe cazuri...voi ati putea crede?si sper sa nu ma luati in ras


Ai ramas cu o frica dintr-o cauza care te-a speriat,nu exista vraji si farmece,incearca si autocontroleaza-te mergand pe ideeea ca nu patesti nimic, incearca si fa-ti o ocupatie, dar idicat este sa stai de vorba si cu un medic psihiatru !
Tycu
Postat pe 9 August 2012 12:24
ai de capu meu , ce topic , exact ce cautam
numai am somn noaptea , ma gandesc numai la ea.. pardon , asta era alta problema

nu mai dorm ca bebelusu , o fi argintu viu ? fermece ?

ce ma fac ? help, plssss

Postat pe 9 August 2012 12:31
De la: Tycu, la data 2012-08-09 12:24:06 Ai ramas cu o frica dintr-o cauza care te-a speriat,nu exista vraji si farmece,incearca si autocontroleaza-te mergand pe ideeea ca nu patesti nimic, incearca si fa-ti o ocupatie, dar idicat este sa stai de vorba si cu un medic psihiatru !



Inclin sa nu fiu de acord cu sfatul tau!!! Medicul psihiatru,probabil,ii va prescrie calmante ,care o vor aduce la stadiul de leguma,neeliminand cauza reala a presimtirilor doamnei respective!!!As opta spre recurgerea la tamaduiirile pe cale religioasa,in conditiile prezentei credintei in sufletul domniei sale. Biserica nu accepta vrajile ,magia neagra,dar asta nu inseamna ca acestea nu pot afecta viata omului!!Am fost martora,din motive independente de vointa mea,,la exorcizarea unei persoane,si,sincer,m-am ingrozit de cele vazute!!!
MissRainbow
Postat pe 9 August 2012 12:38

credem nu credem in vraji ,nu stiu ce sa zic dar se pare ca unii fac vraji, blesteme, deochiuri in mod intentionat
stiti ca am avut probleme cu nevasta-mea acum cateva zile din cauza unor atacuri de panica inexplicabile. Am fost si la psihiatru si habar n-avea ce sa faca. noroc cu un popa de la biserica unde am dus coliva pentru pomana soacra-mii de sambata caruia i-a zis cumnata-mea cum sta treaba si i-a citit ceva neveste-mii dintr-o carte si i-a trecut panica . A zis ca e posibil ca cineva sa fi facut ceva vraji sau involuntar sa fi gandit ceva rau
Invidia e mare printre prosti si nu multi sunt multumiti ca voi avea un copil acum In mintea lor se credeau superiori pentru ca ei aveau copii iar acum daca am si eu au pierdut mandria prosteasca
picard-jean-luc
Postat pe 28 August 2012 06:16
De la: kudika_10951, la data 2012-08-28 06:16:09
credem nu credem in vraji ,nu stiu ce sa zic dar se pare ca unii fac vraji, blesteme, deochiuri in mod intentionat
stiti ca am avut probleme cu nevasta-mea acum cateva zile din cauza unor atacuri de panica inexplicabile. Am fost si la psihiatru si habar n-avea ce sa faca. noroc cu un popa de la biserica unde am dus coliva pentru pomana soacra-mii de sambata caruia i-a zis cumnata-mea cum sta treaba si i-a citit ceva neveste-mii dintr-o carte si i-a trecut panica . A zis ca e posibil ca cineva sa fi facut ceva vraji sau involuntar sa fi gandit ceva rau
Invidia e mare printre prosti si nu multi sunt multumiti ca voi avea un copil acum In mintea lor se credeau superiori pentru ca ei aveau copii iar acum daca am si eu au pierdut mandria prosteasca



Nu i-a facut nimeni vraji, daca zici ca a murit soacra-ta, e afectata de moartea ei si de aici e panica...
kudika226898
Postat pe 28 August 2012 22:30
De la: kudika226898, la data 2012-08-28 22:30:41
De la: kudika_10951, la data 2012-08-28 06:16:09
credem nu credem in vraji ,nu stiu ce sa zic dar se pare ca unii fac vraji, blesteme, deochiuri in mod intentionat
stiti ca am avut probleme cu nevasta-mea acum cateva zile din cauza unor atacuri de panica inexplicabile. Am fost si la psihiatru si habar n-avea ce sa faca. noroc cu un popa de la biserica unde am dus coliva pentru pomana soacra-mii de sambata caruia i-a zis cumnata-mea cum sta treaba si i-a citit ceva neveste-mii dintr-o carte si i-a trecut panica . A zis ca e posibil ca cineva sa fi facut ceva vraji sau involuntar sa fi gandit ceva rau
Invidia e mare printre prosti si nu multi sunt multumiti ca voi avea un copil acum In mintea lor se credeau superiori pentru ca ei aveau copii iar acum daca am si eu au pierdut mandria prosteasca



Nu i-a facut nimeni vraji, daca zici ca a murit soacra-ta, e afectata de moartea ei si de aici e panica...


pai soacra-mea a murit din februarie! oricum si popii sunt vrajitori si ca sa ia bani pacalesc oamenii cu prostiile
picard-jean-luc
Postat pe 29 August 2012 06:16
De la: kudika_10951, la data 2012-08-29 06:16:07
De la: kudika226898, la data 2012-08-28 22:30:41
De la: kudika_10951, la data 2012-08-28 06:16:09
credem nu credem in vraji ,nu stiu ce sa zic dar se pare ca unii fac vraji, blesteme, deochiuri in mod intentionat
stiti ca am avut probleme cu nevasta-mea acum cateva zile din cauza unor atacuri de panica inexplicabile. Am fost si la psihiatru si habar n-avea ce sa faca. noroc cu un popa de la biserica unde am dus coliva pentru pomana soacra-mii de sambata caruia i-a zis cumnata-mea cum sta treaba si i-a citit ceva neveste-mii dintr-o carte si i-a trecut panica . A zis ca e posibil ca cineva sa fi facut ceva vraji sau involuntar sa fi gandit ceva rau
Invidia e mare printre prosti si nu multi sunt multumiti ca voi avea un copil acum In mintea lor se credeau superiori pentru ca ei aveau copii iar acum daca am si eu au pierdut mandria prosteasca



Nu i-a facut nimeni vraji, daca zici ca a murit soacra-ta, e afectata de moartea ei si de aici e panica...


pai soacra-mea a murit din februarie! oricum si popii sunt vrajitori si ca sa ia bani pacalesc oamenii cu prostiile



Daca ai avea credinta in Dumnezeu, n-ai vorbi asa...
kudika226898
Postat pe 29 August 2012 18:20
eu sunt din bucuresti 0761011587
Silvia_Corina_2
Postat pe 3 Septembrie 2012 15:07
pt ca te poate preveni si te poate ajuta sa alegi ceea ce este mai bun
Silvia_Corina_2
Postat pe 3 Septembrie 2012 15:10
ai rezolvat ?
Silvia_Corina_2
Postat pe 3 Septembrie 2012 15:11
De la: Silvia_Corina_2, la data 2012-09-03 15:07:37eu sunt din bucuresti 0761011587


Esti sora Mamei Omida?
kudika226898
Postat pe 4 Septembrie 2012 19:28
De la: kudika226898, la data 2012-08-29 18:20:27
De la: kudika_10951, la data 2012-08-29 06:16:07
De la: kudika226898, la data 2012-08-28 22:30:41
De la: kudika_10951, la data 2012-08-28 06:16:09
credem nu credem in vraji ,nu stiu ce sa zic dar se pare ca unii fac vraji, blesteme, deochiuri in mod intentionat
stiti ca am avut probleme cu nevasta-mea acum cateva zile din cauza unor atacuri de panica inexplicabile. Am fost si la psihiatru si habar n-avea ce sa faca. noroc cu un popa de la biserica unde am dus coliva pentru pomana soacra-mii de sambata caruia i-a zis cumnata-mea cum sta treaba si i-a citit ceva neveste-mii dintr-o carte si i-a trecut panica . A zis ca e posibil ca cineva sa fi facut ceva vraji sau involuntar sa fi gandit ceva rau
Invidia e mare printre prosti si nu multi sunt multumiti ca voi avea un copil acum In mintea lor se credeau superiori pentru ca ei aveau copii iar acum daca am si eu au pierdut mandria prosteasca



Nu i-a facut nimeni vraji, daca zici ca a murit soacra-ta, e afectata de moartea ei si de aici e panica...


pai soacra-mea a murit din februarie! oricum si popii sunt vrajitori si ca sa ia bani pacalesc oamenii cu prostiile



Daca ai avea credinta in Dumnezeu, n-ai vorbi asa...


eu sunt D-zeu deci cred doar in mine!
picard-jean-luc
Postat pe 4 Septembrie 2012 19:52
Terminati cu prostiile..nu exista farmece (vraji) totul este in mintea voastra, ajungeti sa va dati cu capul de peretii camerei construite din propriile voastre temeri! Numai si numai propriile convingerile va determina actiunile...cel mai bine ar fi sa va vindecati mental de toate traumele si temerile din viata voastra, caci totul tine de autosugestie !
rondina
Postat pe 4 Septembrie 2012 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 12 De la: Popey911 18 Ianuarie 2010 03:48
cum definiti dragostea adevarata ? 42 De la: kudika183384 12 August 2010 21:12
Jurnalul unei mame singure 9 De la: oonahabibi_yahoo_com 4 Martie 2009 12:12
Care dintre voi s-ar culca cu seful pt avantaje? 66 De la: dragon_fly88 30 Iunie 2010 18:37
Vise 15 De la: ViSuRi_DuLcI 1 Iulie 2009 22:20