Setari Cookie-uri

pustoaicele de 12-16 ani...

Ma,cum pot fi fraieriti unii barbati,din cauza aspectului fizic..
Exemplu poate fi o fata de 13 ani (da!sunt fete care au varsta aceasta,dar nu zici asta!)care arata de 18 si totusi...iti iei teapa !

Noi nu eram asa inainte,atat de dezvoltate..
Nu sunt geloasa pe ele,nu asta e ideea,dar...se poate ajunge la multe chestii mai putin placute precum o relatie destramata din cauza ca iubitul tau te-a inselat sau s-a indragostit de o fata despre care nici el nu are habar de varsta ei ! Si totul se termina atat de...sec.

Cum se poate ajunge la o rezolvare fara a rani pe altcineva,doar ca sa-ti pastrezi relatia?
De fapt,sunt si eu constienta de faptul ca barbatii mai pun botu` si nu isi mai amintesc de ceea ce au trait cu respectiva partenera (pe care a iubit-o ) si prefera ceva nou..
Practic,este gandire de copil

Pareri?
Idei?

vss
Postat pe 4 Mai 2010 21:22
Uitasem un lucru: ati trait asa ceva?

Partenerul s-a intalnit sau v-a inselat cu o astfel de fata?
Pan` la urma urmei...fata nu are nicio vina,ca nu e "coapta" si e naiva..Nu-si da seama de parsivitatea unui barbat cu o varsta mult mai mare decat ea...
Sau cazul al 2-lea,este constienta si-i place sa faca rau...

Daca nu e una,e cealalta.
vss
Postat pe 4 Mai 2010 21:25
vad ca tu pui intrebari , tu raspunzi !

daaa, toate pustoaicele sa treaca la colt pe coji de nuca ! :P
mahy33
Postat pe 4 Mai 2010 21:28
pai daca e vorba de inselat...nici nu mai conteaza fata...conteaza k el e capabil sa faca asta...adica sa te ia de fraiera .nimeni nu il forteaza si nici o fata nu are o bagheta fermecata prin care il da gata.eu as spune FUGI !!!!!!
dark_eye
Postat pe 4 Mai 2010 22:06
Eu vorbeam la general...

Si ceea ce vreau eu sa aflu este cine a trecut prin asa ceva...si ce solutii se pot gasi pentru a evita aceasta!
Omul difera,este adevarat,dar orice este posibil..
vss
Postat pe 4 Mai 2010 22:30
Solutia unica pt a se evita "asa ceva" este : sa iti iei un barbat cu capul pe umerii lui, si caruia sa nu-i fuga ochii dupa pustoaice asa de tinerele! Caci altfel....

Totusi o pustoaica de 12- 16 ani nu pare una de 23-24-25, orisicat; iar daca "domnului" ii plac "minorele" sau cele de 19-20 de ani, nu ai cum sa te lupti cu asa ceva - "gusturile" omului, deh.

Si sa fim seriosi, dar chiar daca traim vremurile care le traim, pustoaicele de 12- 16 ani de care zici tot unul tinerel le place , nu se uita la "mosi" . DOAR daca nu sunt impinse in bratele barbatilor maturi de prietene si intelepciunea familiei sub lozinca "gaseste fata mea pe unu' cu bani, sa te tina ca pe o printesa.
ice_flower
Postat pe 4 Mai 2010 22:57
"Pustoaicele de 12-16 ani.." arata de parca ar avea pana in 20 de ani...eu am zis o marja de eroare de 18..da` fie...

Le plac tinereii despre care spui,insa incearca sa se foloseasca de unu mai matur,pt ca deh,astia tinerei nu le inteleg "maturitatea".Unele poate gandesc matur,dar cele mai multe se ascund dupa un make-up bine "realizat",care le fac sa para mature (aprox 20 ani..).Pe unele chiar le imbatranesc rau...(peste 20 le dai..).

Un exemplu am o fosta colega de liceu,care la 15 ani era cu cineva de 24...si acum tot cu acelasi baiat este...Dupa vreo 1 an jumatate,au un copil...nu se inteleg cine stie ce,dar il prefera pe el.
Intrebarea mea este: de ce?Pentru ca nu se mai comporta cum era la inceput...Ii mai da o palma,ii adreseaza cuvinte jignitoare..si lucruri din aceastea...dar ea,totusi,sta si indura,si-l iubeste..
N-ar prefera pe altcineva...
Dar mi-a spus o chestie: "fata,cum sa mai fiu eu acum cu altcineva?cine ma ia cu copil?uite si tu in ce hal am ajuns..."

Pe cuvantul meu ca-mi venea sa-i dau o palma,si sa-i reamintesc ca i-am vorbit de multe ori sa il lase..dar s-a incapatanat,si a tinut-o pe a ei.Si a ajuns unde a ajuns..



Gusturile se discuta,dar nu se impun!
Ele se satisfac!
vss
Postat pe 5 Mai 2010 19:45
Am vazut si eu nenumarate exemple de fete de 12-13 ani care aratau extraordinar de bine,un corp perfect format si nu le dadeai varsta reala decat cu buletinul in fata


Si ca sa-mi dau cu parerea,marea majoritatea nu sunt atat de 'naive" precum s-ar zice,chiar tind sa cred ca sunt capabile de mult mai mult rau,pt faptul ca anumite chestii nu le constientizeaza din lipsa de experienta...

Zilele trecute trecea un astfel de grup pe langa mine,veneau probabil de la scoala.ce atitudine si ce discutii purtau,ma uitam tampa....gandindu-ma...eu la varsta voastra ma preocupam cu temele pt acasa,cu vreo carte ori mergeam cu mama la teatru sau stateam pe-a banca in fata blocului...

PS: si eu am 22 de ani...adica nu e mare diferenta...n-am trait adolescenta in secolul trecut
estetique88
Postat pe 30 Mai 2010 13:22
De la: estetique88, la data 2010-05-30 13:22:34Am vazut si eu nenumarate exemple de fete de 12-13 ani care aratau extraordinar de bine,un corp perfect format si nu le dadeai varsta reala decat cu buletinul in fata


Si ca sa-mi dau cu parerea,marea majoritatea nu sunt atat de 'naive" precum s-ar zice,chiar tind sa cred ca sunt capabile de mult mai mult rau,pt faptul ca anumite chestii nu le constientizeaza din lipsa de experienta...

Zilele trecute trecea un astfel de grup pe langa mine,veneau probabil de la scoala.ce atitudine si ce discutii purtau,ma uitam tampa....gandindu-ma...eu la varsta voastra ma preocupam cu temele pt acasa,cu vreo carte ori mergeam cu mama la teatru sau stateam pe-a banca in fata blocului...

PS: si eu am 22 de ani...adica nu e mare diferenta...n-am trait adolescenta in secolul trecut


Subscriu. Am 20 de ani si mi se pare ca sunt batrana... Oare de ce nu mai este interesanta copilaria, aia plina de papusi, carti, vacante la tara? Unde dracu' sunt fiorii primei iubiri, primii fluturasi in stomac cand el iti zambeste, sau emotia cand el te ia prima data de mana? Nu mai sunt interesante, acum toate vor sa o arda "pitzipongeste", nu mai au nici cea mai mica urma de respect pentru normele limbii romane, nu au nici cea mai mica urma de respect pentru absolut nimeni, nici macar pentru ele... De ce? Fetelor, voi, acestea pana in 16 ani, care umblati pe forumul asta plangandu-va ca va inseala iubitul pentru ca nu ati facut sex de 5 zile, ca ati fost pe stop, ce vedeti asa interesant in "viata de adult"? Ce pare asa magnific incat sa renunti la copilarie pentru ea? Chiar sunt curioasa...
goodbye_kitty
Postat pe 4 Iulie 2010 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E posibila asa o relatie? 38 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:17
Relatie discreta in Brasov 432 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 12:09
intilnire karmica sau simple coincidente? 84 De la: BeHappy 30 Septembrie 2010 14:48
Caut pe cineva:) 44 De la: kudika009316 27 Mai 2009 23:42
in Cautare 179 De la: halm 19 Iulie 2009 21:08