Setari Cookie-uri

Pot Insela din prea mult bine...?

De la: aurelconstantin, la data 2010-05-16 11:53:05buna.nu pot zice ca e un lucru asa grav,acum ar trebui sa vezi pierderile de ambele parti in cazul in care continui sii cu sotul ai 7 ani totusi.acum nu stiu ce sa zic tu stii mai bine diferenta intre sot si celalalt,nu ti-ai pus intrebarea de ce acum si ce ar iesi s-al alegi pe el.poate numai va simtiti bine curiozitatea placerea de a face ceva ce nu se face in mod normal intr-o casnicie


Are dreptate Michael,nu stii sa pretuiesti ceea ce ai,nu stii sa pretuiesti cinstea si onestitatea,de alte virtuti cum ar fi increderea si fidelitatea poate nu ai auzit ADEVARUL MARE va iesii intotdeauna la suprafata,si intotdeauna este dureros pentru toti cei implicati,de multe ori adevarul raneste mai tare si persoanele neimplicate acele persoane care au avut incredere si i-au iubit neconditionat,(copii,parinti,familia,prieteni)
ROSSDA
Postat pe 16 Mai 2010 16:40
Niciodata nu am acceptat ideea de a te combina cu prietenul sotului sau prieten comun, adica sunt prietena si cu sotia lui... dezastru.
Tu esti dintre acele femei care nu trebuiesc primite in casa.
Daca vrei o aventura, ok, nu-i bai, dar du-te mai departe de casa.
Iti dai seama ce dezastru iese daca afla sotii vostri????
Aveti copii , atat tu cat si el?
Cer_instelat
Postat pe 16 Mai 2010 18:27
Niciodata nu am acceptat ideea de a te combina cu prietenul sotului sau prieten comun, adica sunt prietena si cu sotia lui... dezastru.
Tu esti dintre acele femei care nu trebuiesc primite in casa.
Daca vrei o aventura, ok, nu-i bai, dar du-te mai departe de casa.
Iti dai seama ce dezastru iese daca afla sotii vostri????
Aveti copii , atat tu cat si el?
Cer_instelat
Postat pe 16 Mai 2010 18:27
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39Buna fetelor,
Simnt nevoia de a spune despre chestia asta cuiva si nu indraznesc sa spun la nimeni asa ca o fac aici sub anonimat...
Sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani, relatia e super ok totul cu mici exceptii ca in fiecare mariaj. De ceva timp ma tot gandeam la un prieten comun de al nostru intruna pana am realizat ca simnt ceva mai mult pt el decat sentimentul de prietenie. Vorbind zi de zi cu el pe mess am dat o in altele mai serioase, sentimentale ca intr un final sa constat ca si el avea ceva pentru mine. Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie.
Eu o luam chestia asta asa in gluma la inceput si ziceam ca e ceva just for fun ceva trecator dar uite ca avem apr. 2 luni de cand suntem impreuna si lucrurile se agraveaza in sensul ca am inceput sa ne cautam fff des, sa ne ducem lipsa, sa vrem sa fim numai impreuna.
Sotul meu nu banuieste nimic nici sotia lui....eu ma intrebam acum de ce puii mei am facut eu chestia asta?????poate din prea mult bine??sau oare nu mai am aceleasi sentimente pt sotul meu ....

exista multe motive pentru care poti insela. insa eu zic, si stiu ce zic, gandeste-te bine la ce ai de facut mai departe. pune bine in balanta ce ai si ce crezi ca ti se ofera din partea cealalta. e foarte posibil sa fii indragostita de miraj...si atat...sa fie pasiune trecatoare. incearca intai sa rezolvi ce crezi ca lipseste din casnicia ta, atrage atentia sotului si ia o pauza de la aventura intre timp. abia apoi vezi cum merg lucrurile si vei fi probabil impacata cu tine indiferent de decizia luata!
kudika061071
Postat pe 16 Mai 2010 18:50
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39Buna fetelor,
Simnt nevoia de a spune despre chestia asta cuiva si nu indraznesc sa spun la nimeni asa ca o fac aici sub anonimat...
Sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani, relatia e super ok totul cu mici exceptii ca in fiecare mariaj. De ceva timp ma tot gandeam la un prieten comun de al nostru intruna pana am realizat ca simnt ceva mai mult pt el decat sentimentul de prietenie. Vorbind zi de zi cu el pe mess am dat o in altele mai serioase, sentimentale ca intr un final sa constat ca si el avea ceva pentru mine. Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie.
Eu o luam chestia asta asa in gluma la inceput si ziceam ca e ceva just for fun ceva trecator dar uite ca avem apr. 2 luni de cand suntem impreuna si lucrurile se agraveaza in sensul ca am inceput sa ne cautam fff des, sa ne ducem lipsa, sa vrem sa fim numai impreuna.
Sotul meu nu banuieste nimic nici sotia lui....eu ma intrebam acum de ce puii mei am facut eu chestia asta?????poate din prea mult bine??sau oare nu mai am aceleasi sentimente pt sotul meu ....


asta mi-a zis mie o fosta a mea... din prea mult bine. era prea perfect (scuze pentru grad).
leo_
Postat pe 16 Mai 2010 19:51
De la: freakbabe, la data 2010-05-16 15:24:04o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine


nu neaparat. oricui i se poate intampla, iar daca mie sau tie nu ni s-a intamplat atunci am fost norocosi pentru ca accidente exista oricat am fi de neatenti. eu cred ca persoana despre care vb a avut putina experienta la capitolul barbati inainte de casatorie.
leo_
Postat pe 16 Mai 2010 19:58
Sa stii Lleo ca eu iti dau dreptate pe deplin.O femeie mai putin"experimentata" gandeste de doua ori inainte.Viata iti ofera tot felul de surprize dar daca gandesti cu capul le poti rezolva.
"Ochii vad, imima cere,constiinta- nu si nu" Valabil, desigur, pentru cei ce au constiinta.
Nonaflowermay
Postat pe 16 Mai 2010 20:04
tu ai zis esti cu el de 2 luni, prima parte a unei relatii e intotdeauna interesanta, incitanta si mai ales daca e ... pe ascuns. tu trebuie sa te gandesti pe cine iubesti, poate pt amant simti doar pasiune.... si ce vrei de la viata. iar el....ce ti-a spus? ar fi in stare sa renunte la sotia lui pt tine?
cu totii gresim, dar nu toti suntem in stare sa iertam. (pune-te in locul sotului tau, iti spun asta pt ca el oricum o sa afle, poate nu acum...
ot_lia
Postat pe 16 Mai 2010 21:58
stiti? pe mn ma enerveaza faptu ca multi nu se vad pe ei insusi si le place sa critice sa isi bage coditsa acolo unde nu le "fierbe oala" femeia a cerut un sfat nu sunteti capabili sa dati indiferent de varsta pe care o aveti nu il dati da nu raspundeti ca sa criticati ,sa faceti omul sa se simta prost sunt 100%sigura ca toti ati inselat macar 1 data in viata, poate nu in casnicie in adolescenta sa fiti cuplat/a cu cineva si sa my aveti un alt partener sa zic asa detest cand cineva vb de rau alta persoana fara sa o cunoasca ci doar sa judece acea persoana datorita modului de exprimare si totusi , chiar daca ar cunoaste-o nu avem dreptu asta my intai sa ne privim pe noi apoi pe alti:| iar pt tn draga mea sunt sigura ca este ceva trecator din cauza ca relatia este foarte ok cu sotu tau te-ai plictisit si ai impresia ca celalalt este mai bun dar e doar o aparenta dupa o perioada de timp poate si de el te-ai"plictisii" iar din moment ce zici ca ai inebunii de durere daca sotul tau te-ar parasii inseamna ca il iubesti iar pt "amant" simti doar atractie fizica si ceva de moment nu face gresala sa iti strici casnicia pt ca va fii foarte posibil sa regreti pasul facut
sochyta
Postat pe 17 Mai 2010 00:18
De la: Cer_instelat, la data 2010-05-16 18:27:09Niciodata nu am acceptat ideea de a te combina cu prietenul sotului sau prieten comun, adica sunt prietena si cu sotia lui... dezastru.
Tu esti dintre acele femei care nu trebuiesc primite in casa.
Daca vrei o aventura, ok, nu-i bai, dar du-te mai departe de casa.
Iti dai seama ce dezastru iese daca afla sotii vostri????
Aveti copii , atat tu cat si el?


Asta - daca are copii - trebuia sa precizeze inca dela primul mesaj. Sigur ca da, s-a saturat de bine si asta-i un motiv foarte serios sa priveasca la o alternativa, la alt batbat, fie el si casatorit, cu copii si soacra. De facut, o s-o faca, indiferent cate sfaturi o sa primeasca. Asa ca si eu zic, incearca fata draga, incearca pentru ca numai asa ai o sansa sa te lecuiesti, daca onor iubitzelul o sa aiba o zi proasta si-o s-o dea in bara cu tine si n-o sa te satisfaca...
Sau mai stii? Abia atunci ai sa fi curioasa si-ai sa-l mai pui odata la incercare sa vezi daca n-a fost prima eshuare un accident.
Problema e ce-ai sa faci pe urma daca reuseste "proba" din prima sau poate chiar din a doua? Ce faci pe urma, daca-i dai de gust?
Raspunsul e greu? Nu fata draga abia atunci incepe viata... Pana la urma, tot ai s-o faci daca nu pentru altceva, macar ca sa-ti satisfaci curiozitatea... Au trecut si altele (ca de altii nici nu mai vorbesc) prin ce treci tu acuma, nimic nou sub soare
Ndrusu
Postat pe 17 Mai 2010 06:15
se spune ca o femeie inseala in momentul cand ii lipseste ceva acasa,nu stiu ...probabil ca ceva in relatia ta scartaie,nu merge asa cum ti-ai dori tu...poate sotul tau nu mai e la fel de afectuos si tandru ca inainte,munceste mai mult,nu-ti mai acorda atentie cum o facea altadata si te simti singura,neglijata, simti poate nevoia de mai multa afectiune din partea lui si crezi ca acest prieten e capabil sa ti-o ofere,dar oare pt cat timp?oare merita sa-ti risti casnicia pt asta??eu cred ca e numai un coup de foudre,nu te lasa dusa de val,sunt convinsa ca mai tarziu o sa regreti pasul asta,tu singura ai spus ca nu-ti poti imagina viata fara sotul tau...deci??!
kudika142844
Postat pe 17 Mai 2010 08:55
De la: sochyta, la data 2010-05-17 00:18:28stiti? pe mn ma enerveaza faptu ca multi nu se vad pe ei insusi si le place sa critice sa isi bage coditsa acolo unde nu le "fierbe oala" femeia a cerut un sfat nu sunteti capabili sa dati indiferent de varsta pe care o aveti nu il dati da nu raspundeti ca sa criticati ,sa faceti omul sa se simta prost sunt 100%sigura ca toti ati inselat macar 1 data in viata, poate nu in casnicie in adolescenta sa fiti cuplat/a cu cineva si sa my aveti un alt partener sa zic asa detest cand cineva vb de rau alta persoana fara sa o cunoasca ci doar sa judece acea persoana datorita modului de exprimare si totusi , chiar daca ar cunoaste-o nu avem dreptu asta my intai sa ne privim pe noi apoi pe alti:| iar pt tn draga mea sunt sigura ca este ceva trecator din cauza ca relatia este foarte ok cu sotu tau te-ai plictisit si ai impresia ca celalalt este mai bun dar e doar o aparenta dupa o perioada de timp poate si de el te-ai"plictisii" iar din moment ce zici ca ai inebunii de durere daca sotul tau te-ar parasii inseamna ca il iubesti iar pt "amant" simti doar atractie fizica si ceva de moment nu face gresala sa iti strici casnicia pt ca va fii foarte posibil sa regreti pasul facut


Dar tu cu ce esti mai presus sa critici pe aia care critica? Tocmai ca nu e vorba de o aventurica de adolescenta , e vorba de o casnicie pe care chiar ea spune ca nu are motiv s-o distruga.
Nu vezi contradictia din titlu? Ca pica cam toate asa zisele teorii pentru care pe o femeie maritata o apuca "macarimile"? Deja se simte prost pentru ca s-a bagat in situatia asta asa lasa tu urecheatul, citindu-ne poate isi da si ea seama ca ceea ce are de gand sa faca distruge prea multi in jurul ei din cauza unei atractii si a egoismului ei.

Postat pe 17 Mai 2010 10:29
De la freakbabe citire... "o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine"

Hmm... o sti ea freakbabe ce spune ca probabil are experienta
P.S. Draga freakbabe, am observat ca-ti place sa folosesti adesea invective, dar de data asta incearca sa fii mai originala ca eu una pricep din prima
arahne
Postat pe 17 Mai 2010 12:40
De la: arahne, la data 2010-05-17 12:40:05De la freakbabe citire... "o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine"

Hmm... o sti ea freakbabe ce spune ca probabil are experienta
P.S. Draga freakbabe, am observat ca-ti place sa folosesti adesea invective, dar de data asta incearca sa fii mai originala ca eu una pricep din prima


Cuvantul parasuta din cate am studiat eu dictionarul nu e in sine o invectiva!

Postat pe 17 Mai 2010 12:50
Poate pt ca lipseste ceva in relatia cu sotul tau..... Si atunci ai tot dreptul sa vrei ceva mai mult, o noua scanteie, dar ... celalalt ce simte... Vezi sa nu regreti mai tarziu. Mare atentie.
kudika024680
Postat pe 17 Mai 2010 13:05
De la: sochyta, la data 2010-05-17 00:18:28stiti? pe mn ma enerveaza faptu ca multi nu se vad pe ei insusi si le place sa critice sa isi bage coditsa acolo unde nu le "fierbe oala" femeia a cerut un sfat nu sunteti capabili sa dati indiferent de varsta pe care o aveti nu il dati da nu raspundeti ca sa criticati ,sa faceti omul sa se simta prost sunt 100%sigura ca toti ati inselat macar 1 data in viata, poate nu in casnicie in adolescenta sa fiti cuplat/a cu cineva si sa my aveti un alt partener sa zic asa detest cand cineva vb de rau alta persoana fara sa o cunoasca ci doar sa judece acea persoana datorita modului de exprimare si totusi , chiar daca ar cunoaste-o nu avem dreptu asta my intai sa ne privim pe noi apoi pe alti:| iar pt tn draga mea sunt sigura ca este ceva trecator din cauza ca relatia este foarte ok cu sotu tau te-ai plictisit si ai impresia ca celalalt este mai bun dar e doar o aparenta dupa o perioada de timp poate si de el te-ai"plictisii" iar din moment ce zici ca ai inebunii de durere daca sotul tau te-ar parasii inseamna ca il iubesti iar pt "amant" simti doar atractie fizica si ceva de moment nu face gresala sa iti strici casnicia pt ca va fii foarte posibil sa regreti pasul facut



Tu ai observat ca asta e un forum ? Drept pentru care, daca femeia isi expune problema si cere o parere, oamenii isi vor da cu parerea. Din moment ce ea singura se expune, de ce simti tu nevoia sa ne tragi la raspundere pentru parerile noastre ?
Ma bucur ca tu stii siguuuur ca toata lumea de aici a inselat la un moment dat...daca asta te face sa te simti mai bine, de ce sa ma chinui sa te contrazic? Anyway, asa cum ti s-a mai spus, aici nu e vorba de o relatie de copii de 15 ani care se joaca de-a relatia, ci de o casnicie.

On topic :Oamenii inseala cand se simt atat de siguri pe ei incat stiu ca nu se va intampla nimic atunci cand celalalt va afla. Poate ca asa a fost si cazul tau, te-ai simtit mult prea sigura de sotul tau. Sincer, cred ca ar trebui sa te maturizezi si sa vezi ca asta e comportament de pustoaica de 17 ani( vezi domnisoara care ne urecheaza pe noi ), nicidecum de femeie care sustine ca nu ar putea sa isi imagineze viata fara sotul ei..
anissya
Postat pe 17 Mai 2010 13:50
De la: arahne, la data 2010-05-17 12:40:05De la freakbabe citire... "o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine"

Hmm... o sti ea freakbabe ce spune ca probabil are experienta
P.S. Draga freakbabe, am observat ca-ti place sa folosesti adesea invective, dar de data asta incearca sa fii mai originala ca eu una pricep din prima


pffff slãbeºte-mã cu texte din astea te supãrã adevãrul sau ce? dar na tu îþi înºeli partenerul fiindcã eºti o persoanã cu mult bun simþ nu pentru faptul cã ai fi o zdreanþã, tigaie ect ( poþi cãuta în dex ce înseamnã tigaie ºi zdreanþã ºi ai sã vezi ca nu încerc sã-þi aduc nici o ofensã, dar dacã tu te simþi cu musca pe cãciulã..... )
freakbabe
Postat pe 17 Mai 2010 14:13
Toti suntem tentati sa spunem sa-ti pastrezi casnicia, ca e buna asa cum susti tu, dar oare e ?
Am cunoscut oameni tare nefericiti, care vorbeau despre casniciile lor asa cum vorbesti si tu,etc, etc...Indiferent ce vei face in continuare vei suporta consecinte, mai mari, mai mici...ca asa e in viata. Regrete vor fi si ele ca te-ai oprit sau ca nu te-ai oprit... Corect ar fi sa te opresti, sa-i spui sotului, sa nu traiesti alaturi de el cu toate nebuniile si spaimele adevarului iesit la iveala in cap...daca va dori sa ramana langa tine dupa ce va afla, posibil sa vrea, posibil sa nu...tocmai ti-ai pus o mina in viata ta si nu-i mai stii locul, poate exploda oricand...nu stii cine o declanseaza,"peretii au ochi si urechi" . Traieste cum vrei pana atunci!
nadyuta
Postat pe 17 Mai 2010 14:29

prieten comun , hal de prieten , eu nu sunt in stare sa fac asa ceva unui prieten , chiar daca ar fii casatorit cu Pamele Anderson , dar asta e.Daca nu stiai cam dupa 7 ani de casnicie intervin niste hopuri care ar trebuii sa le treceti , la mine au fost la 6 ani , cred ca asta e hopul vostru .Parerea mea este las-o balta , te bagi in ceva periculos in care sunt angrenate multe suflete , chiar nevinovate .Nu te gandesti la cei din jur ?
banalulanonim
Postat pe 17 Mai 2010 16:38
cine arunca primul cu piatra ?
mj300877
Postat pe 17 Mai 2010 21:49
De la: scorpio67, la data 2010-05-17 12:50:05
De la: arahne, la data 2010-05-17 12:40:05De la freakbabe citire... "o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine"

Hmm... o sti ea freakbabe ce spune ca probabil are experienta
P.S. Draga freakbabe, am observat ca-ti place sa folosesti adesea invective, dar de data asta incearca sa fii mai originala ca eu una pricep din prima


Cuvantul parasuta din cate am studiat eu dictionarul nu e in sine o invectiva!

De fapt post scriptum-ul facea referire la un mesaj pe care a binevoit sa mi-l lase freakbabe la un alt topic in care imi transmitea foarte dragastos ca sunt "PROASTA de bubui" de aceea era adresat strict ei, dar se pare ca nici macar ea nu a realizat la ce am facut eu referire.
Da, cuvantul "parasuta" in sine nu e o invectiva daca il folosesti in sensul literar din dex, dar in functie de context, ca in cazul de fatza, se poate tranforma in invectiva, dar repet, nu la asta m-am referit :)
arahne
Postat pe 17 Mai 2010 22:38
De la: freakbabe, la data 2010-05-17 14:13:31
De la: arahne, la data 2010-05-17 12:40:05De la freakbabe citire... "o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine"

Hmm... o sti ea freakbabe ce spune ca probabil are experienta
P.S. Draga freakbabe, am observat ca-ti place sa folosesti adesea invective, dar de data asta incearca sa fii mai originala ca eu una pricep din prima


pffff slãbeºte-mã cu texte din astea te supãrã adevãrul sau ce? dar na tu îþi înºeli partenerul fiindcã eºti o persoanã cu mult bun simþ nu pentru faptul cã ai fi o zdreanþã, tigaie ect ( poþi cãuta în dex ce înseamnã tigaie ºi zdreanþã ºi ai sã vezi ca nu încerc sã-þi aduc nici o ofensã, dar dacã tu te simþi cu musca pe cãciulã..... )

Nu m-am simtit ofensata ci doar ma amuza violenta limbajului tau pana la un punct. Si desi nu am de ce sa ma justific, nici nu ma simt cu musca pe caciula pt ca nu mi-am inselat sotul atat cat l-am avut si nici nu sunt de acord cu inselarea partenerului (sau partenerei), dar pana la urma, oricat ar fi de prosti cei care posteaza aici, ei cer doar niste sfaturi si nu cred ca e cazul sa fie jigniti doar pentru nu suntem de acord cu modul lor de viata sau de a gandi. Esti in stare sa dai un sfat pertinent, da-l! Daca nu, nu te corija tu in judecator ca si cand tu ai fi vreun model exemplar de urmat. Am observat ca iti place sa iesi in evidenta, dar pacat ca nu o faci prin inteligenta, ci prin lipsa de bun-simt.
arahne
Postat pe 17 Mai 2010 22:56
exemplu: propria experienta - dar pun cazul tau: am cunoscut o fata... de la tara.. habar nu avea ce este un telefon mobil aproape, ca sa nu mai vb ca se uita la laptop cand lam adus prima oara la ea - ca la ozn-uri. incetul cu incetul .. dea lunul relatiei.. ia un lantic o bratara etc chestii normale.. hai cu scuterul hai cu masina... asta inseamna deschisul ochilor... oricum sa revin... mia mers foarte bine o vreme.. avea fata de toate bijuterii telefon.. amici de ai mei care o duceau cu masina peste tot cand avea nevoie si eu nu puteam... internetul .. aici vine faza interesanta... eu aveam la mine acasa internet... nu se inventase inca internetul mobil ptr pc-uri.... ea nu stia cu ce se mananca asa ceva la momentul respectiv... eu cel destept cica: uite aici te uiti la muzica .. aici vezi filmulete.. (youtube).. chaturi forumuri ca sa mai schimbe si ea o vorba cu careva din cand in cand.. avand in vedere ca nu am trimiso la munca niciodata.. hop a invatat ce este acela yahoo messenger. si vb pe mirc si etc etc.. tot vb cu un baiat din iatalia.. conversa fel si fel de probleme.. (eu cu mintea mai deschisa mai ma uitam prin arhive din cand in cand.. pana am vazut ..*** ai vazut cum arat ca tiam dat web***) am reusit sa fac rost de numarul tipului prin alte amice deale mele pe care leam pus sa vb cu el sami dea nr lui.. lam sunat iam explicat cum sta treaba ... a inteles.. sau cel putin asa am simtit eu.. si finalul povestii si morala. am sfarsit o relatie de 5 ani din cauza internetului. morala... ceea ce se intampla - si simti ca nu poti stapani.. renunta complet la acel lucru ca vei rereta altfel. .. sper ca nu am plictisit pe nimeni... dar am dat exemplul meu ca tot veni vb de internet
asa ca prea mult bine ptr tine inseamna mai mult rau ptr sotul tau... ia renunta la internet.. nu zic si la telefon.. dar incearca.. sa vezi cai vei mai da mai multa atentie sotului tau
barabass
Postat pe 17 Mai 2010 23:34
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39Buna fetelor,
Simnt nevoia de a spune despre chestia asta cuiva si nu indraznesc sa spun la nimeni asa ca o fac aici sub anonimat...
Sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani, relatia e super ok totul cu mici exceptii ca in fiecare mariaj. De ceva timp ma tot gandeam la un prieten comun de al nostru intruna pana am realizat ca simnt ceva mai mult pt el decat sentimentul de prietenie. Vorbind zi de zi cu el pe mess am dat o in altele mai serioase, sentimentale ca intr un final sa constat ca si el avea ceva pentru mine. Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie.
Eu o luam chestia asta asa in gluma la inceput si ziceam ca e ceva just for fun ceva trecator dar uite ca avem apr. 2 luni de cand suntem impreuna si lucrurile se agraveaza in sensul ca am inceput sa ne cautam fff des, sa ne ducem lipsa, sa vrem sa fim numai impreuna.
Sotul meu nu banuieste nimic nici sotia lui....eu ma intrebam acum de ce puii mei am facut eu chestia asta?????poate din prea mult bine??sau oare nu mai am aceleasi sentimente pt sotul meu ....



Pai ai demonstrat ca potzi !!!
Care este intrebarea ?
Singura ta greseala , consta in faptul ca in loc de semnul exclamarii, tu ai pus la afirmatzia ta un semn de intrebare.
Sau ce vrei sa intrebi ? Vreisa sti daca e ok sa mintzi ?
Pai uite ca si sotzul tau minte !!! Se minte pe sine ! Daca el ar fi un iubitor de adevar , adevarul ar fi cu el si nici tu si nici dracu nu ar putea sa-l minta...

Totul este in perfecta ordine...
Curvele sint la locul lor, prostii de sotzi sint si ei la locul lor, prietenii falsi sint si ei unde trebuie....
Toate sint la locul lor, totul este perfect
denis_3d25
Postat pe 18 Mai 2010 00:18
De la: leo_, la data 2010-05-16 19:51:09
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39Buna fetelor,
Simnt nevoia de a spune despre chestia asta cuiva si nu indraznesc sa spun la nimeni asa ca o fac aici sub anonimat...
Sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani, relatia e super ok totul cu mici exceptii ca in fiecare mariaj. De ceva timp ma tot gandeam la un prieten comun de al nostru intruna pana am realizat ca simnt ceva mai mult pt el decat sentimentul de prietenie. Vorbind zi de zi cu el pe mess am dat o in altele mai serioase, sentimentale ca intr un final sa constat ca si el avea ceva pentru mine. Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie.
Eu o luam chestia asta asa in gluma la inceput si ziceam ca e ceva just for fun ceva trecator dar uite ca avem apr. 2 luni de cand suntem impreuna si lucrurile se agraveaza in sensul ca am inceput sa ne cautam fff des, sa ne ducem lipsa, sa vrem sa fim numai impreuna.
Sotul meu nu banuieste nimic nici sotia lui....eu ma intrebam acum de ce puii mei am facut eu chestia asta?????poate din prea mult bine??sau oare nu mai am aceleasi sentimente pt sotul meu ....

aiurea...nu are legatura cu sotul tau.atunci cind ai facut-o te minca rau rau de tot intre degetele mari de la picioare si nu ai gasit ci ce sa-ti alini mincarimea decit cu "stiloul"aflat cel mai la indemina.deci nu ...nu e nimeni vinovat.cred ca ai facut o micoza intre degetele mari...si la cap .

asta mi-a zis mie o fosta a mea... din prea mult bine. era prea perfect (scuze pentru grad).
RUY_BLAS
Postat pe 18 Mai 2010 08:50
Visezi cai verzi pe pereti tu draga femeie casatorita de 7 ani, ai sa ramai cu vrabia de pe gard si atunci ai sa-ti plangi de mila, te mananca si ai sa te scarpini tare tu...ia si vezi-ti de casnicie si lasa ce faci tu pentru adolescenti, femeie matura ce esti tu ,mda
Cacoun
Postat pe 18 Mai 2010 14:35
Am citit aici, care mai de care cu sfaturi si rautati, e simplu sa judeci cand nu treci prin situatia mai sus mentionata.
Eu spun doar atat, vezi tu ce si cum, lasa timpul sa treaca, cu sigurantza solutia va veni singura si mai repede decat crezi.
Succes!
C
leia71
Postat pe 18 Mai 2010 17:52
Poti insela pentru ca te mananca"in calcaie".Daca vrei sa-strici doua familii,continua,dar apoi sa nu te plangi ca viata a fost rea cu tine.Sa-ti vina gandul cel bun!
viogen26
Postat pe 19 Mai 2010 10:21
Incearca sa discutii cu sotul despre nebuniile pe care le doresti si s-ar putea sa doreasca si el tot asta, dar sa nu aiba curajul sa spuna.
Eu am incercat si surpriza a fost atat de mare incat de 2 luni suntem intr-o luna de miere continua la o intensitate pe care n-am trait-o pana acum.
Chiar merita!
kudika185114
Postat pe 19 Mai 2010 13:30
De la: arahne, la data 2010-05-17 22:56:16
De la: freakbabe, la data 2010-05-17 14:13:31
De la: arahne, la data 2010-05-17 12:40:05De la freakbabe citire... "o femeie inseala fiindca e mai parasuta de felul ei....nu din prea mult bine"

Hmm... o sti ea freakbabe ce spune ca probabil are experienta
P.S. Draga freakbabe, am observat ca-ti place sa folosesti adesea invective, dar de data asta incearca sa fii mai originala ca eu una pricep din prima


pffff slãbeºte-mã cu texte din astea te supãrã adevãrul sau ce? dar na tu îþi înºeli partenerul fiindcã eºti o persoanã cu mult bun simþ nu pentru faptul cã ai fi o zdreanþã, tigaie ect ( poþi cãuta în dex ce înseamnã tigaie ºi zdreanþã ºi ai sã vezi ca nu încerc sã-þi aduc nici o ofensã, dar dacã tu te simþi cu musca pe cãciulã..... )

Nu m-am simtit ofensata ci doar ma amuza violenta limbajului tau pana la un punct. Si desi nu am de ce sa ma justific, nici nu ma simt cu musca pe caciula pt ca nu mi-am inselat sotul atat cat l-am avut si nici nu sunt de acord cu inselarea partenerului (sau partenerei), dar pana la urma, oricat ar fi de prosti cei care posteaza aici, ei cer doar niste sfaturi si nu cred ca e cazul sa fie jigniti doar pentru nu suntem de acord cu modul lor de viata sau de a gandi. Esti in stare sa dai un sfat pertinent, da-l! Daca nu, nu te corija tu in judecator ca si cand tu ai fi vreun model exemplar de urmat. Am observat ca iti place sa iesi in evidenta, dar pacat ca nu o faci prin inteligenta, ci prin lipsa de bun-simt.



oau...ce speech, mi-au ajuns lacrimile pânã în chiloþi
freakbabe
Postat pe 19 Mai 2010 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41
o poveste pisiceasca 15 De la: pamela_1 4 Iunie 2009 13:53
cate femei poate sa tina un barbat???? 46 De la: stardancer 13 Noiembrie 2009 00:07
iubiri pe net 43 De la: unicorn 11 Aprilie 2009 03:38
DRAGOSETE IN SCHIMBUL SUFERINTEI 5 De la: bestiutza_relouded 9 August 2009 15:22