Setari Cookie-uri

Pot Insela din prea mult bine...?

tot din proprie experienta stimata d-na
ai facuto ai facuto asta e, uneori e bine sa-ti asculti si inima dar atentie
ca relatia de lunga durata devine apasatoare,daca il iubesti mult pe
respectivul o sa-ti doresti la un moment dat sa-l ai doar pt tine si
din start o sa distrugi doua famili
daca o faci doar asa de golire atit tu cit si celalalt consider ca 2 luni
este deajuns, nu intrati in zona inimii ca se alege praful
mult mai bine iti va fii daca te opresti acum pt ca altfel o sa patesti ca mine,
si ca cea care a fost cu mine si o sa se termine rau.
exista si sansa ca sa va iubiti ft mult amindoi sa va doriti sa ramaneti impreuna
si asta este ramaneti impreuna,dar faceti-o daca asta simtiti amandoi, nu asteptati
sfirsitul pt ca va spun eu va fii rau daca exista sentimente.
eu ca barbat am vrut doar o relatie extra conjugala fara sa-mi parasesc
familia ,ea a vrut mai mult si s-a tetrminat destul de rau, apropo o sa ajungi sa-i urasti nevasta
pt ca tu vei considera ca ea are acasa ceea ce nu ai tu.
pt ca din moment ce te intilnesti cu el de doua luni nu poti sa-mi spui mie
ca atunci cind faci dragoste cu cel de acasa este la fel ,ma-i mintii
si oricum nu te-as crede. tu ai plecat de acasa pt ca iti lipsea ceea ce ai gasit la amant
sunt intradevar si situatii cind acest tip de relatii tin 15-20 de ani dar sigur combatantii
sunt persoane retinute si cu capul pe umeri.
s-au poate esti ca cea cu care am fost eu adica inseala doar pt ca asa a nascuto masa
din cauza genei.
LOPY_71
Postat pe 19 Mai 2010 13:43
ah... ii vad p unii cum arunca cu "pietre" si t jignesc...dar NU pune la suflet....nu toti avem neuroni ..si daca ii au, habar nu au s ii folosesca ... ... ....de ce l`ai inselat?!?! un singur motiv exista...... NATURA OMULUI ESTE SA NU FIE NICIODATA MULTUMI DE CEEA CE POSEDA!!!!!! INDIFERENT DE DOMENIU....!!! parerea mea....ascultati si inima si ratiunea...fa un rezumat...gandestete serios caci de asta va depinde viitorul tau....

multa bafta!! te`am pupat!
Bad_Bubu
Postat pe 20 Mai 2010 01:09
multe pers trec prin asa ceva, si o faci pur si simplu ca este ceva nou, si barbatul acesta se comporta cu tine mai dragutz dekt barbatul tau dar gandestete k mai devreme sau mai tarziu tot acolo se ajunge!! nu iti risca casnicia, o sa ajungi sa regreti, si sa distrugeti 2 familii!!!! eu am trecut prin asta cu parintii mei si pana la urma au ramas impreuna dar reprosu va ramane acolo toata viata!!! pune punct relatiei si apreciaza ce ai langa tine!!!! este absurd sa fie prea bine, bucurate ca nu suferi!!!!!!!!!
alinany33
Postat pe 21 Mai 2010 05:57
Te joci cu focul, nu-ti place in caldura caminului tu vrei adrenalina , te-aiplictisit.Nu le poti avea pe amandoua la un moment dat va trebiu sa alegi.
gabika
Postat pe 22 Mai 2010 09:10

Pune in balanta ce ai de castigat si ce ai de pierdut de pe urma acestei aventuri gandeste-te bine ce iti doresti!! daca mariajul nu mai merge ai curajul sa accepti acest lucru si sa incepi viata de la 0, dar nu pentru amant! pentru tine! Multuor femei le lipseste curajul tocmai de aceea se complac in astfel de situatii
chocolate
Postat pe 22 Mai 2010 14:52
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39Buna fetelor,
Simnt nevoia de a spune despre chestia asta cuiva si nu indraznesc sa spun la nimeni asa ca o fac aici sub anonimat...
Sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani, relatia e super ok totul cu mici exceptii ca in fiecare mariaj. De ceva timp ma tot gandeam la un prieten comun de al nostru intruna pana am realizat ca simnt ceva mai mult pt el decat sentimentul de prietenie. Vorbind zi de zi cu el pe mess am dat o in altele mai serioase, sentimentale ca intr un final sa constat ca si el avea ceva pentru mine. Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie.
Eu o luam chestia asta asa in gluma la inceput si ziceam ca e ceva just for fun ceva trecator dar uite ca avem apr. 2 luni de cand suntem impreuna si lucrurile se agraveaza in sensul ca am inceput sa ne cautam fff des, sa ne ducem lipsa, sa vrem sa fim numai impreuna.
Sotul meu nu banuieste nimic nici sotia lui....eu ma intrebam acum de ce puii mei am facut eu chestia asta?????poate din prea mult bine??sau oare nu mai am aceleasi sentimente pt sotul meu ....


Stii ce mi se pare "funny"?????Nu era deloc nevoie sa scrii pe aci' ca sa-ti dai seama de ce naiba iti inseli sotul cu unul dintre amicii lui!!!!!!!!!!!!!!!!! trebuia doar sa te asezi frumusel intr-o oglinda ( si ca tablou sa fie complet sa-ti iei si amorezu' cu tine ) si sa recunoasteti cinstit cat de ORDINARI sunteti amandoi !!!!!!!!!!!!!!! Va doresc din tot sufletul sa va continuati relatia ( va asemanti si probabil si d'aia v-ati gasit), dar mai mult decat orice ,imi doresc - sincer - ca partenerii vostrii de viata sa fle si sa va traga cate un sut in..................partile unde v-a mancat cand ati inceput sa v-o trageti ( pardon am fost nesimtita - sa va iubiti )Sper din tot sufletul sa ramaneti cu bezele umflate si pe drumuri !!!!!! ( si atunci sa va vad!!!!!!!! )
Cristtyn
Postat pe 22 Mai 2010 23:51

Te ai gandit ca acel bine sunt lipsuri care poate le ai gasit la acest el care cica te completeaza, fiecare stii cum e face ce vrea si asa ai facut si tu dar eu te intreb altceva pe tine , de ce te intrebi acum de ce ai facut si nu te ai intrebat lka inceput unde se poate ajunge?
Trebuia sa iei in calcul aceasta ipostaza
Sau cred ca esti genul de fata care e putin cam gurmanda asa dupa sentimente si nu vrei sa renunti nici la sot si nici la el:-?
AmUnGandCeNuECuminte
Postat pe 23 Mai 2010 00:04
Nonaflowermay
Postat pe 24 Mai 2010 07:31
Offf dar vai...in ce a degenerat acest subiect!?! Ce usor e sa condamni pe altul. "Sa arunce primul cu piatra cel fara de pacat"! Nu dau pe afara cu religia de am ales sa apelez la aceasta zicala ,dar consider ca nimeni n-are dreptul sa condamne pe cineva. Orice actiune are o reactie ,si daca doamana in cauza a avut "tupeul"(asa in ciuda voastra) sa-si ofere o picanterie ,chiar si cu riscul de a-si compromite binele de acasa ,e treaba ei ,si numai ea va fi cea care va plati ptr adulterul comis. Nu cred ca a apelat la "intelegerea" noastra ca sa fie batjocorita...
Nu sunt de acord cu "activitatile"ei extraconjugale dar nici nu-mi permit s-o condamn ptr ca e in firea omului sa viseze la mai bine. Poate chiar se infiripa ceva serios intre ea si bunul prieten in culpa, sau poate aceasta escapada amoroasa o sa intaresca mai mult relatia cu sotul ei.Oare el e curat ca lacrima?...Dar asta e o alta poveste.
Yesabel
Postat pe 25 Mai 2010 01:43
De la: Nonaflowermay, la data 2010-05-16 20:04:37Sa stii Lleo ca eu iti dau dreptate pe deplin.O femeie mai putin"experimentata" gandeste de doua ori inainte.Viata iti ofera tot felul de surprize dar daca gandesti cu capul le poti rezolva.
"Ochii vad, imima cere,constiinta- nu si nu" Valabil, desigur, pentru cei ce au constiinta.


da, si mai ales valabil pentru cei care stiu de ce s-au casatorit (si ma rog care cand s-au casatorit au facut ce trebuia). mai exista si de astia care s-au casatorit din atractie sexuala sau datorita finantelor ori datorita faptului ca aveau impresia ca nu ii mai ia nimeni. persoanele amintite nu au cum sa respecte institutia casatoriei pentru ca sunt prea superficiali si tranzactioneaza avantaje pe termen scurt pe cele pe termen lung.
leo_
Postat pe 25 Mai 2010 11:46
Corect si la obiect.
Nonaflowermay
Postat pe 26 Mai 2010 17:13
asta e in natura voastra / a noastra a tuturor , ceea ce trebuie sa te intrebi este "ce se va intampla daca va afla sotul tau ?"
sorindoc_87
Postat pe 9 Iulie 2010 10:32
cred ca-ti lipsea flacara ,scanteia, in casnicie. Nu pot sa cred ,ca le-ai avut pe toate si ai calcat stramb.
kudika326390
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
amalia_iulia1984@yahoo.com ----ai probleme cu sotul tau,discuta cu mine
kudika326390
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:00
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39 Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie


si uite asa ajunge o femeie sa insele, pe ideea ce ar fi daca ar fi ...
battleofwits
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:08
Daca relatia cu sotu`era ata de rozzzzze ,nu mai ajungeai sa-l inseli!!!
kudika324144
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:13
de prea mult bine te poti plictisii de viata si ai putea sa te spinzuri doamne fereste
in alta ordine de idei este clar ca femeia , nu toate, c-am 50% inseala :
1 au acasa un nenorocit de barbat
2 au acasa o porostaciune de barbat
3 sunt neglijate de barbat
......................................................................................
c-am 40 % o fac doar ca sa se simta bine ,materialiste, din gene care se gasesc si la ea si la masa
aici se mai regasesc si nimfomanele precum si cele care fac trotuarul....
........................................................................................

10 % sunt femei care isi vad de treaba lor si de familie adica nu inseala deloc chiar daca unele dintre ele
au acasa barbati nenorociti, prosti ,betivi , DAR AU COPIII de care nu se vor despartii niciodata.

instictul femeii de a trece in patul altui barbat este ca ceva le lipsesc acasa ...........
LOPY_71
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:38
De la: Yesabel, la data 2010-05-25 01:43:02Offf dar vai...in ce a degenerat acest subiect!?! Ce usor e sa condamni pe altul. "Sa arunce primul cu piatra cel fara de pacat"! Nu dau pe afara cu religia de am ales sa apelez la aceasta zicala ,dar consider ca nimeni n-are dreptul sa condamne pe cineva. Orice actiune are o reactie ,si daca doamana in cauza a avut "tupeul"(asa in ciuda voastra) sa-si ofere o picanterie ,chiar si cu riscul de a-si compromite binele de acasa ,e treaba ei ,si numai ea va fi cea care va plati ptr adulterul comis. Nu cred ca a apelat la "intelegerea" noastra ca sa fie batjocorita...
Nu sunt de acord cu "activitatile"ei extraconjugale dar nici nu-mi permit s-o condamn ptr ca e in firea omului sa viseze la mai bine. Poate chiar se infiripa ceva serios intre ea si bunul prieten in culpa, sau poate aceasta escapada amoroasa o sa intaresca mai mult relatia cu sotul ei.Oare el e curat ca lacrima?...Dar asta e o alta poveste.



denis_3d25
Postat pe 27 Octombrie 2010 01:06
De la: kudika178603, la data 2010-05-06 12:25:39Buna fetelor,
Simnt nevoia de a spune despre chestia asta cuiva si nu indraznesc sa spun la nimeni asa ca o fac aici sub anonimat...
Sunt casatorita cu sotul meu de 7 ani, relatia e super ok totul cu mici exceptii ca in fiecare mariaj. De ceva timp ma tot gandeam la un prieten comun de al nostru intruna pana am realizat ca simnt ceva mai mult pt el decat sentimentul de prietenie. Vorbind zi de zi cu el pe mess am dat o in altele mai serioase, sentimentale ca intr un final sa constat ca si el avea ceva pentru mine. Intr o zi a venit la mine la munca si am discutat cat se poate de serios despre noi si am consmtit sa incepem o relatie.
Eu o luam chestia asta asa in gluma la inceput si ziceam ca e ceva just for fun ceva trecator dar uite ca avem apr. 2 luni de cand suntem impreuna si lucrurile se agraveaza in sensul ca am inceput sa ne cautam fff des, sa ne ducem lipsa, sa vrem sa fim numai impreuna.
Sotul meu nu banuieste nimic nici sotia lui....eu ma intrebam acum de ce puii mei am facut eu chestia asta?????poate din prea mult bine??sau oare nu mai am aceleasi sentimente pt sotul meu ....




Prea mult bine, nu exista... ceea ce este "prea mult", este deja rau... iar din raul in care te aflai, ai vrut sa reintri in binele care-ti lipseste ...

Insa, ai descoperit ca binele care-ti lipsea, iti lipseste in continuare... deci ? inseamna ca inca nu ai gasit ceea ce-ti lipseste...

Continua sa cautzi binele, pana cand te vei regasi pe tine in totul tau...

Un intzelept si-a intrebat elevii:
-Cum putetzi cunoaste diferentza intre zi si noapte ?
-Cand vedem la distantza un animal , si putem spune daca este vorba de o vaca sau un cal , atunci inseamna ca este ziua. A spus un elev.
-Gresit ! a spus intzeleptul...
-Cand vedem la distantza un pom, si putem spune daca este vorba de un mango sau de un bananier, atunci stim ca-i ziua. A spus un alt elev.
-Nu ! Intervenii din nou intzeleptul...
-Dar cum putem face diferentza intre zi si noapte au intrebat elevii ?
Intzeleptul a spus: Cand potzi sa privesti fatza unui om oarecare , si te potzi vedea pe tine in acel om, atunci, inseamna ca s-a facut lumina-n universul tau... iar de nu potzi sa te vezi pe tine, in toata fiintza, atunci , insemna ca pentru tine , este inca noapte...

Cand vei avea atat de multa iubire-n tine, incat sa te potzi vedea pe tine-n sotzul tau, atunci vei intzelege , ca nu-ti inseli sotzul , ci pe tine insati te inseli
denis_3d25
Postat pe 27 Octombrie 2010 01:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fidelitate sau loialitate 21 De la: Marian_Berta_1 10 Iulie 2013 14:29
dragoste 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 16:40
Nevoie de un sfat. 14 De la: anastasia_prodan 17 Aprilie 2011 10:03
Sunt eu de vina? 60 De la: ploidevise 18 Decembrie 2010 17:40
am nevoie de un sfat.... 30 De la: leu_shukar 23 Februarie 2009 10:32