Setari Cookie-uri

m-am indragostit de cineva,dar am nunta in august

Pareri, pareri si sfaturi peste sfaturi...
Experienta mea: am vazut multe relatii, inclusiv pe a mea, care dupa 7 ani au ajuns la incercari serioase.
Unii le trec si traiesc o poveste minunata, altii se despart sau divorteaza si regreta sau ba.
Daca ma asculti pe mine, faci exact ce crezi ca e mai bine pentru tine. Mai bine mai tarziu decat niciodata, dar indiferent ce faci, fa fara regrete. Sa fi iubita!
Loryya
Postat pe 18 Mai 2010 22:07
Parerea mea este sa ai mare grija ce alegi,pe cine anume,s ar putea sa fie de moment ,sau pt o luna,2 ,3 chiar un an si dupa o sa ti dea papucii tipul respectiv, cat pe cel de care vorbesti ,ca trebuie sa faci nunta,il cunostii mai bine, 7 ani parca spuneai,si o sa i fie foarte greu dak te desparti de el,iti dai seamna,toti prietenii lui stiu k are nunta,colegii, rude,si tu sa l faci de ras,si o sa faca tot posibilul sa se razbune pe tine.Raspunde sincer il mai iubesti pe cel cu care faci nunta?sau e un compromis? ....suces
andreea02
Postat pe 18 Mai 2010 22:24
De la: ammy38, la data 2010-05-15 13:54:08am citit cu mare atentie mesajul, precum si raspunsurile voastre
ceea ce povesteste ea mi s-a intamplat si mie, cu 12 ani in urma
eram intr-o relatie de 6 ani, primul si singurul meu prieten, niciodata nu am avut ochi pentru alti barbati, insa m-am indragostit nebuneste, pasional si peste limita de un baiat care se afla la 500 de km distanta
si nu exista internet si telefon mobil, si ne-am scris tone de scrisori, dar fiindca nu doream sa imi fac iubitul sa sufere, am ales sa renunt la ceea ce am considerat a fi dragostea vietii mele
m-am casatorit dupa 2 ani, cu iubitul meu vechi, iar casnicia a durat 5 ani, care nu au adus nimic bun inafara fiului meu
am terminat mariajul cu 4 ani jumatate in urma, dar niciodata nu am uitat acea poveste de iubire, adolescentina, care nici nu s-a materializat vreodata
iar cand am decis la casnicia mea, am facut-o fiindca mi-am regretat mereu decizia anterioara, de a sacrifica posibila mea fericire langa fat frumos, pentru a nu provoca durere celui cu care eram
si astfel, cand, dupa 5 ani de casnicie m-am indragostit iar, de altcineva, am decis ca cei 13 ani petrecuti cu iubitul din tinerete nu au fost ceea ce mi-am dorit de la viata
nu m-am recasatorit niciodata, nu imi doresc asta, dar nici nu am uitat povestea aceea veche, de 12 ani
iar cel pentru care am renuntat la sotul meu, stia ca decizia mea nu este legata neaparat de ceea ce e intre noi, ci de un regret ce ma urmarea peste timp
sa va spun ca in urma cu 5 zile... mi-am gasit povestea de dragoste de acum 12 ani? ca dupa 5 ani de cautari, in care am vrut doar sa stiu ce s-a intamplat cu el, l-am identificat la numai 150 de km, singur, divortat de mai bine de 4 ani, acelasi?
ca nu m-a uitat nici el niciodata, ca am vb in ziua aceea ore intregi, despre ce a fost, ca am facut schimb de poze, iar ieri speram sa ne intalnim, eu aveam treaba in orasul in care locuieste.. insa ceva s-a intamplat cu el... si nu stiu ce
dar nu regret ca l-am gasit si nu am regretat nicio decizie pe care am luat-o din clipa divortului
am invatat sa nu ratez oportunitatile si sa imi urmez inima
toate sfaturile voastre au fost bune, si eu as recomanda sa isi amane nunta sau sa incerce sa clarifice cu fat-frumos ce este intre ei, sa puna in balanta ce o tine alaturi de nik si ce i-ar putea oferi un mariaj, sa se gandeaasca ce inseamna o relatie cu celalalt...
singurul care le decide pe toate este timpul, insa o decizie luata in pripa poate sa o urmareasca o viata intreaga
poate fi gresit sa se desparta de nik, dar poate fi nefericita o viata intreaga daca renunta la marea iubire a vietii, in cazul in care acest lucru il reprezinta fat frumos
decizia e greu de luat, iar nunta foarte aproape... mai sunt doar cateva luni.. insa si in cateva luni poate sa realizeze daca sta cu nik din confort, siguranta si comoditate..sau sunt impreuna fiindca se iubesc, au aspiratii si vise comune, idealuri asemanatoare







.... offff, romanie, romanie ... atitea vise, atitia imaginatie ... dupa modelul neincrederii totale as intreba - cine spune ca noua (fosta mare ''iubire'') nu devine ca si prima ? ... dupa alti ani de lipsa de sociabilitate ... in fond marile ratari si visele neindeplinite sint urmarea unei lipse de adaptibilitate sociala ... si chiar inconstienta sociala ... e greu sa spui ca ai trait cu cineva gramezi de ani (timp in care visai de fapt la altul si la ''relatia'' imaginara perfecta !!!) si nu stii de ce s-a stricat sandramaua ... sau a fost numai, intotdeauna numai, din vina celuilat ... care, brusc, dupa casatorie s-a trasnformat intr-un vampir singeros ... cred ca nici copii nu mai cred astfel de povesti ...



marco918
Postat pe 19 Mai 2010 01:45
Tu Romania...el Cehia...nu va desparta "decat" aproximativ 1400 de km...vei face "naveta" saptamanal? sau doar cand veti avea "probleme" de serviciu?
Ce are in minus "viitorul tau fost sot" fata de hrithik roshan de praga? (fetelor la numele asta cu siguranta nu v`ati fi asteptat )
Concluziile mele ar fi simple...ori ti s`a urat de prea mult bine alaturi de persoana cu care ti-ai impartit 7 ani din viata...ori l`ai cunoscut pe cel de la praga mai bine decat pe celalalt si ti`ai dat seama ca`ti poate oferi mult mai multe pe plan sentimental si te poate face "implinita" (desi ma indoiesc de a doua concluzie)
AlexMag
Postat pe 19 Mai 2010 04:00
ma gandesc ce viitor ar avea o casnicie cu un sot tot timpul plecat io zic sa revii cu picioarele pe pamant si sa iti vezi de iubitul tau in continuare.Iti dai seama ca daca pleaca in delegatii o sa isi gaseasca o gramada de femei asa cum te-a gasit pe tine.Daca te desparti de prietenul tau care a fost la bine si la rau langa tine timp de 7 ani faci cea mai mare tampenie
ancacumintica
Postat pe 19 Mai 2010 11:43
buna inca o data te-as ruga frumos sa nu ne mai lasi sa fierbem pe aici si sa ne mai rasp si noua din cand in cand ca doar suntem atatia care ne gandim la tine.Asa putem sa analizam si noi cu ce te-au ajutat sfaturile noastre si care dintre ele ca pe zi ce trece sunt si mai multe
deja mai avem putin si ne certam intre noi dar viata ta merge inainte
alexcris2007
Postat pe 19 Mai 2010 13:15
Am trecut prin asa ceva, dar am ales... sa astept, pentru ca aerul schimbarii creste andrenalina si te face sa te inseli de fiecare data. Ce e nou e WOW, si uiti sa valorifici ce ai construit deja, si nu este simplu! In cazul tau cred ca e cam asa... au luat-o hormonii razna, si poti sa ii potolesti, dar sa nu se repete- numai asa cred ca iti vei da seama ce vrei, si e de preferat sa fie inainte de maritis. Si cred ca mai e o chestie... ce suna a relatie "imposibila" e al naibii de dulce!
Gandeste-te si altfel, tu ce pierzi, si el ce pierde. Tu, TOT, el probabil nimic.
Apropo de povestea ta, cunosc pe cineva care insela dinainte de casatorie... dupa, a continuat, cu altul... De ce au facut pasul? Trebuia! Asa zic ei, asa zicea lumea. Asa ca dupa si-au dat seama ca degeaba au facut pasul, ca lucrurile merg din ce in ce mai rau si acum sunt in divort.
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 19 Mai 2010 16:51
O SIT.PRECAARA UNDE E GREU SA STII INCOTRO SA O APUCI.DAR EU TE SFATUIESC SA AMANI NUNTA, STIU CANU VA FI USOR..DAR DECAT SA TE TREZESTI CASATORITA SI CU REGRETE MAI BINE ....
jeanpierre
Postat pe 19 Mai 2010 18:21
NU TE CASATORI DACA TE/AI INDRAGOSTIT DE ACEL STRAIN ! INSEAMNA CA RELATIA VOASTRA NU SE MAI BAZEAZA PE ATATA IUBIRE CUNM AR TREBUI !!!!
LASA MILA LA LA O PARTE INAINTE GANDESTESTE/TE LA TINE ...SAU AMANA NUNTA PANA LA CLARIFICAREA SENTIMENTELOR TALE !!!
kudika017877
Postat pe 19 Mai 2010 21:51
De la: leo_, la data 2010-05-18 16:26:52
De la: adnana1979, la data 2010-05-18 11:53:14Buna tuturor.
Cred ca saraca fata dupa ce ca era ea asa bulversata, am mai bulversat-o si noi cu toate parerile noastre pro si contra. Oricum situatia e dificila si in acest moment nici una din relatii nu pare sa aiba viitor. E greu sa iei o decizize. Sunt foarte putine relatii in care dupa 7 ani mai exista pasiunea aia de la inceput, chiar as fi curioasa sa vedem un sondaj. In alta ordine de idei, nu cred ca este femeie, implicata sau neimplicata intr-o relatie, care sa nu tresalte de bucurie daca o persoana de sex opus ii da un pic de atentie (e valabil si pentru barbati), diferenta dintre noi este cum ne lasam purtate de val, pentru ca fiecare reactionam altfel.
Sindromul casatoriei si-a facut sigur aparitia, cred ca toate am trecut prin asta. Ma rog , am o prietena care nu a trecut prin el, dar nu a avut timp sa realizeze, pentru ca de la cerere pana la nunta nu au fost decat 2 luni.
Intalnirea de la Praga nu stiu ce aduce bun sau rau. Dragostea neimpartasita sau relatia neconsumata mereu iti ramane in suflet si mereu vei avea intrebari fara raspuns, dar viata ar fi prea simpla pentru toti daca nu ne-am mai complica-o din cand in cand.
Nu ne-ai povestit sau poate nu am citit eu bine, ce zice Fat Frumos, ce parere are, ce planuri de viitor are cu tine, ce vrea sa faca in viata, se gandeste si la cel pe care-l lasi in urma?
Eu iti doresc mult succes si sper sa iesi din aceasta situatie si sa nu regreti niciodata pasul pe care l-ai facut, indiferent care ar fi acesta.


pai sunt foarte putine pentru ca voi, femeile, sunteti doar cersetori adica asteptati sa facem noi de fiecare data cate ceva. noi suntem impreuna de 6 ani si relatia noastra e mai buna decat la inceput de cateva sute de ori si exista si atractie si sustinere. dar prietena mea se implica foarte mult in relatie si are initiativele proprii...
mdana
Postat pe 19 Mai 2010 23:22
De la: leo_, la data 2010-05-18 16:26:52
De la: adnana1979, la data 2010-05-18 11:53:14Buna tuturor.
Cred ca saraca fata dupa ce ca era ea asa bulversata, am mai bulversat-o si noi cu toate parerile noastre pro si contra. Oricum situatia e dificila si in acest moment nici una din relatii nu pare sa aiba viitor. E greu sa iei o decizize. Sunt foarte putine relatii in care dupa 7 ani mai exista pasiunea aia de la inceput, chiar as fi curioasa sa vedem un sondaj. In alta ordine de idei, nu cred ca este femeie, implicata sau neimplicata intr-o relatie, care sa nu tresalte de bucurie daca o persoana de sex opus ii da un pic de atentie (e valabil si pentru barbati), diferenta dintre noi este cum ne lasam purtate de val, pentru ca fiecare reactionam altfel.
Sindromul casatoriei si-a facut sigur aparitia, cred ca toate am trecut prin asta. Ma rog , am o prietena care nu a trecut prin el, dar nu a avut timp sa realizeze, pentru ca de la cerere pana la nunta nu au fost decat 2 luni.
Intalnirea de la Praga nu stiu ce aduce bun sau rau. Dragostea neimpartasita sau relatia neconsumata mereu iti ramane in suflet si mereu vei avea intrebari fara raspuns, dar viata ar fi prea simpla pentru toti daca nu ne-am mai complica-o din cand in cand.
Nu ne-ai povestit sau poate nu am citit eu bine, ce zice Fat Frumos, ce parere are, ce planuri de viitor are cu tine, ce vrea sa faca in viata, se gandeste si la cel pe care-l lasi in urma?
Eu iti doresc mult succes si sper sa iesi din aceasta situatie si sa nu regreti niciodata pasul pe care l-ai facut, indiferent care ar fi acesta.


pai sunt foarte putine pentru ca voi, femeile, sunteti doar cersetori adica asteptati sa facem noi de fiecare data cate ceva. noi suntem impreuna de 6 ani si relatia noastra e mai buna decat la inceput de cateva sute de ori si exista si atractie si sustinere. dar prietena mea se implica foarte mult in relatie si are initiativele proprii...



Hai nu ,pe bune!pai te cam contrazici..ori dai tu de fiacare data,ori ea se implica f mult...hotaraste-te!Mi-as dori sa te vad peste alti 6 ani...cine da cine primeste?
mdana
Postat pe 19 Mai 2010 23:26
De la: alexcris2007, la data 2010-05-19 13:15:15buna inca o data te-as ruga frumos sa nu ne mai lasi sa fierbem pe aici si sa ne mai rasp si noua din cand in cand ca doar suntem atatia care ne gandim la tine.Asa putem sa analizam si noi cu ce te-au ajutat sfaturile noastre si care dintre ele ca pe zi ce trece sunt si mai multe
deja mai avem putin si ne certam intre noi dar viata ta merge inainte



alexcris are dreptate, noi ne dam cu capul de toti peretii pe aici si tu nu ne mai spui ce si cum. Asteptam vesti de la tine in fiecare zi.
adnana1979
Postat pe 20 Mai 2010 16:18
Ce sa mai raspunda , a plecat la Praga! A fugit si de aia!Glumesc!

Postat pe 20 Mai 2010 16:28
EU ZIC SA - L LASI PE ALA DE PESTE OCEANE CA AI SA REGRETI CA CINE STIE DE 'CITE SA MAI INDRAGOSTIT' NU AI CUM SA_L CUNOSTI E PREA RAPID... SA ZICEM CA TE AI LUAT CU CEL DE AFARA TOATE BUNE SI FRUMOASE O PEROADA DUPA CARE NU O SA MAI FIE LA FEL SI PLUS DE ASTA AI SA VEZI LA EL IN ORCE MISCARE PE ROMANUL CARE LAI PARASIT NU AI SA -L UITI ! AI SA REGRETI MULT TIMP SI DZEU O SA TI DEA LA FEL CA NU DOARME ;;sa fii parasita;; AI MARE GRIJA GINDESTE O DATA SI BINE,
kudika139586
Postat pe 20 Mai 2010 23:41
De la: kudika017877, la data 2010-05-19 21:51:28NU TE CASATORI DACA TE/AI INDRAGOSTIT DE ACEL STRAIN ! INSEAMNA CA RELATIA VOASTRA NU SE MAI BAZEAZA PE ATATA IUBIRE CUNM AR TREBUI !!!!
LASA MILA LA LA O PARTE INAINTE GANDESTESTE/TE LA TINE ...SAU AMANA NUNTA PANA LA CLARIFICAREA SENTIMENTELOR TALE !!!


se vede ca nu cunosti femeile deloc. o femeie poate sa iubeasca un barbat si tot sa se culce cu altul. femeile se compromit usor emotional, nu au mecanisme de aparare decat contra barbatilor obisnuiti. cand intalnesc un barbat care se comporta conform unui model din creierul lor nu mai au mecanisme de protectie.
leo_
Postat pe 21 Mai 2010 11:23
cred ca esti nehotarata din cauza unui singur motiv.poate nu s-a intimplat nimic intre voi dar odata cu plecarea asta o sa te faca s-a te hotarasti daca ti-a facut el invitatia inseamna ca urmareste ceva stie ca ai prieten de 7 ani
kudika028670
Postat pe 21 Mai 2010 11:27
De la: mdana, la data 2010-05-19 23:26:32
De la: leo_, la data 2010-05-18 16:26:52
De la: adnana1979, la data 2010-05-18 11:53:14Buna tuturor.
Cred ca saraca fata dupa ce ca era ea asa bulversata, am mai bulversat-o si noi cu toate parerile noastre pro si contra. Oricum situatia e dificila si in acest moment nici una din relatii nu pare sa aiba viitor. E greu sa iei o decizize. Sunt foarte putine relatii in care dupa 7 ani mai exista pasiunea aia de la inceput, chiar as fi curioasa sa vedem un sondaj. In alta ordine de idei, nu cred ca este femeie, implicata sau neimplicata intr-o relatie, care sa nu tresalte de bucurie daca o persoana de sex opus ii da un pic de atentie (e valabil si pentru barbati), diferenta dintre noi este cum ne lasam purtate de val, pentru ca fiecare reactionam altfel.
Sindromul casatoriei si-a facut sigur aparitia, cred ca toate am trecut prin asta. Ma rog , am o prietena care nu a trecut prin el, dar nu a avut timp sa realizeze, pentru ca de la cerere pana la nunta nu au fost decat 2 luni.
Intalnirea de la Praga nu stiu ce aduce bun sau rau. Dragostea neimpartasita sau relatia neconsumata mereu iti ramane in suflet si mereu vei avea intrebari fara raspuns, dar viata ar fi prea simpla pentru toti daca nu ne-am mai complica-o din cand in cand.
Nu ne-ai povestit sau poate nu am citit eu bine, ce zice Fat Frumos, ce parere are, ce planuri de viitor are cu tine, ce vrea sa faca in viata, se gandeste si la cel pe care-l lasi in urma?
Eu iti doresc mult succes si sper sa iesi din aceasta situatie si sa nu regreti niciodata pasul pe care l-ai facut, indiferent care ar fi acesta.


pai sunt foarte putine pentru ca voi, femeile, sunteti doar cersetori adica asteptati sa facem noi de fiecare data cate ceva. noi suntem impreuna de 6 ani si relatia noastra e mai buna decat la inceput de cateva sute de ori si exista si atractie si sustinere. dar prietena mea se implica foarte mult in relatie si are initiativele proprii...



Hai nu ,pe bune!pai te cam contrazici..ori dai tu de fiacare data,ori ea se implica f mult...hotaraste-te!Mi-as dori sa te vad peste alti 6 ani...cine da cine primeste?


unde dai si unde crapa. incearca sa recitesti ca sa vezi ca in prima parte vorbeam la general iar in a doua am trecut la un caz particular. acum imi dau seama de ce profesorii de romana ne capiau in scoala cu invatatul comentariilor iar eu ii credeam nebuni. iti dezvolta abilitatea de a intelege un text pe care il citesti chiar sumar.

nu stiu ce schimbare ar aduce urmatorii 6 ani si, nu stiu la ce te referi. stiu doar ca exista o dragoste pasionala care nu dispare niciodata si, din ce in ce mai moderna, codependenta pe care 90 din 100 de oameni o numesc dragoste.
leo_
Postat pe 21 Mai 2010 11:33
De la: leo_, la data 2010-05-21 11:33:12
De la: mdana, la data 2010-05-19 23:26:32
De la: leo_, la data 2010-05-18 16:26:52
De la: adnana1979, la data 2010-05-18 11:53:14Buna tuturor.
Cred ca saraca fata dupa ce ca era ea asa bulversata, am mai bulversat-o si noi cu toate parerile noastre pro si contra. Oricum situatia e dificila si in acest moment nici una din relatii nu pare sa aiba viitor. E greu sa iei o decizize. Sunt foarte putine relatii in care dupa 7 ani mai exista pasiunea aia de la inceput, chiar as fi curioasa sa vedem un sondaj. In alta ordine de idei, nu cred ca este femeie, implicata sau neimplicata intr-o relatie, care sa nu tresalte de bucurie daca o persoana de sex opus ii da un pic de atentie (e valabil si pentru barbati), diferenta dintre noi este cum ne lasam purtate de val, pentru ca fiecare reactionam altfel.
Sindromul casatoriei si-a facut sigur aparitia, cred ca toate am trecut prin asta. Ma rog , am o prietena care nu a trecut prin el, dar nu a avut timp sa realizeze, pentru ca de la cerere pana la nunta nu au fost decat 2 luni.
Intalnirea de la Praga nu stiu ce aduce bun sau rau. Dragostea neimpartasita sau relatia neconsumata mereu iti ramane in suflet si mereu vei avea intrebari fara raspuns, dar viata ar fi prea simpla pentru toti daca nu ne-am mai complica-o din cand in cand.
Nu ne-ai povestit sau poate nu am citit eu bine, ce zice Fat Frumos, ce parere are, ce planuri de viitor are cu tine, ce vrea sa faca in viata, se gandeste si la cel pe care-l lasi in urma?
Eu iti doresc mult succes si sper sa iesi din aceasta situatie si sa nu regreti niciodata pasul pe care l-ai facut, indiferent care ar fi acesta.


pai sunt foarte putine pentru ca voi, femeile, sunteti doar cersetori adica asteptati sa facem noi de fiecare data cate ceva. noi suntem impreuna de 6 ani si relatia noastra e mai buna decat la inceput de cateva sute de ori si exista si atractie si sustinere. dar prietena mea se implica foarte mult in relatie si are initiativele proprii...



Hai nu ,pe bune!pai te cam contrazici..ori dai tu de fiacare data,ori ea se implica f mult...hotaraste-te!Mi-as dori sa te vad peste alti 6 ani...cine da cine primeste?


unde dai si unde crapa. incearca sa recitesti ca sa vezi ca in prima parte vorbeam la general iar in a doua am trecut la un caz particular. acum imi dau seama de ce profesorii de romana ne capiau in scoala cu invatatul comentariilor iar eu ii credeam nebuni. iti dezvolta abilitatea de a intelege un text pe care il citesti chiar sumar.

nu stiu ce schimbare ar aduce urmatorii 6 ani si, nu stiu la ce te referi. stiu doar ca exista o dragoste pasionala care nu dispare niciodata si, din ce in ce mai moderna, codependenta pe care 90 din 100 de oameni o numesc dragoste.


Se vede ca ai invatat comentarii pe de rost,ca emiti numai teorii..Si daca esti asa bun la literatura,cu gramatica stai prost.Cand incepi o propozitie,o faci cu litera mare.Poate ca nu ma legam de acest amanunt,insa daca ai fi vrut sa dai un raspus la obiect foloseai doar a doua fraza...iar in ceea ce priveste dragostea pasionala..cat tine...si cum sta treaba cu ea..poti deschide un topic..si mai stam de vorba..
mdana
Postat pe 21 Mai 2010 17:18
draga eu asa cum suntem toti de aici niste straini eu iti zic casatorestete cu barbatul cu care vb de 7 ani tot ce se intampla sunt emotiile inaintea nunti,o sa ajungi sa faci si crize de panica tu casatorestete si ai sa vezi k o sa treaca aceasta pasiune oricat de arzatoare ar fi si plina de "iubire" ea nu exista pt ca el fiind un calator asa cum ne-ai spus oare el sigur te are numai pe tine sau si tu esty o victima pt ca el e acel barbat bine imbracat la costum care cand trece ramane aroma din parfumul lui .gandeste-te bine si nu arunca 7 ani pe geam sper sa faci o alegere buna poop si o zi buna
kudika051915
Postat pe 21 Mai 2010 17:39
Dragele mele unele dati sfaturi bune altele mai putin sanatoase dar :
1. TI-AI PUS VREODATA INTREBAREACE INSEAMNA CASATORIA?
2.CREZI CA O RELATIE E ASA DE LA SINE -MERGE SIMPLU CA E IUBI?cU CAT VA FI mai amre iubirea dintre cei 2 cu atata mai multe vor avea de trecut
3.PLICTISEALA-e ceva normal cand sexul e mai mult decat trebuie si cand nu trebuie
4.ITI ESTE FOARTE FOLOSITOR S AMERGI LA BISERICA SA VB CU UN DUHOVNIC SA PUI ACATISTE( ira nestiutoarele sa mai taca daca ele nu pot concepe anumite chestii legate d ebiserica)

5. CASATORIA-FAMILIA E UNA DIN CLEE 7 TAINE asa ca sa nu te astepti doar la iubi-pupi si chestii dastea roz mai ales daca tu nu esti o fire religioasa

6. fluturasii in stomac..pai normal..hormonii au luato razna....mintea e slaba

7. problema e cat se poate de sanatoasa---ti sa aratat un punct sensibil pe care e bine sal evaluezi--poate daca te casatoreai si erai si mai plictisita poate cadeai in pacat si era rau...sunt chestii normnale care pot apare--DE CE TOCMAI ACUMA SA INTAMPLAT -si mai ales cu unul strain

8.90% tipul nou nu este decat ispita ta-incercarea ta-si INTREBAREA PT TINE--CE NU FACI BINE IN RELATIE CU VIITORUL SOT-POATE AI CHESTII PE SUFLETELUL TAU SI NU LEAI DISCUTATA CUEL--POATE NU COMUNICATI DESTUL D EBINE -ASA CA EVALUEAZA MAI ALES CE FACI SI CE NU AI FACUT PENTRU RELATIA TA
-poate tu vrei sex ca in filme iar viitorul nu este dispus--asa incat incosntient esti atrasa de ce-ti doresti...e doar un exemplu

9Daca te vei casatori --astfel d emomnete vor fi si mai multe-tio garantez--dar pt ca vetiu tine iubirea intre voi vie si veti depune efortul constant le veti trece--cu fiecare pas facut in fata veti prinde mai mult curaj pentru viitor

10.eu zic ca cel putin pt moment sal elimini din ecuatie pe noul venit--si pe cel vechi sal pui in stand by sa poti evalua daca ai gresit ceva-ce poti face cum poti repara iar dupa repaare ce exista....

DAR MAIA LES DISCUTA CU VECHIUL --SPUNEI CE TE DOARE -CA ESTI NESIGURA--ASTA E PRIMUL TEST SERIOS AL VOSTRU -si va trebui s ainvatati sa depasiti singuri
nici fuga cu noul nici fuga de vechiul nuti vor rezolva problemele
si tine minte
CASATORIA NU ESTE :ORELE DE SEX-TIMPUL PETRECUT LA MASA IMPREUNA SI IESITUL IN WWEEKNED LA FILM--E MULT MAI MULT
SI FA COPII IMEDIAT DUPA CASATORIE-PT CA ASTA E SCOPUL -nnu te lua dupa toate gurile sa amai astepti . pana faceti copii...copii nu vor face decat s a va dea motive in plus sa va iubiti sa av tina aproape...
NU FUGI DE INCERCARI

kudika145728
Postat pe 21 Mai 2010 23:13
Ori ori....te decizi!Nu poti nenorocii un om doar pt ca ai tu vise erotice cu acel individ!!! desigur ca iti iubesti viitorul sot,numai ca a cam intrevenit rutina intre voi ,doar atat.Trebuie sa depasesti momentul asta,ignorand-ul pe celalalt care este in alta tara!Ori poate vrei sa ti-l faci un amant.Tu oricum nu contezi pt el mai mult de 2 3 nopti.PLus ca te va mustra constiinta dupa iti vei insela viitorul sot cu el.Deci.... draguta.nu pierde ce ai cladit in ani pt niste placeri de moment!
SERENA_SOCACIU
Postat pe 22 Mai 2010 07:10
chiar dak ai nunta in august nimeni nu te potae obliga
dak teai indragostit e binesa traiesti momentul k nu se stie dak te mai intanesti cu el
kudika170875
Postat pe 22 Mai 2010 07:12
salutare!imi cer scuze ca nu am mai raspuns de cateva zile,dar chiar am fost ff prinsa la job.cu toate astea in fiecare seara am citit sfaturile voastre si va multumesc!saptamana asta a fost si el in romania,dar am facut tot posibilul si nu l-am vazut.acum totul incepe sa se clarifice in sufletul meu,adica am analizat la rece cele intamplate si pot spune ca cel mai tare m-a speriat acel sentiment care credeam ca s-a nascut in mine,adica ca m-am indragostit de el,ca nu mai sunt sigura de nik.Nici o clipa nu am scris ca nu il mai iubesc pe nik!!!acum m-am mai linistit(cred).la praga trebuie sa merg pt ca e delegatie de serviciu nu pt ca m-a invitat el!!!
va asigur ca sunt indragostita de nik,va asigur ca nu imi doresc clipe de sex ca in filme pt ca nu ma pot plange din acest punct de vedere!
repet:ce m-a speriat a fost acel sentiment ciudat care acum si-a pierdut intensitatea si chiar si asa ma simt parca vinovata fata de nik.
o sa va tin la curent cu cele intamplate si vreau doar sa va mai spun acum ca am postat acest mesaj aici pt cateva sfaturi,NU PT A FI JUDECATA!!!nu uitati(atentie doar amatorilor!):cine e fara vina sa arunce primul piatra.va pup!
kudika179551
Postat pe 22 Mai 2010 07:35
Draguto ! daca parasesti un prieten , ma rog iubit dupa 7 ani inseamna ca esti o nemernica , nu esti serioasa si te imbeti cu apa rece .Eu am fost parasita dupa 8 ani de relatie, cu o persoana ce parea serioasa , lumea ne admira , unii ne invidiau , noi ne simteam excelent impreuna . dar ce pacat ca nu ne-am casatorit , acum la apus suntem singuri , el s-a despartit dupa un an de la casatorie .Nu stii ce-am simtit eu cand s-a dus dupa alta , de ce nu te pui si in locul logodnicului tau , sau poate pentru el o sa fie mai bine caci tu tot te-ai fi dat in " stamba " daca esti atat de neserioasa .Iti spun unii sa-ti asculti inima , dar 7 ani ce ti-ai ascultat ,calcaile?
kudika015331
Postat pe 22 Mai 2010 08:00
De la: kudika015331, la data 2010-05-22 08:00:57Draguto ! daca parasesti un prieten , ma rog iubit dupa 7 ani inseamna ca esti o nemernica , nu esti serioasa si te imbeti cu apa rece .Eu am fost parasita dupa 8 ani de relatie, cu o persoana ce parea serioasa , lumea ne admira , unii ne invidiau , noi ne simteam excelent impreuna . dar ce pacat ca nu ne-am casatorit , acum la apus suntem singuri , el s-a despartit dupa un an de la casatorie .Nu stii ce-am simtit eu cand s-a dus dupa alta , de ce nu te pui si in locul logodnicului tau , sau poate pentru el o sa fie mai bine caci tu tot te-ai fi dat in " stamba " daca esti atat de neserioasa .Iti spun unii sa-ti asculti inima , dar 7 ani ce ti-ai ascultat ,calcaile?


Stai, femeie , nu fi asa dura.Fata zice ca nu-l paraseste pe viitorul sotz si ca au inceput sa-i vina mintile la cap, asa ca ia-o mai usor.

Postat pe 22 Mai 2010 08:12
nu ti ai iubit niciodata viitorul tau sot....poate doar in primii 2 ani......dar tu de ceva timp nu il mai iubesti...pentru ca nu poti spune ca iubesti pe cineva si apoi te indragostesti de altul......si in plus niciodata nu vei simtii dragostea dintai toata viata,ci apoi este o dragoste care se maturizeaza si deja sentimentele nu mai sunt implicate nu poti iubii 20 de ani ca prima data si asta mai mult ca sigur,am o multime de prieteni care sunt casatoriti de ani de zile si crede ma ca sunt foarte fericiti si asta pentru ca au invatat ce inseamna sa traiesti unul pentru altul,ei se iubesc dar dragostea aia pe care au avuto in primul an este alftel acum,este o dragoste a trairii, intreaba ti mama......nu vreau sa ma lungesc prea mult............sorrrrrrrrryyyyyyy you puzzeld me ai grija sa faci o mareeee greseala
kudika169144
Postat pe 22 Mai 2010 09:10
in principal eu te-as sfatui sa-ti urmezi glasul sufletului.Sa constentizezi cine este mai apropiat de sufletul tau.E bine sa fii sincera cu tine insuti si apoi cu ceilalti din jur.In momentul cand iti va fi clar in suflet atunci vei sti si raspunsul.Tu esti singura care stie ce vrea!Nu te lua dupa altii ci asculta-ti sufletul!Mult succes!Poate asa vrea Dumnezeu,te-ai gandit?
angell12
Postat pe 22 Mai 2010 10:18
nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard.... eu zic ca ceea ce simti pt respectivul care nu e roman, mai degraba e atractie decat iubire, mai ales ca nu s-a intamplat nimic intre voi.... sfatul meu, ramai cu viitorul tau sot....
giullya88
Postat pe 22 Mai 2010 10:28
Fa ceea ce simti ca este mai bine pentru tine si nu tine cont de nimeni, puneti intrebarea daca pornesti in viata cu un om pe care nu-l mai iubesti cum va fi peste ani...???// sa nu-ti pese ce zice lumea, nu lumea va traii in locul tau... Stiu ce spun , din experienta mea. M-am casatorit cu un barbat pe care nu l-am iubit niciodata, din ambitie , de divortat nu am divortat tot din ambitie si de gura lumii dar nu vrei sa stii cum traiesc eu., regretele sunt tarzii au trecut mult prea multi ani. Ar fi multe de povestit... Mai bine mai asteapta nu te casatori, mai analizeaza ce este in sufletul tau, a trecut vremea in care fetele se casatoreau repede si mai ai timp esti tanara mai copilareste. Ia decizia pe care nu o vei regreta in viitor.
ella6724
Postat pe 22 Mai 2010 13:42
De la: kudika145728, la data 2010-05-21 23:13:27Dragele mele unele dati sfaturi bune altele mai putin sanatoase dar :
1. TI-AI PUS VREODATA INTREBAREACE INSEAMNA CASATORIA?
2.CREZI CA O RELATIE E ASA DE LA SINE -MERGE SIMPLU CA E IUBI?cU CAT VA FI mai amre iubirea dintre cei 2 cu atata mai multe vor avea de trecut
3.PLICTISEALA-e ceva normal cand sexul e mai mult decat trebuie si cand nu trebuie
4.ITI ESTE FOARTE FOLOSITOR S AMERGI LA BISERICA SA VB CU UN DUHOVNIC SA PUI ACATISTE( ira nestiutoarele sa mai taca daca ele nu pot concepe anumite chestii legate d ebiserica)

5. CASATORIA-FAMILIA E UNA DIN CLEE 7 TAINE asa ca sa nu te astepti doar la iubi-pupi si chestii dastea roz mai ales daca tu nu esti o fire religioasa

6. fluturasii in stomac..pai normal..hormonii au luato razna....mintea e slaba

7. problema e cat se poate de sanatoasa---ti sa aratat un punct sensibil pe care e bine sal evaluezi--poate daca te casatoreai si erai si mai plictisita poate cadeai in pacat si era rau...sunt chestii normnale care pot apare--DE CE TOCMAI ACUMA SA INTAMPLAT -si mai ales cu unul strain

8.90% tipul nou nu este decat ispita ta-incercarea ta-si INTREBAREA PT TINE--CE NU FACI BINE IN RELATIE CU VIITORUL SOT-POATE AI CHESTII PE SUFLETELUL TAU SI NU LEAI DISCUTATA CUEL--POATE NU COMUNICATI DESTUL D EBINE -ASA CA EVALUEAZA MAI ALES CE FACI SI CE NU AI FACUT PENTRU RELATIA TA
-poate tu vrei sex ca in filme iar viitorul nu este dispus--asa incat incosntient esti atrasa de ce-ti doresti...e doar un exemplu

9Daca te vei casatori --astfel d emomnete vor fi si mai multe-tio garantez--dar pt ca vetiu tine iubirea intre voi vie si veti depune efortul constant le veti trece--cu fiecare pas facut in fata veti prinde mai mult curaj pentru viitor

10.eu zic ca cel putin pt moment sal elimini din ecuatie pe noul venit--si pe cel vechi sal pui in stand by sa poti evalua daca ai gresit ceva-ce poti face cum poti repara iar dupa repaare ce exista....

DAR MAIA LES DISCUTA CU VECHIUL --SPUNEI CE TE DOARE -CA ESTI NESIGURA--ASTA E PRIMUL TEST SERIOS AL VOSTRU -si va trebui s ainvatati sa depasiti singuri
nici fuga cu noul nici fuga de vechiul nuti vor rezolva problemele
si tine minte
CASATORIA NU ESTE :ORELE DE SEX-TIMPUL PETRECUT LA MASA IMPREUNA SI IESITUL IN WWEEKNED LA FILM--E MULT MAI MULT
SI FA COPII IMEDIAT DUPA CASATORIE-PT CA ASTA E SCOPUL -nnu te lua dupa toate gurile sa amai astepti . pana faceti copii...copii nu vor face decat s a va dea motive in plus sa va iubiti sa av tina aproape...
NU FUGI DE INCERCARI


AMIN!
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ma fac???am aflat ca e insurat!!! 82 De la: just_my_giovana 11 Iunie 2009 22:01
ma autodistrug ... 49 De la: kudika_33716 18 Iulie 2013 08:32
Nu mai vreau sa ii cunun 1 De la: kudika_1032721 23 Aprilie 2018 16:44
hello:D 7 De la: pamela_1 1 Iulie 2009 16:08
POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA............. 153 De la: stem_29 16 Iulie 2010 00:29