Setari Cookie-uri

m-am indragostit de cineva,dar am nunta in august

ciao iubita,imi pare sincer rau ca te gasesti intr-o astfel de situatie....dar poate asa a trebuit sa fie.eu as vrea sa te fac sa intelegi ceva:gandestete cat de fericita ai fost in astia 7 ani cu iubitul tau,cine ti-a fost alaturi cand ai avut greutati,pe umarul cui ai plans,cu cine ai iesit la o pizza etc etc si mai gandestete ca daca ar fi sa incepi o relatie cu celalalt de cate ori ai avea ocazia sa faci toate lucrurile astea daca el e plecat toata saptamana?si mai e ceva care e foarte adevarat,,ochii care nu se vad se uita''.Din punctul meu de vedere ai fi mai singura,mult mai singura,mai trista si tu din ce traiesti?dim week-end-urile cu el in care e disponibil ca nu poate sta numai cu tine...o fi avand si el o familie ,o mama pe care va trebui sa ii viziteze.....nu,nu,draga mea stai langa viitorul tau sot pe care t-i l-a ales Dumnezeu.ASTA A FOST DOAR O ISPITA PT TINE CA SA VEZI DACA ITI IUBESTI SOTUL....te pup si casa de piatra
kudika126139
Postat pe 23 Mai 2010 13:52
mda,cred ca multor femei le trebuie creier,constiinta,credinta nu aventuri,sau mai bine un psiholog,un preot,ele nu stiu ca ceea ce fac aia primesc,au tradat etc asta v-or primi,voi in loc sa o incurajati pe calea cea buna o faceti sa fie ca voi..........divortate,din barbat in barbat,cind se va satura si de asta continua cu altul,FRUMOASE VALORI MORALE,EDUCATIE,ASTA E DIN FAMILIA DIN CARE PROVENITI VOI CEI CE GINDITI ASA,OARE NU E FRUMOS SA AI COPII TAI,BARBATUL,FAMILIA TA?ASTA E VIATA MODERNA A DIAVOLULUI,DAR MA ROG ,PT VOI CREDINTA NU EXISTA,VAI VOUA
justmetraian
Postat pe 23 Mai 2010 16:18
ce intrebare stupida,;de ce vrei sa te mariti?;asta e intrebare de femeie fara dumnezeu,casatoria inseamna unirea infata lui dumnezeu,un juramint in fata altarului,ma rog,nu conteaza,nu stii ce este credinta,mariajul,familia,cite seturi de barbati ai schimbat pina acum?nu mai stii,sunt sigur,asta e educatia voastra,ai fost vreodata la biserica?te ai spovedit vreodata,ai tinut post vreodata?tipul de viata bolnav,gen ;SEX AND THE CITY;
justmetraian
Postat pe 23 Mai 2010 16:30
am avut si eu un asa dubiu dar am ales relatia de durata si nu imi pare rau pt ca mi-am dat seama ca nu dura cel care il intalnisem cu 2 luni inainte de nunta
eram inebunita dupa el dar era doar ceva de moment aveam nevoie sa imi amintesc cum era relatia mea la inceput cu cel pe care l-am ales ,doar atat.nu m-am culcat cu el dar mi-as fi dorit in acel timp,dupa am realizat ca am facut bine pt ca nu as fi putut sa traiesc cu povara asta pe cap.poate imi era teama ca mi-ar fi placut si am lasat-o balta.acum sunt casatorita de 2 ani si am realizat ca nu e nimeni care sa ma iubeasca mai mult decat sotul meu.e o situatie destul de dificila dar te vei descurca.bafta
danyda
Postat pe 23 Mai 2010 21:42
1) Cele ce-ti spun ca au fost in situatii similare ca a ta , si regreta ca n-au avut curajul sa faca pasul spre o noua relatie , sunt intr-o MARE eroare . Ele regreta acea iubire IPOTETICA , pe care inca n-au avut posibilitatea sa o cunoasca , si pe care doar si-au imaginat-o si si-au insusit-o in subconstient ca pe ceva REAL , concret ...si SUBLIM ....ca sa ma exprim plastic "regreta cioara de pe gard" si-i atribuie calitati mirifice deoarece puterea psihicului de a se autosugestiona este foarte mare atunci cand exista un anume deficit al unor trairi (afectiune , adrenalina , aventura , sex , romantism .....) , transferand asupra unui individ calitati pe care acesta nu le are . Acest fenomen este foarte bine cunoscut in psihanaliza sub numele de TRANSFER . TREZESTE-TE !

2) In legatura cu IUBIREA , acest sentiment nu poate exista decat maxim 7 ani (coincidenta) , dupa acest timp ia o alta forma .Ce vei face dupa inca 7 ani ?

3) Daca acum , ai fi intr-un pericol iminent , ar trebui sa traversezi o jungla , ...cu foarte multe pericole , si ai avea de ales ....pe care dintre cei doi i-ai alege sa te insoteasca ?

Ca sfat , amana nunta ....ia o pauza pana te hotarasti , lasa timpul sa limpezeasca lucrurile , si mai ales sa-ti limpezesti mintea . Nu te arunca sa faci gesturi care ai putea sa le regreti ulterior toata viata !

feeenix
Postat pe 23 Mai 2010 21:48
Te casatoresti cu cel de 7 ani in luna august si pe celalalt " ti-l tragi" de amant !SUPER!
Este asa de frumoasa viata cand ai doi!!! O traiesti din plin!Cand primul uita sa te iubeasca, sa te mangaie,etc...te duci la celalalt6
ella_688_2008
Postat pe 23 Mai 2010 21:54
Buna ,parerea mea este sa nu faci greseala sa iti lasi iubitul pentru celalalt.Stiu ce zic pentru ca era sa fac aceasi greseala ca si tine .Marita-te fata ca nu o sa-ti para rau.
kudika099890
Postat pe 23 Mai 2010 22:18
Buna, eu sincer nu stiu cum e sa treci prin astfel de momente..dar am avut o relatie de aproape 9 ani careia i am pus punct acum aprox 2 luni. Totul era ok ne intelegeam de minune, toti spuneau ca vom ramane impreuna si chiar si noi credeam asta. Nu l am inselat niciodata....el nu stiu...sper sa nu :)) In momentul cand am inceput sa ne gandim la casatorie....m am gandit f bine si mi am dat seama ca, cu toate ca il iubesc nu am avea o casnicie fericita.... Am pus totul in balanta si m am hotarat ca e mai bine sa pun punct. Sufar si acum , imi este foarte greu...nici nu ma gandesc sa incep vreo relatie cu altul...dar eu consider ca e mai bine pt mine asa. Am inceput relatia la 16 ani...si el a fost singura persoana din viata mea...punand lucrurile cap la cap am impresia ca a fost pt mine ca un frate mai mare..chiar daca nu e foarte mare diferenta de ani...doar 2 ani :)
In 9 ani pasiunea s a stins, si am ajuns sa vb cu el despre absolut orice...si el la fel...ma confesam la el ca la un prieten... Ma gandesc ca in casnicia cu el ar interveni monotonia...stim totul unul despre altul...nu mai e nimik nou. Nu stiu daca imi voi putea reface viata prea curand, dar mi e frica si de o casnicie cu el...mi e frica de un divort.
La mine nu s a terminat de la "fluturasi" ci doar din "nebunia si frica" mea. E adevarat ca intr o relatie trebuie sa existe comunicare, dar la noi era prea multa.:)) Nu mai avea farmec relatia...nu era nimik de ascuns! in ultimii ani am locuit impreuna si ne am inteles super. Nimeni nu ma intelege de ce am luat aceasta decizie...el a fost socat....sincer nici eu nu ma inteleg prea bine...dar asa simt eu ca e mai bine. Am incredere in deciziile mele...intotdeauna am avut si a fost bine! Sper de data asta sa nu gresesc....uneori imi vine sa ma intorc la el....dar nu o sa fac asta....
Pur si simplu asa simt eu ca punand punct acum va fi mai bine pt amandoi!
Gandeste te foarteee bine...si poate vei ajunge la aceeasi concluzie ca si mine(nu te gandi ca eu am luat decizia asta de azi pe maine ci in decurs de cateva luni)...sau poate te vei marita. Felicitari in ambele cazuri...atata timp cat hotararea iti apartine...nu te lasa influentata! succes
creatasme21
Postat pe 23 Mai 2010 23:04
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-23 21:54:20Te casatoresti cu cel de 7 ani in luna august si pe celalalt " ti-l tragi" de amant !SUPER!
Este asa de frumoasa viata cand ai doi!!! O traiesti din plin!Cand primul uita sa te iubeasca, sa te mangaie,etc...te duci la celalalt6


Extrauterina .....gandire ! Gandire ? M-am exprimat gresit, care gandire?

Postat pe 24 Mai 2010 00:25
De la: marco918, la data 2010-05-15 13:22:00
De la: kudika179551, la data 2010-05-08 07:03:00salut!sunt diserata...am un prieten de 7 ani msi in august avem nunta,doar ca am cunoscut un coleg din companie care este din alta tara si ne-am indragostut unul de celalalt nebuneste.nu mi-am tradat iubitul pt ca am niste principii de viata,dar simt ca nu mai pot continua...ma gandesc si la celalalt...nu e roman si oare ce sanse as avea sa avem o relatie la distanta(el calatoreste toata saptamana,doar in weekend este acasa).am nevoie de cateva sfaturi,va multuesc.





... aloo ... citi ani ziceai ca ai ??? ... si 7 ani de visat cu altul cu ai ajuns la concluzia ca trebuie sa te mariti !!! ... bai frate, doar in romania auzi IDIOTENII siropoase din astea ... parca lipseste creierul complet din dovleceii aia ... poate chiar lispseste ... pai voi credeti ca viata e o telenovela in care ASTEPTI pica para malaiatza in gura lui natafletza ... e valabil si pentru femeiustile si ''cocosei'' de astazi ... dupa cum bate vintul si cine va face ''fericite'' pentru un moment ... dupa, oftaturi, suspine, fasole si regrete ... ca m-ati avut noroc in viata ...

... un sfat ... uita-sem ... fugi cu gogu ala nou in lume ... oricum te maninca undeva si poate e mai bine sa fii sincera inainte de nunta decit sa curvarasesti, din plicitseala ... dupa nunta ... macar da-ti singura cu sutul in dos ... sau macar incearca ... e distractiv ...
kudika051149
Postat pe 24 Mai 2010 00:30
De la: marco918, la data 2010-05-15 13:22:00
De la: kudika179551, la data 2010-05-08 07:03:00salut!sunt diserata...am un prieten de 7 ani msi in august avem nunta,doar ca am cunoscut un coleg din companie care este din alta tara si ne-am indragostut unul de celalalt nebuneste.nu mi-am tradat iubitul pt ca am niste principii de viata,dar simt ca nu mai pot continua...ma gandesc si la celalalt...nu e roman si oare ce sanse as avea sa avem o relatie la distanta(el calatoreste toata saptamana,doar in weekend este acasa).am nevoie de cateva sfaturi,va multuesc.





... aloo ... citi ani ziceai ca ai ??? ... si 7 ani de visat cu altul cu ai ajuns la concluzia ca trebuie sa te mariti !!! ... bai frate, doar in romania auzi IDIOTENII siropoase din astea ... parca lipseste creierul complet din dovleceii aia ... poate chiar lispseste ... pai voi credeti ca viata e o telenovela in care ASTEPTI pica para malaiatza in gura lui natafletza ... e valabil si pentru femeiustile si ''cocosei'' de astazi ... dupa cum bate vintul si cine va face ''fericite'' pentru un moment ... dupa, oftaturi, suspine, fasole si regrete ... ca m-ati avut noroc in viata ...

... un sfat ... uita-sem ... fugi cu gogu ala nou in lume ... oricum te maninca undeva si poate e mai bine sa fii sincera inainte de nunta decit sa curvarasesti, din plicitseala ... dupa nunta ... macar da-ti singura cu sutul in dos ... sau macar incearca ... e distractiv ...
kudika051149
Postat pe 24 Mai 2010 00:31
De la: marco918, la data 2010-05-15 13:22:00
De la: kudika179551, la data 2010-05-08 07:03:00salut!sunt diserata...am un prieten de 7 ani msi in august avem nunta,doar ca am cunoscut un coleg din companie care este din alta tara si ne-am indragostut unul de celalalt nebuneste.nu mi-am tradat iubitul pt ca am niste principii de viata,dar simt ca nu mai pot continua...ma gandesc si la celalalt...nu e roman si oare ce sanse as avea sa avem o relatie la distanta(el calatoreste toata saptamana,doar in weekend este acasa).am nevoie de cateva sfaturi,va multuesc.





... aloo ... citi ani ziceai ca ai ??? ... si 7 ani de visat cu altul cu ai ajuns la concluzia ca trebuie sa te mariti !!! ... bai frate, doar in romania auzi IDIOTENII siropoase din astea ... parca lipseste creierul complet din dovleceii aia ... poate chiar lispseste ... pai voi credeti ca viata e o telenovela in care ASTEPTI pica para malaiatza in gura lui natafletza ... e valabil si pentru femeiustile si ''cocosei'' de astazi ... dupa cum bate vintul si cine va face ''fericite'' pentru un moment ... dupa, oftaturi, suspine, fasole si regrete ... ca m-ati avut noroc in viata ...

... un sfat ... uita-sem ... fugi cu gogu ala nou in lume ... oricum te maninca undeva si poate e mai bine sa fii sincera inainte de nunta decit sa curvarasesti, din plicitseala ... dupa nunta ... macar da-ti singura cu sutul in dos ... sau macar incearca ... e distractiv ...
bine spus marco 918 :))=))
kudika051149
Postat pe 24 Mai 2010 00:32
De la: kudika179551, la data 2010-05-08 07:03:00salut!sunt diserata...am un prieten de 7 ani msi in august avem nunta,doar ca am cunoscut un coleg din companie care este din alta tara si ne-am indragostut unul de celalalt nebuneste.nu mi-am tradat iubitul pt ca am niste principii de viata,dar simt ca nu mai pot continua...ma gandesc si la celalalt...nu e roman si oare ce sanse as avea sa avem o relatie la distanta(el calatoreste toata saptamana,doar in weekend este acasa).am nevoie de cateva sfaturi,va multuesc.



nu e dragoste asta!!!opreste-te inainte sa faci o mare prostie si sa regretii!!! te-ai indregostit dar nu ti-ai tradat iubitul??? cum vine asta?? cum sa te indrag de cineva daca nu l-ai sarutat.. ... nu l-ai atins!! parere mea e k nu e ceva serios... o sa-ti treaca.. nu ai niciun viitor alaturi de cineva la distanta!! si nu conteaza k esti cu iubitul de la 14 ani sau 21 de ani si k sunteti de 7 ani.. da.. sunt 7 ani in care ati fost alaturi la bine si la rau... dar nu strica totul doar k simti niste fluturi in stomac pt ceva nou... :( zic din proprie experienta.. te ia valul pe moment... dar apoi o s aregreti!! gandeste-te bine.. si gandeste-te la cel ce te vrea langa el pt toata viata.... evident... tu esti pe primul loc.. dar... mare grija!succes
dr10mady
Postat pe 24 Mai 2010 01:25
stiu un caz- a fost prietena cu el 6 ani , au facut logodna si dupa un an nunta, fara sa fi locuit impreuna in anul acela .Intre logodna si nunta , el era cam schimbat , ca si cum era deja proprietatea lui .Dupa logodna au fost si intr-un mic concediu in strainatate - unde s-a purtat ca un mitocan .Pana la nunta au fost si alte incidente neplacute(comportamente mitocanesti). In seara dinaintea nuntii el era ca si cum ce dracu e maine de se agita toata lumea .Atunci ar fi mai avut timp sa renunte(ea).Dar probabil nu a avut destul curaj.Dupa 8 luni de "mariaj" el si-a luat catrafusele si a plecat .Dupa 5 luni s-a pronuntat divortul si el dupa 2 luni s-a recasatorit.
Ea nu si-a revenit dupa 3 ani.
Asta nu inseamna ca toti barbatii sunt la fel.
Trebuie sa pui totul in balanta .
Daca e ceva profund cum de a mai avut alta persoana loc in inima ta . E totul in regula cu prietenul de 7 ani(intre voi)? Sau relatia s-a plafonat si este obisnuinta si rutina ? Si cel din strainatate te iubeste intr-adevar cat sa te ia de sotie sau vrea distractie cand vine in Romania si atat ? Si este iubire pentru o viata sau doar pasiune de moment - aveti preocupari comune? aveti tot timpul ce sa vorbiti ?
Oricum ai alege , o sa ai un semn de intrebare toata viata- cu ce ar fi fost daca ai fi facut invers.
Succes in alegerea pe care o vei face. ( s-ar putea vrabia de pe gard sa zboare , nu-i da drumul celei din mana pana nu o prinzi pe cealalta )
kudika176061
Postat pe 24 Mai 2010 09:02
buna,
nu ne-ai spus daca colegul e el de aceeasi parte a sentimentelor tale....poate esti doar "o distracie"
corinuta07
Postat pe 24 Mai 2010 14:13
Salut Niciodata fericirea construita pe nefericirea altuia nu dureaza Iti spun din proprie experienta
kudika181950
Postat pe 24 Mai 2010 19:24
salut! imi pare sincer rau k ai ajuns intr-o sitautie din asta, dar trebuie sa te gandesti k nu e bine sa stai cu o persoana care este numai in week-end acasa! aia nu e viata.. cum ti-au zis si alte persoane gandestete cu cine ai fost fericita in cei 7 ani, pe umarul cui ai plans, cine a fost alaturi de tine si la bine si la greu, cu cine ai ras si te-ai distrat, cu cine ai plans etc... si incearca sa te gandesti putin cum ar fi viata langa un om care are doar in weekend viata... de familie ma refer!
eu nu vreau sa iti zik k sa faci aia sau s nu faci aia.... doar sa te sfatuiesc sa te duci putin in viitor prima data cu cel pe care il iubesti in momentul de fata si apoi alaturi de cel cu care urmeaza sa te casatoresti in august.... si o sa vezi tu pe cine alegi!
sper doar sa iei decizia cea mai potrivita pentru tine!
pupici!
myrelusha1990
Postat pe 24 Mai 2010 19:35
Am patit si eu acest lucru acum 13 ani ! Aveam nunta in octombrie, invitatiile si costumul de mire gata, invitatiile facute, inclusiv rezervarea de sala. Plus verighetele !
Si m-am indragostit in iunie la cheful de terminarea anului universitar de un coleg pe care nu-l mai vazusem pana in sesiunea respectiva. II murise mama si nu venise la facultate o perioada !
Trebuie sa-ti povestesc prea multe.............dar nu-ti mai scriu decat ca am renuntat la nunta. Peste 1 an m-am maritat cu colegul meu si avem 2 copii superbi, dintre care Flavius are 8 ani si s-a nascut chiar de ziua tatalui !
IN VIATA NIMIC NU E INTAMPLATOR !!!!!!!!!!!
DACA NU ESTI PREGATITA DE MARITAT OPRESTE-TE ! O SA TE GANDESTI TOATA VIATA LA CELALALT !

CURAJ MULT. STIU CAT ITI E DE GREU !
lore_cernea
Postat pe 25 Mai 2010 10:30
Ce mai astepti .Sper ca nu imi spui acum ca esti fata mare .Degeaba te mariti daca nu apoti opta .Eu iti dau un sfat : vezi cu care te potrivesti la pat .LAsa draqu prostiile cu alaturi cu departe etc . Ca nu stai sa te uiti dupa o bucata de brinza care nu vrea sa iasa din sacose . Pune mina si vezi ce iti spusei si daca te potrivesti cu cel vechio stai cu el ,daca te protivesti cu al nou lasa nunta ca daca dragoste e adica sex pe urma sunt de toate . Daca nu e sex iti spun eu ca nu e nimic .Oricum nu fi proasta ca pe urma zici ca poate te impacai la pat mai bine cu celalalt .incercal ca nu mori odata .Si daca ies scintei pa tata alege corect .Lasa ifosele
geodezia
Postat pe 25 Mai 2010 11:14
De la: creatasme21, la data 2010-05-23 23:04:51Buna, eu sincer nu stiu cum e sa treci prin astfel de momente..dar am avut o relatie de aproape 9 ani careia i am pus punct acum aprox 2 luni. Totul era ok ne intelegeam de minune, toti spuneau ca vom ramane impreuna si chiar si noi credeam asta. Nu l am inselat niciodata....el nu stiu...sper sa nu :)) In momentul cand am inceput sa ne gandim la casatorie....m am gandit f bine si mi am dat seama ca, cu toate ca il iubesc nu am avea o casnicie fericita.... Am pus totul in balanta si m am hotarat ca e mai bine sa pun punct. Sufar si acum , imi este foarte greu...nici nu ma gandesc sa incep vreo relatie cu altul...dar eu consider ca e mai bine pt mine asa. Am inceput relatia la 16 ani...si el a fost singura persoana din viata mea...punand lucrurile cap la cap am impresia ca a fost pt mine ca un frate mai mare..chiar daca nu e foarte mare diferenta de ani...doar 2 ani :)
In 9 ani pasiunea s a stins, si am ajuns sa vb cu el despre absolut orice...si el la fel...ma confesam la el ca la un prieten... Ma gandesc ca in casnicia cu el ar interveni monotonia...stim totul unul despre altul...nu mai e nimik nou. Nu stiu daca imi voi putea reface viata prea curand, dar mi e frica si de o casnicie cu el...mi e frica de un divort.
La mine nu s a terminat de la "fluturasi" ci doar din "nebunia si frica" mea. E adevarat ca intr o relatie trebuie sa existe comunicare, dar la noi era prea multa.:)) Nu mai avea farmec relatia...nu era nimik de ascuns! in ultimii ani am locuit impreuna si ne am inteles super. Nimeni nu ma intelege de ce am luat aceasta decizie...el a fost socat....sincer nici eu nu ma inteleg prea bine...dar asa simt eu ca e mai bine. Am incredere in deciziile mele...intotdeauna am avut si a fost bine! Sper de data asta sa nu gresesc....uneori imi vine sa ma intorc la el....dar nu o sa fac asta....
Pur si simplu asa simt eu ca punand punct acum va fi mai bine pt amandoi!
Gandeste te foarteee bine...si poate vei ajunge la aceeasi concluzie ca si mine(nu te gandi ca eu am luat decizia asta de azi pe maine ci in decurs de cateva luni)...sau poate te vei marita. Felicitari in ambele cazuri...atata timp cat hotararea iti apartine...nu te lasa influentata! succes


Mare ti-e gradina Doamneee!!! Auzi...era prea multa comunicare si nu mai aveai nimic de descoperit Pai ce-ai vrea sa mai descoperi tu la persoana de langa tine dupa atatia ani ca sa nu intervina monotonia? Mai cauta...ca poate gasesti vreunu la care dupa 9 ani ii descoperi al treilea "ou" si iti dispare monotonia. Rau e cand iti e si prea bine...altele sunt batute si abuzate si nu renunta si tu...ce explicatii infantile ai putut sa gasesti Cred ca se bucura saracul baiat ca a scapat de tine...n-a pierdut nimic interesant. Probabil regreta decat faptul ca in toti acesti ani putea sa faca lucruri mai interesante decat sa piarda vremea cu un copil. Cred ca asta cu monotonia si cu plictiseala si ca nu mai e atragator el sunt cele mai penibile explicatii pe care le poate da o femeie cand i se face de duca in loc sa incerce sa faca ceva pentru relatie si sa nu mai astepte sa li se ofere totul pe tava ca niste cersetoare si niste sclave care urla toata ziua ca sunt independente si vor egalitate. (bineinteles doar cand e de primit...cand e de oferit atunci nu mai trebuie egalitate) Nu stiu de ce...dar imi e mila de cate unele asa... cand sunt atat de naive si de incuiate la minte si chiar daca au peste 20 de ani nu sunt in stare sa vada realitatea, vad precum caii decat inainte si viseaza la printzi, feti-frumosi si povesti de dragoste din telenovele si basme. Pacat ca sunt afectate si alte persoane pe langa...carora le este dat viitorul peste cap pt ca si-au pus baza in copii in haine de adulti.
bogdandbm
Postat pe 25 Mai 2010 13:35
bai fato sti care este raspunsul AI CURAJ SA TRAIESTI CLIPA CE-N VIATA FOARTE RAR APARE SE VEDE CA NU MAI IUBESTI VECHIUL SI NU POTI SA-I FACI ASA CEVA SA TE MARITI CU EL DE DRAGUL RELATIEI DE 7ANI .DACA TE MARITI CU EL AL DISTRUGI ,TIE TIESTE FRICA DE CE VA ZICE VECHIUL NU SA INCEPI O RELATIE NOUA AMANA NUNTA PANA NU ESTE PREA TARZIU CACI LA ANII TAI NU VA FI ATAT DE GREU SA ITI DAI SEAMA. UN SEMN DE INTREBARE CAT DE BINE CUNOSTI NOUL SAU ESTE DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE. DK TE MARITI CU VECHIUL VIITORUL ESTE ASA...TU O SA MAI AI O RELATIE PARALELA SI EL LA FEL CACI NU O SA PUTETI ASCUNDE RACEALA DINTRE VOI CACI O SA SE VADA...DK TE MARITI CU NOUL SINCER ITI SPUN CEL PUTIN 7 ANI O SA IL IUBESTI DAR TOT O SA AI O ALTA RELATIE SI CA SA FI SIGURA DE CE FACI INCALCA UN PRINCIPIU SIFA DRAGOSTE CU NOUL SI O SA SE ELIMINE MULTE NECUNOSCUTE DUPA.... BAFTA SI ASCULTA BINE CE AM ZIS CA ESTE ADEVARUL NU SANT PSIHOLOG DAR AM DAT SFATURILE CELE MAI BUNE PT TINE SI TINE CONT DE ELE.. EU SANT VIOREL
seraniiloosu
Postat pe 26 Mai 2010 07:11
De la: kudika179551, la data 2010-05-08 07:03:00salut!sunt diserata...am un prieten de 7 ani msi in august avem nunta,doar ca am cunoscut un coleg din companie care este din alta tara si ne-am indragostut unul de celalalt nebuneste.nu mi-am tradat iubitul pt ca am niste principii de viata,dar simt ca nu mai pot continua...ma gandesc si la celalalt...nu e roman si oare ce sanse as avea sa avem o relatie la distanta(el calatoreste toata saptamana,doar in weekend este acasa).am nevoie de cateva sfaturi,va multuesc.


stai cuminte... boul de langa tine si-a pierdut cu tine 7 ani din viata lui....iar daca pt tine cei 7 ani nu conteaza si fugi repede la primul aparut inseamna ca esti doar o mare ......... si ca nu il meriti...
iar cu somalezu ala ce vrei sa faci? azi aici maine in congo....azi cu tine maine cu alta poimaine cu cealalta....si tot asa....gandeste-te sa nu fie vreo atractie fizica....cel putin la el...si sa nu ti-o'mpinga si pe urma...NEXT !!!


FEMEILE ASTEA......
yneedlove
Postat pe 26 Mai 2010 07:36
De la: kudika041006, la data 2010-05-26 07:11:37bai fato sti care este raspunsul AI CURAJ SA TRAIESTI CLIPA CE-N VIATA FOARTE RAR APARE SE VEDE CA NU MAI IUBESTI VECHIUL SI NU POTI SA-I FACI ASA CEVA SA TE MARITI CU EL DE DRAGUL RELATIEI DE 7ANI .DACA TE MARITI CU EL AL DISTRUGI ,TIE TIESTE FRICA DE CE VA ZICE VECHIUL NU SA INCEPI O RELATIE NOUA AMANA NUNTA PANA NU ESTE PREA TARZIU CACI LA ANII TAI NU VA FI ATAT DE GREU SA ITI DAI SEAMA. UN SEMN DE INTREBARE CAT DE BINE CUNOSTI NOUL SAU ESTE DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE. DK TE MARITI CU VECHIUL VIITORUL ESTE ASA...TU O SA MAI AI O RELATIE PARALELA SI EL LA FEL CACI NU O SA PUTETI ASCUNDE RACEALA DINTRE VOI CACI O SA SE VADA...DK TE MARITI CU NOUL SINCER ITI SPUN CEL PUTIN 7 ANI O SA IL IUBESTI DAR TOT O SA AI O ALTA RELATIE SI CA SA FI SIGURA DE CE FACI INCALCA UN PRINCIPIU SIFA DRAGOSTE CU NOUL SI O SA SE ELIMINE MULTE NECUNOSCUTE DUPA.... BAFTA SI ASCULTA BINE CE AM ZIS CA ESTE ADEVARUL NU SANT PSIHOLOG DAR AM DAT SFATURILE CELE MAI BUNE PT TINE SI TINE CONT DE ELE.. EU SANT VIOREL



mare dreptate ai in ce spui....asa parapanta am avut si eu....dupa 6 ani...cu o luna inainte de cununie...imi spune ca: AM STAT SI M-AM GANDIT CA...MAI BINE NE DESPARTIM ACUM DECAT MAI TARZIU....CA M-AM GANDIT...SI ....EU NU VREAU CE VREI TU......(familie...copii....un viitor)...

cu o saptamana inainte de despartire, jura credintza cu lacrimi de minotaur si ca nu poate traii fara mine...dupa o saptamana era ininfipta'n crengi.....si uite ce bine traieste....fara mine...

yneedlove
Postat pe 26 Mai 2010 07:41
De la: scorpio67, la data 2010-05-24 00:25:39
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-23 21:54:20Te casatoresti cu cel de 7 ani in luna august si pe celalalt " ti-l tragi" de amant !SUPER!
Este asa de frumoasa viata cand ai doi!!! O traiesti din plin!Cand primul uita sa te iubeasca, sa te mangaie,etc...te duci la celalalt6


Extrauterina .....gandire ! Gandire ? M-am exprimat gresit, care gandire?



Nu-i asa!?? Oi fi vreo maicuta tu!!!Saracuta de tine.Dzeu a zis s-o dai , nu sa te duci cu ea in rai!
Ce-i rau in a fi fericita, dar mintea ta nu face nici doi bani!
ella_688_2008
Postat pe 26 Mai 2010 15:52
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-26 15:52:08
De la: scorpio67, la data 2010-05-24 00:25:39
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-23 21:54:20Te casatoresti cu cel de 7 ani in luna august si pe celalalt " ti-l tragi" de amant !SUPER!
Este asa de frumoasa viata cand ai doi!!! O traiesti din plin!Cand primul uita sa te iubeasca, sa te mangaie,etc...te duci la celalalt6


Extrauterina .....gandire ! Gandire ? M-am exprimat gresit, care gandire?



Nu-i asa!?? Oi fi vreo maicuta tu!!!Saracuta de tine.Dzeu a zis s-o dai , nu sa te duci cu ea in rai!
Ce-i rau in a fi fericita, dar mintea ta nu face nici doi bani!


Inca o jegoasa pe aici care se ia de lume.!HASSS!!
ella_688_2008
Postat pe 26 Mai 2010 15:53
salut prietene!te inteleg ca esti suparat de fata cu care voia sa te mariti...imi pare rau ca ai patit ce ai patit,DAR pana sa ma jignesti mai e cale lunga!!!nervii,frustrarile si ura te rog in alta parte.in alta ordne de idei,iti doresc numai bine si noroc!
kudika179551
Postat pe 26 Mai 2010 19:24
esti fericit in momentul cand te indragostesti......in momentul in care iubesti..............consider ca nu poti iubi doua persoane...........am fost indragostita am iubit......apoi s a dus toata iubirea....era doar obisnuinta......mi am dat seama numa la un an dupa despartire(adik stiam ca nu l mai iubesc dar ma amageam singura) cand m am indragostit.....asa ca sfatul meu este sa ti asculti inima..........sa nu regreti ceea ce faci.........stiu sigur ca vei regreta ceea ce nu ai facut......mult noroc in drumul spre fericire
19821982
Postat pe 26 Mai 2010 19:28
nu arunca vrabia din mana pt cea de pe gard:D

nuj posibil sa regreti
dudu1992
Postat pe 26 Mai 2010 21:40
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-26 15:53:15
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-26 15:52:08
De la: scorpio67, la data 2010-05-24 00:25:39
De la: ella_688_2008, la data 2010-05-23 21:54:20Te casatoresti cu cel de 7 ani in luna august si pe celalalt " ti-l tragi" de amant !SUPER!
Este asa de frumoasa viata cand ai doi!!! O traiesti din plin!Cand primul uita sa te iubeasca, sa te mangaie,etc...te duci la celalalt6


Extrauterina .....gandire ! Gandire ? M-am exprimat gresit, care gandire?



Nu-i asa!?? Oi fi vreo maicuta tu!!!Saracuta de tine.Dzeu a zis s-o dai , nu sa te duci cu ea in rai!
Ce-i rau in a fi fericita, dar mintea ta nu face nici doi bani!


Inca o jegoasa pe aici care se ia de lume.!HASSS!!


O fi zis s-o dai , dar nu la toti deodata ! Fericirea sta in numarul de scule ? Poate pentru nimfomane !
Stii tu ceva in sensul asta ? Nu m-ar mira ! Bine ca esti asa luminat si dai sfaturi pline de "intelepciune"! Ce se facea forumul asta fara tine !?
Fac dus de 3 ori pe zi , nu-i de ajuns?

Postat pe 27 Mai 2010 07:07
am citit mesajul tau si cred ca faci o mare greseala renuntand la relatia pe care o ai cu cel cu care te vei casatori. am fost in aceeasi situatie , trebuia sa ma casatoresc in iulie anul acesta cu un barbat perfect din aproape toate punctele de vedere doar ca intre noi nu exista dragostea aia care te face sa simti fluturi in stomac, nu era pasiunea nebuna si totusi era o relatie frumoasa. Am renuntat la aceasta relatie pentru un fost iubit care a reaparut in viata mea dupa 3 ani. Candva intre noi fusese o mare dragoste care din diferite motive nu a functionat (e o poveste lunga). Ideea este ca nici acum nu a functionat , in 9 luni am incercat sa mearga dar din pacate nu reusim sa ne intelegem. Mi-am ascultat inima nu vocea ratiunii care imi spunea altceva si am facut o mare greseala, am renuntat la un om bun care a fost langa mine in momente grele, care ma accepta asa cum sunt , care aducea liniste in viata mea doar pentru o pasiune nebuna, doar pentru ca inima spunea altceva...poate cand pornesti la un drum lung cu un barbat , altele ar trebuie sa fie calaitatile pentru a merge mai departe
kudika071844
Postat pe 30 Mai 2010 13:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lenjerie intima 1 De la: kudika_1033448 19 Iulie 2018 17:11
Barbatul scorpion si femeia pesti. 27 De la: lilyfleur81 28 Februarie 2012 03:24
Intrebare,putin ajutor daca se poate. 34 De la: thadoogback 3 Octombrie 2010 20:59
cadouri :X 4 De la: kudika_13034 25 August 2012 16:04
Telenovea este putin spus 61 De la: this_is_the_life 7 Martie 2012 01:02