Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor!Va rog!

In urma cu 5 zile m-am despartit de prietenul meu.Totul s-a cermminat cu o cearta foarte urata.Insa acum el ma ameninta ca o sa vorbeasca cu parintii mei,ca o sa le spuna tot ce nu stiu despre mine..inclusiv faptul ca am facut'o cu el...L-am rugat sa ma lase in pace,insa a spus ca nu vrea,mi-a jurat ca o sa trebuiasca sa o iau de la zero,ca o sa pierd tot...Ce sa fac?Imi e teama de ce ar putea face..Mi-a spus sa ma feresc de el... Va rog,ajutati-ma!Am nevoie de sfaturi!
kudika027825
Postat pe 9 Mai 2010 16:01
nimeni nu ameninta degeaba....ceva i-ai facut tu lui
freakbabe
Postat pe 9 Mai 2010 16:06
in primul rand linisteste-te. vorbeste-i frumos k nu are dreptul sa se mai bage in viata ta si daca nu te lasa in pace chemi politia. daca tot de ameninta, spunele parintilor tai adevarul iar ei o sa i-a masuri. pt k este mult mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva, in cazul sexului, iar dak el ajunge pana in cazul grav, pune-l intr-o lumina proasta pe el fata de parintii tai si neaga tot ce spune despre tine. vb q parintii tai, spunele k a fost o greseala si k nu o sa se mai repete, pt. k fiecare face graseli in viata. succes in continuare. si astept msg despre cum deruleaza situatia.
dienuscha
Postat pe 9 Mai 2010 16:10
Nu i-am facut nimic...L-a deranjat faptul ca am prins curaj si l-am infruntat...
kudika027825
Postat pe 9 Mai 2010 16:10
atunci prinde curaj din nou si spune-i sa se duca dracului, ca poate sa faca ce vrea pe tine te doare in cot...daca o sa vada ca nu iti pasa poate nu o sa ii spuna nimic alor tai. Apoi , daca tot o sa ajunga la parintii tai posteaza pe rol de victima incat el sa cada de prost
freakbabe
Postat pe 9 Mai 2010 16:18
Am incercat si cu vorba buna..si cu tupeu...nimic nu merge:( Daca mai continua asa o sa merg la politie..
kudika027825
Postat pe 9 Mai 2010 17:20
Daca te ameninta apeleaza la autoritati.E lege si ptr. el in tara asta.Tu nu poti trai in tortura, , toata viata.Si ca sa nu mai aiva el cu ce te ameninta, eu zic sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui totul, tu nu el.Parintii te vor ajuta cu siguranta.Ei sunt singurii oameni dupa pamint care iti vrea binele.Te vor certa , dar va fi spre binele tau.
kudika098645
Postat pe 9 Mai 2010 17:28
nu te lasa intimidata ca sint multi putoi ca si el care sufera de orgoliu excesiv dar care nu au tupeu decit sa hartuiasca si atit! spune-i ca nu are cu ce sa te ameninte deoarece ai vorbit cu parintii tai despre relatia voastra si mai spune-i ca parintii or sa faca reclamatie la politie ca te hartuieste!
kudika1993
Postat pe 9 Mai 2010 17:28
De la: freakbabe, la data 2010-05-09 16:06:20nimeni nu ameninta degeaba....ceva i-ai facut tu lui


ce bine le stii tu!!!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 9 Mai 2010 18:24
Am si eu o dilema!Cati ani ai tu si cati are el??
mony90
Postat pe 11 Mai 2010 19:04
Eu am 15 si el 17:)
kudika027825
Postat pe 11 Mai 2010 20:15
daca ai facut dragoste cu el e mai bine sa le spui tu parintilor inainte si daca nu i-ai facut nimic precum afirmi desi m-as mira eu a-si zice sa te afisezi cu un altul in fata lui ceva mai mare si mai frumos si sa ii spui ca acuma esti cu altcineva si ca nu ti-e frica de el la varsta voastra chestile astea functioneaza
alexcris2007
Postat pe 15 Mai 2010 10:29
draga ma fac badiguardul tau si il rezolv ok
kudika151382
Postat pe 24 Mai 2010 15:50
exista mai multe variante.lasa-l sa le spuna parintilor.sint lucruri care nu se pot ascunde niciodata.iar parintii tati sa-l bata bine sa-i vina mintea la cap. este excroc.santaj,relatii sexuate cu o minora,toate trei sint pedepsite de codul penal.i-a inchisoare iar tu ceri euro despagubire. un om cinstit s-ar duce la parinti tai si te-ar cere in casatorie.este obligatoriu sa te mariti.asta este morala crestina.apoi exista si divortul.daca casatoria nu a fost buna.concluzia medicala este ca la aimindoi va trebuie o bataie buna pentru ca ati facut sex inainte de maturitate psihica si fizica.o bataie le trebuie si parintilor vostri pentru ca nu au stiut sa va supravegexe,sa va educe si sa va invete despre sex.solutia cea mai buna este una singura.casatoria religioasa pentru a sterge pacatul pe care la-ti facut.
greffe
Postat pe 24 Mai 2010 18:58
''casatoria religioasa pentru a sterge pacatul pe care la-ti facut.''
Ca nu e mai pacat daca te casatoresti fara sa iubesti sau din cauza unor situatii 'pacatoase'
Eventual sa faceti si 2,3 copii,pana la 20 ani esti aranjata,apoi divort si gata,s a spalat pacatul::)))si gata,inca o viata distrusa de conceptii cica 'religioase'.
Nu cred ca in biserica se spune,'casatoriti va daca ati pacatuit si asa vi se iarta pacatul,casatoriti va indiferent daca va iubiti sau nu,daca aveti 15 ani sau nu,daca exista macar posibilitatea intrevederii unui viitor,cel putin'...cred ca nici in satra nu e chiar asa...
Din cauza acestor conceptii negandite si 'intelese' mot-a-mot,tara asta nu evolueaza in nici un domeniu!!!!!!
Vai de noi ,astia care am pacatuit fara sa fim casatoriti,trebuie sa facem un consiliu,gen misa,la gramada,fara sentimentefara ratiune,fara nimic si sa 'ne luam',care cum o fi,ca poate asa ne spalam si creierii!!dETOTTTTTTTTT ar trebui la unii...bai frate,ce tara,ce oameni....
MichelleMMM
Postat pe 25 Mai 2010 05:17
Aaaaa,uitasem,si bataie la toata lumea,ca la hotii de cai,ca vb aia ,'bataia e rupata din Rai,nu'?:)))))))

Si tu,fata mea,de 15 ani,te a cam mancat in ...cape Zambilica...dac tot te manca,mai bine o faceai cu unu mai mare,ca ala nu avea tupeu apoi sa spuna si alor tai,macar de frica puscariei,pt sex cu o minora.Cred ca asta e unul din cele mai bune argumente,pt viteazu asat mic ,tom degetel de 17 ani,care te tot ameninta,zi i ca l duci la politie si o sa faca altii sex cu el acolo,da in dos adik MsDos si ca deja stiu ai tai de relatie si sa se fereasca de ei pe strada,ca ii muta ca Pu La spate..

Al dreaqu,putza bleag, ce se mai cred astia la 17 ani macho
MichelleMMM
Postat pe 25 Mai 2010 05:24
eu una cred k e disperat sa nu te piarda si incearca sa te tina cu forta langa el cu oate ca poate u nu ai vrea asta. de obicei..va tb sa inteleaga cu timpul situatia:)
si u poti sa le zici alor tai ca ai facut-o-nu e paguba..depinde varsta fiecaruia totusi...dak o zici u e altfel,iti asumi asta.dak ar zice el(ai facut-o?) va parea k esti lasa,slaba si usoara-k dak el te-a avut poate da impresia k te pot avea oricand si altii.
deci eu una zic sa le zici alor tai,k nu-i paguba,s-au mai culcat oameni si asta e,s-a terminat
dak si u stai cu un om k asta care santajeaza la sentiment...esti lasa si meriti.
deci-zi-le alor tai si k s-a terminat si k te santajeaza cu asta..maaare lucru
te pup
si sa-mi zici ce ai hotarat:)
dragon_fly88
Postat pe 28 Mai 2010 13:32
acum am vazut varsta ta si varsta lui.u=15 el=17..hm..nu e mare tragedie..astea sunt la ordinea zilei...stai calma si zi-le alor tai toate chestiile-ce ai facut-si asta e(desi ma repet).eu am 21 si nu ma omoara ideea si altele sex(ual)e vb dar..dak u ai crezut k merita k purta frumos sau io stiu ce feromoni avea..nu e tb mea(motivul)..din moment ce ai decis asta,tb sa te gandesti si "ce se va intampla pe viitor""..dak ramaneai pregnant?erai si u k la mtv-16 pregnant...
nun stiu...din ce ai scris..e un fraier care nu te-a apreciat si u,fara suparare, slaba de inger.
tb sa mai astepti ca nu se terminau experientele vietii tale la un sex si cam asta...
pt a 10 oara tb sa le zici alor tai.ti-ai asumat odata raspunderea asta-ai devenit femeie-du-o mai departe cu asta.
am inteles ce ai hotarat din lipsa rasp inapoi.poate nu esti de acord cu ce zic eu..asta e...
dragon_fly88
Postat pe 29 Mai 2010 17:12
stai linistita... am mai auzit de astfel de cazuri... nu se va duce la parintii tai, sigur a spus-o la nervi...dupa cum au mai spus si altii poti sa-l avertizezi: esti minora... dar daca vezi ca el o ia chiar in serios poti sa vb cu mama ta si sa-i spui ca este un baiat care nu te lasa in pace, iti face probleme, insa nu exagera...ca altfel s-ar duce ea sa se ia de el...si daca tot s-ar afla spunei ca sunt inventii de-al lui, ca vroia sa se culce cu tn, u l-ai refuzat iar acum el incearca sa se razbune... exista solutii.. stai calma... stiu ca acum t-i se pare totul fara rezolvare, dar crede-ma ca totul va trece... si-ti vei aminti chiar razand
kudika18000
Postat pe 29 Mai 2010 17:22
Multumesc frumos pentru sfaturi si imi cer scuze ca nu am mai raspuns:)
Intr'un final s-a rezolvat totul.Nu a vb nimic cu parintii mei,iar dupa ceva timp am vb cu el,si-a cerut scuze si acum e totul ok.Am trecut peste toata povestea asta si am ramas aproximativ amici.Si asta in special datorita faptului ca ma inteleg mult prea bine cu familia lui care m-a sustinut mereu.Acum ca a trecut,zambesc cand ma gandesc ce negru mi se parea totul.M-ati ajutat enorm si va multumesc.Aveti grija!Pupici:*
kudika027825
Postat pe 29 Mai 2010 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce va deranjeaza la femei? 111 De la: kyru 11 Octombrie 2010 21:19
Iubitul meu si fosta lui 32 De la: lysutza1987 15 Noiembrie 2012 21:48
cei mai frumosi ochi 53 De la: Ian504087 15 Mai 2012 12:21
Cum trec peste un esec rasunator in dragoste? 3 De la: Achillesluv 19 Decembrie 2014 16:19
obsesii...manii...fixuri...a ta care este? 100 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 01:53