Setari Cookie-uri

probleme cu mama prietenului meu

Buna ziua tuturor, mã numesc Sorina si am 21 de ani sunt foarte tanara si nu am trecut prin toate etapele vietii de aceea caut raspuns la persoanele mai experimentate. Am o relatie de aproape 4 ani de zile ne intelegem destul de bine doar ca el este prea atasat de parintii lui si mama lui este soarele pentru el, de la o vreme nu am mai inghitit ,,cutitele" ei si atunci cand m-a jignit i-am raspuns cu aceeasi moneda. Este o femeie foarte rea si il duce de nas atat pe prietenul meu cat si pe sotul ei, nu am vazut asa ceva de cand sunt. Prietenul meu sta mai mult cu ai lui decat cu mine, el e plecat din tara ca si munceste si eu il vad 2 zile pe saptamana, cred ca ma iubeste dar nu ia atitudine si nu comenteaza in fata lu maica-sa. Ce mã sfatuiti sa fac? Toata viata a fost o intretinuta, nu are scoala, munceste sotul ei pt ea si in plus din lipsa de ocupatie ma vorbea pe la cunostinte, ma deranjeaza acest lucru pentru ca eu am reusit sa imi fac un viitor, facultatea fara sprijinul nimanui si am si un loc de munca foarte bun si respectat iar ea a mai si calcat in stãchini si imi face mie zile fripte. Cum ar trebui sa procedez cu ea? Va multumesc anticipat si sper sa nu mai sufar din cauza ei.
bad_girl_kick
Postat pe 9 Mai 2010 17:28
daca ma iau dupa nickname-ul tau, ma gandesc ca poti s-o pui la pamant cu un upercut, ca doar esti bad girl
PS. cauta si topicul legat de soacre, eu cred ca iti vei regasi povestea multiplicata de n ori!
miss_darine
Postat pe 9 Mai 2010 17:37
Ar trebui sa o tratezi cu respect si cu indiferenta in acelasi timp. toate mamele de baieti sint rautacioase cu viitoarele nurori dar daca nu raspunzi provocarilor o sa o lase balta cu birfitul si alte lucruri care nu iti plac tie. in schimb daca prietenul tau este excesiv de mamos nu este deloc bine deoarece tot timpul va fi intre tine si mama lui .
kudika1993
Postat pe 9 Mai 2010 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ți se scoalã numai când.... 8 De la: feeria_de_primavara 21 Ianuarie 2012 06:26
stergere topic 8 De la: snowflake_ 26 Ianuarie 2012 21:27
Help! 10 De la: lilianagr 13 Iulie 2009 17:54
"HAREMUL" SI MINUNILE LUI..!! 2348 De la: ___LL___ 10 Iunie 2009 21:43
Afacerea anului 2009 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:12