Setari Cookie-uri

eu gemeni si el rac

buna vreau sa ma ajutati va rog si pe mine cu niste sfaturi am inceput o relatie cu un rac de la anu nou deja trei patru luni era bine si frumos numai ca el invata in rominia si eu sunt la moldova basarabia mia promis ca va fi cuminte si tot ma intreba daca o sa il astept ,relatia noastra e la distanta asta e dar nu era grav dupa cum spuneam totul era ok ne scriam vb in toata ziua pina nu demult sa skimbat brusc e cam rece nu e la fel ca la inceput , ultima data cind a venit acasa pe mine nici nu ma anuntat nimik dar maicasa mia spus ca a venit acasa au trecut doua zile si nici un semn din partea lui si eu am hotarit sai scriu un mesaj in care iam scris la nervi ca daca nu ma sunat sa nu ma mai sune si el nimik eu am continuat sai scriu sal sun dar nimik dupa 2 saptamini state acasa a plecat inapoi la romania fara ca sa ma sune fara ca sami explice nimik si cind vad isi pune pe saitu odnoklassniki poze cu fete si eu am inceput sai scriu ca ii magar mincinos si tot asa dar el nimik tace in kontinuare eu din tacerae lui am inteles ca are alta dar e drept sau nu nustiu si iam scris ca tacerea ta mia dat raspuns la tot adio .... el tace inkontinuare nimik nustiu daca am procedat corect sau nu poate trebuia sa astept el sa vb primul dar nu mai pot sa astept deja a trecut o luna si tot tace imi mai scrie ca o sa vb miine si tot asa... mam interesat si am inteles ca ese cu alta dar mie mia spus ca nu are pe nimeni si ca o sa discutam dar kind nu stiu, tace incontinuare .....nustiu ce sa fac cum sa procedez ajutati-ma va rog
kudika096594
Postat pe 14 Mai 2010 11:05
lasa-l nu te mai chinui degeaba, eu cred ca tacerea lui spune multe
touch_me
Postat pe 14 Mai 2010 11:27
Dragalasa,racii sunt barbati f dificili si greu de inteles.Eu traiesc cu un rac de 21 de ani.Uite cum ii vad eu pe raci,pt ca am si un baiat rac:pana se casatoresc le place sa traiasca experiente multe si cat mai diverse,nu se pot opri la o singura relatie,am constatat asta pe pielea mea cand eram prieteni,in tinerete.Ma enervam si-i reprosam dar el tacea vb cu mama mea si ea zicea ca asa sunt barbtii si cum nu mi dfacuse propuneri de casatorie sa nu am pretentii la el.Timpul a trecut,eu imi vedeam de carte si de viata mea,el la fel studia in alt oras,ne vedeam doar in vacante si tot asa venea neanuntat.Peste ani cand am devenit o familie am inteles ca de fapt el ma verifica dac sunt cuminte si nu-l insel,chiar daca el avea alte relatii.Din momentul cand am devenit o families-a terminat cu aventurile ,este barbat de casa,ma iubeste si ne intelegem.Dar sa nu uitam ca no9i,eu si el apartinem altei generatii fiul meu care e tanar si tot rac ma face sa cred uneori ca nu o sa se mai opreasca niciodata la o femeie ca sa se casatoreasca,zice mereu ca nu e pregatit si are 31 de ani..asa ca draguta...greu de luat o hotarare Un lucru e sigur:nu e usor sa traiesti cu un rac daca nu-l intelegi si daca nu exista un pic de compatibilitate(eu sunt scorpioanca)sunt o fire puternica si nu m-am lasat intimidata de el chiar daca il iubesc f mult!Bafta si sa te ajute Dzeu sa iei hotararea cea mai buna.Eu zic sa-l lasi in pace si daca va veni la tine el fara sa insisti tu ,e semn bun!
mimishor957
Postat pe 14 Mai 2010 11:30
daca sincer nustiu ce hotarire sa iau tare vreau sa vina la mine si sa ne impacam ca fff tare tin la el imi place tare stau toata ziua si astept vriun semn de la el dar nimik
kudika096594
Postat pe 15 Mai 2010 09:07
oricum multumesc pentru sfaturi
kudika096594
Postat pe 15 Mai 2010 09:09
nu doar barbatii raci sunt asa...orice barbat...eu am fost casatorita cu un capricorn si m-a inselat din clipa in care ne-am cunoscut, pana la divort si chiar si dupa divort, am mai incercat dupa divort dar nu a mers...si culmea eu sunt rac...si pot spune ca am fost una dintre cele mai familiste persoane dar nu am avut cu cine...tu tb sa constientizezi faptul ca o relatie la departare nu tine...nu tine ea cd esti unul langa altul,cu atat mai mult la departare nu are cum sa tina...ca te-a mintit ca nu are pe altcineva...toti barbatii fac asta...fie ei raci,pesti, balante etc...
incerca sa-ti gasesti pe altcineva,chiar dc ai impresia ca acum nu poti,te va ajuta si iti vei da seama ca ti-ai pirdut doar timpul si energia cu respectivul...succes...
kudika182094
Postat pe 15 Mai 2010 09:36
Tot gemeni sunt si eu si am avut o relatie cu un rac...sfatul meu: stai departe de raci! Nici nu sunt zodii compatibile, dar eu am incercat sa nu tin cont de asta. Insa s-a dovedit perfect adevarat tot ce am mai citit in legatura cu subiectul asta. Sunt persoane ascunse, inchise, iar unui geaman, caruia ii plac persoanele deschise si comunicarea, nu-i trebuie asa un partener! Pai uite, tu, din lipsa de comunicare si sinceritate din partea lui, ajungi sa iti faci tu ganduri, supozitii ca si-a gasit pe altcineva, deduci din poze acest lucru, stai mereu intr-o neliniste si asteptare... pt ca el nu are curajul sa fie om corect si sa-ti spuna in fata adevarul, care e probabil ca nu te mai vrea sau ca momentan sta cu altele si vrea sa te tina de rezerva! Daca iti place postura asta, n-ai decat sa-l astepti, mie una nu-mi place sa stiu ca sunt pe locul 2!! Plus ca acest rac cu care mi-am pierdut aiurea niste luni din viata, s-a dovedit a fi cea mai falsa si ipocrita persoana pe care am cunoscut-o...dar asta e alta poveste... Pune punct... si de la capat!
Silverzlight
Postat pe 15 Mai 2010 14:17
Eu gemeni -el rac

Iti recomand sa cauti pe google "compatibilitate intre zodii".

Tine minte ca toti barbatii is la fel. Nici o deosebire...toti vor acelasi lucru: sa miauni pe linga ei ca o pisica in calduri, darrrrrrr sa nu le arati ca te deranjeaza mirlania de care dau dovada. Din pacate, ca si mine si ca altele ai gresit cerind socoteala...si nu totd barbatii de pe net is de buna calitate...in general se grozavesc:))))

ai grija sa nu patesti ca-n bancul ala: "draga cind ma prezinti parintilor? saptamina asta, iubito, nu se poate, nevasta e in delegatie si copii la socrii"

parerea mea e sa-ti reprioritizezi lista vietii. Daca chiar ti-l trebe, pune mina si cauta o unguroaica sau o basarabeanca si intreab-le care e secretul lor. Si au sa-ti spuna ca se poarta cu ei ca si cu niste cretini....adica le arata ca nu dau 2 bani pe ei, le zimbesc din 3 in 5 zile si le dau dreptate tot timpul, niciodata nu-i intreaba unde si ce fac....si le rasp la mobil cind au ele chef...

faci parte ditr-o categorie de fete cuminti...pune mina si cauta cartea numita " ce fel de femei prefera barbatii" de Sherryl Agrov.

Si lasa prostiile! Ai vazut cum se joaca o pisica cu un soarec? sau cum te joci tu cu o pisica cind ii dai si ii tragi mosorelul de atza? Asa trebe facut si cu barbatii:

Intr-un roman de Sandra Brown scrie ca "tre sa iubesti iubirea, nu barbatul" si ca "femeia trebe sa-i arate ca are o minte a ei cu care poate judeca". Nu te lasa prostita.

fa o rugaciune, iarta-i pe toti si da-ti drumu in viata...bucura-te ca esti sanatoasa, ca-ti bagi lingura in gura si nu in urechi si ca cineva (oricine) se bucura cind te vede.

Invata sa-i joci daca vrei sa-i ai pe linga tine.

Bafta!
blue69fantasy
Postat pe 15 Mai 2010 20:50


Poate sa aibe si 10 fete , vrei sa-ti spun un secret ? ma pricep la astrologie ( zodii ) intre un rac si un geaman nu poate exista decat atractie , nimic mai mult , bucura-te ca sunte-ti doar prieteni si nu casatoriti ca oricum se sfarsea relatia sau rezista cu compromisuri sau cu pacate.Tu parca esti geamana , cauta un varsator sau o balanta si v-a fii mai bine , daca vrei detalii , intra pe privat si lasa-ti data completa de nastere si iti dau exact profilul sufletului pereche , ramane doar sa ti-l cauti si d-zeu sa te lumineze.
banalulanonim
Postat pe 15 Mai 2010 22:05
stiti inka care e faza ca ma cunosk si parintiii lui si iam spus mamei lui ca are alta dar ea categorig imi spune ca nu ca de unde sa aiba alta ca ce daca are o poza pe sait cu o fata ce inseamna ca are alta ....kiar nu de mult am vorbit cu maicasa si ma intrebat daca lam sunat si daca am vorbit cu el da eu iam spus ca am inceput sa vb dar el tot rece se poarta cu mine adika o sa vorbim despre noi miine si sa ris dar cine stie cind si maicasa imi spune vezi ia si mai descoasel va dati seama el mie imi spune ca nare pe nimeni ca cine ma informat ma informat gresit dar alta fata care il place pe el adika din auziteca eu il controlez acuma sa aflu detalii a spus ca ese cu alta la vazut pe la vrio 4 kefuri deja ...dar nici el numi scrie nimik macar sami zika ca are alta si gata ....dar el nimik mia spus ca o sa vb dar cind nustiu....eu stau si astept dar el ese pe la kefuri cu alta....mie imi pare ca nu trebuia sa ii scriu atunci adio , trebuia sa astept sa vad ce era sa imi scrie el dar eu nu am mai putut si am scris poate de aceeea se poarta asa si sa dus la alta?dar cine stie numai Dumnezeu stie ....poate eu tre sa fiu mai mindra si sa nu iau nimik in kap si sa fac ce vreau sa umble el din urma mea nu eu dupa el ? dar ma tem ca el no sa mai umble dupa mine cum facea la inceput si cred ca lam pierdut ....dar ce sa fac asta e dar ajunge cit sufar deja nu mai pot nici nu stiu ce sa mai cred cum sa mai procedezsincer va spun
kudika096594
Postat pe 16 Mai 2010 00:42
salut!Si eu sunt gemeni !fostul meu prieten de care m-am despartit acum un an era rac!el sta in romania si eu in chisinau,dar ne vedeam in fiece luna si petreceam cite o saptamina aproape non stop..tot bine si frumos timp de 4 luni...la nici 2 luni m-a invitat sa-i cunosc familia ...am fost in ro....dupa aia relatia era si mai super....credeam ca visez....dar dupa niste conflicte .....el a inceput sa se shchimbe..confilcte in care el a descoperit punctul meu slab si anume frika de a-l pierde..dupa aia vara am fost timp de 2 luni in ro ....incercam sa ma conving ca mai erau sanse sa-mi salvez relatia....cind incepeam sa vorbesc cu el....ridika vocea si inventa fel de fel de pretexte....daca ii ziceam ce ma deranjeaza sau il suspectam de ceva anume si incercam sa vorbesc cu el ,imi invoca ca am halucinatii :)))si multe altele...pina in ziua cind mam intors la chisinau ....nu m-a sunat ...iar eu mam vazut cu prietenele si seara cind am ajuns acasa iam dat un sunet ...el vorbea foarte rece ....si neclar...la care eu l-am intrebat daca vrea sa ne despartim...el mi-a raspuns foarte clar si raspicat ca DA.nu vreau sa-mi aduk aminte acuma de acea perioada dar un mic sfat de la mine...nu insista,,,cu cit il presezi mai mult cu atit mai mult se indeparteaza....racii sunt foarte sensibili desi vor sa para foarte puternici...dupa despartire o singura data l-am sunat ...pentru ca nu-mi venea sa cred si i-am scris un mesaj in care i-am multumit pentru pasul care l-a facut datorita caruia am vazut ce fel de persoana e.dupa aia nimik...luni de suferinta dar inceram sa fiu puternika si am reusit.desi chiar daca sentimentele trec amintirile si cele placute si cele mai putin placute ramin...stii ce mi-a zi la despartire"Credeai ca ma cunoscti,dar nu m-ai cunoscut delok"asta dupa 8 luni in care a si plins cind trebuia sa plece in ro si multe alte lukruri frumoase.racilor le plak emotiile...senzatiile....cum imi zicea mie fostul in ultimele luni ale relatiei:"Atunci eram entuziasmat ....eu sunt cel care ma vezi acuma si nu acel de la inceput:" ..de artunci imi scrie o data in citeva luni dar nu iam raspuns niciodata..Acuma doar ii multumesc pentru relatia care am avut-o care la moment o privesc ca pe o experienta...cum se zice...ceea ce nu te omoara te face mai puternic..... TU fi mai sigura pe tine...si nu astepta..traieste-ti viata .....iubeste-te si respecta-te si vei fi iubita si respectata de altii....p.s.compatibilitatea intre zodii nu corespunde mereu....sunt cupluri care reusesc desi nu sunt compatibile si altele care sunt compatibile dar care esueaza!e ceva foarte nesigur!iin ceea ce-l priveste,iti zik o kestie....un rac nu poate accepta cum cineva care a avut o data sentimente penmtru el poate deveni intr-o buna zi indiferenta....eu asta vad acuma....vazind toate tentativele fostului meu de a ma provoca la o discutie...Gindeste-te bine ce iti doresti si daca vrei tu o asemenea persoana linga tine...Iti urez mult Succes....
feminine_infinity
Postat pe 16 Mai 2010 05:57
Daca esti geamana atunci poarta-te ca un geaman si anume nu te lasa calcata in picioare oricat te-ar durea.
pantegrus
Postat pe 16 Mai 2010 08:29
De la: kudika096594, la data 2010-05-14 11:05:11buna vreau sa ma ajutati va rog si pe mine cu niste sfaturi am inceput o relatie cu un rac de la anu nou deja trei patru luni era bine si frumos numai ca el invata in rominia si eu sunt la moldova basarabia mia promis ca va fi cuminte si tot ma intreba daca o sa il astept ,relatia noastra e la distanta asta e dar nu era grav dupa cum spuneam totul era ok ne scriam vb in toata ziua pina nu demult sa skimbat brusc e cam rece nu e la fel ca la inceput , ultima data cind a venit acasa pe mine nici nu ma anuntat nimik dar maicasa mia spus ca a venit acasa au trecut doua zile si nici un semn din partea lui si eu am hotarit sai scriu un mesaj in care iam scris la nervi ca daca nu ma sunat sa nu ma mai sune si el nimik eu am continuat sai scriu sal sun dar nimik dupa 2 saptamini state acasa a plecat inapoi la romania fara ca sa ma sune fara ca sami explice nimik si cind vad isi pune pe saitu odnoklassniki poze cu fete si eu am inceput sai scriu ca ii magar mincinos si tot asa dar el nimik tace in kontinuare eu din tacerae lui am inteles ca are alta dar e drept sau nu nustiu si iam scris ca tacerea ta mia dat raspuns la tot adio .... el tace inkontinuare nimik nustiu daca am procedat corect sau nu poate trebuia sa astept el sa vb primul dar nu mai pot sa astept deja a trecut o luna si tot tace imi mai scrie ca o sa vb miine si tot asa... mam interesat si am inteles ca ese cu alta dar mie mia spus ca nu are pe nimeni si ca o sa discutam dar kind nu stiu, tace incontinuare .....nustiu ce sa fac cum sa procedez ajutati-ma va rog

ce vrei mai mult? nuti-a dat clar de inteles ca nu te mai vrea? in cate moduri vrei sa ti-o spuna? lasa=l si mergi mai departe.
delicacy
Postat pe 16 Mai 2010 10:05
De la: kudika135154, la data 2010-05-14 11:30:44Dragalasa,racii sunt barbati f dificili si greu de inteles.Eu traiesc cu un rac de 21 de ani.Uite cum ii vad eu pe raci,pt ca am si un baiat rac:pana se casatoresc le place sa traiasca experiente multe si cat mai diverse,nu se pot opri la o singura relatie,am constatat asta pe pielea mea cand eram prieteni,in tinerete.Ma enervam si-i reprosam dar el tacea vb cu mama mea si ea zicea ca asa sunt barbtii si cum nu mi dfacuse propuneri de casatorie sa nu am pretentii la el.Timpul a trecut,eu imi vedeam de carte si de viata mea,el la fel studia in alt oras,ne vedeam doar in vacante si tot asa venea neanuntat.Peste ani cand am devenit o familie am inteles ca de fapt el ma verifica dac sunt cuminte si nu-l insel,chiar daca el avea alte relatii.Din momentul cand am devenit o families-a terminat cu aventurile ,este barbat de casa,ma iubeste si ne intelegem.Dar sa nu uitam ca no9i,eu si el apartinem altei generatii fiul meu care e tanar si tot rac ma face sa cred uneori ca nu o sa se mai opreasca niciodata la o femeie ca sa se casatoreasca,zice mereu ca nu e pregatit si are 31 de ani..asa ca draguta...greu de luat o hotarare Un lucru e sigur:nu e usor sa traiesti cu un rac daca nu-l intelegi si daca nu exista un pic de compatibilitate(eu sunt scorpioanca)sunt o fire puternica si nu m-am lasat intimidata de el chiar daca il iubesc f mult!Bafta si sa te ajute Dzeu sa iei hotararea cea mai buna.Eu zic sa-l lasi in pace si daca va veni la tine el fara sa insisti tu ,e semn bun!
kudika093264
Postat pe 16 Mai 2010 10:26
Salut,sunt si eu din Moldova si sunt si eu gemeni si am avut o relatie cu un rac,primele 3 luni zburam de fericire si dragoste..era cel mai ideal barbat si eu eram cea mai fericita,ma suna de 4-5 ori pe zi...ne atasasem foarte mult unul de altul si corect a remarcat cineva ca intre un geaman si un rac e o atractie nebuna,dar nu pe mult timp,dupa 3 luni eu am plecat pe putin timp si aceeasi poveste,il sunasem ca am revenit,dar nu mi-a raspuns,eu am insistat si mi-a raspuns dar cu un ton cam ridicat,mi-a spus ca ma va suna peste citeva zile ca pleaca si ....gata...Cite mesaje si cite sunete iam facut...nimic...tacea..Ma facut sa ma simt folosita si tradata..chiar am inceput sa-l urasc...mi-am stricat inima si nervii,dar aproape 2 ani nu pot sa-l uit..totusi nu-l mai sun..Te sfatui si pe tine..nu te lasa injosita,caci peste timp iti va fi rusine de tine,dar un geaman nu merita sa fie calcat in picioare..Bafta si rabdare..
milisor
Postat pe 16 Mai 2010 11:52
Buna,Te-ai gindit oare ca si racul are sensibilitatea lui si ca nu vrea sa te raneasca deoarece mai are sentimente pentru tine? Eu cred ca este intr-o perioada in care trebuie sa hotarasca sa aleaga intre ispita noua care este in apropierea lui si iubirea vietii lui care este departe de el.Racii sint foarte atenti sa nu raneasca persoanele dragi lor dar au si un atuu Timpul lucreaza pentru ei si ei stiu acest lucru.Daca esti rabdatoare vei avea sansa sa discutati ca 2 prieteni foarte buni sau 2 iubiti,daca esti nerabdatoare poti strica si cea mai mica sansa a voastra.I-ti doresc o zii frumoasa,
ROSSDA
Postat pe 16 Mai 2010 13:54
salut,am citit istoria ta,si sincer imi pare rau ca asa s-a intimplat la tine,sunt si eu rac si pot sa-ti spun ca nativii raci sunt impreuna cu persoanele pentru care simt ceva profund,adica daca se indragostesc -se indragostesc pina peste urechi si nu lasa persoana pe care o iubeste nici in ruptul capului,ceea ce simte pentru acea persoana norocoasa de care s-a indragostit e ceva sfint,pot spune ca iubesc cu toata fiinta lor,dar daca le trece dragostea,daca te descopera,le trece interesul,si da dovada de o indiferenta dura, sunt sensibili in sentimentele lor atita timp cit sunt indragostiti,si se schimba brusc cind simt ca nu esti ceea ce astepta sa fii.sorry,ca asa ti-o spun,insa prea mult i-ai permis,sfatul meu e sa renunti la el,ptu ca nu te merita daca procedeaza astafel cu tine.
Corinae1990
Postat pe 16 Mai 2010 17:43
corina ,ai perfecta dreptate.sincer desi mii-i rusine sa ma privesc in ochi acuma la cite am tolerat dar a fost exact situatia care ai descris-o doar ca la mine a durat aproape 3 luni..si vazind-ul in fiecare zi de dimineata pina seara .......dar o dragoste care trece nu cred ca poate fi numita dragoste........e pasiune..entuziasm....emotii.....numai nu dragoste.....si chiar daca aceste stari trec ,racul cu care am fost eu nu stia ce e aia respect...consideratie pentru cineva cu care ai avut o relatie...mie spre exemplu nu mi-a fost greu pentru ca anume m-am despartit...ci pentru modul in care a facut-o ...cuvintele care le-a zis...nu zic ca toti racii is la fel..am exemplu viu ....un prieten de familie...pe care il admir sincer ...deja casatorit si cu bebelush....conteaza mult si educatia....cum a crescut....si cite foste are :))))))
feminine_infinity
Postat pe 17 Mai 2010 00:40
iata am inceput sa ii vb eu si iam spus de ce ma minte ca are alta da mie imi spune ca nu aie pe nimeni...ap fetelor mi sa jurat ca nu are nici o iubita la rominia ce am aflat nu i adevarat si mia spus :stai linistita ca din ce tia zis persoana asta nui adevarat ..... iam spus ca maicasa ma pune sa ii scriu sa vb si ca o sa fie bine dar el imi zice ca ce ea vrea sa ne impacam sau vrea sa se razbune pe tine (am ramas uimita ca nu prea am inteles ce a vrut sa spuna cu asta ) eu ii zik cum sa se razbune ? da le imi zice ca glumeste ca normal ca nu are cum....si iam mai spus ce se intimpla cu relatia noastra si el mia spus ca momentan nimik .....mia spus ca o sa vb azi seara daca eu o sa fiu dar nu prea cred sa vb ...sincer nustiu ce sa mai cred
kudika096594
Postat pe 17 Mai 2010 09:48
Asa sunt raci. Eu sunt rac (de gen feminin adevarat), dar...Problema e ca un rac nu sta niciodata langa o persoana de care nu este indragostit la maxim. Iar relatiile la distanta nu sunt punctul forte. Sunt un pic cam ... cu capul in nori si doar o dragoste nebuna ii coboara cu picioarele pe pamant. Si apoi le este tare greu sa iasa dintr-o relatie chiar dk nu mai sunt interesati de acea persoana. Iar in ceea ce privesti micile minciunele sunt asi. Un rac poate fi foarte convigator dk vrea..
Lasa-l iubita mea. Vezi-ti de viata ta.
kudika024680
Postat pe 17 Mai 2010 13:02
buna! am citit tot ce ati postat aici! tin sa imi spun si eu parerea ptr ca eu sunt rac si sotul meu e gemeni.vreau sa va spun ca suntem casatoriti de 9 ani si ma inteleg perfect cu el . fff bine.suntem ff indragostiti unul de celalalt si de aia vreau sa va spun ca nu sunt intotdeauna compatibile zodiile astea.de fapt eu nu cred aproape deloc in zodii.eu cu sotul meu am umblat 6 ani inainte sa ma casatoresc .a fost prima mea dragoste si eu ptr el.ne am cunoscut din timpul liceului si in timpul facultatii ne am casatorit.acuma avem doi baieti pe care ii iubim ca pe ochii nostrii.eu sunt o femeie rac si recunosc ca noi cei din rac suntem cam mutosi adica ne cam place sa castigam si nu ne lasam calcati deloc in picioare.dar sotul meu ma cunoaste f bine si ma lasa cand ne certam sa ma calmez . eu am prioritatile mele in viata peste care nu pot sa trec .cred ca toti racii sunt asa. ptr mine e ff important respectul si cel de langa mine sa ma iubeasca.nu as sta cu cineva doar asa de complezenta sau ptr bani sau alte motive.dar vrea sa va spun ca am multe cunostinte din alte zodii pe care nu i caracterizeaza deloc zodia respectiva. asa cum va spuneam eu sunt rac si sotul meu e gemeni si ne intelegem minunat , ne iubim f mult .nu va lasati coplesiti de zodiile astea, cititi doar horoscopul si faceti ce simtiti voi.e cel mai bine ptr voi!
kudika182943
Postat pe 17 Mai 2010 13:45
depinde ce vrei de la acest rac
daca vrei dragoste este c-am greu din cite stiu eu nu arata ca fac acest lucru
s-ar putea ca el sa se gindeasca in alta parte atunci cind vb cu el despre dragoste
daca are bani ,racul barbat incepe sa iubeasca si o femeie dar daca tu il iubesti enorm de mult
sa nu astepti acelasi lucru de la el.
daca nu are bani atunci e de rau pt ca el se gindeste doar la ei si cum sa-i faca
ai grija.
LOPY_71
Postat pe 18 Mai 2010 22:47
Daca e sa fiu sincera, nu prea inteleg de ce mai insisti..ti-a dat clar de inteles ca nu mai vrea sa fie cu tine. Fapt ca nu ti-a spus in fata totul, asta il face cam magar, dar ti-a dat de inteles. De ce il mai suni? Si de ce mai vorbesti cu mama lui despre relatia voastra, chiar si trecuta...nu e frumos, relatia ramane o relatie...Poti pur si simplu sa-i spui ei ca v-ati despartit si gata...Si apoi, ca doar nu e doar un baiat e lumea asta. Daca invata in Romania,gata,l-ai perdut, fetele de acolo stiu ce sa faca pentru asi atinge telul, asa ca...poti sa-l lasi in pace. Mai mult, gaseste-ti si tu pe cineva si fa-i in ciuda. :)) Ca doar nu esti tu mai proasta ca el. Auzi, sa te insele si sa se intoarca dupa aia, peste cadavrul meu, cum se spune. Si eu am o relatie cu un rac, ce-i drept, nu sunt gemeni, sunt scorpion, dar daca mi-ar face asa, i-as impacheta toate lucrurile si cadourile, si pe-aici ti-i drumu, scumpete...asa ca intelege, baietilor nu le plac fetele care se leaga de capul lor ca scaiul de haina. Incearca sa ai alte relatii...va constientiza ca a pierdut si va incerca sa indrepte situatia...
inaflorea88
Postat pe 19 Mai 2010 12:21
salut, in primul rand vreau sa iti spun ca imi pare rau pt ce ti s-a intamplat si ca te inteleg perfect deoarece sunt in aceeasi situatie...eu gemeni, el rac...doar ca la noi e putin mai complicat pt ca in urma cu cativa ani am mai fost impreuna dar ne-am despartit ( trebuie sa recunosc ca eu am fost cu initiativa). in tot acest timp am pastrat legatura si eram ferm convinsa ca mai simte ceva pt mine, fapt intarit si de ceea ce imi spunea el. in sfarsit am ajuns sa fim din nou impreuna, el lucreaza in strainatate, si mi-a si propus o relatie la distanta...pe care binenteles ca am acceptat-o. totul a fost ok pana intr-o zi cand din senin nu mi-a mai raspuns la tel...din orgoliu nu am insistat si am asteptat sa ma caute el, ceea ce a si facut dupa vreo saptamana ( fara sa imi dea vreo explicatie )...au urmat apoi zile in care stateam cu tel in mana asteptand un semn de la el, macar sa imi spuna ca totul s-a terminat, dar am asteptat degeaba...la scurrt timp s-a intors in strainatate fara sa imi spuna un cuvant, am aflat intamplator. oricum m-a dezamagit foarte tare, si nu pot sa ii inteleg comportamentul...mi-e foarte clar ca nu mai vrea sa aiba de a face cu mine dar nu pot sa inteleg motivul pt care nu mi-a spus in fata...ma gandesc uneori ca a facut-o doar pt a se razbuna pt ca in trecut i-am dat eu papucii. in orice caz eu nu l-am mai cautat desi uneori vreau cu disperare o explicatie...te sfatuiesc si pe tine sa nu il mai cauti si sa nu iti calci orgoliul in picioare...hai sa ii ignoram si noi cum ne-au ignorat ei, sa simta pe propria piele cum e. si in plus sti cum se spune...ca nimic nu doare mai tare ca indiferenta.
Allexis
Postat pe 21 Mai 2010 20:32
eu sunt rac...si sunt cam la fel k el...se teme de relatiile la distata...i-ai dat ceva de inteles k nu-l mai iubesti, k esti cu altcineva?? asta l-a facut sa se retraga in carapacea lui si greu il mai scoti de acolo... ceva l-a suparat....nu-l mai cauta o vreme si dupa 2-3 saptamani tr un sms....si vezi cum reactioneaza...sunt cu un gemana de 8 ani...relatiile astea dureaza...ceva se intampla cu el.....
kudika040689
Postat pe 26 Mai 2010 12:54
ma intereseaza gemeni si berbec, racul numai este demult in inima mea
kudika183384
Postat pe 12 August 2010 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop rautacios la cerere 83 De la: Diavolyta_ 28 Mai 2009 15:23
EL berbec Ea varsator 12 De la: healthy005427 14 Iulie 2011 00:05
ce puteti spune despre femeia leu? 89 De la: ioana_cristina 2 Iunie 2014 07:20
femeie scorpion barbat taur ??? :-? 3 De la: cammel63 8 Aprilie 2010 19:23
barbatul sagetator 119 De la: basalic 31 Octombrie 2012 09:22