Setari Cookie-uri

o parere va rog ?

Buna am si eu o intrebare...am cunoscut un baiat de vreo 10 zile incoace.Ne-am intalnit de doua ori iar pt a treia oara a sunat cu o zis inainte ca sa imi spuna ca nu ne mai putem vedea. Cred k am facut o gafa...l-am sunat o sapt mai tarziu si printre altele l-am intrebat daca ne mai vedem sau nu...a ramas ca da pe luni dar nu stiu ce sa cred.....voi in ce directie credeti k va evoulua totul ? ma va mai cauta sau depinde de fiecare baiat...

p.s. in saptamana aia am mai vorbit pe mess...k nu mai avea minute la tel insa de cand l-am sunat nu am mai vb nici cum si teoretic peste doua zile ar trebui sa ne vedem.
barbie_is_a_bitch
Postat pe 15 Mai 2010 14:58
De la: barbie_is_a_bitch, la data 2010-05-15 14:58:24Buna am si eu o intrebare...am cunoscut un baiat de vreo 10 zile incoace.Ne-am intalnit de doua ori iar pt a treia oara a sunat cu o zi inainte ca sa imi spuna ca nu ne mai putem vedea. Cred k am facut o gafa...l-am sunat o sapt mai tarziu si printre altele l-am intrebat daca ne mai vedem sau nu...a ramas ca da pe luni dar nu stiu ce sa cred.....voi in ce directie credeti k va evoulua totul ? ma va mai cauta sau depinde de fiecare baiat...

p.s. in saptamana aia am mai vorbit pe mess...k nu mai avea minute la tel insa de cand l-am sunat nu am mai vb nici cum si teoretic peste doua zile ar trebui sa ne vedem.
barbie_is_a_bitch
Postat pe 15 Mai 2010 14:59

Niciodata sa nu mai suni tu un barbat. Abtine-te!
Iar pe baiatul asta lasa-l sa-si vada de drumul lui. Lumea nu se termina cu el.
Si ca un sfat general : pune pe primul plan respectul fata de persoana ta.
kudika176056
Postat pe 23 Mai 2010 10:18
De la: kudika176056, la data 2010-05-23 10:18:34
Niciodata sa nu mai suni tu un barbat. Abtine-te!
Iar pe baiatul asta lasa-l sa-si vada de drumul lui. Lumea nu se termina cu el.
Si ca un sfat general : pune pe primul plan respectul fata de persoana ta.



multumesc de raspuns...n-am mai sunat pe nici unul pana acum ...credeam k asa ii arat ca si pe mine ma intereseaza, dar clar n-am sa mai fac asta vreodata. si intradevar...next....n-a mai dat vreun semn asa ca nu are rost sa imi mai pierd timpul cu el. :)
barbie_is_a_bitch
Postat pe 23 Mai 2010 10:39
De preferat ar fi sa il lasi pe el sa te caute. Desi nu cred ca ai facut o gresala asa de mare ca l-ai sunat.
Tu vroiai sa il mai vezi, si i-ai dat si lui de inteles lucrul asta, ori daca un baiat te place cu adevarat, cred ca sare in sus de bucurie cand vede ca si tu esti interesata de el.
Nu iti mai face procese de constiinta, pana la urma nu ai pierdut nimic.
bad_witch
Postat pe 25 Mai 2010 14:14
De la: barbie_is_a_bitch, la data 2010-05-15 14:58:24Buna am si eu o intrebare...am cunoscut un baiat de vreo 10 zile incoace.Ne-am intalnit de doua ori iar pt a treia oara a sunat cu o zis inainte ca sa imi spuna ca nu ne mai putem vedea. Cred k am facut o gafa...l-am sunat o sapt mai tarziu si printre altele l-am intrebat daca ne mai vedem sau nu...a ramas ca da pe luni dar nu stiu ce sa cred.....voi in ce directie credeti k va evoulua totul ? ma va mai cauta sau depinde de fiecare baiat...

p.s. in saptamana aia am mai vorbit pe mess...k nu mai avea minute la tel insa de cand l-am sunat nu am mai vb nici cum si teoretic peste doua zile ar trebui sa ne vedem.


Pari disperata. Asta e. OK, il placi, daca a ramas pe luni, da-i teapa. Suna-l mai spre seara sau a doua zi si spune-i ca ai iesit cu cineva, a aparut o chestie si era musai s-o rezolvi. Barbatii is orgoliosi, o sa te caute el pe urma.
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 14:22
De la: barbie_is_a_bitch, la data 2010-05-15 14:58:24Buna am si eu o intrebare...am cunoscut un baiat de vreo 10 zile incoace.Ne-am intalnit de doua ori iar pt a treia oara a sunat cu o zis inainte ca sa imi spuna ca nu ne mai putem vedea. Cred k am facut o gafa...l-am sunat o sapt mai tarziu si printre altele l-am intrebat daca ne mai vedem sau nu...a ramas ca da pe luni dar nu stiu ce sa cred.....voi in ce directie credeti k va evoulua totul ? ma va mai cauta sau depinde de fiecare baiat...

p.s. in saptamana aia am mai vorbit pe mess...k nu mai avea minute la tel insa de cand l-am sunat nu am mai vb nici cum si teoretic peste doua zile ar trebui sa ne vedem.


Va evolua totul ca nuca in perete.Daca ai mai putin implicata si mai indiferenta ar fi mai bine.
Daca nu te mai cauta si nu va mai vedeti , e vreo nenorocire? Nu mai alergati ca disperatele dupa ei , fetelor, nu sunt de mancat !

Postat pe 25 Mai 2010 14:29
De la: scorpio67, la data 2010-05-25 14:29:40
De la: barbie_is_a_bitch, la data 2010-05-15 14:58:24Buna am si eu o intrebare...am cunoscut un baiat de vreo 10 zile incoace.Ne-am intalnit de doua ori iar pt a treia oara a sunat cu o zis inainte ca sa imi spuna ca nu ne mai putem vedea. Cred k am facut o gafa...l-am sunat o sapt mai tarziu si printre altele l-am intrebat daca ne mai vedem sau nu...a ramas ca da pe luni dar nu stiu ce sa cred.....voi in ce directie credeti k va evoulua totul ? ma va mai cauta sau depinde de fiecare baiat...

p.s. in saptamana aia am mai vorbit pe mess...k nu mai avea minute la tel insa de cand l-am sunat nu am mai vb nici cum si teoretic peste doua zile ar trebui sa ne vedem.


Va evolua totul ca nuca in perete.Daca ai mai putin implicata si mai indiferenta ar fi mai bine.
Daca nu te mai cauta si nu va mai vedeti , e vreo nenorocire? Nu mai alergati ca disperatele dupa ei , fetelor, nu sunt de mancat !


cum poti sa-i dai asa sfat?

fii disperata, arata-i ca nu mai poti dupa el si cu siguranta nu te va mai cauta!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 14:34
fratilor...nu e vorba k is disperata...chiar nu sunt. faza e k pana acum nu am facut gafa asta cu sunatul cu niciunul si rezultatul a fost acelasi ca acum. Am vrut sa vada ca si eu sunt interesata pt ca sa zicem k nush sa transmit bn semnalele altfel. :)) am facut bine intr-o privinta si am gresit in alta :)) asta e ...next. desi dak ma gandesc bine e trist....cand vrei sa fi cu adevarat cu cineva nu ti cont de reguli dar nah...secolul 21...whatever : Next !!! ....as vrea si eu sa pot fi indiferenta dar chiar nu imi iasa...nu pot sa fiu falsa si sa ma joc cu situatiile sau cu oamenii...zic ce simt...si simt ceea ce zic in general insa cu baietii e mai greu :D
barbie_is_a_bitch
Postat pe 26 Mai 2010 16:41
De la: barbie_is_a_bitch, la data 2010-05-26 16:41:35fratilor...nu e vorba k is disperata...chiar nu sunt. faza e k pana acum nu am facut gafa asta cu sunatul cu niciunul si rezultatul a fost acelasi ca acum. Am vrut sa vada ca si eu sunt interesata pt ca sa zicem k nush sa transmit bn semnalele altfel. :)) am facut bine intr-o privinta si am gresit in alta :)) asta e ...next. desi dak ma gandesc bine e trist....cand vrei sa fi cu adevarat cu cineva nu ti cont de reguli dar nah...secolul 21...whatever : Next !!! ....as vrea si eu sa pot fi indiferenta dar chiar nu imi iasa...nu pot sa fiu falsa si sa ma joc cu situatiile sau cu oamenii...zic ce simt...si simt ceea ce zic in general insa cu baietii e mai greu :D


Ciudata coincidenta, si noi spunem exact aceeasi chestie despre femei :))
Neamtu
Postat pe 26 Mai 2010 21:26
De la: barbie_is_a_bitch, la data 2010-05-26 16:41:35fratilor...nu e vorba k is disperata...chiar nu sunt. faza e k pana acum nu am facut gafa asta cu sunatul cu niciunul si rezultatul a fost acelasi ca acum. Am vrut sa vada ca si eu sunt interesata pt ca sa zicem k nush sa transmit bn semnalele altfel. :)) am facut bine intr-o privinta si am gresit in alta :)) asta e ...next. desi dak ma gandesc bine e trist....cand vrei sa fi cu adevarat cu cineva nu ti cont de reguli dar nah...secolul 21...whatever : Next !!! ....as vrea si eu sa pot fi indiferenta dar chiar nu imi iasa...nu pot sa fiu falsa si sa ma joc cu situatiile sau cu oamenii...zic ce simt...si simt ceea ce zic in general insa cu baietii e mai greu :D


Interesul pe care vrei sa-l demonstrezi poate fi interpretat gresit.Pustilor de multe ori le place doar sa braveze si sa flirteze doar ca sa-si incerce puterea de seductie fara sa mearga mai departe.
Aveam vreo 15 ani , ma plimbam cu un nepot de vreo 7-8 ani prin parc.Vine spre mine un tip dragut si-mi zice ca m-a vazut prin parc de cateva zile , ca ma place la nebunie si ca vrea musai sa-l sun .
Zis si facut.Raspundea numai ma-sa si-mi spunea ca nu e acasa.Cum sunt fata cu bun simt am sunat de 2 ori si am renuntat .Ca si tine n-am inteles comportamentul asta , dar nici nu m-am mai gandit de ce si pentru ce.Ca l-ai sunat nu e o nenorocire dar ar fi binesa-l lasi sa faca macar un inca un pas , daca il va face .

Postat pe 27 Mai 2010 07:49
Nu e nimic in neregula sa suni tu un baiat, atata timp cat nu pari disperata la tel, ci amuzanta si relaxata. "Cand ne mai vedem si noi?" e disperare.
Daca a anulat o intalnire cu tine si n-a reprogramat-o din proprie initiativa, las-o balta, nu e interesat si pace. Se mai intampla si nu e nimeni de vina.
In legatura cu intalnirea de luni, nu te mai stresa, ma indoiesc ca va veti intalni. Mai ales ca a zis luni(!), adica in weekend e indispus (a se citi isi vede de viata, eventual la intalnire cu alte fete). Poate n-a stiut cum sa-ti zica ca nu e interesat.....
kitty_krieger
Postat pe 27 Mai 2010 12:51
nu l-am intrebat cand...l-am intrebat de fapt i-am zis k vroiam sa stiu dak ne mai vedem....si oricum nu hop cum a raspuns...am vb cu el, l-am intrebat ce mai face ...am mai vb una alta...si la final...am dat nu cu batu in balta ci cu toata vesela (de vase) pe jos si i-am zis ce am scris mai sus :)) ....acuma is okay oricum ...chiar imi pare rau k nu era cu adevarat interesat :)) parea sa avem destule in comun si pe bune, daca e al meu se intoarce dak nu ...nu ....i'd want him back....dar noroc k mai sunt baieti pe lume si nu tre sa imi fac griji doar asupra unuia.

p.s. and yes....nu ne-am mai vazut nici vorbit.
barbie_is_a_bitch
Postat pe 27 Mai 2010 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ask 4 help 5 De la: liviutzamariutza 9 Iulie 2008 16:48
Am mare nevoie de sfaturi 28 De la: _dulcik_ 2 Mai 2009 00:23
retete culinare in format audio? 3 De la: flory_florin 15 Decembrie 2010 18:21
Cui ii place Carmen Harra? 2 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:11
horoscop 3 De la: kudika119861 22 Iunie 2010 19:10