Setari Cookie-uri

Am o lipitoare în casã ºi nu scap de ea nicicum....help!

Bunã ziua!
Nu ºtiu cum sã încep,dar o sã îndrãznesc,poate mã ajutã ºi pe mine cineva care a fost într-o situaþie asemãnãtoare!
Pe scurt: de trei ani de zile s-a"aciuit" la noi în casã un aspirator de bani,un scai aº putea spune care îi mînâncã banii fratelui meu mai mic "sponsorul" care mai nou traseazã cheltuielile în casã pe jumãtate,fãfrã sã þinã cont cã de trei ani fata asta nu a adus nici un suport material în casã,mai mult am avut doi"prieteni" la cãrora le-a fãcut avansuri ,doar de distracþie,numai sã mã calce pe nervi,cu unul dintre ei chiar s-a culcat pe bani,dar acest fapt nu l-a prea deranjat pe fratele meu,mai mult i-a " aspirat" vreo......mii de euro într-o zi ...ºi culmea...a iertat-o ...
În plus nu lucreazã,este studentã, la ºcoalã nu se duce,se trezeºte la ora unu dupãamiazã,sfideazã pe toatã lumea din casã,ne râde în nas cum îl manipuleazã pe dobitocul de fratele meu mai mic,care se crede mare cuceritor,crede cã a prins pe Dumnezeu de picior ºi fata asta îl manipuleazã cum vrea ea,mai mult bagã vrajbã între noi...nu ne mai înþelegem..
În plus,când am avut vreodatã nevoie de ea,totdeauna s-a fofilat ca o laºã calculatã ce este ea.
Cu riscul de a mã considera vreo scorpie,vã rog daþi-mi vreun sfat...
Din pãcate o ajutã cineva din umbrã,cã ea nu prea are în tãrtãcuþã nimic,dar are o familie fãrã servici niciunul care o îndeamnã sã stea la noi nu conteazã cum dar sã-l perieze pe fraier de bani pânã o dã afarã din casã...
Doamne nu se poate sã ni se întâmple aºa ceva în casa noastrã,niciodatã nu am fãcut rãu la nimeni cu intenþie,cu ce-am greºit de ne-am procopsit cu o asemenea podoabã în casã...
Este din ce în ce mai nesimþit,deºi a pierdut un an preþios din viaþa lui,a pierdut un an de studii pentru cã nu a învãþat,cã domniºoara se plictisea ºi îi trebuia ceva acþiune ºi în loc sã înveþe ...a plecat cu ea vreo 5 zile pe litoral....ºi a picat anul....ºi a pierdut o grãmadã de bani...
Vã spun sincerã cã nici acum când ea terminã ºcoala,nu sunt sigurã cã el terminã...Eu în locul ei mã cãram de mult,dar nu ea stã cu nesimþire,deºi i-a spus de n-ºpe ori sã plece...dar nu pleacã...ºi pace...Dumnezeu sã mã ierte dar îmi face zile fripte fata asta ºi culmea de la un timp îm
Vecina de lângã mine mi-a transmis cã o bate dacã o mai prinde cã se uitã la bãrbatu-sãu...
A ajuns sã negocieze cu tata cheltuielile casei,nici unul dintre fraþi nu a îndrãznit mãcar sã se gândeascã la acest lucru,în condiþiile în care tata este ºomer,eu câºtig destul de puþin,iar mama este casnicã...
kudika073812
Postat pe 16 Mai 2010 16:16
Fa-i bagajele, pune-le la usa si zi-i fratelui tau sa o tina el in chirie unde vre el, dragul de el, ca voi nu o mai suportati. Si daca nu-i convine, sa plece draga amandoi, ca doar sunt adulti, nu mai au 15 ani sa le plangi tu de mila. Inteleg ca e fratele tau, dar cred ca e momentul sa intelegeti voi, adica tu si parintii tai, ca prostia e a lui, nu aveti de ce sa platiti voi pentru tampenia lui, si ar trebui sa se cam descurce singur.
Sincer, e un mister pentru mine cum unii oameni stau si accepta sa profite de ei persoane care de fapt nu au nicio legatura cu viata lor - vezi cazul tau cu iubita fratelui tau.
anissya
Postat pe 17 Mai 2010 20:58
Si eu sunt curioasa cam ce sfat astepti sa-ti dam aici,cand solutia nu-i decat una si doar la indemana voastra: afara cu ea! Nu cu rugaminti, nu cu amenintari ci simplu: "Ai 10 minute sa-ti strangi lucrurile si sa pleci." Cu sau fara fratele tau de fata. Daca pleca cu ea, se intoarce. Nu doar pentru faptul ca nu are unde sa se duca ci si pentru faptul ca-i va da ea cu piciorul stiindu-l sarac.
Daca voi nu reactionati, nu pleaca.
Si, chiar nu inteleg, cam ce-ar mai trebui sa faca o asemenea "lipitoare" pentru a va scoate din inertie?
rashela
Postat pe 18 Mai 2010 01:29
Buna!
In primul rand a cui e casa in care s'a aciuat lipitoarea? E a parintilor tai presupun... atunci ei trebuie sa isi exercite autoritatea...inteleg ca isi fac griji pentru fratele tau...ca se gandesc ca daca ii dau un ultimatum v-a pleca si el cu ea in alta parte...dar alimentand situatia asta nu ii fac decat rau...lasa-i sa plece...lui fratitu i se va acri de ea cand or sa ajunga sa stea in chirie si o sa manance doar mancare rece in timp ce ea isi face pedichiura!
te pup si iti urez noroc:*
chocolate
Postat pe 22 Mai 2010 11:46
De la: kudika073812, la data 2010-05-16 16:16:13Bunã ziua!
Nu ºtiu cum sã încep,dar o sã îndrãznesc,poate mã ajutã ºi pe mine cineva care a fost într-o situaþie asemãnãtoare!
Pe scurt: de trei ani de zile s-a"aciuit" la noi în casã un aspirator de bani,un scai aº putea spune care îi mînâncã banii fratelui meu mai mic "sponsorul" care mai nou traseazã cheltuielile în casã pe jumãtate,fãfrã sã þinã cont cã de trei ani fata asta nu a adus nici un suport material în casã,mai mult am avut doi"prieteni" la cãrora le-a fãcut avansuri ,doar de distracþie,numai sã mã calce pe nervi,cu unul dintre ei chiar s-a culcat pe bani,dar acest fapt nu l-a prea deranjat pe fratele meu,mai mult i-a " aspirat" vreo......mii de euro într-o zi ...ºi culmea...a iertat-o ...
În plus nu lucreazã,este studentã, la ºcoalã nu se duce,se trezeºte la ora unu dupãamiazã,sfideazã pe toatã lumea din casã,ne râde în nas cum îl manipuleazã pe dobitocul de fratele meu mai mic,care se crede mare cuceritor,crede cã a prins pe Dumnezeu de picior ºi fata asta îl manipuleazã cum vrea ea,mai mult bagã vrajbã între noi...nu ne mai înþelegem..
În plus,când am avut vreodatã nevoie de ea,totdeauna s-a fofilat ca o laºã calculatã ce este ea.
Cu riscul de a mã considera vreo scorpie,vã rog daþi-mi vreun sfat...
Din pãcate o ajutã cineva din umbrã,cã ea nu prea are în tãrtãcuþã nimic,dar are o familie fãrã servici niciunul care o îndeamnã sã stea la noi nu conteazã cum dar sã-l perieze pe fraier de bani pânã o dã afarã din casã...
Doamne nu se poate sã ni se întâmple aºa ceva în casa noastrã,niciodatã nu am fãcut rãu la nimeni cu intenþie,cu ce-am greºit de ne-am procopsit cu o asemenea podoabã în casã...
Este din ce în ce mai nesimþit,deºi a pierdut un an preþios din viaþa lui,a pierdut un an de studii pentru cã nu a învãþat,cã domniºoara se plictisea ºi îi trebuia ceva acþiune ºi în loc sã înveþe ...a plecat cu ea vreo 5 zile pe litoral....ºi a picat anul....ºi a pierdut o grãmadã de bani...
Vã spun sincerã cã nici acum când ea terminã ºcoala,nu sunt sigurã cã el terminã...Eu în locul ei mã cãram de mult,dar nu ea stã cu nesimþire,deºi i-a spus de n-ºpe ori sã plece...dar nu pleacã...ºi pace...Dumnezeu sã mã ierte dar îmi face zile fripte fata asta ºi culmea de la un timp îm
Vecina de lângã mine mi-a transmis cã o bate dacã o mai prinde cã se uitã la bãrbatu-sãu...
A ajuns sã negocieze cu tata cheltuielile casei,nici unul dintre fraþi nu a îndrãznit mãcar sã se gândeascã la acest lucru,în condiþiile în care tata este ºomer,eu câºtig destul de puþin,iar mama este casnicã...


mai devreme sau mai tarziu o sa realizez el, probabil cand no mai avea ce sa aspire sau o gasi aspiratii mai mari in casele altora,pardon conturile:))
ionut_daniel
Postat pe 23 Mai 2010 00:29
pai vb cu parintii tai sa i dati o lectie si anume, ii spuenti fratiorului ca e timpul sa se mute la casa lui cu domnisoara si sa vedem atunci cand va veni fratiorul mort de foame daca femeia face ceva ...NU
poate isi va deschide ochii ca are lanag el un parazit ,daca nu munceste si m ai bine ca asa sigur parazitul cand se va vedea fara mancare o va sterge si atunci fratiorul tau va deschide ochii.Mai bine asa decat niciodata
AmUnGandCeNuECuminte
Postat pe 23 Mai 2010 00:35
"cu unul dintre ei chiar s-a culcat pe bani"

care mai e scorul ?

Tazmanian
Postat pe 23 Mai 2010 00:37
de lipitori scapi daca pui multa sare pe ele, sau in cazul tau... daca va mutati in alta tara
lexxy_me
Postat pe 23 Mai 2010 05:07
buna , sincer eu cresc asemene LIPITORI trimiteo la ferma mea ,si va ajunge o LIPITOARE ( VIP )
stoner
Postat pe 23 Mai 2010 05:27
afara cu ea.....nu pot sa inteleg cum accepti acest lucru....
dareia
Postat pe 23 Mai 2010 05:34
afara cu ea!simplu nu ii mai dati atentie nici ei nici fratelui tau.afara cu ea.eu asa as face
kudika089090
Postat pe 23 Mai 2010 06:27
buna


in afara sfaturilor primite de pana acum as vrea sa-ti spun ca am avut o situatie similara in familie si ....sunt cazuri si cazuri daca el o iubeste iti va fi f greu sa ii desparti mai mult ca a iertat-o la cate spui ca a facut mare e mirarea daca nu cumva va renunta mai de graba la voi decat la lipitoare si ..asta nu ar fi nici practic nici placut
poate iti av parea absurd sau imposibil dar te aflii intr-o situatie f delicata .....asa ca sfatul meu este sa actionezi cu ratiune si calm nu la nervi caci nu poti analiza toate oportunitatile/posibilitatile de a trece puntea -dracului cum se spune mai romaneste incearca sa fi mai calma chiar daca iti este imposibil si apropie-ti pe unul din ei ori pe frate -si asta ar fi optiunea optima ori pe lipitoare si asta ar fi calvarul vietii tale insa da dupa cele petrecute in familia mea imi dau seama unde am gresit noi ,noi i-am izgonit si ...aspiratorul ,adiac lipitoarea ......l-a adus la nefiinta ...de ce spun asta ...ii amaneta lucrurile se bagase in cardasie cu tot felul de barbati si el nu vedea caci iubirea era oarba si prostia il napadea din pricina asta ...asa ca au ajuns cu chirie si ...l-a terminat cu totul pana cand nu a mai avut ce sa mai aspire .....iar el a incercat in repetate randuri sa-si puna capat zilelor pana cand intr-o zi ...a reusit ... nu e de dorit si nici de ras acum mai mult ca niciodata are nevoie de voi sa il ajutatati si sa il sprijiniti pe el sa scape de lipitoare caci el nu este rational acum ci ....dus pe calea viselor si placerilor si cine stie ce servicii ii ofera lipitoarea de va eclipseaza pe voi

iti urez sa ai sanatate si putere de a invinge acest impas cu calm si intelepciune si incearca sa fi mai apropiata si intelegatoare cu fratele tau ...
cauat solutii sa o sochezi joacate cu ea pana lesina prin amabilitate si rugaminti incat sa nu te poata refuza da-i impresia ca sunteti prietene , da-i de inteles fratelui tau ca ai acceptat ideea ca are o lipitoare incearca sa ii mai deschizi capul si privirea .......
iti urez succes si astept sa ne mai scrii noutati mult succes si nu facae pasi gresiti.......caci de ea nu scapa chiar daca pleaca cu chirie ...apoi va fi mai greu pt voi caci nu veti sti nimic de el si nu mai vedeti ce face din el ....va avea mana libera total si el va ramanae cu ura pt voi ca i-ati izgonit podoaba si o data cu ea si pe el caci doar nu va asteptati sa poata renunta la ea ? daca putea si vroia o faccea pana acum la cate motive i-a oferit !

va fi mai greu fara decat cu ..... ii veti duce grija si .....poate nu ve-ti avea de unde sa il luati ..sau doamne fereste sa nu se duca la ea si atunci ar fi mai rau i-ar intretine pe totti ai ei fara sa mai aveti acces ...

foarte delicata situatia
iti urez din toata inima succes ! mai tine-ma la curent !
sorii pt cei care nu sunt deacord cu sfatul meu dar am trait in propria-mi familie o drama asa ca nu e deajuns uneori sa spui iesi ca nu ma intereseaza ...in unele cazuri ....ajungi sa iti musti mainile dupa ca nu mai ai cale de intoarcere ... cu rau nu poti izgonii raul !
babynamnam
Postat pe 23 Mai 2010 06:56
Am avut si eu o asemenea lipitoare.....cred ca am scapat
Locuia cu tatal ei intr-un subsol dintr-o casa retrocedata ,si a gasit rapid un fraier(fratele meu ) ,care sa o adaposteasca.....s-au casatorit in 4 luni,e coafeza si fosta "dansatoare" japoneza.....vesnic dormea,era obosita,astepta sa i se serveasca masa,emene aere de superioritate,intriga era punctul ei forte,mizeria si mirosul urat era tot ce lasa in urma ei,nu trebuia sa auda ca au venit facturile .....
Insista ca mama sa vanda casa si sa construim ceva pe un teren la 30km de Bucuresti,in conditiile in care universul nostru este in Bucuresti.....Am sapat-o usor,dar partea mai puternica a fost mama si intr-un fianl a priceput ca mama ,din munca ei de-o viata nu construieste case pt puturosi ca parintii ei ,pe care dorea sa-i aduca in casa noastra ,sa locuiasca.
Nu este o gluma sau rautati de soacra,este o plaga de care scapi greu si nu doresc nimanui asa ceva.....Baieti feriti-va de atarnatori de cluburi nu aduc nimic bun,va trag in jos,si de cele mai multe ori nu sunt nici macar decorative.
Merlucius
Postat pe 23 Mai 2010 07:52
vrei sa scapi de lipitoare??? simplu! fa-i zile fripte....sub toate formele. incepand prin a da muzica tare atunci cand ea doarme si isi odihneste capsorul plin cu taratze... vb cu ceilalti din familie...ca sa va certati cu voce tare[numai de dragul artei]....pateaza-i cu ceva gras cele mai bune rochii.... transformati pur si simplu casa in iad....pt ea! cu ea? zambet pe buze...nici usturoi nu ati mancat...nici gura nu miroase! sunt multe feluri de a o hartzui si de a o determina sa plece de buna voie si nesilita de nimeni...eu am dat doar un ex...doua...fa consiliu cu restul familiei si contribuiti fiecare la crearea unui iad artificial in casa...cine stie??? poate ca va face greseli care-l vor trezi si pe fratior..si daca vecina e geloasa...alimenteaza-i gelozia...poate ca o incinge pe parasuta[ea nu voi] ...iar voi,in spiritul bunei convietuiri cu vecinii..nu va bagati sa o aparati.indicat ar fi sa se intample in lipsa fratiorului de acasa,nu de alta dar sa va racoreasca altii. mintea omeneasca poate nascoci multe, cu putina rabdare si fantezie...malefica, veti reusi. succes!
vaiana
Postat pe 23 Mai 2010 08:05
....am citit aproape tot.sunt curios ...voi (tu si parintii tai )mai locuiti inca acolo? daca da vedeti sa nu fiti datori cu chiria...cred ca nici nu stiti ca trebuie sa platiti...(doamne mare e gradina ta...)
RUY_BLAS
Postat pe 23 Mai 2010 08:08
Chiar daca ti se va parea ciudat, am citit undeva ca intalnim oameni care au acele defecte pe care si noi odata am fi tentati sa le avem, sau pe care le judecam.
Exista o carte "Partea intunecata a cautatorilor de lumina de Debbi Ford, unde se explica acest mecanism care aduce in viata noastra persoane cu defecte deranjate. Daca ai fi in stare sa recunosti ca si tu, intr-o anumita situatie in viata ta ai fost tentata sa faci asta, acea persoana ar putea iesi din viata ta in scurt timp. Exista un motiv pt care ea a ramas in casa voastra. E ca o lectie de viata. Poate totusi vei reusi sa scapi de ea sau fratele tau va intelege adevarata ei valoare si o va face sa plece.
kudika099485
Postat pe 23 Mai 2010 08:30
Buna ,


Am citit cu multa atentie totul , sincera sa fiu eu as apela la televiziune...la "SUPER NANY", de ce nu?
Succes!



aurica_ica
Postat pe 23 Mai 2010 08:43
De la: vaiana, la data 2010-05-23 08:05:58 vrei sa scapi de lipitoare??? simplu! fa-i zile fripte....sub toate formele. incepand prin a da muzica tare atunci cand ea doarme si isi odihneste capsorul plin cu taratze... vb cu ceilalti din familie...ca sa va certati cu voce tare[numai de dragul artei]....pateaza-i cu ceva gras cele mai bune rochii.... transformati pur si simplu casa in iad....pt ea! cu ea? zambet pe buze...nici usturoi nu ati mancat...nici gura nu miroase! sunt multe feluri de a o hartzui si de a o determina sa plece de buna voie si nesilita de nimeni...eu am dat doar un ex...doua...fa consiliu cu restul familiei si contribuiti fiecare la crearea unui iad artificial in casa...cine stie??? poate ca va face greseli care-l vor trezi si pe fratior..si daca vecina e geloasa...alimenteaza-i gelozia...poate ca o incinge pe parasuta[ea nu voi] ...iar voi,in spiritul bunei convietuiri cu vecinii..nu va bagati sa o aparati.indicat ar fi sa se intample in lipsa fratiorului de acasa,nu de alta dar sa va racoreasca altii. mintea omeneasca poate nascoci multe, cu putina rabdare si fantezie...malefica, veti reusi. succes!



BUna ziua,Mi-a placut replica si solutia de mai sus,mai am si eu ceva de adaugat,frigiderul sa fie gol in casa,va sculati dis de dimineata si mincati in oras o cafea un corn ,o sana,chiar nu este scump,la prinz puteti minca ieftin in cantinele studentesti,si acolo se mainca rezonabil,daca faci calcul este mai ieftin decit sa-ti gatesti,seara la fel ca dimineata,.Indragostitii sa se descurce din forte proprii.A doua chestie platiti toate facturile in afara de curent.Daca nu platesti curentul nu te da nimeni afara din casa dar ti-o debranseaza,asta o sa-i oblige sa renunte la televizor,muzica,internet,si le creeaza un disconfort.Calvarul de-abea incepe,Va trebui sa-si spele rufele fiecare cu mina,daca vrea sa nu miroase urit,frigiderul fara curent nu functioneaza,Motivul este simplu,nu ajung banii este recensiune,Boc este de vina,Sa vezi ce misto este cind nu este noaptea lumina in casa si lipitoarea vine tirziu acasa si i-si rupe degetul de la picior cind se impiedica de lucrurile lasate vraiste prin casa,si ce disconfort este cind frigiderul este gol,atunci i-si va da seama ca a gresit adresa si ca de fapt ea vrea mai mult de la viata decit ii puteti voi oferii.Aplicati schema si cu obiectele personale,va tineti prosopul ,sapunul,hirtia igienica,in camerele voastre pe care le tineti incuiate,chiar nu au ce cauta in camerele voastre.Acolo trebuie montate incuietori,(YALE)si tinute sub cheie deoarece aveti un strain in casa (care v-a furat o data).
Garantez ca intr-o luna parasuta se lipeste de altcineva .
ROSSDA
Postat pe 23 Mai 2010 08:50
Mda....deja-vu. Si "fratiorul" meu mai mare ne-a adus acu doi ani o astfel de "podoaba" in casa. Dar nu a durat mult- o saptamana ca i-a scos afara. De fapt pe ea mai mult, el a fost nevoit sa aleaga :ea sau noi. In cele din urma a inteles de fel de "poama" e si a lasat-o. Dar nu toti inteleg, cum s-a scris si mai sus dragostea e oarba. Stiu pe cineva care a scapat de o lipitoare de genu fara sa intre in conflict cu nimeni. Pur si simplu amandoi au devenit "invizibil" pentru restul familiei, in sensul ca mama nu mai gatea pt toata familia (el si ea exclusi), nu le mai spala haine, absolut nimic. So, fratiorului i-au iesit pe nas hamburgerii, banii pentru cumparat haine noi(ca ea nu le spala) s-au dus....au inceput certurile intre ei si in cele din urma a lasat-o. Asta ar fi singura solutie prin care nu indepartezi un membru al familiei, sa se descurce singuri.... Multa bafta
lory08
Postat pe 23 Mai 2010 08:52
Scz....abia acum am vazut ca mai sus s-a postat ceva asemanator.......si pe buna dreptate e cel mai bun sfat.
lory08
Postat pe 23 Mai 2010 08:54
Cica bataia e rupta din rai...................Pune-i un somnifer in ceai, leag-o bine, asigura-te ca nu exista martori si da-i la ficati. Nu-i lasa urme, poate sa-si scoata certificat medico-legal si sa te dea in judecata.
Explica-i ca daca nu se cara o sa-i aplici tratamentul asta din 2 in 2 zile (are si ea nevoie de o pauza).
Du-l pe fratiorul tau la un popa...........exista si varianta ca tarfa sa-i fi facut farmece, mi-e greu sa cred ca-i chiar atat de imbecil. Gaseste o fata cumintica si incearca sa-l combini pe frati-tu.
Roga-i pe parintii tai sa depuna o plangere la politie (agresiune)..........dar trebuie sa existe dovezi.........un pumn in fata n-a ucis pe nimeni......se poate sacrifica maica-ta pt linistea familiei, nu?
Si ultima varianta (nu cea mai fericita): fa rost de niste droguri .......bagai-le in captuseala de la geanta si suna la politie.........s-ar putea sa scapi de ea vreo 7 ani.

P.S. Stiu c-o sa zici ca-s dementa si ca asta se intampla numai in filme, dar n-o vei scoate din casa prin metode ortodoxe. Te confrunti cu o problema mult mai grava decat pare in realitate. Este o tarfa fara scrupule si fara suflet. Mai mult ca sigur ma-sa n-a invatat-o sa-si lase loc de buna ziua sau ca nu poti sa primesti totul gratis in viata.

Doamne ajuta,
Cristinica
kisa77
Postat pe 23 Mai 2010 09:09
interesant ca tatal tau este somer, mama ta casnica, insa ea toaca mii de euro, bani ce-i are fratele tau si totusi negociaza banii tatalui tau. e ca-n "Print si Cersetor"
LADY_BLACK
Postat pe 23 Mai 2010 09:10
dc.esti cumnata e bine sa nu te bagi.fratele tau este in masura sa ia atitudine,in rest faptul ca va certati intre voi e din cauza ca o considerati INTRUSA IN FAMILIA VOASTRA.Stiu despre ce vb.Dc.culcatulei cu prietenul lui nu l-a deranjat,nici frate-tu nu-i cheie de biserica,s-ar putea sa se santajeze unul pe altul.Stai,deoparte ca parintii in situatii de genul asta ar treb.sa fie obiectivi si sa-i trimita cu chirie ,nu sa te incarce pe tine cu energiile lor negative.
kudika098904
Postat pe 23 Mai 2010 09:13
ce-o fi vazut fratele tau la ea? din ce descrii pare o pipita superficiala care merita trimisa la masa aksa scz limbajul dar urasc pers superficiale, mai devreme sau mai tarziu fratele tau o sa regrete k si-a luat asa ceva langa el. incearca sa il iei separat pe fratele tau la o discutie. scapa de nemernik!!!
dyzzuk04
Postat pe 23 Mai 2010 09:27
buna,te cred prin ce treci...dac tot e o nenorocita...fa si tu la fel..cauta un amic si zii sa o vrajeasca..sa lipseasca de acsa da-i bani lui sa se distreze cu ea...si arata-i fratelui tau ce-i poate capul...invata de la ea cum trebuie sa fii nenorocit si intoarce moneda..bafta
kudika098468
Postat pe 23 Mai 2010 09:33
E groaznic prin ce treci.Eu una ias bate pe amindoi si ias da afara din casa.Sa se descurce singuri, daca poate.Dar cu fratele tau ai avut o discutie mai serioasa?Sa discuti cu el la rece si daca nu intelege, dati afara din casa amindoi.E inacceptabil asa ceva.Fata aia e o lepra, si profita de fiecare dintr-e voi.Va prins punctul slab la fiecare, si profita.Nu cu vorbe o poti indeparta, ci treci la fapte.Fai bagajul si eei si lui si punel la usa.La o adica foloseste si forta daca e nevoie.
kudika098645
Postat pe 23 Mai 2010 09:35
Tu care esti mai dezghetata( dupa cum imi dau seama citindu-ti randurile)din casa,nu crezi ca trebuie sa fi-ti un singur glas impreuna cu parintii tai cand fratiorul "prostit"si-a aciuit "otreapa indracita" ?!...Pune-i lucrurile la usa,inregistrati dialogul cu vipera si chemati Politia ptr 'tulburare si violare de domiciliu ,fara acordul proprietarilor de drept(parintii tai) ! Fratelui tau ii va trece supararea pe voi ....in scurt timp,chiar daca o sa ia hotararea de a pleca impreuna cu ea din casa ! CAPUSA nu va rezista sa mai aiba relatii cu el ...prin vecini !!! EI NU-I CONVINE DECAT LA VOI IN CASA ,DE UNDE TRANSFERA O PARTE DIN CAPITALUL FRATELUI TAU LA PARINTII EI DE 2 LEI SI 5 BANI ! Nimeni nu poate sta sub acoperisul vostru decat cu acordul expres al proprietarilor de drept ,adica al parintilor tai !
crysis
Postat pe 23 Mai 2010 09:35

Cu riscul de a parea indiscreta..lol...am si eu o curiozitate;)
Daca tatal tau e somer, mama -casnica iar tu castigi destul de putin...de unde a "aspirat" "lipitoarea" miile de euro ?...ba chair si intr-o singura zi, dupa cum tu afirmi!
Iar in cazul in care acele "mii de euro" ii apartin fratiorului tau..pentru mine el e deja dubios;)Si daca nu i-a castigat prin afaceri legale ii doresc succes "lipitoare"...la cat mai multi sa "aspire"..:)))
CutiePatootie
Postat pe 23 Mai 2010 09:37
parerea mea este k domn'soara sigur este la fel ca si celelalte care atunci cand dau de binie fac tot posibilul sa ramana in bine ,dar eu mai cred k este vorba si de gelozie la voi.........pana la urma el munceste ptr acei bani si cred k este destul de matur sa realizeze k 'prietena"lui ii mananca toti banii"(asa cum sp u).................eu am inteles situatia dar,mai cred k dak ei se iubesc e treaba lor!!!se acceptA CU BUNE SI RELE!!!!Pr este k acum nu mai sunteti voi cei care ii mancati banii...si asta este o nenorocire..............................o sa se trezeasca el ,acum sau ...mai tarziu!!!nu cred k e cazul sa actionezi intr-un fel...autoritatea o au parintii vostri..si dak ei inca suporta..asa s a faceti si voi!!!
sunny_day_1234
Postat pe 23 Mai 2010 09:44
draga mea, fratele tau este cel care a adus-o in casa , tot el este cel care trebuie sa o dea afara. In cazul in care nu vea sa plece, apelati la autoritati(nu are domiciliul pe acte acolo). Este simplu. Ce-i atat de greu?
maria_doina
Postat pe 23 Mai 2010 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poveste de dragoste cu un condamnat 353 De la: serdan 4 Aprilie 2011 18:15
am un barbat......... 51 De la: Anonima_007 28 Ianuarie 2010 11:57
M-am indragostit de preotul din sat.Sa sper la mai mult? 280 De la: lover_woman 10 Noiembrie 2010 16:44
Varsator + Scorpion.... ce ziceti merge?? astept pareri:D 17 De la: vyoleta28 7 Iulie 2009 09:50
Critica si barbatul iubit - doua lucruri incompatibile? 29 De la: ionelaela 11 Ianuarie 2010 23:56