Setari Cookie-uri

Am o lipitoare în casã ºi nu scap de ea nicicum....help!

De la: Merlucius, la data 2010-05-23 07:52:32Am avut si eu o asemenea lipitoare.....cred ca am scapat
Locuia cu tatal ei intr-un subsol dintr-o casa retrocedata ,si a gasit rapid un fraier(fratele meu ) ,care sa o adaposteasca.....s-au casatorit in 4 luni,e coafeza si fosta "dansatoare" japoneza.....vesnic dormea,era obosita,astepta sa i se serveasca masa,emene aere de superioritate,intriga era punctul ei forte,mizeria si mirosul urat era tot ce lasa in urma ei,nu trebuia sa auda ca au venit facturile .....
Insista ca mama sa vanda casa si sa construim ceva pe un teren la 30km de Bucuresti,in conditiile in care universul nostru este in Bucuresti.....Am sapat-o usor,dar partea mai puternica a fost mama si intr-un fianl a priceput ca mama ,din munca ei de-o viata nu construieste case pt puturosi ca parintii ei ,pe care dorea sa-i aduca in casa noastra ,sa locuiasca.
Nu este o gluma sau rautati de soacra,este o plaga de care scapi greu si nu doresc nimanui asa ceva.....Baieti feriti-va de atarnatori de cluburi nu aduc nimic bun,va trag in jos,si de cele mai multe ori nu sunt nici macar decorative.



ce m-as face fara sfaturile tale...
Tazmanian
Postat pe 23 Mai 2010 10:05
Intotdeauna prietena fratelui , sponsorul casei , va fi curva, lipitoare, cheltuitoare, hoata, si tot ce e rau pe lumea asta.
Nu il dau afara pe frate si pe iubita pentru ca este sponsor.
Nu mi se pare corect ca baiatul cel mic al familiei sa intretina familia, ci familia sa se intretina.Dupa ce acest lucru va fi rezolvat abia apoi vor avea(familia)dreptul sa critice. Pana atunci familia va fi a doua lipitoare a baiatului .Prima ii ofera toate cele bune in pat iar a doua(familia )ii ofera toate cele bune de stomac.Sa va fie clar, (daca gresesc sa ma contrazica doar baietii)la varsta asta baietilor le tine si de foame patul.
Sfatul meu este sa va analizati , voi familia in primul rand situatia .Rezolvati-va problemele financiare fara fratele sponsor si abia apoi cereti-i socoteala pentru prietenele lui.
Atata timp cat si in familie este socotit sponsor , voi ii creati ideea de normalitate si in relatia lui.Daca mama voasta a fost casnica tot timpul, unde credeti ca a vazut ca iubita lui , eventual viitoarea lui sotie nu trebuie intretinuta.
Cat priveste faptul ca fata nu face nimic .....Intotdeauna in casa soacrei nu ai loc sa faci nimic, sau mai rau nimic din ceea ce faci nu e bine .
Eu as da un sfat tinerilor.Mutati-va copii departe de aripile protectoare ale familiei, vedeti daca merge relatia voastra , vedeti daca puteti acccepta defectele voastre nu doar calitatile Prin critici aduse fetei nu face altceva decat sa subminati increderea in sine a baiatului.Veti aduce doar argumente in cat de nepriceput este el in a-si alege relatiile.
angelica74nicu
Postat pe 23 Mai 2010 10:08
am avut o situatie similara...cu fratele meu! sincer, s-a iscat o certa la un moment dat si ei s-au simtit jigniti si au plecat amandoi cu chirie, nu au vorbit cu noi muuult timp dupa care tot ei ne-au cautat! naspa e ca fratele meu s-a si casatorit cu tipa, au si si copil si fratele meu are o viata nasola, ea nu s-a schimbat deloc! ce sa zic...incercati sa ii despartiti cat inca nu e prea tarziu si se ajunge la chestii serioase...fratele tau te poate prinde dusman daca ii spui acum ceva!
multa bafta di doamne ajuta!
ossarina
Postat pe 23 Mai 2010 10:15
Din ceea ce am citit vad ca ti s-au dat sfaturi bune. Eu mai adaug: Chiar daca fratele tau este indragostit de acea duduie,aceasta forma de dragoste ia sfarsit intr-o zi. S-ar putea sa se supere pe tine si pe intreaga familie dar mai bine suparat o zi, o saptamana chiar si o luna pentru ca in momentul in care o sa-si deschida ochii mintii o sa isi dea seama CE AR FI FOST DACA? Asa ca pune tu si familia ta piciorul in prag si nu tolera asemena CAPUSE (lipitori)
michu61
Postat pe 23 Mai 2010 10:16
De la: kudika161161, la data 2010-05-23 05:34:02afara cu ea.....nu pot sa inteleg cum accepti acest lucru....

Adoca esti PIMP?
Diva_style
Postat pe 23 Mai 2010 10:36
De la: maria_doina, la data 2010-05-23 09:53:35draga mea, fratele tau este cel care a adus-o in casa , tot el este cel care trebuie sa o dea afara. In cazul in care nu vea sa plece, apelati la autoritati(nu are domiciliul pe acte acolo). Este simplu. Ce-i atat de greu?

________________________________________________________________________________

Atat timp cat inca fratele nu a hotarat sa se casatoreasca cu ea, nu sunt motive de ingrijorare. Banii sunt ai lui si face ce vrea cu ei. S-ar putea ca ea sa fie asa,un capriciu temporar la care el crede ca are dreptul, la banii lui. Mai bine zis si-a adus curva acasa..... ca e mai comod.Pericolul este ca multi se insoara pana la urma cu curvele lor si de aici incolo, Dumnezeu cu mila ! Unele lipitori devin sotii iubitoare si mame grijulii, altele nu rezista timpului si devin.... curve maritate !
Am inteles ca disputele din casa voastra sunt de ordin material : INAINTE il "sugeati" voi, ACUM il "suge" si ea iar voi mai putin si de aici inversunarea.Parerea mea este sa stati de vorba cu el si daca banuiala mea este ca el nu are de gand sa se casatoreasca cu ea, puteti sa-i faceti , numai ei , putina atmosfera rece prin care sa-i aratati ca nu e binevenita acolo. Dar daca el o iubeste(ca un prost ce e, dupa spusele tale) nu te amesteca daca vrei sa te mai considere sora lui. In alta ordine de idei gandeste-te cum gasesti si tu unul pe care sa-l "sugi" ca sa nu mai fii dependenta de banii fratelui tau ! Fraieri buni de muls sunt destui. Unul a fost baiatul meu cel mic care abia dupa 10 ani a divortat de lipitoare.In SUA, unde ea l-a dus ca sa fie departe de noi care n-am acceptat-o niciodata. A sperat pana in ultimul moment ca ea va evolua normal, adica sa se transforme intr-o sotie. Dar ea a ramas curva si pana la urma a prins-o si au divortat. Era stearpa si deci nu au avut copii. Acum a gasit una pe internet din fosta URSS,maritata si cu un copil,cu care a facut si el o fata. Unii oameni nu vor sa traiasca dupa modele simple, VERIFICATE si atunci isi complica viata (inutil) tocmai pentru a nu semana cu a altora(in special a parintilor). Ultimul sfat pe care pot sa ti-l mai dau este sa nu rupeti relatiile cu el deoarece TIMPUL TRECE SI CURVELE PANA LA URMA ISI DAU IN PETEC SI DISPAR !
Andrei_Popescu10
Postat pe 23 Mai 2010 11:04
salut..
cred ca e iadul pe pamant la voi in casa
stiu ca violenta se pedepseste prin lege, dar fata asta cere bataie. cu riscul de a ma repeta, luati masuri, eu nu stiu cum puteti suporta situatia asta de trei ani.
si daca fratele tou tot castiga cu miile de euro sugereaza-i draga sa isi caute o chirie care e doar cateva sute de euro.
spor la treba!
ancutza_1
Postat pe 23 Mai 2010 11:09
Eu cred ca parintii tai sunt cei care pot pune piciorul in prag si sa-i spuna fratelui tau ca in loc sa se delimiteze cheltuelile casnice mai bine isi ia iubita SI PLEACA ,acea femeie este alegerea lui si voi i-o respectati dar asta nu inseamna ca voi trebuie sa va sacrificati intimitatea si confortul casei cu o femeie pe care nu o agreati,asa ca .........................sa plece. Si sigur dupa cel mult o luna se va produce ruptura.DISCUTIA INSA sa fie FERMA sa realizeze ca va veti descurca si fara ajutorul lui. SINGURA SOLUTIE PICIORUL IN PRAG SI MAI FERM
.
adnasa
Postat pe 23 Mai 2010 11:22
De la: angelica74nicu, la data 2010-05-23 10:08:59Intotdeauna prietena fratelui , sponsorul casei , va fi curva, lipitoare, cheltuitoare, hoata, si tot ce e rau pe lumea asta.
Nu il dau afara pe frate si pe iubita pentru ca este sponsor.
Nu mi se pare corect ca baiatul cel mic al familiei sa intretina familia, ci familia sa se intretina.Dupa ce acest lucru va fi rezolvat abia apoi vor avea(familia)dreptul sa critice. Pana atunci familia va fi a doua lipitoare a baiatului .Prima ii ofera toate cele bune in pat iar a doua(familia )ii ofera toate cele bune de stomac.Sa va fie clar, (daca gresesc sa ma contrazica doar baietii)la varsta asta baietilor le tine si de foame patul.
Sfatul meu este sa va analizati , voi familia in primul rand situatia .Rezolvati-va problemele financiare fara fratele sponsor si abia apoi cereti-i socoteala pentru prietenele lui.
Atata timp cat si in familie este socotit sponsor , voi ii creati ideea de normalitate si in relatia lui.Daca mama voasta a fost casnica tot timpul, unde credeti ca a vazut ca iubita lui , eventual viitoarea lui sotie nu trebuie intretinuta.
Cat priveste faptul ca fata nu face nimic .....Intotdeauna in casa soacrei nu ai loc sa faci nimic, sau mai rau nimic din ceea ce faci nu e bine .
Eu as da un sfat tinerilor.Mutati-va copii departe de aripile protectoare ale familiei, vedeti daca merge relatia voastra , vedeti daca puteti acccepta defectele voastre nu doar calitatile Prin critici aduse fetei nu face altceva decat sa subminati increderea in sine a baiatului.Veti aduce doar argumente in cat de nepriceput este el in a-si alege relatiile.
Silverzlight
Postat pe 23 Mai 2010 11:47
cel mai pertinent, obiectiv si realist comentariu, bravo, angelica74nicu!!
Silverzlight
Postat pe 23 Mai 2010 11:50
De la: Tazmanian, la data 2010-05-23 00:37:32"cu unul dintre ei chiar s-a culcat pe bani"

care mai e scorul ?



Si pe mine ma apuca rasu' la povestioara de mai sus...da totusi..putin respect. ...sau nu?
ayyryynn
Postat pe 23 Mai 2010 11:51
mai aveti de tras stimata d-soara
vinovat este fratele tau care dupa cum se vede nu are orgoliu de barbat
si in acest cazel este o trompeta de laminor subtirica
pina nu si-o da seama el de situatie nu prea aveti solutii
riscati sa il pierdeti s-au sa plece de acasa din cauza ei.
situatii ca a ta sunt destule,in toate cazurile sunt de vina barbatii
care nu au mai vazut alta p.....da si nu sunt in stare sa mai vada alta.
LOPY_71
Postat pe 23 Mai 2010 11:54
Eu m-as pune bine cu ea pentru ca daca fratiorul tau mai mic a reusit aceasta performanta, vei putea ca macar in parte sa recuperezi ceva din programul FMI varianta casnica. In plus, vei avea o relatie financiara mai mult decat onorabila cu your brother. Probabil ca, placand-o atat de mult, acesta va ajunge sa se plictiseasca de ea asa cum a facut-o de tine.
AOlivia
Postat pe 23 Mai 2010 11:59
poi daca sta de 3 ani cu ea inseamna ca totusi e ceva la mijloc ...nu stai cu o persoana atata timp ,mai ales cand cei din jur nu o suporta ..probabil a tras linie la cheltuieli pentru ca chiar vrea sa fie cu ea ...si daca el o intretine din banii lui care e problema ,daca ar intretine-o din banii familiei ar fi cu totul altceva ....poate a fi bine sa nu-ti mai faci sange rau si sa-i lasi in pace sa-si vada de viata pt ca sigur se va rezolva situatia in timp ..
cretzulina06
Postat pe 23 Mai 2010 12:07
eu nu stiu de ce va chinuiti atat?din pct de vedere legal,atata timp cat lipitoarea nu are mutatia in buletin pe adresa voastra,nu are ce cauta acolo.poti sa ii scoti boarfele in strada la orice ora,poti sa o evacuezi si cu politia.
daca fratele tau vrea sa se insoare cu ea,tot nu va putea sa isi faca mutatia la voi atata timp cat proprietarul locuintei nu merge cu ea la politie in momentul in care ar vrea sa isi schimbe domiciliul la voi.
iti dau un ex in acest sens...tatal meu e trecut in spatiu la mine si asta de ani de zile.acum cateva luni,cand a trebuit sa isi schimbe buletinul,a trebuit sa ma duc personal cu el la evidenta populatiei,a trebuit sa dau o declaratie ca sunt de acord ca el sa locuiasca in apartamentul al carei proprietara sunt si a trebuit sa duc si actele originale ale locuintei,in speta contractul de vanzare-cumparare a apartamentului.
banuiesc ca parintii tai sunt proprietari acolo...si...atentie mare la acte...vedeti pe unde le tineti ca sa nu aveti probleme...cine stie ce ii mai da domnisoarei prin cap.
bafta multa !!!
kudika053147
Postat pe 23 Mai 2010 12:09
am impresia ca,oarecum si voi aveti nevoie de banii fratelui....si acum cael isi foloseste banii cu altcineva....ca doar sunt banii lui ,ati inceput sa simtiti lipsa contributiei lui.Presupun ca acesta este motivul pentru care nu interveniti radical si nu-i faceti domnisoarei lipitoare bagajele.tolerandu-i acesteia toate mofturile...
kudika170057
Postat pe 23 Mai 2010 12:15
'Tu-i rasa ma-si de bagaboanta! Bataie pe ea ca pe hotii de cai!
Nu gateste? Nu ?! atunci mananca di parti. Nu-si calca hainele? ei bine, sa i le calce vre-un tir (posibil cand este imbracata cu ele). Nu spala vase? Mananca de pe jos! Nu face curat? Sa stea in jeg pana cand or manca-o furnicile.Are gura mare? Leag-o la gura, sa vedem cum mai urla. Vor televizor, si computer? Sa mearga sa si le cumpere!! Vecina vrea sa o bata ca se uita la barbate-su? Sa o bata pana ii ies ochii ca la melci. Are gura mare cand e fratioru' acasa? ei stai sa vezi cand o pleca de acasa, da-i dintii jos di gura. Dupa toate astea tot nu pleaca? Eiiii, foloseste meteode mai neortodoxe, arunca-i bagajelele de la etaj, si DUCA-SEE MAICAAAAA unde vede cu ochii.Frate-tu vrea sa plece, duca-se si el, ca i s-o acri de ea odata si-odata.
(P.s.: Da-mi Doamne si mie una asa in casa, ca fac din ea sac de box !!)
lusha_ubitik
Postat pe 23 Mai 2010 12:20
De la: anissya, la data 2010-05-17 20:58:52Fa-i bagajele, pune-le la usa si zi-i fratelui tau sa o tina el in chirie unde vre el, dragul de el, ca voi nu o mai suportati. Si daca nu-i convine, sa plece draga amandoi, ca doar sunt adulti, nu mai au 15 ani sa le plangi tu de mila. Inteleg ca e fratele tau, dar cred ca e momentul sa intelegeti voi, adica tu si parintii tai, ca prostia e a lui, nu aveti de ce sa platiti voi pentru tampenia lui, si ar trebui sa se cam descurce singur.
Sincer, e un mister pentru mine cum unii oameni stau si accepta sa profite de ei persoane care de fapt nu au nicio legatura cu viata lor - vezi cazul tau cu iubita fratelui tau.





Cel mai bun sfat,afara cu intrusa,dar stai linistita,dupa maxim 1 luna vine inapoi baiatul ,se satura de poama,pentru ca nu mai are cine-i pune masa,cine sa faca curatenie,cine sa se ingrijasca de el.
cami_goanga10
Postat pe 23 Mai 2010 12:42
De la: Lusha_ubitik, la data 2010-05-23 12:20:35'Tu-i rasa ma-si de bagaboanta! Bataie pe ea ca pe hotii de cai!
Nu gateste? Nu ?! atunci mananca di parti. Nu-si calca hainele? ei bine, sa i le calce vre-un tir (posibil cand este imbracata cu ele). Nu spala vase? Mananca de pe jos! Nu face curat? Sa stea in jeg pana cand or manca-o furnicile.Are gura mare? Leag-o la gura, sa vedem cum mai urla. Vor televizor, si computer? Sa mearga sa si le cumpere!! Vecina vrea sa o bata ca se uita la barbate-su? Sa o bata pana ii ies ochii ca la melci. Are gura mare cand e fratioru' acasa? ei stai sa vezi cand o pleca de acasa, da-i dintii jos di gura. Dupa toate astea tot nu pleaca? Eiiii, foloseste meteode mai neortodoxe, arunca-i bagajelele de la etaj, si DUCA-SEE MAICAAAAA unde vede cu ochii.Frate-tu vrea sa plece, duca-se si el, ca i s-o acri de ea odata si-odata.
(P.s.: Da-mi Doamne si mie una asa in casa, ca fac din ea sac de box !!)





cami_goanga10
Postat pe 23 Mai 2010 12:44
Situatia este destul de neclara in profunzimea ei; ceea ce este clar totusi: 1) fata asta joaca pe un teren cunoscut si de aceea nu are nici o apasare sa profite de ceea ce i se ofera atat de usor; 2) familia lui - (voi toti cei din casa) este o cantitate neglijabila in fata ei, dat fiind ca si familia are nevoie de el ca si ea, care este mai vigilenta la bani decat voi cei stiuti; pe asta se bazeaza si ea si mai mult, dependenta voastra de el este declarata chiar de el catre ea ( in momentele lor de liniste, intimitate si singuratate); deci ea se bazeaza chiar pe statutul vostru de Beneficiari Oficiali- declarat de el in marea lor taina sau chiar cu voce tare , pe alocuri; 3) in acest moment in care el poate sa faca bani(cat o mai putea si el) si se simte acel Sponsor care are si drepturi, nu doar Obligatii; deci, fata asta il domina sigur, dar nu ar fi primul caz pe lumea asta. Daca incercam sa vedem cine ii vrea Binele cu adevarat, trebuie sa privim toata viata lui, si istoria lui (si chiar si a ei) asha cum sunt ele in realitate; daca el face bani multi cu usurinta, acesta este un mare motiv si un mare Mister; trebuie spus de unde poate asta; sursa de bani poate fi si un mare motiv de Santaj pentru fata Lipitoare, la adresa lui; despre asta nu s-a spus cam nimic!!;
Daca voi il iubiti cu adevarat si ii vreti numai binele, vedeti daca nu cumva, lui a inceput sa-i placa de ea din anumite motive si poate chiar s-a obisnuit cu situatia asta; poate este el legat la ochi de ceva timp dar, ceva il atrage le ea, Bun sau Rau, poate chiar s-a transformat aceasta relatie de 3 ai intr-o " Boala lunga-moarte sigura"; sa speram ca n-o fi ajuns acolo, ar fi prea sentimental. In orice caz, mentineti o legatura stransa cu el , nu doar din motivele astea , legate de prietena lui care , din ce spui tu , danseaza pe mormintele voastre, dar este sigur spre binele familiei voastre, care acum trece prin momente GRELE; daca fata asta are inclinatii spre aventuri cu alti barbati, asta este ea si va poate aduce si ceva SIDA prin casa si la Fratioru, care probabil a scapat deocamdata; desi nu se stie sigur. Aici este Marele Pericol -Sanatatea sa si a familiei voastre; ei poate nu-i pasa de asta , dar voua sa va pese , ca sunteti multi in casa!!!; acesta poate fi un Mare Motiv de ALARMA! si cu asta tre sa-i deschideti mintea fratiorului : Pericolul de Moarte este chiat in patul sau!!!
Daca femeia asta "Lipitoarea"era doar lenesa si manca si ea alaturi de voi din banii lui, poate inca mai mergea, va puteati intelege cumva sa ma i echilibrati balantele de partajare a veniturilor; dar daca cauta si pe la alti barbati, asta este marele Pericol, pentru voi toti din casa si mai ales pentru fratele "Sponsor" . Va sfatuiesc sa judecati cu mare atentie si daca nu reusit sa-l constientizati , apelati la serviciile unui pshiholog , s-ar putea sa fie bine pentru el; sper ca si el ar vrea sa-i fie bine in aceasta viata scurta; restul misterelor raman deocamdata la locul lor si poate numai voi le stiti si nu le dati pe goarna; asa este poate mai bine!! SUCCES
kudika153642
Postat pe 23 Mai 2010 12:45
Aceasta fata este adusa in casa de fratele tau si tot el poate hotara cand e timpul sa scape de ea(daca nu cumva relatia lor e una serioasa).Daca el o accepta asa cum e,daca el intelege sa imparta veniturile cu ea,e problema lui.Separati-va cu hrana si stabiliti cota parte de cheltuieli a fratelui tau la intretinerea locuintei si lasa-l in pace.E viata lui.Cand nu veti mai avea nimic in comun ,cand fiecare va manca ce va gati,va cheltui cat are,cand facturile vor fi platite de fiecare cat a consumat,fa abstractie de "lipitoare" si lasa-l pe fratele tau sa decida.Altfel riscati sa stricati relatia intre voi doi si,crede-ma ca nu ea va fi de vina.Ma gandesc daca nu cumva perceptia ta despre ea este gresita si daca n-ar trebui ,de dragul fratelui,sa incerci s-o cunosti mai bine.Succes si gandul cel bun sa te calauzeasca!
viogen26
Postat pe 23 Mai 2010 12:47
de acord cu tine...ai perfecta dreptate,este clar ca fratele intretine casa si familiei nu i convine ca banii mezinului numai merg doar intr`un singur cont ci si in `contul` fetei...nu este normal asa ceva..mai bine sa`r muta din casa si ar sta singuri...si poate atunci mezinul casei isi va da seama singur,daca este cazul bineinteles,ce fel de femeie are langa el...dar daca familia va face asa cu toate femeile din viata baiatului este clar ca va ramane burlac pana vor muri parinti...trist si complicat
mariaionescu89
Postat pe 23 Mai 2010 13:03
Atata timp cat casa le apartine parintilor vostri ei sunt singuri care pot decide cine intra si cine iese si cine sta in casa aia .Parinti tai ar trebui sa puna picioru in prag si sa-i zica fratelui tau GATA PANA AICI acum II faci bagajele si o duci unde vezi cu ochi nu vrei te duci si tu cu ea,sa fie hotarati si sa nu accepte sub nici o forma milogeala lor si rugaciunile lor.Daca pana acum a stat va sta si mai departe daca nu puneti picioru in prag ,nu e casa ei nici a fratelui tau asa ca nu ei sunt cei care au dreptu sa ia decizii.Daca va gasit punctu slab o sa va manipuleze mereu asa ca sariti cu toti pe ei si faceti ceva pt ca totusi parinti tai au o varsta si cu siguranta vor sa fie linistiti la batranete si tu la fel.O sa va imbolnaviti voi daca fata asta mai sta pe capu vostru.Ti-am zis astea pt ca si eu am pe cineva apropiat care facea la fel greaseala de a il tine in casa si de al intretine ,si chiar a ajuns in spital din cauza lui.Pana acum recent cand gata ia facut bagajele si la dat afara din casa.Multa sanatate si rabdare vointa si putere.
kudika143356
Postat pe 23 Mai 2010 13:22
Felicitari!!!! Va meritati soarta !! Ce fel de familie sunteti,parintii tai: ai auzit de legile si principiile bunului simt? Alpicati-le !!!!!!!!!
kudika187017
Postat pe 23 Mai 2010 13:30
am senzatia ca este razboi intre lipitori de fapt ( presupunand ca fratele caºtiga bani prin munca ) ºi familia voastra ca ºi lipitoarea in cauza aveti acceaºi functie sa ii mancati banii copilului ca de fapt asta e buba tipa nu va deranjeaza cu nimic decat faptul ca ii mananca banii omului in loc sa ii mancati voi tocami din cauza asta nu v-ar conveni sa se mute in alta parte pt ca de fapt el va intretine pe toti
1porumbita
Postat pe 23 Mai 2010 13:41
eu , una , m-am enervat atat de tare , incat imi vine mie sa vin la tine sa o iau de coama si sa o dau frumos afara pe nesimtita aia . In primul rand , fratelui tau ar trebui sa-i fie rusine fata de parintit tai , de tine , in al doilea rand , observand parintii tai ca fratelui tau ii lipseste respectul fata de voi , ar trebui sa isi spuna foarte hotarat cuvantul chiar daca risca sa se supere scumpul tau fratior , pe capra aia nici n-o mai bag in discutie , aia e un eunuc .Dupa cum a mai spus cineva , sunt adulti si n-au decat sa plece in treaba lor ...Mai tarziu o sa realizeze si o sa se intoarca sa va ceara iertare ! Dupa parerea mea , parintii tai au fost cam indulgenti cu el si de asta isi permite sa faca ce vrea si acum l-au cam scapat din frau . Spun asta caci ai mei au fost mai stricti cu noi , au stiut cum sa-si prezinte autoritatea de parinte , mai ales tata si au avut de castigat chiar daca le-am mai gresit cu cate ceva . Asa ca gura mare si afara cu ei !!!!!!!!!!!!!!!
choco_mic
Postat pe 23 Mai 2010 14:25
Ce atatea legi !!! Doar trebuie sa stii sa fii parinte sa nu vina broscoiu de baiata-tu sa te scuipe in fata ! sunt mandra de tatal meu ! a fost mai dur cu noi , dar s-a meritat , ne iubim si ne respectam !
choco_mic
Postat pe 23 Mai 2010 14:29
Mda, pot fi mai multe puncte de vedere aici... fie intr-adevar nu va convine ca fratele tau isi directioneaza banii mai mult spre ea (si asta sa fie de fapt problema), fie ea chiar este o profitoare, care isi bate joc...
darksukkubus69
Postat pe 23 Mai 2010 14:59
eu zic sa creezi dispute intre ei,fa-i sa se certe mereu,chiar si din nimicuri,fara ca el sa prinda dusmanie pe tine date pe langa el,arata-i ca-l iubesti,doar e fratele tau,logic.te descurci tu.iti urez multa bafta
eu daca as fi fost in locul tau m-as fi luat la bataie cu ea as fi dato afara din casa in suturi,mai ales ca este casa parintilor
da afara curva din casa
urasc femeile astea toate ar trebui sa faca lucrul acesta sa se impustee :)))
julyraplady
Postat pe 23 Mai 2010 15:00
De la: aurica_ica, la data 2010-05-23 08:43:22Buna ,


Am citit cu multa atentie totul , sincera sa fiu eu as apela la televiziune...la "SUPER NANY", de ce nu?
Succes!




mai degarba la Curat Murdar....sa puteti face curatenie....ai niste parinti sa ti traiasca ,,,,niste marionete....imi pare rau de ei.....
gratuit89
Postat pe 23 Mai 2010 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma place sau se preface?? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
barbatii se pot indragosti? 353 De la: irina27 23 Noiembrie 2009 22:24
Buna 3 De la: kudika119944 2 Mai 2010 14:29
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21
Am cunoscut pe cineva pe un site de dating. Cm sa procedez? 10 De la: baba_cloanta 9 Iunie 2010 15:10