Setari Cookie-uri

vrea o aventura doar

Buna,

Numele meu este Catalina, am 26 ani. Vreau sa va impartasesc un lucru care mi se intampla. Acum 2 ani am cunoscut un tip mai mare ca mine cu 12 ani. Am vorbit f mult la telefon si ne-am intalnit de catev ori. Ma suna doar el. Mi-a dat clar de inteles ca vrea sa se culce cu mine. L-am refuzat.
La ultima noastra intalnire mi-a spus clar ca are pe cineva, ca locuieste cu persoana respectiva dar ca ea nu-l satisface pe deplin, nu-l multumeste. L-am intrebat ce vrea de la mine pentru ca nu sunt genul de persoana care sa agreeze aventurile. A spus ca ii face placere compania mea, ca il relaxez dar ca nu vrea sa-mi fac sperante desarte, ca nu e pregatit pentru o relatie cu mine. A spus ca sunt prietena lui, ca ii face placere sa vorbim, sa ne intalnim. Dar atunci de ce ma saruta si vrea sa faca dragoste cu mine. Eu asa nu pot continua. Insa nic sa-l iut nu pot. Mi-am impus sa nu-i mai rasund la telefon. Imi fac rau singura. Mi- spus ca nu avem sanse sa avem o relatie. Am uitat sa mentionez ca stam in loc diferite (80 km distanta). Ce sa fac in situatia asta?
Sunt f derutata. Astept pareri.
ella1983
Postat pe 16 Mai 2010 17:52
asteapta!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Mai 2010 17:59
De la: ella1983, la data 2010-05-16 17:52:27Buna,

Numele meu este Catalina, am 26 ani. Vreau sa va impartasesc un lucru care mi se intampla. Acum 2 ani am cunoscut un tip mai mare ca mine cu 12 ani. Am vorbit f mult la telefon si ne-am intalnit de catev ori. Ma suna doar el. Mi-a dat clar de inteles ca vrea sa se culce cu mine. L-am refuzat.
La ultima noastra intalnire mi-a spus clar ca are pe cineva, ca locuieste cu persoana respectiva dar ca ea nu-l satisface pe deplin, nu-l multumeste. L-am intrebat ce vrea de la mine pentru ca nu sunt genul de persoana care sa agreeze aventurile. A spus ca ii face placere compania mea, ca il relaxez dar ca nu vrea sa-mi fac sperante desarte, ca nu e pregatit pentru o relatie cu mine. A spus ca sunt prietena lui, ca ii face placere sa vorbim, sa ne intalnim. Dar atunci de ce ma saruta si vrea sa faca dragoste cu mine. Eu asa nu pot continua. Insa nic sa-l iut nu pot. Mi-am impus sa nu-i mai rasund la telefon. Imi fac rau singura. Mi- spus ca nu avem sanse sa avem o relatie. Am uitat sa mentionez ca stam in loc diferite (80 km distanta). Ce sa fac in situatia asta?
Sunt f derutata. Astept pareri.


parerea mea este:



dupa ce am citit postarea mi-am amintit de acest banc:


se poate face dragoste in fuga?
-da...dar e o diferenta de viteza,mai repede alearga o femeie cu fusta ridicata decat un barbat cu pantalonii la genunchi
anastasia_m
Postat pe 16 Mai 2010 18:00
Adica?
ella1983
Postat pe 16 Mai 2010 18:01
De la: ella1983, la data 2010-05-16 18:01:01Adica?


si zici ca ai 26 de ani??
de cand n-ai mai facut dragoste?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Mai 2010 18:01
Conteaza lucrul asta?
ella1983
Postat pe 16 Mai 2010 18:04
De la: ella1983, la data 2010-05-16 18:04:23Conteaza lucrul asta?


conteaza foarte mult.
dupa cate spui, au trecut cateva luni. vreo 35-36!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Mai 2010 18:05
dacã vrei sã fii pe post de zdreanþã ia ºi te întãlneºte q el....respectul de sine nu mai e la modã
freakbabe
Postat pe 16 Mai 2010 18:08
alt topic inutil.... cum adica ce sa faci, cand singura ti-ai dat raspunsul mai sus? daca eu iti zic sa-l astepti cu ochii mari in soare, ca totusi ai o sansa sa-si lase iubita si sa te iubeasca pe tine, o faci?
kitty_krieger
Postat pe 16 Mai 2010 18:09
Ai dreptate. Nu merita.
ella1983
Postat pe 16 Mai 2010 18:23
Nu vreau sa-ti raspund la comentarille tale. Poti sa spui ce vrei. Dar nu ma cunosti, asta stiu sigur.
ella1983
Postat pe 16 Mai 2010 18:26
De la: ella1983, la data 2010-05-16 17:52:27Buna,

Numele meu este Catalina, am 26 ani. Vreau sa va impartasesc un lucru care mi se intampla. Acum 2 ani am cunoscut un tip mai mare ca mine cu 12 ani. Am vorbit f mult la telefon si ne-am intalnit de catev ori. Ma suna doar el. Mi-a dat clar de inteles ca vrea sa se culce cu mine. L-am refuzat.
La ultima noastra intalnire mi-a spus clar ca are pe cineva, ca locuieste cu persoana respectiva dar ca ea nu-l satisface pe deplin, nu-l multumeste. L-am intrebat ce vrea de la mine pentru ca nu sunt genul de persoana care sa agreeze aventurile. A spus ca ii face placere compania mea, ca il relaxez dar ca nu vrea sa-mi fac sperante desarte, ca nu e pregatit pentru o relatie cu mine. A spus ca sunt prietena lui, ca ii face placere sa vorbim, sa ne intalnim. Dar atunci de ce ma saruta si vrea sa faca dragoste cu mine. Eu asa nu pot continua. Insa nic sa-l iut nu pot. Mi-am impus sa nu-i mai rasund la telefon. Imi fac rau singura. Mi- spus ca nu avem sanse sa avem o relatie. Am uitat sa mentionez ca stam in loc diferite (80 km distanta). Ce sa fac in situatia asta?
Sunt f derutata. Astept pareri.



auzi ce tot te plangi, la 26 de ani te complaci in situatia de afi carpa cuiva care e deja intr o rel...sa fim seriosi
daca tu constinta fiind ca altceva n ai cum sa fi pentru el dc mai vb dc te saruti dc continui? hai da o n mama masi de treaba ca ..caracterul lasa de dorit.



cine se aseamana se aduna !
ionut_daniel
Postat pe 23 Mai 2010 01:26
stiu ca e greu,...dar vorbeste cu el si spui...sa ia o decizie tu sau...ea. asta in cazul chiar te vrea si chiar simte ceva pt tine. succes
danaeu
Postat pe 23 Mai 2010 09:15
pai ce sa faci, sa ii repeti ca tu vrei o relatie si ca nu te pretezi la ce vrea el pana intelege si te lasa in pace. evita sa te mai intalnesti cu el, vb doar la telefon si o sa vezi ca iti trece, o sa intalnesti pe altcineva. nu are rost sa te abonezi la suferinta cu el.
DayC
Postat pe 23 Mai 2010 11:00
Si eu am o relatie cu un tip din Sidney care mi-a marturisit ca are pe cineva, nu locuieste singur si care de fiecare data cand face naveta via Amsterdam ajunge mai proaspat decat trandafirii care-l insotesc. Daca persoana la care te referi este aceeasi cu cea pe care o cunosc sa-mi spui pentru ca de cele mai multe ori ne intalnim la 80 km de locul unde stau.
AOlivia
Postat pe 23 Mai 2010 11:54


deci s-o luam usor : de 2 ani , tu doar vb la tel. si te intalnesti cu el doar cand vrea el...sau cand vine el??? ....am inteles ca sunt ceva km intre voi....???? si ca te suna doar el???? adica tu nu ai tel. lui ????? de 2 ani de zile nu te-ai culcat deloc cu el????
te-ai interesat si tu sa vezi daca nu cumva e si insurat??????
daca nu te-ai culcat cu el....si ai acceptat sa vb cu el si sa te caute .....i-ai dat de inteles ca si tu vrei o aventura!!!!!!! ...mi-e greu sa cred ca nu te-ai culcat cu el in 2 ani de zile.......deci iti place....
eu cred ca el este si insurat si mai vrea si o alta dostractie...poate ajunge la tine printr-o delegatie de servici si uite asa are pe cineva cu care sa stea si acolo...........de ce nu ar avea????? daca tu ai fost de acord??????
eu una sa ma vad doar cand vrea el ...sa ma sune doar cand vrea....sa ma culc cu el doar cand vine la mine.......nu as fi acceptat....cu alte cuv te foloseste doar cand vrea el si cand are chef....
gandeste-te ff bine la situatie!!!!!!! sa nu fie prea tarziu....
dani_pisi
Postat pe 23 Mai 2010 11:56
Shhh
Postat pe 23 Mai 2010 11:56
Eu zic ca trebuie sa te gandesti intai la tine si la prioritatile tale, la ce vrei tu si de ce anume ai nevoie/ Ai 26 de ani, nu cred ca la varsta asta mai trebuie sa stai sa te gandesti daca sa il uiti sau nu. E clar ce intentii are el si ca tu nu vrei aventuri. Cred ca ceea ce trebuie tu sa faci e evident..... eu in locul tau as uita complet de existenta lui. :)
Seuy
Postat pe 23 Mai 2010 12:26
Uita-l !
cami_goanga10
Postat pe 23 Mai 2010 12:58
Daca vrei sa suferi si sa fi bataia lui de joc , continua. Daca nu, nu
. Mai simplu de atat nu se poate. Stiu ca e greu. Dar ce sens are sa-ti prelungesti agonia? Niciodata nu va fi al tau. Ti-a spus-o deja. Probabil te gandesti ca macar a fost sincer cu tine. Pe asta a mizat si el, ca vei aprecia sinceritatea lui. Lasa de dorit


maria-ioana
Postat pe 23 Mai 2010 17:45


uita-l , el nu vrea decat un intensiv si scurt schimb de fluide , ce rost are aceasta situatie , e vina ta ca tu prelungesti agonia sau intentii sperantele desarte.De ce oare nu te hotarasti ce vrei ? tu ii dai sperante si el viseaza sa te treaca pe lista sau sa te sterga .
banalulanonim
Postat pe 23 Mai 2010 19:36
ESTI TARE....................
rila_iepurila
Postat pe 24 Mai 2010 08:18
REL....NU ESTE NUMAI CAND VREA MUSCHII LUI SI AJ IN ZONE CREPUSCULARE.....DAR LUI II E BINE CA GASESTE FRAIERUTE...UITE DEJA DOUA POA DINTR-UN FOC.....
rila_iepurila
Postat pe 24 Mai 2010 08:22
BESTIAL ....CATA DREPTATE AI.......!!!
rila_iepurila
Postat pe 24 Mai 2010 08:23
De la: ella1983, la data 2010-05-16 17:52:27Buna,

Numele meu este Catalina, am 26 ani. Vreau sa va impartasesc un lucru care mi se intampla. Acum 2 ani am cunoscut un tip mai mare ca mine cu 12 ani. Am vorbit f mult la telefon si ne-am intalnit de catev ori. Ma suna doar el. Mi-a dat clar de inteles ca vrea sa se culce cu mine. L-am refuzat.
La ultima noastra intalnire mi-a spus clar ca are pe cineva, ca locuieste cu persoana respectiva dar ca ea nu-l satisface pe deplin, nu-l multumeste. L-am intrebat ce vrea de la mine pentru ca nu sunt genul de persoana care sa agreeze aventurile. A spus ca ii face placere compania mea, ca il relaxez dar ca nu vrea sa-mi fac sperante desarte, ca nu e pregatit pentru o relatie cu mine. A spus ca sunt prietena lui, ca ii face placere sa vorbim, sa ne intalnim. Dar atunci de ce ma saruta si vrea sa faca dragoste cu mine. Eu asa nu pot continua. Insa nic sa-l iut nu pot. Mi-am impus sa nu-i mai rasund la telefon. Imi fac rau singura. Mi- spus ca nu avem sanse sa avem o relatie. Am uitat sa mentionez ca stam in loc diferite (80 km distanta). Ce sa fac in situatia asta?
Sunt f derutata. Astept pareri.


Hmmm... Asta da dilema(De fapt ma refer la dilema mea)! Si zici ca-i face placere compania ta...etc...etc? Bla Bla Bla!!!
Oricum e de admirat "saracul" ca a rezistat 2 ani sa stea "relaxat" langa tine.Te mai miri ca i s-a umplut...punguta cu 2 bani....de atata placere platonica? Sincer ,nu inteleg ce sfaturi vrei sa primesti? Uite ,eu de exemplu te-as sfatui sa te culci cu el ,fara sa consideri ca e o aventura ,si dupa aia lasa lucrurile sa decurga de la sine. Poate reusesti sa-l convigi ca tu esti cea potrivita ptr el (sau poate ca nu) Cine stie? Oricum pana nu-i oferi o gustarica n-are de unde sa stie. Gandeste-te ca s-ar putea sa nici nu-ti mai placa de el dupa ce se consuma actul "tabu"....."CINE NU RISCA ,NU CASTIGA" Bafta!
Yesabel
Postat pe 25 Mai 2010 01:05
cautati unul de seama ta ,aproximativ de seama ta si numai sta cu oamenii care gasesc scuze ca sa te arunce in pat direct.
Frate revino-ti poate sunt baieti care nu au tupeul sa te invite la un suc si poti avea cu ei o relatie frumoasa,decat cu toti obsedatii sexuali de fete tinere si in putere

Cunosc f bine genul asta de persoane pentru ca mi au fraierit bine prietenele mele de 20 de ani si culmea le-a lasat si cu un plod la masa in ograda.
AmUnGandCeNuECuminte
Postat pe 25 Mai 2010 01:14
Multumesc pentru sfaturi. Vad ca sunt oameni care imi inteleg situatia si care vor sa-mi dea o mana de ajutor. Oricum nu ma gandeam ca o sa primesc pareri si sfaturi f bune, real m-au ajutat si m-au facut sa deschid ochii. Vreau sa va spun o noutate. M-a sunat sa ne mai intalnim si i-am spus ca sunt ocupata. I-am dat de inteles ca vreau sa ramanem prieteni si nimic mai mult (cu toate ca am avut o strangere de inima, stiu insa ca e cel mai bine pentru mine).
ella1983
Postat pe 28 Mai 2010 21:42
Asta e o veste buna! Chiar daca acum ai o strangere de inima,dupa un timp o sa te simti foarte bine .Esti tanara si nu trebuie sa ajungi jucaria nimanui.Sunt destui baieti de seama ta .Nu cred ca poti trai la infinit cu gandul la ce face,cand suna,ce o sa se intample?!?...Viata iti ofera multe ,tu trebuie sa alegi ce e mai bine pentru tine!Bafta!
4apryl
Postat pe 29 Mai 2010 09:33
tu fata,esti exact ca toate celelalte tipe care au mai deschis subiecte de genul asta(cel putin din cate am mai vazut eu pe forum pe aici)scrii si tu sa te afli in treaba.Exista atatea persoana care,chiar au o problema serioasa si cauta disperate ajutor.Tu stii deja raspunsul,nu inteleg de ce mai intrebi :o sa fii,clar,o folosita din moment ce omu' ti-a zis clar ca are pe cineva.O sa deveniti amanti,o sa ti-o traga de cateva ori si dupa ce se satura de tine trece la urmatoarea NEXT!! Si ce-ai rezolvat?O sa te simti prost fata de propria persoana,mai ales,stiind ca tu singura te-ai gandit la posibilitatea asta ,inainte.So,fata draga,esti tanara,frumoasa ma gandesc ca ai si tu vise ca orice om,aspiratii,de ce sa fii carpa unor idioti care nu au ce le trebuie acasa?Si mai e si partea aia nasoala cand ajungi sa te indragostesti de el si deja apar complicatiile....Sincer,nu are rost.Scuza-mi modul dur de a aborda problema,nimic personal,sunt eu prea scarba cateodata ai grija de tine cius
crystyna_crystynutza
Postat pe 29 Mai 2010 15:17
buna draga mea parerea mea este sa il lasi dracului in pace pt ca tot tu o sa ai de suferit crede-ma pe cuvant ca am trecut si eu prin asta ,intradevar este ingrozitor de greu la inceput insa apoi vei fi linistita de astfel de barbati este plina lumea ,o sa se culce cu tine si apoi o sa dispara nu o sa mai dai de el o sa iti bage ceva de genul ca are remuscari ca si-a inselat iubita tu faci ce vrei dar ai mare grija
nik0l
Postat pe 29 Mai 2010 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnirea cu un baiat manierat 2 De la: kudika_12958 18 August 2012 10:03
ce credeti? 13 De la: GABYTA13 17 August 2009 23:23
Proaspat despartita :)) 62 De la: elenutzza90 21 Decembrie 2009 13:59
Vreau si eu o fata 112 De la: bebe_lush_ul 28 Martie 2009 23:31
dorinta 11 De la: dandanaua_reloaded 11 Decembrie 2008 23:12