Setari Cookie-uri

Sa ma despart sau nu de iubitul meu?!

Buna seara !

Am nevoie de cateva respunsuri si as vrea sa ascult si parerea voastra.
BUBU_84
Postat pe 18 Mai 2010 00:05
Sa ma despart sau nu era intrebarea ... .
Am o relatie de 6 ani si am ajuns intr-un punct critic in care simt ca nu se mai merita sa merg mai departe. Mereu am crezut ca relatia noastra va avea un final fericit dar se pare ca nu este asa. Nu stiu cine e de vina? fiecare aruncam vina asupra celuilalt. Ca toate relatiile la inceput a fost f frumos, studenti fiind, el in ultimul an eu mai la inceput. Am continuat relatia la distanta 2 ani, dupa care m-am mutat la el impreuna cu mama lui. Nu prea am reusit sa ne intelegem si a trebuit sa ma mut cu chirie (doar eu). Nu prea am inteles atunci de ce el a ramas cu mama lui si eu a trebuit sa locuiesc singura. Mi-a fost destul de greu iar el a inceput sa se comporte din ce in ce mai ciudat, uneori as putea zice ca chiar se comporta urat, ba chiar la unele certuri urate ajungea sa ma impinga sau sa arunce cu telefoanele pe jos, sa de-a cu pumnul instanga si-n dreapta.Ma socau reactiile lui Pentru ca-l iubeam f mult am sperat ca lucrurile urate se vor termina si ca o sa gasim o solutie pe parcurs sa ne mutam , sa fim doar noi doi.Spre dezamagirea mea lucrurile au luat o intorsatura cam ciudata.Cu toate ca intre timp el a reusit sa achizitioneze un apartament nu avea de gand sa ne mutam, atunci am inceput sa-mi dau seama ca ma cam inselam singura. Ma macinam zi de zi si cum imi ziceau toti aveam ochi doar pt el, sufeream f mult ca nu era langa mine. Relatia noastra devenise din ce in ce mai rece. Imi doream sa ma despart dar nu aveam puterea. Uneori ma ignora si eu nu suportam asta. La un moment dat am intalnit pe altcineva. L-am sunat si i-am zis ca totul s-a terminat, ca nu ma mai intereseaza si ca vreau sa fiu cu altcineva. Am avut o relatie de 1,5 luni cu altcineva (sau o aventura) timp in care el a devenit o persoana turbata as putea zice. Ma teroriza, ma urmarea, imi era chiar teama. Am uitat sa va spun caci cu toate acestea el este un om deosebit, nu pare a fi omul dur, dar din pacate asa s-a comportat cu mine. A venit la mine , stia unde locuiesc cu chirie si m-a implorat aproape cu lacrimi in ochi sa ma intorc la el ca ma iubeste, ca o sa locuim impreuna si multe alte promisiuni. Vorbele lui mi-au ajuns la inima, chiar imi era si un pic mila, ba chiar ma durea suferinta lui.a venit o perioada grea pt mine , am inceput sa am ceva probleme de sanatate, nici acum nu stiu motivul, am inceput cu o alergie la ciupersi si s-au tinut lant, o apendicita si altele... . A fost langa mine in tot acest timp, parca ma iubea mai mult ca la inceput. Pentru mine a contat f mult . Dupa o perioada au inceput din nou certurile , ba mai urat reprosurile din partea lui, ca l-am inselat, incepuse sa ma jigneasca urat, ..parca trecuse de la iubire la ura. Nu mai intelegeam nimic. aproape 2 ani de zile am tinut-o tot asa..., nu ne despateam dar ne certam foarte des.Am inceput si eu sa-i reprosez de ce nu locuim impreuna.In tot acest timp nu am avut relatii sexuale decat la o luna sau o luna jum. iar noi ne vedeam doar in week-end, daca venea pe la mine sau treceam eu pe la el. Nu avem nici o activitate in comun, nu iesim in oras, nu mergem la cumparaturi. El nu obisnuieste sa iasa. Nu prea reusesc sa inteleg dar mie mi se pare o relatie anormala si fara nici un viitor. Mai are rost sa mai continui ? chiar daca tin la el , eu zic ca-l iubesc dar sincer uneori am dubii,,, . Nici eu nu prea ies pt ca plec dim si vin seara de la servici. Dar cu relatia asta simt ca trece viata pe langa mine fara sa ma bucur de nimic si fara sa-mi fac un viitor.
BUBU_84
Postat pe 18 Mai 2010 00:57
To be or not to be, that is the question tu cand scrii la trecut cand la prezent....esti femeie si inca una nehotarata.... doar una din cele 99.99% de muieri care au nevoie de sfaturi vis a vis de barbatii lor cei dragalashi! E plin forumul de femei ca tine ,care-si pun aceeasi intrebare retorica....sa mai stau sau nu, cu el? Tu doar sa mai ai putintica rabdare, ca poate isi gaseste mama soacra o nora care sa o satisfaca si atunci iti da ea papucii din viata odorului ei!
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 12:34
Eu zic sa mai astepti... pana pe la 40 de ani, poate se muta atunci cu tine! Si poate ai norocul sa te faca si sac de box
kitty_krieger
Postat pe 18 Mai 2010 12:43
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-18 12:43:20Eu zic sa mai astepti... pana pe la 40 de ani, poate se muta atunci cu tine! Si poate ai norocul sa te faca si sac de box


kitty ne da dragalasenia afara din casa
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 12:49
E cam prima data cand scriu pe forum, find o ora destul de tarzie e posibil sa mai fie si greseli.
Oricum ms de raspuns dar eu eu nu gasesesc nimic atat de amuzant in asta.
BUBU_84
Postat pe 18 Mai 2010 18:22
In gluma se spune adevarul
Da' ma enervati, pe bune, vad un ditamai post cu atatea motive sa nu mai fiti cu unul sau altul, cu exemple clare ca relatia nu merge, iar voi intrebati ca niste copile naive ce sa faceti cu vietile voastre! Vorbesc la plural, pentru ca e al n-spelea topic de genu'.

Te respecti sau nu? Te iubesti pe tine sau nu? Din cate vad, e nu.
kitty_krieger
Postat pe 18 Mai 2010 19:21
voi aveti o dragoste bolnavicioasa,ba te iubeste de nu mai poate,ba parca te uraste de fapt si ar da cu tn de pamanat...cam aiurea..cred k iti este greu k esti confuza.poarta o discutie serioasa cu el, dak nu observi nici o schimbare....NU PREA MAI VAD ROSTUL RELATIEI. odata ce te-a iertat asa usor gandeste-te k poate te-a inselat si el
oana_gabi
Postat pe 21 Mai 2010 12:07
major fail... si ti'ai irosit 6 ani din viata, bv
felixcat
Postat pe 22 Mai 2010 11:11
eu zic sa scapi de el, pana nu e prea tarziu. bafta !
mj300877
Postat pe 24 Mai 2010 00:35
mda
in cazul asta tare mi-as dori sa ascult si ce are de spus cealalta parte
northstar
Postat pe 24 Mai 2010 17:46
dupa tot ce ai zis tu..relatia asta nu prea merge..ar fi mai bne sa renunti acum la el dacat mai tarziu..cand vei regreta ca ai pierdut atata timp cu el cand iti puteai trai viata altfel..cu mai multe zambete decat lacrimi...
allyx
Postat pe 7 Iunie 2010 19:33
Deci...te-a urmarit, te-a terorizat...si tu tot te-ai impacat cu el?! Nu inteleg cum vine asta.... Iti lipseste cumva bataia pe care inca nu ti-a aplicat-o?!
Micael
Postat pe 7 Iunie 2010 21:18
citind randurile scrise de tine parca citesc povestea mea numai transpusa altfel.... tot 6 ani am si eu de cand ma tot chinui... numai ca la mine a fost ceva mai grav decat la tine.... pe scurt:
cand eu credeam ca situatia intre noi e roz, l-a gasit mama cu una la mine in casa... acolo unde locuiam(el statea la mine).... trecerea timpului , insistentele lui ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine, ca s-a schimbat si teama de a nu ramane singura, m-au determinat intr-un final (dupa 2 ani de la "incident") sa ma impac cu el.... de atunci si pana in prezent tot incercam cu certuri si impacari..... efectiv m-am saturat ma simt ca o prizoniera... locuiesc intr-un oras destul de mic in care toata lumea se stie cu toata lumea.... in acesti doi ani am incercat sa ma intalnesc si cu altcineva.... dar nu stiu... de la o anumita varsta suntem mai pretentioase si nu mai putem accepta orice.... cu atat mai mult cu cat suntem obisnuite cu un anume fel de relatie..... acum as putea spune ca s-a intors roata: el ma iubeste , ar face orice sa ma aiba mereu langa el, insa eu nu mai simt ce simteam inainte pt el.... de fapt nu stiu ce simt,,..... cred ca e obisnuinta, una mare si urata.... si plus la asta se mai adauga si teama de a nu ramane singura..... imi este teama sa o iau de la capat dar nici in aceasta asazisa relatie nu ma simt gericita... am 25 ani si simt ca nu mai sunt nici la varsta la care sa umblu din "floare in floare"....:)... dar de cele mai multe ori ma simt dezamagita de mine insumi ca nu am reusitr sa trec peste acest capitol din viata mea..... e ffff usor sa dai sfaturi dar e fff greu sa fii pus in postura de a lua o decizie.... cred ca am sa merg la un psiholog... poate va reusi sa ma ajute....
simmy
Postat pe 7 Iunie 2010 22:18
Buna .Fetelor si eu am avut o poveste asemanatoare ..o relatie de 5 ani care nu ducea nicaieri ,nu ma simteam fericita ..eram sigura ca nu e dragoste adevarata dar imi era frica sa renunt .Ma gandeam cu groaza la ce o sa zica lumea , la ce o sa fac singura .Pe vremea cand intre noi inca mergea bine ,am plecat din orasul natal in orasul lui pentru a locui impreuna....O FOARTE MARE GRESEALA ....pentru ca m-am indepartat de prieteni si familie si am devenit dependenta de el.Cu greu am rupt relatia si am fost nevoita sa aud critici la tot pasul ,m-am mutat in alt oras si mi-am continuat viata .Familia a fost mereu alaturi de mine ,iar acum ,cand privesc inapoi inteleg ca am facut o alegere foarte buna.Nu trebuie sa ne complacem in relatii care nu ne ofera nimic ,in relatii care nu gasim linistea si dragostea dupa care ,mai visatori sau mai putin ,toti tanjim.Acum sunt cu adevarat fericita ,am cunoscut un baiat special alaturi de care am inteles de ce trebuie sa luptam pentru a fi fericiti.Nu trebuie sa va fie frica pentru faptul ca stati ne N ani cu o peersoana,pentru faptul ca aveti N ani si nu trebuie sa mai zburati din floare in floare sau pentru faptul ca toata lumea o sa va barfeasca.Trebuie sa va ganditi in primul rand la voi si la viitorul vostru ...este barbatul de langa voi acela langa care doriti sa va traiti toata viata ?Este barbatul de langa voi acela pe care il doriti ca tata al copiilor vostri?Este acest barbat persoana care va aduce liniste si dragoste in caminul vostru ?Daca nu pleaca acum ,mai tarziu s-ar putea sa nu mai gasesti forte.O sa te obisnuiesti atat de mult incat vei zice ca e bine asa.Nu trebuie sa zbori din floare in floare dupa .Persoana potrivita va aparea in fata ta si vei stii ca a meritat sa faci lucrul asta pentru tine.Fetelor curaj .
mryenachi
Postat pe 8 Iunie 2010 10:01
De la: mryenachi, la data 2010-06-08 10:01:20Buna .Fetelor si eu am avut o poveste asemanatoare ..o relatie de 5 ani care nu ducea nicaieri ,nu ma simteam fericita ..eram sigura ca nu e dragoste adevarata dar imi era frica sa renunt .Ma gandeam cu groaza la ce o sa zica lumea , la ce o sa fac singura .Pe vremea cand intre noi inca mergea bine ,am plecat din orasul natal in orasul lui pentru a locui impreuna....O FOARTE MARE GRESEALA ....pentru ca m-am indepartat de prieteni si familie si am devenit dependenta de el.Cu greu am rupt relatia si am fost nevoita sa aud critici la tot pasul ,m-am mutat in alt oras si mi-am continuat viata .Familia a fost mereu alaturi de mine ,iar acum ,cand privesc inapoi inteleg ca am facut o alegere foarte buna.Nu trebuie sa ne complacem in relatii care nu ne ofera nimic ,in relatii care nu gasim linistea si dragostea dupa care ,mai visatori sau mai putin ,toti tanjim.Acum sunt cu adevarat fericita ,am cunoscut un baiat special alaturi de care am inteles de ce trebuie sa luptam pentru a fi fericiti.Nu trebuie sa va fie frica pentru faptul ca stati ne N ani cu o peersoana,pentru faptul ca aveti N ani si nu trebuie sa mai zburati din floare in floare sau pentru faptul ca toata lumea o sa va barfeasca.Trebuie sa va ganditi in primul rand la voi si la viitorul vostru ...este barbatul de langa voi acela langa care doriti sa va traiti toata viata ?Este barbatul de langa voi acela pe care il doriti ca tata al copiilor vostri?Este acest barbat persoana care va aduce liniste si dragoste in caminul vostru ?Daca nu pleaca acum ,mai tarziu s-ar putea sa nu mai gasesti forte.O sa te obisnuiesti atat de mult incat vei zice ca e bine asa.Nu trebuie sa zbori din floare in floare dupa .Persoana potrivita va aparea in fata ta si vei stii ca a meritat sa faci lucrul asta pentru tine.Fetelor curaj .



Ce frumos si adevarat ai spus....
femeile nu sunt asa puternice si se complac in relatii nepotrivite doar din obisnuinta. Sper ca esti fericita in continuare.
kudika_11398
Postat pe 21 Decembrie 2012 15:21
De la: kudika_11398, la data 2012-12-21 15:21:13
De la: mryenachi, la data 2010-06-08 10:01:20Buna .Fetelor si eu am avut o poveste asemanatoare ..o relatie de 5 ani care nu ducea nicaieri ,nu ma simteam fericita ..eram sigura ca nu e dragoste adevarata dar imi era frica sa renunt .Ma gandeam cu groaza la ce o sa zica lumea , la ce o sa fac singura .Pe vremea cand intre noi inca mergea bine ,am plecat din orasul natal in orasul lui pentru a locui impreuna....O FOARTE MARE GRESEALA ....pentru ca m-am indepartat de prieteni si familie si am devenit dependenta de el.Cu greu am rupt relatia si am fost nevoita sa aud critici la tot pasul ,m-am mutat in alt oras si mi-am continuat viata .Familia a fost mereu alaturi de mine ,iar acum ,cand privesc inapoi inteleg ca am facut o alegere foarte buna.Nu trebuie sa ne complacem in relatii care nu ne ofera nimic ,in relatii care nu gasim linistea si dragostea dupa care ,mai visatori sau mai putin ,toti tanjim.Acum sunt cu adevarat fericita ,am cunoscut un baiat special alaturi de care am inteles de ce trebuie sa luptam pentru a fi fericiti.Nu trebuie sa va fie frica pentru faptul ca stati ne N ani cu o peersoana,pentru faptul ca aveti N ani si nu trebuie sa mai zburati din floare in floare sau pentru faptul ca toata lumea o sa va barfeasca.Trebuie sa va ganditi in primul rand la voi si la viitorul vostru ...este barbatul de langa voi acela langa care doriti sa va traiti toata viata ?Este barbatul de langa voi acela pe care il doriti ca tata al copiilor vostri?Este acest barbat persoana care va aduce liniste si dragoste in caminul vostru ?Daca nu pleaca acum ,mai tarziu s-ar putea sa nu mai gasesti forte.O sa te obisnuiesti atat de mult incat vei zice ca e bine asa.Nu trebuie sa zbori din floare in floare dupa .Persoana potrivita va aparea in fata ta si vei stii ca a meritat sa faci lucrul asta pentru tine.Fetelor curaj .



Ce frumos si adevarat ai spus....
femeile nu sunt asa puternice si se complac in relatii nepotrivite doar din obisnuinta. Sper ca esti fericita in continuare.


Din pacate asa e cum ai scris. Frica de nou sau de singuratate le face pe majoritatea femeilor sa se complaca in relatii de 2 lei.
Ce e interesant e faptul ca din cate am citit si din cate am auzit, odata ce o femeie reuseste sa iasa dintr-o relatie de genul asta e mai fericita si mai linistita.
Fiecare cum isi asterne asa doarme.
Kiddo_
Postat pe 21 Decembrie 2012 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre relatiile virtuale 8 De la: Fahnell 29 Iunie 2010 11:03
Cum vi se pare ea taur... el taur? 21 De la: valita76 26 August 2009 14:21
Vom avea un presedinte viril? 97 De la: afroditanca 17 Noiembrie 2009 17:17
are rost sa continuam? 52 De la: amircristian 17 Martie 2010 13:19
Dilema sau nu.......... 37 De la: cristianat 14 Iunie 2009 19:37