Setari Cookie-uri

un sfat va rog......

va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog
polly_
Postat pe 18 Mai 2010 17:40
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog

Nu te mai gandi la nimic inafara de mers urgent la ginecolog.Fara rusine si alte inhibitii.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Mai 2010 20:30
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog


Speri mata , dar speri degeaba! Nu e de la raceala, e de dus la ginecolog!

Postat pe 18 Mai 2010 20:34
De la: scorpio67, la data 2010-05-18 20:34:05
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog


Speri mata , dar speri degeaba! Nu e de la raceala, e de dus la ginecolog!



e de la testul de sarcina
anastasia_m
Postat pe 18 Mai 2010 20:36
De la: scorpio67, la data 2010-05-18 20:34:05
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog


Speri mata , dar speri degeaba! Nu e de la raceala, e de dus la ginecolog!

dar eu sincer nu sper sa fie de la raceale.......nu mi.ar parea rau sa fie bun testul.....am intrebat doar....mi-a zis cnv ca ar putea fi....si eram curioasa:
polly_
Postat pe 18 Mai 2010 22:19
De la: polly_, la data 2010-05-18 22:19:07
De la: scorpio67, la data 2010-05-18 20:34:05
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog


Speri mata , dar speri degeaba! Nu e de la raceala, e de dus la ginecolog!

dar eu sincer nu sper sa fie de la raceale.......nu mi.ar parea rau sa fie bun testul.....am intrebat doar....mi-a zis cnv ca ar putea fi....si eram curioasa:


lasa vrajeala pt altii. nu vrei de curiozitate sa afli cat costa si un avort, si un dr bun, si un sabinet discret... stii tu, chestii din astea
Shhh
Postat pe 19 Mai 2010 07:04
De la: polly_, la data 2010-05-18 22:19:07
De la: scorpio67, la data 2010-05-18 20:34:05
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog


Speri mata , dar speri degeaba! Nu e de la raceala, e de dus la ginecolog!

dar eu sincer nu sper sa fie de la raceale.......nu mi.ar parea rau sa fie bun testul.....am intrebat doar....mi-a zis cnv ca ar putea fi....si eram curioasa:


Unele medicamente e adevarat ca reduc efectul anticonceptionalelor , mai ales antibioticele puternice, dar iti spun din proprie experienta ca nu prea e asa.Un paracetamol e doar un amarat de antiinflamator , nu are nici un efect asupra lor.

Postat pe 19 Mai 2010 07:38
De la: polly_, la data 2010-05-18 17:40:22 va zic scurt.......mi-a intarziat.....5 zile.....si mi-am facut un test de sarcina.....a iesit pozitiv......se poate sa fie gresit din cauza pastilelor pentru raceala..... sunt racita .....si m-am gandit ca poate din cauza asta.......un sfat va rooooooooooooooooooooooooooog
Esti insarcinata! Repeta totusi testul si orice ar iesi mergi la ginecolog! Mai fetelor inainte sa va jucati cu putza ar trebui sa invatati ce inseamna contraceptia De chestia aia care se monteaza pe putza adica de prezervativ nu ai auzit?
kudika1993
Postat pe 6 Iunie 2010 20:06
Salut,
Pentru Mamicile care inca alapteaza va recomand:
Nutrinatal de la ProNaturaSHOP.ro

Recomandari:
Stimularea secretiei lactate la mama, calmarea colicilor intestinali la sugari, aport nutritional.

Actiune farmacologica: Galactogen, nutritiv, imunostimulator. Anasonul contine ulei volatil, compusi flavonici, substante proteice. Principiile active din anason au efect galactogen datorita actiunii la nivelul lobului anterior al hipofizei, deterninand stimularea secretiei de prolactina; stimuleaza apetitul mamei si al sugarului. Mararul contine ulei volatil, vitamine (mai ales vitaminele A, B, C), substante minerale (Na, K, S). Fitocomplexul existent in marar are actiune galactogena printr-un mecanism de actiune similar principiilor active din anason; stimularea secretiei de prolactina la nivelul lobului anterior al hipofizei, datorita distributiei la nivel SNC. Efectele produsului sunt completate de proprietatile laptisorului de matca: nutritiva, vitaminizanta (contine vitaminele A, C, E, complex B, proteine, aminoacizi esentiali), lipotrofica, imunostimulatoare. Principiile active din produs, trec prin laptele matern la copilul nou-nascut, deterninand o marcanta actiune nutritiva, cat si o actiune antispastica, de calmare a colicilor.

Indicatii: Produsul este indicat mamelor care alapteaza stimuland secretia lactata; prin intermediul laptelui matern are o actiune nutritionala de exceptie si de calmare a colicilor abdominale ale sugarului; creste apetitul mamei si al sugarului.

Detalii pe: http://www.pronaturashop.ro
RoxanaAna
Postat pe 7 Iulie 2010 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa-mi dati un raspuns 10 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:30
e posibil sa fiu insarcinata? 15 De la: kudika047783 7 Iulie 2009 09:42
Mobilier caemera bebe 1 De la: rucsandram 29 Iulie 2009 09:12
cea mai frumoasa mel 32 De la: BEL_AMY1 19 Ianuarie 2011 17:20
Oare sunt insarcinata?:O 26 De la: kudika319627 11 Septembrie 2010 20:02