Setari Cookie-uri

noni o adevarata minune

sunt un domn in varsta de 64 de ani,de aprproape 20 de ani ma lupt cu probleme cu inima,faceam cat mai multe crize si eram nevoit sa iua nitroglicerina,am vazuit la tv noni de la zuccari si am hotarat sa iau,luam in fiecare zii cate doua doze una dimineata pe nemancate si alta seara,am facut acest tratament timp de 3 luni iar tratamentul cu inima l-am redus iar nitroglicerina nu mai iau deloc,si ce este cel mai bine ca analizele mi-au iesit foarte bine
valerian_70
Postat pe 21 Mai 2010 14:16
NONI de PronaturaSHOP.ro

Recomandari: Imunostimulator, antiageing, antitumoral, tonic, reglezã tensiunea arterialã.

Noni datoritã valorii nutritive ºi a multiplelor efecte benefice, are o influenþã pozitivã mai mare dacât a majoritãþii fructelor. Subst. minerale din Noni (Na, K, Fe, Mn, Mg) contribuie la completarea dozei zilnice de minerale necesare organismului. În Noni se aflã ºi substanþe active deosebite care accelereazã schimbul de nutrienþi din celule, având astfel o acþiune regenerativã.
Principalii compuºi izolaþi din Noni sunt : morindon, morindin, terpenoizi, L-asperulosina, seleniu, acubina, alazarina ºi antrachinone cu rol antibacterian ; acid capronic ºi caprilic cu rol în digestie ; serotonina, scopoletina cu rol în refacerea tonusului psihic, controlul apetitului sexual ; damnacantalul ce prin inhibã multiplicarea celulelor pretumorale ºi prin stimularea formãrii celulelor „T” ale sistemului imunitar ; alcaloizi (xerotonina) care este prezentã în toate celulele sãnãtoase ale plantelor, animalelor ºi microorganismelor; aceasta acþioneazã la nivel molecular asupra proteinelor specifice din celule.
Produsul ajutã în perioade de refacere a organismului, în perioade caracterizate de o imunitatea scãzutã, redã tonusul psihic ºi liniºtea somnului, întârzie îmbãtrânirea organismului ºi îl susþine în perioade de adaptare. Regleazã tensiunea arterialã. Încetineºte dezvoltarea celulelor anormale ce se pot da naºtere unor formaþiuni maligne în organism, prin acþiunea negativã a vaselor de neoformaþie ce hrãnesc aceste celule.

Pentru mai multe detalii sunati la 0770.623.771 , scrieti la contact@pronaturashop.ro sau intra pe: www.pronaturashop.ro
RoxanaAna
Postat pe 7 Iulie 2010 13:07
Da, imediat vei fi sunata...poate la sfantul asteapta...sa cumpere sucul vax albina...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plantamed - Tratamente unice din plante 4 De la: Andreea32 30 Ianuarie 2017 10:50
tinctura de marar pentru cresterea sanilor 168 De la: kudika_1020415 15 Noiembrie 2016 08:02
Gingivita - la un pasde paradontoza 18 De la: cata_june 18 Ianuarie 2017 00:10
tinctura de marar 26 De la: Ame_ly 24 Noiembrie 2010 15:49
Iti cade parul? Te pot ajuta. 4 De la: kudika_1020416 15 Noiembrie 2016 08:08