Setari Cookie-uri

Cum sa-l cuceresti si sa-l faci al tau

Buna...
As dori sa stiu parerea voastra....
Dupa ce ai fost ceva timp cu un barbat...te desparti de el..dupa aia va impacati ...insa nu pare serioasa relatia....un fel de prietena buna si "amanta"....dupa parerea voastra...ce poate face o femeie ca sa il cucereasca pe acest barbat sa-l faca s-o ia de nevasta?
Eliza_T
Postat pe 23 Mai 2010 17:01
un raspuns concret nu cred ca as putea sa iti dau ..intr-un fel sau altul sunt in aceeasi situatie..dar fiind "prietena buna,si amanta" cred k ai facut destul...daca el te iubeste cu adevarat atunci te va lua de femeie...daca nu stie pe ce planeta e atunci..cauta-ti pe altcineva..pt k degeaba faci uh totul k sa mearga daca el nu isi da interesul...te-am pupacit..
dyavolytza_tha_mik
Postat pe 23 Mai 2010 19:38
pe cuvant ca nu va inteleg fetelor, cum vreti voi ca o relatie neserioasa sa se transforme peste noapte intr-una serioasa? asta ar insemna ca mos craciun exista si este capabil sa-ti schimbe radical iubitul si sa ti-l aduca pe brad pitt pe post de mire la usa ....mie personal nu-mi place brad, dar asta mi-a venit in minte acu'
miss_darine
Postat pe 23 Mai 2010 20:25
pe cuvant ca nu va inteleg fetelor, cum vreti voi ca o relatie neserioasa sa se transforme peste noapte intr-una serioasa? asta ar insemna ca mos craciun exista si este capabil sa-ti schimbe radical iubitul si sa ti-l aduca pe brad pitt pe post de mire la usa ....mie personal nu-mi place brad, dar asta mi-a venit in minte acu'
miss_darine
Postat pe 23 Mai 2010 20:25
ti am mai zis,,dc te eschivezi,,tre sa fi gadilata la sfarc
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2010 20:31
Nycolle_max
Postat pe 23 Mai 2010 20:33
..ia incearca tu sa ii mai tai din portia de amanta sa vezi ce se intampla..
daca te vrea te va cauta ,daca nu ,nu ai ce face ,crede-ma
e foarte comoda aceasta postura pt.un barbat,de bunavoie nu va renunta niciodata la ea
Ame_ly
Postat pe 23 Mai 2010 20:35
De la: Nycolle_max, la data 2010-05-23 20:33:34
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2010 20:36
De la: Eliza_T, la data 2010-05-23 17:01:27Buna...
As dori sa stiu parerea voastra....
Dupa ce ai fost ceva timp cu un barbat...te desparti de el..dupa aia va impacati ...insa nu pare serioasa relatia....un fel de prietena buna si "amanta"....dupa parerea voastra...ce poate face o femeie ca sa il cucereasca pe acest barbat sa-l faca s-o ia de nevasta?


Cere-l tu , ca e la moda ..
Ventrue
Postat pe 23 Mai 2010 20:37
De la: Eliza_T, la data 2010-05-23 17:01:27Buna...
As dori sa stiu parerea voastra....
Dupa ce ai fost ceva timp cu un barbat...te desparti de el..dupa aia va impacati ...insa nu pare serioasa relatia....un fel de prietena buna si "amanta"....dupa parerea voastra...ce poate face o femeie ca sa il cucereasca pe acest barbat sa-l faca s-o ia de nevasta?



Un barbat nu este o cetate pe care o cuceresti in lupta grea.
Cel care te iubeste si te vrea v-a lasa poarta cetatii deschise, iar drumul spre inima il gasesti usor.
In cetatea in care intri prin usa din dos, va fi un labirint din care vei iesi cu greu si in general tot prin usa din dos iesi;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Mai 2010 22:45
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-23 22:45:51


Un barbat nu este o cetate pe care o cuceresti in lupta grea.
Cel care te iubeste si te vrea v-a lasa poarta cetatii deschise, iar drumul spre inima il gasesti usor.
In cetatea in care intri prin usa din dos, va fi un labirint din care vei iesi cu greu si in general tot prin usa din dos iesi;-)

metalule m-ai facut sa ma gandesc la russell crowe
miss_darine
Postat pe 24 Mai 2010 10:33
ptr. miss darine
kudika098645
Postat pe 24 Mai 2010 10:38
De la: Eliza_T, la data 2010-05-23 17:01:27Buna...
As dori sa stiu parerea voastra....
Dupa ce ai fost ceva timp cu un barbat...te desparti de el..dupa aia va impacati ...insa nu pare serioasa relatia....un fel de prietena buna si "amanta"....dupa parerea voastra...ce poate face o femeie ca sa il cucereasca pe acest barbat sa-l faca s-o ia de nevasta?


in alte cuvinte, cum il prostesti ?
Tazmanian
Postat pe 24 Mai 2010 10:42
Casatoria e ceva serios si trebue luata ca atare.De ce vrei sa te casatoresti cu el, daca el nu vrea si nu ti-o cere? poti avea o discutie serioasa cu el si sai spui ce iti doresti tu si mai ales intreaba-l ce are de gind?
kudika098645
Postat pe 24 Mai 2010 10:49
Cum poti sa te arunci in ceva ce nu e sigur?Asta trebue sa vina si din partea lui.Si de ce sal prostesti? cu ce te-ar avantaja pe tine asta?Oare s-au terminat barbatii?
kudika098645
Postat pe 24 Mai 2010 10:51
Faza e ca il iubesc si vreau sa fim impreuna...nu caut casatorie neaparat acum...pot astepta si 1-2-3 ani....desi eu nu mai am 20 ani si el e mai mare ca mine....cu 11 ani....asa ca....as fi multumita sa avem o relatie serioasa...chiar ma gandesc sa ii dai din portia de amanta....pt ca vreau sa ma iubeasca,sa fie indragostita de mine,sa fim un cuplu normal....nu neaparat casatorie....pt ca ne intelegem super bine...ne potrivim in toate punctele de vedere...cum in viata mea nu am mai patit asa cu un barbat....pt inceput as vrea sa se indragosteasca de mine...sa ma iubeasca...sa ma vrea langa el mereu....
Eliza_T
Postat pe 24 Mai 2010 12:47
atata timp cat deja ati fost impreuna si v-ati despartit (presupun ca el a initiat despartirea), iar acum sunteti doar f*ck buddies, mai bine gasesti pe altu'
vrea si el putina carnita frageda, iar tu i-o dai
kitty_krieger
Postat pe 24 Mai 2010 13:03
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-24 13:03:17atata timp cat deja ati fost impreuna si v-ati despartit (presupun ca el a initiat despartirea), iar acum sunteti doar f*ck buddies, mai bine gasesti pe altu'
vrea si el putina carnita frageda, iar tu i-o dai


nu e prost cine cere. e prost cine da
Tazmanian
Postat pe 24 Mai 2010 13:05
De la: miss_darine, la data 2010-05-24 10:33:56
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-23 22:45:51


Un barbat nu este o cetate pe care o cuceresti in lupta grea.
Cel care te iubeste si te vrea v-a lasa poarta cetatii deschise, iar drumul spre inima il gasesti usor.
In cetatea in care intri prin usa din dos, va fi un labirint din care vei iesi cu greu si in general tot prin usa din dos iesi;-)

metalule m-ai facut sa ma gandesc la russell crowe

Sa imi para rau sau sa ma bucur?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Mai 2010 13:38
De la: Eliza_T, la data 2010-05-24 12:47:28Faza e ca il iubesc si vreau sa fim impreuna...nu caut casatorie neaparat acum...pot astepta si 1-2-3 ani....desi eu nu mai am 20 ani si el e mai mare ca mine....cu 11 ani....asa ca....as fi multumita sa avem o relatie serioasa...chiar ma gandesc sa ii dai din portia de amanta....pt ca vreau sa ma iubeasca,sa fie indragostita de mine,sa fim un cuplu normal....nu neaparat casatorie....pt ca ne intelegem super bine...ne potrivim in toate punctele de vedere...cum in viata mea nu am mai patit asa cu un barbat....pt inceput as vrea sa se indragosteasca de mine...sa ma iubeasca...sa ma vrea langa el mereu....


Cu cat te chinui sa-l faci dependent de tine cu atat mai putin vei reusi.Lucrurile astea vin de la sine, daca nu vin inseamna ca nu EL, oricat te-ai da tu cu fundul de pamant. Decat sa pici in ridicol las-o asa cum a cazut sau cauta altul .

Postat pe 24 Mai 2010 18:49
De la: Eliza_T, la data 2010-05-24 12:47:28Faza e ca il iubesc si vreau sa fim impreuna...nu caut casatorie neaparat acum...pot astepta si 1-2-3 ani....desi eu nu mai am 20 ani si el e mai mare ca mine....cu 11 ani....asa ca....as fi multumita sa avem o relatie serioasa...chiar ma gandesc sa ii dai din portia de amanta....pt ca vreau sa ma iubeasca,sa fie indragostita de mine,sa fim un cuplu normal....nu neaparat casatorie....pt ca ne intelegem super bine...ne potrivim in toate punctele de vedere...cum in viata mea nu am mai patit asa cu un barbat....pt inceput as vrea sa se indragosteasca de mine...sa ma iubeasca...sa ma vrea langa el mereu....


nu poti face pe cineva sa se indragosteasca de tine..o face singur fara ajutor..si daca pana akum nu sa indragostit..renunta...cred k asta e cel mai bun sfat..

iar pentru restu..daca credeti k nu sunteti in stare de un sfat din suflet mai bn lasati-o balta..o persoana nu apeleaza de bine ce ii este..si nu are nevoie de rautatile voastre sau bataia de joc..incearcati sa va puneti in lokul persoanei in problema si apoi dati sfaturi... v-am pupat..
dyavolytza_tha_mik
Postat pe 25 Mai 2010 03:17

nu poti face pe cineva sa se indragosteasca de tine..o face singur fara ajutor..si daca pana akum nu sa indragostit..renunta...cred k asta e cel mai bun sfat.

iar pentru restu..daca credeti k nu sunteti in stare de un sfat din suflet mai bn lasati-o balta..o persoana nu apeleaza de bine ce ii este..si nu are nevoie de rautatile voastre sau bataia de joc..incearcati sa va puneti in lokul persoanei in problema si apoi dati sfaturi... v-am pupat.
dyavolytza_tha_mik
Postat pe 25 Mai 2010 03:19
nu esti singura care viseaza asa.eu acum de exemplu astept ...sa nu mai fim amici,sa ne intoarcem la iubiti si nu am nici o garantie,dar e genul de barbat cu care sa vreau sa formez o familie intr-o zi.
o intrebare pt tine: e acel barbat din viata ta,barbatul ideal,care se potriveste nevoilor tale sau doar il iubesti si compensezi prin asta lipsa de idealitate?nu te lega la cap si nu fii obsedata cu ceva ce nu e bine pentru tine.nu te multumi.iti tin pumnii,draga>:D<
Flavia19
Postat pe 25 Mai 2010 06:27
De ce sa te chinui sa faci pe cineva sa te vrea cand poti sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze sincer si sa te vrea langa el?
Cu cat vei incerca sa te dai mai mult peste cap ca sa il impresionezi, cu atat va fugii mai repede, pentru ca barbatilor le place sa fie ei cei care sa alerge dupa "prada", se simt atrasi de respectul de sine al unei femei.
In locul tau nu as mai accepta rolul de amanta, daca nu vrea o relatie i-as respecta dorinta, si daca intr-adevar are ceva pentru tine, isi va da seama ca nu vrea sa te piarda si se va schimba singur, daca nu asta e, inseamna ca atat a fost sa fie. Intotdeauna e loc de mai bine.
bad_witch
Postat pe 25 Mai 2010 13:57
De la: Eliza_T, la data 2010-05-24 12:47:28.pt ca ne intelegem super bine...ne potrivim in toate punctele de vedere..


si la pariu ca punctele astea de vedere sunt doar ale tale!
si daca va intelegeti atat de bine..de ce v-ati despartit?
a stiu de la prea mult bine,nu?

De la: Eliza_T, la data 2010-05-24 12:47:28cum in viata mea nu am mai patit asa cu un barbat....pt inceput as vrea sa se indragosteasca de mine...sa ma iubeasca...sa ma vrea langa el mereu....


cum spuneam sunt doar dorintele tale..si el te vrea doar pt sex..da tu tot nu te prinzi!
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 14:05
De la: one_size, la data 2010-05-25 14:05:11
De la: Eliza_T, la data 2010-05-24 12:47:28.pt ca ne intelegem super bine...ne potrivim in toate punctele de vedere..


si la pariu ca punctele astea de vedere sunt doar ale tale!
si daca va intelegeti atat de bine..de ce v-ati despartit?
a stiu de la prea mult bine,nu?

De la: Eliza_T, la data 2010-05-24 12:47:28cum in viata mea nu am mai patit asa cu un barbat....pt inceput as vrea sa se indragosteasca de mine...sa ma iubeasca...sa ma vrea langa el mereu....


cum spuneam sunt doar dorintele tale..si el te vrea doar pt sex..da tu tot nu te prinzi!


nu sunt copil ca sa cred ca sunt punctele mele...ci si din punctul lui de vedere...chiar cu gura lui imi zicea si se mira si el...in fine....
Eliza_T
Postat pe 25 Mai 2010 16:32
iar pentru restu..daca credeti k nu sunteti in stare de un sfat din suflet mai bn lasati-o balta..o persoana nu apeleaza de bine ce ii este..si nu are nevoie de rautatile voastre sau bataia de joc..incearcati sa va puneti in lokul persoanei in problema si apoi dati sfaturi..


Lol...vream sa spun si eu neste dealea,da m-a speriat tanti asta,tare de tot frate m-a speriat!Heeeeeeeeeeei,stupid,ai auzit de notiunea:drept la replica?Dar de exprimare libera?Fiecare spune ce simte,cum simte si ce crede de cuviinta!Accepta "draga",noi suntem majoritatea,avem ceva de spus si o facem,nu avem nevoie de permisiunea ta sau a altora ca tine ce se cred miezu din nuca pe aci!

Ps: Eliza, lupta cu toate fortele pt ce-ti doresti,parerile vor fi mereu pro si contra,doar tu sti cum stau cu adevarat lucrurile intre voi,calculeaza pretul,ia in considerare riscurile si treci la fapte.Nu e suficient sa ne dorim ceva,trebuie sa acctionam in conformitate cu ce ne dorim!Fi pozitiva,daca pleci cu un astfel de start ai numai de castigat!Mult succes!
Adellin
Postat pe 31 Mai 2010 09:42
De la: Eliza_T, la data 2010-05-23 17:01:27Buna...
As dori sa stiu parerea voastra....
Dupa ce ai fost ceva timp cu un barbat...te desparti de el..dupa aia va impacati ...insa nu pare serioasa relatia....un fel de prietena buna si "amanta"....dupa parerea voastra...ce poate face o femeie ca sa il cucereasca pe acest barbat sa-l faca s-o ia de nevasta?


la ce dracu,;lasa-l amant
Celia_29
Postat pe 31 Mai 2010 09:52
draga mea....daca e cu 11 ani mai mare decat tine... si daca va fi sa fiti impreuna....crede-ma ca peste inca 11-15-20 de ani...o sa-ti cauti un altul mai tanar tot cu atatia ani.

nu te increde prea mult in fortele lui mentale si psihice din momentul acesta...pentru ca el acum este in deplinatattea tuturor potentelor lui...mai ales cele intime...insa peste ceva timp acestea dispar treptat dar sigur

gaseste-ti pe cineva de care sa fii sigura ca te va putea satisface din toate punctele de vederesi in urmatorii 20 de ani cel putn...poate chiar pe cineva de varsta ta...

si crede-ma ca e un sfat foarte sincer
.
kudika105225
Postat pe 31 Mai 2010 09:56
De la: Eliza_T, la data 2010-05-23 17:01:27Buna...
As dori sa stiu parerea voastra....
Dupa ce ai fost ceva timp cu un barbat...te desparti de el..dupa aia va impacati ...insa nu pare serioasa relatia....un fel de prietena buna si "amanta"....dupa parerea voastra...ce poate face o femeie ca sa il cucereasca pe acest barbat sa-l faca s-o ia de nevasta?


Ca sa l cucereasca " o femeie nu trebuie sa faca nimic fortat , din contra trebuie sa fie mai distanta cu el si sa -l mai refuze din cand in cand , sa nu i mai dea atata importanta si mai cunoasca si alti indivizi ca sa nu emane disperare si dependenta fata de un " unic mascul " care e interesat de ea in momentul ala . Dupa ce stii ca mai ai cel putin 2 " potentiali pretendenti " indragostiti de tine , il privesti mai lejer pe acest " nene" al visurilor tale de acum.

In orice caz ai numai de castigat daca te distantezi de el : daca te iubeste, vine dupa tine si te cauta si gaseste modalitati sa fiti impreuna pe termen mai lung .
Daca nu te iubeste asa cum crezi tu , nu te cauta si nu insista, si relatia se pierde dAR! ai economisit timp pretios din viata si din tineretea si energia ta pentru o relatie cu cineva care te iubeste cu adevarat!
Multa bafta!
kudika052198
Postat pe 2 Iunie 2010 14:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zozo 9 De la: pickard 11 Noiembrie 2010 08:43
Trecutul afecteaza viitorul 19 De la: dragomir_gabi 28 Octombrie 2009 10:17
ce o fi in mintea lui ? 20 De la: kudika428300 1 Septembrie 2011 12:20
eu 21 de ani, el 20 19 De la: adyna2905 20 Ianuarie 2011 12:33
De ce vorbesc barbatii despre relatiile lor cu alte femei? 5 De la: anastasia_m 21 Septembrie 2010 18:54