Setari Cookie-uri

cu ce ne imbracam la un picnic cu colegii de servici?

buna tuturor.....ma ajutati si pe mine....in 2 saptamani voi merge la un picnic. Evenimentul e organizat de firma unde lucreaza sotul meu si acolo vor fi toti colegii lui si toate colegele, si eu sunt disperata ca nu stiu cu ce sa ma imbrac...e pe 5 iulie, la iarba verde vom merge.....intr-o tabara la buzau....vom sta 1 zi..vom face gratare.....dar ce este naspa e ca e prima data cand o sa dau ochii cu toti, pe majoritatea ii cunosc, dar ma rog vor fi si sefiii...ufffffffffffffffffff
cu ce sa ma imbrac?..o sa fie si cald...e aiurea...si nu vreau sa mearga singur
ma ajutati va rog...?..
a... am 1, 55 m inatime vreu 49 de kg, sani normali....funduletul cam maricel si picoarele putin grosute.....si nu am burtica.
oana455080
Postat pe 25 Mai 2010 16:45
Pentru ca ai zis ca ai funduletul mai mare, recomand un pantalon negru. Spui ca mergeti la picnic la iarba verde, deci nimic elegant, tendinta ar trebui sa mearga pe lucruri comode, gen trening, blugi, adidasi. N-o sa mergem pe tocuri cui la iarba verde ca sa se infiga in pamant, nu?
Machiaza-te frumos, nu prea exagerat pentru ca o sa fie pe timp de ziua si fi tu insati. Daca esti relaxata totul va fi ok. Chiar si sefii sunt oameni, nu?
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 16:52
De la: kudika185400, la data 2010-05-25 16:52:33 Pentru ca ai zis ca ai funduletul mai mare, recomand un pantalon negru. Spui ca mergeti la picnic la iarba verde, deci nimic elegant, tendinta ar trebui sa mearga pe lucruri comode, gen trening, blugi, adidasi. N-o sa mergem pe tocuri cui la iarba verde ca sa se infiga in pamant, nu?
Machiaza-te frumos, nu prea exagerat pentru ca o sa fie pe timp de ziua si fi tu insati. Daca esti relaxata totul va fi ok. Chiar si sefii sunt oameni, nu?

Ceva asemanator as alege si eu. Pantaloni negri evazati jos sau blugi, gen bootcut (nu aia care stau lipiti ca ciorapii;-) , un tricou sau o bluzita din in, niste saboti sau Flip-Flops (exista si modele mai "elegante" si sofisticate) .Mie imi place sa merg prin iarba desculta Un plus al hainelor de culoare inchisa este ca nu se vede imediat daca te-ai murdarit din greseala, fie ca te-ai asezat pe iarba sau te-ai stropit cu ceva.
Accent as pune pe o manichiura si pedichiura impecabila si niste accesorii dragute cum ar fi cercei, bratara sau margele. Dar sa fie "simple" si cu gust. Principalul este sa te simti bine in lucrurile alese.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Mai 2010 17:21
... sau o rochita de bumbac cambrata pe talie, lunga pana la genunchi si, daca e posibil, nu prea decoltata. In picioare slapi mai rasariti sau sandalute joase, comode.
Desi, am impresia ca-ti faci prea multe griji, o sa vezi tu cand ii vezi pe ceilalti cum s-au imbracat. Am mai fost si eu pe la picnicuri organizate de companie si, doar daca sotul tau are o pozitie importanta vei fi scrutinizata de ceilalti.
kitty_krieger
Postat pe 25 Mai 2010 18:02
ms mult pt slafuri....dar daca e cald...pot sa pun pantalon scurt?
oana455080
Postat pe 26 Mai 2010 16:32
merci pentru sfaturi....cam are functie...si marea mea durere este ca firmele la care lucrez eu si el sunt cam concurente de aceea ma dau atat de mult peste cap...stiu si eu ca la iarba verde nu trebuie elegant....dar uuufff..imi trebuie ceva simplu si de bun gust...maine merg la cumparaturi.ce am in dotare nu ma multumeste. voi fi eu cu toti ai lui...nu el cu ai mei..daca erau colegii mei era mai simplu.pupici
oana455080
Postat pe 26 Mai 2010 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atelierul de croitorie Rene Gueritee - haine personalizate 1 De la: kudika074672 14 Octombrie 2009 12:48
caut croitoreasa 1 De la: retouche 16 Noiembrie 2011 14:21
Haine Ieftine 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:20
ce sa port dak sunt ff slaba? 43 De la: danytza 2 Octombrie 2014 20:25
help plssss!!! 2 De la: dark_princes 27 Septembrie 2009 09:26