Setari Cookie-uri

il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!!

Problema este la el nu la tine.Esti normala din toate punctele ......el ar trebui sa-si controleze excesul bineinteles daca si poate.Ar mai fi ca te doreste mult si este pasional ,dar totul are o limita .
Parerea mea!
kudika169687
Postat pe 12 Iunie 2010 23:52
anemma2002
Postat pe 13 Iunie 2010 02:36
cel mai bine intreabal pe el ce doreste in continuare ,sa stati in pat si sa va certati este pierdere de timp .mergi dincolo putin lasal sa si-o frece putintel si dupa fai o felatie o sa fie echipa mult mai sudata te asigur.
adi_blue
Postat pe 13 Iunie 2010 08:12
Intr-adevar ai o problema,te plictisesti repede,si nu mai ai chef.Dar incearca un preludiu mai lung,atata-l mai mult,alinta-l,mangaie-l,si nu -l lasa sa treaca mai departe decat dupa ce crezi u ca numai poate.Dupa un an si junatate de relatie,nu are cum sa fie ca inainte,oricat de mult ai incerca,eu de ex am o relatie de 6 ani,eu am 25 ani,el 27,si nu o mai facem atat de des ca inainte,dar cand o facem este la fel de intens ca in prima zi,nimic nu s-a schimbat,totul depinde de voi doi,incercatzi sa veniti cu ceva nou,cumparati-va jucarioare,nebuneli din astea,incercatzi ceva nou si sigur o sa-ti placa ceva si u o sa vrei mai mult,vb si cu el,incearca sa-i explici ce simti,fara comunicare,fara sa-i explici ce se intampla cu u,il faci pe el sa se duca cu gandul in alta parte,iti urez succes si daca iti e mai bine da-mi si mie un semn,te pup.
swedeza
Postat pe 13 Iunie 2010 08:35
Daca iei anticonceptionale, sa stii ca ele sunt cauza absentei libidoului la tine. Mi s-a intamplat si mie, iar dupa ce am ales o alta metoda de contraceptie...fugea el de mine.
vero_u
Postat pe 13 Iunie 2010 08:39
daca l-ai iubi.....o ora, uneori ti se parea putin......................
cristiana_T_
Postat pe 13 Iunie 2010 09:04
esti sigura ca-l iubesti? sau cumva e obisnuinta la mijloc care iti da impresia ca iubesti?!...
oamenii,in viata de cuplu ar trebui sa se potriveasca din majoritatea punctelor de vedere,mai ales sexual...sexul e destul de important in cuplu si trebuie inteles ca-atare de ambii parteneri
incearca sa ii spui cam ce te deranjeaza si cauta solutii sa-ti imbunatatesti ideeile legate de sexul cu el,doar e parteneru tau de 1 an jumatate...adica pana acum ai supravietuit...probabil o solutie va fi preludiul asortat cu diverse jocuri incitante cum sunt un bol de capsuni cu frisca,o cutie de finetti pe care tu o vei savura de pe corpul sau,sa nu exagerezi cu imprastiatul ciocolatei pt ca va fi foarte lipicios pe urma :D si ai grija sa nu pui pe unele zone :D
astept sa-mi spui daca ti-au folosit la ceva ideile mele
sexul e frumos cand aman2 se simt bine si cel mai important nu se face din obligatie ci din placere,dorinta...,
take care girl!!!
Vickyutza
Postat pe 13 Iunie 2010 09:29
De la: ligiapop19, la data 2010-06-12 09:11:00Draga mea, ti-ai raspuns singura. Voi FACETI TOTUL IMPREUNA! Este UNIVERSUL tau! Nu AI PRIETENE!
CUM SA TI SE FACA DOR DE EL?
In stilul acesta, iti mai dau maxim 6 luni de relatie.
Centreaza-te pe TINE, nu pe el. Nu stiu cati ani ai, la a cata relatie esti, backgroundul si asa mai departe, dar nu ai cum sa simti dorinta fata de @tatal@ tau. Voi sunteti mai mult cei mai buni prieteni. Stai doua, trei zile, o saptamana, departe de el, cauta-ti hobby-uri, lucruri pe care sa le faci complet singura, autoeduca-te...
Un barbat nu va iubi o femeie lipici, care nu poate poate fi la fel si singura, care depinde de el. Cu atat mai putin, tu nu vei fi atrasa de unul cu care esti tot timpul in contact



unele au prea mult si nu le convine, dreptate e asta?

din cate stiu eu, in pat te duci cu iubitul, nu cu prietenul
marierose
Postat pe 13 Iunie 2010 10:58
Buna,din pct meu de vedere esti ok atat timp cat te simti bine si ai un orgasm ..faptul ca tu nu poti mai mult si te multumesti doar cu o partida nu este nimic rau..nimeni nu este in masura sa te critice..sfatul meu este sa stai de vb cu el deschis si sai spui ce te nemultumeste...iar el dacate iubeste cu siguranta te va intelege ca asa este felul tau..o data si bine
emma_doll
Postat pe 13 Iunie 2010 11:48
De la: kudika172956, la data 2010-05-31 13:16:06am o relatie cu un tip de 1 ani si jumatate. il iubesc foarte mult,facem orice impreuna,totul se invarte in jurul lui....nu am prietene(pt ca toate s-au dovedit s fi orice altcv dar nu si prietene), asa ca m-am atasat foarte mult de iubitul meu,el fiind la ora actuala,prieten,frate,confident,iubit si chiar tata! ne intelegem de minune,vorbim oare in sir la telefon,iar uneori raman la el acasa. aici incepe chinul ca s zik asa...: totul este bine si perfect pana in momentul in care el incepe sa se apropie de mine,evident in cel mai frumos mod posibil pentru a urma ceea ce este normal sa faca 2 oameni intr-o relatie,desi ma atrage enorm de mult si il iubesc ..... ii raspund la provocari,se intampla uneori chiar s am chef si sa imi placa dar nu prea mult timp.mie mi se pare ca el are o probleme si ca vrea prea mult.adik pt mine,daca trece o ora si noi tot ne aflam in pat,este strigator la cer! desi el ar mai vrea. totul este bun si frumos pana in momentul in care am avut eu un orgasm...dupa,nici daca vreau nu mai pot face nimik,incerc s fac cv de dragul lui dar...nu pot!si de aici incepe cearta si multe suspiciuni ale lui in legatura cu apetitul meu destul de scazut,desi mie mi se pare ca sunt in regula si 30 de minute sunt suficiente. va rooooog mult,da-ti si voi o parere,ajutati-ma intr-un fel.


dar e normal, asa se intampla si la noi. dupa un orgasm ea nu mai poate. asa ca ne linistim amandoi si data viitoare ramane celalalt dator. de ce certuri? acum nu stiu ce sfat sa iti dau, conectati preludiul la sexualitatea voastra. noi incepem uneori fara pentru ca ea sa fie la nivelul meu. alteori preludiul are 90% din timp. in fine, el ajusteaza durata partidei adica va aduce la acelasi nivel de excitare.
leo_
Postat pe 13 Iunie 2010 12:04
De la: inaflorea, la data 2010-06-08 10:01:51eu sincer, nu prea am inteles o iota....adica tu nu vrei sa faci sex cu el? ha? dami-l mie.... sa faci sex cu persoana draga e ceva.....mai, mie nici trei ore nu imi ajung, nu zic de o noapte intreaga,ok, excludem zilele aglomerate cand suntem obosititi.....dar asa....hello,domnisoara...daca vrei un tatik doar,cauta in alta parte, nu in iubitul tau si in plus, cel mai rau lucru e sa nu ai prietene...ei, na....toate s-au dovedit a fi....aham, sau poate tu ai ales pe cine nu trebuie....in fine...pierdre de timp, desparte-te de el si lasa pe alta sa-i satisfaca nevoile daca tu nu esti in stare...


wow 3 ore!!! asta da record la o femeie. nu am vazut pana acum....
leo_
Postat pe 13 Iunie 2010 12:11
parerea mea este atunci cand iti faci un prieten doar si nu ai ganduri serioase in privinta relatiei pt a croi un drum alaturi de el sau de ea nu se numeste prietenie se numeste aventura care poate lasain urma victime atunci cand aventura asta sau cum vrei so o numesti nare cum sa existe o Dragoste si Iubire adevarata este doar o inselaciune ( FALSA) eu nu pot sa inteleg de ce fetele cad asa de usor in plasa baietilor?relatia asta de " prietenie" pt mine inseamna un joc care pt multi oameni este periculos si lasa urme in viata oamenilor,ma intreb de unde atata rautate si stricaciune incape in sufletul unui om?daca te candesti cand erai mica cum te ingijea mama ta si tatal tau care sau sacrificat pt a te creste a dat totul pt tine doar sa te vada ca iti merge bine in viata tia dat o crestere buna a investit tot ce a avut iar cand sa isi vada roada munci pe care parinti tai au facuto pt tine tu sa te lasi influentata de prieteni chiah de prietenul tau sa isi bata joc de tine de a intretine o relatie de scurta durata care nu isi are locul eu spun ca imi pare rau de tine da aduci o rusine parintilor tai iti bati joc de tine apoi de parinti eu nu vad un lucru frumos din punctul asta de vedere.poti sa vb cu un baiat chiar si 10 ani si sa existe asa cum ai sp "Dragoste si Iubire"si nu sunteti fericiti in launtrul vostru si exista certuri ne intelegeri (ca el vrea sa petreaca cu tine mai mult in pat) atunci eu va sp ca voi doi inca nu stici ce inseamna ciata asta ce reprezinta pt voi.Viata asta nu se rezuma gata am un prieten si fac ce fac cu el dorm cu el intretin o relatie si gata incep sa visezi si sa iti faci iluzi ca vai doamne ce bine e.Iti sp o intrebare ce folos are daca ai avea bogatiile lumii daca sti ca maine nu mai traiesti,unde tiai petrece restul vietii,de ce sa iti ratezi o cariera in viata pt cateva min de "Dragoste"?ce ar fi ca tu sa iti faci o analiza si sa te uiti in dreptul tau si sa te intrebi : cine sunt de fapt si ce vreau de la viata? Nar fi mai frumos ca viata ta sa vie o viata de care D-ZEU sa se bucure de ea si sa iti ajute atunci cand iti este greu,nai vrea ca D-ZEU sa iti dea un baiat bun cu care sa te poti intelege bine si sa fie o armonie frumoasa sa te poti casatori si dupa casatorie sa aveti o familie fericita?ce ai spune tu daca copii tai ar face acelas lucru pe care il faci tu,cum te-ai simti tu?nu vrei ca parinti tai sa fie fericiti pt ca a cresut o fata frumoasa cu un caracter frumos si care nu ia facut de rusine si sa pastrat curata si sa te laude sa fie mandri de rodul munci lor?sau preferi ca parinti tai sa regrete si sa planga si tu la fel pt ceea ce tu faci si sa vina necazul peste voi?Eu cred ca ori ce parinte si ori ce copil vrea ca parinti lui sa fie mandri si copilul sa fie mandru de parinti lui pe care D-ZEU ia dat.Inchei si vreau sa iti dau un sfat daca nu exista D-ZEU in viata voastra si dragostea LUI D-ZEU in inimile voastre nu are rost sa mai continui relatia asta.Te sfatuiesc ca pe o sora de a mea ridicati privirea inspre D-ZEU si ceri sa vina in viata ta EL ca si D-ZEU iti poate pune in inima ta tot ceea ce iti lipseste si ai nevoie si nu uita ca D-ZEU TE IUBESTE si te asteapta cu bratele deschise ca tu sa ii predai viata LUI D-ZEU si el te va binecuvanta.Iti multumesc ca ai avut rabdare sa citesti mesajul.D-ZEU sa iti ajute cu respect Florin
cfs_cfs2001
Postat pe 13 Iunie 2010 13:28
Mie mi se pare un pic de egoism. Tu ti-ai satisfacut pofta (intr/un timp rezonabil, zic eu) si daca el nu termina in timp util.... treaba lui.
Uite de aia aproape toate personajele din vechiul testament aveau mai multe sotii si concubine oficiale.
De aia in perioada interbelica existau atatea bordeluri legale si se considera ca, mergand la bordel, sotul nu isi insela sotia.
kudika083706
Postat pe 13 Iunie 2010 13:42
Sa va despartiti pt pat nush dak are sens, pt k restul vietii nu ti-l petreci in pat. Ideea k si ca nu stii daca gasesti altul mai bun din celelalte puncte de vedere. Dar sincer, niciodata nu mi-a placut in pat decat cu baiatul pe care il iubesc cu adevarat, si acela a fost doar unul, actualul. si consider k am avut noroc sa dau peste el. daca nu esti genul care sa tot incerce pana da de ala bun...mai bine ramai cu el. daca nu ti-e frica ca nu o sa mai gasesti unul la fel de bun ca el, dar bun in pat, pastreaza-l. Sexul e ff important (si grozav!!! ) dar alege si u ce vrei...stabilitate sau pasiune. pt ambele iti trebuie muult noroc!

Succes, si...decizia e numai a ta.
pisik_chrys
Postat pe 13 Iunie 2010 13:46
Draga mea, cum nu ai prietene? Adica toata viata ta se intarte in jurul lui? Ti-ai pierdut identitatea, traiesti pentru el. Cred ca ar fi bine sa fii independenta, sa cunosti cat mai multa lume, sa auzi si alte pareri despre viata. El este intregul tau univers, lucru care nu este ok pentru o relatie. Fiecare dintre parteneri trebuie sa aiba viata lui.
El tatal tau? Cum poti spune asta? Pai si atunci te miri ca nu poti sa faci dragoste cu el? El ar trebui sa fie in primul rand pentru tine iubitul tau. Schimba=ti atitudinea fata de sex, poate fi la fel de placut sa faci sex 2 ore, asta daca iti place, iti spun din experienta. Nu exista sa nu iti placa decat daca ceva nu este bine intre voi. El nu stie sa te stumuleze destuld e bine, preludiul este foarte scurt, si exista lipsa de comunicare intre voi legat de ceea ce sa place si ce nu va place.Citeste articolele mele pe siteul relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 13 Iunie 2010 14:15
In cazul tau, in cazul vostru este evidenta lipsa unei educatii erotice. Aceasta lipsa este o caracteristica generala a zilelor noastre, majoritatea cursurilor de educatie sexuala se axeaza pe prevenirea sarcinii si nu pe armonia vietii intime.
Ceea ce relatezi tu este UN PARADOX! In zilele noastre sunt rari babratii care pot sa faca dragoste o ora fara sa ejaculeze. Si aceste exemplare SUNT FOARTE VALOROASE!!!
Faptul ca tu spuneai ca ai avut odata orgasm si ca dupa aceea nu mai aveai chef de nimic, inseamna ca esti o femeie atipica. In materie de erotism, FEMEIA POATE SA AIBA MAI MULTE ORGASME, UNUL DUPA ALTUL, FARA A SE SIMTI EPUIZATA SAU LIPSITA DE CHEF!!! Nu numai ca asa spun tratatele orientale de erotica dar astfel de femei am intalnit eu pana acum, FARA EXCEPTIE!
Referitor la cazul vostru in special, eu cred ca e vorba si de o anumita incompatibilitate, totusi.
Si, din cat se citeste printre randuri, tu AI O EXPERIENTA DE VIATA APROAPE NULA! Daca ma insel, te rog sa-mi spui. Nu cumva acesta este primul tau barbat?
Daca vrei sa mai acorzi o sansa acestei relatii( tu hotarasti) e bine sa cauti sa-ti amplifici libido-ul in mod natural, cu produse naturiste. iti pot recomanda un produs( desre care mi-a vorbit o cunostinta in termeni foarte elogiosi) de la Santo Rafael. Numele sau este: Afrodit forte( sau cam asa ceva) si este o combinatie de plante cu efect afrodisiac armonios in miere de albine. Gustul nu poate fi decat placut, plantele sunt toate din cele pe care le gasesti pe la Plafar( adica nu sunt chestii din alea "etnobotanice" sau cine stie ce alte trasnai), eu nu vad de ce n-ai incerca...
Si daca nu merge nici asa, vezi tu pe urma ce e de facut.
Numai bine.
TangoFeliz
Postat pe 13 Iunie 2010 14:28

stai sa ma ridic de jos de atata ras
esti culmea...
Eu nu inteleg nimic... il iubesti.. te atrage.. dar nu-l vrei? wtf? Tu sigur nu-l iubesti...altfel ai vrea sa stai in pat cu el toata ziua si toata noaptea. :| Eu personal de abia astept sa fiu cu iubitul meu, il ador, il doresc all the time... coz... cooooz... i love him :| .. ceea ce clar la tine nu era cazul xD.
falloutgirl
Postat pe 13 Iunie 2010 14:57
nu il iubesti suficient de mult. din experienta iti spun ca partea sexuala se dovedeste a fi cea mai importanta, daca l-ai iubi si l-ai dori si tu la fel de mult ar veni de la sine dorinta de a continua, chiar daca tu ai finalizat placerea printr-un orgasm, cand vei intalni acea atractie si pasiune, ce nu poate fi descoperita prin cuvinte, vei intelege.
KIKI2933
Postat pe 13 Iunie 2010 16:43
De la: leo_, la data 2010-06-13 12:11:42
De la: inaflorea, la data 2010-06-08 10:01:51eu sincer, nu prea am inteles o iota....adica tu nu vrei sa faci sex cu el? ha? dami-l mie.... sa faci sex cu persoana draga e ceva.....mai, mie nici trei ore nu imi ajung, nu zic de o noapte intreaga,ok, excludem zilele aglomerate cand suntem obosititi.....dar asa....hello,domnisoara...daca vrei un tatik doar,cauta in alta parte, nu in iubitul tau si in plus, cel mai rau lucru e sa nu ai prietene...ei, na....toate s-au dovedit a fi....aham, sau poate tu ai ales pe cine nu trebuie....in fine...pierdre de timp, desparte-te de el si lasa pe alta sa-i satisfaca nevoile daca tu nu esti in stare...


wow 3 ore!!! asta da record la o femeie. nu am vazut pana acum....



n-ai gasit pt ca nu ai cauutat!!ei na mai rau e la barbati ca la 3 ore cam greu sa ajunga!!
valentinacristina
Postat pe 13 Iunie 2010 19:16
Eu iti spun ca nu exista oameni care nu se potrivesc la pat, ci exista oameni care nu comunica!!Daca veti sta de vorba FRUMOS.....totul se poate rezolva!! Nu trebuie sa apelezi la despartire!!!E o prostie sa te desparti!!!!!!Ai face o greseala din punctul meu de vedere!
djordjeta
Postat pe 13 Iunie 2010 19:32
Sa nu bagi in seama persoanele care te pun la zid si te intreaba daca il iubesti...pt ca nu au inteles nimik din ce ai povestit... deci faptul k pentru tine sunt suficient 30 min iar el are nevoie de mai mult timp iti recomand sa te "joci" cu el inainte de actul propriu-zis,si ai sa vezi k va fi ok totul ,multa lume face asta ... tocmai pt ca fiecare(baiat sau fata) are nevoie de un anumit timp in intimitate....oricum cred ca ati vb pe tema asta destul asa ca treceti la fapte ! :) bafta!
Creata24
Postat pe 13 Iunie 2010 20:01
cei mai frumos si placut nu reusesti inseamna ca nul iubesti sincer si adevarat nicu din buc
kudika081114
Postat pe 13 Iunie 2010 20:47
De la: valentinacristina, la data 2010-06-13 19:16:25
De la: leo_, la data 2010-06-13 12:11:42
De la: inaflorea, la data 2010-06-08 10:01:51eu sincer, nu prea am inteles o iota....adica tu nu vrei sa faci sex cu el? ha? dami-l mie.... sa faci sex cu persoana draga e ceva.....mai, mie nici trei ore nu imi ajung, nu zic de o noapte intreaga,ok, excludem zilele aglomerate cand suntem obosititi.....dar asa....hello,domnisoara...daca vrei un tatik doar,cauta in alta parte, nu in iubitul tau si in plus, cel mai rau lucru e sa nu ai prietene...ei, na....toate s-au dovedit a fi....aham, sau poate tu ai ales pe cine nu trebuie....in fine...pierdre de timp, desparte-te de el si lasa pe alta sa-i satisfaca nevoile daca tu nu esti in stare...


wow 3 ore!!! asta da record la o femeie. nu am vazut pana acum....



n-ai gasit pt ca nu ai cauutat!!ei na mai rau e la barbati ca la 3 ore cam greu sa ajunga!!


ei as, oricine ajunge daca stie cum sa lucreze. ca barbat trebuie sa nu te aprinzi prea tare la inceput, sau sa calibrezi preludiul ca sa iti treaca starea de excitatie din prima jumatate de ora. dupa, e simplu. adevarul e ca, da, nici nu am cautat. sunt multumit cu ce am.
leo_
Postat pe 13 Iunie 2010 21:46
de tine cine si-a batuta joc si ti-a zis ca a vut 3 org in 30 min??stii cumva cand dimuleaza o femeie?:P
lavinia_lvl
Postat pe 13 Iunie 2010 21:48
Spui ca iti este de toate: prieten cel mai bun, frate, confident! Iti petreci timpul numai cu el! Deci MISTERUL s-a cam dus! Ar trebui sa mai iesi si cu alti prieteni sau prietene! Poate ca ce e prea mult striga! Poate ar trebui sa ti de faca dor de el! Eu cred ca e vorba de obisnuinta! Eu sunt cu sotul meu de 6 ani, il iubesc, dar recunosc ca nu mai am asa chef de sex asa cum era inainte; la noi mai este si altceva: avem un copil, deci lucrurile stau altfel!
Dar, ca si la tine poate ca obisnuinta sau mai bine spus rutina omoara cheful!
Incearca si tu sa o faceti in alte locuri decat asa cum sunteti obisnuiti, creati atmosfera, sau dimpotriva deveniti spontati!
Bafta!
P.S. Nu-l mai face centrul universului ca nu este!
alina_miculschi
Postat pe 14 Iunie 2010 10:52
Nu il iubesti.
Esti indragostita de dragoste ai nevoie de iubire .Chiar daca tii la el nu este barbatul potrivit .Intr-o zi v a veni si omul potrivit.
Nu te supara pentru cuvintele reci care iti vor parea neadevarate si nedrepte.Iti scrie o femeie care a fost in situatia ta.
Sa fii fericita .Niciunul din voi nu este vinovat.
kudika056836
Postat pe 14 Iunie 2010 11:23
Oauuu ...unde spuneai ca l-ai gasit ???Daca vrei facem schim, pe al meu il tine 5 minute
roxybarbu
Postat pe 14 Iunie 2010 12:11
draga , parerea mea este una singura ....iubitul sa-ti fie ( iubit ) nu tata , iar amic nu se pune nici macar problema atunci cand sunteti in pat
ar fi bine sa stai o zi fara el si sa te gandesti bine de ce il vrei langa tine zi de zi
iar daca nu te duce gandul la cat de sexi este la ce ti-ar place sa faci cu el in pat ...inseamna ca nu -l vezi decat ca pe un amic , ori tata
si asta da de gandit ...nu crezi? deci comunica dupa ce te gandesti ce vrei de fapt de la el si poate o sa ramana o prietenie frumoasa in urma ...ca de iubiti nu cred ca vba fi vorba peste ceva timp intr-o relatie potrivirea sexuala conteaza mai bine de 70 %...iar acest procent la voi lipseste cu desavarsire ...deci in concluzie ....cauta alt partener de pat ca de nu va cauta el
kudika099277
Postat pe 14 Iunie 2010 12:52
pt pysic chrys sau ceva asemanator! FOARTE FRUMOS GANDIT! felicitari!,,,,nu tu petreci toata viata in pat(adica facand sex)...sunt alte lucruri poate la fel de minunate...precum sexul!si in fond fidelitatea ambilor parteneri conteaza cel mai bun..restul se ajusteaza pe drum! bafta multa..
silvia_nivin_yahoo_com
Postat pe 14 Iunie 2010 13:16
pt pysic chrys sau ceva asemanator! FOARTE FRUMOS GANDIT! felicitari!,,,,nu tu petreci toata viata in pat(adica facand sex)...sunt alte lucruri poate la fel de minunate...precum sexul!si in fond fidelitatea ambilor parteneri conteaza cel mai bun..restul se ajusteaza pe drum! bafta multa..
silvia_nivin_yahoo_com
Postat pe 14 Iunie 2010 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fantome, spirite sau praf ?!! 1 De la: diana1981 3 Septembrie 2010 17:46
tehnologie avansata sau... 4 De la: fericire___ 16 Mai 2009 23:05
A mai trecut un an... 19 De la: stiricaremerita 22 Ianuarie 2011 11:04
Paradoxul vremurilor noastre. 2 De la: 16 August 2015 16:06
CONCURS - VOTURI 1 De la: anca64 18 Iulie 2008 11:45