Setari Cookie-uri

il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!!

imi cer scuze pt greseli...am vrut sa scriu...nu ti petreci...si fideliatate e cea care conteaza cel mai mult!
silvia_nivin_yahoo_com
Postat pe 14 Iunie 2010 13:18
buna..am acceai problema,,si tind sa cred ca poate nu e iub asa cum ar trebsa fie,,am iubit si cu pasiune..si imi doream mereu sa fac,,fara sa imi dau seama de timp..dar acm..daca ai vreo adresa de mess,,,asa putem vb mai multe
simpatik87
Postat pe 14 Iunie 2010 13:44
al meu este dea_nyc
simpatik87
Postat pe 14 Iunie 2010 13:44
nici io nu inteleg nimic .
smallbaby250990
Postat pe 14 Iunie 2010 14:57
cred k eu sunt fata de care vorbeai ...:)):))

da ..deci u zici k nu prea ai chef ...dar totusi o faci ..
sincer cred k din lipsa u de prieteni si stand mereu cu el ai ajuns sa ai pt el un sentiment parental si dak il vezi si k pe un tata sg nu te intzelegi bn cu tatal u sau poate k chiar nu mai exista in viatza u si ai nev de o altfel de atentzie din partea unui baiat ..il idealizezi k pe un posibil tata,si stand asa treaba te intrebi "la ce mai e de folos si sexul, tata nu mi ar cere asta ..la fel nici un prieten...!!?" si uite asa scade interesul sexual. k sa va sintzitzi bn aman2 cred k ar fii bn sa te gandesti dak chiar il iubesti asa cum zici sau dak sentimentele de iubire k ptr un baiat s au schimbat in alt cv ....si dak e asa, inseamna k ai nevoie de o schimbare, de un nou partener ptr k actualul nu te mai atrage sexual decat il tzii pe prost de "vorbitor,confident,tata etc".

e inutil sa stai langa cnv sa pierzi timpul dak nu suntetzi implinitzi si nu va intzelegetzi practit se simte folosit ..el isi indeplineste toate rorurile de care ai u nev ..si cand itzi vine si u randu nu il satisfaci asa cum trebuie. ai grija k e pos sa isi caute pe alta cat de curand, ptr asi dovedi lui insusi k e bun si k poate. e mandrie barbateasca. gandeste te si analiseaza bn treaba k e pacat de timpul pe care l pierzi aiurea..poate k esti si tanara si e si mai pacat! distreaza te nu te mai imbatrani cu 20 de ani adaugatzi varstei pe care o ai ;)
raluca007
Postat pe 14 Iunie 2010 18:51
Ce faceti voi o ora-n pat porumbeilor ? Iar el ar mai vrea ???!!!

Pune-l sa-ti faca sex oral o jumatate de ora, pana se satura. Mai bate-l cu biciul inca 15 minute. Atata-l inca 10 minute. Iar in ultimele 5 minute demolati casa !!!

Daca mai vrea sa faceti sex baga-i pe gat fantezia cu biciul. Daca-i convine inca o ora de biciuri date pe buci... ma rog :))

A doua zi schimbati rolurile ! :)))
blueee
Postat pe 14 Iunie 2010 23:10
Salutare tuturor!
O sa fiu scurt in ceea ce zic. Nu sunt strain de site-ul asta doar ca citesc cand am timp si nu ma implic. Cel putin nu pana acum.
deci:
1. "il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!!" - de unde parerea asta a ta?
Il iubesti, dar nu intru totul. Cam asa suna ce ai scris tu. Intre voi deja e obisnuinta. Si barbatii au un apetit sexual ridicat de foarte multe ori. Daca tu faci asta doar de dragul lui sau din obligatie pt relatie si el te iubeste crede-ma ca iti faci faci rau tie mai mult decat lui. Pentru el asta inseamna o neimplinire in relatie. Si oricata rabdare ar avea, pana la urma o sa se indeparteze incet si o sa isi gaseasca pe altcineva care sa aiba ceea ce tu nu ai: placerea de a face sex. Si apoi o sa iti plangi singura in pumni. Invata sa te cunosti pe tine, sa iti vezi potentialul, educa-te, vorbeste cu el deschis despre ce iti place, ce nu iti place, de ce simti asa, etc si gasiti o cale de rezolvare.
2. nu ai prieteni/prietene... O alta mare problema.. Nu stii socializa. Nu stii cum sunt alte relatii asa incat sa o poti pretui mai bine pe a ta, sau din contra poiate ai vrea ceva nou si nu l-ai mai vrea pe el. Acum ca v-ati obisnuit asa, o sa fie greu sa puteti iesi din rutina asta. Orice schimbare o sa iti fie grea si tie, si lui.
SI conteaza felul in care faceti dragoste foarte mult. Preludiu, actul in sine, postludiu.... Toate au o importanta mare.
Dar in principiu iti repet ceea ce si altii ti-au mai zis aici: educa-te pe tine, cunoaste-te, fi implinita cu tine sa poti darui placere si altora.

Sa nu uit de faza cu "tata": am citit mai demult niste articole in care scria ca in relatii de multe ori o fata cauta un baiat care sa se incadreze in profilul tatalui ei, iar un baiat in profilul mamei lui. Daca o sa gasesc articolele o sa revin cu un link.

Pace!
vLd_nGreA
Postat pe 15 Iunie 2010 01:43
Draga mea, nu am stat sa citesc mai mult de 4 comentarii, ca n-am stare. Totusi, dilema ta ma baga-n sperieti! Femeie, du-te la un psiholog, un sexolog si mai vezi tu pe unde. Cum naiba sa ti se para pierdere de vreme asa ceva?! Atunci cand iubesti un barbat (ATENTIE! BARBAT! nu frate/sora/tata/pisica) iti doresti TU sa faci chestia asta, de cat mai multe ori ci cat mai mult fara sa ti se para pierdere de timp si fara sa te uiti la ceas din 3 in 3 minute. Ba mai mult, ai putea chiar sa darami ceasurile din casa in exercitiul functiunii. De asemenea, nu e musai sa stai o ora pe spate. Ai idee cate pozitii de-a dreptul savuroase au inventat oamenii? Iti recomand sa te documentezi nitel, ca poate nu mai ajungi sa te plictisesti in pat cu el. Cu putin noroc, nici nu vei mai ajunge la ceas! PS: Un iubit nu trebuie sa tina loc de frate/sora/tata/pisica. Nu zic ca nu trebuie sa te sprijine, sa te ocroteasca si sa te respecte. Dar unele lucruri nu le poti lua in totalitate de la el. Cum ar fi nevoia de prieteni sau sfat parintesc. Ca daca le aduni pe toate in el, da, ajungi sa te plictisesti in 30 min, ca poate intre timp, iti imaginezi ca faci dragoste cu pisica. E absolut normal ca sexul sa devina o corvoada cand persoana respectiva este vazuta la modul exagerat ca altceva. In concluzie, iesi in lume, fa-ti prietene (adevarate, ca sigur gassti si unele pe calapodul tau), mai suna-ti parintii din cand in cand iar pe el, lasa-l sa-si faca doar treaba de iubit. Mult bafta!
papalotl
Postat pe 15 Iunie 2010 02:59
Aici mai depinde si de felul lui de a te face sa te simti bine.Sunt multi barbati care nu stiu cum sa multumeasca o femeie la pat orcit sar stradui si invers.
kudika098645
Postat pe 15 Iunie 2010 07:09
Nu imi imaginam ca exista o femeie care isi iubeste partenerul si vrea sa faca dragoste cu el doar 30 de minute:( Eu cred ca tu nu il iubesti, ori nu sti ce vrei.Orice femeie care isi iubeste partenerul si are o relatie solida isi doreste sa fie cat mai mult timp cu persoana iubita, si crede-ma fata ca esti norocoasa cu un asemenea partener.Multe ar vrea sa fie in locul tau! Eu una pentru 30 de min nici nu m-as dezbraca
erika_enida
Postat pe 15 Iunie 2010 09:58
Scumpa mea, si eu am avut exact aceeasi problema. Cand m-am cunoscut cu prietenul meu a fost ceva nebunesc, faceam sex de cel putin 3 ori pe zi, aproape zilnic, oriunde. Era fantastoc si pentru mine dar mai ales pentru el. Dar dupa ce m-am angajat la un magahin de reviste unde se vand si ziare si am inceput sa citesc zilnic despre violuri, batai si pedofili, ajungeam acasa scarbita si numai de sex si tandreturi nu aveam chef. Iti spun toate astea ca sa incerci sa vezi in trecut un moment in care ai inceput sa nu mai vrei sa faci sex, iar daca nu a exista nici un moment in care ai vrut sa faci sex si relatia ta a fost dintotdeauna asa atunci gandestete ca viata e scurta si nu merita sa ti-o irosesti asa nici pe a ta nici pe a lui, poate nu v-ati gasit inca jumatatea si ar fi bine sa va dati o sansa sa o puteti gasi sau sa va gaseasca ea pe voi.
Acum sunt foarte bine cu prietenul meu. Am inceput sa ma las de citit ziare scarboase si mi-a revenit pofta de el. Pot spune ca nu ma mai satur de el. Cam asa ar trebui sa simti si tu daca il iubesti ca pe un iubit si daca te atrage. Numai bine si sa ne spui ce hotarare ai luat
nemeshcrina
Postat pe 15 Iunie 2010 10:17
Pana sa il cunosc pe iubitul meu actual nu am avut parte deact de rateuri in pat... sincer ar trebui sa fii multmita ca reusesti macar sa ai orgasm... eu nu stiam ce e aia pana l-am cunoscut pe iubitul meu... oricum, chiar si cu orgasm, daca nu ai chef nu ai chef si gata! Iti spun ca daca l-ai fi dorit cu adevarat ai fi vrut sa faci dragoste cu el non-stop! Eu asa vreau...si iubitul meu vrea si totul e bine si frumos...
bluevenus
Postat pe 15 Iunie 2010 10:43
De la: kudika098645, la data 2010-06-15 07:09:15Aici mai depinde si de felul lui de a te face sa te simti bine.Sunt multi barbati care nu stiu cum sa multumeasca o femeie la pat orcit sar stradui si invers.


aia pot sa invete, nu e deloc filozofie. problema e ca nici voi nu va pricepeti mai mult decat ei
leo_
Postat pe 15 Iunie 2010 12:53
dupa parerea mea sunteti toti pe dinafara. fata a spus ca dupa ce are orgasm nu mai poate continua iar el o preseaza. de unde pana unde ca nu se potrivesc? nu stiu ce ganditi voi dar multi nu aveti idee despre ce spuneti. problema lor e de comunicare si nu de potrivire. numai ca, citind ce scrieti aici imi dau seama ca oamenii care chiar sunt ok la pat ii numeri pe degete, iar asta e grav avand in vedere ca asta e datoria de baza a oricarui individ din orice specie, nu doar cea umana.

ne putem da seama de ce sunt oameni parasiti dupa prima partida.
leo_
Postat pe 15 Iunie 2010 12:59
Din cate se stie femeia dupa ce are orgasm isi cam pierde apetiul sexual, asta nu inseamna ca nu trebuie sa tinem cont de partener, exista preludiu si postludiu cine are parte de ele, dar atunci, cum spui tu ca exista atractie si iubire e imposibil sa simti ceia ce simti tu vizavi de .... ca el ar vrea mai mult si tu nu mai ai chef.Cand te potrivesti sexual cu partenerul si mai este si atractie si iubire nu simti niciodata ca e prea mult sau nu ai chef, simti o placere de a-i oferi lui placere pt ca il iubesti, toate astea trebuie sa le simti cu adevarat. O partida cu ntoate ingredientele preludiu, actul in sine si postludiu poate tine si mai mult de 2 ore, timpul se opreste in loc.
ninetta
Postat pe 15 Iunie 2010 15:28
Sunt de acord cu ninetta. cum adica dupa ce ai orgasm nu mai poti? si eu sunt femeie si dupa orgasm ma simt inca f bine si sa fim seriosi, el oricum a asteptat ca tu sa il ai, de ce nu ai astepta si tu ca el sa termine? de unde atata egoism? ai prefera sa termine inaintea ta, ca tu oricum nu mai vrei dupa ce ai orgasm? e prea bun pt tine si te plangi degeaba... daca ai pb mergi la doctor...daca ceva 'acolo jos' nu fct, nu da vina pe bietul om care nu face decat sa te astepte si sa iti dea orgasme. pierderea de timp esti tu pt el!!!!!!!!!!!!!
anemma2002
Postat pe 15 Iunie 2010 15:37
De la: anemma2002, la data 2010-06-15 15:37:41Sunt de acord cu ninetta. cum adica dupa ce ai orgasm nu mai poti? si eu sunt femeie si dupa orgasm ma simt inca f bine si sa fim seriosi, el oricum a asteptat ca tu sa il ai, de ce nu ai astepta si tu ca el sa termine? de unde atata egoism? ai prefera sa termine inaintea ta, ca tu oricum nu mai vrei dupa ce ai orgasm? e prea bun pt tine si te plangi degeaba... daca ai pb mergi la doctor...daca ceva 'acolo jos' nu fct, nu da vina pe bietul om care nu face decat sa te astepte si sa iti dea orgasme. pierderea de timp esti tu pt el!!!!!!!!!!!!!



deci stai un pic, exista femei care continua dupa si exista femei care pur si simplu devin prea sensibile si le deranjeaza. trebuie fiecare sa ne calibram cu partenerul.
leo_
Postat pe 15 Iunie 2010 16:15
bai fat-o u nu esti normala sa mor...ce vezi ma u in el??un tata...?wtf dude...nu deci sigur ceva e neregula cu tine
Suntprafcool
Postat pe 15 Iunie 2010 18:37
Leo, te stimez si citesc cu interes ce postezi, dar sa stii ca fiecare femeie are in zona aia tot atatea treminatii nervoase, adica milioane. So, in conditiile in care are un orgasm zona devine mai sensibila pt urmatoarele cateva minute, dar in fct de nivelul de excitatie (care cred ca la aceasta pers este destul de redus), placerea revine foarte curand, de aceea femeile sunt capabile de orgasme multiple , pt ca faza refractara este extrem de scurta, nu ca in cazul barbatilor, ei au nev de un repaus mai lung. Am spus si eu, au spus si alte femei cu aceleasi terminatii nervoase ca fata asta are o pb, de ordin fizic ori psihic, ceva tot e pt ca ''nu se leaga''. Dupa parerea mea e egoism, iubirea nu e atat de profunda precum sustine ea si de aceea nu apare relaxarea totala. Dar o sa-i dau un ''tip'' fetei asteia: draga mea, daca e cum sustii tu, ca nu mai suporti sa fii atinsa dupa orgasm, conveniti sa veniti amandoi in acelasi timp...te abtii pana el e aproape, apoi vii si imediat dupa vine si el...e greu sa te abtii si asta ne face sa ii respectam pe barbatii care o fac si se gandesc la placerea noastra, dar decat sa il lasi neterminat sau sa nu ai orgasm si sa ti se para o corvoada, incearca asa...ar putea fct. Iar daca el mai vrea inca o data mai tarziu, urmati acelasi procedeu. E un sfat, il urmezi daca vrei.
anemma2002
Postat pe 15 Iunie 2010 18:40
iubirea nu se masoara in cat timp dureaza actul sexual....sunt atat de multe moduri de a iubi....poti iubi si fara a face sex.daca iubesti cu adevarat si se intampla un accident si unul din parteneri nu mai poate face sex ,iar celalat decide sa ramana langa partener e un fel de iubire greu de inteles de cei din afara.si sunt multe altele.
ca tu ti-ai pus aceasta problema e un semn ca iti pasa si esti nesigura sau ai nevoie de suport,poate sa iti confirmi unele idei,ganduri,pareri.e o chestie de comunicare acum ...sunteti la inceput de relatie ca si cuplu si aveti ceva timp de relatie ca iubiti.este cred eu vremea intrebarilor,descoperirii.sa vedeti ce puteti accepta,ce nu,ce compromisuri sunteti dispusi sa faceti si ce nu....si decizia de separare face parte din iubire.nepotrivirea intr-un cuplu nu inseamna ca nu iubesti.pur si simplu trebuie sa acceptam ca sunt si persoane diferite de noi si ca le e bine asa cum sunt cum de altfel si noua,fiecaruia in parte ne place mai mult sau mai putin cum suntem.iubirea nu inseamna sa impui,sa ingradesti,sa limitezi.....(nu faci asta ,nu pleci acolo fara mine ,sau nu iesi nicaieri fara mine.ai voie doar aia aia si aia).daca iti este iubit/a,nu iti este si proprietate.nu avem drepturi depline asupra unei persoane.nu putem pune stapanire pe viata ,gandirea si simtirea cuiva.daca doua persoane,personalitati se potrivesc in gandire si simtire sunt suflete pereche,se simt ,se stiu aproape fara sa vorbeasca.sunt rare dar sunt.sunt perechi care se inteleg numai in gandire,altele numai in simtire,numai sexual....
legat de tot ce este el ptr tine...."tata"exclude....cu tatal tau nu poti face dragoste....iese din enumerare.e posibil ca de aici sa vina si problema in intimitate.poti face sex si cu un amic,prieten,iubit,confident....e posibil,dar niciodata cu tatal.
viata sociala este importanta...asa te plafonezi,tinzi sa te limitezi si sa crezi ca doar ce spuneti voi este corect.ascultand alte pareri,situatii,trairi,idei....te dezvolti,inveti.nu trebuie sa ai prietene foaaarte apropiate,sa iti stie si interiorul....si colegele de munca ,de scoala ....vecine,si de la ele poti afla ,comunica.
poate lipsa de afectivitate te-a adus in aceasta nebuloasa.poate ai nevoie de afectiunea lui,poate fi cel mai bun om in a-ti oferii asta.poate nici nu vrei mai mult acum.
este important sa traim dupa cum simtim ,nu putem impune cuiva sa simta altfel cum nici nu putem accepta sa simtim altfel.
iti doresc putere sa iti fie bine cu tine .........cu sau fara el,cu altul....important e sa iti fie bine cu tine
nestiuta
Postat pe 15 Iunie 2010 22:44
cel mai bine ii vorbesti deschis si ii spui care este problema si ca pentru inceput 30 min iti ajung si cu timpul ai sa vezi ca tu ii vei cere mai mult.ca sa mearga o relatie trebuie sa va spuneti offurile si problemele.asa ca cel mai bine ii spui ce simti tu. bafta si ai incredere ca totul se va rezolva
kudika058254
Postat pe 15 Iunie 2010 23:26
draga mea intr-o reletie este f inportant sexul,50% e foarte inportant poate s zica cine vrea ce vrea despre asta da iti zic 50% trebuie sa te inplici,eu cred c esti mai mika s daia nu simti nevoia,dar mai tarziu o sa simti si ai faceo s de 3 ori pe noapte pe putin,sigur esti la inceput toate am fost la fel dar cu timpul se dezvolta mai multi hormoni si o sa -ti creasca apetitul sexual asa k relaxeazate vb cu el s explicai care este situatia,s tine minte un lucru niciodata sa nu-i refuzi fara motiv,lasal sa te iubeasca chear dc u nu vrei prefate si o data ce incepe ai sa iti doresti s tu,s ca sa se consume mai repede actul scurteaza preludiul s preia u controlul,treci u deasupra,va termina mult mai repede te asigur pop
bafta
kudika113473
Postat pe 16 Iunie 2010 01:06
cel mai mult conteaza s partenerul dc nu te satisface corect s u nu il doresti =0,vb lu ninet foarte putini se nimeresc in pat,s eu mas da cu sania cu sotu meu dar nu am cum ne despart nulti km c as faceo s de trei ori pe zi
kudika113473
Postat pe 16 Iunie 2010 01:22
De la: anemma2002, la data 2010-06-15 18:40:44Leo, te stimez si citesc cu interes ce postezi, dar sa stii ca fiecare femeie are in zona aia tot atatea treminatii nervoase, adica milioane. So, in conditiile in care are un orgasm zona devine mai sensibila pt urmatoarele cateva minute, dar in fct de nivelul de excitatie (care cred ca la aceasta pers este destul de redus), placerea revine foarte curand, de aceea femeile sunt capabile de orgasme multiple , pt ca faza refractara este extrem de scurta, nu ca in cazul barbatilor, ei au nev de un repaus mai lung. Am spus si eu, au spus si alte femei cu aceleasi terminatii nervoase ca fata asta are o pb, de ordin fizic ori psihic, ceva tot e pt ca ''nu se leaga''. Dupa parerea mea e egoism, iubirea nu e atat de profunda precum sustine ea si de aceea nu apare relaxarea totala. Dar o sa-i dau un ''tip'' fetei asteia: draga mea, daca e cum sustii tu, ca nu mai suporti sa fii atinsa dupa orgasm, conveniti sa veniti amandoi in acelasi timp...te abtii pana el e aproape, apoi vii si imediat dupa vine si el...e greu sa te abtii si asta ne face sa ii respectam pe barbatii care o fac si se gandesc la placerea noastra, dar decat sa il lasi neterminat sau sa nu ai orgasm si sa ti se para o corvoada, incearca asa...ar putea fct. Iar daca el mai vrea inca o data mai tarziu, urmati acelasi procedeu. E un sfat, il urmezi daca vrei.


ok. ms pentru pont. am sa folosesc informatia cat mai curand sa vad ce iese. spuneam asta, pentru ca si prietena mea se comporta la fel dupa ce ajunge la orgasm. desigur, am reusit sa provoc al doilea orgasm insa doar la secunde dupa primul, daca o las macar un minut nu mai e deloc interesata.
leo_
Postat pe 16 Iunie 2010 04:13
o aberatie mai mare nu puteai spune il iubesc dar a face dragoste cu el este pierdere de timp cred ca il iubesti mai degraba ca pe un frate, amic etc insa nimic mai mult si te pacalasti atat pe tine cat si pe el cand vine vorba despre voi ca si cuplu o relatie de genu asta nu poate fi una de durata
cristinutzza
Postat pe 16 Iunie 2010 09:09
nu mai fi complexata,iubita,,,esti femeie iar ce spui tu e absolut normal,,nu e obligatoriu sa ai orgasm peste orgasm,,,oricit de pofticios ar fi partenerul,,,esti perfect normala.cel mai bine vb cu el si daca nu te intelege cred ca nu te iubeste indeajuns.dar daca in rest relatia e ok,cel mai bine ar fi sa ajungeti la un numitor comun,ca ar fi pacat sa se duca totul dracului,scuze expresia,,doar pt atit,daca cele 30 de min de care spuneai sunt ok pt tine si plutesti,asta ar trebui sa te intereseze cel mai mult,sunteti compatibili,il iubesti doar ca el e mai pofticios,deci,,,el are o problema nu tu.decizia iti apartine
bafta
camiy
Postat pe 16 Iunie 2010 10:29
eu am o curiozitate inainte de a avea aceasta relatie, cu ceilalti parteneri cum era? tot 30 min dura?
RuxandraM
Postat pe 16 Iunie 2010 15:42
Pe acest site se vorbeste despre o problema a unei domnisoare cu prietenul ei.........nu?ce cauta doamna cu asigurariile le alpha bank si chestii de genu???nu mai inteleg nimic ....ce ar trebui sa isi asigure domnisoara cu probleme?relatia?
Creata24
Postat pe 17 Iunie 2010 18:56
http://www.mirese-galati.ro
coffecream
Postat pe 18 Iunie 2010 12:32
De la: Creata24, la data 2010-06-17 18:56:03Pe acest site se vorbeste despre o problema a unei domnisoare cu prietenul ei.........nu?ce cauta doamna cu asigurariile le alpha bank si chestii de genu???nu mai inteleg nimic ....ce ar trebui sa isi asigure domnisoara cu probleme?relatia?


apoi nu stiu ce nu vrei sa intelegi tu, dar daca te uiti postul ala apare pe fiecare pagina si se repeta. rezulta ca este parte din scriptul siteului si nu o doamna. este doar o masura ingenios de enervanta de publicitate. dupa paginile in care iti apare reclama cat tot monitorul, asta este urmatoarea metoda la numarul de nervi pe care il face.
leo_
Postat pe 18 Iunie 2010 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor! Mi s-a rupt proteza, nu mai pot sa merg! 1 De la: dragalaspui 28 Septembrie 2008 18:34
lectie de leadership de la un om de succes 6 De la: thadoogback 14 Octombrie 2010 18:00
frustratele...o mare problema 38 De la: kudika056836 9 Decembrie 2009 19:39
Ajutor! Mi s-a rupt proteza, nu mai pot sa merg! 50 De la: dragalaspui 6 Septembrie 2008 01:10
"Toamna, au roade bogate" 1 De la: iulyka 14 Octombrie 2008 09:55