Setari Cookie-uri

Un sfat de urgenta!!!!

ok.Am o buna prietena care teoretic acum ar fi trebuit sa termine clasa a9a.Dar din cauza faptului ca ea vroia la uman si parintii au trimis -o la real (sta foarte prost la acest capitol) a ramas la materiile de real si se pare ca nu va trece.Am incercat sa o calmez spunandu-i ca va ramane tot in acel liceu dar cu o clasa in urma...Asa este sau i-am spus degeaba....adica din cate mi-a spus n-a vorbit inca cu diriginta si nu stie ce sa faca.
Deci daca ramane repetenta in clasa a9a,ce trebuie sa faca?ramane acolo sau trebuie sa mai dea din nou examen de admitere?
Multumesc frumos pentru orice informatie...
blondiewishes
Postat pe 9 Iunie 2010 00:16
stai linisti ca nu trebuie sa mai dea admitere
cel mai bine ar fi sa vb cu parintii-doar sunt si ei constienti ca nu se descurca .... astfel sunt 2 solutii 1. sa faca pregatire... dar asta implica multa cheltuiala;
2. sa dea diferente si sa se transfere la profil uman... daca nu sunt de acord parintii sa incerce sa vb cu diriginta... poate aceasta reuseste sa-i convinga ca profilul uman nu este de ea si se va chinui pe toata perioada liceului sa promoveze... ceea ce nu este deloc placut
mult succes
kudika18000
Postat pe 9 Iunie 2010 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce este cu mine.... 3 De la: Neostar 16 Noiembrie 2008 12:38
sfat in plina criza financiara 1 De la: albe_beea 6 Februarie 2009 14:19
daca se poate sami dati un sfat 10 De la: kudika_nikole 19 Ianuarie 2012 16:55
Cum faci fata unui esec?? 11 De la: ingerash_cu_cornitze 1 Aprilie 2012 01:49
Bãrbaþi, nu uitaþi bunele maniere! 11 De la: aish 26 Mai 2009 20:10