Setari Cookie-uri

ititatia fetei de la apa?

Ma poate ajuta cu un sfat cineva? Am tenul mixt dar si foarte sensibil. Dimineata dupa ce ma spal pe fata parca mi se agraveaza problema. Folosesc produse bune. Dupa ce ma dau cu crema de la Vichy mi se calmeaza tenul instantaneu si e ok pt toata ziua. Dimineata insa sunt dezastru. Se poate sa fie de la apa? Am auzit de persoane ce nu se spala deloc pe fata cu apa ci se da cu apa termala sau pur si simplu se demachiaza si gata. Astept un sfat sau pareri de la persoane cu aceeasi problema.
otili83
Postat pe 10 Iunie 2010 12:38
mergi la un dermatolog si lasa sfaturile de pe net!
baba_cloanta
Postat pe 10 Iunie 2010 12:47
Buna,

Apa de la noi din tara din pacate este o apa dura si este posibil sa fi dezvoltat o sensibilitate la aceasta apa. Acum depinde si ce produse folosesti ca sa te speli pe fata. Incearca sa folosesti produse delicate ,sapunuri fara sapun deoarece au o actiune blanda si nu agreseaza tenul.
Cel mai bine ai face o vizita la dermatolog, el o sa te poate ajuta si spune mai mult. Dar pana atunci dupa ce te speli foloseste apa termala, are proprietati calmante datorita mineralelor iar apoi foloseste crema ta obisnuita.
karynutza
Postat pe 11 Iunie 2010 08:55
Ponturi
- Folosiþi mãºti din spumã de lapte, gãlbenuº de ou ºi miere;
- Spãlaþi-vã cu apã mineralã pe faþã;
- Înainte de machiaj pulverizaþi apã termalã;
- Folosiþi creme ce conþin alge marine.
RUY_BLAS
Postat pe 8 Iulie 2010 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Riduri 71 De la: dutu_cornelia 18 Septembrie 2014 10:10
Hi! 12 De la: Raluca_SA 22 Septembrie 2009 04:08
Marirea sanilor fara chirurgie 17 De la: luyyzz 15 Septembrie 2009 16:16
pistruii 19 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:48
DESCOPERA SECRETUL UNIVERSAL AL FRUMUSETII! 1 De la: kudmr 22 Aprilie 2010 14:50