Setari Cookie-uri

ce sa fac..chiar nu mai e vina mea..

buna fetele mele! akm este prima oara knd imi fac si ew cont pe kudika.bine,u pot spune ca sunt noua pentru ca vitesc de ceva vreme discutiile de pe aici,dar nu am participat la ele..insa acum sunt confuza si m-ash simti simti mai bine sa aud si parerile voastre..
aceasta "poveste" a inceput akm mai multi ani cand eu eram in clasa a6a(am uitat sa precizez ca am 17 ani )cand mi-am facut doua bune prietene.eram foarte apropiate,mergeam peste tot impreuna,,,in fine..dupa un timp eu si "M" am devenit ca nishte surori pentru ca ne intelegeam una pe alta,vorbeam la fel si mereu ne spuneam adevarul.lucru asta m-a facut sa ma indepartez un pic de "A"..era o fire mai diferita..mereu aveam impresia ca orice povesteste umfla..era ceva de genu "aseara am mancat in jur de 60 de eclere"etc..fara exagerare..dar totusi tineam la ea..gresheala mea si a "M"a fost faptul ca nu prea o mai bagam in seama,nu`i raspundeam la telefon sau gaseam orice scuza sa nu mai iesim..pur si simplu ne plictisea..era in plus..isi facuse un prieten..care si in ziua de astazi isi bate jok de ea..dar pur si simplu e prea oarba sa isi dea seama de asta..in fine..peste ceva timp ne`am certat serios si n`am mai vorbit o perioda.atunci ne`am dat seama ca tinem la ea si ca ne lipseste. am sunat`o intr`o noapte cand plangeam..mi`am adus aminte de ea..knd mi`a raspuns era normala dar disstanta.a zis cv de genu`"da si mie mi`era dor de voi` ".."ne`am impakat"..asta insemnand ca ne salutam..am inceput sa o sun sa ne intlnim..zikea va sun ew dak ies..asa ramanea..intr`o zi l`am vzt pe prietenul ei(sta in spatele blocului meu)cu o alta fata..normal ca m`am dus sa ii zic ei..l`a sunat..iar apoi el m`a sunat pe mne si mi`a zis ca ma bate etc nu asta conta..dupa kre am sunat`o si nu mi`a raspuns..m`a deranjat enorm..ew doar am vrut s`o ajut..(ca akum sa aflu de la ea"el mi`a zis ca se dusese la spalatorie si logic ca l`am krezut ce era sa fac)..a inteles greshit..in fine ne`am certat..dpa care akm vreo 2 sapt..am apelat`o sa ii spun ca m`a dezamagit..adika nu mai rezistam trebuia sa ii zic ce gandesc..(am uitatsa precizez ca in acest timp eu si "M"am ramas prietene nedesparite)..mi`a zis ca si ew am greshit ca am facut multe lucrui am barfit`o..e adeavrat..dar eu m`am schimbat akm..si am incerkt sa ii demontrez la fiecare pas..am sunat`o ,etc.ne`am imapkat si akum iesim impreuna pe afara dar numai daca o chemam noi..in fine,l`a prins iar pe gagikuso cu una ala a mintit`o ca sta cu ea numai ca s`o oftice ca a vazut ca s`a racit si a facut`o intentionat..si tot pe el il crede..in tot acest timp si`a facut noi prietene..nu ne deranjeaza asta..dar chiar vruiam sa ne impacam sa incercam sa fim la fel..noi stim ca am gresit..dar chiar nu mai stiu ce sa fac.. tin mlt la ea dar nu mai pot sa`mi calc pe orgoliu e foarte diferita ca la inceput..parca nici no mai intereseaza..
•` s`•`: nu ma suni nikiodta..sa ma chemi pe afara si te laasi mereu cautata..dacaEL zice sa`l suni il suni si dak te intrb dc nu l`ai sunat te simti prost da`l mne n te simti..si el desi gresheshte te porti frm cu el..s ti`a greshit de atatea ori
a`: pai sa iit raspund peEL il iubesc .. adic ca pe un baiat
•` s•`: nu`m mai zice ca n`o sa ma mai supar de akm`adika m`am obishnuit
a`: cu ce?
•` s`•`: sa fii rautacioasa asa
a`: sunt mandra de mine
a`: numai sunt ca inainte nu ?
•` s`•`: nu..`trea ta daca vrei sa fii asa

...deci?ce parere aveti..kred ca i`am demonstratdestul si mi`am calcat pe tot ce poa`sa insemne ORGOLIU
brunetthe
Postat pe 11 Iunie 2010 00:12
ce e "ew"? asta= ?
kitty_krieger
Postat pe 11 Iunie 2010 02:13
2'10 gura de retardata dracu,analfabeta,infantila cu ca.a la c.r. daca erai copilu meu,te aruncam in dambovita,te ascundeam de restul lumii de rusine sa nu vada ce cret.na a iesit din mine

viitoru romaniei?????


e intunecat rau taica
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 06:55
o fi de foame,o fi din cauza grevelor din invatamant....sau mancarea buna de dupa revolutie a alterat pur si simplu ADN-ul pustimii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 07:01
zau de nu te-as pocni peste gura ! asa se vorbeste? mai treci pe la scoala ! ai dreptate Angelo si ne asteptam sa progresam cu tineretul de azi ! vai de capul nostru !
e plina tara de cocalari si pitzipoance ! ce proasta !!!
coldwind
Postat pe 11 Iunie 2010 07:44
proasta? vai da`cata cultura ai draga.ca sa stii si tu am luat 10 la toate tezele cu subiect unic si pana in clasa a11a am numai 10 la romana:X..asa ca gura am deschis topicul pentru sfaturi nu sa-mi atragi tu atentia cum scriu.cred ca nu ai auzit de messanger!
brunetthe
Postat pe 11 Iunie 2010 08:23
aici nu esti pe messenger fato ! vai steaua ta ! ai luat 10 my ass ......... ma laaasssiii !
coldwind
Postat pe 11 Iunie 2010 08:27
"cred ca nu ai auzit de messanger"
cum nu? se numea hermes si era mesagerul zeilor
miss_darine
Postat pe 11 Iunie 2010 08:30
De la: brunetthe, la data 2010-06-11 08:23:20proasta? vai da`cata cultura ai draga.ca sa stii si tu am luat 10 la toate tezele cu subiect unic si pana in clasa a11a am numai 10 la romana:X..asa ca gura am deschis topicul pentru sfaturi nu sa-mi atragi tu atentia cum scriu.cred ca nu ai auzit de messanger!


atunci cand faci pe proasta,asta e riscul...lumea te poate crede

oricum subiectul e de o prostie iesita din comun......nu numai scrisul
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 08:30
Ba asta cu 2`10 te rog mult..e valabil si pentru tine raspunsul de jos.daca nu cumva ai observat limbajul pe internet difera intre generatii stii ce nu inteleg eu?cata prostie puteti avea in voi sa deviati atat de la subiect;ti se pare cumva ca vorbim despre "Cum se scrie in Romania" si nu aveti nici un drept sa comentati nu mi-ai vazut tu carnetul de note ,bine?Cand majoritatea voastra ati absolvit "Liceul industrial de.."sau"Invatamant liceal de zi" Asteptam nite sfaturi..in fine.Te rog data viitoare sa-mi dai un test de romana si cu niste engleza pe acolo.
brunetthe
Postat pe 11 Iunie 2010 08:30
De la: coldwind, la data 2010-06-11 08:27:36aici nu esti pe messenger fato ! vai steaua ta ! ai luat 10 my ass ......... ma laaasssiii !



nuuuuuuuuuuuuuuu a luat 10 in her ass
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 08:31
Eu personal nu am inteles care e problema pentru care ai scris..Tocmai din cauza scrisului ca de pe "messengger"(apropo,si eu folosesc mess-ul,dar nu am scris asa in viata mea...si nu sunt cu mult mai mare ca varsta decat tine).
Ca sa fiu pe subiect,mi se pare ca se face din tantar armasar..prieteniile de valoare nu tin cont de "gagiu-su o inseala si ea e proasta".Asa ca sfatul meu e "Grow up". pentru toate persoanele implicate in actiune.
Mult succes!
P.S.Daca ai luat premii si nu stiu ce nota la subiectele unice,si totusi scrii asa pe un forum,ma intreb cum de ai luat notele alea. Sau cat de bune au fost testele respective.
katana
Postat pe 11 Iunie 2010 08:34
De la: brunetthe, la data 2010-06-11 08:30:42Ba asta cu 2`10 te rog mult..e valabil si pentru tine raspunsul de jos.daca nu cumva ai observat limbajul pe internet difera intre generatii stii ce nu inteleg eu?cata prostie puteti avea in voi sa deviati atat de la subiect;ti se pare cumva ca vorbim despre "Cum se scrie in Romania" si nu aveti nici un drept sa comentati nu mi-ai vazut tu carnetul de note ,bine?Cand majoritatea voastra ati absolvit "Liceul industrial de.."sau"Invatamant liceal de zi" Asteptam nite sfaturi..in fine.Te rog data viitoare sa-mi dai un test de romana si cu niste engleza pe acolo.



ba asta? fa asta cu ew.....subiectul tau suck's ce sfaturi mai vrei daca erupe atata inteligenta din tine? o vorba din batrani spune: "la asa intrebare,asa raspuns" invata sa folosesti hartia igienica inainte sa te dai inteligenta curului pe aici. toata lumea stie cum e scoala in ziua de azi...vai mama voastra. ia si mai cara niste flori la scoala sau mai da un copy paste sa-ti faci lucrari si teme .....traiasca google
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 08:37
De la: brunetthe, la data 2010-06-11 08:30:42Ba asta cu 2`10 te rog mult..e valabil si pentru tine raspunsul de jos.daca nu cumva ai observat limbajul pe internet difera intre generatii stii ce nu inteleg eu?cata prostie puteti avea in voi sa deviati atat de la subiect;ti se pare cumva ca vorbim despre "Cum se scrie in Romania" si nu aveti nici un drept sa comentati nu mi-ai vazut tu carnetul de note ,bine?Cand majoritatea voastra ati absolvit "Liceul industrial de.."sau"Invatamant liceal de zi" Asteptam nite sfaturi..in fine.Te rog data viitoare sa-mi dai un test de romana si cu niste engleza pe acolo.


mai repede treci testul la romana cu un oral
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 08:39
ok parerea ta..ciao
brunetthe
Postat pe 11 Iunie 2010 08:39
adevarul este fata draga, ca la bac la proba de lb romana...la examenele de la fac...in primul CV... vei putea folosi din plin limbajul asta de mess succesuri multe
miss_darine
Postat pe 11 Iunie 2010 08:40
De la: brunetthe, la data 2010-06-11 08:39:53ok parerea ta..ciao

aham....ciao.....basti inapoi in spatele blocului
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 08:43
mai fata draga, daca vrei sa te inteleaga lumea, scrie romaneste! din cauza celor ca tine au inceput angajatorii sa ceara "romana-scris foarte bine"
kitty_krieger
Postat pe 11 Iunie 2010 16:16
ti-e dor de ea? asta am inteles
dragon_fly88
Postat pe 11 Iunie 2010 16:26
De la: brunetthe, la data 2010-06-11 08:30:42Ba asta cu 2`10 te rog mult..e valabil si pentru tine raspunsul de jos.daca nu cumva ai observat limbajul pe internet difera intre generatii stii ce nu inteleg eu?cata prostie puteti avea in voi sa deviati atat de la subiect;ti se pare cumva ca vorbim despre "Cum se scrie in Romania" si nu aveti nici un drept sa comentati nu mi-ai vazut tu carnetul de note ,bine?Cand majoritatea voastra ati absolvit "Liceul industrial de.."sau"Invatamant liceal de zi" Asteptam nite sfaturi..in fine.Te rog data viitoare sa-mi dai un test de romana si cu niste engleza pe acolo.



Bai c*cacioasa mica, nu ti-e rusine???

Sterge-ti grisul de la gura inainte sa arunci cu jigniri in stanga si in dreapta p-aici pe forum, nesimtito...
Messengerul il folosim cu totii, dar nu folosim un scris asa handicapat cum ai folosit tu

Asta nu e site pentru copii ... asa ca ia mai bine ia o carte in brate si mai invata intai sa scrii romaneste. Un copil cu nota 10 la romana nu scrie in halu' asta.

La asa scris, asa raspunsuri primesti.

cristina_xxx2006
Postat pe 11 Iunie 2010 16:34
cine`mi spune cum sterg si eu mesajul?
brunetthe
Postat pe 12 Iunie 2010 22:55
De la: brunetthe, la data 2010-06-12 22:55:14cine`mi spune cum sterg si eu mesajul?
mai bine ti-ai sterge contul
Delyi
Postat pe 12 Iunie 2010 23:05
De la: brunetthe, la data 2010-06-11 08:23:20proasta? vai da`cata cultura ai draga.ca sa stii si tu am luat 10 la toate tezele cu subiect unic si pana in clasa a11a am numai 10 la romana:X..asa ca gura am deschis topicul pentru sfaturi nu sa-mi atragi tu atentia cum scriu.cred ca nu ai auzit de messanger!

ca e mess ca nu e mess...sincer ar trebui sa scrii destul de eligibil...si cam au dreptate anumite persoane..e plina lumea de pitipoance si cocalari;)
mirela_roxana
Postat pe 28 Iunie 2010 16:59
Fataaa tu ai probleme!!!!
In primul rand, serios, toti de pe acest forum au auzit de messenger, dar totusi cunosc regulile gramaticale si le si folosesc , in schimb tu tarasti gramatica prin cele mai neasteptate prapastii!
In al doilea rand, "povestioara ta" e stoarsa de orice pic de maturitate. Stau si ma intreb : Tu oare ai trecut de mentalitatea unei fetite de 10-11 anisori?
Un sfat : Cauta fata draga si fa tot posibilul sa renunti la gradul ridicat de retard mintal pe care il dovedesti!
BlueBubble
Postat pe 28 Iunie 2010 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre jocul KudiLife 3 De la: ancasobo 23 Iunie 2010 15:05
vreau o parere sincera ,fara glume 20 De la: Barbie30 29 Iunie 2010 21:07
O idee va rog 39 De la: doi_ochi_caprui 11 August 2011 16:19
Conteaza pt noi femeile daca iubiti nostri au mai iubit? 76 De la: brunita 25 Ianuarie 2014 12:53
Cand nu poti fi cu cel pe care il iubesti, ai sta cu cel care te iubeste? 89 De la: baby_r 29 Aprilie 2013 11:32