Setari Cookie-uri

ce-si doresc femeile?

De la: hannah23, la data 2010-07-04 14:04:45Sunt un el ce a rasp in locul ei doar la topicul acesta si asta pt ca i s-a parut interesant sa isi sp parerea un barbat cu privire la ce isi doreste o femeie/femeile.

..zi fratica de la inceput, ca nasti controverse la barbatie
si confuzezi fetele de pe aici
asa,,esti un el
bine ai venit..ca si eu incerc sa descopar ce vor si raman interzis auzi..subiecte..
in fine..noi sa fim sanatosi, nu-i asa?
bogdan76
Postat pe 5 Iulie 2010 13:13
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..
bogdan76
Postat pe 5 Iulie 2010 13:16
De la: bogdan76, la data 2010-07-05 13:16:43
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..

sau sa zambeasca knd ii spui k e frumoasa azi?....hmmm...try this at home
dark_eye
Postat pe 5 Iulie 2010 16:59
De la: dark_eye, la data 2010-07-05 16:59:59
De la: bogdan76, la data 2010-07-05 13:16:43
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..

sau sa zambeasca knd ii spui k e frumoasa azi?....hmmm...try this at home

nu..cred ca a vrut sa zica..femeile ar trebui sa zambeasca mai des..
acum nu am inteles nici eu de ce, dar poate ne zice si de ce
da, frumos spus "nu sufocate", dar care e limita "nesufocarii"..pt ca ei nu stiu asta
si de obicei, parca nici noi... pe a lor
dragon_fly88
Postat pe 5 Iulie 2010 20:39
Toti ar trebui sa zambim mai des. Pe de o parte pentru ca proiecetzi in afara imaginea unui om optimist, sociabil si bine-dispus, pe de alta parte pentru ca iti ridica moralul. Incercati sa zambiti fara un motiv anume si o sa vedeti ca, dupa un timp, va simtiti mai veseli, mai bine per total.
kitty_krieger
Postat pe 5 Iulie 2010 21:34
Femeile isi doresc sa fie respectate iubite , intelese sa aiva un umar pe care sa plinga intr-un cuvint fericire deplina.
kudika098645
Postat pe 5 Iulie 2010 21:39
De la: kudika098645, la data 2010-07-05 21:39:20Femeile isi doresc sa fie respectate iubite , intelese sa aiba un umar pe care sa plinga intr-un cuvint fericire deplina.

dap...asa e
din pacate umerele care tb nu-s alaturi
dragon_fly88
Postat pe 6 Iulie 2010 00:03
De la: hannah23, la data 2010-07-04 14:04:45Sunt un el ce a rasp in locul ei doar la topicul acesta si asta pt ca i s-a parut interesant sa isi sp parerea un barbat cu privire la ce isi doreste o femeie/femeile.

aha
foarte frumos din partea ta..ma simt mai...inteleasa si altfel..adica am topic interesant? poate dai si pe la u2 si depeche si alegi una alta
dragon_fly88
Postat pe 6 Iulie 2010 19:41
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-05 21:34:58Toti ar trebui sa zambim mai des. Pe de o parte pentru ca proiecetzi in afara imaginea unui om optimist, sociabil si bine-dispus, pe de alta parte pentru ca iti ridica moralul. Incercati sa zambiti fara un motiv anume si o sa vedeti ca, dupa un timp, va simtiti mai veseli, mai bine per total.

sa inteleg ca esti optimista mereu?
dragon_fly88
Postat pe 6 Iulie 2010 19:42
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-06 19:42:55
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-05 21:34:58Toti ar trebui sa zambim mai des. Pe de o parte pentru ca proiecetzi in afara imaginea unui om optimist, sociabil si bine-dispus, pe de alta parte pentru ca iti ridica moralul. Incercati sa zambiti fara un motiv anume si o sa vedeti ca, dupa un timp, va simtiti mai veseli, mai bine per total.

sa inteleg ca esti optimista mereu?

nu-mi iese chiar 100% din cazuri, da' macar incerc
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2010 01:16
si eu incerc sa ma mentin optimista...acuma ca mai coboara cate'un sfant...
dark_eye
Postat pe 7 Iulie 2010 16:27
buna intrebarea asta !!!! nu stiu ce isi doresc femeile, in schimb pot spune ca sunt o persoana fericita care are un sot minunat, sunt sanatoasa si am o familie de care ma pot bucura, in rest.... bani, fericire, masini... astea le obtii cateodata fara prea multe eforturi
crissty_doi
Postat pe 7 Iulie 2010 16:41
De la: crissty_doi, la data 2010-07-07 16:41:51 buna intrebarea asta !!!! nu stiu ce isi doresc femeile, in schimb pot spune ca sunt o persoana fericita care are un sot minunat, sunt sanatoasa si am o familie de care ma pot bucura, in rest.... bani, fericire, masini... astea le obtii cateodata fara prea multe eforturi

foarte bine..poate ai stiut ce vrei
oricum ma bucur pentru tine
dragon_fly88
Postat pe 7 Iulie 2010 20:21
citind tzshpe topicuri asemanatoare, eu am ajuns la concluzia ca unele dintre noi isi doresc un singur lucru...o iubire cu nabadai, un fel de K1 casnic... pumni dragastosi asezonati cu injuraturi dulci ...farfurii sparte...tigai in cap...chestii d'astea serioase!
miss_darine
Postat pe 7 Iulie 2010 20:33
De la: miss_darine, la data 2010-07-07 20:33:16citind tzshpe topicuri asemanatoare, eu am ajuns la concluzia ca unele dintre noi isi doresc un singur lucru...o iubire cu nabadai, un fel de K1 casnic... pumni dragastosi asezonati cu injuraturi dulci ...farfurii sparte...tigai in cap...chestii d'astea serioase!

trist dar uneori adevarat
numai ca..stii..idealismul nu se intrevede cu realitatea si apar discrepantele astea..
tipele cu intb alea le-am vazut si eu..
dragostea cu nabadai e si provocata-sotia care vrea amant...-
pumnii asezonati pot fi si din cauza ca nu inteleg uneori ca "a tacea" chiar se gaseste si in dictionar si in viata reala
farfuriile sparte..din cauza rabdarii
tigaile in cap pt ca nu au loc in dulap
da..cam asta-i realitatea...
noh, tu darine ce vrei acum?
dragon_fly88
Postat pe 7 Iulie 2010 20:49
dragonule, nu vreau decat pace si iubire ca intr-o reclama proasta dar cat se poate de serios mi- as dori ca fetele astea sa se respecte mai mult
miss_darine
Postat pe 7 Iulie 2010 20:53
De la: miss_darine, la data 2010-07-07 20:53:09dragonule, nu vreau decat pace si iubire ca intr-o reclama proasta dar cat se poate de serios mi- as dori ca fetele astea sa se respecte mai mult

cred ca primesti daca si dai si esti ok
cat despre tipele alea..ar trebui sa gandeasca mai mult si sa deschida ochii
nu e o reclama proasta ce vrei tu.
fiecare vrea si simte altceva
eu vreau o pauza si multa rabdare-ca am cam pierdut-o in ultima relatie
dragon_fly88
Postat pe 7 Iulie 2010 21:01
De la: bogdan76, la data 2010-07-05 13:16:43
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..


Asa e am uitat multe dar nu as putea sa vb in numele tuturor femeilor...ar insemna sa citesti cat n-ai citit toata viata. Cadouri nu vrem toate din cand in cand...mie una cand mi se ofera un cadou ma simt stanjenita..prefer sa il am pe el si e cel mai mare cadou pe care mi-l face.Treaba cu cadourile tine de obrazul vostru..k stii k e ziua iubitei ii duci si tu o floare macar, e un gest frumos.Femeilor le place sa li se faca complimente....dar nu asa..din partea oricui.Dar din partea iubitului sunt cele mai frumoase si...sincere(sau nu dar lasam asta acuma).Sa zambeasca....hmm...si dupa glume si dupa sex sau in timpul sexului...adica sa ii aduci o stare de bine.Multe femei adora barbatii glumeti, jucausi care le fac mereu sa rada
kudika120224
Postat pe 8 Iulie 2010 15:48
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-05 20:39:46
De la: dark_eye, la data 2010-07-05 16:59:59
De la: bogdan76, la data 2010-07-05 13:16:43
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..

sau sa zambeasca knd ii spui k e frumoasa azi?....hmmm...try this at home

nu..cred ca a vrut sa zica..femeile ar trebui sa zambeasca mai des..
acum nu am inteles nici eu de ce, dar poate ne zice si de ce
da, frumos spus "nu sufocate", dar care e limita "nesufocarii"..pt ca ei nu stiu asta
si de obicei, parca nici noi... pe a lor



Limita "nesufocarii" o stie fiecare in parte...nu e ceva general. De exemplu unor femei le place sa le suni mai des altora nu si se simt ''sufocate''.Dar fiecare isi stabileste limitele singur.Si da, femeile ar trebui sa zambeasca mai des(asta am vrut sa spun) pentru atunci cand zambesc si se simt bine, lucrrul asta se vede....devin radioase, frumoase si e o chestie adevarata.
kudika120224
Postat pe 8 Iulie 2010 15:54
De la: kudika120224, la data 2010-07-08 15:54:28
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-05 20:39:46
De la: dark_eye, la data 2010-07-05 16:59:59
De la: bogdan76, la data 2010-07-05 13:16:43
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..

sau sa zambeasca knd ii spui k e frumoasa azi?....hmmm...try this at home

nu..cred ca a vrut sa zica..femeile ar trebui sa zambeasca mai des..
acum nu am inteles nici eu de ce, dar poate ne zice si de ce
da, frumos spus "nu sufocate", dar care e limita "nesufocarii"..pt ca ei nu stiu asta
si de obicei, parca nici noi... pe a lor



Limita "nesufocarii" o stie fiecare in parte...nu e ceva general. De exemplu unor femei le place sa le suni mai des altora nu si se simt ''sufocate''.Dar fiecare isi stabileste limitele singur.Si da, femeile ar trebui sa zambeasca mai des(asta am vrut sa spun) pentru atunci cand zambesc si se simt bine,
lucrrul asta se vede....devin radioase, frumoase si e o chestie adevarata.

dragon_fly88
Postat pe 8 Iulie 2010 17:19
cred ca vreau ca atunci cand pui capat relatiei, sa nu mai exista resentimente si un el care sa vina cu 10 msj in care te face cum vrea el(nu cum trebuie din partea unuia care te-a sarutat)...
ah..si mai vreau si un tip care sa-si stie limitele si sa nu se creada "tare" cand e atat de ingust la minte..de il intrece pe bunicu' ...
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 09:17
Ce isi doresc femeile?
1.Un print care sa vina pe un cal alb
2.Orice relatie sa fie serioasa de la inceput
3.Sa fie rasfatate,alintate si respectate tot timpul.
4.Un copil sau poate doi

Unde gresesc femeile?
1.printul exista doar in filme,daca cauti perfectiunea nu o s-o gasesti
2.barbatii incep o relatie ca o aventura,in timp devine altceva
3.unele nu iau in calcul ca si ele trebuie sa ofere
4.aleg de multe ori singure si il pun in fata faptului implinit

De ce oare pleaca barbatii?
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 10:49
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-11 09:17:22cred ca vreau ca atunci cand pui capat relatiei, sa nu mai exista resentimente si un el care sa vina cu 10 msj in care te face cum vrea el(nu cum trebuie din partea unuia care te-a sarutat)...
ah..si mai vreau si un tip care sa-si stie limitele si sa nu se creada "tare" cand e atat de ingust la minte..de il intrece pe bunicu' ...


asta a fost ultima relatie sau cum?
sau primesti msje cu "complimente"?
nu te-a respectat si nu-l lasa sa-ti strice zilele doar pt ca e imatur, rasfatat si cam paralel cu nevoile simple ale femeii
sa-ti treaca
si pe ala
bogdan76
Postat pe 11 Iulie 2010 10:53
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 10:49:51Ce isi doresc femeile?
1.Un print care sa vina pe un cal alb
2.Orice relatie sa fie serioasa de la inceput
3.Sa fie rasfatate,alintate si respectate tot timpul.
4.Un copil sau poate doi

Unde gresesc femeile?
1.printul exista doar in filme,daca cauti perfectiunea nu o s-o gasesti
2.barbatii incep o relatie ca o aventura,in timp devine altceva
3.unele nu iau in calcul ca si ele trebuie sa ofere
4.aleg de multe ori singure si il pun in fata faptului implinit

De ce oare pleaca barbatii?


cam ai dreptate, dar cum se face ca unele deja pun nume de copii la a 2a intalnire?
stii, cred ca trebuie sa stie ce vor, daca vor sa stie pe altii cum sunt-gen ce vor barbatii-..
oricum, noi vrem o tipa naturala, cu bun simt, matura in gandire, pe care putem sa ne bazam atunci cand avem o problema..o relatie mai civilizata si fara certuri, fara scheme de gelozie si alte idiotenii...si fara cicaleala
bogdan76
Postat pe 11 Iulie 2010 10:56
De la: kudika120224, la data 2010-07-08 15:48:06
De la: bogdan76, la data 2010-07-05 13:16:43
De la: kudika120224, la data 2010-07-05 13:07:38Dar ce nu isi doresc?...e cam greu de raspuns la intrebare pentru acest lucru cred ca ramane o enigma.Fiecare femeie are personalitatea si gusturile ei.In linii mari isi doresc sa se simta iubite dar nu suforcate,sa se simta frumoase, sa zambeasca in fiecare minut si multe altele...

sa se simta frumoase?adica complimentate?asa..nesam?
si ai uitat ca mai vreti si cadouri din cand in cand?
sa zambiti?la ce?dupa glume?dupa sex?in timpul sexului?
cred ca ai mai uitat cate ceva..


Asa e am uitat multe dar nu as putea sa vb in numele tuturor femeilor...ar insemna sa citesti cat n-ai citit toata viata. Cadouri nu vrem toate din cand in cand...mie una cand mi se ofera un cadou ma simt stanjenita..prefer sa il am pe el si e cel mai mare cadou pe care mi-l face.Treaba cu cadourile tine de obrazul vostru..k stii k e ziua iubitei ii duci si tu o floare macar, e un gest frumos.Femeilor le place sa li se faca complimente....dar nu asa..din partea oricui.Dar din partea iubitului sunt cele mai frumoase si...sincere(sau nu dar lasam asta acuma).Sa zambeasca....hmm...si dupa glume si dupa sex sau in timpul sexului...adica sa ii aduci o stare de bine.Multe femei adora barbatii glumeti, jucausi care le fac mereu sa rada

cred ca exista o limite si la glume, ca alea deocheate si cu subinteles nu cred ca-ti plac
daca te multumesti cu el ca si cadou, esti cineva
si daca atunci cand gresete nu-si recunoaste vina-adica sa zica raspicat "imi pare rau" si-ti ia un cadou, ce faci? doar nu-l zvarli de fata cu el
bogdan76
Postat pe 11 Iulie 2010 10:58
De la: bogdan76, la data 2010-07-11 10:56:08
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 10:49:51Ce isi doresc femeile?
1.Un print care sa vina pe un cal alb
2.Orice relatie sa fie serioasa de la inceput
3.Sa fie rasfatate,alintate si respectate tot timpul.
4.Un copil sau poate doi

Unde gresesc femeile?
1.printul exista doar in filme,daca cauti perfectiunea nu o s-o gasesti
2.barbatii incep o relatie ca o aventura,in timp devine altceva
3.unele nu iau in calcul ca si ele trebuie sa ofere
4.aleg de multe ori singure si il pun in fata faptului implinit

De ce oare pleaca barbatii?


cam ai dreptate, dar cum se face ca unele deja pun nume de copii la a 2a intalnire?
stii, cred ca trebuie sa stie ce vor, daca vor sa stie pe altii cum sunt-gen ce vor barbatii-..
oricum, noi vrem o tipa naturala, cu bun simt, matura in gandire, pe care putem sa ne bazam atunci cand avem o problema..o relatie mai civilizata si fara certuri, fara scheme de gelozie si alte idiotenii...si fara cicaleala


Pe astea cu numele copilului de la a 2 a intalnire nu pot sa le numesc decat retardate.Egoismul isi spune de cele mai multe ori cuvantul intr-o relatie.Femeile se gandesc "imi doresc o nunta ca-n povesti si un copil cu care sa ma laud la prietene,ca de AM SI EU" nu conteaza ce simte prostul de langa noi,conteaza de vrem noi. Si uite asa barbatul se simte incatusat si cu prima ocazie evadeaza,de tot sau nu,depinde de la caz la caz.
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 11:09
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 11:09:41
De la: bogdan76, la data 2010-07-11 10:56:08
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 10:49:51Ce isi doresc femeile?
1.Un print care sa vina pe un cal alb
2.Orice relatie sa fie serioasa de la inceput
3.Sa fie rasfatate,alintate si respectate tot timpul.
4.Un copil sau poate doi

Unde gresesc femeile?
1.printul exista doar in filme,daca cauti perfectiunea nu o s-o gasesti
2.barbatii incep o relatie ca o aventura,in timp devine altceva
3.unele nu iau in calcul ca si ele trebuie sa ofere
4.aleg de multe ori singure si il pun in fata faptului implinit

De ce oare pleaca barbatii?


cam ai dreptate, dar cum se face ca unele deja pun nume de copii la a 2a intalnire?
stii, cred ca trebuie sa stie ce vor, daca vor sa stie pe altii cum sunt-gen ce vor barbatii-..
oricum, noi vrem o tipa naturala, cu bun simt, matura in gandire, pe care putem sa ne bazam atunci cand avem o problema..o relatie mai civilizata si fara certuri, fara scheme de gelozie si alte idiotenii...si fara cicaleala


Pe astea cu numele copilului de la a 2 a intalnire nu pot sa le numesc decat retardate.Egoismul isi spune de cele mai multe ori cuvantul intr-o relatie.Femeile se gandesc "imi doresc o nunta ca-n povesti si un copil cu care sa ma laud la prietene,ca de AM SI EU" nu conteaza ce simte prostul de langa noi,conteaza de vrem noi. Si uite asa barbatul se simte incatusat si cu prima ocazie evadeaza,de tot sau nu,depinde de la caz la caz.


nu retardate..ci cele care sufera sa nu fie singure si care spera la mai mult din prima intalnire, care se cred ca l-au prins pe dumnezeu de picior...
da..sunt egoiste femeile, dar cate recunosc?
bogdan76
Postat pe 11 Iulie 2010 11:34
Bogdan,
trebuie sa realizezi ca esti egoista si da din pacate putine o fac.
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 11:39
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 11:39:27Bogdan,
trebuie sa realizezi ca esti egoista si da din pacate putine o fac.


eu sunt egoista?
sau cand e cea de langa mine?
da...putine recunosc asta...si cand?
bogdan76
Postat pe 11 Iulie 2010 11:42
...@bogdan76
barbii nu se referea la tine,ci la fete,in general.
Si ma rog,de ce e rau sa fii egoista?
pupicei ,barbiii ca eu ies ma pregatesc de o sesiune de plaaaaaaaaaaaajjjaaaaaa ,astept soarele
mitura
Postat pe 11 Iulie 2010 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadoul de Craciun 4 De la: kiss_my_ass 28 Noiembrie 2011 13:17
pareri 4 De la: tematoare 1 Iulie 2010 12:44
gene false 1 De la: DINMARIANA 28 Mai 2010 11:24
Let the game begin! 16 De la: kudika033946 27 Mai 2010 16:35
Useri Kudika agasanti 98 De la: puiut_77 26 Ianuarie 2015 10:35