de la o palma unde se ajunge2??http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html#

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika196558 Avatarul lui kudika196558

1 mesaj

nu sunt casatorita!am doar 21 de ani si sunt cu un baiat de varsta mea de aproape 2 ani.de curand am avut o cearta urata www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html#si m-a strans foarte tare de maini pentru ca nu mai voiam sa stau de vorba cu el pana i-am dat o palma peste fata si el mi-a dat o palma de am ajuns pe jos.ce sa cred?asa este el?sau a fost doar o criza de nervi?nu stiu ce sa cred..nu stiu ce sa fac...momentan ne-am despartit...dar stiu ca se va intoarce si chiar nu stiu ce sa fac atunci...ajutati-ma va rog!!pana la palma asta am crezut ca e perechea perfectimg.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gifa,atenta la detalii si dragastos!img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif
Raporteaza abuz de limbaj
ankris Avatarul lui ankris

311 mesaje
Oras: galati

Pai daca tu i-ai dat o palma....el trebuia sa stea ca prostu` si sa planga?Esti culmea...
Fosta membra Kudika.ro
urmatoarea data da-i un sut cu piciorul si vezi cum reactioneaza atunci
Fosta membra Kudika.ro
Un barbat niciodata nu suporta sa fie lovit de o femeie.Afost o criza de nervi.Si sa stii ca daca tea lovit o data o va mai face orcind.
charlotte_sucks Avatarul lui charlotte_sucks

90 mesaje
Oras: timisoara

De la: kudika196558, la data 2010-06-15 17:13:09nu sunt casatorita!am doar 21 de ani si sunt cu un baiat de varsta mea de aproape 2 ani.de curand am avut o cearta urata www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html#si m-a strans foarte tare de maini pentru ca nu mai voiam sa stau de vorba cu el pana i-am dat o palma peste fata si el mi-a dat o palma de am ajuns pe jos.ce sa cred?asa este el?sau a fost doar o criza de nervi?nu stiu ce sa cred..nu stiu ce sa fac...momentan ne-am despartit...dar stiu ca se va intoarce si chiar nu stiu ce sa fac atunci...ajutati-ma va rog!!pana la palma asta am crezut ca e perechea perfectimg.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gifa,atenta la detalii si dragastos!img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif[/quote]
sunt o fire impulsiva si asta s-a revarsat asupra prietenului meu la inceputul relatiei, aveam certuri dese, in care l-am palmuit. cu toate ca este un barbat care a facut box ani de zile, nu a indraznit sa imi intoarca palma, ceea ce inseamna ca nu sta in firea lui sa faca asta...si l-am provocat de multe ori, slava domnului!! morala e ca, oricat de mult ai scoate din sarite un barbat, el nu trebuie sa te loveasca; daca a facut-o o data inseamna ca o va face de cate ori va avea chef
Fosta membra Kudika.ro
azi o palma,maine 2...sa nu crezi ca nu se va mai intampla...
mama lui nu l-a invatat ca intr-o fata nu se da nici cu o floare?
elenushElena Avatarul lui elenushElena

4 mesaje

..
BabytzaDolc3 Avatarul lui BabytzaDolc3

13 mesaje

De la: kudika196558, la data 2010-06-15 17:13:09nu sunt casatorita!am doar 21 de ani si sunt cu un baiat de varsta mea de aproape 2 ani.de curand am avut o cearta urata www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/97.html#si m-a strans foarte tare de maini pentru ca nu mai voiam sa stau de vorba cu el pana i-am dat o palma peste fata si el mi-a dat o palma de am ajuns pe jos.ce sa cred?asa este el?sau a fost doar o criza de nervi?nu stiu ce sa cred..nu stiu ce sa fac...momentan ne-am despartit...dar stiu ca se va intoarce si chiar nu stiu ce sa fac atunci...ajutati-ma va rog!!pana la palma asta am crezut ca e perechea perfectimg.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gifa,atenta la detalii si dragastos!img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon9.gif[/quote]

Iubita nu conteaza k i-ai dat tu o palma....dak stia sa se controleze nu se intampla nu-ti "intorcea palma"o data ce a dat odata in tn o sa se mai repete.......acum tu decizi ce vrei de la viata ...
BabytzaRalukSorin
Fosta membra Kudika.ro
De la: alina_constantin88, la data 2010-06-18 18:40:43azi o palma,maine 2...sa nu crezi ca nu se va mai intampla...
mama lui nu l-a invatat ca intr-o fata nu se da nici cu o floare?

...ci direct cu ghiveciul
Raluca
lavinia_gabryela Avatarul lui lavinia_gabryela

13 mesaje
Oras: iasi

draga mea... de curand am avut si eu o patanie de genul ( doar k nu asa de grava) cu (fostul) meu prieten .. caci m-am despartit de el in secunda 2 ... stateam intinsi in pat si ne certam, iar el, calculand faptul k eu am ridicat un pic tonul, mi-a dat o palma peste coapse, care a durut foarte tare( s-a inrosit instantaneu locul respectiv si mi-a ramas o vanataie) .. si, o data ce el reactioneaza asa cand se enerveaza un pic ( subliniez faptul k nu ne-am certat ... ci doar am avut o discutie in contradictoriu si eu i-am vorbit un pic mai raspicat ), la ce sa ma astept dupa multi ani de casatorie, de exemplu? - am fost impreuna aproape 4 ani si el dorea sa ne casatorim-
asa k am preferat sa ne despartim decat, pe viitor, in situatii asemanatoare, sa primesc o palma zdravana de la el .. Oricum ar fi, este alegerea ta .. tu decizi ce vrei de la viata, in se situatii trebuie sa fii indulgenta si sa faci compromisuri si in ce situatii nu :)
ps: tind sa cred k am luat cea mai buna decizie
Fosta membra Kudika.ro
Din punctul meu de vedere pt ca barbatul are mult mai multa forta decat o femeie, indiferent daca i-ai dat tu o palma sau nu, nu e corect din partea lui sa te loveasca. Tu aproape ai cazut jos, el cred ca nici nu s-a miscat cand l-ai lovit. Deci e evident ca nu e normal ca barbatii sa loveasca femeile indiferent de circumstante. Si cred ca o data facut gestul si daca nu constientizeaza cu adevarat greseala facuta cu siguranta o va mai repeta, si cred ca nu iti doresti un astfel de barbat langa tine. Oricum esti tanara, ai timp sa intalnesti pe cineva care sa te respecte.
Fosta membra Kudika.ro
imi luai floricelele si sucu si astept continuarea!
kudika133347 Avatarul lui kudika133347

99 mesaje

Este adevarat ca femeile nu trebuie " atinse " nici macar cu o floare,dar nici femeile agresive nu sunt de acceptat !!! Daca tie nu-ti place sa fii lovita,tu de ce o faci ??? Cu ce drept ??? Daca continui asa,ve-ti ajunge sa va bateti in parte,iar urmarile pot fi ...dezastruoase pentru relatia voastra !!!"Ce tie nu-ti place,altuia nu-i face ",spune un proverb !!! Incearca sa te stapanesti,sa constientizezi ce te determina sa fii agresiva in relatia cu el,???Trebuie sa stati la masa nogocierilor,caci violenta denota frustrare,lipsa de respect pentru partener,etc.Oricum,nu duce la nimic bun in relatia voastra !!! Mai bine-l lasi ,decat sa ajungeti la batai !!! Mi-ai amintit,fara sa vreau,cand in urma cu cativa ani un barbat cumsecade mi se plangea c-a ajuns la divort,desi avea doi copii,pentru faptul ca sotia lui il batea de cate ori avea relatii sexuale cu ea,reprosandu-i ca nu-i ceea ce-si doreste !!!! Atunci m-a amuzat relatarea,dar bietul om a ramas singur si a plecat in lume din cauza ei !!! Concluzia este ca nu trebuie sa-ti bati joc de nimeni !!!
the_only Avatarul lui the_only

120 mesaje

am accesat acest topic nu pt a da un sfat, ci pt a invata din experiente asemanatoare cu a mea. Din pacate niciuna dintre voi nu a fost casatorita cu prietenul agresiv, in schimb eu sunt casatorita de aproape 2 ani, am si un copil de 1 an.

Aseara m-am speriat foarte tare crezand ca bebelusul meu si-a sucit manuta (nu avea nimic in final, dar sperietura tot am tras-o) si cand a venit sotul meu in camera a vorbit pe un ton rastit apasat eu i-am raspuns la fel, mi-a zis sa nu urlu la el, m-a studiat cu o ura in privire ca si cum s-ar fi gandit unde sa ma loveasca, nu putea la cap deoarece era fetita acolo langa mine si m-a lovit in picior foarte tare. Toata noaptea n-am putut dormi mi-am pus comprese reci ca sa se retraga inflamatia.

M-a mai amenintat cand vorbeam mai tare la el ca ma plesneste, i-am zis sa nu spuna asa ceva nici in gluma, dar uite ce s-a intamplat...

chiar nu stiu ce sa fac, e usor cand ai doar o relatie fara alte complicatii, dar ce sa fac in situatia de fata?
... restul sunt eu
Fosta membra Kudika.ro
De la: the_only, la data 2010-08-25 08:28:18am accesat acest topic nu pt a da un sfat, ci pt a invata din experiente asemanatoare cu a mea. Din pacate niciuna dintre voi nu a fost casatorita cu prietenul agresiv, in schimb eu sunt casatorita de aproape 2 ani, am si un copil de 1 an.

Aseara m-am speriat foarte tare crezand ca bebelusul meu si-a sucit manuta (nu avea nimic in final, dar sperietura tot am tras-o) si cand a venit sotul meu in camera a vorbit pe un ton rastit apasat eu i-am raspuns la fel, mi-a zis sa nu urlu la el, m-a studiat cu o ura in privire ca si cum s-ar fi gandit unde sa ma loveasca, nu putea la cap deoarece era fetita acolo langa mine si m-a lovit in picior foarte tare. Toata noaptea n-am putut dormi mi-am pus comprese reci ca sa se retraga inflamatia.

M-a mai amenintat cand vorbeam mai tare la el ca ma plesneste, i-am zis sa nu spuna asa ceva nici in gluma, dar uite ce s-a intamplat...

chiar nu stiu ce sa fac, e usor cand ai doar o relatie fara alte complicatii, dar ce sa fac in situatia de fata?

Sa iei copilul si sa pleci?
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
Fosta membra Kudika.ro
De la: the_only, la data 2010-08-25 08:28:18am accesat acest topic nu pt a da un sfat, ci pt a invata din experiente asemanatoare cu a mea. Din pacate niciuna dintre voi nu a fost casatorita cu prietenul agresiv, in schimb eu sunt casatorita de aproape 2 ani, am si un copil de 1 an.

pleaca cat mai ai timp!!!!!!!!
alexia30 Avatarul lui alexia30

246 mesaje

Va urma si mai rau un picior in coaste, ficat sau mai stiu eu unde. Gandeste-te ca iti poate da un pumn, picior cazi te lasa lata si ramane copilasul amarat pe viata. lA ASTA S ATE GANDESTI IN PRIMUL RAND