Setari Cookie-uri

cum sa treci peste o iubire mare...?

Stiu ca iubesti...dar cand treci prin atatea...numia un tel care sa ti confirme ca ea e cu prietenul cu care vorbeai iti mai trebuie...
In fine..doare...a durut si pe altii...dar asa e firea omului...mereu ni se pare ca pe noi ne doare cel mai tare...stiu ca au fost si altii in locul meu...stiu asta...nu stiu insa cati au fost la fe lde tampiti(nu am vrut sa jignesc..) incat sa nu o / il urasca dupa asa ceva...
nici eu nu sunt usa de biserica...am scris mai sus...cu totii gresim..important e sa realizam,sa nu mai facem si sa incercam sa reparam...dar de al agresii pana la a imbolnavi un om...e cale lunga..
merci mult pt raspuns.

ps:am incercat sa raspund la fiecare in parte dar nu ma descurc...daca eram progrmator,poate reuseam:-))
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 01:51
Tara am parasit o deja,merci de sfat...
cat despre pariu...nu o sa ma caute NICIODATA.
si a vazut visul cu ochii...eram o TOT CE E POSIBIL OMENESC PE LUMEA ASTA SA INTELEAGA CA O IUBESC...
POATE UNEORI AM FOST SI EU SUSPICIOS,POATE ALTEORI GELOS,POATE ALTEORI AM JIGNIT CU SAU FARA VOIE...DAR DE FIECARE DATA AM REPARAT...TOTUL...AR FI PUTUT SA FACA LA FEL..
CAT DESPRE PARIU...REPET...
EU MA BAG..NU VA DA NICI UN SEMN...NICIODATA...ASA A FACUT SI CU MAREA EI IUBIRE DIANINTEA MEA...
LA LASAT SI HOPA PE MINE...
SI EL A DISPARUT...CU TOTUL DIN VIATA EI...SAU CEL PUTIN ASA CRED EU...
STITI CE E CULMEA??????NU AM FOST MEREU ASA PAPAGAL :-).
DAR..LA BATRANETE OMUL SE PROSTESTE.::-)
VA MULTUMESC MULT DE TOT DE CUV FRUMOASE...VA MULTUMESC DIN SUFLET.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 02:02
De la: Summer_, la data 2010-07-16 00:33:40
De la: grasshopper, la data 2010-07-16 00:24:04
De la: Summer_, la data 2010-07-16 00:20:48
De la: grasshopper, la data 2010-07-16 00:13:38leave the country...tipa e bolnava. vb serios. este genul care de cate ori va fi deprimata isi va aduce aminte de tine, si te va cauta...esti in pericol


Din cate am inteles eu, el o cam cauta, iar ea profita...cred ca ideal este ca el sa nu si-o mai caute !


pe cat punem pariu ca atunci cand el n-o so mai caute o sa vina ea? pana acum el era mereu acolo. Dar oare de ce s-a cuplat cu prietenul lui...?


Pt ca prietenul lui era ,,intreg'' spre deosebire de el, fara atacuri de pana, insa nu era crizat, nu o deranja probabil, nu o stresa, si-o tragea cu el cand voia....si tot asa, dupa prietenul lui va veni un altul si asa mai departe...Mie mi-a lasat impresia ca aceasta M. este o profitoare, asa ca...va tot profita de cine apuca si de cine ii permite !
Oricum m-a lasat masca intreaga poveste, nu mai auzisem de mult asa telenovela !


oare de aceea sa se fi cuplat cu el??pt ca eu ,datorita depresilor,nu mai eram chiar "intreg" cu totul???
stiu ca pun intrebari stupide...dar,poate,nimeni in locul meu nu ar gandi chiar limpede...
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 10:47
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-15 22:21:10
De la: kudika228896, la data 2010-07-15 21:31:02Buna seara tuturor doamnelor si domnisoarelor de pe acest site.
Sunt un barbat care are nevoie disperata de sfaturile voastre...
Am 29 de ani...de 23 de ani sunt la scoala...:-)) da,student de profesie...nu m am imbatat nicioadata dar fumez de la 21 de ani.
Cititi va rog cu atentie,ce scriu,chiar daca par amanunte insignifiante...Va rog...
Deci nu obisnuiam sa beau,dar fumam ca un turc :-).
Am fost tot timpul preocupat de mine mai putin si mai mult de cei din jurul meu...toti prietenii si prietenele (amicele mele) ma considera un baiat de nota 20.Ok ...nu cred ca mint ca nu sunt ruda nici pe departe cu fat Frumos,deci,nu se dau la mine....
Povestea incepe undeva in 2008,mai precis pe 18-iunie-2008.Eram la serv si am deodata am primit un tel extrem de nasol pt mine...varul meu era suspect de o boala ff urata si i se facuse rau ...era in spital...de prin mai acelasi an fatidic pt mine,vb foarte mult cu o colega cu care sincer,pt mine,a fost dragoste la prima vedere....nu credeam ca exista asa ceva,dar,traind o pe propria mi piele....am inteles...EXISTA.In mai cand tot vb unul cu celalalt eram amandoi in cate o relatie extrem de urata pentru fiecare dintre noi....poate ma considerati papagal,dar,chiar am facut totul pentru cea de langa mine...iar daca am gresit(cu totii gresim,cei nevinovati ii rog sa arunce prima piatra ) am facut totul pe lumea asta sa indrept..si credeti ma ...nu a fost usor...NICIODATA NU M AM GANDIT LA MINE...NICIODATA...
Asa...deci eram amandoi rataciti in relatii...in acea zi de 18,simtind nevoie sa vb cu cineva,am rugat o sa stam putin de vb ca am o pb si vreau sa vb cu cineva...ce netot am fost...deja aveam incredere in ea...
tot in acea seara,dupa ce am fost sa ma asigur ca varul meu e ok,am sunat o ....am gasit ca si pretext nevoia de ajutor in a traduce ceva din romana in engleza(aveam peste 2 luni admiterea la doctorat si aveam nevoie de un rezumat la teza pe care urma sa o prezint la admitere in fata comisiei,-deci era ceva destul de important pt mine)...zis si facut...cu o cafea m am prezentat in fata blocului ei(de fapt putin mai departe ca nu am nimerit zona :-)) am mers in parc,am vb putin,apoi la ea acasa sa ma ajute...ce e drept,m a ajutat din prima seara...am ajuns pana la capat cu atingerile si saruturile...oarecum(nu vreau sa jignesc pe nimeni de aici) stiindu ma un om normal nu un appolo al frumusetii m am intrebat de ce naiba din prima seara...in fine...si ea ma placea,...cred).in fine...de aici e inceputul....aoleu...ma dor degetele de atata tastat...
a urmat acea perioada superba...de inceput...ea sunt sigur 100% ca se gandea la fostul dar eu,ca focul de paie in miezul verii,triam iubirea si nu bagam in seama...au urmat surprize...am plecart la mare...pe nepusa masa....apoi,am vrut sa mergem la cel ami bun prieten al meu(nasule...daca citesti iar imi spui ca sunt papagal...poate chiar sunt)...ajunsi la Nasu',eu o tot imbratisam si o sarutam ca un licean indragostit...asta pana fata s a intors mi a tras o palma cat a putut pe spate ...pt ca am sarutat o pe ureche...mda...nu am certat o ,nu i am zis nimik ci doar mi am aprins o tigare...ca nu mai puteam....ea s a ridicat tacticos si a plecat sa se plimbe desi eram intr un satuc unde ea nu fusese niciodata...dupa 30 de min m am mingrijorat si am plecat si eu si nasa si nasu sa ocautam...dupa ce am zbierat pe toate ulitele dupa ea....am gasit o dupa gard ,in curte,binemerci...iar eu ma agitasem ca un ou in cadere libera intr o galeata cu apa...in fine,am luat o de manuta si am suit o in masina...pe drum i am explicat ca mergeam sa o duc acasa la ea...ca asa ceva nu se face...
pana la bucuresti(satul era undeva in jud Arges) nu i se mai opreau lacrimile pe fata...in fine...am iertat o pt ca tocmai ce cu 2 zile inainte de acest "eveniment" cumparasem bilete pt concediu in grecia...era o surpriza pt ca ea nu fusese niciodata plecata in afara granitelor tarii...
a urmat grecia...totul frumos...pana ne am intors acasa....deja se apropia examneul de admitere la doctorat...cand sa ma sustina la acel examen...i s a pus pata ca eu o iubesc pe fosta...deci am dat examenul singur singurel...pe toti ii astepta cineva afara...pe mine...vantul...
fosta in aceste 2 luni fusese plecata prin germania cu o bursa sau cu vreunul...nu stiu exact...a...ce am uitat...in iunie,18 fosta mai avea 2 sapt pana la ex de licenta ..a.sa ca i am explicat noii mele iubiri si pb si singura din viata mea...ca nu ma culc cu fosta,nu o sarut,doar vb la tel pt ca nu vreau sa mi reproseze o viata ca a ratat finalizarea fac din cauza mea...nu aveam oricum cum sa fac altceava pt ca de atunci ,de pe 18 am decis sa ne si mutam impreuna,eu si M(Initiala numelui celei de care tot povestesc...).fosta,intoarsa pe meleagurile natale a realizat ca "prostii cu suflet " sunt putini si a inceput disperata sa incerce sa ne impacam...i am spus ca sunt cu altcineva...asa ca...am dat examenul singur cuc desi nu am gresit cu nimik...in fine...M a crezut altceva si cam 3 sapt nu mi a mai rasp la tel...la usa...nicaieri...pazeam ca boul o usa de bloc doar sa i mai explic o data...in fine...asta era in seprembrie deja....
dupa 3 sapt,ne am impacat...toate bune si frummoase pana la revelion...am decis sa plecam la munte doar in noaptea dintre ani,deoarece lucram amandoi...l am luat cunoi si pe fostul meu sef,care,era desparti si fiindu mi prieten bun,nu am vrut sa stea singur....intre timp,sa platim chirie mai mica si M a adus pe cineva o fosta prietena a unui coleg de al ei sa stea cu noi...asa ca ma mers in 4 de rev...
ajunsi la predeal,din intamplare,in spatele nostru a oprit o masina cu numar de IL...la fel ca al iubitei mele M...s a uitat ea...a inceput sa rada...MI A DAT DRUMUL LA MANA si a stat de vb cu cuplul din IL vreo 10 min timp in care noi ne uitam ca prostii ca nici macar nu ne a prezentat...a urmat o seara minunata...nici de mana nu m a mai tinut...pb sa nu mai fie si altii din IL(de acolo era fostul ei,iubirea ei de 7 ani...relatie serioasa in care nu l a inselat decat mergand noaptea prin parc cu altul ....ea zice ca nu se culca cu acest Altul dar,se atingeau...tampit eu ca am rugat o sa mi detalieze...) suparat tare,dup a12 noaptea am plecat inspre BUc..pe drum ea conducea masina mea...pe drum,o cutie de carton pe care a luat o in plin desi eu am rugat o sa o ocoleasca....in fine...am inceput sa i explic ca o poate costa viata o asemenea greseala la volan...eu explicam calm...pana ce ei i a sarit mustarul iar pritena,colega de apartament,a inceput sa se ia de mine ca stie M sa conducca...i am explicat clar ca M are 10000km la volan eu peste 400 000 deci daca dau un sfat sunt indrep[tatit sa o fac...si asa...s a simtit jignita colega...ca am bruscat o verbal rugand o sa nu se bage....
a doua zi,pe 1...M voria sa plece la mama ei in IL..eu de noaptea i am spus ca vreau sa dorm si apoi vad eu ce fac...in fine...la 7 dim m a trezit...ca tre sa plec si eu...ca sa merg la ai mei...in fine..m a dat afara :-)...apoi sa mi spuna ca m a alungat ca sa nu ma cert cu colega...asta am acceptat...ceea ce nu am acceptat a fost ca pe 2 ea a revenit si a avut o discutie cu colega care ma jignise in fata lui M...si M ii dadea dreptate cu totul...deci,tot eu am picat de rahat...nu am putut accepta ca cea pe care o iubesc atat de mult sa nu mi ia macar apararea...in fine...a trecut si asta...dar au urmat certuri numeroase...am vrut sa i dau un timp de gandire si am plecat in uk...trimis de firma unde lucram...cand m am intors,am vrut sa i fac o surpriza pt ca in ultima luna (asta era in mai 2009 ) vb la tel enorm de mult,eu in UK ea in RO si se jelea toata ca ea nu aare ce sa faca....am ajuns in fata birolului ei...stiam ca sta pana noaptea tarziu...ca nu are ce sa faca...dar trecuse de 10 noaptea...o sun...unde esti??ea imi rasp...la salaintreb...singura...rasp:da,cine crezi ca poate merge cu imine la IDMsa dea o caruta de bani pe abonament...dupa ce a terminat de grandomanit...o intreb...si masina??(eu eram langa masina ei..) rasp:sunt cu masina...si atunci i am spus...sunt eu langa masina si nu e cu tine...dupa o pauza de un mi..imi spune...stii sunt cu un coleg de serv....am plecat,mi am luat hainele de la ea,dar am vrut totusi sa o vad..sa mi explice...a iesit mititica repede...de la sala...fusese in prosopul de dus dar cu tel "colegului" la ea....:-)) ciudat nu???am intrebat ..ce e drept mai nervos cum naiba s a dus in prosop,fara nimik pe dedesupt,sa i ceara tel...in fine..am iertat....si asta...
ceea ce nu v am spus...am fost si eu rau...fosta prietenadinainte de M si a batut joc de mine,enorm...de cateva luni,eu,sigur fiind pana in panzele albe pe M,am ofticat o pe fosta(un copilarism ca de..unde i minte si prostie cum zice mama mea...) trimitandu i mailuri si tot asa...
Dupa faza cu sala,M a luat legatura cu fosta...desi incetasem de multa vreme cu mailurile si tocmai ceo iertasem pe M de faza cu sala...intr o seara...M a aparut la mine acasa ...surpriza...cu fosta...:-)) a iesit taraboi...atunci am regretat enorm acele mailuri si faza cu razbunarea mea...eram prea sigur ca M e viata mea...ca ea va fi mama copiilor mei...deci ,o vroiam ca si sotie...
aici incepe partea interesanta...dupa "vizita " fostei si actualei....a inceput totul...
M nu a mai vrut sa auda de mine...aflase de mailuri...(MENTIONEZ...A NU SE INTELEGE GRESIT...NU M AM CULCAT CU FOSTA) am suferit enorm...pana la depresie si m am imbolnavit...am tot incercat sa i explic lui M pana ce m a sunat mama ei sa ma ameninte ca daca nu i las fata in pace ma da pe mana pol...Acum M era in apropierea examenului de licenta...in fine..fara sa mai stie mama ei ....ne am impacat ...pt ca ea avea nevoie sa o ajut cu licenta...a urmat apoi surpriza ca a terminat fac...am mers un wk in bulgaria unde ne vazusem cat eram colegi la aceeasi firma intr un team building...dupa ce ne am intors,iarasi mi a gasit nod in papura...dar am mai aflat si eu ca acel "coleg " de piscina/sala pt care nu avea nimik cand am prins faza....acum era unul de care i placea...si ca tot incercau sa vb cat mai mult...ea nu dormea noptile ca sa vb cu el pe mess...si ca in pauza din toamna i a fost prezentat un amic al unui amic...cu care iarasi a vb....a...si am mai aflat ca si cel cu care l insela pe cel dinaintea mea,pe marea ei iubire...a avut nevoie de ajutor si ea,studenta iminenta a fost la el acasa sa i aseze cursurile...va jur,asta a fost explicatia ei...am fost la el sa i asez cursurile...va dati seama ce vedeam eu in fata ochilor..v ati prins ..parcurile in care ea imi povestise ca nu s a culcat cu amantul minunat ci doar il mangaia :-))..mi am luat inima in dinti si am vrut sa o rupem...am mers la mine acasa si am intalnit,jur ca fara sa vreau o fata cu multi ani mai mica cu ceva ani ca mine....fetita aceasta e paninea lui Dumnezeu,dar nu e M,nu e cea pe care o adoram...in fine...fetita cea mica s a indragostit de mine,eu de M si mai tare...am incercat sa o indepartez pe cea mica pt ca M s a intors la mine cand a aflat ca trebuia sa merg eu ingrecia ca nasu' intre timp ne invitase in luna lui de miere...si uite asa...am lasat o pe a mica cu ochii in soare si am pasit iarsi in Rai cu M,intr o mica vacanta pe o insula in grecia...
dupa vacanta...ghiciti voi...iarasi a vrut sa fie singura....in vacanta a fost superb...superb in toate sensurile unei relatii implinite...
cand ne am desparti dupa vacanta....eu am clacat nervos...nu am mai putut face fata la serv,mi era rau mereu...am decis sa ma injosesc,sa i cad in genunchi sa se intorca pt ca nu pot merge mai departe...ca vreau sa fie sotia mea...in fine...a venit o data la mine la tara sa ma vada si de fapt sa mi spuna sa ma fac bine ca ea nu ma mai vrea...dar,s a razgandit brusc si ainceput sa ma sarute peste tot...ceva vreme...apoi ,dupa ce a terminat de sarutat,iarasi mi a spus ca vrea sa nu ne mai vedem...am coborat din masina ei(nu a vrut sa intre la mine in casa..am vb pe un camp) si am plecat de nebun spre casa...ea a stat tot acolo...plangand chipurile..(nu pierdeti firul evenimentelor...din cauza depresiei de la despartirea de M,eu luam pastile)..am sunat o sa nu mai stea acolo de nebuna sa mearga la ea acasa...zis si facut...apooi,iarasi am vrut sa mai incerc...si iarasi am pazit firma unde lucra doar doar o sa o vad si o sa i pot vb...dupa ce am pazit firma si scara blocului ei,mi a deschis usa intr o buna zi...cum m a vazut...direct a trecut la fapte...iarasi m a sarutat peste tot,,,iarasi am facut dragoste...o noapte de vis...a doua zi mi a spus ca nu mai vrea iarasi o relatie...si asa a tinut o cam o luna...acum ne culcam impreuna ,a doua zi imi spunea ca s a terminat...
va spuneam la inceput ca nu beau....ei bine...am fugit la olanesti in mini concediu singur de nebun cu o sticla de wiskey...am baut pana mi s a facut rau din cauza ca nu eram obisnuit sa beau si din cauza pastilelor...si am sunat o pe M si i am trimis sute de mesaje ca mi e rau...NIMIK...am plecat tot eu la ea...m a tinut la usa cam trei ore...nu mi a deschis...pana ce m am speriat si am vrut sa sparg usa crezand ca de suferinta a patit ceva rau...cand a vazut ca incerca sa fortez usa...a deschis...mititica....sa nu imi dau eu sema ca ea e acasa...ea si a facut nevoile si nici apa nu o trasese...in fine...a ...SA NU MA CREDETI NEBUN....LA DISCUTIA ACEEA PE CAMP FINALIZATA CU O PARTIDE DE SARUTURI "PESTE TOT " DIN PARTEA EI...MI A SPUS INAINTE SA IMI SPUNA CA NU MA MAI VREA,CA DE FAPT,VREA SA I FIU BARBAT...
ASA...UITASEM ESENTIALUL...SCUZE,DAR NU MI E USOR SA VB AICI...
si uite asa m a primit in casa...eu am izbucnit in plans..nu ma credeti papagal..un barbat nu e las daca plange...e doar sincer...asa cred eu cel putin...m a luat in brate...si iarasi ca indianul talpa iute...o partida buna..o seara de dormit cu ea in brate...a doua zi...iarasi mi a spus adio...iar eu iarasi m am adancit in negura depresiei mele...(ea stia ca am probleme de sanatate,ca nu ma simt bine deloc..ameteam,nu puteam respira..si tot asa...) in fine...am hotarat...e clar...fata asta ma iubeste...si am cerut o de nevasta,frumos...cu un inel superb lasat pe masa...ca nu mi deschidea usa dar imi regasisme eu cheia de unde stateam amandoi...cu petale de trandafir pana la el...cu te iubesc enorm de mult scris pe geamul de la baie.....cu o scrisoare(nu mi rasp la mail sau la tel asa ca i am scris o coala A4) in care i spuneam ca trece ea printr o perioada grea(nu stiu unde oi fi vazut eu perioada grea la ea...)ca tb sa fim impreuna...si tot asa...a refuzat,logic...si urla la mine si zbiera ca nu vrea sa ma mai vada desi o data la 3 seri faceam dragoste TOTALA ca nebunii...eu consideram pana atunci ca pt un barbat e usor sa se culce cu cineva...pt o femeie e greu...ei bine..la M era invers...eu faceam dragoste cu ea...ea mi o tragea doar mie...am intrebat o cand iarasi m a alungat,de ce facea dragoste cu mine???mi a rasp franc...ca facea de dorul lelii ca ea nu simte nimik pt mine si ca doar asa se putea convinge...in fine...dupa inca 1 luna de pauza,luna in care eu am tot dicutat cu fetita micuta de la mine de acasa....M s a indurat sa mi mai dea o sansa...vb cu o seara inainte is i am spus ca plec de nebun in austria...si deodata...iarasi ma iubea...am plecat in austria cu M,iubirea vietii mele...aici,am schiat,ne am iubit ca de facusem pauza aprope 2 luni...pan intr o zi cand depresia mea prelungita a recidivat cu atacuri de panica...cu insuficienta cardiaca...de m a luat salvare ade la poalele partiei...de atunci dragele mele partenere de forum,nu mai pot face nimik singur...nu mai pot conduce,nu mai pot sta singur in casa si tot asa...in austria,speriat de moarte am sta 3 zile prin spitale(sora si cumnatul meu fiind medici si nestiid ca eu iarasi sunt cu mihaela....mi aui spus franc...vezi unde te duce depresia???am crezut ca au ei ceva cu ea ca stiau cat am suferit..dar nu...am intrebat un psihiatru in austria de ce???mi a spus ca atacurile nu au o cauza...dar se poate sa fie ma mult ca sigur de la depresiile mele...)in fine...cu greu,cu multe atacuri am ajuns din nou in Ro...a...
stati ca am uitat partea tareee...IMI VANDUSEM MASINA CU CARE M A LOVIT ACEA CUTIE DE CARTON IN NOAPTEA DE REV PT CA EA SI DOREAO CASA...SI AM VANDUT MASINA SA AM AVANS DE PRIMA CASA PT O GARSONIERA....DECI AM LUAT O CASA DOR SA AVEM CEVA AL NOSTRU....PT CA DE CAND MA IMBOLNAVISEM MAMA NU MAI VROIA SA O MAI VADA...SI SA IMPAC SI PE MAMA SI PE M PT CA LE IUBEAM PE AMANDOUA...UITE CUM AM SI CREDIT PE URMATORII 30 DE ANI...A ...SI CU CASA E TARE...AM RUGAT O PE M SA SEMNEZE SI EA LA CONTRACTUL DE CASA SA PUTEM LUA CREDIT MIA MARE....MI A SPUS CLAR CA EA NU FACE ASA CEVA...DAR EU LUAM CASA PT NOI :-))

In fine...am venit din austria cu atacuri de panica la tot pasul...credeti ma...nu stiu cati ati avut atacuri de panica dar e un chin teribil...
a urmat imediat anul nou...tot impreuna...in noaptea de 31 dec 2009 la 12,cand toti aruncau cu artificii...eu iar am facut un atac..si tot asa...a doua zi,am vrut sa merg la ai mei...m a pus iubita mea sa aleg...ea sau ai mei???si ce grtesisem??ca pe 1 ianuarie voriam sa i sarut mana mamei mele sa sa mi imbratisez tatal????
si asa...iar mi a dat papuci...
si mie iarasi mi era din ce in ce mai rau....aveam o garsoniera(ce acumparata de mine pt noi) si cea a lui m unde plateam amadoi chirie...vazand ca nici cand sunt bonav destul de nasol(repet...nu puteam face nimik singur...cum ramaneam singur cum mi se facea rasu si chemam salvare) am rugat o pe M sa mi dovedeasca ca pot avea incredere in ea...ca e langa mine...macar cand mi e greu...si apoi ne mutam in noua casa(credeti ma...i am cerut asta pt ca stiam ca o va face ...dar...surpriza...m a pus sa aleg intre ea si ai mei...).a decis ea pt amandoi..ne despartim...si uite asa...eu bonav...cu inima plina de iubire pt m.am ajuns sa mi implor rudele sa stea cu mine la BUC pt ca imi pierdeam slujba....
si am sta...si am alergat iarasi dupa ea ...iareasi faceam dragoste si mi jura iubire...apoi a doua zi ma dadea afara din viata ei...mereu alegea prietenii...indiferent ce voriam eu sa discutam...fugea la prietnii ei..niciodata nu statea sa ma asculte...
si uite asa...am stat eu cu vara mea pe post de doica....nu m am mai dus dupa M,deoarece imi reprosa mereu ca o bat la cap,ca nu i dau timp de gandire...si i am dat...
mi s au lungit urechile si ea nu a mai aparut...de ziua mea in martie...a ajuns ultima sa mi ureze la multi ani...adica noaptea...

alaltaieri insa a culminat totul...
un fost coleg comun de al nostru si bun prieten de al meu are o noua iubita...pe cine credeti???pe M a mea...
acest prieten stia ca o iubesc,sstia ca alerg sa ma impac si ca astept doar un semn...il rugasem sa mi trimita posturile libere la locul lor de munca..vroiam sa renunt la un salariu extrem de bun numai as redevin coleg cu M ca poate asa ne impacam...si prietenul meu ma asculta/...(eu nu ma omor cu vb cu oamenii...dar in el am avut incredere,i am povestit tot...si ca sunt bolnav,si ca nu mai pot de dorul ei...tot ce simt ia m spus,sperand ca se simte prietenul si o trage da maneca sa i explice...)
vazand ca nu pot sa ma apropii de M,(am uitat...intre timp m a sunat si tatal ei...ca ma da pe man politiei daca nu i las fata in pace..culmea...in acea periaoda...ea nu ma lasa in pace....::-)))am plecat din tara...ca alaltaieri...v am spus...sa aflu ca el si ea se iubesc exact ca 2 porumbei...
in acest timp..a plecat din aceasta lume o pers ff draga...persoana care ma crescuse ...si logic...am sunat o iarasi pe M si am bombardat o cu mailuri....dar nu i am spus de pierderea suferit aca nu am vrut sa o influentez...stia deja ca sunt bonav si nu i pasa...dar am vb cu "prietenul" meu actualul iubit allui M...el stia...totul...si nu i a spus...ci si au pus o formand o relatie superba zice el...plina de iubire si pasiuen...el am vb cu el,ca de la barbat la barbat si mi a spus franc in fata...dar ce...s a intamplat...ce M e un obiect fara dorinte????si ce...ca ea e cineva pt el si ca ce...el nu s a dat prietenul meu...desi...pana alaltaieri eram prieteni buni...am impartit amandoi o paine:-) adica am fost colegi si la alta firma si am lucrat impreuna peste hotare...
offf.Doamne...si mai sunt multe de tot de spus...dar nu mai pot...

VA ROG...FITI OBIECTIVE...SUNTETI FEMEI...AVETI AL SASELEA SIMT...CHAIR BINE DEZVOLTAT...M A IUBIT M VREODATA?????MACAR SA NU MA MAI DAU CU CAPUL DE PERETI CA EU RAPS PANA CUM NU AM GASIT UNUL POZITIV...
VA MULTUMESC ENORM PENTRU TIMPUL ACORDAT CITIRII SI INCERCARII DE A INTELEGE ACESTE OFURI ALE MELE.
CU RESPECT,
OP.

wow am citit tot ! consider ca nu te-a iubit niciodata...s-a folosit de tine!stiu ca iti este greu dar incearca s-o uiti, pentru ca iti face mult rau ! asta e o dragoste bolnava! caut-o pe "fetita aia mica" si incearca sa ai o relatie cu ea!



Draga mea colega de Kudika.fetita aceea mica a avut grija de mine...fara ea pb ca nu aveam nici serv acum...
stiu ca merita tot ce e mai bun pe lumea asta...i am explicat in mare ca momentan...nu pot iubi pe nimeni....si nu vreau sa ma iubeasca mai mult decat o face...MI E TEAMA SA NU SUFERE...MI E TEAMA SA NU TREACA SI EA CANDVA PRIN CEEA CE TREC EU ACUM...
MI E FRICA ...ORICE AR FI FACUT M...MOMENTAN NU O POT URA...NU POT,PUR SI SIMPLU...
INTOTDEAUNA LUI M I AM GASIT SCUZE IN FATA MEA,IN FATA ALOR MEI...IN FATA PRIETENILOR MEI...MEREU AM GASIT O SCUZA PT COMP EI...DAR ACUM,STANG LANGA OMUL CU CARE VB CATE IN LUNA SI N STELE DOAR DOAR I O SPUNE CE SIMT.....NU MAI GASESC NICIO SCUZA........
ORICUM,REPET...MI A FOST EXTREM DE GREU SA SCRIU AICI....DAR,DACA TOT PUBLIC CEVA...PARCA NU MA AFUND MAI RAU IN NEGURA IN CARE AM INTRAT DE TOT ACUM 3 ZILE.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 10:53
"Oare de ce?"
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 10:54
De la: Barbie30, la data 2010-07-15 21:45:20 Ce roman!!


DA.INTR ADEVAR...UN ROMAN...PACAT CA UNUL TRIST...
IMI PARE RAU,CHIAR NU AM VRUT SA PLICTISESC SAU SA OBLIG LA O LECTURA INTERMINABILA...
SCUZE INCA O DATA,DAR,MAI ERAU MULTE DE SPUS...NU MI AM DAT SEAMA CA POT PLICTISI TRAIRILE MELE...SCUZE.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 10:56
De la: OVI2010, la data 2010-07-16 10:53:26
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-15 22:21:10
De la: kudika228896, la data 2010-07-15 21:31:02Buna seara tuturor doamnelor si domnisoarelor de pe acest site.
Sunt un barbat care are nevoie disperata de sfaturile voastre...
Am 29 de ani...de 23 de ani sunt la scoala...:-)) da,student de profesie...nu m am imbatat nicioadata dar fumez de la 21 de ani.
Cititi va rog cu atentie,ce scriu,chiar daca par amanunte insignifiante...Va rog...
Deci nu obisnuiam sa beau,dar fumam ca un turc :-).
Am fost tot timpul preocupat de mine mai putin si mai mult de cei din jurul meu...toti prietenii si prietenele (amicele mele) ma considera un baiat de nota 20.Ok ...nu cred ca mint ca nu sunt ruda nici pe departe cu fat Frumos,deci,nu se dau la mine....
Povestea incepe undeva in 2008,mai precis pe 18-iunie-2008.Eram la serv si am deodata am primit un tel extrem de nasol pt mine...varul meu era suspect de o boala ff urata si i se facuse rau ...era in spital...de prin mai acelasi an fatidic pt mine,vb foarte mult cu o colega cu care sincer,pt mine,a fost dragoste la prima vedere....nu credeam ca exista asa ceva,dar,traind o pe propria mi piele....am inteles...EXISTA.In mai cand tot vb unul cu celalalt eram amandoi in cate o relatie extrem de urata pentru fiecare dintre noi....poate ma considerati papagal,dar,chiar am facut totul pentru cea de langa mine...iar daca am gresit(cu totii gresim,cei nevinovati ii rog sa arunce prima piatra ) am facut totul pe lumea asta sa indrept..si credeti ma ...nu a fost usor...NICIODATA NU M AM GANDIT LA MINE...NICIODATA...
Asa...deci eram amandoi rataciti in relatii...in acea zi de 18,simtind nevoie sa vb cu cineva,am rugat o sa stam putin de vb ca am o pb si vreau sa vb cu cineva...ce netot am fost...deja aveam incredere in ea...
tot in acea seara,dupa ce am fost sa ma asigur ca varul meu e ok,am sunat o ....am gasit ca si pretext nevoia de ajutor in a traduce ceva din romana in engleza(aveam peste 2 luni admiterea la doctorat si aveam nevoie de un rezumat la teza pe care urma sa o prezint la admitere in fata comisiei,-deci era ceva destul de important pt mine)...zis si facut...cu o cafea m am prezentat in fata blocului ei(de fapt putin mai departe ca nu am nimerit zona :-)) am mers in parc,am vb putin,apoi la ea acasa sa ma ajute...ce e drept,m a ajutat din prima seara...am ajuns pana la capat cu atingerile si saruturile...oarecum(nu vreau sa jignesc pe nimeni de aici) stiindu ma un om normal nu un appolo al frumusetii m am intrebat de ce naiba din prima seara...in fine...si ea ma placea,...cred).in fine...de aici e inceputul....aoleu...ma dor degetele de atata tastat...
a urmat acea perioada superba...de inceput...ea sunt sigur 100% ca se gandea la fostul dar eu,ca focul de paie in miezul verii,triam iubirea si nu bagam in seama...au urmat surprize...am plecart la mare...pe nepusa masa....apoi,am vrut sa mergem la cel ami bun prieten al meu(nasule...daca citesti iar imi spui ca sunt papagal...poate chiar sunt)...ajunsi la Nasu',eu o tot imbratisam si o sarutam ca un licean indragostit...asta pana fata s a intors mi a tras o palma cat a putut pe spate ...pt ca am sarutat o pe ureche...mda...nu am certat o ,nu i am zis nimik ci doar mi am aprins o tigare...ca nu mai puteam....ea s a ridicat tacticos si a plecat sa se plimbe desi eram intr un satuc unde ea nu fusese niciodata...dupa 30 de min m am mingrijorat si am plecat si eu si nasa si nasu sa ocautam...dupa ce am zbierat pe toate ulitele dupa ea....am gasit o dupa gard ,in curte,binemerci...iar eu ma agitasem ca un ou in cadere libera intr o galeata cu apa...in fine,am luat o de manuta si am suit o in masina...pe drum i am explicat ca mergeam sa o duc acasa la ea...ca asa ceva nu se face...
pana la bucuresti(satul era undeva in jud Arges) nu i se mai opreau lacrimile pe fata...in fine...am iertat o pt ca tocmai ce cu 2 zile inainte de acest "eveniment" cumparasem bilete pt concediu in grecia...era o surpriza pt ca ea nu fusese niciodata plecata in afara granitelor tarii...
a urmat grecia...totul frumos...pana ne am intors acasa....deja se apropia examneul de admitere la doctorat...cand sa ma sustina la acel examen...i s a pus pata ca eu o iubesc pe fosta...deci am dat examenul singur singurel...pe toti ii astepta cineva afara...pe mine...vantul...
fosta in aceste 2 luni fusese plecata prin germania cu o bursa sau cu vreunul...nu stiu exact...a...ce am uitat...in iunie,18 fosta mai avea 2 sapt pana la ex de licenta ..a.sa ca i am explicat noii mele iubiri si pb si singura din viata mea...ca nu ma culc cu fosta,nu o sarut,doar vb la tel pt ca nu vreau sa mi reproseze o viata ca a ratat finalizarea fac din cauza mea...nu aveam oricum cum sa fac altceava pt ca de atunci ,de pe 18 am decis sa ne si mutam impreuna,eu si M(Initiala numelui celei de care tot povestesc...).fosta,intoarsa pe meleagurile natale a realizat ca "prostii cu suflet " sunt putini si a inceput disperata sa incerce sa ne impacam...i am spus ca sunt cu altcineva...asa ca...am dat examenul singur cuc desi nu am gresit cu nimik...in fine...M a crezut altceva si cam 3 sapt nu mi a mai rasp la tel...la usa...nicaieri...pazeam ca boul o usa de bloc doar sa i mai explic o data...in fine...asta era in seprembrie deja....
dupa 3 sapt,ne am impacat...toate bune si frummoase pana la revelion...am decis sa plecam la munte doar in noaptea dintre ani,deoarece lucram amandoi...l am luat cunoi si pe fostul meu sef,care,era desparti si fiindu mi prieten bun,nu am vrut sa stea singur....intre timp,sa platim chirie mai mica si M a adus pe cineva o fosta prietena a unui coleg de al ei sa stea cu noi...asa ca ma mers in 4 de rev...
ajunsi la predeal,din intamplare,in spatele nostru a oprit o masina cu numar de IL...la fel ca al iubitei mele M...s a uitat ea...a inceput sa rada...MI A DAT DRUMUL LA MANA si a stat de vb cu cuplul din IL vreo 10 min timp in care noi ne uitam ca prostii ca nici macar nu ne a prezentat...a urmat o seara minunata...nici de mana nu m a mai tinut...pb sa nu mai fie si altii din IL(de acolo era fostul ei,iubirea ei de 7 ani...relatie serioasa in care nu l a inselat decat mergand noaptea prin parc cu altul ....ea zice ca nu se culca cu acest Altul dar,se atingeau...tampit eu ca am rugat o sa mi detalieze...) suparat tare,dup a12 noaptea am plecat inspre BUc..pe drum ea conducea masina mea...pe drum,o cutie de carton pe care a luat o in plin desi eu am rugat o sa o ocoleasca....in fine...am inceput sa i explic ca o poate costa viata o asemenea greseala la volan...eu explicam calm...pana ce ei i a sarit mustarul iar pritena,colega de apartament,a inceput sa se ia de mine ca stie M sa conducca...i am explicat clar ca M are 10000km la volan eu peste 400 000 deci daca dau un sfat sunt indrep[tatit sa o fac...si asa...s a simtit jignita colega...ca am bruscat o verbal rugand o sa nu se bage....
a doua zi,pe 1...M voria sa plece la mama ei in IL..eu de noaptea i am spus ca vreau sa dorm si apoi vad eu ce fac...in fine...la 7 dim m a trezit...ca tre sa plec si eu...ca sa merg la ai mei...in fine..m a dat afara :-)...apoi sa mi spuna ca m a alungat ca sa nu ma cert cu colega...asta am acceptat...ceea ce nu am acceptat a fost ca pe 2 ea a revenit si a avut o discutie cu colega care ma jignise in fata lui M...si M ii dadea dreptate cu totul...deci,tot eu am picat de rahat...nu am putut accepta ca cea pe care o iubesc atat de mult sa nu mi ia macar apararea...in fine...a trecut si asta...dar au urmat certuri numeroase...am vrut sa i dau un timp de gandire si am plecat in uk...trimis de firma unde lucram...cand m am intors,am vrut sa i fac o surpriza pt ca in ultima luna (asta era in mai 2009 ) vb la tel enorm de mult,eu in UK ea in RO si se jelea toata ca ea nu aare ce sa faca....am ajuns in fata birolului ei...stiam ca sta pana noaptea tarziu...ca nu are ce sa faca...dar trecuse de 10 noaptea...o sun...unde esti??ea imi rasp...la salaintreb...singura...rasp:da,cine crezi ca poate merge cu imine la IDMsa dea o caruta de bani pe abonament...dupa ce a terminat de grandomanit...o intreb...si masina??(eu eram langa masina ei..) rasp:sunt cu masina...si atunci i am spus...sunt eu langa masina si nu e cu tine...dupa o pauza de un mi..imi spune...stii sunt cu un coleg de serv....am plecat,mi am luat hainele de la ea,dar am vrut totusi sa o vad..sa mi explice...a iesit mititica repede...de la sala...fusese in prosopul de dus dar cu tel "colegului" la ea....:-)) ciudat nu???am intrebat ..ce e drept mai nervos cum naiba s a dus in prosop,fara nimik pe dedesupt,sa i ceara tel...in fine..am iertat....si asta...
ceea ce nu v am spus...am fost si eu rau...fosta prietenadinainte de M si a batut joc de mine,enorm...de cateva luni,eu,sigur fiind pana in panzele albe pe M,am ofticat o pe fosta(un copilarism ca de..unde i minte si prostie cum zice mama mea...) trimitandu i mailuri si tot asa...
Dupa faza cu sala,M a luat legatura cu fosta...desi incetasem de multa vreme cu mailurile si tocmai ceo iertasem pe M de faza cu sala...intr o seara...M a aparut la mine acasa ...surpriza...cu fosta...:-)) a iesit taraboi...atunci am regretat enorm acele mailuri si faza cu razbunarea mea...eram prea sigur ca M e viata mea...ca ea va fi mama copiilor mei...deci ,o vroiam ca si sotie...
aici incepe partea interesanta...dupa "vizita " fostei si actualei....a inceput totul...
M nu a mai vrut sa auda de mine...aflase de mailuri...(MENTIONEZ...A NU SE INTELEGE GRESIT...NU M AM CULCAT CU FOSTA) am suferit enorm...pana la depresie si m am imbolnavit...am tot incercat sa i explic lui M pana ce m a sunat mama ei sa ma ameninte ca daca nu i las fata in pace ma da pe mana pol...Acum M era in apropierea examenului de licenta...in fine..fara sa mai stie mama ei ....ne am impacat ...pt ca ea avea nevoie sa o ajut cu licenta...a urmat apoi surpriza ca a terminat fac...am mers un wk in bulgaria unde ne vazusem cat eram colegi la aceeasi firma intr un team building...dupa ce ne am intors,iarasi mi a gasit nod in papura...dar am mai aflat si eu ca acel "coleg " de piscina/sala pt care nu avea nimik cand am prins faza....acum era unul de care i placea...si ca tot incercau sa vb cat mai mult...ea nu dormea noptile ca sa vb cu el pe mess...si ca in pauza din toamna i a fost prezentat un amic al unui amic...cu care iarasi a vb....a...si am mai aflat ca si cel cu care l insela pe cel dinaintea mea,pe marea ei iubire...a avut nevoie de ajutor si ea,studenta iminenta a fost la el acasa sa i aseze cursurile...va jur,asta a fost explicatia ei...am fost la el sa i asez cursurile...va dati seama ce vedeam eu in fata ochilor..v ati prins ..parcurile in care ea imi povestise ca nu s a culcat cu amantul minunat ci doar il mangaia :-))..mi am luat inima in dinti si am vrut sa o rupem...am mers la mine acasa si am intalnit,jur ca fara sa vreau o fata cu multi ani mai mica cu ceva ani ca mine....fetita aceasta e paninea lui Dumnezeu,dar nu e M,nu e cea pe care o adoram...in fine...fetita cea mica s a indragostit de mine,eu de M si mai tare...am incercat sa o indepartez pe cea mica pt ca M s a intors la mine cand a aflat ca trebuia sa merg eu ingrecia ca nasu' intre timp ne invitase in luna lui de miere...si uite asa...am lasat o pe a mica cu ochii in soare si am pasit iarsi in Rai cu M,intr o mica vacanta pe o insula in grecia...
dupa vacanta...ghiciti voi...iarasi a vrut sa fie singura....in vacanta a fost superb...superb in toate sensurile unei relatii implinite...
cand ne am desparti dupa vacanta....eu am clacat nervos...nu am mai putut face fata la serv,mi era rau mereu...am decis sa ma injosesc,sa i cad in genunchi sa se intorca pt ca nu pot merge mai departe...ca vreau sa fie sotia mea...in fine...a venit o data la mine la tara sa ma vada si de fapt sa mi spuna sa ma fac bine ca ea nu ma mai vrea...dar,s a razgandit brusc si ainceput sa ma sarute peste tot...ceva vreme...apoi ,dupa ce a terminat de sarutat,iarasi mi a spus ca vrea sa nu ne mai vedem...am coborat din masina ei(nu a vrut sa intre la mine in casa..am vb pe un camp) si am plecat de nebun spre casa...ea a stat tot acolo...plangand chipurile..(nu pierdeti firul evenimentelor...din cauza depresiei de la despartirea de M,eu luam pastile)..am sunat o sa nu mai stea acolo de nebuna sa mearga la ea acasa...zis si facut...apooi,iarasi am vrut sa mai incerc...si iarasi am pazit firma unde lucra doar doar o sa o vad si o sa i pot vb...dupa ce am pazit firma si scara blocului ei,mi a deschis usa intr o buna zi...cum m a vazut...direct a trecut la fapte...iarasi m a sarutat peste tot,,,iarasi am facut dragoste...o noapte de vis...a doua zi mi a spus ca nu mai vrea iarasi o relatie...si asa a tinut o cam o luna...acum ne culcam impreuna ,a doua zi imi spunea ca s a terminat...
va spuneam la inceput ca nu beau....ei bine...am fugit la olanesti in mini concediu singur de nebun cu o sticla de wiskey...am baut pana mi s a facut rau din cauza ca nu eram obisnuit sa beau si din cauza pastilelor...si am sunat o pe M si i am trimis sute de mesaje ca mi e rau...NIMIK...am plecat tot eu la ea...m a tinut la usa cam trei ore...nu mi a deschis...pana ce m am speriat si am vrut sa sparg usa crezand ca de suferinta a patit ceva rau...cand a vazut ca incerca sa fortez usa...a deschis...mititica....sa nu imi dau eu sema ca ea e acasa...ea si a facut nevoile si nici apa nu o trasese...in fine...a ...SA NU MA CREDETI NEBUN....LA DISCUTIA ACEEA PE CAMP FINALIZATA CU O PARTIDE DE SARUTURI "PESTE TOT " DIN PARTEA EI...MI A SPUS INAINTE SA IMI SPUNA CA NU MA MAI VREA,CA DE FAPT,VREA SA I FIU BARBAT...
ASA...UITASEM ESENTIALUL...SCUZE,DAR NU MI E USOR SA VB AICI...
si uite asa m a primit in casa...eu am izbucnit in plans..nu ma credeti papagal..un barbat nu e las daca plange...e doar sincer...asa cred eu cel putin...m a luat in brate...si iarasi ca indianul talpa iute...o partida buna..o seara de dormit cu ea in brate...a doua zi...iarasi mi a spus adio...iar eu iarasi m am adancit in negura depresiei mele...(ea stia ca am probleme de sanatate,ca nu ma simt bine deloc..ameteam,nu puteam respira..si tot asa...) in fine...am hotarat...e clar...fata asta ma iubeste...si am cerut o de nevasta,frumos...cu un inel superb lasat pe masa...ca nu mi deschidea usa dar imi regasisme eu cheia de unde stateam amandoi...cu petale de trandafir pana la el...cu te iubesc enorm de mult scris pe geamul de la baie.....cu o scrisoare(nu mi rasp la mail sau la tel asa ca i am scris o coala A4) in care i spuneam ca trece ea printr o perioada grea(nu stiu unde oi fi vazut eu perioada grea la ea...)ca tb sa fim impreuna...si tot asa...a refuzat,logic...si urla la mine si zbiera ca nu vrea sa ma mai vada desi o data la 3 seri faceam dragoste TOTALA ca nebunii...eu consideram pana atunci ca pt un barbat e usor sa se culce cu cineva...pt o femeie e greu...ei bine..la M era invers...eu faceam dragoste cu ea...ea mi o tragea doar mie...am intrebat o cand iarasi m a alungat,de ce facea dragoste cu mine???mi a rasp franc...ca facea de dorul lelii ca ea nu simte nimik pt mine si ca doar asa se putea convinge...in fine...dupa inca 1 luna de pauza,luna in care eu am tot dicutat cu fetita micuta de la mine de acasa....M s a indurat sa mi mai dea o sansa...vb cu o seara inainte is i am spus ca plec de nebun in austria...si deodata...iarasi ma iubea...am plecat in austria cu M,iubirea vietii mele...aici,am schiat,ne am iubit ca de facusem pauza aprope 2 luni...pan intr o zi cand depresia mea prelungita a recidivat cu atacuri de panica...cu insuficienta cardiaca...de m a luat salvare ade la poalele partiei...de atunci dragele mele partenere de forum,nu mai pot face nimik singur...nu mai pot conduce,nu mai pot sta singur in casa si tot asa...in austria,speriat de moarte am sta 3 zile prin spitale(sora si cumnatul meu fiind medici si nestiid ca eu iarasi sunt cu mihaela....mi aui spus franc...vezi unde te duce depresia???am crezut ca au ei ceva cu ea ca stiau cat am suferit..dar nu...am intrebat un psihiatru in austria de ce???mi a spus ca atacurile nu au o cauza...dar se poate sa fie ma mult ca sigur de la depresiile mele...)in fine...cu greu,cu multe atacuri am ajuns din nou in Ro...a...
stati ca am uitat partea tareee...IMI VANDUSEM MASINA CU CARE M A LOVIT ACEA CUTIE DE CARTON IN NOAPTEA DE REV PT CA EA SI DOREAO CASA...SI AM VANDUT MASINA SA AM AVANS DE PRIMA CASA PT O GARSONIERA....DECI AM LUAT O CASA DOR SA AVEM CEVA AL NOSTRU....PT CA DE CAND MA IMBOLNAVISEM MAMA NU MAI VROIA SA O MAI VADA...SI SA IMPAC SI PE MAMA SI PE M PT CA LE IUBEAM PE AMANDOUA...UITE CUM AM SI CREDIT PE URMATORII 30 DE ANI...A ...SI CU CASA E TARE...AM RUGAT O PE M SA SEMNEZE SI EA LA CONTRACTUL DE CASA SA PUTEM LUA CREDIT MIA MARE....MI A SPUS CLAR CA EA NU FACE ASA CEVA...DAR EU LUAM CASA PT NOI :-))

In fine...am venit din austria cu atacuri de panica la tot pasul...credeti ma...nu stiu cati ati avut atacuri de panica dar e un chin teribil...
a urmat imediat anul nou...tot impreuna...in noaptea de 31 dec 2009 la 12,cand toti aruncau cu artificii...eu iar am facut un atac..si tot asa...a doua zi,am vrut sa merg la ai mei...m a pus iubita mea sa aleg...ea sau ai mei???si ce grtesisem??ca pe 1 ianuarie voriam sa i sarut mana mamei mele sa sa mi imbratisez tatal????
si asa...iar mi a dat papuci...
si mie iarasi mi era din ce in ce mai rau....aveam o garsoniera(ce acumparata de mine pt noi) si cea a lui m unde plateam amadoi chirie...vazand ca nici cand sunt bonav destul de nasol(repet...nu puteam face nimik singur...cum ramaneam singur cum mi se facea rasu si chemam salvare) am rugat o pe M sa mi dovedeasca ca pot avea incredere in ea...ca e langa mine...macar cand mi e greu...si apoi ne mutam in noua casa(credeti ma...i am cerut asta pt ca stiam ca o va face ...dar...surpriza...m a pus sa aleg intre ea si ai mei...).a decis ea pt amandoi..ne despartim...si uite asa...eu bonav...cu inima plina de iubire pt m.am ajuns sa mi implor rudele sa stea cu mine la BUC pt ca imi pierdeam slujba....
si am sta...si am alergat iarasi dupa ea ...iareasi faceam dragoste si mi jura iubire...apoi a doua zi ma dadea afara din viata ei...mereu alegea prietenii...indiferent ce voriam eu sa discutam...fugea la prietnii ei..niciodata nu statea sa ma asculte...
si uite asa...am stat eu cu vara mea pe post de doica....nu m am mai dus dupa M,deoarece imi reprosa mereu ca o bat la cap,ca nu i dau timp de gandire...si i am dat...
mi s au lungit urechile si ea nu a mai aparut...de ziua mea in martie...a ajuns ultima sa mi ureze la multi ani...adica noaptea...

alaltaieri insa a culminat totul...
un fost coleg comun de al nostru si bun prieten de al meu are o noua iubita...pe cine credeti???pe M a mea...
acest prieten stia ca o iubesc,sstia ca alerg sa ma impac si ca astept doar un semn...il rugasem sa mi trimita posturile libere la locul lor de munca..vroiam sa renunt la un salariu extrem de bun numai as redevin coleg cu M ca poate asa ne impacam...si prietenul meu ma asculta/...(eu nu ma omor cu vb cu oamenii...dar in el am avut incredere,i am povestit tot...si ca sunt bolnav,si ca nu mai pot de dorul ei...tot ce simt ia m spus,sperand ca se simte prietenul si o trage da maneca sa i explice...)
vazand ca nu pot sa ma apropii de M,(am uitat...intre timp m a sunat si tatal ei...ca ma da pe man politiei daca nu i las fata in pace..culmea...in acea periaoda...ea nu ma lasa in pace....::-)))am plecat din tara...ca alaltaieri...v am spus...sa aflu ca el si ea se iubesc exact ca 2 porumbei...
in acest timp..a plecat din aceasta lume o pers ff draga...persoana care ma crescuse ...si logic...am sunat o iarasi pe M si am bombardat o cu mailuri....dar nu i am spus de pierderea suferit aca nu am vrut sa o influentez...stia deja ca sunt bonav si nu i pasa...dar am vb cu "prietenul" meu actualul iubit allui M...el stia...totul...si nu i a spus...ci si au pus o formand o relatie superba zice el...plina de iubire si pasiuen...el am vb cu el,ca de la barbat la barbat si mi a spus franc in fata...dar ce...s a intamplat...ce M e un obiect fara dorinte????si ce...ca ea e cineva pt el si ca ce...el nu s a dat prietenul meu...desi...pana alaltaieri eram prieteni buni...am impartit amandoi o paine:-) adica am fost colegi si la alta firma si am lucrat impreuna peste hotare...
offf.Doamne...si mai sunt multe de tot de spus...dar nu mai pot...

VA ROG...FITI OBIECTIVE...SUNTETI FEMEI...AVETI AL SASELEA SIMT...CHAIR BINE DEZVOLTAT...M A IUBIT M VREODATA?????MACAR SA NU MA MAI DAU CU CAPUL DE PERETI CA EU RAPS PANA CUM NU AM GASIT UNUL POZITIV...
VA MULTUMESC ENORM PENTRU TIMPUL ACORDAT CITIRII SI INCERCARII DE A INTELEGE ACESTE OFURI ALE MELE.
CU RESPECT,
OP.

wow am citit tot ! consider ca nu te-a iubit niciodata...s-a folosit de tine!stiu ca iti este greu dar incearca s-o uiti, pentru ca iti face mult rau ! asta e o dragoste bolnava! caut-o pe "fetita aia mica" si incearca sa ai o relatie cu ea!



Draga mea colega de Kudika.fetita aceea mica a avut grija de mine...fara ea pb ca nu aveam nici serv acum...
stiu ca merita tot ce e mai bun pe lumea asta...i am explicat in mare ca momentan...nu pot iubi pe nimeni....si nu vreau sa ma iubeasca mai mult decat o face...MI E TEAMA SA NU SUFERE...MI E TEAMA SA NU TREACA SI EA CANDVA PRIN CEEA CE TREC EU ACUM...
MI E FRICA ...ORICE AR FI FACUT M...MOMENTAN NU O POT URA...NU POT,PUR SI SIMPLU...
INTOTDEAUNA LUI M I AM GASIT SCUZE IN FATA MEA,IN FATA ALOR MEI...IN FATA PRIETENILOR MEI...MEREU AM GASIT O SCUZA PT COMP EI...DAR ACUM,STANG LANGA OMUL CU CARE VB CATE IN LUNA SI N STELE DOAR DOAR I O SPUNE CE SIMT.....NU MAI GASESC NICIO SCUZA........
ORICUM,REPET...MI A FOST EXTREM DE GREU SA SCRIU AICI....DAR,DACA TOT PUBLIC CEVA...PARCA NU MA AFUND MAI RAU IN NEGURA IN CARE AM INTRAT DE TOT ACUM 3 ZILE.



*************************
INCA CEVA...IN TOTI ACESTI 2 ANI DE RELATIE CHINUITA SAU NU....DA,INTR ADEVAR,EU AM TOT CAUTAT O ...IMI REPROSA UNEORI CA NU O LAS IN PACE..ASA CA,IN PRIMAVARA ACESTUI AN,AM LASAT O IN PACE...NU M A CAUTAT PT CA EU NU AM CAUTAT O ,CI,DIN CONTRA....E CU PRIETENUL MEU BUN...
DECI,NU O SA MA CAUTE,NICIODATA,DA,CUM SPUNEAM SI IN ALT RASPUNS,PUNEM PARIU.PROMIT SA L ONOREZ ORICARE AR FI MIZA.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 10:59
Bravo tie! Stii, e vorba aceea "timpul le vindeca pe toate".
Iar cat despre atacurile de panica, sau faptul ca zici tu ca esti papagal... iubirea, cand nu e impartasita, are efecte de cele mai urate. Eu cred ca in viata de-aia existam, sa iubim. si cand iubim, dar nu suntem iubiti...suferinta e inimaginabila...
Dar mai avem o trasatura frumoasa: putem iubi de nenumarate ori, si infinit de mult. Da-ti o noua sansa. Vad ca deja ai inceput. Dar tine minte: asta a fost o experienta care te-a maturizat, sau mai pe romaneste, te-a calit. Asa a fost sa fie. Poate aceasta poveste te-a invatat probabil cum sa iubesti cu adevarat urmatoarea femeie din viata ta... o sa-ti dai seama cu siguranta la momentul potrivit

Succes!
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 11:00
Chiar nu inteleg de ce trebuie sa arunci cu citatele astea interminabile cand foarte usor poti sa scrii la inceput numele persoanei careia i te adresezi
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 11:03
De la: Mr_S, la data 2010-07-16 00:09:10Eu o as fiu putin mai sec
Daca era iubire mare nu mai "trecea" nici unul peste ea si nu mai ajungeai aici.

Sa fiu practic
Eu am trecut peste o alta iubire cu ajutorul timpului, cu munca iar vindecarea completa se face cu o alta iubire


Scuze ca te contrazic dragul meu coleg...dar nu cred ca ai inteles in totalitate ce am scris...ideea e ca doar unul a trecut peste aceasta iubire "mare" doar pt mine...M a trecut...eu mai am de tras....
oricum,merci de sfat...cand o sa am sufletul usurat de acesta povara,am sa incerc sa l urmez...nu poti obliga inima sa iubeasca doar doar o uita ce a fost...
pt fiecare dintre noi drama noastra proprie e mai mare decat a celorlalti,fie ca e numai in mintea noastra sau chiar e o drama traita mult mai intens...iar de aici pleaca restul...si dorinta de a iubi si capacitatea de a iubi...ti as urma sfatul ,din inima iti spun,insa,nici dorinta nici capacitatile mele emotionale nu pot face asta acum..nu pot iubi pe altcineva,cel putin pt moment.
Multumesc inca o data pt rabdare de care ai dat dovada citind pana la capat interminabilele mele fraze...
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 11:07
De la: Barbie30, la data 2010-07-16 11:03:55Chiar nu inteleg de ce trebuie sa arunci cu citatele astea interminabile cand foarte usor poti sa scrii la inceput numele persoanei careia i te adresezi


scuze...e prima oara cand scriu pe un astfel de site...nu am vrut sa "bombardez" pe nimeni cu citate interminabile.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 11:11
De la: grasshopper, la data 2010-07-16 11:00:50Bravo tie! Stii, e vorba aceea "timpul le vindeca pe toate".
Iar cat despre atacurile de panica, sau faptul ca zici tu ca esti papagal... iubirea, cand nu e impartasita, are efecte de cele mai urate. Eu cred ca in viata de-aia existam, sa iubim. si cand iubim, dar nu suntem iubiti...suferinta e inimaginabila...
Dar mai avem o trasatura frumoasa: putem iubi de nenumarate ori, si infinit de mult. Da-ti o noua sansa. Vad ca deja ai inceput. Dar tine minte: asta a fost o experienta care te-a maturizat, sau mai pe romaneste, te-a calit. Asa a fost sa fie. Poate aceasta poveste te-a invatat probabil cum sa iubesti cu adevarat urmatoarea femeie din viata ta... o sa-ti dai seama cu siguranta la momentul potrivit

Succes!



draga mea,daca exista un smily prin comenzile acestui editor de text in care sa plece capul in semn de multumire,atunci l as pune ca rasp acum.
Merci de un mil de ori.Am sa incerc ...
Merci
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 11:14
De la: Barbie30, la data 2010-07-16 10:54:22"Oare de ce?"


****************************

Da,oare de ce???asta ma intreb si eu...e vina mea acum...chiar nu pot sa ofer prea mult.:-(
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 11:16
Ovi,ce rost mai are sa te intrebi "oare de ce?"?Scuza-ma,nu am citit povestea ta,dar am o vaga idee despre ce e vorba,asa ca nu pot decat sa-ti spun ca viata merge inainte,nu trebuie sa ramai ancorat in trecut si sa intelegi ce s-a intamplat,probabil nu vei afla niciodata.Oamenii vin si pleaca din viata noastra,uneori ne doare..alteori nu,dar important este sa te ridici si sa mergi mai departe.
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 11:24
incearca sa pleci cat mai departe de amandoi si sa nu mai incerci sa iei legatura cu niciunul di ei... nu cred k a simtit absolut nimik pt tine... ii placeau vacantele masina banii si sexul din cate am inteles eu.. ia si iti vezi de viata ta si de sanatate asta e cel mai important.. ai grija de tine si incearca sa tii moralul sus
anna_mariya
Postat pe 16 Iulie 2010 11:31
ovi timpul le vindeca pe toate!in viata trebuie sa fi un pic egoist...sa te mai gandesti si la binele tau! Nu ai realizat ca ea se impaca cu tine doar cand mergeati in excursii? !Incearca sa uit ca mai exista si cand te intreaba cineva de ea...spunele ca nu o cunosti...!
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Iulie 2010 12:11
De la: OVI2010, la data 2010-07-16 01:51:07Stiu ca iubesti...dar cand treci prin atatea...numia un tel care sa ti confirme ca ea e cu prietenul cu care vorbeai iti mai trebuie...
In fine..doare...a durut si pe altii...dar asa e firea omului...mereu ni se pare ca pe noi ne doare cel mai tare...stiu ca au fost si altii in locul meu...stiu asta...nu stiu insa cati au fost la fe lde tampiti(nu am vrut sa jignesc..) incat sa nu o / il urasca dupa asa ceva...
nici eu nu sunt usa de biserica...am scris mai sus...cu totii gresim..important e sa realizam,sa nu mai facem si sa incercam sa reparam...dar de al agresii pana la a imbolnavi un om...e cale lunga..
merci mult pt raspuns.

ps:am incercat sa raspund la fiecare in parte dar nu ma descurc...daca eram progrmator,poate reuseam:-))

nu merita sa poti ura pe nici unu din ei! indiferenta!
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Iulie 2010 12:15
De la: anna_mariya, la data 2010-07-16 11:31:33incearca sa pleci cat mai departe de amandoi si sa nu mai incerci sa iei legatura cu niciunul di ei... nu cred k a simtit absolut nimik pt tine... ii placeau vacantele masina banii si sexul din cate am inteles eu.. ia si iti vezi de viata ta si de sanatate asta e cel mai important.. ai grija de tine si incearca sa tii moralul sus



cred ca ai dreptate...sau sigur ai...nu mai stiu nici eu...
poate au contat doar banii pe care i am aruncat sa o vad zambind ,bani pe care nu i regret nici macar o clipa...
daca vrea bunul Dumnezeu,ii castig la loc.:-)
mda...la varsta ei M ar fi trebuit sa stie ca o masina scumpa nu e totul la un om...cum nici banii lui pe care i are sau nu nu trebuie sa influenteze sentimentele...
probabil ca nu a putut sa ma ia asa cum sunt eu...probabil ca ,plimbarile erau mai importante...si sexul si masina...nu inteleg de ec a facut asta,atata tot...si nu inteleg de ce dracului dintr o lume plina de barbati,a ales sa si faca o relatie cu prietenul meu ...in fine...
poate ca si ceilalti colegi care au rasp mai inainte au dreptate...poate faptul ca m am imbolnavit a fost factourl determinant...dar culmea...m am imbolnavit de "inima rea" sau depresii in termeni mai medicali...
eram plin de viata...eram pata de culoare oriunde as fi mers...imi faceam prieteni oriunde mergeam fie de stateam doar o zi in locul respectiv...asa m a cunoscut ...plin de viata...
cand m am "legumit" a ales sa fuga in loc sa ma sustina ....i am cerut disperat sa imi dovedeasca faza cu increderea in ea...am cumparat o casa in buc pt mine si pt M....eu am ramas cu ratele...ea cu prietenul meu...
repet,nu ma deranjeaza banii cheltuiti...am vrut doar sa inteleg de ce asa...de ce un om pe care l minti ca e viata ta,ca il vrei ca sot,il uiti imediat ce nu mai poate fi un om normal...pt cei care au patit...depresiile si atacurile de panica trec...pot reveni,dar,important e ca trec....nu tb decat sa ma ingrijeasca....sa fie langa mine...
nu am vrut pe parintii mei aproape...nu am vrut pe nimeni in afara de ea...si totusi....ea nu a vrut...

Am invatat ceva de la voi,dragii mei colegi deKudika...
e un loc in lumea asta pentru fiecare si un Dumnezeu care sa ne judece...eu nu i doresc raul...sau inima mea nu i vrea raul...dar,undeve pe drumul numit "viata" fiecare din noi platim lacrimile altora curse pentru ca la acel moment noi nu am fost atenti si am ranit cu sau fara voie...
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 13:02
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-16 12:11:37ovi timpul le vindeca pe toate!in viata trebuie sa fi un pic egoist...sa te mai gandesti si la binele tau! Nu ai realizat ca ea se impaca cu tine doar cand mergeati in excursii? !Incearca sa uit ca mai exista si cand te intreaba cineva de ea...spunele ca nu o cunosti...!



NU POT FI EGOIST!!!!
pur si simplu nu pot...seman cu bunicul meu Dumnezeu sa l ierte...imi dau camasa de pe mine unuia care tremura de frig ca nu o are...
Faptul ca sunt asa m a facut sa ma simt bine pana am realizat ca aceasta "calitate proasta" e al naibii de usor de exploatat...
Ar fi trebuit sa aprecieze cred "narozenia" de care am dat dovata fiind lipsit de egoism...nu sa exploateze,nu??
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 13:08
nu exista nu pot in chestii din astea...intr-adevar, fizic nu poti sa zbori, sa respiri sub apa, etc...dar spiritul nostru are o putere enorma...sufleteste poti sa faci tot ce vrei...ai dreptul si in acelasi timp obligatia de a fi cum trebuie ca sa iti fie bine...poti sa devii din altruist, egoist, din sincer, mincinos, din trist, vesel...
o doza de egoism e chiar benefica...te face sa ai grija de tine, sa te protejezi...nu-ti zic acum sa devii vreun narcisist, dar totusi pune-te tu pe primul loc...nimanui nu ii pasa de tine mai mult decat tie! oamenii isi vad fiecare interesu...le pasa pana intr-un punct...dar cand mori, mori singur
AndM
Postat pe 16 Iulie 2010 17:05
De la: Summer_, la data 2010-07-16 00:10:44Chiar am avut rabdare sa citesc tot !
Este absolut evident ca ea nu te iubeste, ai spus de nenumarate ori ca ti-a fost alaturi de obicei cand plecai pe undeva, sau atunci cand avea si ea ceva de castigat, vezi sexul, avea si ea nevoi, tu erai disponibil si se folosea de tine, cam asta a facut M, s-a folosit de tine !
Consider ca este o mizerie de persoana aceasta M, nu era musai sa te iubeasca doar pt ca tu o iubeai, dar macar trebuia sa nu iti dea apa la moara, sa nu te distruga ! Si tu ai gresit pt ca ai fost orb, mult prea orb, ai iertat-o prea mult, nu ai vazut esentialul...insa sfatul meu este sa o lasi, nu merita nici macar o jignire din partea ta, ar trebui sa uiti ca exista la cat de mult rau ti-a facut !


buna Summer,

la aceasta concluzie am ajuns si eu...nici macar o jignire...doar ca ,acum 4 zile cand am aflat vestea,i am contactat pe amandoi sa vada ca macar nu s tampit si am aflat,desi sunt la 2500km departare...
in fine...el mi a scris nonsalalnt ca de...are si ea dorinte si ca s a intamplat...
iar ea,lasa ca de obicei...nu a rasp la un mail ,dar nestiind numarul meu de aici,am sunat si i am spus ...cand si a dat seama ca eu sunt,a inchis instant...
ce pot sa spun...mizerie umana...atata pot spune...
Merci mult de sustinere...merci mult de tot si tie si celorlalti care au facut o ....oamenii de aici nu ma cunosc....dar s au dovedit a mi fi prieteni...pe cand unul care ma cunosteea si mi era chipurile prieten...e cu ea acum:-)...
mda...merci inca o data.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 17:17
De la: AndM, la data 2010-07-16 17:05:47nu exista nu pot in chestii din astea...intr-adevar, fizic nu poti sa zbori, sa respiri sub apa, etc...dar spiritul nostru are o putere enorma...sufleteste poti sa faci tot ce vrei...ai dreptul si in acelasi timp obligatia de a fi cum trebuie ca sa iti fie bine...poti sa devii din altruist, egoist, din sincer, mincinos, din trist, vesel...
o doza de egoism e chiar benefica...te face sa ai grija de tine, sa te protejezi...nu-ti zic acum sa devii vreun narcisist, dar totusi pune-te tu pe primul loc...nimanui nu ii pasa de tine mai mult decat tie! oamenii isi vad fiecare interesu...le pasa pana intr-un punct...dar cand mori, mori singur


merci mult de sfat...e de a dreptul macabra imaginea aceasta...suntem de treba,am face orice pt cei din jurul nostru dar trebuie sa invatam sa nu mai fim asa...
ai dreptate...stiu asta...dar doare al naibii acum ce mi s a intamplat..promit ca atunci cand in fata ochilor si in cap nu mai am intrebari fara raspuns,sa ma schimb.
Merci din suflet.
OVI2010
Postat pe 16 Iulie 2010 17:20
De la: OVI2010, la data 2010-07-16 17:20:47
De la: AndM, la data 2010-07-16 17:05:47nu exista nu pot in chestii din astea...intr-adevar, fizic nu poti sa zbori, sa respiri sub apa, etc...dar spiritul nostru are o putere enorma...sufleteste poti sa faci tot ce vrei...ai dreptul si in acelasi timp obligatia de a fi cum trebuie ca sa iti fie bine...poti sa devii din altruist, egoist, din sincer, mincinos, din trist, vesel...
o doza de egoism e chiar benefica...te face sa ai grija de tine, sa te protejezi...nu-ti zic acum sa devii vreun narcisist, dar totusi pune-te tu pe primul loc...nimanui nu ii pasa de tine mai mult decat tie! oamenii isi vad fiecare interesu...le pasa pana intr-un punct...dar cand mori, mori singur


merci mult de sfat...e de a dreptul macabra imaginea aceasta...suntem de treba,am face orice pt cei din jurul nostru dar trebuie sa invatam sa nu mai fim asa...
ai dreptate...stiu asta...dar doare al naibii acum ce mi s a intamplat..promit ca atunci cand in fata ochilor si in cap nu mai am intrebari fara raspuns,sa ma schimb.
Merci din suflet.


n-ai ptr ce...oricand ai nevoie...d-asta suntem aici
AndM
Postat pe 18 Iulie 2010 17:32
De la: AndM, la data 2010-07-18 17:32:10
De la: OVI2010, la data 2010-07-16 17:20:47
De la: AndM, la data 2010-07-16 17:05:47nu exista nu pot in chestii din astea...intr-adevar, fizic nu poti sa zbori, sa respiri sub apa, etc...dar spiritul nostru are o putere enorma...sufleteste poti sa faci tot ce vrei...ai dreptul si in acelasi timp obligatia de a fi cum trebuie ca sa iti fie bine...poti sa devii din altruist, egoist, din sincer, mincinos, din trist, vesel...
o doza de egoism e chiar benefica...te face sa ai grija de tine, sa te protejezi...nu-ti zic acum sa devii vreun narcisist, dar totusi pune-te tu pe primul loc...nimanui nu ii pasa de tine mai mult decat tie! oamenii isi vad fiecare interesu...le pasa pana intr-un punct...dar cand mori, mori singur


merci mult de sfat...e de a dreptul macabra imaginea aceasta...suntem de treba,am face orice pt cei din jurul nostru dar trebuie sa invatam sa nu mai fim asa...
ai dreptate...stiu asta...dar doare al naibii acum ce mi s a intamplat..promit ca atunci cand in fata ochilor si in cap nu mai am intrebari fara raspuns,sa ma schimb.
Merci din suflet.


n-ai ptr ce...oricand ai nevoie...d-asta suntem aici


merci ...merci mult draga mea.asa cum am mai scris mai inainte intr un raspuns pentru o alta colega de pe acest site...pe cel pe care l credeam prieten,l am vazut lunadu mi pe cea pe care o iubeam mai mult ca orice pe lume...in schimb,aici,pe acest site,am gasit oameni pe care nu i am vazut in viata mea si care s au dovedit a fi intr adevar prieteni.
VA MULTUMESC LA TOTI,DIN SUFLET.
SPER SA MI REVIN...SA NU MI MAI FIE RAU...SA POT MERGE DIN NOU SINGUR ORIUNDE VREAU SI SA POT RADE DIN NOU DIN TOT SUFLETUL.
VA MULTUMESC.
OVI2010
Postat pe 19 Iulie 2010 12:38
De la: OVI2010, la data 2010-07-19 12:38:01
De la: AndM, la data 2010-07-18 17:32:10
De la: OVI2010, la data 2010-07-16 17:20:47
De la: AndM, la data 2010-07-16 17:05:47nu exista nu pot in chestii din astea...intr-adevar, fizic nu poti sa zbori, sa respiri sub apa, etc...dar spiritul nostru are o putere enorma...sufleteste poti sa faci tot ce vrei...ai dreptul si in acelasi timp obligatia de a fi cum trebuie ca sa iti fie bine...poti sa devii din altruist, egoist, din sincer, mincinos, din trist, vesel...
o doza de egoism e chiar benefica...te face sa ai grija de tine, sa te protejezi...nu-ti zic acum sa devii vreun narcisist, dar totusi pune-te tu pe primul loc...nimanui nu ii pasa de tine mai mult decat tie! oamenii isi vad fiecare interesu...le pasa pana intr-un punct...dar cand mori, mori singur


merci mult de sfat...e de a dreptul macabra imaginea aceasta...suntem de treba,am face orice pt cei din jurul nostru dar trebuie sa invatam sa nu mai fim asa...
ai dreptate...stiu asta...dar doare al naibii acum ce mi s a intamplat..promit ca atunci cand in fata ochilor si in cap nu mai am intrebari fara raspuns,sa ma schimb.
Merci din suflet.


n-ai ptr ce...oricand ai nevoie...d-asta suntem aici


merci ...merci mult draga mea.asa cum am mai scris mai inainte intr un raspuns pentru o alta colega de pe acest site...pe cel pe care l credeam prieten,l am vazut lunadu mi pe cea pe care o iubeam mai mult ca orice pe lume...in schimb,aici,pe acest site,am gasit oameni pe care nu i am vazut in viata mea si care s au dovedit a fi intr adevar prieteni.
VA MULTUMESC LA TOTI,DIN SUFLET.
SPER SA MI REVIN...SA NU MI MAI FIE RAU...SA POT MERGE DIN NOU SINGUR ORIUNDE VREAU SI SA POT RADE DIN NOU DIN TOT SUFLETUL.
VA MULTUMESC.


Poti sa iti revii...asa sunt oamenii, accepta-i, tolereaza-i, dar niciodata nu le oferi totul...intotdeauna pune-te pe tine pe primul loc...si restul in masura in care mai ai disponibilitatea de a-i tine in jurul tau...graviteaza doar in jurul axei tale...suferinta e o parte normala, e deznodamantul asteptat al povestii tale...dar tine cont ca finalul e o parte mica dintr-un film...si intr-o zi cat de curand sunt sigura ca vei deschide din nou ochii si vei vedea ca pe ecran ruleaza alt film
AndM
Postat pe 19 Iulie 2010 18:42
De la: al3xandra_myk, la data 2010-06-19 13:59:47offf...si eu cunosc aceasta situatie,numai ca la mine el a luat decizia de a ne despartii dupa o relatie de 6 ani jumate..si-a dat seama ca nu mai are sentimente atat de puternice,nu mai exista pasiunea aia de acum cativa ani..si-a dat seama ca nu-mi mai poate raspunde cu aceeasi iubire pe care eu i-o ofer si ca ma vede ca uneori sufar din motivul asta si ca nu merit..si ca cel mai bine e asa... Anul trecut in vara,la fel a facut dar dupa 2 luni, timp in care a incercat sa se distreze si chiar s-a intalnit cu o tipa,si-a dat seama ca nu poate trai fara mine si ma implora sa ma impac cu el..aici a fost greseala mea..il iubeam extrem de mult si suferea enorm si i-am spus ca daca ma poate face la fel de fericita cum am fost 5 ani jumate langa el,ne impacam..zis si nefacut ..logic..nu stiu cum de am crezut o asemenea prostie..dar pana la urma am vrut sa fac eu imposibilul,am vrut sa fiu impacata cu mine ca am mai incercat o data,ca am mai dat o sansa,atat lui cat si relatiei..totul a fost bine si frumos pana cand incepuse sa fie iar foarte distant,am mai avut diverse discutii si certuri,mici despartiri de 1-2 saptamani,la un moment dat am incercat eu sa pun capat relatiei dar nu a vrut el si imi tot promitea ca o sa incerce sa se schimbe...avea dreptate cine spunea ca daca se rupe ceva,oricate noduri ai face,niciodata nu ma mai fi la fel..si tot asa pana acum 2 luni cand s-a hotarat ca nu mai are rost,ca el nu se va schimba,ca nu ma mai iubeste la fel de mult cum il iubesc eu..mi-a spus ca daca nu ma vede 2-3 zile i se face dor de mine,dar daca ne vedem deja 1-2 zile la rand,i se ia...sincer,asta nu mai e iubire,e obisnuinta zic eu...imi dau seama acum ca nu se mai merita sa continuam,nu-i corect fata de mine..eu il iubesc din tot sufletul,inca din prima clipa cand l-am vazut..am renuntat la multe pentru el,am devenit intr-un fel dependenta de el,cand ne-am cunoscut,eu aveam 15 ani iar el 18,as putea spune ca m-a crescut,eram tot timpul doar noi 2,ne completam..toata lumea spunea ca ne potrivim,nu ma asteptam ca voi ajunge vreodata aici...nu-i corect fata de mine deoarece nu vreau sa-mi dea iubire cu portia,nu vreau sa ma rog,sa trag de el sa ma iubeasca...si cu toate astea.. il iubesc atat de mult ..nu cred ca voi putea vreodata sa trec peste suferinta asta,desi au trecut 2 luni,in loc sa-mi fie mai bine,imi este din ce in ce mai greu...ma simt de parca ar fi trecut 2 zile,nu 2 luni..camera e pustie fara el si noptile foarte lungi...am incercat sa ies cu prietenii,am incercat sa nu mai stau in casa..dar degeaba..orice as face,imi aduce aminte de el si de faptul ca ar fi mult mai bine daca ar fi si el acolo...si ce mi se pare cel mai ciudat este faptul ca,desi mi-a facut o groaza de faze naspa,m-a facut sa sufar..mie imi vin in cap numai amintirile frumoase alaturi de el,lucruri de care imi e dor si sufar ca nu o sa le mai pot face alaturi de el..nici macar nu-mi aduc aminte ca vara trecuta a incercat sa stea cu altcineva si ca o secunda nu s-a gandit la mine si la cat de mult am suferit cand am aflat...oare sunt nebuna??...cat de mult sa iubesti o persoana care iti face atatea?..cateodata ma intreb,oare cand ma voi trezi la realitate..recunosc ca am momente in care mai realizez ca nu ma merita,ca imi trebuie o persoana care sa ma respecte si sa ma iubeasca cel putin atat cat ii ofer eu si usor,usor ma incurajez singura si mai depasesc momentul...dar nu pentru mult timp...am si eu nevoie de cineva care sa ma stranga in brate si sa-mi spuna ca totul va fi bine,care sa ma iubeasca si sa aibe grija de mine...si culmea,nu ma pot gandi la alta persoana decat la el...nu-mi pot imagina un alt barbat care sa ma tina in brate,el a fost primul si singurul pentru mine timp de 6 ani jumate...nu stiu cum as putea trece peste..nu stiu cum poti trece peste o iubire mare,daca afli sa-mi spui si mie te rog :p..


deci baiatul cu care am fost eu , a avut o relatie de 6 ani , care seamana putin cu ce ai povestit u aici , numai ca era invers , ea l a lasat dupa 6 ani pe motiv ca vrea sa mai cunoasca si pe altcineva,ca nu mai sunt sentimente puternice si ca nu l mai suporta....m rog ptr el era prima si marea iubire ...a suferit vreo 3 luni ...iar dupa alte 3 ceva de genul m a cunoscut pe mine ...si am inceput o relatie de 5 ani...5 ani in care am inteles de ce l a lasat respectiva,...dar am realizat pe parcurs cand era deja prea tarziu , era prima mea iubire , ajunsesem sa l iubesc m mult decat pe mine....la un momendat mi a spus ca Dumnezeu ia dat o noua sansa ...da se pare ca n a stiut sa profite de ea...in toti astia 5 ani...fosta il tot suna si el binenteles vorbea cu ea , desi se maritase..nu intelegeam cum poate sa fie asa prost sa vorbeasca cu ea dupa cate ii facuse...acum....eu sunt vinovata ..de fiecare data cand nu avea chef de ceva ne desparteam,,,si cand vedea ca nu i bine, venea in genunchi si eu il iertam normal si asta i cea mai mare prostie , sa te minti singura ca poate mai sunt sanse de imbunatatire a relatiei , in iulie a luat din nou decizia de a ne desparti , dupa care incepuse sa ma caute ....dar slava Domnului l am vazut cu alta , acum stie ca nu mai are nicio sansa , nici un telefon nu cred ca mai are curajul sa dea , de vb n am sa mai vb cu el niciodata , si a batut joc prea mult ....ma doare dar....mai bine acum decat peste cativa ani cand probabil m as fi maritat cu el si as fi avut copii
bella28
Postat pe 9 August 2010 10:32
fiti puternice, dragele mele! suntem femei si meritam sa fim pretuite!
AndM
Postat pe 9 August 2010 14:28
De la: AndM, la data 2010-06-19 14:12:14Nici eu, nici tu, nici ea, nici nimeni nu ne va spune vreodata cum sa treci peste o iubire mare....raspunsul e in tine...imi dau seama ca 6 ani si jumatate inseamna mult, dar hai sa recunoastem, se despart oameni si dupa 20 de ani...e bine ca spui ca nu vrei sa ti se dea iubire cu portia, e firesc...fiecare femeie capabila sa iubeasca merita multe...cat despre trecutul cu vederea, poti sa treci peste foarte multe cand iubesti...eu am un exemplu in familie, mama mea e casatorita cu un barbat care a inselat-o a mintit-o, a parasit-o, i-a facut foarte multe faze si se intoarce de fiecare data la ea, iar ea continua sa il ierte...de ce? pentru ca il iubeste si pentru ca spera de fiecare data ca va fi bine...desi nu e...dar ea nu vede asta, continua sa spere...nu pot sa o condamn pentru ca iubeste....tine de ea daca vrea sa stea agatata de o relatie care o face nefericita...dar e foarte important sa ai puterea de a spune gata cand simti ca nu se mai poate...nu te astepta in doua luni sa il uiti, se spune ca de obicei iti trebuie jumatate din timpul cat ai fost cu el pentru a se mai estompa suferinta....poate la tine nu va fi asa mult...esti pe drumul cel bun, iesi in oras, centreaza-ti iubirea si sentimentele pe altceva, gasesti-ti un hobby nou, ne ai pe noi cu care poti discuta liber despre orice(pe mine cel putin)...eu vreau sa imi revin si cel mai important e ca vreau!metode sunt...ohooo cate sunt...canalizeaza-ti intreaga energie pe alte chestii...uite eu spre exemplu de cand lucrurile au inceput sa nu mai mearga bine in relatie am inceput un proiect de ecologie la care am lucrat ca o nebuna...eram atat de obosita si de ocupata incat nu mai aveam forta sau timpul sa stau sa ma gandesc la ce s-a intamplat...si m-a ajutat mult....viata noastra e alcatuita din multe dimensiuni paralele, s-a disipat una, continua sa existe celelalte...totul e sa vrem!



te apreciez.. din suflet iti urez numai bine, pentru ca il meriti!
TheMasquerade
Postat pe 9 August 2010 17:03
Iti multumesc mult!
AndM
Postat pe 9 August 2010 19:35
De la: AndM, la data 2010-07-14 23:21:44Astazi i-am trimis un email...in care i-am scris multe...
Cand ti-am trimis mesajul ala spunandu-ti sa ne despartim, simteam ca nu se mai poate...ca nu ti-a pasat nicio secunda de mine si de noi...si acum nu mai stiu ce sa fac...pe deoparte cred in continuare ca nu iti pasa, pe de alta parte sper ca in sufletul tau exista un gram de drag si pentru mine acolo(altfel nu stateai atata timp cu mine nu?)...au trecut doua luni de atunci si mie imi e la fel de dor de tine ca in fiecare zi...ca acum o luna, ca acum 3 luni, ca acum 5 luni...am incercat sa ies cu alti baieti ( doar sunt singura...) niciunu nu imi trebuie...am incercat sa stau singura...e la fel...totul e la fel...cand te-am vazut am simtit, dupa mult timp, da frate! mai am inima...si mai bate...ce chestie...
asta e doar un paragraf...iar la final:
E adevarat ca am gresit...niciodata nu ti-am zis ce ma deranjeaza si ce ador pur si simplu la tine...si la final am pus punct fara nicio explicatie...stiu ca nu am fost alaturi de tine, dar nici nu m-ai lasat sa fiu(uneori)...dar acum simt ca te iubesc...asa cum niciodata n-am facut-o...si nici nu cred ca o voi mai face...ma gandesc cu groaza ca tu acum ai pe altcineva, ca tu nu te mai gandesti la mine, la noi...ca nu iti pasa...dar as vrea sa stiu adevarul...
sunt multe de zis, sunt sute de ganduri care imi trec prin minte in fiecare zi, dar n-as vrea sa te plictisesc....atat te rog, raspunde-mi la ce as vrea sa stiu, printr-un mail, printr-un sms, pe mess, fata in fata...cum vrei...
iar el mi-a trimis inapoi ca ce simt eu asa simte el pentru fosta...adica cea dinainte de mine si ca nu mai stie ce vrea...
acum mi s-au lamurit multe lucruri: de ce era atat de indiferent uneori, de ce cateodata simteam ca nu ii pasa, mi s-a lamurit tot comportametul lui...asa cum el e marea mea dragoste asa e ea marea lui dragoste...i-am trimis inapoi: Impaca-te cu ea!!!...oricat de greu mi-ar fi sa iti zic asta, imi doresc sa fii fericit...si daca cu ea iti vei gasi fericirea si daca pe ea o iubesti, lasa totul naibii si incearca!
...pentru noi doi nu cred ca va mai exista vreo sansa...dar macar el sa fie fericit...oricat de greu mi-ar fi mie...


BUNA...acum am vazut mesajul asta al tau...am incercat sa urmaresc toate posturile de pe sb asta (sunt muuulte) pt ca si eu trec printr-o despratire acum si m-am gandit ca poate ma ajuta, macar un pic...
Am trecut si eu printr-o astfel de despartire (alta decat asta de acum) acum 3 ani.
Eram cu un tip de vreo 9 luni, am si locuit impreuna cu el 4, ne iubeam mult (cel putin asa credeam eu). La fel ca si tine, de fapt mai urat...am aflat ca el inca o mai iubea pe fosta..In fine...l-am parasit..am plans...tragedie...el s-a impacat cu ea (pt ca asa i-am spus eu...imi doream sa fie macar el fericit )

Finalul??! Nu i-a fost bine. In 2 -3 luni a rupt-o cu ea ca nu mai mergea (ciorba reincalzita...). dupa aia m-a cautat. Eu i-am spus ca sunt c altcineva (desi minteam)...si mi-am facut curaj sa nu ma mai uit inapoi. Nu mi-a parut rau.
Dupa cateva luni s-a intors din nou. Era innebunit...ii parea rau...voia inca o sansa. Dar atunci chiar ca era tarziu.
Deci...ce pot sa imi spun. NU era pt tine. Nu a fost corect din partea lui ca a intrat de la inceput in relatia cu tine cand stia ca inca tine la fosta.
Poate ti-a fost dat sa inveti ceva din asta....
tu cum mai esti acum?
ploidevise
Postat pe 10 August 2010 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai exista in aceasta tara barbati care nu inseala?! 376 De la: kudika143575 10 August 2012 14:45
Femeiile din ziua de azi..!!! 13 De la: Marius_Dragutzzu_1 2 Februarie 2014 13:17
sexul 45 De la: ralukutzza 21 Noiembrie 2009 11:28
te`ai mai intoarce la fostul daca ti`zr cere?:| 155 De la: kudika029282 20 Februarie 2010 18:56
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08