Setari Cookie-uri

cum sa treci peste o iubire mare...?

ai scris un poem de dragoste poate fara sa vrei....frumos........multumesc.Imi pare rau pentru toate lacrimile
Aidan
Postat pe 4 Iulie 2010 15:35
scuze,ionut,ca m-am luat de barbati.Tu esti un dragut,dar in momentul asta mi-e cam ciuda pe voi!
Aidan
Postat pe 4 Iulie 2010 16:02
Ionut saracul e in minoritate da nu-i nimic, nu cred ca ii merge rau printre atatea gagici
cat despre mine...mi-e greu, mi-e al nabii de greu...mai nou am aflat ca a fost cu o tipa vreo saptamana( ), dupa care ea a plecat in italia...si acum cica ii trimite din italia 500 de euro, imprumut
asa ca acum chiar nu vreau sa ma mai impac cu el...mi-e greata...ma dezgusta ideea ca a sarutat-o pe alta, ca a mangaiat-o, ca a tinut-o de mana...nu zic, cu multe eforturi as reusi sa ma impac cu el, dar chiar nu merita efortul...sunt in acelasi timp scarbita si resemnata...n-a meritat nimic din ce i-am oferit...daca sta cu aia ptr bani, ii doresc muuuulti bani...dar de sentimente curate sa nu mai aiba parte
AndM
Postat pe 4 Iulie 2010 16:21
ce inseamna casnicie legata?mio zis o baba care e vrajitoare:-s
alynutzaaa
Postat pe 4 Iulie 2010 16:26
si tu crezi in asa ceva?
AndM
Postat pe 4 Iulie 2010 18:23
Te inteleg perfect prin ceea ce treci,deoarece mi s-a intamplat si mie sa traiesc o poveste asemanatoare.Offf,dragostea asta,totusi sper sa mi l scot din minte,uneori il mai si visez noaptea.
Sper sa intalnesc pe cineva si sa nu l mai compar cu EL.E greu.....
valentina_n
Postat pe 4 Iulie 2010 18:25
De la: alynutzaaa, la data 2010-07-04 16:26:55ce inseamna casnicie legata?mio zis o baba care e vrajitoare:-s
#


alinutooo... te-a vrajit atat de tare ...ca a uitat sa-ti dea instructiunile??????
anastasia_m
Postat pe 4 Iulie 2010 18:26
caznicie vrajita
clau19
Postat pe 4 Iulie 2010 18:27
cine e vrajita?
hai la baba sa te descante!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 18:29
hauleu, hauleu...mai lipsesc afise publicitare cu mama omida...
AndM
Postat pe 4 Iulie 2010 19:11
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 18:29:16cine e vrajita?
hai la baba sa te descante!

pe langa translator mai esti si vrajitoare
clau19
Postat pe 4 Iulie 2010 19:30
De la: clau19, la data 2010-07-04 19:30:28
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 18:29:16cine e vrajita?
hai la baba sa te descante!

pe langa translator mai esti si vrajitoare


Daca asa o lecuim pe fata asta,eu ma risc!Eu cand vreau sa fluier...fluier
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 19:34
AndM
Postat pe 4 Iulie 2010 20:15
Te admir ca ai avut acest curaj.eu nu am...Sunt de mai bine de 4 ani cu cineva si pe zi ce trece parca e mai rau.Indiferenta totala,probleme din cauza lipsei de bani,cred ca nu ma mai iubeste deloc(asta daca a facut-o vreodata) si nu stiu ce sa fac.Adica stiu,ar trebui sa o termin pentru totdeauna,dar nu am curaj.Ai procedat corect,cu cat trece timpu' cu atat e mai greu si doare mai tare.Nici nu am curaj sa termin,dar imi e frica de ce va urma.Imi e frica sa nu ma trezesc peste cativa ani ca nu am facut nimic si am pierdut o parte importanta din viata, o perioada in care ar fi trebuit sa fiu fericita,nu sa plang.Am sperat ca va fi mai bine,dar nu e...Sper sa nu ma trezesc cand va fi prea tarziu...
mihaelax_2005
Postat pe 4 Iulie 2010 22:49
si acum nu te gandesti ca pierzi o perioada din viata? e greu, intr-adevar...dar cand simti ca nu se mai poate e si mai greu...ai curaj! trebuie sa ai...mai ales daca esti constienta de ce ti se intampla...vei suferi, dar va trece...
eu in seara asta m-am intalnit cu el la o tigara, ca doi buni prieteni...si am simtit dupa muuuult timp ca inca mai am inima si chiar bate...e greu dar trece....
AndM
Postat pe 5 Iulie 2010 00:12
De la: Aidan, la data 2010-07-04 15:28:25heeeei,nu raspunde nici un barbat la problema asta???Poate pentru ca numai femeille pun cu adevarat suflet intr_o relatie.Visam la Fat-Frumos.Si eu am patit la fel.Dupa 3 ani de relatie am aflat ca are pe alta.Statea cu mine pentru masa calda.Si culmea e ca acum vrea sa se intoarca la mine(dupa 2 saptamani de pauza).Se jura ca n-are pe nimeni ,cadea-n genunchi...Il iubesc,dar nu mai vreau sa trec prin ce-am trecut.Cred ca-n viata cel mai important este sa-ti pastrezi verticalitatea.FETELOR,NU CREDETI IN LACRIMILE DE CROCODIL ALE BARBATILOR!


punct daca are pe alta!
nu te mai complica
sau rupei botu si spargei ficatii, a doua oara sa stie ce il astepata daca pleaca si vrea sa se mai intoarca
pai si gara se mai supara pe tine
eu asa as face cu orice femeie care se intoarce la mine dupa ce a fost cu altu
onlyforyou82
Postat pe 5 Iulie 2010 00:36
asa asa fii rau!
AndM
Postat pe 5 Iulie 2010 00:56
De la: mihaelax_2005, la data 2010-07-04 22:49:29Te admir ca ai avut acest curaj.eu nu am...Sunt de mai bine de 4 ani cu cineva si pe zi ce trece parca e mai rau.Indiferenta totala,probleme din cauza lipsei de bani,cred ca nu ma mai iubeste deloc(asta daca a facut-o vreodata) si nu stiu ce sa fac.Adica stiu,ar trebui sa o termin pentru totdeauna,dar nu am curaj.Ai procedat corect,cu cat trece timpu' cu atat e mai greu si doare mai tare.Nici nu am curaj sa termin,dar imi e frica de ce va urma.Imi e frica sa nu ma trezesc peste cativa ani ca nu am facut nimic si am pierdut o parte importanta din viata, o perioada in care ar fi trebuit sa fiu fericita,nu sa plang.Am sperat ca va fi mai bine,dar nu e...Sper sa nu ma trezesc cand va fi prea tarziu...


nu stiu daca este pentru mine raspunsul,dar mi se pare ca voi femeile o ardeti aiurea!frate am 28 de ani,cat sa mai astept?voi ce faceti,astepta-ti sa treaca viata pe langa voi? fa tot ce trebuie ca sa fii multumit cu tine,cu inima ta si apoi AUT!iar te certi,iar te impaci,si tot asa.eu am vrut sa ma cert cu fosta de acum 5 ani.castigasem o vacanta la mare in perioada aia,si mama a inceput:ca te duci singur,ca nu ai pe nimeni ca bla,bla,bla!apoi am mai dus-o 5 ani,cand vroiam sa plec plangea,ma intorceam si tot asa!
onlyforyou82
Postat pe 5 Iulie 2010 01:09
curajul nu inseamna absenta fricii, ci din contra...inseamna sa o infrunti...sa o constientizezi si totusi sa treci peste ea...crezi ca eu nu am avut 1000 de temeri? nu mi-am facut 1000 de ganduri? dar m-am ales pe mine, vreau sa imi fie bine si stiu ca imi va fi!
AndM
Postat pe 5 Iulie 2010 01:14
multumesc ionut multumesc
AndM
Postat pe 5 Iulie 2010 01:16
cu placere si cel mai mare respect!
onlyforyou82
Postat pe 5 Iulie 2010 01:41
TRECI CHIAR SI PESTE O IUBIRE MARE TRECI PESTE ORICE DURERE DAR PENTRU ASTA POT FI NEVOIE DE MULTI ANI, PANA CAND RANILE SE VOR CICATRIZA.
INITIAL TI SE PARE CA NU ITI VEI MAI PUTEA CONTINUA VIATA DAR PANA LA URMA VIATA POATE FI MULT MAI FRUMOASA TE POTI INDRAGOSTI DE ALTCINEVA...
kudika190114
Postat pe 5 Iulie 2010 06:17
Buna fetelor!
Am citit si recitit acest topic de multe ori si de de fiecare data, am plans. Nu stiu daca poti sa stergi o iubire asa de mare din suflet mai ales daca persoana respectiva a insemnat totul si timpul petrecut impreuna a fost mare. De obicei, atunci cand iubesti atat de mult, iti creezi o lume in care nu sunt decat 2 persoane: el si tu iar atunci cand unul din personaje dispare, simti ca lumea ta se prabuseste. Oricat de mult te-ai lupta cu tine si oricat de mult te-ai amagi ca da pot sa-l uit, sau ca da pot sa rad si sa merg mai departe si fara el, trebuie sa fim constiente ca este doar "fatada" exterioara a nostra si ca el exista inca in sufletul nostru. Chiar daca peste cateva luni sau ani, va aparea altcineva, el a fost unic in felul lui si este undeva intr-un colt al inimii si pot trece alte cateva luni sau alti ani dupa care sa realizam ca nu l-am uitat. Timpul poate sa vindece sau nu ranile trecutului.
Am trecut si eu prin asa ceva si poate mai trec, durerea e imensa mai ales atunci cand inca iubesti poate chiar mai mult decat inainte si inima te indeamna sa mai faci ceva pentru a fi din nou impreuna. Poate nu e bine, dar ea, nebuna de inima, te indeamna la altceva si atunci te lupti cu ea. Inima spune da, ratiunea ba.
Va pup pe toate si sa aveti putere sa treceti peste tot greul in felul in care credeti voi ca e bine!
d_ioana82
Postat pe 5 Iulie 2010 09:22
cata dreptate ai .... si niciodata nu vei mai avea acelas zambet ... TIMPUL este cel care rezolva totul
crissty_doi
Postat pe 5 Iulie 2010 11:04
De la: crissty_doi, la data 2010-07-05 11:04:31cata dreptate ai .... si niciodata nu vei mai avea acelas zambet ... TIMPUL este cel care rezolva totul


De ce sa nu mai ai acelasi zambet? Daca ti-a pierit zambetul atunci esti un om mort,traiesti degeaba!
"Cand viata iti da un motiv sa plangi,arata-i ca ai 1001 motive sa razi".Asa ca,fetele nu va pierdeti zambetul!
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 11:11
nu ti a pierit .... doar ca sa zicem nu mai are aceeasi stralucire , dar cu putin noroc vei gasi pe cineva care sa te faca sa zambesti din nou
crissty_doi
Postat pe 5 Iulie 2010 12:49
ma bucur ca topicul meu v-a impresionat si imi pare rau ca ati plans...cu adevarat zambetul nu va mai fi niciodata acelasi...pentru ca era un zambet destinat lui...un zambet pe care nici macar aseara cand l-am revazut pe el, nu l-am regasit...aseara era un zambet fals, malitios...si cu toate ca imi batea inima cu putere, mi-am dat seama ca relatia nu mai are nicio sansa...ca in timpul asta,totul s-a daramat in mine, s-a disipat...din pacate a ramas o umbra a sufletului meu pe care incerc s-o ascund...pentru ca ea inseamna numai suferinta...
stiu bine ca va trece...in timp, deja durerea nu mai e la fel de..agonizanta...insa eu ma simt impietrita...souless
AndM
Postat pe 5 Iulie 2010 13:26
chiar daca timpul trece inima iti va bate la fel si peste ani si ani pentru el..nu degeaba a fost marea iubire doar ca atunci vei realiza ca viata merge inainte , oricum el va avea un loc special in inima ta
crissty_doi
Postat pe 5 Iulie 2010 13:36
intotdeauna va avea un loc in inima mea...si acum realizez ca viata merge inainte, dar niciodata nu va fi la fel
AndM
Postat pe 5 Iulie 2010 13:39
foarte greu...sincer.... uneori stau si ma gandesc: voi suferi mai mult dak ma despart de el?...tinand cont ca avem o relatie in ultima vreme cam.....nesigura zic eu:-
cristina2302
Postat pe 5 Iulie 2010 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..nu stiu de fapt ce vrea! 23 De la: Micaell 3 Decembrie 2011 14:47
Nu imi cereti sfaturi. :) 20 De la: Valy90 10 Aprilie 2011 21:12
urgent un sfat....pls.... 16 De la: _iluzie_ 8 Aprilie 2009 16:38
buna 89 De la: kudika_29246 13 Mai 2013 14:09
nu pot sa fiu fericita...un sfat? 94 De la: MissRainbow 26 Februarie 2012 02:09