Setari Cookie-uri

Cum sa lupti cu o fantoma?

multumesc ammyna pt incurajari....ce am patit eu a fost doar inceputul....m-a marcat foarte tare....dar am devenit si mai "tare" ii multumesc lui D-zeu , dar am si momente triste care ma cuprind...am invatat sa nu ma las s sa merg mai departe.....sper sa reusesc....si acum sa vezi si ce am mai patit ....in 2008 octombrie , s-a implinit un an de la moartea iubitului meu, apoi in noiembrie 2008 a murit bunica din partea mamei , apoi in ianuarie 2009 a murit bunica din partea lui tata iar in martie 2009 a murit tata dupa care la 7 luni in octombrie 2009 a murit un frate de alui tata...deci....am trecut prin multe...:( sper sa pot merge mai departe si sa gasesc pe cineva care sa ma inteleaga, sa ma sprijine si sa ma iubeasca pt ceea ce sunt si cum sunt....multumesc de mesaj si sper sa mai vorbim....
costearalu
Postat pe 30 Iunie 2010 20:09
Am citit postarile tale si imi pare foarte rau ca ai trecut prin asta
Vad ca esti o persoana puternica,plina de optimism si cu picioarele pe pamant.
Numai bine iti doresc!
Barbie30
Postat pe 30 Iunie 2010 22:15
Ma bucur ca ati deschis acest topic. Eu as vrea sa stiu cum poti trai cu fantoma fostei care e in viata....si nu am trait cu el, sunt destul de mica pt asta, nici macar nu pot spune ca am fost impreuna (cam 2 zile), dar tin la el, iar in decur de 1 an am petrecut momente de neuitat impreuna (cel putin pt mine care tin la el) si totusi si momente groaznice care m-au facut sa sufar enorm...plus ca la 2 saptamani duap ce l-am cunoscut am aflat ca inca o iubea si cateva luni de zile nu ne-am mai vorbit.. si pe parcursul acestui an aveam 2 zile in care ne intelegeam bine, apoi 3-4-5 luni nu ne vorbeam... as vrea sa-l uit, mai ales ca el le vrea pe toate...si imi doresc sa cunosc pe cineva care sa ma faca sa-l uit, dar se pare ca nu mai apare odata in viata mea acea persoana capabila sa ma iubeasca si sa ma faca sa-l iubesc
poitiers
Postat pe 7 Iulie 2010 01:42
De la: poitiers, la data 2010-07-07 01:42:28Ma bucur ca ati deschis acest topic. Eu as vrea sa stiu cum poti trai cu fantoma fostei care e in viata....si nu am trait cu el, sunt destul de mica pt asta, nici macar nu pot spune ca am fost impreuna (cam 2 zile), dar tin la el, iar in decur de 1 an am petrecut momente de neuitat impreuna (cel putin pt mine care tin la el) si totusi si momente groaznice care m-au facut sa sufar enorm...plus ca la 2 saptamani duap ce l-am cunoscut am aflat ca inca o iubea si cateva luni de zile nu ne-am mai vorbit.. si pe parcursul acestui an aveam 2 zile in care ne intelegeam bine, apoi 3-4-5 luni nu ne vorbeam... as vrea sa-l uit, mai ales ca el le vrea pe toate...si imi doresc sa cunosc pe cineva care sa ma faca sa-l uit, dar se pare ca nu mai apare odata in viata mea acea persoana capabila sa ma iubeasca si sa ma faca sa-l iubesc


acum vine o intb aiurea: acum in ce stadiu sunteti?alea 3=>5 luni de nevorbit sau alea 2 zile ok?
ar trebui sa nu cauti tu o persoana anume, ca nu apare...
ar trebui sa fii relaxata si detasata de trecut.
daca el te-ar fi placut si mult tinut la tine, atunci nu-si amintea de fosta-poate de asta erau si certurile?
eu zic ca trebuie sa fii impacat cu tine si ceea ce ai facut-daca v-ati despatit la final
dragon_fly88
Postat pe 8 Iulie 2010 00:23
problema este ca de o luna si jumatate ne vorbim...a insistat o data mama sa intru sa vorbesc cu el si sa-l chem la gratar, desi atunci nu ne vorbeam...si a acceptat...ne-am simtit super bine si la un moment dat cand eram doar noi doi pe pajiste, mi s-a parut ca ar vrea sa faca un pas, dar am fost salbatica si m-am soeriat si am fugit...de atunci vorbim, facem glume, ne tachinam, dar de multe ori a reusit sa ma faca geloasa si iesea si cu alte fete...ieri cel putin am fost sa ne plimbam in ploaie. nu a facut niciun pas, dar a inceput sa-mi spuna despre o tipa pe care o vazusese in saptamana urmatoare gratarului si pe care o placea...prima mea reactie a fost sa intorc capul si sa nu ma uit la el..dar apoi mi-am dat seama ca vrea sa-mi vada reactia si daca sunt geloasa si m-am uitat fix in ochii lui.....
trebuie sa mentionez ca e un filozof de nota...15
poitiers
Postat pe 9 Iulie 2010 13:53
salut
cati ani ai?si cati ani are el?ca din cate am citit ti-e destul de complicata aceasta relatie....
costearalu
Postat pe 9 Iulie 2010 22:55
:-< eu fac 17, el 20
poitiers
Postat pe 10 Iulie 2010 18:38
eu zic sa nu-ti faci griji prea mari....esti foarteeeee tanara....ai timp suficient sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, sa-l intelegi si sa va fie bine impreuna...pe toate planurile
eu iti doresc numai bine...
costearalu
Postat pe 12 Iulie 2010 22:41
mmmmm, e cel mai filozof el la 20 de ani
cred ca exprimarea pe care o cautai este "uns cu vrajeala"
Boca
Postat pe 13 Iulie 2010 10:26
dar de cat timp sunteti voi impreuna?
adriana6
Postat pe 14 Iulie 2010 18:02
De la: poitiers, la data 2010-07-10 18:38:53:-< eu fac 17, el 20

1.minora..deci fara experienta, el te joaca cum ii vine..
2.normal ca vrea sa vada daca mai tii la el..
"stii, ieri, cand am fost cu baietii la gratar? era o tipa care era draguta..."...
stai si asculti in gura lui?
mai bin ca i-ai dat papucii-cred...
asa...esti micuta in jocul asta cu nervii trebuie sa fii tare
nu te-a respectat..altfel nu-ti zicea indiferend daca era sau nu adevarat de o "tipa"....
eu zic sa treci mai departe, ca nu e grav...mai ai ani inainte
trebuie sa inveti sa te ridici dupa ce esti la pamant-ca doar nu ai trecut la un alt prieten la 5 h ore
multa bafta in "recuperare"
dragon_fly88
Postat pe 14 Iulie 2010 18:10
E drept ca relatiile de lunga durata lasa rani adanci, uneori incurabile, dar nu uita. ''Ce nu te omoara, te face mai puternic!''

Parerea mea e ca o persoana draga, decedata, niciodata nu poate fi uitata. Uitam culoarea ochilor, forma lor, finetea pielii, semnele caracteristice... Uitam, practic, acea persoana din punct de vedere fizic, pt ca n-o mai putem atinge, n-o mai putem simti, nu-i mai putem auzi vocea, pasii etc. Dar locul care ii era ''rezervat'' in sufletul nostru nu poate fi umplut niciodata, cu nimic. Consider ca atunci cand ai iubit cu adevarat, nu vei gasi o alta persoana identica cu cea careia i-a fost sortit sa plece mult prea devreme de langa noi.

Lisssa
Postat pe 14 Iulie 2010 18:21
De la: poitiers, la data 2010-07-07 01:42:28Ma bucur ca ati deschis acest topic. Eu as vrea sa stiu cum poti trai cu fantoma fostei care e in viata....si nu am trait cu el, sunt destul de mica pt asta, nici macar nu pot spune ca am fost impreuna (cam 2 zile), dar tin la el, iar in decur de 1 an am petrecut momente de neuitat impreuna (cel putin pt mine care tin la el) si totusi si momente groaznice care m-au facut sa sufar enorm...plus ca la 2 saptamani duap ce l-am cunoscut am aflat ca inca o iubea si cateva luni de zile nu ne-am mai vorbit.. si pe parcursul acestui an aveam 2 zile in care ne intelegeam bine, apoi 3-4-5 luni nu ne vorbeam... as vrea sa-l uit, mai ales ca el le vrea pe toate...si imi doresc sa cunosc pe cineva care sa ma faca sa-l uit, dar se pare ca nu mai apare odata in viata mea acea persoana capabila sa ma iubeasca si sa ma faca sa-l iubesc


Zau ca-mi vine sa rad cand citesc astfel de lovestory. Dar ma limitez doar la a zambi, pt ca pur si simplu, ma regasesc in unele situatii....
Poitiers, esti la varsta la care crezi ca e usor sa-ti gasesti sufletul-pereche, jumatatea destinata tie. Dar mai am o veste pt tine: treci prin aceeasi varsta critica, in care dezamagirile sunt la ordinea zilei. In sufletul tau intra si iese cine vrea, asa-i? Recunoaste-o, majoritatea suntem asa cand inca, nu ne-am ''copt'' suficient, incat sa ne dam seama ce e bun si ce e mai putin bun pt noi.

Mai ai de cunoscut persoane, locuri noi... Mai ai de trecut prin experiente noi, nu te impacienta! Sfarsitul lumii n-a venit, nu e un capat de tara ca nu te iubeste. E vina ta ca te-ai uitat la cine nu trebuia. Invata din propriile greseli, invata sa iti stapanesti inima si propriile sentimente si vei vedea ca o sa ai doar de castigat.

Fi mai rezervata in ceea ce priveste relatiile la varsta asta. Si eu am avut candva varsta ta, si eu credeam ca iubesc cand, defapt, ma amageam singura. Cred ca imi placea sa sufar

Nu mi-o lua in nume de rau, dar pana sa gasesc acel Fat-Frumos cu care sa-mi doresc sa traiesc pana la adanci batraneti, a trebuit sa sarut multi broscoi, si sa vars un ocean de lacrimi.
Lisssa
Postat pe 14 Iulie 2010 18:26
nu suntem impreuna...am fost 2 zile acum 2 ani...stiu, e stupid rau..
va multumesc tuturor pt raspunsuri si...sa speram ca nu voi pupa totusi multi broscoi, ca poate ajung prin a ma transforma eu in broasca:P
poitiers
Postat pe 15 Iulie 2010 18:03
interesant raspuns politiers dar totusi....pe mine ma mai poate ajuta cineva???a mai patit cineva o poveste asemanatoare????cum ati depasit-o?e adevarat ca dupa....mi-i s-au adunat mai multe si mai multe....si am trecut...eu asa zic...dar uneori simt ca ma lupt cu morile de vant....imediat sunt 3 ani de cand nu-l mai vad, aud, simt...etc....e groaznic...mai ales ca nu gasesc persoana care sa-mi placa, nu vreau sa compar, dar in zilele noastre greu mai gasesti pe cineva de treaba, sa te inteleaga, sa-l intelegi, sa aiba cei 7 ani de acasa si poate ar mai fi si altele de spus....astept mesaje de la voi....poate gasim o cale de mijloc...va multumesc...
costearalu
Postat pe 15 Iulie 2010 19:06
In nici un caz nu trebuie sa ii impartasesti suferinta......
joy_18
Postat pe 10 August 2010 03:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul ideal...exista?! 27 De la: SweetDadyD 22 Aprilie 2009 09:07
Ups dilema....help 118 De la: zinaceabunasinebuna 28 Ianuarie 2012 06:08
nu e al meu... 44 De la: scorpyoW 16 Ianuarie 2011 18:33
SUNT CU UN BAIAT E 11 LUNI SI DECAND SUNTEM IMPREUNA NU MI-A CERUT NICIODATA SA FACEM DRAGOSTE MA INTREB E OARE NORMAL AVEM 24 DE ANI AMANDOI ????? HELP :) 16 De la: EKaterina 3 Martie 2010 14:53
Help?! 14 De la: natasha69 10 Septembrie 2009 16:17