Setari Cookie-uri

cum sa il fac sa sufere macar jumatate din cat sufar eu acum?


Buna fetelor,am si eu mare probleme pe care vreau sa o discut cu voi si daca se poate sa primesc si niste sfaturi.sunt impreuna cu prietenul meu de mai bine de 3 ani,3 ani cu bune si cu rele,mai cu despartiri,mai cu impacari.acum cateva luni ne-am despartit pt o perioada de 2 luni pt ca nu mai reuseam sa mai comunicam delok,ne-am impacat intr-un final si totul a fost ok...pana acum 2saptamani cand din intamplare i-am gasit profilul pe un site mai deocheat,profil in care isi exprima
inna25
Postat pe 17 Iunie 2010 13:47
nu stiu ce s-a intamplat si nu mi s-a adaugat tot articolul,o sa continui...i-am gasit profilul pe un site mai deocheat,site pe care isi exprima,,arzatoarea,,dorinta de a gasii o femeie pt sex,chat pe webcam si mai mentiona ca este si singur.am disperat ce am disperat,am tras aer in piept si am incercat sa ma calmez.mi-am facut si eu un cont pe acel site si am inceput sa vb cu el iar aseara mi-am facut si o noua adresa de mes si am inceput sa vb si pe mesenger.cretinu pamantului nici nu banuieste ca vb cu mine.am ramas uimita cum ii spune individei(adika tot mie:)) ce a facut la munca ,ce urmeaza sa faca azi,i-a aratat poze cu ,catelusul pe care eu i l-am cumparat,parca o cunostea frate de ani de zile.nu mi-a venit sa cred,ii spunea ca poate pe viitor merg si la o pizza....nu avea nici un stres omul,i-a zis ca e singur ca a avut o relatie de 3 ani.am plans toata noaptea si nu o data am vrut sa il sun si sa ii spun prostului ca el de fapt vb cu mine dar am zis ca tre sa ma razbun cumva.il iubesc mult desi mi-a facut multe faze in astia 3 ani jumate dar nu pot sa inteleg de ce a facut asta.are lg mine tot ce isi doreste,nu il inteleg,vreau sa sufere si el cum sufar eu akum,sa se perpeleasca sa gaseascaexplicatii asa cum fac eu acum.ajutati-ma va rog cu un sfat ,spuneti-mi ce sa fac,imi e rusine sa le spun prietenelor mele tot circul asta,am ajuns sa traiesc pe propria piele o emisiune penala pe care o vedeam la tv si de care ma amuzam numai ca acum protagonista sunt chiar eu...si ispita si cea inselata.help me pls!va pup
inna25
Postat pe 17 Iunie 2010 14:04
eu una l-as baga in silentio stampa nicio explicatie, niciun tel, mess, nimic
miss_darine
Postat pe 18 Iunie 2010 19:33
hey de ce sa sufere omu ca si tine sau mai mult, cred ca nui oferi destul de multa atentie sweet!!,si nu esti sincera spunei adevaru dai cei trebue ok nu fi razbunatore, ca stiu ca si tu te uiti dupa altu asa chiar daca il iubesti pe gigel pa te pup
kudika106493
Postat pe 19 Iunie 2010 05:28
Hmm, te-am citit cu interes pana la "eu il lubesc mult". Ma tot gandeam la inceput ca dorinta ta de a-l face sa sufere vine in urma hotarariii tale de a-l trimite unde a dus mutu iapa. Dar nu. Tu il iubesti mult si doar vrei sa te razbuni ca nu esti bagata in seama suficient.
Pai, hai sa-ti spun ceva! Atata timp cat il vei iubi, vei avea din partea lui acest tratament. Cand stai mocheta la picioarele lui, e firesc sa si le stearga cat mai des si de cat mai mult noroi.
Asta una.
A doua ar fi ca de te apuci acum sa-i spui ca tu esti fetiscana de-i vorbeste pe site-ul deocheat, o sa iei doar o injuratura oribila (nu ca ar fi si injuraturi frumoase) si, Doamne fereste, o palma peste ochi. Si o sa-l iubesti si mai mult, de asta sunt sigura.

N-am sa-ti spun ce ar trebui sa faci pentru ca oricum n-o vei face. Pot doar sa-ti spun ce variante exista:
- continui jocul si iti umpli sufletul de ura, ranchiuna, dezamagire, suferinta imensa, imbatranind inainte de vreme si fiind oricum parasita de "iubi"
- ii spui adevarul si risti ce am scris mai sus, adica injuraturi si palme (la propriu) peste ochi
- nu inveti nimic din experienta asta si cauti pe altul la fel de bengos si te asterni la picioarele lui, asa cum esti obisnuita
- uiti ca exista din secunda asta si iti traiesti viata frumos

Ca o concluzie, alege sa faci ce vrei!
rashela
Postat pe 19 Iunie 2010 06:35
daca dupa 3 ani el se poarta asa cu tine gindestete la ce va urma peste 6-7 sau chiar 8ani .....va fi un dezastru poate veni pe lume un copil si atunci situatia va scapa de sub control.ar fi bine sa analizezi mai bine situatia in care va aflati si sa te gindesti daca el te merita .Ce sentimente nutreste el fata de tine si ce ginduri de viitor are .stai de vb cu el la modul cel mai serios chiar daca raspunsul pe care-l vei primi acum va fi foarte dureros pentru tine . Mai bine mai devreme decit prea tirziu sa aflii adevarul.daca-ntradevar tine la tine atunci cind isi va da seama ce a pierdut va suferi daca nu nu va merita efortul si iubirea ta de a continua relatia asta.
kudika137853
Postat pe 19 Iunie 2010 09:24
Cred ca folosindu-te de un motiv, ar fi bine sa racesti treptat reletia de pe net si sa-l lasi balta (pe net). Intre timp eu mi-as schimba atitudinea, as deveni mai independenta, m-as preocupa mai mult de nevoile mele si m-as preocupa de dezvoltarea mea personala pentru a nu mai depinde de crizele declansate de altcineva sau de ce imi da sau nu imi da cineva. Iubire este in tine, ea nu dispare trebuie doar sa gasest persoana potrivita.
Numai bine!
th33a
Postat pe 19 Iunie 2010 12:28
solutia e in felul urmator ...NIMENI NU FUGE DINTR-O RELATIE IMPLINITA ..poate ca are fanteyii pe care nu le poate impartasii cu tine, poate nu+l implinesti ..poate trebuie sa+ti deyvolti si tu simtul umorului...FAPTUL CA VREI SA-L FACI SA SUFERE arata ca NU IL IUBESTI ....esti demoniaca ..numai un demon vrea razbunare ..pe ce ..pe libertatea pe care si*-a permis sa si-o ia ...FAPTUL CA NU COMUNICATI SINCER UNUL CU ALTUL ... E SI VINA TA ..daca nu ai inteles pana acum ..GANDESTE MAI PROFUND inainte de a lua o deciyie ...MAI ALES DACA "crezi" ca-l iubesti
all_the_love
Postat pe 19 Iunie 2010 13:03
De la: all_the_love, la data 2010-06-19 13:03:01solutia e in felul urmator ...NIMENI NU FUGE DINTR-O RELATIE IMPLINITA ..poate ca are fanteyii pe care nu le poate impartasii cu tine, poate nu+l implinesti ..poate trebuie sa+ti deyvolti si tu simtul umorului...FAPTUL CA VREI SA-L FACI SA SUFERE arata ca NU IL IUBESTI ....esti demoniaca ..numai un demon vrea razbunare ..pe ce ..pe libertatea pe care si*-a permis sa si-o ia ...FAPTUL CA NU COMUNICATI SINCER UNUL CU ALTUL ... E SI VINA TA ..daca nu ai inteles pana acum ..GANDESTE MAI PROFUND inainte de a lua o deciyie ...MAI ALES DACA "crezi" ca-l iubesti



Frumoasa explicatie
... si as mai vrea sa adaug citeva cuvinte foarte importante de retzinut...

Marii maestri luptatori, spun ca nu potzi sa ranesti pe nimeni si nimeni nu te poate ranii pe tine !
Ei spun ca lupta noastra nu este cu ceilaltzi ci cu noi insine... si ca toate razboaiele se castiga sau se pierd in TEMPLU ! ( pe romaneste tradus: toate razboaiele se castiga sau se pierd in sufletele noastre, in interiorul nostru )

Demonii , dupa cum spune prietenul nostru de mai sus, sint fiintzele sau ingerii care au cazut din frumusetzea iubirii si a intzelepciunii , jos in groapa geloziei...

Povestea religioasa cu Lucifer, ingerul care a cazut in gelozie fatza de dumezeu, nu este ceva ce tine de trecut , ci povesteaea se petrece chiar in acest moment si in fiecare moment in care un suflet iubitor cade in gelozie ....

Gelozia , invidia, frica, furia, dorintza de razbunare, crimele... toate crimele au la baza, fiintza furioasa luciferica (satanica) a geloziei...

Din iubirea dumnezeiasca, sintem inzestratzi cu o libertate nemarginita si o dorintza extazianta de a experimenta la nesfarsit frumusetzie infinite ale universului ....

Gelozia Luciferica insa, precum ritualurile bisericilor si legile statelor ... sint forme de inlantzuire, de limitare, de reguli si pedepse ... Lucifer a inventat Sclavagismul, casatoria legala, scolile si concurentza, lupta pt supravietzuire, lupta pt sotz sau sotzie, lupta pt teritorii, lupta pt egoism , gelozie si setea de asuprire ....

Te regasesti in setea de asuprire ? Aceasta sete se numeste vampirism !
Insa, cand Lumina Iubirii se va aprinde-n sufletul tau , demonul geloziei, vampirul insetat de singele rauzbunarii, au sa dispara precum dispar umbrele din fatza Luminii....
Iubirea este semnul Infinitei Lumini + + + in fatza careia nu rezista nici un vampir, nici o umbra de gelozie , invidie, furie, razbunare, asuprire, frica sau alte si alte forme ale iadului....

Iubeste-l si vei fi capabila sa-i oferi inapoi libertatea pe care o are de la dumnezeu si pe care tu incerci sa i-o furi ...

Daca-l iubesti , inseamna ca-i vrei binele, ca te bucuri sa-l vezi fericit nu umilit .

Da-ti intalnire cu el pe acel sait, mergi la intalnire, si la intalnire intreabal : cu cei ai putea tu sa-l faci fericit ?
Asteapta sa-ti rasapunda si vezi daca potzi sa-i oferi ce-si doreste... in caz ca nu ai ce-si doreste sau ai dar nu potzi sa-i dai... atunci lasa-l in dragostea lui dumnezeu , ca-i va da dumnezeu exact ceea ce are nevoie ... daca potzi sa-l ajutzi cu ceva , ajutal, iar de nu potzi , date la o parte si lasa-l sa mearga la izvor ... nu mai fi criminala ca nu-ti va fi de nici un folos.... ba chiar din contra, suferintza ta se va amplifica cu fiecare greseala pe care o comitzi fatza de Lumina IUBIRII ...

Adevarul, Intzelepciunea si Iubirea fie cu tine...
denis_3d25
Postat pe 19 Iunie 2010 15:35
him ,si tu vrei sa spui ca iubesti un asemenea barbat ?scuza-ma ca iti spun dar inseamna ca esti dusa rau ,el nu merita nici sa iti mai aduci aminte cum il cheama ,de razbunat nici nu se pune vorba nu merita sa te umilesti pentru el decat daca te simti bine in situatia de a fi unilita ,tine la demnitatea ta ,nu te mai gandi la el ,nu te merita
floriana48
Postat pe 19 Iunie 2010 15:36
Draga mea, in primul rand las-o mai moale cu iubirea pt el si iubeste-te mai mult pe tine, si ai sa vezi ce bine este... In al doilea rand, da-i intalnire pe net, lasa-l sa ajunga primul la locul intalnirii si apoi apari si tu, sexy si super aranjata de sa curga balele oricui dupa tine, si acolo spune-i cu zambetul pe buze si pe cel mai dulce ton ca tu esti fata de pe net si ca relatia voastra s-a incheiat, ca nu mai ai timp si chef de el si ca esti asteptata si dorita prin alte parti. Si inchei din scurt tot. Nu-i mai raspunzi la telefon, nu te mai vezi cu el si daca il intalnesti din intamplare, il ignori! Si lasa deoparte pt un timp relatiile de iubire si incearca relatiile de distractie si relaxare, nu scrie nicaieri ca trebuie sa iei acasa orice banana din care gusti!
darksukkubus69
Postat pe 19 Iunie 2010 16:55
hmmm, eu in locul tau as mai juca rolul asta de amanta virtuala un picut pana l-as simti impresionat. adica pana in momentul in care as fi sigura ca am aprins in el pasiune...vorbeste-i porcos, comporta-te ca o femeie fara prejudecati sexuale, iar dupa ce l-ai acaparat, spune-i verde in fata cine esti si fa misto acid de el, bate-ti joc de replicile lui, de ideile lui de obsedat sexual, parafrazeaza-l, leaga-te de orice chestie care ar putea sa-l plaseze in penibil si pune punct da-i papucii asa cum merita, macar pentru o perioada, in care va realiza daca te iubeste sau nu...si tine minte: cu cat esti mai scorpie cu un barbat cu atat el te va aprecia mai mult!!! crede-ma k am vazut milioane de cazuri
charlotte_sucks
Postat pe 19 Iunie 2010 17:13
Pe mine m-a amuzat povestea, sa-mi fie cu iertare.
E clar cat de ipocrit este dumnealui, cautand o alta si spunadu-i ca el e singur, vezi Doamne. Bine ca a dat tot de tine ca sa-ti dai seama fara dubii de ce e in stare!
O mica lectie sigur nu i-ar strica si cum de incredere nu mai poate fi vorba, zarurile sunt aruncate...
floaredecolt26
Postat pe 19 Iunie 2010 17:15
De la: darksukkubus69, la data 2010-06-19 16:55:17Draga mea, in primul rand las-o mai moale cu iubirea pt el si iubeste-te mai mult pe tine, si ai sa vezi ce bine este... In al doilea rand, da-i intalnire pe net, lasa-l sa ajunga primul la locul intalnirii si apoi apari si tu, sexy si super aranjata de sa curga balele oricui dupa tine, si acolo spune-i cu zambetul pe buze si pe cel mai dulce ton ca tu esti fata de pe net si ca relatia voastra s-a incheiat, ca nu mai ai timp si chef de el si ca esti asteptata si dorita prin alte parti. Si inchei din scurt tot. Nu-i mai raspunzi la telefon, nu te mai vezi cu el si daca il intalnesti din intamplare, il ignori! Si lasa deoparte pt un timp relatiile de iubire si incearca relatiile de distractie si relaxare, nu scrie nicaieri ca trebuie sa iei acasa orice banana din care gusti!


asa daaa
freakyyy
Postat pe 19 Iunie 2010 17:31
crede-ma draga mea ca si pe mine m-a amuzat.doar la inceput cei drept.sunt constienta ca trebuie sa primeasca o lectie,tocmai de aceea v-am si cerut sfatul.vreau sa stiu ce ati face voi in locul meu.ideea e ca la inceput m-am gandit sa vb cu el,sa gasesc o explicatie la fapta sa ,sa incerc sa gasesc o rezolvare la problema asta dar sincer acum parca imi doresc tot mai tare sa il las in prostia lui.imi pare rau ca mi-am pierdut timpul langa el dar mai rau imi pare cand ma gandesc ca dk l-as ierta poate a doua oara ar face la fel.imi zicea cineva mai sus k poate nu i-am oferit tot....e adevarat,nu i-am oferit partide de sex salbatic sau mai stiu eu ce sado-masokisme dar relatia a fost buna din punct de vedere sexul.din prea mult bine a facut asta,a fost prea sigur de mine dar ma gandesc k mai pot rezista eu ceva timp fara sa ii zik nimic si in timpul asta am sa fiu cea ma iubitoare fiinta,cea mai intelegatoare iar cand va veni timpul o sa ii rad in fata idiotului si o sa ii spun tot ce am pe suflet exact cand ii e lumea mai draga
inna25
Postat pe 19 Iunie 2010 17:51
De la: inna25, la data 2010-06-19 17:51:10crede-ma draga mea ca si pe mine m-a amuzat.doar la inceput cei drept.sunt constienta ca trebuie sa primeasca o lectie,tocmai de aceea v-am si cerut sfatul.vreau sa stiu ce ati face voi in locul meu.ideea e ca la inceput m-am gandit sa vb cu el,sa gasesc o explicatie la fapta sa ,sa incerc sa gasesc o rezolvare la problema asta dar sincer acum parca imi doresc tot mai tare sa il las in prostia lui.imi pare rau ca mi-am pierdut timpul langa el dar mai rau imi pare cand ma gandesc ca dk l-as ierta poate a doua oara ar face la fel.imi zicea cineva mai sus k poate nu i-am oferit tot....e adevarat,nu i-am oferit partide de sex salbatic sau mai stiu eu ce sado-masokisme dar relatia a fost buna din punct de vedere sexul.din prea mult bine a facut asta,a fost prea sigur de mine dar ma gandesc k mai pot rezista eu ceva timp fara sa ii zik nimic si in timpul asta am sa fiu cea ma iubitoare fiinta,cea mai intelegatoare iar cand va veni timpul o sa ii rad in fata idiotului si o sa ii spun tot ce am pe suflet exact cand ii e lumea mai draga

traducere libera: mai stau un pic pe langa el...ca poate poate se va schimba
miss_darine
Postat pe 19 Iunie 2010 20:44
De la: miss_darine, la data 2010-06-19 20:44:39
De la: inna25, la data 2010-06-19 17:51:10crede-ma draga mea ca si pe mine m-a amuzat.doar la inceput cei drept.sunt constienta ca trebuie sa primeasca o lectie,tocmai de aceea v-am si cerut sfatul.vreau sa stiu ce ati face voi in locul meu.ideea e ca la inceput m-am gandit sa vb cu el,sa gasesc o explicatie la fapta sa ,sa incerc sa gasesc o rezolvare la problema asta dar sincer acum parca imi doresc tot mai tare sa il las in prostia lui.imi pare rau ca mi-am pierdut timpul langa el dar mai rau imi pare cand ma gandesc ca dk l-as ierta poate a doua oara ar face la fel.imi zicea cineva mai sus k poate nu i-am oferit tot....e adevarat,nu i-am oferit partide de sex salbatic sau mai stiu eu ce sado-masokisme dar relatia a fost buna din punct de vedere sexul.din prea mult bine a facut asta,a fost prea sigur de mine dar ma gandesc k mai pot rezista eu ceva timp fara sa ii zik nimic si in timpul asta am sa fiu cea ma iubitoare fiinta,cea mai intelegatoare iar cand va veni timpul o sa ii rad in fata idiotului si o sa ii spun tot ce am pe suflet exact cand ii e lumea mai draga

traducere libera: mai stau un pic pe langa el...ca poate poate se va schimba

subscriu
GYPSI
Postat pe 19 Iunie 2010 20:55
Daca vrei sa te razbuni pe el ai putea sa dai un anunt cu nr lui de tel prin care sa cauti niste gay
"Tanar si nelinistit caut partener de nebunii.Orice varsta si orice rasa.Exclus femei!"
Barbie30
Postat pe 19 Iunie 2010 23:07
Da-ti intalnire cu el la pizza si knd vine da-i papucii definitiv si arunca-i si sosul tabasco intre ochi. Pe bune!!!! Aaa...si ca sa fie tacamul complet, dupa faza cu chili-ul in ochi, un genunchi cu toata puterea in ce are el mai drag si mai sensibil. Ar fi o razbunare pe cinste!
anemma2002
Postat pe 20 Iunie 2010 02:25
eu una cred ca lasi trata cu indiferenta pt ca indiferenta doare cel mai tare ia sa incerci asa si ai sa vezi cum o sa vina el la tn ca un catelusi
kudika171313
Postat pe 20 Iunie 2010 05:27
cel mai bun sfat din partea mea e ca ar trebui sa fii mandra ca el a ajuns sa umble cu astfel de femei, ca el nu stie cu cine vb si sa fii mandra ca alta mai buna decat tine nu va mai gasii. sa-l faci sa inteleaga ce a pierdut si ce a castigat. cel mai dureros pentru el ar fi sa-i dai intalnire undeva si tu sa mergi cu cineva, un mascul bineinteles, sa te pui la alta masa ca si cand nu l-ai vazut si dupa cateva minute te duci la el si ai spui ca cea pe care o asteapta nu vine ptr ca esti tu si acum ai altceva mai bun de facut si pa.
kudika186892
Postat pe 20 Iunie 2010 08:40
orgoliul lui de barbat ranit va fi mai afectat daca vei face ceva de acest gen decat daca te vei certa cu el si ai vei reprosa ce a facut. asta daca e BARBAT. demonstreaza-i ca a pierdut ceva valoros si doar el va suferii.
kudika186892
Postat pe 20 Iunie 2010 08:48
De la: inna25, la data 2010-06-17 13:47:48
Buna fetelor,am si eu mare probleme pe care vreau sa o discut cu voi si daca se poate sa primesc si niste sfaturi.sunt impreuna cu prietenul meu de mai bine de 3 ani,3 ani cu bune si cu rele,mai cu despartiri,mai cu impacari.acum cateva luni ne-am despartit pt o perioada de 2 luni pt ca nu mai reuseam sa mai comunicam delok,ne-am impacat intr-un final si totul a fost ok...pana acum 2saptamani cand din intamplare i-am gasit profilul pe un site mai deocheat,profil in care isi exprima



Cauta-ti si tu pe altul! Probabil ca domnul s-a plictisit de relatie si vrea ceva nou...
Micael
Postat pe 20 Iunie 2010 09:57
stii cum se spune"razbunarea e arma prostului",mai bn il parasesti u.fara nici o explicatie,asa ca s ramana prost .........u stii deja toata povestea,pt ce sa'i mai dai apa la moara.....de,acum faci c stii/vrei,dar asta e parerea mea,bafta!
sweet_heart
Postat pe 20 Iunie 2010 10:21
De la: inna25, la data 2010-06-17 14:04:20nu stiu ce s-a intamplat si nu mi s-a adaugat tot articolul,o sa continui...i-am gasit profilul pe un site mai deocheat,site pe care isi exprima,,arzatoarea,,dorinta de a gasii o femeie pt sex,chat pe webcam si mai mentiona ca este si singur.am disperat ce am disperat,am tras aer in piept si am incercat sa ma calmez.mi-am facut si eu un cont pe acel site si am inceput sa vb cu el iar aseara mi-am facut si o noua adresa de mes si am inceput sa vb si pe mesenger.cretinu pamantului nici nu banuieste ca vb cu mine.am ramas uimita cum ii spune individei(adika tot mie:)) ce a facut la munca ,ce urmeaza sa faca azi,i-a aratat poze cu ,catelusul pe care eu i l-am cumparat,parca o cunostea frate de ani de zile.nu mi-a venit sa cred,ii spunea ca poate pe viitor merg si la o pizza....nu avea nici un stres omul,i-a zis ca e singur ca a avut o relatie de 3 ani.am plans toata noaptea si nu o data am vrut sa il sun si sa ii spun prostului ca el de fapt vb cu mine dar am zis ca tre sa ma razbun cumva.il iubesc mult desi mi-a facut multe faze in astia 3 ani jumate dar nu pot sa inteleg de ce a facut asta.are lg mine tot ce isi doreste,nu il inteleg,vreau sa sufere si el cum sufar eu akum,sa se perpeleasca sa gaseascaexplicatii asa cum fac eu acum.ajutati-ma va rog cu un sfat ,spuneti-mi ce sa fac,imi e rusine sa le spun prietenelor mele tot circul asta,am ajuns sa traiesc pe propria piele o emisiune penala pe care o vedeam la tv si de care ma amuzam numai ca acum protagonista sunt chiar eu...si ispita si cea inselata.help me pls!va pup


ei, vezi ce inseamna sa te amuze povestile altora de la televizor? s-ar putea si pe altii sa ii amuze a ta. pai sa vedem tu crezi ca are langa tine tot ce isi doreste eu cred ca tu presupui ca el are ce crezi tu ca isi doreste el. de ce nu folosesti profilul intr-un scop benefic voua? intreaba-l ce nu a avut fosta si ce isi doreste de la sex cu tine. in felul asta poti sti unde se rupe firul. cat despre razbunare... gateste-i o data cea mai proasta mancare pe care o poti gati. :))) apropo, ma intereseaza subiectul...plansul ala a ajutat la ceva sau nu? ca sa stiu si eu daca il folosesc in ocazii de astea...
leo_
Postat pe 20 Iunie 2010 11:29
De la: kudika186892, la data 2010-06-20 08:48:08orgoliul lui de barbat ranit va fi mai afectat daca vei face ceva de acest gen decat daca te vei certa cu el si ai vei reprosa ce a facut. asta daca e BARBAT. demonstreaza-i ca a pierdut ceva valoros si doar el va suferii.


imi e teama ca daca a facut ce a facut nu pierde ceva valoros. poate orgoliul il va afecta ca nu a dat el papucii primul.
leo_
Postat pe 20 Iunie 2010 11:31
De la: inna25, la data 2010-06-17 14:04:20nu stiu ce s-a intamplat si nu mi s-a adaugat tot articolul,o sa continui...i-am gasit profilul pe un site mai deocheat,site pe care isi exprima,,arzatoarea,,dorinta de a gasii o femeie pt sex,chat pe webcam si mai mentiona ca este si singur.am disperat ce am disperat,am tras aer in piept si am incercat sa ma calmez.mi-am facut si eu un cont pe acel site si am inceput sa vb cu el iar aseara mi-am facut si o noua adresa de mes si am inceput sa vb si pe mesenger.cretinu pamantului nici nu banuieste ca vb cu mine.am ramas uimita cum ii spune individei(adika tot mie:)) ce a facut la munca ,ce urmeaza sa faca azi,i-a aratat poze cu ,catelusul pe care eu i l-am cumparat,parca o cunostea frate de ani de zile.nu mi-a venit sa cred,ii spunea ca poate pe viitor merg si la o pizza....nu avea nici un stres omul,i-a zis ca e singur ca a avut o relatie de 3 ani.am plans toata noaptea si nu o data am vrut sa il sun si sa ii spun prostului ca el de fapt vb cu mine dar am zis ca tre sa ma razbun cumva.il iubesc mult desi mi-a facut multe faze in astia 3 ani jumate dar nu pot sa inteleg de ce a facut asta.are lg mine tot ce isi doreste,nu il inteleg,vreau sa sufere si el cum sufar eu akum,sa se perpeleasca sa gaseascaexplicatii asa cum fac eu acum.ajutati-ma va rog cu un sfat ,spuneti-mi ce sa fac,imi e rusine sa le spun prietenelor mele tot circul asta,am ajuns sa traiesc pe propria piele o emisiune penala pe care o vedeam la tv si de care ma amuzam numai ca acum protagonista sunt chiar eu...si ispita si cea inselata.help me pls!va pup



Ce-ar fi sa-i dai Pass si Next ? Omul e clar ca vrea sa experimenteze si tu nu mai figurezi pe lista lui de experimente. Sa te chinui sa-l faci sa sufere ? Ar fi o pierdere de timp.Mai bine folosesti energia in a te reorienta spre cineva care chiar sa merite efortul .

Postat pe 20 Iunie 2010 11:36
Cum zice englezu' american "Kick him in the nuts,girl!"
Adica plaseaza-i un sut intre oua si daca nu cade pe jos inseamna ca nu ai facut-o destul de tare.
Kallliste
Postat pe 20 Iunie 2010 11:54
buna draguta, chiar e ca o poveste demna de o telenovela :)) glumesc!
Eu zic sa nu te razbuni pentru ca la un moment dat o sa ti se intoarca, asa e dragostea cu bune si cu rele dupa cum ai zis si tu ca a fost relatia voastra. cu toate ca tu zici ca nu ii lipseste nimic alaturi de tine, poate ca ceva ii lipseste ca nu face fara motiv ceea ce face. Nu doar vina celui care inseala este vina ci si a celui inselat ca nu ii ofera partenerului ce are nevoie; asta inseamna comunicarea dorintelor si asteptarilor. Nu intru in teoria cuplului insa renunta la razbunare. Sau daca tot vrei sa ii faci ceva lasa-l in plop, tu cea cu care are o relatie si tu- ispita. Eventual poti sa-i faci o declaratie de dragoste super pompoasa inainte si de a 2 a zi sa-l tratezi de parca ar fi invizibil, o sa-l starnesti :P asta daca il mai interesezi.
Multa bafta!
Jullia007
Postat pe 20 Iunie 2010 14:14
De la: inna25, la data 2010-06-17 14:04:20nu stiu ce s-a intamplat si nu mi s-a adaugat tot articolul,o sa continui...i-am gasit profilul pe un site mai deocheat,site pe care isi exprima,,arzatoarea,,dorinta de a gasii o femeie pt sex,chat pe webcam si mai mentiona ca este si singur.am disperat ce am disperat,am tras aer in piept si am incercat sa ma calmez.mi-am facut si eu un cont pe acel site si am inceput sa vb cu el iar aseara mi-am facut si o noua adresa de mes si am inceput sa vb si pe mesenger.cretinu pamantului nici nu banuieste ca vb cu mine.am ramas uimita cum ii spune individei(adika tot mie:)) ce a facut la munca ,ce urmeaza sa faca azi,i-a aratat poze cu ,catelusul pe care eu i l-am cumparat,parca o cunostea frate de ani de zile.nu mi-a venit sa cred,ii spunea ca poate pe viitor merg si la o pizza....nu avea nici un stres omul,i-a zis ca e singur ca a avut o relatie de 3 ani.am plans toata noaptea si nu o data am vrut sa il sun si sa ii spun prostului ca el de fapt vb cu mine dar am zis ca tre sa ma razbun cumva.il iubesc mult desi mi-a facut multe faze in astia 3 ani jumate dar nu pot sa inteleg de ce a facut asta.are lg mine tot ce isi doreste,nu il inteleg,vreau sa sufere si el cum sufar eu akum,sa se perpeleasca sa gaseascaexplicatii asa cum fac eu acum.ajutati-ma va rog cu un sfat ,spuneti-mi ce sa fac,imi e rusine sa le spun prietenelor mele tot circul asta,am ajuns sa traiesc pe propria piele o emisiune penala pe care o vedeam la tv si de care ma amuzam numai ca acum protagonista sunt chiar eu...si ispita si cea inselata.help me pls!va pup

iti dai seama cati barbati ai pus pe jar acum??
mitura
Postat pe 20 Iunie 2010 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot sa imi ajut o prietena? 31 De la: dusmanu_lu_Celina 21 Noiembrie 2010 10:22
ce as putea sa fac?.. 12 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 20:54
Nu stiu cum sa incep o conversatie ca sa ma pot da la un baiat.. 52 De la: geo_x 7 Septembrie 2009 21:13
Sondaj 2 De la: Brunette_25 24 Iulie 2011 14:23
Posesivitate sau obsesie 35 De la: pupaciosul 30 Septembrie 2012 15:53