Setari Cookie-uri

masaj anticelulitic cu vaccum

Buna,

merg la masaj anticelulitic cu vacuum si sunt la a 3 -a sedinta dar mi se pare cel putin groaznic,pe langa faptul ca e foarte dureros(nici macar nu se compara cu cel manual),am niste vanatai de toata frumusetea care sunt sigura ca nu vor trece in curand,ca sunt prea multe si foarte urate.Intrebarea mea : este normal sa se intample chiar asa ceva in urma unu masaj cu vacuum?Va multumesc pt eventualele lamuriri
mihaforever
Postat pe 21 Iunie 2010 15:29
acum am terminat si eu 10 sedinte de vacum.....nustiu la tine dar pe mine dak ma durea le spuneam tipelor sa dea aparatu putin mai incet.....vanatai mi-au lasat si mie la unele sedinte(tot timpu aproape imi facea alta tipa)depinde si de ea cum stie sa faca ....oricum vanataile trec dupa vreo 4 zile, dar ai grija am inteles k dak esti mai sensibila iti poate sparge venisoarele si sa ti se vada urat pe picioare(ceva de genu n-am inteles,nu vreau sa mint)in cea ce priveste rezultatele ink am celulita e adevarat s-a mai diminuat dar nici decum n-am scapat
Andre1
Postat pe 21 Iunie 2010 15:54
Pai mie imi face aceeasi tipa masajul si culmea era mirata ca 'ce tare m-am invinetit''si i-am si spus ca ma doare foarte tare...degeaba,cred ca s-a si ofticat putin..mie nici vorba sa-mi treaca vanataile..is groaznice...poate am sa renunt sau ...am sa insist sa ma faca la intensitate mai mica...multumesc de raspuns.
mihaforever
Postat pe 21 Iunie 2010 16:17
schimba salonul....la ce salon mergi?eu am fost in timisoara anu trecut in vara la verisoara mea si ea avea abonament la un salon Denise sau ceva de genu tot de vacum si ea nu avea vanatai....cateodata m-ai apareau putine dar treceau.....dak vrei so intreb informatii de salon sau ceva....astept raspuns
Andre1
Postat pe 22 Iunie 2010 22:11
Ms.de ajutor,dar pana la urma am ramas tot acolo doar ca am renuntat la vacuum pt.ultrasunete...acuma nu stiu cat o sa ma ajute, dar cu vacuum nu mai puteam continua....o sa scriu dupa ce termin sedintele daca a functionat.
mihaforever
Postat pe 24 Iunie 2010 09:42
De la: mihaforever, la data 2010-06-24 09:42:30Ms.de ajutor,dar pana la urma am ramas tot acolo doar ca am renuntat la vacuum pt.ultrasunete...acuma nu stiu cat o sa ma ajute, dar cu vacuum nu mai puteam continua....o sa scriu dupa ce termin sedintele daca a functionat.


si eu am fost aproximativ 10 sedinte...dar imi facea combinatii de impachetari electostimulari si vacuum....si chestia cu vanataile trec.....depinde de piele...daca ai multa celulita apar....eu am fost vanata umpic pe burtica...dar trece......nu am o parere foarte buna despre masajele astea...chiar daca am grija ce mananc celulita apare mai urat dupa ce termini cu masaju.....si in plus trebuie sa mergi 1 data la 2 luni la intretinere sau ceva de genu si pana la urma o sa fi dependenta de masaj....si nici macar nu dispare celulita complet....dai jos cati-va centimentri da nu e fff vizibila treaba...numai daca ti un regim ff strict
I0anaG
Postat pe 24 Iunie 2010 10:06
sunt de acord cu tine...sunt convinsa ca nu va disparea celulita,doar daca o sa tinem toata viata dieta si o sa mancam sanatos,o sa bem apa plata..etc...naspa...asta e,oricum eu nu ma pot pronunta,am doar 4 sedinte dintre care trei de vacuum si una de ultrasunete...astept sa termin sa dau verdictu :)
mihaforever
Postat pe 25 Iunie 2010 09:53
Am promis ca am sa scriu dupa ce termin sedintele de vacuum(care au fost 3 la numar) si cele de ultasunete(8 la numar)....Parerea mea este ca mi-am dat banii degeaba..sau nu,rectific...am dat banii ca sa raman cu mici vanatai sau venisoare sparte.Imi pare rau,dar am ramas dezamagita de tehnica asta de indepartare a celulitei.nu vroiam sa fiu ca si acuma 5 ani..fara pic de celulita dar totusi ma asteptam la niste rezultate mai bune...Poate nu am ales bine salonul ,sau fetele de acolo nu au stiut sa foloseasca cum trebuie aparatura..in fine...acum mi-am cumparat crema termo,imi fac masaj si imapchetari acasa si miscare cu un aparat de fitness..si cam atat.
mihaforever
Postat pe 20 Iulie 2010 13:46
Ei...si uite asa te-ai convins, pe banii tai, ca toate retele minune impotriva celulitei sunt vrajeli...
kudika226898
Postat pe 20 Iulie 2010 14:44
De la: kudika226898, la data 2010-07-20 14:44:06Ei...si uite asa te-ai convins, pe banii tai, ca toate retele minune impotriva celulitei sunt vrajeli...


Parerea mea este cu totul diferita despre vacuum. Mi-a folosit foarte mult. Gagica m-a avertizat ca voi avea vanatai asa ca nu m-am speriat cand au aparut si m-am programat mereu cand imi treceau. Am avut si eu dureri ingrozitoare dar cand gagica mi-a spus ca rezultatele sunt pe masura intensitatii cu care ma lucreaza am zis DA-I MAXIM si am strans din dinti. Printre altele mi-a spus sa folosesc lioton gel si sa iau vitamina c daca vreau sa imi treaca mai repede vanataile, mi-a recomandat sa beau multa apa plata pentru tranzitul intercelular si sa merg la sala (sau pentru fetele mai lenese :P electrostimulare.) Mi-a explicat ca ceea ce face ea cu vacuum-ul e ca pune in miscare si dezorganizeaza celulele de tesut adipos si daca faci efort fizic pe zonele acelea dai de 10 ori mai usor jos decat in mod normal. Asa ca mi-am facut abonament la sala si am mers aproape zilnic la alergat. Asa am mers la vacuum 10 saptamani (10 sedinte si 2 luni jumate sala si ma simt de 100 de ori mai bine ca acum 3 luni am reusit sa slabesc si celulita mi s-a redus cam asa in proportie de 40 la suta, si am ramas dependenta de sala de fitness. Sora mea este la sfarsitul turei a doua de vacuum si sunt convinsa ca voi face si eu tura 2 peste vreo 3 luni. :) Ah mi-am adus aminte ca inainte de sala ma dadeam cu supliform de la farmec si in timp ce alergi simti cum lucreaza fiindca ti se deschid porii.
kudika_23101
Postat pe 9 Decembrie 2012 17:59
De la: kudika_23101, la data 2012-12-09 17:59:00
De la: kudika226898, la data 2010-07-20 14:44:06Ei...si uite asa te-ai convins, pe banii tai, ca toate retele minune impotriva celulitei sunt vrajeli...


Parerea mea este cu totul diferita despre vacuum. Mi-a folosit foarte mult. Gagica m-a avertizat ca voi avea vanatai asa ca nu m-am speriat cand au aparut si m-am programat mereu cand imi treceau. Am avut si eu dureri ingrozitoare dar cand gagica mi-a spus ca rezultatele sunt pe masura intensitatii cu care ma lucreaza am zis DA-I MAXIM si am strans din dinti. Printre altele mi-a spus sa folosesc lioton gel si sa iau vitamina c daca vreau sa imi treaca mai repede vanataile, mi-a recomandat sa beau multa apa plata pentru tranzitul intercelular si sa merg la sala (sau pentru fetele mai lenese :P electrostimulare.) Mi-a explicat ca ceea ce face ea cu vacuum-ul e ca pune in miscare si dezorganizeaza celulele de tesut adipos si daca faci efort fizic pe zonele acelea dai de 10 ori mai usor jos decat in mod normal. Asa ca mi-am facut abonament la sala si am mers aproape zilnic la alergat. Asa am mers la vacuum 10 saptamani (10 sedinte si 2 luni jumate sala si ma simt de 100 de ori mai bine ca acum 3 luni am reusit sa slabesc si celulita mi s-a redus cam asa in proportie de 40 la suta, si am ramas dependenta de sala de fitness. Sora mea este la sfarsitul turei a doua de vacuum si sunt convinsa ca voi face si eu tura 2 peste vreo 3 luni. :) Ah mi-am adus aminte ca inainte de sala ma dadeam cu supliform de la farmec si in timp ce alergi simti cum lucreaza fiindca ti se deschid porii.



Fitness-ul te-a ajutat..dar daca ai bani de aruncat pe vacuum si creme, e treaba ta...
kudika226898
Postat pe 10 Decembrie 2012 16:52
eu recomand sa incercati si cu velashape.
medeeadea
Postat pe 14 Decembrie 2012 17:45
Ce bine ca mai aud oamenii vorbind de VelaShape, si eu am fost la o domnisoara doctor foarte draguta din Dorobanti si la inceput am fost sceptica de rezultate, dar dupa 3 sedinte s-a intins foarte fain pielea..;.
kudika_23805
Postat pe 19 Decembrie 2012 19:12
De la: kudika_23805, la data 2012-12-19 19:12:43Ce bine ca mai aud oamenii vorbind de VelaShape, si eu am fost la o domnisoara doctor foarte draguta din Dorobanti si la inceput am fost sceptica de rezultate, dar dupa 3 sedinte s-a intins foarte fain pielea..;.



Ihim...inca un cont pt. aceeasi prostie.
kudika226898
Postat pe 20 Decembrie 2012 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
maroccospa 2 De la: kudika226898 10 Octombrie 2010 09:51
centru fitness&wellness 3 De la: adriana_elisa2003 19 Februarie 2009 19:21
Gambe inestetice 4 De la: kudika410890 1 Iulie 2011 17:27
Fii frumoasa si pe timp de criza! 1 De la: kudika076021 21 Octombrie 2009 14:52
Radiofrecventa tripolara 1 De la: kudika_934982 24 Septembrie 2013 12:10