Setari Cookie-uri

Poate peste ceva timp voi zambi de "Acum"


Pana nu de mult, aveam ceva ce imi doream de cand ma stiu : Fericire. E ceva sublim atunci cand esti in bratele persoanei care te iubeste si pe care o iubesti. E un sentiment salbatic dar si linistitor...Acum vorbesc din amintiri si doare sa constientizez ca universul meu va trebui sa mearga mai departe fara atingerea ei, fara privirea si zambetul care nu de putine ori au dat vietii mele un sens.

Eu si Ea am inceput acum 7 ani si ceva....am avut obstacole ca toti oamenii. iar cand nu am avut parca am facut tot ce ne-a stat in putinta ca sa le aducem la viata. Insa am avut parte de multe zambete sincere si de momente de neuitat.
Parea ca toata lumea e creata pentru a ne face noua viata mai frumoasa.

Apoi au inceput sa apara micile scapari...mici tentative. Indiferent cat de mult incercam sa imi spun ca sigur se va mai repeta, ca fiind o fire curioasa va vrea sa stie cum e si cu un altul....niciodata nu am reusit sa ma conving de iminenta unui capat al relatiei noastre.
Acum nu mai sunt singurul barbat din viata ei si nici macar nu mai e cazul de o decizie. Consider ca nu as putea, oricat as incerca, sa o vad la fel: cu aceeasi inocenta si puritate...

Recunosc, am intrat pe acest forum cu dorinta de a fi ajutat. de a primi un sfat...ceva care sa ma directioneze spre mine.... Sunt gol de ganduri, simtiri si aspiratii. Nu as vrea sa fie totul ca inainte...nu vreau sa dau timpul inapoi... tot ce vreau e sa trec cat mai repede peste...
Simt o nevoie de razbunare...dar stiu ca nici asta nu va alunga durerea creata...

Inainte de a posta acest subiect, am mai citit pe ici pe colo.... si am realizat ca problema mea e de fapt minuscula. Poate ar trebui sa consider ca am fost foarte norocos ca timp de 7 ani Eu si Ea am fost niste Copii Frumosi....Toata lumea minte si se minte, toata lumea inseala.... va trebui sa intru si eu in rand cu lumea.
Mi-am trait visul!

Am postat acest topic pentru ca sa ma fortez sa realizez finalitatea. Pana in acest moment nu am discutat cu nimeni - in afara de Ea - de cele intamplate, desi a trecut mult timp. Chiar daca ea a facut ce a facut nu cred ca vreau sa fie catalogata de prietenii mei / dar si a-i ei ca cineva care a gresit, ca cineva care a facut ce a facut.... Probabil o voi iubi toata viata...desi nu as vrea!
De ce nu am intrat pe forumul asta mai demult?....poate ma bucuram si mai tare de imbratisarea ei.....poate.... constientizam ca trebuia sa fiu si mai fericit si mai recunoscator pentru ceea ce aveam.

Sunt genul de om care e de parere ca orice s-ar intampla in viata...la un moment dat vei ajunge sa zambesti de un necaz care parea ca te va dobori.
Acolo vreau sa fiu acum, in acel moment.


vulpasin1319
Postat pe 21 Iunie 2010 18:51
Nu vreau sa te demoralizez si mai tare, dar e nevoie de foarte mult timp ca sa poti merge mai departe... Totusi, sunt 7 ani..
Lucia38
Postat pe 21 Iunie 2010 18:56
De la: vulpasin1319, la data 2010-06-21 18:51:53
Pana nu de mult, aveam ceva ce imi doream de cand ma stiu : Fericire. E ceva sublim atunci cand esti in bratele persoanei care te iubeste si pe care o iubesti. E un sentiment salbatic dar si linistitor...Acum vorbesc din amintiri si doare sa constientizez ca universul meu va trebui sa mearga mai departe fara atingerea ei, fara privirea si zambetul care nu de putine ori au dat vietii mele un sens.

Eu si Ea am inceput acum 7 ani si ceva....am avut obstacole ca toti oamenii. iar cand nu am avut parca am facut tot ce ne-a stat in putinta ca sa le aducem la viata. Insa am avut parte de multe zambete sincere si de momente de neuitat.
Parea ca toata lumea e creata pentru a ne face noua viata mai frumoasa.

Apoi au inceput sa apara micile scapari...mici tentative. Indiferent cat de mult incercam sa imi spun ca sigur se va mai repeta, ca fiind o fire curioasa va vrea sa stie cum e si cu un altul....niciodata nu am reusit sa ma conving de iminenta unui capat al relatiei noastre.
Acum nu mai sunt singurul barbat din viata ei si nici macar nu mai e cazul de o decizie. Consider ca nu as putea, oricat as incerca, sa o vad la fel: cu aceeasi inocenta si puritate...

Recunosc, am intrat pe acest forum cu dorinta de a fi ajutat. de a primi un sfat...ceva care sa ma directioneze spre mine.... Sunt gol de ganduri, simtiri si aspiratii. Nu as vrea sa fie totul ca inainte...nu vreau sa dau timpul inapoi... tot ce vreau e sa trec cat mai repede peste...
Simt o nevoie de razbunare...dar stiu ca nici asta nu va alunga durerea creata...

Inainte de a posta acest subiect, am mai citit pe ici pe colo.... si am realizat ca problema mea e de fapt minuscula. Poate ar trebui sa consider ca am fost foarte norocos ca timp de 7 ani Eu si Ea am fost niste Copii Frumosi....Toata lumea minte si se minte, toata lumea inseala.... va trebui sa intru si eu in rand cu lumea.
Mi-am trait visul!

Am postat acest topic pentru ca sa ma fortez sa realizez finalitatea. Pana in acest moment nu am discutat cu nimeni - in afara de Ea - de cele intamplate, desi a trecut mult timp. Chiar daca ea a facut ce a facut nu cred ca vreau sa fie catalogata de prietenii mei / dar si a-i ei ca cineva care a gresit, ca cineva care a facut ce a facut.... Probabil o voi iubi toata viata...desi nu as vrea!
De ce nu am intrat pe forumul asta mai demult?....poate ma bucuram si mai tare de imbratisarea ei.....poate.... constientizam ca trebuia sa fiu si mai fericit si mai recunoscator pentru ceea ce aveam.

Sunt genul de om care e de parere ca orice s-ar intampla in viata...la un moment dat vei ajunge sa zambesti de un necaz care parea ca te va dobori.
Acolo vreau sa fiu acum, in acel moment.




Cu totii ne dorim sa gasim fericirea.Alergam mereu dupa ea...unii o gasesc,altii nu.Unii o gasesc si fac eforturi sa o pastreze,altii,o gasesc ,dar o ignora si sunt uimiti apoi ca ea a disparut.
Ai trait 7 ani de fericire si poate vor mai fi candva,dar nu trebuie sa te gandesti la razbunare.Nu ucide tot ce a fost frumos.Cu totii trecem prin suferinte.Se spune ca Suferinta,este singurul loc geografic in care ne regasim cu totii.
Nu poti zambi acum,este imposibil,dar timpul te va ajuta sa treci peste durere.Intr-o zi,te vei trezi zambind din nou si viata va fi iar frumoasa.Trebuie doar sa ai rabdare.
suflet_calator
Postat pe 21 Iunie 2010 19:04
Daca tu o mai iubesti, asa cum afirmi, de ce te gandesti la despartire? Toata lumea greseste, suntem oameni, si a gresi este omeneste. Trebuie sa invatam sa trecem peste greselile altora, pentru ca mai tarziu sa fim si noi iertati. Nici o graseala nu mi se pare de ne iertat. Mai gandeste, vorbiti si vezi ea ce simte acum pentru tine. Daca inca te iubeste, e mare pacat sa dai cu piciorul la 7 ani de fericire.
kudikaluci
Postat pe 2 Iulie 2010 16:36
Daca ai avea p*, n-ar mai interesa-o altii...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 23:41
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 23:41:23Daca ai avea p*, n-ar mai interesa-o altii...


898, kudikul nostru curajos a afirmat in postul lui ca la ea, curiozitatea a fost problema. Curiozitatea de a fi si cu altcineva a impins-o sa insele...

Cu cat timpul trece mai mult, cu atat ne dam seama cat ne schimbam, si realizam ca pe masura ce timpul trece, simtim ca tot mai multe greseli sunt de neiertat.

Daca tu, KUDIKULE, consideri ca nu poti sa treci peste infidelitatea ei, rupe relatia si orice ar putea sa-ti aminteasca de relatie si implicit, de ea. N-are rost sa te chinui singur, sa te gandesti intr-una la ce s-a intamplat intr-un moment din relatia voastra. Asta te va impiedica sa iti traiesti prezentul si sa cunosti intr-un viitor, o alta persoana care te va face sa simti, poate tot la fel de fericit cum ai fost in relatia de 7 ani.

Iesi, distreaza... Fa tot ceea ce n-ai putut sa faci in perioada cand formai un cuplu. Asta ti-ar putea fi de ajutor.
Lisssa
Postat pe 12 Iulie 2010 10:59
O iubire care te doboara?Ce fel de mascul esti tu?
Peste ceva timp o sa razi de acum numai daca nu iti tai venele!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 11:46
Daca era mascul, nu venea sa planga in poala gagicilor pe forum....si nici femeii aleia nu-i venea asa "curiozitatea" aia de dupa 7 ani...
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 21:36
imi pare f rau de ceea ce ti sa intamplat dar nu uita ca orice greseala poate fi iertata. Orice om are dreptul la o a doua sansa. Daca va iubiti in continuare incearca sa treceti peste, chear daca nu iti zice si daca te iubeste regreta dar nu vrea sa se vada. Sa sti ca nu esti tu de vina, nu ca nu ai avea tot ce iti trebuie dar oriceom poate avea si momente de confuzie si atunci cand isi baga itic coada nu mai esti stapan pe situatie, nu pot decat sa-ti zic ca trebuie sa te mai gandesti si asculta-ti sufletul. Nu da cu piciorul la o relatie de 7 ani pentru o radacire de o zi. Mult noroc.
kudikaluci
Postat pe 13 Iulie 2010 09:45
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:36:21Daca era mascul, nu venea sa planga in poala gagicilor pe forum....si nici femeii aleia nu-i venea asa "curiozitatea" aia de dupa 7 ani...




cine sa va mai inteleaga!
va plangeti mereu ca nu suntem romantici si cand apare unul il "plesniti" cu romantismul direct intre ochi!
fante_de_dorobanti
Postat pe 13 Iulie 2010 09:50
Una e romantic si alta e momalau...
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 22:54
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-13 09:50:57
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:36:21Daca era mascul, nu venea sa planga in poala gagicilor pe forum....si nici femeii aleia nu-i venea asa "curiozitatea" aia de dupa 7 ani...




cine sa va mai inteleaga!
va plangeti mereu ca nu suntem romantici si cand apare unul il "plesniti" cu romantismul direct intre ochi!

Nu incurca romanticul cu fatalaul!
Barbie30
Postat pe 13 Iulie 2010 22:59
dragelor ce blamati atat de mult pe vulpasin, un om care s-a facut vinovat "doar" pentru ca iubeste si sufera, nu uitati ca sunteti inscrise in COMUNITATEA kudika. pentru cele care nu au cunostinta de insemnatatea cuvantului "comunitate"...a se cauta in DEX. nu spun acum sa fim cu totii la unison, cat sa nu mai fim atat de acizi, cinici, uneori atat de rai pana la dezgust.
vulpasin este o persoana romantica, ce idealizeaza sau...mai bine spus..."poetizeaza" sentimentele, iubirea, viata de cuplu, timpul pe care l-a daruit iubitei, cu bune si cu rele....lucru dealtfel...frumos. daca dumnealui ar fi scris doar ca o persoana de sex masculin (am vazut ca multe dintre voi aveti accente pronuntate de misandrie) care e fericita ca are o viata extraordinara, alaturi de o persoana extraordinara si ca se bucura din plin de ce are(evident, intr-o varianta stilizata)...ati fi exclamat cu toatele-n cor: "aaaaaa, ce frumoooooossssss"/"cat de romantiiiiiiiiic".
viziunea lui vulpasin asupra trecutului este expusa cu un talent literar care da impresia (necunoscatorilor) de slabiciune, de lipsa masculinitatii, de prea multa sensibilitate. am spus: necunoscatorilor! vulpasin cred ca este o persoana grozava, cu un nivel de sensibilitate echilibrat de prezenta testosteronului, suferind si... intristat de reactiile voastre frustrate.


-daca nu poti face bine, atunci sa nu faci rau-
eLigia
Postat pe 29 Iulie 2010 01:01
draga vulpasin,

nu pot sa nu observ fatalitatea ironica cu care privesti anumite aspecte :-) "Toata lumea minte si se minte, toata lumea inseala.... va trebui sa intru si eu in rand cu lumea.
Mi-am trait visul!"
inteleg ca suferi, ca doare, ca inca nu poti accepta !
am fost impresionata de expunerea atat de sentimentala, frumoasa a povestii tale de dragoste. chiar trebuie sa se sfarseasca aici? te-ai gandit bine? nu ai luat o decizie sub influenta nervilor/durerii? ai cantarit bine toate aspectele? au fost 7 ani frumosi, spui tu...de ce sa nu mai fie inca 7? vad ca aici vorbesti foarte mult de EA. dar TU unde te afli? nu spun ca ai fi calcat stramb, dar esti convins ca tu n-ai gresit? nu incerc sa-i gasesc ei circumstante atenuante...dar in ce imprejurari s-a petrecut...nefericirea? cand, de ce?
ai rabdare, cantareste, gandeste, analizeaza mai mult...nu te razbuna "pe ea"...tot rau o sa ramai, in niciun caz o sa te simti mai bine. stiu! :-) nu trebuie sa iei "acum" o decizie...
sper ca pana ai primit acest mesaj, sa te mai fi calmat...sa nu fi luat o decizie pe care sa o regreti acum.
mult succes!
eLigia
Postat pe 29 Iulie 2010 01:10
De la: vulpasin1319, la data 2010-06-21 18:51:53
Pana nu de mult, aveam ceva ce imi doream de cand ma stiu : Fericire. E ceva sublim atunci cand esti in bratele persoanei care te iubeste si pe care o iubesti. E un sentiment salbatic dar si linistitor...Acum vorbesc din amintiri si doare sa constientizez ca universul meu va trebui sa mearga mai departe fara atingerea ei, fara privirea si zambetul care nu de putine ori au dat vietii mele un sens.

Eu si Ea am inceput acum 7 ani si ceva....am avut obstacole ca toti oamenii. iar cand nu am avut parca am facut tot ce ne-a stat in putinta ca sa le aducem la viata. Insa am avut parte de multe zambete sincere si de momente de neuitat.
Parea ca toata lumea e creata pentru a ne face noua viata mai frumoasa.

Apoi au inceput sa apara micile scapari...mici tentative. Indiferent cat de mult incercam sa imi spun ca sigur se va mai repeta, ca fiind o fire curioasa va vrea sa stie cum e si cu un altul....niciodata nu am reusit sa ma conving de iminenta unui capat al relatiei noastre.
Acum nu mai sunt singurul barbat din viata ei si nici macar nu mai e cazul de o decizie. Consider ca nu as putea, oricat as incerca, sa o vad la fel: cu aceeasi inocenta si puritate...

Recunosc, am intrat pe acest forum cu dorinta de a fi ajutat. de a primi un sfat...ceva care sa ma directioneze spre mine.... Sunt gol de ganduri, simtiri si aspiratii. Nu as vrea sa fie totul ca inainte...nu vreau sa dau timpul inapoi... tot ce vreau e sa trec cat mai repede peste...
Simt o nevoie de razbunare...dar stiu ca nici asta nu va alunga durerea creata...

Inainte de a posta acest subiect, am mai citit pe ici pe colo.... si am realizat ca problema mea e de fapt minuscula. Poate ar trebui sa consider ca am fost foarte norocos ca timp de 7 ani Eu si Ea am fost niste Copii Frumosi....Toata lumea minte si se minte, toata lumea inseala.... va trebui sa intru si eu in rand cu lumea.
Mi-am trait visul!

Am postat acest topic pentru ca sa ma fortez sa realizez finalitatea. Pana in acest moment nu am discutat cu nimeni - in afara de Ea - de cele intamplate, desi a trecut mult timp. Chiar daca ea a facut ce a facut nu cred ca vreau sa fie catalogata de prietenii mei / dar si a-i ei ca cineva care a gresit, ca cineva care a facut ce a facut.... Probabil o voi iubi toata viata...desi nu as vrea!
De ce nu am intrat pe forumul asta mai demult?....poate ma bucuram si mai tare de imbratisarea ei.....poate.... constientizam ca trebuia sa fiu si mai fericit si mai recunoscator pentru ceea ce aveam.

Sunt genul de om care e de parere ca orice s-ar intampla in viata...la un moment dat vei ajunge sa zambesti de un necaz care parea ca te va dobori.
Acolo vreau sa fiu acum, in acel moment.







... gogule ... femeile nu se tin cu povesti si romantisme exagerate ... femeile viseaza prin natura lor ... dar cind iti place o fata NU II DAI DRUMUL ... te musca, te zgirie dar mergi mai departe (saiba pe deget, copii, caruta de tras, ...) ... tu chiar credeai ca sta cineva cu tine 7 ani (si inca citi ar mai fi urmat) doar ca sa iti vada caracterul si mai visator decit al ei ... femeilor vor stabilitate, respect, fermitate in caracter si atitudine nu doar povesti si gargara ... mai stai si cu urmatoarea 7 ani si apoi mira-te ca te lasa in drum cu ochii in soare pentru primul care pare putin mai sigur pe el decit tine (ca de vise, ''inocenta'' si ''puritate'' se mai satura omul ) ... tu chiar nu te vezi ce penibil esti ? ...

marco918
Postat pe 29 Iulie 2010 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa iubesti nu e deajuns 59 De la: kudika_16228 24 Septembrie 2012 19:57
eu il vreau si el ma minte mereu ............... 55 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 15:46
Heeelppppp!!! 62 De la: Anada_Mati 18 Decembrie 2011 12:25
Ce este de fapt enciclopedia Wikipedia? 2 De la: solutiidecriza_com 1 Aprilie 2009 09:20
captiva intre doi... 5 De la: BogdanPaul 27 Februarie 2009 06:24