Setari Cookie-uri

Cum cuceresti un barbat mai matur?

nu e un bosorog...diferenta este de 14 ani.....si nu este casatorit si nici copii nu are
mara1876
Postat pe 12 Iulie 2010 11:26
Postat pe: 24 Iunie 2010, ora 01:22 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)
DE CE NU IL LASI PE EL SA FACA PRIMUL PAS?
fata_healthy
Postat pe 12 Iulie 2010 13:56
mara e un lucru absolut normal sa iti placa de un barbat mai in varsta, tine de caracter, de context...si mie imi place un barbat mai in varsta si diferenta nu e atat de neglijabila...e o intreaga poveste pe care as tine-o pt mn...trecand peste viata mea personala tind sa cred ca e profesorul tau, nu stiu de ce, probabil ma insel dar e ceea ce cred. In cazul meu stiu sigur ca nu ma voi intersecta in niciun fel cu barbaul acesta pe care-l plac...ma priveste mereu intr-un mod insistent cand ne intalnim, cred ca e ceva normal in randul barbatilor dar totusi...sunt naiva si ma amagesc. Nu stiu daca situatia mea e cel putin asemanatoare cu a ta insa as vrea sa stiu mai multe, unde vorbiti?...cu ce ocazie?...cum te vede el, sau cum crezi tu ca te vede? nu stiu.....ce vrei tu...
kudika141023
Postat pe 12 Iulie 2010 20:06
Buna ,
Fii tu insati , naturala si chiar copilaroasa .......
BAFTA
cicilia
Postat pe 16 Iulie 2010 01:10
Ma gandesc ca daca nu este prea dus...va sesiza singur ca esti interesata de el.
In general cand iti place un om, iti modifici comportamentul involuntar pentru a place acelui om si pentru a corespunde standardelor impuse, de regula tot involuntar.
Adica un tip de comportament da nastere unui comportament similar intr-o relatie.
Lucrurile vin de la sine.
kudika028133
Postat pe 28 Iulie 2010 12:55
De la: mara1876, la data 2010-07-12 11:26:42nu e un bosorog...diferenta este de 14 ani.....si nu este casatorit si nici copii nu are


mara am avut si eu o nebunie de asta cu un barbat mai in varsta cu 13 ani...si crede-ma ca faceam mii de km pt el si pt mine nu mai exista niciun alt tip in fata ochilor il vedeam doar pe el...si in momentul cand s-a convins ca nu sunt atat de proasta precum el credea la inceput...si ca ma poate folosii in afacerile lui(eu obtineam mereu informatia necesara,aprobari etc) mi-am dat seama ca nu mai e atat de cult si inteligent cum il credeam....si la inceputul relatiei era foarte dulce si imi facea cadouri de fiecare data cand ne intalneam........apoi aveam banii pe mana si el considera ca pot sa-mi cumpar ce vreau eu si nu mi-a mai facut el niciun cadou...ei se plictisesc repede...stiu sa faca o femeie fericita,dar nu stiu sa pastreze obiceiurile bune... si inca ceva:cum esti la inceputul relatiei asa trebuie sa fi si pe parcurs...pt ca in momentul in care pe parcurs te schimbi(gen nu te mai aranjezi asa mult,sau nu mai folosesti acelasi mod de a-l invita la masa,sau a-i zice noapte buna)el o sa aiba impresia ca nu mai esti interesata de relatie sau a aparut alta pers etc..fi atenta la toate detaliile si la gesturile pe care le face...poate sa-ti mai scape cate un compliment pe aici pe acolo si fi sigura pe tine(cred ca asta face totul)...gandeste-te bine inainte sa faci ceva..ideea e sa nu regreti apoi nimic din ce ai facut in trecut...niciodata si orice s-ar intampla...si mai e ceva:tu esti o tipa plina de calitati...esti chiar mai buna decat nenea prof..dar tot timpul cand faci o alegere ti-e teama...ai nevoie de aprobarea altora...de ce?
sunt sigura ca daca oricine ti-ar cere o rezolvare la o problema ai gasi cel mai perfect sfat...pt tine de ce nu il gasesti?mai ales ca stii detalii in amanunt...capul sus si fii mai sigura pe tine..eu am observat ca esti o tipa inteligenta...dovedeste-le si celor din jur asta!si ai grija ce-ti doresti pt ca se poate implini...vezi din'nainte daca chiar iti place...acum te pup si ai grija de tine ca deja am scris un roman
cata_kid_bla_bla
Postat pe 15 August 2010 23:21
Buna!
Nu trebuie sa faci altceva decat sa fii naturala, nu face nimic deosebit si fii decat atenta la replicile si gesturile lui. Indiferent decat de mult ti-ar placea nu trebuie sa faci tu primul pas, daca vrea ceva de la tine o va face el,dar daca nu vrea ceva, genul lor de barbati nu fac lucruri si gesturi doar ca vrei tu!Trebuie ei sa si doreasca si sa-l determini sa te vrea pentru o lunga durata!
Si nu ii pici in plasa din prima, mai bine sa nu te mai caute decat sa te considere o femeie usoara. Si daca relatia nu o sa se dezvolte, o sa te simti bine ca nu te-a luat de fraiera.Crede-ma ca stiu ce spun!
danadanuta
Postat pe 28 Aprilie 2014 23:08
barbati sunt cu adevarat barbati abia dupa 35 de ani!
danadanuta
Postat pe 28 Aprilie 2014 23:09
De la: mariana1_5, la data 2010-07-02 10:52:06 Poti cucerii un barbat mai matur,doar daca acesta isi doreste acest lucru,altfel niciodata. Trebuie sa-i aflii zodia si micile placeri. Mai tarziu castiga-i increderea...si asa mai departe. Succes!!!!!!!!
GONGOI--
Postat pe 29 Aprilie 2014 02:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul pesti este razbunator????? 93 De la: Ioneta_VLAD 11 Septembrie 2011 12:32
el balanta,eu sagetatoare.. 4 De la: DiavolytaTa 30 Aprilie 2009 00:27
Zodii si relatii 3 De la: candy_sweet 5 Octombrie 2009 19:58
gemeni cu gemeni??? 19 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 00:56
dati-va cu parerea, va rog.. 7 De la: lory_love 11 Iulie 2009 13:57