Setari Cookie-uri

virgina si singura sau prieten si sex?

Buna!Ma numesc Daria,am 16 ani si de putin timp ma confrunt cu o mare dilema.Parintii mei inca au acele idei cum ca ar fi frumos sa imi pastrez virginitatea pana cand o sa am o relatie serioasa sau chiar pana la casatorie.Intr-o oarecare masura sunt de acord cu ei dar de fiecare data cand intalnesc un baiat care imi place apare shi aceasta problema ptr care el se distanteaza incet...precizez ca imi plac baietii cu 2-3 ani mai mari decat mine pentru ca nu ma inteleg deloc cu colegii,oricat as incerca.De curand am intalnit un baiat care a reusit in putin timp sa ma faca curioasa,sa imi doresc sa shtiu mai multe despre el...ei bine...la un moment dat m-a intrebat daca sunt virgina si i-am spus ca da.dupa asta nu m-a mai cautat o saptamana(evident nici eu) dar a inceput iar sa ma caute,sa ma invite in oras.nu stiu ce sa cred...poate spera sa fie el primul...nu i-am zis niciodata motivul ptr care nu vreau sa o fac,poate el crede ca imi este teama shi nu am mai deschis subiectul.
alinaDaria
Postat pe 25 Iunie 2010 20:07
Daria,e clar ca da o sa ii spui de casatorie o sa fuga mancand pamantul,dar nici nu trebuie sa te arunci cu capul inainte.IAsteapta sa il cunosti mai bine,sa vezi ce fel de om e,daca te place pe tine asa cum esti si dupa o sa stii daca e cazul sa faci pasul asta sau nu.Iti spun din experienta ca daca nu e baiatul potrivit o sa regreti amarnic,asa ca mai bine mai stai si vezi cum merg lucrurile.Bafta!
Barbie30
Postat pe 25 Iunie 2010 20:13
Nu e vorba de casatorie dar asa spera ai mei...:-@Am avut o relatie mai lunga in care el m-a facut sa cred ca intr-o relatie nu e nevoie doar de sex shi ca se poate shi fara desi el vroia.am simtit ca ma place asa cum sunt dar m-am mutat si e departe de mine acum...am preferat sa rupem legatura....mereu cand vorbim ma intreaba daca s-a intamplat shi imi spune si el sa am grija...dar alta e problema:daca as gasi pe cineva,l-as cunoaste mai bine...tot tacamul shi as fi sigura ca vreau sa se intample cu el,sa trec peste dorinta parintilor?stiu ca probabil i-am dezamagi daca ar afla...
alinaDaria
Postat pe 25 Iunie 2010 20:21
Mda probabil ca ii vei dezamagii...
Barbie30
Postat pe 25 Iunie 2010 20:25
Multumesc barbie:*oricum nu stiu ce vreau sa fac...prietena mea cea mai buna a facut-o de mult timp,de aproape un an si nu regreta...dar alte prietene sunt inca virgine shi de asemenea nu regreta.....nici eu nu vreau sa o fac..inca nu ma simt pregatita din punct de vedere psihic dar daca toti baietii vor doar sex?
alinaDaria
Postat pe 25 Iunie 2010 20:27
Nu trebuie sa o faci doar pt ca a facut-o prietena ta si a fost ok pentru ea,trebuie sa o faci atunci cand simti ca este baiatul cu care vrei sa imparti asta.Nu toti barbatii vor doar sex,sunt unii care vor mai mult,eu iti doresc sa gasesti acel baiat care sa te iubeasca si sa te respecte.
Barbie30
Postat pe 25 Iunie 2010 20:31
De la: lina90, la data 2010-06-25 20:27:57Multumesc barbie:*oricum nu stiu ce vreau sa fac...prietena mea cea mai buna a facut-o de mult timp,de aproape un an si nu regreta...dar alte prietene sunt inca virgine shi de asemenea nu regreta.....nici eu nu vreau sa o fac..inca nu ma simt pregatita din punct de vedere psihic dar daca toti baietii vor doar sex?


Ai doar 16 ani. De ce te-ai grabi deja sa sari in pat cu un baiat? Mai asteapta si tu macar 2 ani sa mai cresti, sa ai o relatie stabila, sa vezi ca baiatul te respecta, te iubeste si nu te vede doar ca pe o prada . Si ce daca prietena ta cea mai buna a facut deja sex si nu regreta? Ce garantie ai tu ca daca maine ai face si tu sex n-ai regreta? Nu trebuie sa te lasi influentata de nimeni pentru a-ti incepe viata sexuala. Trebuie sa faci acest pas doar cand tu insati te simti pregatita fizic si mai ales psihic(si sufleteste) pentru el, in nici un caz pe motive ca: ai prieten de x luni, ca el are 19-20 de ani, ca prietenele tale nu mai sunt virgine. Daca nu vrei, nu o faci. Bafta!
tematoare
Postat pe 26 Iunie 2010 20:42
Daca nu esti pregatita psihic, nu ceda presiunilor. E frumos cand se intampla daca va iubiti si va doriti amandoi sa o faceti. O sa fie si destui baieti care sa-ti respecte dorintele. Pe ei sa-i cauti.
kitty_krieger
Postat pe 26 Iunie 2010 22:53
Sall Daria sfatul meu e sa te pastrezi cat poti asa cum esti sant multi baieti care numai lucrul acesta il doresc de la fete . Daca la tipul respectiv ii place de tine fi sigura ca te v-a intelege. Eu zic sa duci o relatie cat de cat mai lunga cu un baiat sa va cunoasteti mai bine si pe urma daca simti ca va placeti cu adevarat sa faci pasul acesta. Fi atenta aici eu sant de 21 de ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala desi am avut ocazii si asta pentru ca nu am gasit inca baiatul potrivit . Tinand cont de varsta ta mi se pare ca inca esti tanara ca sa incepi asta acuma nu stiu ai grija sa nu faci un lucru pe care sa-l regreti pe urma.
papusika_kudika
Postat pe 27 Iunie 2010 13:07
multumesc:*sunt hotarata sa nu o fac dar asta ar insemna sa raman singura...poate e mai bine sau poate...cum ziceti voi,o sa gasesc baiatul care cauta fete ca mine:)thk u:)
alinaDaria
Postat pe 27 Iunie 2010 17:49
asa se dovesdeste ca esti si virgina si inteligenta.baietii sant diferiti la fel ca fetele.nici baiatul meu nu se cupleaza usor desi are 17 ani.si-l admira fetele....nu ai idee.poate voi mai salvati ceva din uratenia acestei lumi. BRAVO
aizana
Postat pe 3 Iulie 2010 23:14
De la: alinaDaria, la data 2010-06-25 20:07:18Buna!Ma numesc Daria,am 16 ani si de putin timp ma confrunt cu o mare dilema.Parintii mei inca au acele idei cum ca ar fi frumos sa imi pastrez virginitatea pana cand o sa am o relatie serioasa sau chiar pana la casatorie.Intr-o oarecare masura sunt de acord cu ei dar de fiecare data cand intalnesc un baiat care imi place apare shi aceasta problema ptr care el se distanteaza incet...precizez ca imi plac baietii cu 2-3 ani mai mari decat mine pentru ca nu ma inteleg deloc cu colegii,oricat as incerca.De curand am intalnit un baiat care a reusit in putin timp sa ma faca curioasa,sa imi doresc sa shtiu mai multe despre el...ei bine...la un moment dat m-a intrebat daca sunt virgina si i-am spus ca da.dupa asta nu m-a mai cautat o saptamana(evident nici eu) dar a inceput iar sa ma caute,sa ma invite in oras.nu stiu ce sa cred...poate spera sa fie el primul...nu i-am zis niciodata motivul ptr care nu vreau sa o fac,poate el crede ca imi este teama shi nu am mai deschis subiectul.

uite c e daria,u trebuie s vrei acest lucru sa se intample,atunci cand t vei simti pregatita ,fa'o,ok? nu t lasa constransa ca il vei pierde daca nu o faci sau de alte lucruri ok?doar atat!bafta!
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 23:23
Virginitatea nu este ceva anormal....dimpotriva,este o alegere ce reflecta intelepciune. impulsurile sexuale nu sunt singurele dorinte puternice pe care le ai.sunt o gramada de dorinte si emotii f variate.......dar,in acelasi timp,ai puterea de a-ti controla actiunile mai poti astepta!nu e nici o graba in acest sens........atunci knd vei face totusi acest pas trebuie sa fii foarte sigura pe tine,sa o faci nu doar pt k ´´asa fak toti´´(in definitiv,nici macar asta nu e adevarat,k o fak toti,mai sunt si altii k tine p lumea asta!) si nu e nimik rau in asta,trust me! sa fii iubita!de cine vrei tu!(si nu pt corpul tau........ci pt ceea ce esti cu adevarat!)
Camelia_Hanteg
Postat pe 13 Iulie 2010 06:35
eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina...toti prietenii colegii se mira...multe fete sunt invidioase iar baietii...mult mai interesati(iti spun ca o fata este mult mai ravnita/dorita daca este virgina)...sunt extraordinar de multi baieti care viseaza sa se culce cu o virgina...si tu draga daria trebuie sa il alegi pe cel care nu te place fiindca esti ''neinceputa''...ci pe cel care te place asa cum esti..care admira zambetul..sau ii place sa discute orice cu tine..eu de curand am incheiat o relatie cu un baiat care e mai mare cu 10 ani decat mine...si nu imi vine sa cred dar chiar nu a insistat prea mult pe tema asa zisului sex...deoarece am discutat de la inceput faptul ca nu ma simt pregatita pt asta...si usor usor cred ca a inteles ca eu nu il consideram pe el persoana cu care o sa o sa imi incep viata sexuala...oricine m-ar auzi ca am avut o relatie de jumatate de an cu un astfel de baiat...cu siguranta s-ar indoi de virginitatea mea...insa mie imi place asa si o sa ma ''pastrez'' pana cand o sa simt ca am gasit baiatul alaturi de care imi pot trai viata...si cu care daca o sa fac dragoste...nu o sa regret...acel baiat care i-ar multumi pe si ai mei....si sunt sigura ca daca ai tai o sa vada ca ti-ai gasit un baiat linistit care te iubeste si pe care il iubesti...alaturi de care e vizibil ca pe viitor o sa va mearga bine..cu siguranta ai tai nu o sa fie impotriva relatiei si o sa il accepte...si din moment ce il accepta si il place e un fel de semn ca si daca tu il iubesti iei au observat ca tu ai crescut si ca esti capabila sa iti porti singura de grija ...si nu uita fecioria(virginitatea) e singurul dar de la Dumnezeu...pe care il putem pastra atat cat dorim...si il putem oferi cui dorim...iar el(in functie de alegerea noastra) va avea grija de el...sau ne va dezamagi amarnic
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:26
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:26:06eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina...toti prietenii colegii se mira...multe fete sunt invidioase iar baietii...mult mai interesati(iti spun ca o fata este mult mai ravnita/dorita daca este virgina)...sunt extraordinar de multi baieti care viseaza sa se culce cu o virgina...si tu draga daria trebuie sa il alegi pe cel care nu te place fiindca esti ''neinceputa''...ci pe cel care te place asa cum esti..care admira zambetul..sau ii place sa discute orice cu tine..eu de curand am incheiat o relatie cu un baiat care e mai mare cu 10 ani decat mine...si nu imi vine sa cred dar chiar nu a insistat prea mult pe tema asa zisului sex...deoarece am discutat de la inceput faptul ca nu ma simt pregatita pt asta...si usor usor cred ca a inteles ca eu nu il consideram pe el persoana cu care o sa o sa imi incep viata sexuala...oricine m-ar auzi ca am avut o relatie de jumatate de an cu un astfel de baiat...cu siguranta s-ar indoi de virginitatea mea...insa mie imi place asa si o sa ma ''pastrez'' pana cand o sa simt ca am gasit baiatul alaturi de care imi pot trai viata...si cu care daca o sa fac dragoste...nu o sa regret...acel baiat care i-ar multumi pe si ai mei....si sunt sigura ca daca ai tai o sa vada ca ti-ai gasit un baiat linistit care te iubeste si pe care il iubesti...alaturi de care e vizibil ca pe viitor o sa va mearga bine..cu siguranta ai tai nu o sa fie impotriva relatiei si o sa il accepte...si din moment ce il accepta si il place e un fel de semn ca si daca tu il iubesti iei au observat ca tu ai crescut si ca esti capabila sa iti porti singura de grija ...si nu uita fecioria(virginitatea) e singurul dar de la Dumnezeu...pe care il putem pastra atat cat dorim...si il putem oferi cui dorim...iar el(in functie de alegerea noastra) va avea grija de el...sau ne va dezamagi amarnic


intr-adevar, pare singurul lucru interesant la tine. sa n o dai ever.
rockk
Postat pe 17 Februarie 2011 20:29
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:26:06eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina...toti prietenii colegii se mira...multe fete sunt invidioase iar baietii...mult mai interesati(iti spun ca o fata este mult mai ravnita/dorita daca este virgina)...sunt extraordinar de multi baieti care viseaza sa se culce cu o virgina...si tu draga daria trebuie sa il alegi pe cel care nu te place fiindca esti ''neinceputa''...ci pe cel care te place asa cum esti..care admira zambetul..sau ii place sa discute orice cu tine..eu de curand am incheiat o relatie cu un baiat care e mai mare cu 10 ani decat mine...si nu imi vine sa cred dar chiar nu a insistat prea mult pe tema asa zisului sex...deoarece am discutat de la inceput faptul ca nu ma simt pregatita pt asta...si usor usor cred ca a inteles ca eu nu il consideram pe el persoana cu care o sa o sa imi incep viata sexuala...oricine m-ar auzi ca am avut o relatie de jumatate de an cu un astfel de baiat...cu siguranta s-ar indoi de virginitatea mea...insa mie imi place asa si o sa ma ''pastrez'' pana cand o sa simt ca am gasit baiatul alaturi de care imi pot trai viata...si cu care daca o sa fac dragoste...nu o sa regret...acel baiat care i-ar multumi pe si ai mei....si sunt sigura ca daca ai tai o sa vada ca ti-ai gasit un baiat linistit care te iubeste si pe care il iubesti...alaturi de care e vizibil ca pe viitor o sa va mearga bine..cu siguranta ai tai nu o sa fie impotriva relatiei si o sa il accepte...si din moment ce il accepta si il place e un fel de semn ca si daca tu il iubesti iei au observat ca tu ai crescut si ca esti capabila sa iti porti singura de grija ...si nu uita fecioria(virginitatea) e singurul dar de la Dumnezeu...pe care il putem pastra atat cat dorim...si il putem oferi cui dorim...iar el(in functie de alegerea noastra) va avea grija de el...sau ne va dezamagi amarnic

da sex ai facut cu natafleata nu ?
BEL_AMY1
Postat pe 17 Februarie 2011 20:32
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-17 20:32:36
da sex ai facut cu natafleata nu ?

neatentule ..."eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina.."
miss_darine
Postat pe 17 Februarie 2011 20:36
cum adica singurul lucru interesant la mine???
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:44
De la: miss_darine, la data 2011-02-17 20:36:33
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-17 20:32:36
da sex ai facut cu natafleata nu ?

neatentule ..."eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina.."

darineeee nu aveam ocelaurii la mine...da ea sigur a facut secsuiala la greu...
uitam sa las pupicii cu gindurili aiurea...
BEL_AMY1
Postat pe 17 Februarie 2011 20:45
draga any...crezi ce doresti...dar te inseli...am totusi niste principii...si el a reusit sa inteleaga asta...si sa nu crezi ca m-am despartit de el pe motivul asta...ci fiindca am ajuns la concluzia ca daca simt ca nu e el...trebuie sa caut mai departe..
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:48
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:48:49draga any...crezi ce doresti...dar te inseli...am totusi niste principii...si el a reusit sa inteleaga asta...si sa nu crezi ca m-am despartit de el pe motivul asta...ci fiindca am ajuns la concluzia ca daca simt ca nu e el...trebuie sa caut mai departe..



scuze AMY
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:49
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:48:49draga any./amy../quote] spunei doamna ca ii place mai mult!
ironia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:50
De la: ironia, la data 2011-02-17 20:50:53
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:48:49draga any./amy../quote] spunei doamna ca ii place mai mult!

nu ma intereseaza cum ii place lui...a fost doar o formula de adresare
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:53
De la: rockk, la data 2011-02-17 20:29:40
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:26:06eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina...toti prietenii colegii se mira...multe fete sunt invidioase iar baietii...mult mai interesati(iti spun ca o fata este mult mai ravnita/dorita daca este virgina)...sunt extraordinar de multi baieti care viseaza sa se culce cu o virgina...si tu draga daria trebuie sa il alegi pe cel care nu te place fiindca esti ''neinceputa''...ci pe cel care te place asa cum esti..care admira zambetul..sau ii place sa discute orice cu tine..eu de curand am incheiat o relatie cu un baiat care e mai mare cu 10 ani decat mine...si nu imi vine sa cred dar chiar nu a insistat prea mult pe tema asa zisului sex...deoarece am discutat de la inceput faptul ca nu ma simt pregatita pt asta...si usor usor cred ca a inteles ca eu nu il consideram pe el persoana cu care o sa o sa imi incep viata sexuala...oricine m-ar auzi ca am avut o relatie de jumatate de an cu un astfel de baiat...cu siguranta s-ar indoi de virginitatea mea...insa mie imi place asa si o sa ma ''pastrez'' pana cand o sa simt ca am gasit baiatul alaturi de care imi pot trai viata...si cu care daca o sa fac dragoste...nu o sa regret...acel baiat care i-ar multumi pe si ai mei....si sunt sigura ca daca ai tai o sa vada ca ti-ai gasit un baiat linistit care te iubeste si pe care il iubesti...alaturi de care e vizibil ca pe viitor o sa va mearga bine..cu siguranta ai tai nu o sa fie impotriva relatiei si o sa il accepte...si din moment ce il accepta si il place e un fel de semn ca si daca tu il iubesti iei au observat ca tu ai crescut si ca esti capabila sa iti porti singura de grija ...si nu uita fecioria(virginitatea) e singurul dar de la Dumnezeu...pe care il putem pastra atat cat dorim...si il putem oferi cui dorim...iar el(in functie de alegerea noastra) va avea grija de el...sau ne va dezamagi amarnic


intr-adevar, pare singurul lucru interesant la tine. sa n o dai ever.

cum adica ''singurul lucru interesant'' la mine
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 20:54
De la: ironia, la data 2011-02-17 20:50:53
De la: domflavia, la data 2011-02-17 20:48:49draga any./amy../quote] spunei doamna ca ii place mai mult!


Nu stiam cine e Amy Acum m-am prins. Flavia, eu obisnuiesc sa-i spun "doamnei".... " Bel(a) "
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 21:27
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-17 20:45:05
De la: miss_darine, la data 2011-02-17 20:36:33
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-17 20:32:36
da sex ai facut cu natafleata nu ?

neatentule ..."eu am fac peste o sapamana 19...si inca sunt virgina.."

darineeee nu aveam ocelaurii la mine...da ea sigur a facut secsuiala la greu...
uitam sa las pupicii cu gindurili aiurea...

crezi ce doresti...dar te inseli...am totusi niste principii...si el a reusit sa inteleaga asta...si sa nu crezi ca m-am despartit de el pe motivul asta...ci fiindca am ajuns la concluzia ca daca simt ca nu e el...trebuie sa caut mai departe..

poftim...sa nu mai creez confuzii..
domflavia
Postat pe 17 Februarie 2011 21:48
eh, fata are principii. totul e pierdut

[img]http://thekushcollection.com/blog/wp-content/uploads/2009/12/jailbait2.jpg[/img]
rockk
Postat pe 17 Februarie 2011 22:02
Parerea mea e ca nu ar trebui sa astepti pana la maritis ptr a face sex , ptr a fi sigura cat e cat ca EL e alesul pe post de mire ar trebui sa treci prin doua , trei relatii serioase care sa implice si sexul . Asta nu inseamna ca iti propun sa te grabesti sa faci sex cu baieti de pe acum . Esti inca tanara si daca iei se distanteaza ptr ca esti inca virgina nu merita atentia ta . Gandeste ca la fel de bine se pot distanta de tine si dupa "marele eveniment" doar ca atunci pot sa se laude la prieteni cu uite-o pe aia eu am fost primul la ea . Bucurate de relatiile de iubire adolescenta , iesi distreazate simtete bine cu prietenele . Lasa sexul pe mai tarziu , vezi prima data prin ce vor trece prietenele tale . Poate unele dintre ele vor avea eperiente neplacute si tu vei putea invata din greselile lor sa nu le repeti . Si cand vei fi pregatita tu , nu ma refer ca atunci cand vei gasi baiatul potrivit ptr ca nu prea cred ca e un baiat atat de special ci fetele ar trebui sa fie pregatit emotional ptr acest pas sa nu uiti sa te protejezi . Si nu accepta texte de genul ca nu e nevoie de prezervativ sau alte inventii ale masculilor ca mine .
Alex_Bodea
Postat pe 17 Februarie 2011 22:16
E DOAR SEX.

ce atat caz din nimic? dumnezeule! trezeste te , e o activitate fizica, daca o faci cu cine ti place, cu cat mai mult iti place FIZIC, cu atat mai bine, poate fi al naibii de placut... n are a face cu nimic altceva, maritis, sentimente, etc. cand intervin sentimentele, va fi mai bine ... la inceput.

sunt lucruri mult mai importante care chiar conteaza, decat sa te gandesti la asta. du te cu ce ti spune instinctul, ffs. nu incepe si nu se termina lumea cu sexul, si nici nu schimba ABSOLUT nimic.
deja e plictisitor, nu de alta...atata vaicareala in 100 de topicuri, ce sa fac cum sa fac ...nu conteaza. fa o cum iti place, si atunci si celuilalt ii va face placere.
rockk
Postat pe 17 Februarie 2011 22:23
Ptr domflavia esti cam naiva si ipocrita , cand am citit postarea ta cu o putem da cui vrem si din astea nu stiu de c emi-am amintit de fetele tinere care au fost violate ... si care asa si-au "dat" virginitatea . Sunt curios ele ce pareri ar avea despre ce ai spus . Si sincer cred ca ai fantezi legat de baiatul potrivit ptr marele tau dar . Un baiat pe care sa il ai alaturi ptr restulvietii , mda imi amintesc de cazurile in care asa tineri ca tine au facut-o prima data s-au casatorit apoi sau inainte si dupa 15-20 de ani divorteaza ca si-au dat seama atunci ca nu se potrivesc . A si s anu uitam ca tu nu cauti un baiat care sa iti placa tie ci care sa le placa si parintilor tai , ma lasi ? De ce nu ii trimiti atunci sa faca sex cu parintii tai ...
Alex_Bodea
Postat pe 17 Februarie 2011 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un mic sfat :D 6 De la: cristinxxx 16 Aprilie 2011 15:05
Cum as putea sa-mi dau seama daca ma inseala? 38 De la: jago_1903 18 Octombrie 2010 23:02
Merita sa merg inainte cu el? Am nevoie de ceva sfaturi :( 0 De la: 7 Martie 2011 03:53
Cum vi s-a parut Complexul Dunarea din Eforie Nord? 8 De la: simonycik 29 Septembrie 2009 16:26
Nevoie de o parere! 4 De la: contesina 4 Aprilie 2011 21:25