Setari Cookie-uri

De ce uita din ce in ce mai mult ca femeile adora sa primeasca flori?:P

imi plac florile dar nu ma omor dupa ele,in schimb sotul meu e innebunit are o gradinita in fata casei si pe trotuar si zilnic le piguleste le uda se cearta cu cei care le mai rup,ma mai cert cu el ca nu face si altceva in mod constant,ma bucur totusi cind florile prin glastre,eu cred ca -i prea sensibil
utad
Postat pe 17 Iulie 2010 16:16
De la: utad, la data 2010-07-17 16:16:35imi plac florile dar nu ma omor dupa ele,in schimb sotul meu e innebunit are o gradinita in fata casei si pe trotuar si zilnic le piguleste le uda se cearta cu cei care le mai rup,ma mai cert cu el ca nu face si altceva in mod constant,ma bucur totusi cind florile prin glastre,eu cred ca -i prea sensibil


Nu cred ca este prea sensibil...probabil este un barbat caruia ii plac florile,natura...eu personal prefer un barbat care ingrijeste o floare,decat unul care o calca in picioare.
suflet_calator
Postat pe 17 Iulie 2010 19:12
De la: _fantoma_, la data 2010-07-17 15:34:48
Eu nu cumpar flori de la cele care vin la masa sa vanda din principiu. Nu-mi place cum vin si te aburesc ca daca iei doua iti mai da una gratis, chestii de genul.
Si cand daruiesc flori, exact cum spunea cineva mai sus, imi place sa fie un buchet frumos, care sa exprime ceva. mai rarutz cate una bucata trandafir.

Si binenteles, sunt de acord cu majoritatea masculilor, mai bine ceva mai practic

sunt de aceeasi parere, daca vreau sa ii cumpar flori fac acest lucru fara sa trebuiasca sa apara vreun vanzator de buruieni pe langa mine.
barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir, si isi baga nasul in organul sau reproducator.. e ca si cum as spune ca mananc ovule de peste
p.s : un buchet a ajuns sa coste cam cat 10 paini, boc e de vina
felixcat
Postat pe 19 Iulie 2010 21:09
"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!
Barbie30
Postat pe 19 Iulie 2010 21:17
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


La fel este si la mine ! Trebuie sa gaseasca ei alte trucuri, sau alte fraiere care sa pice pe spate la orice gest !
Summer_
Postat pe 19 Iulie 2010 22:11
De la: Summer_, la data 2010-07-19 22:11:14
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


La fel este si la mine ! Trebuie sa gaseasca ei alte trucuri, sau alte fraiere care sa pice pe spate la orice gest !


Le trebuie ceva mai inteligent sa ne fenteze!
Barbie30
Postat pe 19 Iulie 2010 22:14
ziceam si eu asa, pt ca dupa cum vedeti si voi sunt multe femei carora le plac florile etc etc.
nu zic ca nu mai aduc si eu o floare, dar nu este o prioritate de a mea asa cum nici prioritatea ei este sa imi cumpere o bere asa din senin.
trucul cel mai eficient este sa nu ai nici un truc, te place pt asa cum esti, bine, nu te place.. inseamna ca nu are rost sa ajungi un ipocrit care se preface pt a ajunge in patul respectivei, pierdere de vreme.
felixcat
Postat pe 20 Iulie 2010 12:39
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 22:14:35
De la: Summer_, la data 2010-07-19 22:11:14
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


La fel este si la mine ! Trebuie sa gaseasca ei alte trucuri, sau alte fraiere care sa pice pe spate la orice gest !


Le trebuie ceva mai inteligent sa ne fenteze!


Pai poate nu vrem sa va fentam. Poate vrem sa va ....avem langa noi
_fantoma_
Postat pe 20 Iulie 2010 13:04
De la: the_O, la data 2010-06-28 13:11:26Putini barbati mai cumpara iubitei un buchet de flori pentru ca "le a mers bine azi la serviciu"...sau vor pur si simplu sa o surprinda ce-i drept, cum nu se poate mai placut.
Ieri de exemplu,la o iesire cu niste prieteni o florareasa cu mana plina de trandafiri se indrepta spre noi.La care iubitul in soapta"-Nu te uita ca vrea sa vanda flori!"
Ceilalti baieti avand aceeasi parere ca si a prietenului meu au reusit oarecum sa ne faca pe noi fetele sa deschidem discutia despre flori.
Pana la finalul discutiei baietii din pacate au ramas la aceeasi parere"- de ce nu ti ai cumpara ceva electronic..ceva ce dureaza mai mult?O floare rezista o zi-doua apoi o arunci!"


multi barbati sunt prea putin romantici si nu prea mai fac astfel de gesturi. parerea mea e ca ar trebui sa-i spui iubitului tau ca poate el nu apreciaza astfel de gesturi de genul a oferi o floare, dar tu apreciezi foarte mult astfel de gesturi. ajuta-l sa vada si lucrurile din punctul tau de vedere.

succes!
franziska_eu
Postat pe 20 Iulie 2010 13:08
De la: _fantoma_, la data 2010-07-20 13:04:09
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 22:14:35
De la: Summer_, la data 2010-07-19 22:11:14
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


La fel este si la mine ! Trebuie sa gaseasca ei alte trucuri, sau alte fraiere care sa pice pe spate la orice gest !


Le trebuie ceva mai inteligent sa ne fenteze!


Pai poate nu vrem sa va fentam. Poate vrem sa va ....avem langa noi


Pe langa asta cu florile unii apeleaza la aia cu "am masina x,am casa,am firma"etc
Barbie30
Postat pe 20 Iulie 2010 13:33
De la: Barbie30, la data 2010-07-20 13:33:22
De la: _fantoma_, la data 2010-07-20 13:04:09
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 22:14:35
De la: Summer_, la data 2010-07-19 22:11:14
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


La fel este si la mine ! Trebuie sa gaseasca ei alte trucuri, sau alte fraiere care sa pice pe spate la orice gest !


Le trebuie ceva mai inteligent sa ne fenteze!


Pai poate nu vrem sa va fentam. Poate vrem sa va ....avem langa noi


Pe langa asta cu florile unii apeleaza la aia cu "am masina x,am casa,am firma"etc


Asta e nimic, candva :) am dat peste un tip care scotea banii la vedere, sa se vada cate hartii de 100,200,500 avea :))
Summer_
Postat pe 20 Iulie 2010 13:40
De la: Franzi, la data 2010-07-20 13:08:52
De la: the_O, la data 2010-06-28 13:11:26Putini barbati mai cumpara iubitei un buchet de flori pentru ca "le a mers bine azi la serviciu"...sau vor pur si simplu sa o surprinda ce-i drept, cum nu se poate mai placut.
Ieri de exemplu,la o iesire cu niste prieteni o florareasa cu mana plina de trandafiri se indrepta spre noi.La care iubitul in soapta"-Nu te uita ca vrea sa vanda flori!"
Ceilalti baieti avand aceeasi parere ca si a prietenului meu au reusit oarecum sa ne faca pe noi fetele sa deschidem discutia despre flori.
Pana la finalul discutiei baietii din pacate au ramas la aceeasi parere"- de ce nu ti ai cumpara ceva electronic..ceva ce dureaza mai mult?O floare rezista o zi-doua apoi o arunci!"


multi barbati sunt prea putin romantici si nu prea mai fac astfel de gesturi. parerea mea e ca ar trebui sa-i spui iubitului tau ca poate el nu apreciaza astfel de gesturi de genul a oferi o floare, dar tu apreciezi foarte mult astfel de gesturi. ajuta-l sa vada si lucrurile din punctul tau de vedere.

succes!



ti-a fost dor de mine!!??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 20 Iulie 2010 13:42
De la: Franzi, la data 2010-07-20 13:08:52
De la: the_O, la data 2010-06-28 13:11:26Putini barbati mai cumpara iubitei un buchet de flori pentru ca "le a mers bine azi la serviciu"...sau vor pur si simplu sa o surprinda ce-i drept, cum nu se poate mai placut.
Ieri de exemplu,la o iesire cu niste prieteni o florareasa cu mana plina de trandafiri se indrepta spre noi.La care iubitul in soapta"-Nu te uita ca vrea sa vanda flori!"
Ceilalti baieti avand aceeasi parere ca si a prietenului meu au reusit oarecum sa ne faca pe noi fetele sa deschidem discutia despre flori.
Pana la finalul discutiei baietii din pacate au ramas la aceeasi parere"- de ce nu ti ai cumpara ceva electronic..ceva ce dureaza mai mult?O floare rezista o zi-doua apoi o arunci!"


multi barbati sunt prea putin romantici si nu prea mai fac astfel de gesturi. parerea mea e ca ar trebui sa-i spui iubitului tau ca poate el nu apreciaza astfel de gesturi de genul a oferi o floare, dar tu apreciezi foarte mult astfel de gesturi. ajuta-l sa vada si lucrurile din punctul tau de vedere.

succes!



ti-a fost dor de mine!!??

geo_reincarcat_iara
Postat pe 20 Iulie 2010 13:43
De la: sycorax, la data 2010-07-05 16:18:54florile is fumate parerea mea. nici mie nu'mi place sa primesc flori, mi se pare un gest fortat, nu ti'ar cumpara nimeni flori daca n'ar sti ca ii iese ceva bun dupa


si ce tip de masina ziceai ca vrei?
fante_de_dorobanti
Postat pe 20 Iulie 2010 13:50
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-20 13:50:47
De la: sycorax, la data 2010-07-05 16:18:54florile is fumate parerea mea. nici mie nu'mi place sa primesc flori, mi se pare un gest fortat, nu ti'ar cumpara nimeni flori daca n'ar sti ca ii iese ceva bun dupa


si ce tip de masina ziceai ca vrei?


Barbie30
Postat pe 20 Iulie 2010 14:08
De la: Summer_, la data 2010-07-20 13:40:26
De la: Barbie30, la data 2010-07-20 13:33:22
De la: _fantoma_, la data 2010-07-20 13:04:09
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 22:14:35
De la: Summer_, la data 2010-07-19 22:11:14
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


La fel este si la mine ! Trebuie sa gaseasca ei alte trucuri, sau alte fraiere care sa pice pe spate la orice gest !


Le trebuie ceva mai inteligent sa ne fenteze!


Pai poate nu vrem sa va fentam. Poate vrem sa va ....avem langa noi


Pe langa asta cu florile unii apeleaza la aia cu "am masina x,am casa,am firma"etc


Asta e nimic, candva :) am dat peste un tip care scotea banii la vedere, sa se vada cate hartii de 100,200,500 avea :))


Ce dobitoc!Se arunca si ei cu ce au mai bun,daca altfel nu atrag femeile....sar cu banul si cu masina
Barbie30
Postat pe 20 Iulie 2010 14:11
De la: Barbie30, la data 2010-07-17 15:51:17Imi pare rau!
On topic:Florile sunt oferite de multe ori de barbati:
(iti spun lucruri spuse de barbati)
1.am o amanta si ca sa nu-si dea seama ca e ceva in neregula ii duc un buchet de flori
2.am uitat de un eveniment inportant si atunci sa nu mai stea botoasa ii dau un buchet de flori sa-i treaca
3.am stat prea mult cu baietii la o berica si ca sa nu faca crize in drum cumpar si un buchet de flori ca altfel iese nasol
De foarte putine ori ei ofera flori cu drag,ca asa le vine lor.Nu zic,sunt si exceptii dar sunt putini.


interesant! o sa retin pentru viitor!
fante_de_dorobanti
Postat pe 20 Iulie 2010 14:14
Nu toti barbatii uita sa le cumpere prietenelor flori!. Si cand spun asta, ma bazez pe cazul surorii mele, care mi se pare cel mai elocvent. Atata timp cat el o respecta si este interesat de ea, la modul ca ii pasa cu adevarat de ea ca persoana, atunci un baiat bine educat - tin sa preciez, este important acest aspect!.- nu uita sa cumpere flori sau sa isi surpinda iubita. Ea si prietenul ei sunt impreuna de un an si jumatate, iar el ii cumpara cadouri de sarbatori si de ziua ei de nastere si in afara de asta, in fiecare luna, pe data pe care o sarbatoresc, iar printre cadouri sau pe langa ele, depinde de caz si de importanta evenimentului, el ii cumpara si flori. Si, de foarte multe ori, chiar fara niciun motiv, fara a fi niciun eveniment important pe care sa il sarbatoreasca!. :D. Mi se pare foarte frumos acest lucru si ma bucura extrem de mult sa aflu ca mai exista asemenea tipi. Sincera sa fiu, nici eu nu am dus lipsa de flori, dar nu ma pot pronunta, pentru ca nu am avut relatii atat de lungi. :)). d.asta am ales sa o dau ca exemplu pe cea pe care o are sora mea. Poate va ajuta sa sperati mai mult ca veti gasi si voi un baiat care sa va merite cu adevarat si care sa nu uite ca o fata adora sa primeasca flori - asta doar in cazul in care ea cu adevarat adora acesta lucru!. :D.
Ivaal
Postat pe 20 Iulie 2010 21:06
O sa sune a lauda dar mie imi ia mereu flori , 11 trandafiri rosii , ultima data .
Ce sa cred ca are 11 amante si de aia imi ia flori?

Postat pe 20 Iulie 2010 21:12
Asta sau ai putea sa te simti o norocoasa si sa te bucuri de relatie in continuare!. :)).
Ivaal
Postat pe 20 Iulie 2010 21:30
INAINTE SI BARBATII ERAU MAI VISATORI... AZI PRIMEAZA SNOBISMUL,PROSTUL GUST,AROGANTA,PRAGMATISMUL. MAJORITATEA FEMEILOR ADORA UN BUCHET DE TRANDAFIRI SI UN SINCER TE IUBESC....TOAPELE PREFERA BIJUTERII,HAINE DE FIRMA,SI TELEFOANE ,DACA LE DAI LA INDIVIDE CA ASTEA FLORI NICI NU STIU CE SA FACA CU ELE ,SA LE MANINCE SAU SA LE ARUNCE....TRAIM IN SECOLUL PROSTIEI...
kudika227120
Postat pe 21 Iulie 2010 07:10
De la: scorpio67, la data 2010-07-20 21:12:46O sa sune a lauda dar mie imi ia mereu flori , 11 trandafiri rosii , ultima data .
Ce sa cred ca are 11 amante si de aia imi ia flori?


cei mai multi cumpara flori cand sunt la inceputul relatiei...pe masura ce trec anii..doar de ziua de nastere. la fel de bine barbatii sunt mai atenti cu femeile la inceputul relatiei..pe masura ce avanseaza lucrurile, ei sunt mai reci exista si baieti care nu se schimba deloc pe parcursul relatiei, dar acestia sunt prea putini...
FRN
Postat pe 29 Iulie 2010 23:46
De la: Barbie30, la data 2010-07-19 21:17:18"barbatii au cam uitat smecheria cu florile, femeile se "romantices" mai rau ca o albina cand vad un trandafir"

Felix,asta cu florile la inaintare e fumata de nspe ani! Daca intalnesti una ca mine,stii unde ajunge trandafirul?In prima faza se rupe din "greseala" si in a doua faza ajunge la tomberon!


asa e, femei romantice ca pe vremuri in tot bucurestiul intra toate intr-un taxi. daca nu-i fata cu fusta pana la pamant nu te prezinti cu floricele ca s-ar putea sa devina de adio
Histria
Postat pe 4 August 2010 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa il parasesc sau nu? 29 De la: iris_4_ever 7 Februarie 2010 02:02
Ce ziceti de barbatii gemeni? 73 De la: tha_cold_butterfly 19 August 2013 17:20
In cat timp se plictisesc barbatii de o femeie 8 De la: anderson 22 Octombrie 2008 11:15
Ce sa faac??:| 31 De la: georgia600 15 Noiembrie 2010 17:06
Ce se intampla ? 34 De la: steffy91 22 August 2011 16:52