Setari Cookie-uri

Sexul anal... pareri pro si contra...

mai muiere si aici te-ai bagat..se vede ca tare iti place sexul oral dar si ala anal..dute mai bine si vinde-ti marfa pe centura poate prinzi clienti care te satura de sex oral si anal...mai muiere razboinica
kudika029282
Postat pe 11 Iulie 2010 23:31
De la: leo_, la data 2010-07-11 23:20:42
De la: marco918, la data 2010-07-11 21:59:18
... gogoasaaaaaa ... esti de belea mai tata, mai ... se vede ca ti-ai luat bacalaureatul cu o suta de mii ... ... ma (meriti apelativul cu prisosinta) ce se mai poate cere unora ca voi ... deci ... dupa UMILUL tau neuron ...

... spui tu mai sus - ''sexul e o activitate si nu are nevoie neaparat de organe sexuale '' !!!! ... ... ... gogoasa probabil tu esti din aia mai recenti care cred ca sint creati prin fotosinteza ... ... iar viermisorul tau (ca si tine) e creat doar pentru unica ta placere si nu conteza prea mult cum il folosesti si unde ... bineinteles '''daca cei doi parteneri agreeaza'' ... gogoasaaaaa, pai cine iti poate fi tie partener egal cind tu ai scris CARTI despre tantra !!! ... ... gogoasaa, se vede ca din lipsa acestei carti parintii si neamul tau erau foarte abatuti ... pina la tine nu stiau saracii cu ce se maninca dragostea (la tine e sex ca iti inchipui ca ai ca si nastase mai multe oua) ... dar ma tot intreb daca stii sa scrii, de fapt si la urma urmei ...

... mai spune gogoasa intr-un efort de inteligenta - " la ce substanta este extraordinar de slab virusul hiv si de ce substanta asta nu ajuta deloc o femeie sa se apere de o infectie?''' ... gogoasaaa , substante sint multe DAR CE CONTEAZA CIT DE SLAB ESTE ODATA CE IL IEI (HIV) ???!!! ... si mai ales daca nu ajuta deloc femeia sa se apere de o infectie ... zau. spui niste gainarii pe care niste pustoaice de seama ta s-ar putea sa le inghita ... dar te asigur ca odata ce ai luat SIDA nici mama substantelor nu te mai ajuta ... chiar daca ai sti inca 10 substante care slabesc virusul HIV ... gogoasa nu te crede cooperfield sau obliga pe altii sa te creada ... te joci cu focul, gogoasa ...




hai sa te luminez ca vad ca la tine e cam noapte:
1) am luat bacul cu mult mai putin de 100000 pentru ca se nota doar de la 1 la 10. dar fata de altii de acum eu l-am luat. a, si am mai luat cateva zeci de examene de atunci, nu stiu ce ti-a sarit tie cu bacul... ce il face asa important fata de un alt examen? sau fiecare vb din experienta lui?

2) sexul pentru mine e ceea ce vreau eu si pentru tine ce vrei tu. fii sigur ca exista femei care accepta valorile mele si femei care le accepta pe ale tale. care dintre noi are valori mai ok? nu stiu. depinde de obiectivele fiecaruia dintre noi. daca citesc corect (si inteleg corect) pentru tine sexul inseamna a face copii. pentru mine inseama a-mi face fericita partenera si a intari anumite conexiuni sentimentale cu ea. la momentul asta cel putin, nu vad cea mai puternica motivatie de a face sex, aceea de a face copii.

3) nu am scris carti de tantra ci doar am citit. nu sunt scriitor desi mi-ar fi placut. incearca sa citesti ce vezi si nu ce gandesti pt ca deja ne-au acuzat englezii ca 15% din copii sunt in pragul analfabetismului (citesc si nu inteleg ideile din text), sa ne acuze si de adulti?

4) observ ca nu mi-ai raspuns la intrebare, deci imi dau seama de cultura ta medicala in ce priveste bolile respective. sa iti mai adresez o intrebare? cum e mai bine, sa fie sansa de 100% sa iti cada o caramida in cap sau doar de 30%? asta ti-o raspunzi tie... nu am nevoie de pareri. stai linistit ca stiu foarte bine sa ma feresc de mai multe.


apropo... te-ai informat de pe linkul ala pe care ti l-am trimis sau am pierdut acele 1,5 secunde degeaba?






... lio mama ... sa o luam metodic ca se vede ca nu te prea duce cerebelul si esti de tip fa cit mai mult fum ca nu se vede ... sa te lamuresc unde nu intelegi (de ce nu ma mira) si sa iti aduc aminte (ce ai scris) ...
1. - trebuia sa te duca capul ca nu vorbeam de note ci de banii (lei vechi) cu care ai luat bacul ...
2. - sexul nu este pentru oricine ceea ce vrea el, mai gogoasa ... sexul nu poate fi o plimbare cu barca iar organele sexuale nu pot fi visle de barca ... incearca sa nu fii atit de plat la minte ... inteleg ca iti plac frazele pe care nu le poti intelege dar forteaza-te sa pari cit de cit capabil sa te exprimi logic ...
3. - daca te pacaleste neuronul iti recomand sa CITESTI (daca mai stii cum se face, eventual pune degetul pe ecran si urmareste litera cu litera) ceea ce ai SCRIS pe pagina trecuta ... sa nu crezi ca toti sint ca si tine ... adica slabuti rau si cu ideii la plezneala ...
4. - intrebarea ta e genul celor de gradinita si denota ca auzi, retii cite ceva si ramii cu atit. ... aproximativ era aceasta - ce ''substanta'' slabeste virusul HIV dar nu ajuta organismul unei femei ? ... afla ca sint mai multe dar atita timp cit nu au REZULTATE poti sa vorbesti cit vrei ... ca ''stii'' sa te feresti arata doar ca nu ai o viata sexuala ordonata si nici un caracter pe care cineva se poate baza ... adica social esti cam varza ... ce te-ar incalzi ar fi faptul ca sinteti foarte multi in faza asta si nu va vad un viitor prea maret ...

... mai ai sfortari din astea de ''cunoscator'' ?

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 01:19
De la: soraderazboi, la data 2010-07-11 23:24:17Mi-a fost dat sa vad pe site-ul asta prostii de un grotesc incredibil, dar parca asta le intoarce pe toate: cica fecalele vin direct din stomac, iar cind iti faci clisma, iti speli stomacul.
Sau nici macar de ris nu e?





... duduitza ... daca am scurtat eu putin procesul tu trebuia sa imi demonstrezi ca stii despre ce vorbesti ... de unde ... varza ... daca nu stiai stomacul e compus din multe chestii ... fecalele se acumuleaza in colon iar o clisma scoate partial acele substante ... e idealistic sa spui ca scoate tot (depinde de mai multe lucruri) in urma unei clisme sa nu iti inchipui ca reusesti sa elimini totul ... dintr-o data ... de multe ori clismele provoaca trecerea mai rapida a hranei nedigerate complet in colon si defecarea dupa o mica perioada de timp ... eu zic sa nu rizi ca rizi de degeaba ... nu e nevoie sa te pregatesti de SODOMIE ca sa intelegi cum merg lucrurile ... sint multe alte cazurile cind se foloseste clisma iar orice asistenta iti poate confirma ...


marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 01:27
De la: soraderazboi, la data 2010-07-11 23:27:54
De la: leo_, la data 2010-07-11 13:09:47
ce mai era sa spun... sexul e o activitate si nu un act asa ca nu e nevoie de 2 organe sexuale neaparat.



leo, bravo pentru atitudine.
De obicei, oamenii care urla atit de tare, de parca i-ai arde cu fierul inrosit, cind vorbesc pe teme sexuale au mari probleme, psihologia ca stiinta a aratat asta cu virf si indesat.
Nici macar la animale sexul nu-i doar frecarea unui organ de altul. Cine a citit ceva articole speciale de biologie macar stie.





... frate ... luati-va de mina ... reprezentati IGNORANTA cea mai joasa a unora dintre romani ... oraseni, probabil, plecati cu sorcova ... nu ma mir ca cei mai putin educati sint si mai varza dar parca au mai mult bun simt ...

... cum or fi mai fratilor ''organele'' lui leo si a soreiderazboi altele decit a clorlalti ... ... voi cum faceti ''sex'' ? ... cu sticla ? ... cu polonicul ? ... cu schimbatorul masinii ? ...

... nici macar termenul sex nu il intelegeti corect ... mai jos aveti explicatia din dex'98 pentru :

SEX, sexe, s.n. 1. Totalitatea caracteristicilor morfologice și fiziologice care deosebesc animalele și plantele în douã categorii distincte, masculi și femele. 2. Fiecare dintre cele douã categorii de viețuitoare diferențiate dupã organele genitale; bãrbați sau femei, masculi sau femele. ♢ Sexul tare (sau viril) = bãrbații. Sexul slab (sau frumos) = femeile. [Pl. și: sexuri] – Din fr. sexe, lat. sexus.

... dupa cum vedeti majoritatea romanilor denumesc sex o actiune cind de fapt ... !!!??? ... ia spune lio si sora de razboi, de fapt la ce se refera ? ... ca la elementara ... facem rezumate sa intelegeti si voi ce vorbiti ... si mai incolo o sa va invat si despre ce vorbiti ... incet si va luminati pina la urma ... nu ca v-ar ajuta cu ceva ... tot gramada o sa ramineti ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 01:36
De la: kudika029282, la data 2010-07-11 23:31:11mai muiere si aici te-ai bagat..se vede ca tare iti place sexul oral dar si ala anal..dute mai bine si vinde-ti marfa pe centura poate prinzi clienti care te satura de sex oral si anal...mai muiere razboinica





... las-o saraca ... ar trebui sa spuna mersi ... daca si-ar pune si altii/altele mintea cu ea ar ramine muritoare de foame ... asa mai are ceva timp sa se amageasca ca reprezinta o ''speranta'' a romanilor ... oricum cele de genul ei nu prea lasa nimic in urma ...



... niciodata nu voi accepta ca niste imbecili sa isi prezinta micile lor elucubratii si experienta de viata (pe care o acceptam ca existind) ca fiind un fel de ''must to be'' pentru toata suflarea din jurul lor ... si ifosele de genul - vai sint atit de trendy incit si daca nu ma imiti arati cit esti de ''invechita'' ... si dai si jigneste in stinga si in dreapta oamenii de bun simt ca nu le inghit idioteniile ... e suficient ca sint atitia pe orice post tv pe care te uiti ... niste mucosi spalati la creier pentru care curvasaria si lalaitul e singura metoda de a-si arata ca mai traiesc ... sa fim seriosi ... romanii sint mai mult de atit ... si nu sau perpetuat pina azi tragindu-si-o in dos ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 01:39
nush dar nu e chiar atat de rau pe cat pare treb sa fi foarte excc.... sa faci lucrul asta si vb lu cn a zis nu e un obiccccei
danutza690
Postat pe 12 Iulie 2010 03:26
De la: danutza690, la data 2010-07-12 03:26:41nush dar nu e chiar atat de rau pe cat pare treb sa fi foarte excc....cred eu sa faci lucrul asta
danutza690
Postat pe 12 Iulie 2010 03:27
De la: soraderazboi, la data 2010-07-11 23:27:54
De la: leo_, la data 2010-07-11 13:09:47
ce mai era sa spun... sexul e o activitate si nu un act asa ca nu e nevoie de 2 organe sexuale neaparat.



leo, bravo pentru atitudine.
De obicei, oamenii care urla atit de tare, de parca i-ai arde cu fierul inrosit, cind vorbesc pe teme sexuale au mari probleme, psihologia ca stiinta a aratat asta cu virf si indesat.
Nici macar la animale sexul nu-i doar frecarea unui organ de altul. Cine a citit ceva articole speciale de biologie macar stie.


ce sa-i faci... conflict intre generatii. fiecare cu ideile lui si cu felul in care a perceput sexul opus in epoca lui. multumesc mult :)
leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 10:11
De la: marco918, la data 2010-07-12 01:19:56
... lio mama ... sa o luam metodic ca se vede ca nu te prea duce cerebelul si esti de tip fa cit mai mult fum ca nu se vede ... sa te lamuresc unde nu intelegi (de ce nu ma mira) si sa iti aduc aminte (ce ai scris) ...
1. - trebuia sa te duca capul ca nu vorbeam de note ci de banii (lei vechi) cu care ai luat bacul ...
2. - sexul nu este pentru oricine ceea ce vrea el, mai gogoasa ... sexul nu poate fi o plimbare cu barca iar organele sexuale nu pot fi visle de barca ... incearca sa nu fii atit de plat la minte ... inteleg ca iti plac frazele pe care nu le poti intelege dar forteaza-te sa pari cit de cit capabil sa te exprimi logic ...
3. - daca te pacaleste neuronul iti recomand sa CITESTI (daca mai stii cum se face, eventual pune degetul pe ecran si urmareste litera cu litera) ceea ce ai SCRIS pe pagina trecuta ... sa nu crezi ca toti sint ca si tine ... adica slabuti rau si cu ideii la plezneala ...
4. - intrebarea ta e genul celor de gradinita si denota ca auzi, retii cite ceva si ramii cu atit. ... aproximativ era aceasta - ce ''substanta'' slabeste virusul HIV dar nu ajuta organismul unei femei ? ... afla ca sint mai multe dar atita timp cit nu au REZULTATE poti sa vorbesti cit vrei ... ca ''stii'' sa te feresti arata doar ca nu ai o viata sexuala ordonata si nici un caracter pe care cineva se poate baza ... adica social esti cam varza ... ce te-ar incalzi ar fi faptul ca sinteti foarte multi in faza asta si nu va vad un viitor prea maret ...

... mai ai sfortari din astea de ''cunoscator'' ?



haoleo omule, dar tu esti un monument de cunoastere, dar macar ma distrezi :))))

1) "trebuia sa te duca capul" (citam un mare clasic in viata) sa vezi ironia din spatele mesajului. a scuze, am uitat limbajul corpului virtual: emoticoanele. de asta te-am indus in eroare... mea culpa.
2) nu le am cu inundatiile asa ca sex... barca nu pt ca inseamna si sex - inot. mai bine sex iaht sau avion... asa mai da. dar nu contest gusturile.
3) mi-e teama ca citesc mai mult decat tine. am scris "esti mai sub nivel decat mine cand am deschis primul manual de tantra". a deschide nu e acelasi lucru cu a scrie (cel putin cand am facut eu scoala ca acum...) ... ti-am zis ca rumegi bine textele citite. de obicei oamenii care nu prea citesc, trag concluzii care nu exista intr-un text.
4) intrebarea asta de gradinita e cam discutata de unii savanti si multi (tu de exemplu) nu o stiu. la gradinita se discuta altceva. ce v-o fi invatat nea nicu? stiam eu ca a fost prea umanist...


leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 10:28
De la: marco918, la data 2010-07-12 01:36:38
De la: soraderazboi, la data 2010-07-11 23:27:54
De la: leo_, la data 2010-07-11 13:09:47
ce mai era sa spun... sexul e o activitate si nu un act asa ca nu e nevoie de 2 organe sexuale neaparat.



leo, bravo pentru atitudine.
De obicei, oamenii care urla atit de tare, de parca i-ai arde cu fierul inrosit, cind vorbesc pe teme sexuale au mari probleme, psihologia ca stiinta a aratat asta cu virf si indesat.
Nici macar la animale sexul nu-i doar frecarea unui organ de altul. Cine a citit ceva articole speciale de biologie macar stie.





... frate ... luati-va de mina ... reprezentati IGNORANTA cea mai joasa a unora dintre romani ... oraseni, probabil, plecati cu sorcova ... nu ma mir ca cei mai putin educati sint si mai varza dar parca au mai mult bun simt ...

... cum or fi mai fratilor ''organele'' lui leo si a soreiderazboi altele decit a clorlalti ... ... voi cum faceti ''sex'' ? ... cu sticla ? ... cu polonicul ? ... cu schimbatorul masinii ? ...

... nici macar termenul sex nu il intelegeti corect ... mai jos aveti explicatia din dex'98 pentru :

SEX, sexe, s.n. 1. Totalitatea caracteristicilor morfologice și fiziologice care deosebesc animalele și plantele în douã categorii distincte, masculi și femele. 2. Fiecare dintre cele douã categorii de viețuitoare diferențiate dupã organele genitale; bãrbați sau femei, masculi sau femele. ♢ Sexul tare (sau viril) = bãrbații. Sexul slab (sau frumos) = femeile. [Pl. și: sexuri] – Din fr. sexe, lat. sexus.

... dupa cum vedeti majoritatea romanilor denumesc sex o actiune cind de fapt ... !!!??? ... ia spune lio si sora de razboi, de fapt la ce se refera ? ... ca la elementara ... facem rezumate sa intelegeti si voi ce vorbiti ... si mai incolo o sa va invat si despre ce vorbiti ... incet si va luminati pina la urma ... nu ca v-ar ajuta cu ceva ... tot gramada o sa ramineti ...


vezi, ti-am zis eu sa te culturalizezi (vezi tu aici trebuie sa intelegi "cultivi")... nu intelegi sensul cuvintelor romanesti. rau, foarte rau. altii inteleg sensul cuvintelor in cateva limbi. sa rezumam: activitate != actiune (stii semnul? ca sa nu ma chinuiesc sa explic ce inseamna), act = actiune (doar in cazul asta, nu in toate). dar vad ca ma parafrazezi frumos :))

in al doilea rand e bine sa nu dai definitii din dictionar daca nu le poti sustine. acolo sunt definitii cu acceptiune restransa, si de obicei se folosesc ca ionelus din clasa a patra sa aiba o vaga idee despre ce inseamna sex. "Totalitatea caracteristicilor morfologice și fiziologice care deosebesc animalele și plantele în douã categorii distincte, masculi și femele" zici tu? ia zi-mi si mie cum deosebesti o planta mascul de o planta femela dupa sex? sau cum deosebesti anumite nevertebrate care isi aleg rolul de mascul sau femela in functie de conditii? ce faci cu caracatita care isi rupe organele genitale la fiecare imperechere, pe aia cum o mai deosebesti? dar ce te faci cu unele specii de vretebrate care au aceleasi caracteristici,a? greu mosule greu cu definitiile astea....

apropo... subiect de teza pentru tine. cum identifici sexul unui transexual? :)))

leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 10:43
De la: marco918, la data 2010-07-12 01:39:32
... niciodata nu voi accepta ca niste imbecili sa isi prezinta micile lor elucubratii si experienta de viata (pe care o acceptam ca existind) ca fiind un fel de ''must to be'' pentru toata suflarea din jurul lor ... si ifosele de genul - vai sint atit de trendy incit si daca nu ma imiti arati cit esti de ''invechita'' ... si dai si jigneste in stinga si in dreapta oamenii de bun simt ca nu le inghit idioteniile ... e suficient ca sint atitia pe orice post tv pe care te uiti ... niste mucosi spalati la creier pentru care curvasaria si lalaitul e singura metoda de a-si arata ca mai traiesc ... sa fim seriosi ... romanii sint mai mult de atit ... si nu sau perpetuat pina azi tragindu-si-o in dos ...



eroare cognitiva... esti inchistat in propriile idei si nu preiei decat lucrurile care ti le confirma. orice alta varianta este gresita DOAR pentru ca nu corespunde gandirii tale. posibile cauze: viata si formarea intr-un sistem care ti-a dat unele directii. eroarea asta se mai numeste si indoctrinare. tipul asta de problema zic eu (acum parerea mea doar) a distrus fostul sistem din punct de vedere economic. a generat un conservatorism bolnav. pana nu se scapa de problema asta nu prea cred ca ne vom dezvolta economic.
leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 10:55
frvfbuy
kudika162321
Postat pe 12 Iulie 2010 14:17
marco-cel- cu-spume-la-gura, faptul ca reusesti sa confunzi sistemul digestiv cu stomacul imi arata ce nivel ai. Ba chiar atita de rau de roade incit risipesti o groaza de cuvinte fara sa spui nimic, doar intr-o incercare disperata de a-ti sustine prostia. Ba chiar aplauzi o fiinta umana de nivel si mai scazut decit tine doar pentru ca m-a trimis la produs, pentru ca alte ginduri si vorbe nu are in fata nici unei femei care o depaseste cu jumatate din circumferinta Pamantului la ecuator.
Restul prostiilor nici nu ma obosesc sa ti le citesc. Au exact atita valoare ca un rahat de ciine pe care mai bine-l ocolesti pe strada, ca doar nu vrei sa calci in el si sa-ti ramina putoarea pe talpa.

leo, tie inca o data bravo pentru atitudine si calm. Eu una simt nevoia sa le dau propria prostie inapoi peste ochi unor asemenea exemplare.
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 17:04
De la: marco918, la data 2010-07-12 01:39:32. si dai si jigneste in stinga si in dreapta oamenii de bun simt ca nu le inghit idioteniile ... e suficient ca sint atitia pe orice post tv pe care te uiti ... niste mucosi spalati la creier pentru care curvasaria si lalaitul e singura metoda de a-si arata ca mai traiesc ... sa fim seriosi ... romanii sint mai mult de atit ... si nu sau perpetuat pina azi tragindu-si-o in dos ...



Auzi, oamenii de bun simt se exprima mai nou cu "mars de-aici" (citat din cea pe care o sustineai) atunci cind cineva nu le aplauda ineptiile? Ca sa vedem ce inseamna bun simt pentru tine.
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 17:05
De la: soraderazboi, la data 2010-07-12 17:04:01marco-cel- cu-spume-la-gura, faptul ca reusesti sa confunzi sistemul digestiv cu stomacul imi arata ce nivel ai. Ba chiar atita de rau de roade incit risipesti o groaza de cuvinte fara sa spui nimic, doar intr-o incercare disperata de a-ti sustine prostia. Ba chiar aplauzi o fiinta umana de nivel si mai scazut decit tine doar pentru ca m-a trimis la produs, pentru ca alte ginduri si vorbe nu are in fata nici unei femei care o depaseste cu jumatate din circumferinta Pamantului la ecuator.
Restul prostiilor nici nu ma obosesc sa ti le citesc. Au exact atita valoare ca un rahat de ciine pe care mai bine-l ocolesti pe strada, ca doar nu vrei sa calci in el si sa-ti ramina putoarea pe talpa.

leo, tie inca o data bravo pentru atitudine si calm. Eu una simt nevoia sa le dau propria prostie inapoi peste ochi unor asemenea exemplare.


ce ma streseaza la unii oameni este faptul ca nici nu se dezvolta dupa ce au fost pusi in incurcatura. si eu daca nu cunosc ceva acum, a doua oara ma informez pe subiectul respectiv. cum or reusi unii sa ramana ancorati in greselile lor nu stiu....
leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 17:18
leo, pe mine nu ma streseaza limitele altora, doar din cind in cind mai "ajut" oamenii sa-si dea arama pe fata. Asa ca marco si 282 aici de fata si dindirel si... destui.
Normal ca nu stau sa cujete, daca ar face asa, ar inseamna sa-si recunoasca lipsurile. Iar cind ai prea multe lipsuri, e foarte greu sa recunosti, simti ca ti se duce pamintul de sub picioare, simti cit de gol esti. Chiar ei insisi stiu cit de putin valoreaza toate aceste ineptii servite pe post de filozofie, insa nu au altceva.
Cam la fel cum era "Cavalerul inexistent" al lui Italo Calvino, mai exact, personajul care da titlul romanului. Cind si-a dezbracat armura, a disparut. Pentru ca el nu exista, era doar o armura exterioara. La fel si acestia aici de fata. Nu-i normal atunci sa apere cu dintii singurul lucru care-i face sa fie?
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 17:34
nu pot face cu femeia care o iubesc
kudika224830
Postat pe 12 Iulie 2010 20:39
Un subiect mai putin duhnitor si gretos n-ati putea gasi ? Pana acum ati descris partea scarboasa a sexului anal .Despre partea buna , daca exista vreo parte de asta , nu gasesc argumente !
So, nu exista, e tot gaselnitza !?

Postat pe 12 Iulie 2010 21:44
Exista. Am discutat cu o prietena care e medic, genul de om dedicat, care face garzi peste garzi si a fost studenta de nota 10 (pe linie, la medicina, fara pile). Am discutat cu ea si, asa cum banuiam, mi-a confirmat ca, fizic vorbind, sexul anal exercita presiune indirecta asupra vezicii urinare si a punctului G din vagin, astfel se creaza placere.
Nu stiu insa de ce unora le scapa mereu faptul ca erotismul uman nu inseamna doar introducerea penisului in vagin si frecarea ritmata. Ca se intimpla ceva la nivel emotional si mental, de fapt, care este indispensabil placerii in sex. De aceea chiar se discuta, de catre specialisti, faptul ca oamenii care nu au capacitatea de a trai emotional si mental la un nivel crescut nu stiu ce inseamna erotismul profund si puternic.
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 23:06
De la: soraderazboi, la data 2010-07-12 23:06:13Exista. Am discutat cu o prietena care e medic, genul de om dedicat, care face garzi peste garzi si a fost studenta de nota 10 (pe linie, la medicina, fara pile). Am discutat cu ea si, asa cum banuiam, mi-a confirmat ca, fizic vorbind, sexul anal exercita presiune indirecta asupra vezicii urinare si a punctului G din vagin, astfel se creaza placere.
Nu stiu insa de ce unora le scapa mereu faptul ca erotismul uman nu inseamna doar introducerea penisului in vagin si frecarea ritmata. Ca se intimpla ceva la nivel emotional si mental, de fapt, care este indispensabil placerii in sex. De aceea chiar se discuta, de catre specialisti, faptul ca oamenii care nu au capacitatea de a trai emotional si mental la un nivel crescut nu stiu ce inseamna erotismul profund si puternic.




... alooo ... sorooo ... ia-te cu ''pretena'' ta de mina si duceti-va sa mai spargeti niste seminte pina ii vin clientii ... in cautarea ''punctului G'' ...



Veste proasta: Punctul G e un mit
Luni, 04 01 2010, 14:41


Cercetatorii britanici de la King's College au mai daramat un mit: misteriosul punct G, atat de dificil de localizat chiar si de catre partenerii de cuplu experimentati, nu exista in realitate!

Aceasta este concluzia unui studiu realizat recent pe 1.800 de femei din Marea Britanie, cu varste cuprinse intre 23 si 83 de ani, care dovedeste ca, de fapt, punctul G nu este decat o inventie a imaginatiei feminine stimulate de terapeuti si reviste de specialitate.

"Exista diverse teorii care sustin ca pozitionarea sau chiar existenta punctului G pot fi determinate prin diete adecvate sau exercitii fizice care sa stimuleze musculatura pelvina. Baliverne! In realitate nu exista nici urma de asa ceva", afirma Tim Spector, co-autor al studiului si profesor de genetica.

Cercetarea, cea mai ampla de acest gen, a fost facuta pe perechi de gemene, identice si neidentice, si s-a bazat in principal pe faptul ca acestea au in comun, 100%, respectiv 50%, aceleasi gene, motiv pentru care daca una dintre participantele la studiu ar sustine ca si-a identificat aceasta zona erogena extrem de sensibila, de asteptat ar fi ca si sora ei geamana sa admita acest lucru, macar intr-un anumit procent.

Din pacate nu a fost inregistrata o astfel de corelatie, confirmandu-se astfel opiniile unor medici conventionali care, in repetate randuri de-a lungul timpului, au sustinut inexistenta acestei "iluzii sexuale".

"Cred ca acest studiu demonstreaza diferenta dintre medicina empirica, populara, si stiinta adevarata", a declarat Gedis Grudzinskas, ginecolog la Spitalul London Bridge.

Ipoteza existentei punctului G la femei a fost lansata in 1950 de un om de stiinta german, pe nume Ernst Grafenberg, dar mediatizarea sa excesiva de-a lungul atator decenii a fost cea care a pus presiune, atat pe femei cat si pe barbati, care au pornit adevarate campanii in ... cautarea si localizarea sa exacta.




... inca o idiotenie spulberata ... apropo. pretena ta din ce carti de ''specialitate'' s-a auto educat ??? ... ... ca in nici o carte de medicina profesionala nu exista mentionata o astfel de idiotenie creata pentru a induce psihic dependenta sexuala ... prostimea continua sa caute punctul G ... si il tot gaseste ... mai la deal sau mai la vale ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 23:29
Tu te numesti om de bun simt, cu apropouri din-astea jegoase ca la tine in mahala? Haide, mahalagiule, ca am inceput sa nu te mai vad deja, ai dimensiunile unei ginganii dintr-un WC public.

Cit despre cercetatorii britanici care mai darima cite un mit, se vede treaba ca nu tot prostu' stie cum stau lucrurile in cazul multor asemenea proiecte de cercetare. De obicei, cite un astfel de cercetator care are relatii bune si unde trebuie vine cu o tema idioata, dar cu priza la publicul din mahalale, pe care trinteste un proiect ca sa mai scoata niste bani. Cine are cit de cit tangenta cu domeniul stie.

Iti doresc, gindac forumistic, sa ai parte numai de medicii care sint opusul prietenei mele. Pentru stupizenia de care dai dovada jignind atunci cind se aduc argumente care tie nu-ti convin (din lipsa de cotraargumente). Stiu ca este o urare cit se poate de rautacioasa, dar "cu masura cu care masurati cu aceea vi se va masura".
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 23:35


... leonica tata ... ia-te cu sora ta de mina si duceti-va la spalat podele ... ti-am ras toate ''teoriile'' si ai ramas cu spumele ... si tu si ea ... cind mai incercati sa ginditi anuntati-ma ca sa ma mai distrez cu voi ...


... inca ceva leonel ... tu nu ai reusit sa dai o minima logica ''parerilor'' tale perfect identice cu ceea ce televizorul prezinta ... scuza-ma dar ''eroarea cognitiva'' se manifesta intens la tine ... intradevar diferenta de ani se manifesta printr-un IMENS decalaj de experiente ... tu ai crescut cu coca-cola si mcdonalds eu am crescut in gasca in spatele unor blocuri ... cu toate ca speri la un ''atu'' (ce denota PROASTA EDUCATIE) referitor la virsta te anunt ca nu sintem mult prea departati ... chiar foarte aproape ... si pun pariu ca nu ai familie, habar nu ai ce inseamna copii, lucruri care te fac sa te maturizezi chiar daca nu vrei ... si mai pun pariu ca nici nu esti in stare sa iti faci prea curind una (familie) sau sa o mentii prea mult timp ... mai cred ca ai si o mica incertitudine sexuala de te preocupa obsesiv niste anomalii ''sexuale'' ... ca toti cei care nu sint prea siguri pe ceea ce pot si ce sint ... ... nu m-ar mira ca si ''sora de razboi'' sa fie de fapt un fost ''frate de razboi '' ... ...



marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 23:47
De la: soraderazboi, la data 2010-07-12 23:35:33Tu te numesti om de bun simt, cu apropouri din-astea jegoase ca la tine in mahala? Haide, mahalagiule, ca am inceput sa nu te mai vad deja, ai dimensiunile unei ginganii dintr-un WC public.

Cit despre cercetatorii britanici care mai darima cite un mit, se vede treaba ca nu tot prostu' stie cum stau lucrurile in cazul multor asemenea proiecte de cercetare. De obicei, cite un astfel de cercetator care are relatii bune si unde trebuie vine cu o tema idioata, dar cu priza la publicul din mahalale, pe care trinteste un proiect ca sa mai scoata niste bani. Cine are cit de cit tangenta cu domeniul stie.

Iti doresc, gindac forumistic, sa ai parte numai de medicii care sint opusul prietenei mele. Pentru stupizenia de care dai dovada jignind atunci cind se aduc argumente care tie nu-ti convin (din lipsa de cotraargumente). Stiu ca este o urare cit se poate de rautacioasa, dar "cu masura cu care masurati cu aceea vi se va masura".







... ... TOT PROSTUL sint cei de la King's College !!! ...

... daca iti ''descopereau'' o alta metoda de avort probabil ca te udai toata de atita placere fata de ''toti prostii'' aia ...

... dar deja ''siguranta'' ta paranoica ma face sa ma abtin de la a te mai pune in fata unor EVIDENTE ... esti genul perfect pentru o societate de consum ... care va consuma ... repede si bine ...

... si referitor la ''urarea'' ta ... e chiar haioasa in contextul asta ... folosesti zicalele la plezneala poate ametesti pe cineva ... mai fata, baga-ti masura acolo unde iti place si revino-ti pina nu o sa devii o schizo vorbind singura pe strada fara sa intelegi de ce nimeni nu te mai intelege ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 23:51
marco, esti ingrozitor de plictisitor, dupa ce ca nu ai nici idei, nici argumente, nici bun simt, nici respect pentru interlocutori, ci doar o enorma foame de a te simti mai bine cu tine insuti, chestie care pun pariu ca nu-ti iese nicicum.
Eu n-as putea nici sa rid de tine. Esti insipid, inodor si incolor. Si imi dau seama ce bine te distrezi tu si cit de detasat esti dupa incoerenta cu care tastezi un raspuns kilometric in care nu spui nimic.
PUNCT.
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 23:52
De la: marco918, la data 2010-07-12 23:51:08


... ... TOT PROSTUL sint cei de la King's College !!! ...

... daca iti ''descopereau'' o alta metoda de avort probabil ca te udai toata de atita placere fata de ''toti prostii'' aia ...

... dar deja ''siguranta'' ta paranoica ma face sa ma abtin de la a te mai pune in fata unor EVIDENTE ... esti genul perfect pentru o societate de consum ... care va consuma ... repede si bine ...


Dovada suprema a faptului ca nici macar sa intelegi un text nu esti capabil este replica ta de mai sus.
Nu, tot prostul esti tu si cei ca tine. Care puneti botul la orice gogorita aruncata de niste cercetatori ilustrii dar necunoscuti care incearca sa-si motiveze niste bani papati pe degeaba.
Si de data asta chiar punct, definitiv si irevocabil.
soraderazboi
Postat pe 12 Iulie 2010 23:55
De la: soraderazboi, la data 2010-07-12 23:52:10marco, esti ingrozitor de plictisitor, dupa ce ca nu ai nici idei, nici argumente, nici bun simt, nici respect pentru interlocutori, ci doar o enorma foame de a te simti mai bine cu tine insuti, chestie care pun pariu ca nu-ti iese nicicum.
Eu n-as putea nici sa rid de tine. Esti insipid, inodor si incolor. Si imi dau seama ce bine te distrezi tu si cit de detasat esti dupa incoerenta cu care tastezi un raspuns kilometric in care nu spui nimic.
PUNCT.







... si ... te oftici ? ...

... adevarul ca te si imaginezi cind citesti mai mult de 2 fraze cap coada ... te apuca somnul ... probabil ca si la scoala faceai la fel ... si uite unde ai ajuns ...


marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 23:56
De la: soraderazboi, la data 2010-07-12 23:55:17
De la: marco918, la data 2010-07-12 23:51:08


... ... TOT PROSTUL sint cei de la King's College !!! ...

... daca iti ''descopereau'' o alta metoda de avort probabil ca te udai toata de atita placere fata de ''toti prostii'' aia ...

... dar deja ''siguranta'' ta paranoica ma face sa ma abtin de la a te mai pune in fata unor EVIDENTE ... esti genul perfect pentru o societate de consum ... care va consuma ... repede si bine ...


Dovada suprema a faptului ca nici macar sa intelegi un text nu esti capabil este replica ta de mai sus.
Nu, tot prostul esti tu si cei ca tine. Care puneti botul la orice gogorita aruncata de niste cercetatori ilustrii dar necunoscuti care incearca sa-si motiveze niste bani papati pe degeaba.
Si de data asta chiar punct, definitiv si irevocabil.





... bibi ... licooo ... eu nu am facut decit sa iti aduc la cunostinta niste NOUTATI ... tie si prietenei tale ... doctora ... ... tu ai facut spume la gura imediat si, daca citesti CE AI SCRIS, vei vedea ca te-ai referit la doctorii de la King's College care ti-au spulberat inca o idiotenie exagerata in media de alti zombi ca si tine ... mii de scuze ... iar te apuca somnul ...

... hotareste dasteapt-o ... vorbesti despre mine sau de ''cercetatorii ilustrii dar necunoscuti'' ... fa-ti putina ordine in ideii ca ride lumea de tine ... ... nu ca nu ar fi ris si pina acum ... dar deja o iei cu vaca la vale rau de tot ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 23:58


... soroo ... hai ca ma mai distrez putin ... imi spui si mie ce te face sa crezi ca exista ''punctul G'' ? ... ce EVIDENTE ai ? ... cine le are ... in afara de niste idiotenii gen - vezi ca e pe aici sau e pe acolo, ca e mai mic, mai mare, mai in spate, sau mai gros sau mai slab ... nu ai avut niciodata impresia ca cineva isi bate joc de tine ? ... si de ce nu ai crede cercetarile pe MII DE OAMENI facute intr-un spital foarte prestigios (unde tu te-ai duce sa maninci sandwich-uri si sa iti faci poze sa arati la nepoti) de catre MEDICI foarte profesionisti care au curajul sa arate baza si metoda lor de lucru ? ... de ce preferi IGNORANTA si o mediatizezi in schimbul lucrurilor deja stiute si demonstrate stiintific ? ... crezi ca ignoranta e trendy doar pentru ca o poseda si altii ? ... si trebuie sa te aliniezi la niste ''standarde'' si clisee scoase de sub burta ca sa tina prostimea ocupata cu nimicuri ...

marco918
Postat pe 13 Iulie 2010 00:09
... soroo ... te-ai gindit vreodata de ce nu ai auzit niciodata un doctor respectabil vorbind despre prostia asta ? ... de ce ''specialistii'' punctului g erau intotdeauna niste mameluci si pitzipoance cam afumati promovati de niste televiziuni sau prin carti OBSCURE si care nu garantau nici un minim de respectabilitate ? ... chiar nu te-a alarmat niciodata ''experienta'' lipsa pe care ''specialistii'' punctului g o manifestau evident ... de ce ... de ce ... asa ai si tu ai ajuns sa dai la rindul tau lectii ... haios ... ... ce usor se spala un creier ...
marco918
Postat pe 13 Iulie 2010 00:25
... cauta-l si pe leo sa plingeti impreuna ... pierderea ... punctului g, extraterestrii si alte chestii ''delicate'' care caracterizeaza o generatie de LOOSERI ...
marco918
Postat pe 13 Iulie 2010 00:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 13 De la: kudika515366 20 Aprilie 2012 16:56
Virginitate 9 De la: just_laura 1 August 2009 13:31
sarcina? 7 De la: lloremmy 3 Octombrie 2011 01:03
DE CE LE PLACE BARBATILOR SEXUL ORAL 266 De la: roscatika23 5 Iunie 2009 05:56
femei cu strap-on ptr barbati??? 43 De la: chappy 23 Decembrie 2011 16:19