Setari Cookie-uri

Cum sa scapi de obsesia pentru ex?

hai ma...........asta e povestea ta libelula?????


sper ca iti dai seama ca nu ai nevoie de nici un sfat!!!!!!! este foarte corecta concluzia ta!!! ai dreptate IGNORA-L !!!

In fata ta se afla o realitate pe care n-ai cum s-o anulezi.Esti fata isteata si sti despre ce vorbesc!!!



anastasia_m
Postat pe 24 Iulie 2010 07:10
:)) eu am 22 si am avut o relatie cu un tip cu 15 ani mai mare!
impactul asupra mea a fost considerabil, doar ca el a avut efect benefic asupra mea!
dupa relatia cu el am tras concluzia ca numai un barbat adevarat poate aseza bazele unei femei, numai unul ca acela poate transforma o domnisoara in cineva care emana prin toti porii feminitate, incredere, frumusete!
Tipul asta, de care ne povestesti tu.. mi se pare ca e foarte neimplinit si cauta sa si completeze neajunsul cu ce nu trebuie!
Eu nu reusesc sa mai incheg o relatie dupa despartirea de EL...m a marcat prea taaare, a impus un standard la care nu a mai ajuns nimeni.
sper sa mai vb...
p.s.: incearca sa gasesti bucurie in altceva...in cumparaturi, o vacanta la munte, la mare.
In experienta ti spun ca o prezenta masculina te va face sa uiti
te pup
kudika046603
Postat pe 24 Iulie 2010 07:52
Tin sa va anunt ca viata mea merge din ce in ce mai bn ......de 3 saptamani simt din ce in ce mai mult nevoia sa ii ignor mesajele si apelurile........Durerea inca mai exista undeva ascunsa dar increderea si orgoliul recapatate aproape ca o alunga.....Viata asta imprevizibila mi-a adus pe cineva in cale......Lovitura de teatru.......culmea....chiar un fost amic de-al lui......Sincer nu sunt genul care sa ma combin cu prietenii iubitilor mei...niciodata nu am putut.......si nici nu m-am gandit vreo secunda la vreo razbunare....pur si simplu.......acest baiat ma face sa zambesc si sa sper.......Repet.....nu a fost nimic planuit.....si nii nu il cunosteam din timpul fostei mele relatii.......am momente cand parca ma simt vinovata...ca am impresia ca tradez ceva...si imi vine sa pun stop...numai cu gandul ca ma va blama si ca va crede ca am facut-o intentionat.........dar ce ma face sa continui sunt niste vorbe pe care mi le spun mereu in minte ca sa scap de sentimentul de culpabilitate:,, El nu s-a gandit nicio secunda la mine inainte de -mi face rau,de ce tot eu sa ma gandesc la el inainte de toate?Oare nu am suferit destul cat sa imi atribui dreptul la fericire?

ps:De data asta voi fi de o mie de ori mai precauta
Gabri07
Postat pe 26 Iulie 2010 17:51
De la: anastasia_m, la data 2010-07-24 07:10:17 hai ma...........asta e povestea ta libelula?????


sper ca iti dai seama ca nu ai nevoie de nici un sfat!!!!!!! este foarte corecta concluzia ta!!! ai dreptate IGNORA-L !!!

In fata ta se afla o realitate pe care n-ai cum s-o anulezi.Esti fata isteata si sti despre ce vorbesc!!!




nu..of..nu am redat eu bine..dar am despartit frazele ei...si am rasp cu 1 rand inainte..de capat
nu am povestea aia
dar e bine ca te-ai gandit
dragon_fly88
Postat pe 27 Iulie 2010 23:49
De la: Gabri07, la data 2010-07-26 17:51:48Tin sa va anunt ca viata mea merge din ce in ce mai bn ......de 3 saptamani simt din ce in ce mai mult nevoia sa ii ignor mesajele si apelurile........Durerea inca mai exista undeva ascunsa dar increderea si orgoliul recapatate aproape ca o alunga.....Viata asta imprevizibila mi-a adus pe cineva in cale......Lovitura de teatru.......culmea....chiar un fost amic de-al lui......Sincer nu sunt genul care sa ma combin cu prietenii iubitilor mei...niciodata nu am putut.......si nici nu m-am gandit vreo secunda la vreo razbunare....pur si simplu.......acest baiat ma face sa zambesc si sa sper.......Repet.....nu a fost nimic planuit.....si nii nu il cunosteam din timpul fostei mele relatii.......am momente cand parca ma simt vinovata...ca am impresia ca tradez ceva...si imi vine sa pun stop...numai cu gandul ca ma va blama si ca va crede ca am facut-o intentionat.........dar ce ma face sa continui sunt niste vorbe pe care mi le spun mereu in minte ca sa scap de sentimentul de culpabilitate:,, El nu s-a gandit nicio secunda la mine inainte de -mi face rau,de ce tot eu sa ma gandesc la el inainte de toate?Oare nu am suferit destul cat sa imi atribui dreptul la fericire?

ps:De data asta voi fi de o mie de ori mai precauta


nu ai de ce sa te simti vinovata..
e foarte bine..dar cam devreme..zic si eu
dragon_fly88
Postat pe 27 Iulie 2010 23:51
Ma bucur ca ai reusit sa nu te mai gandesti atat la el,si ca ai gasit pe cineva care sa te faca sa zambesti chiar daca e un fost prieten de-al lui.Sa nu te simti vinovata,nu ai de ce.iar fata aceea care a ramas cu el chiar daca a reusit intr-un timp asa scurt sa-l faca sa aiba planuri de nunta va primi acelasi "tratament"ca si tine.Lupul isi schimba parul,dar naravul ba.
Daca decizi sa ai o relatie cu baiatul de acum,nu mai face aceleasi greseli.Nu te mai lasa umilita.Intr-un fel fii si tu autoritara in relatia ta.
geolynu
Postat pe 28 Iulie 2010 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 11 De la: Barbie30_ 18 Aprilie 2011 08:47
Dragoste adevarata 32 De la: ioana_cristina 23 Octombrie 2009 12:02
Ma iubeste dar nu mai are rabdare... 10 De la: Kudika228 25 Iulie 2009 19:28
ce sa fac?..... 10 De la: emmely 21 August 2010 12:16
Am nevoie de un sfat 24 De la: lenzo 8 Mai 2010 19:27