Setari Cookie-uri

M-am indragostit nebuneste de amantul meu

Citind mesajele de pe acest topic,stau si ma intreb daca mai exista vreo farama de moralitate,sau doar actionam in functie de cum simtitm pe moment,pt ca sunt ferm convinsa ca dragostea fata de acel barbat insurat e doar o chestiune de 1,2 maxim 3 ani.Nu poti cladi fericirea pe nefericirea altuia,stiu...suna ca un cliseu,doar ca e un cliseu perfect adevarat.
In alta ordine de idei,daca ma imaginez putin in rolul sotiei respectivului...well,imi trece prin minte cam ce batuta v-as da la amandoi
McKayla
Postat pe 2 Iulie 2010 12:22
Fara nicio eticheta, fiecare are dreptul sa faca ce ii dicteaza inima. Probabil ca traiesti o frumoasa poveste de dragoste, insa te-ai gandit ca relatia lui nu merge din cauza ca mai are o optiune? Sa stii ca dragostea e trecatoare (siguuuur!!!!) orice s-ar zice, iar cand trece... raman doar sentimentele profunde, numai daca ele exista. El are 2 copii, sigur a avut aceleasi trairi si cu sotia lui. Doar ca in orice relatie, apar si momentele in care esti tentat sa vrei aceleasi trairi, pasiuni de la inceput. Si atunci le gasesti intr-o noua relatie. Dar cum iti spuneam, la un moment dat se ajunge in acelasi punct. Stii cum e? atunci cand traiesti clipele frumoase, nu vezi defectele. Cand te obisnuiesti cu persoana de langa tine, incet incet defectele se fac vazute (ele exista, dar nu le vedem), iar pasiunea trece. Gandeste-te... nu de 2 ori, ci de muuulte ori daca merita sa strici o casnicie, sau daca intr-adevar el nu mai simte absolut nimic pt. sotia lui si problemele lor sunt de netrecut. Si gandeste-te daca nu e mai bine sa il lasi si pe sotul tau sa isi construiasca un viitor alaturi de o alta persoana care sa-l accepte asa cum e. Apoi... construieste-ti si tu viitorul. Ia decizii inainte sa apara si la tine un copil. Atunci deciziile sunt foarte greu de luat. Sa fii iubita!
kudika027198
Postat pe 2 Iulie 2010 13:10
De la: DydiG, la data 2010-07-01 17:00:00
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



Noi suntem open mind,numai tu ar trebuii sa lucrezi la aceasta problema.
Sfat despartate de sot daca spui ca ai obosit si cauta un barbat liber.


Aborderea mea ... s`a gandit cineva la copii ?!
Poate sunt eu prea subiectiva, totusi barbatii sunt mai ''slabi" si eu nu m`as incurca cu un tatic, oricat de sexi ar parea. Pe de alta parte, cum are deja precedent, nu m`as simti prea confortabil langa el ... plus ca o relatie din care au rezultat copii ramane aproape mereu neterminata (sentimental si material).
Si`apoi... esti sigura ca el chiar si`ar abandona vreodata familia ? (chestie de comoditate ! - intereseaza-te un pic despre divortul cu minori... nu degeaba exista expresia 'cu obligatii')

Viata este foarte complicata, asa ca prefer sa planuiesc fiecare miscare decat sa regret...
Calinac
Postat pe 2 Iulie 2010 13:34
De la: roza31, la data 2010-07-02 12:13:34Cum poti sa iubesti o persoana daca nu o respecti? Si cum poti sa respecti un barbat care isi inseala sotia? Este un barbat las, lipsit de caracter.Voi va mintiti in primul rand pe voi insisi, nu pe partenerii de cuplu

Cred ca fiecare dintre noi e tentat cel putin odata in viata sa "" calce gresit"" fata de partener ... tentattii sunt tot timpul mai ales in cazul prietenei noastre a carei viata de familie nu mai e presarata cu iubire si nu-si mai iubeste sotul iar ea nu mai e iubita de catre el. ""Amantul""" ..... nu cred ca e un las e doar prins si el in acele senzatii uitate si care le vrea iar .. acei fluturi pe care ni dorim toti iar si iar dupa ani de casnicie dar nu-i mai avem si nici el alaturi de sotia lui ....Nu se mint ...doar se iubesc si iubiti-va pana la urma le veti rezolva voi doi .... doar voi doi deciziliie va apartin doar sa fi sigura ca asta vrei si v-a fi decizia cea mai buna
Mult noroc si multa iubire
rony
Postat pe 2 Iulie 2010 13:35
Sa fim seriosi, omul ESTE un animal, si isi urmareste fericirea proprie.
Nu o blamez, daca ea chiar crede ca s`a sfarsit... desi orice casnicie poate fi inviorata (si, culmea, exact dupa un episod din acesta) - si nu spun astea in necunostinta de cauza !
Calinac
Postat pe 2 Iulie 2010 13:39
Ce sa-ti povestesc, toata lumea critica foarte usor aici, de parca cei care critica ar fi sfinti. Nimeni nu are dreptul sa critice pe nimeni. Fiecare are dreptul sa-si faca viata cum vrea, iar cei care stau si critica sunt cei care, de cele mai multe ori, sunt frustrati. La final, fiecare plateste pentru greselile sale. Sa nu-mi spuna mie cineva, dintre cei care arunca cu pietre, ca nu s-a uitat macar o data la alt barbat/femeie, si nu si-a dorit macar pentru o clipa sa fie cu altcineva, ca nu cred!!!!!! In ziua de azi, fie ca ne place sau nu, toata lumea inseala , barbati si femei laolalta, nu avem ce face, astea sunt vremeurile de azi.
E simplu, chiar asa e: ai observat ca sotul/iubitul tau nu te mai place sau da semnale ca are pe altcineva, de ce sa mai stai cu el, de ce sa mai prelungesti durerea? crezi ca daca mai stai cu el, doar de gura lumii sau din multe alte motive, il vei face sa te iubeasca? nicicum!!!
sau: daca nu mai esti fericita cu iubitul/sotul tau, si ai ajuns la concluzia ca nu mai exista nimic intre voi doi, desparte-te de el si fiecare isi vede de viata lui. Poate chiar si el a ajuns la aceeasi concluzie ca si tine, dar nu vrea sau nu poate sa spuna.
Asta este, e trist si dureros sa constatam asta dar mai bine asa decat o viata intreaga alaturi de cineva pentru care nu mai simtim nici o atractie.
Girls, move on!!!

healthy009152
Postat pe 2 Iulie 2010 13:49
ivanmonik@yahoo.ca, daca vrei sa vb.
oroles2007
Postat pe 2 Iulie 2010 14:35
De la: Calinac, la data 2010-07-02 13:34:23
De la: DydiG, la data 2010-07-01 17:00:00
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



Noi suntem open mind,numai tu ar trebuii sa lucrezi la aceasta problema.
Sfat despartate de sot daca spui ca ai obosit si cauta un barbat liber.


Aborderea mea ... s`a gandit cineva la copii ?!
Poate sunt eu prea subiectiva, totusi barbatii sunt mai ''slabi" si eu nu m`as incurca cu un tatic, oricat de sexi ar parea. Pe de alta parte, cum are deja precedent, nu m`as simti prea confortabil langa el ... plus ca o relatie din care au rezultat copii ramane aproape mereu neterminata (sentimental si material).
Si`apoi... esti sigura ca el chiar si`ar abandona vreodata familia ? (chestie de comoditate ! - intereseaza-te un pic despre divortul cu minori... nu degeaba exista expresia 'cu obligatii')

Viata este foarte complicata, asa ca prefer sa planuiesc fiecare miscare decat sa regret...


Eu am sfatuito sa se desparta de sotul ei,daca spune ca nu-l mai iubeste si nu se mai intelege cu el,decat sa-l insele.Ea nu are copii.
Cat despre amant ,sper doar, sa-i vina mintea la cap,si sa-si vada de familie.Pt ca, din pacate,la nici o amanta,nu ii pasa de copii si familia barbatului.Nici una nu se gandeste ca o sa ajunga tot in acelasi punct si maine,poimaine,o sa sufere copii ei.
Oamenii care inseala pentru mine sunt niste persoane care nu au caracter,nu au valoare,nu se respecta nici pe ei,nici pe cei din jur.
DydiG
Postat pe 2 Iulie 2010 16:51
De la: healthy009152, la data 2010-07-02 13:49:42 Ce sa-ti povestesc, toata lumea critica foarte usor aici, de parca cei care critica ar fi sfinti. Nimeni nu are dreptul sa critice pe nimeni. Fiecare are dreptul sa-si faca viata cum vrea, iar cei care stau si critica sunt cei care, de cele mai multe ori, sunt frustrati. La final, fiecare plateste pentru greselile sale. Sa nu-mi spuna mie cineva, dintre cei care arunca cu pietre, ca nu s-a uitat macar o data la alt barbat/femeie, si nu si-a dorit macar pentru o clipa sa fie cu altcineva, ca nu cred!!!!!! In ziua de azi, fie ca ne place sau nu, toata lumea inseala , barbati si femei laolalta, nu avem ce face, astea sunt vremeurile de azi.
E simplu, chiar asa e: ai observat ca sotul/iubitul tau nu te mai place sau da semnale ca are pe altcineva, de ce sa mai stai cu el, de ce sa mai prelungesti durerea? crezi ca daca mai stai cu el, doar de gura lumii sau din multe alte motive, il vei face sa te iubeasca? nicicum!!!
sau: daca nu mai esti fericita cu iubitul/sotul tau, si ai ajuns la concluzia ca nu mai exista nimic intre voi doi, desparte-te de el si fiecare isi vede de viata lui. Poate chiar si el a ajuns la aceeasi concluzie ca si tine, dar nu vrea sau nu poate sa spuna.
Asta este, e trist si dureros sa constatam asta dar mai bine asa decat o viata intreaga alaturi de cineva pentru care nu mai simtim nici o atractie.
Girls, move on!!!


Tu arunci cu pietre in...cei care arunca cu pietre.Nu esti mai buna decat ei ci la fel...
Referitor la faptul ca poti pleca foarte usor dintr-o relatie,ei bine ,nu e atat de simplu cand ai copii(cazul amantului descris mai sus).
Iti doresc din toata inima sa nu ai parte de astfel de rataciri
McKayla
Postat pe 2 Iulie 2010 16:51
De la: DydiG, la data 2010-07-02 16:51:17
De la: Calinac, la data 2010-07-02 13:34:23
De la: DydiG, la data 2010-07-01 17:00:00
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



Noi suntem open mind,numai tu ar trebuii sa lucrezi la aceasta problema.
Sfat despartate de sot daca spui ca ai obosit si cauta un barbat liber.


Aborderea mea ... s`a gandit cineva la copii ?!
Poate sunt eu prea subiectiva, totusi barbatii sunt mai ''slabi" si eu nu m`as incurca cu un tatic, oricat de sexi ar parea. Pe de alta parte, cum are deja precedent, nu m`as simti prea confortabil langa el ... plus ca o relatie din care au rezultat copii ramane aproape mereu neterminata (sentimental si material).
Si`apoi... esti sigura ca el chiar si`ar abandona vreodata familia ? (chestie de comoditate ! - intereseaza-te un pic despre divortul cu minori... nu degeaba exista expresia 'cu obligatii')

Viata este foarte complicata, asa ca prefer sa planuiesc fiecare miscare decat sa regret...


Eu am sfatuito sa se desparta de sotul ei,daca spune ca nu-l mai iubeste si nu se mai intelege cu el,decat sa-l insele.Ea nu are copii.
Cat despre amant ,sper doar, sa-i vina mintea la cap,si sa-si vada de familie.Pt ca, din pacate,la nici o amanta,nu ii pasa de copii si familia barbatului.Nici una nu se gandeste ca o sa ajunga tot in acelasi punct si maine,poimaine,o sa sufere copii ei.
Oamenii care inseala pentru mine sunt niste persoane care nu au caracter,nu au valoare,nu se respecta nici pe ei,nici pe cei din jur.

Iti impartasesc opiniile
McKayla
Postat pe 2 Iulie 2010 16:54
De la: healthy009152, la data 2010-07-02 13:49:42 Ce sa-ti povestesc, toata lumea critica foarte usor aici, de parca cei care critica ar fi sfinti. Nimeni nu are dreptul sa critice pe nimeni. Fiecare are dreptul sa-si faca viata cum vrea, iar cei care stau si critica sunt cei care, de cele mai multe ori, sunt frustrati. La final, fiecare plateste pentru greselile sale. Sa nu-mi spuna mie cineva, dintre cei care arunca cu pietre, ca nu s-a uitat macar o data la alt barbat/femeie, si nu si-a dorit macar pentru o clipa sa fie cu altcineva, ca nu cred!!!!!! In ziua de azi, fie ca ne place sau nu, toata lumea inseala , barbati si femei laolalta, nu avem ce face, astea sunt vremeurile de azi.
E simplu, chiar asa e: ai observat ca sotul/iubitul tau nu te mai place sau da semnale ca are pe altcineva, de ce sa mai stai cu el, de ce sa mai prelungesti durerea? crezi ca daca mai stai cu el, doar de gura lumii sau din multe alte motive, il vei face sa te iubeasca? nicicum!!!
sau: daca nu mai esti fericita cu iubitul/sotul tau, si ai ajuns la concluzia ca nu mai exista nimic intre voi doi, desparte-te de el si fiecare isi vede de viata lui. Poate chiar si el a ajuns la aceeasi concluzie ca si tine, dar nu vrea sau nu poate sa spuna.
Asta este, e trist si dureros sa constatam asta dar mai bine asa decat o viata intreaga alaturi de cineva pentru care nu mai simtim nici o atractie.
Girls, move on!!!



Adevarul ca genralizezi intr-un mod negativ.Gresit.Nu toata lumea inseala,si cred ca asta am mai spus de prea multe ori .
Adica daca un om,doi,trei,10,100 dintre o mie nu au caracter,nu inseamna ca toata lumea nu are valoare.Si daca aceia care inseala o fac,nu inseamna ca e ceva bine,nu inseamna ca e ceva de laudat.
Asa ca tre sa accepti criticile,pt ca prin aceste critici, societatea vrea sa atraga atentia ca nu e bine ceea ce fac aceste persoane.Ca degradeaza societatea,nu e ceva normal,e ceva anormal.Nu asta e cursul normal al vietii,sa inselam,sa ne destrabalam.
Cursul normal al vietii este sa-ti intemeiezi o familie,pe care sa o respecti si sa te respecti si tu ca persoana.
Frustate consider ca sunt persoanele care fac aceste lucruri,care inseala , pt ca fug dupa putina atentie,putina atractie fizica,pasiune,traire de moment ,un gram de iubire,sau considera ca un barbat liber nu s-ar uita la ele,de aceea cauta barbati cu obligatii.
DydiG
Postat pe 2 Iulie 2010 17:03
De la: McKayla, la data 2010-07-02 16:54:16
De la: DydiG, la data 2010-07-02 16:51:17
De la: Calinac, la data 2010-07-02 13:34:23
De la: DydiG, la data 2010-07-01 17:00:00
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



Noi suntem open mind,numai tu ar trebuii sa lucrezi la aceasta problema.
Sfat despartate de sot daca spui ca ai obosit si cauta un barbat liber.


Aborderea mea ... s`a gandit cineva la copii ?!
Poate sunt eu prea subiectiva, totusi barbatii sunt mai ''slabi" si eu nu m`as incurca cu un tatic, oricat de sexi ar parea. Pe de alta parte, cum are deja precedent, nu m`as simti prea confortabil langa el ... plus ca o relatie din care au rezultat copii ramane aproape mereu neterminata (sentimental si material).
Si`apoi... esti sigura ca el chiar si`ar abandona vreodata familia ? (chestie de comoditate ! - intereseaza-te un pic despre divortul cu minori... nu degeaba exista expresia 'cu obligatii')

Viata este foarte complicata, asa ca prefer sa planuiesc fiecare miscare decat sa regret...


Eu am sfatuito sa se desparta de sotul ei,daca spune ca nu-l mai iubeste si nu se mai intelege cu el,decat sa-l insele.Ea nu are copii.
Cat despre amant ,sper doar, sa-i vina mintea la cap,si sa-si vada de familie.Pt ca, din pacate,la nici o amanta,nu ii pasa de copii si familia barbatului.Nici una nu se gandeste ca o sa ajunga tot in acelasi punct si maine,poimaine,o sa sufere copii ei.
Oamenii care inseala pentru mine sunt niste persoane care nu au caracter,nu au valoare,nu se respecta nici pe ei,nici pe cei din jur.

Iti impartasesc opiniile



;))si eu am aceeasi parere k voi !!Am Si Eu O Intrebare;))Chiar nu mai exista barbati singuri?Cum se face k majoriatea se indragostesc de sotul altei femei?????
BabytzaDolc3
Postat pe 2 Iulie 2010 17:14
amalia69 .dar tu pe ce lume traiesti?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dc judeci????stii ca si sotul tau poate face la fel??toti barbatii sunt la fel.......niciunul nu merita NIMIC....IAR PRT.TINE DRAGUTA.....TRAIESTE CLIPA viata este scurta...numai bine!!!!!!!!
dayela
Postat pe 2 Iulie 2010 17:59
lasa mai fata ca-ti trece iubitul.....iar cu sotul e clar ca nu te mai suporti ..el nu mai are loc din cauza lui .......nu a stiut sa te pastreze iar amantul nu-i solutia problemei doar o consolare ....deciziiile importante tre sa le iei cu mult calm si intelepciune pa pa pa..sa fi iubita de cine vrei tu si nu te pripiiiiiiiiiiiiiiiiiii...usor .cu mult calm
concordia
Postat pe 2 Iulie 2010 18:29
Un alt aspect interesant....te-ai indragostit de al doilea dupa ce ti-a devenit amant ...si nu invers...Simplul fapt ca ai acceptat intalnirile cu acesta demonstreaza ca sotul deja nu mai are nici o sansa ...si cred ca nu se mai poate repara nimic indiferent ce ai incercat pana acum.Nu-i mai incurca nici lui viata si nu-i insela asteptarile...cine stie cum vede el casnicia voastra poate habar are ca tu ai aceste framantari si poate chiar viseaza la un copil....e o relatie ratata ”parerea mea”...cel casatorit cauta o femeie ”doar a lui.Sotia este mult mai ocupata cu copii...gospodaria...etc, nu are o mare disponibilitate”parerea mea din nou” si nici nu se gandeste probabil la ce se petrece.El sau un...altul...nu o sa spuna niciodata ca o duce bine acasa.Cum ar mai justifica intalnirile cu tine...chiar in fata ta ?????Daca ti-ar fi sot (asa cum bine a spus cineva mai sus )comportamentul lui ar fi exact la fel....cauta in exterior o relatie care sa-l relaxeze......Numai printr-o minune poate ca v-ati indragostit...tocmai din lipsa acestui sentiment fata de partenerii vostrii...dar crede-ma daca ar divorta s-ar spulbera totul.Pe el l-ar apasa pe constiinta parasirea copiilor...iar pe tine faptul ca vrei sa-ti construiesti fericirea pe aceste ruine.Daca-mi permiti un sfat ...fiindca inteleg ai dori ceva pareri in sensul asta odata deschis acest topic
Daca nu te leaga un copil de sot si situatia se prezinta asa...desparte-te. Apoi ca femeie libera ai sa intelegi mai bine situatia.Nu cred ca ai sa regreti....dar ai sa intelegi ca nu iubesti ”nici amantul”.Faptul ca l-ar completa pe primul nu-i suficient.Traiesti o minciuna...cateva clipe furate...nu va puteti oferi unul altuia stabilitate.Voi impartiti decat ”bune”.....daca apar si ”rele” ...amantul o sa semene din ce in ce mai mult cu sotul parasit.Daca ai fi fost si mama ai fi inteles mai multe....sa-ti zic ceva...
Fostul meu sot cand nu se intalnea cu copilul din prima casatorie...ma gandeam ...ca-i maricel si nu prea mai vrea copilul....acum dupa ce am facut un copil cu el si ne-am despartit inteleg altfel lucrurile.Pur si simplu el nu-l cauta .Am avut ”ceva semnale” dar nu le-am inteles doar ca femeie...ca mama mi-am dat seama ca-i un iresponsabil si faptul ca ne iubeam nu a putut substitui egoismul si indiferenta lui.Cand l-am cunoscut era divortat deja.....dar....
aurora_boreala
Postat pe 2 Iulie 2010 19:55
Oprestete cu aceasta relatie si folosestel doar ca amant caci daca se va desparti nu te vad cum vei putea avea grije si de doi copii. chiar daca acestia ar ramine la mama lor tot va trebui sa le dea o pensie si atunci, sa vezi cind vei simti cum apar discuti, si dispare si iubirea fi realista. Nu lasa copii fara tata si mama acestora fara sprijinul acestuia,mai bine cauta pe altcineva fara obligati caci sunt destui .









kudika171801
Postat pe 2 Iulie 2010 20:07
In principiu nu sunt de acord de a strica casnicia altora , pt. fericirea ta. Gandestete esti inca tanara poti salva casnicia ta , mai acordai o sansa sotului si fi si tu mai iubitoare cu el. o casnicie se poate salva mai repede decat a-ti intemeia alta familie. Cu tine nu are de ce sa se certe , dar cu sotia lui da pt. k nu este la locul potrivit , la timpul portivit. Cand are mai mare nevoie de el , el ii intoarce spatele. Crezi k , cu tine nu se poate comporta la fel cand ve-ti fi impreuna.Lupul si schimba blana dar naravul ba .El cum se comport cu tine? iti arata adevarata iubire ?te respecta ca femeie? Tine cont si de astea sunt cele mai importante. oricum care ar fi decizia ta iti urez sa fi fericita si sa ne auzim cu bine.
kudika120879
Postat pe 2 Iulie 2010 22:51
@deziluzie: cam cat a durat pana ati ajuns la concluzia ca divortul este solutia, fiecare in cazul lui ? el avea copii in relatia lui ? intreb pt ca..m-ar ajuta un raspuns, traversez la randul meu niste probleme existentiale de genul..si numai cine nu se confrunta cu, nu intelege..
ofelia2005
Postat pe 2 Iulie 2010 23:28
...poi intalnestete cu el si atunci ai sa vezi cat de mare e diferenta intre a vorbi la telefon si a-l vedea fata in fata
ionelyizza
Postat pe 2 Iulie 2010 23:34
De la: sica_draguta, la data 2010-07-02 08:51:10eu sunt intr-o situatie asemanatoare te inteleg perfect sfatul meu este sa lupti pentru cel care il iubesti,doar daca si el te iubeste la fel de mult.

[/quote

Sa lupte pt. ce?!
Pt. a lua tata la 2 copilasi.
Succes, si DUMNEZEU o sa te rasplateasca.
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 00:38
De la: deziluzie, la data 2010-07-01 21:37:45 Ce am putea sa-ti spunem in aceasta situatie? Tu esti singura care sti ce simti si care poti sa analizezi toate datele problemei, astfel incat sa afli rezultatul, dar analizeaza cu atentie toate datele, nu asculta numai de sentimente, foloseste si ratiunea, in primul rand ratiunea.
Am sa-ti spun prin ce am trecut eu. Eram prinsa intr-o casnicie de 10 ani, aproape 11. In ultimii ani nu mai functiona nimic, nu mai eram pe aceeasi lungime de unda, nu ne mai iubeam, era foarte clar.Tot ce ne tinea impreuna era, copilul.Viata mea devenise la numai 32 de ani, un calvar in adevaratul sens al cuvantului, la un momentdat nu am mai suportat umilintele, jignirile, certurile...........intr-un cuvat, nimic din ce insemna relatia mea. Atunci m-am hotarat sa o iau de la capat si sa-mi gasesc pe cineva, recunosc ca nu am crezut ca voi putea. Incet, incet s-a concretizat ceea ce am gandit. Am cunoscut o persoana deosebita, casatorita si a-si putea sa enumar multe alte calitati asemanari, dar nu are sens.
Din clipa in care ne-am vazut prima oara ne-am placut reciproc, din acel moment, ne-am vazut zilnic, ne-am indragostitunul de celalalt, am divortat amandoi, dar nu inainte de a analiza cu atentie tot ce implica divortul ptr amandoi ( ATENTIE!!! ). Acum locuim impreuna de aproape 1 an si deocamdata suntem mai indragostiti decat la inceput, suntem linistiti si incercam sa ne faurim un viitor impreuna , cu tot ce implica el: casa, masa, copil etc.
Un singur lucru te rog,sa analizezi foarte bine ceea ce-ti doresti, insa sa iei in calcul ca nimic din lume nu merita sa stai intr-o relatie care nu merge.Eu nu am avut curaj, zece ani, acum nu-mi pare rau. Daca aceasta relatie nu ar merge, nu a-si mai astepta atat VIATA ESTE FRUMOASA...............TRAIESTE_O, nimeni nu-ti da inapoi anii pierduti, nici sanatatea. Mult noroc in alegerea pe care o vei lua.



Deci relatia ta de 11 ani care nu mai mergea de 10 ani?
Si ce planuri va faceti, in ele intra si copilul lui, sau doar al tau?
Interesant, ar trebui sa ne povestesi mai multe:)
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 00:51
De la: aurora_boreala, la data 2010-07-02 19:55:44Un alt aspect interesant....te-ai indragostit de al doilea dupa ce ti-a devenit amant ...si nu invers...Simplul fapt ca ai acceptat intalnirile cu acesta demonstreaza ca sotul deja nu mai are nici o sansa ...si cred ca nu se mai poate repara nimic indiferent ce ai incercat pana acum.Nu-i mai incurca nici lui viata si nu-i insela asteptarile...cine stie cum vede el casnicia voastra poate habar are ca tu ai aceste framantari si poate chiar viseaza la un copil....e o relatie ratata ”parerea mea”...cel casatorit cauta o femeie ”doar a lui.Sotia este mult mai ocupata cu copii...gospodaria...etc, nu are o mare disponibilitate”parerea mea din nou” si nici nu se gandeste probabil la ce se petrece.El sau un...altul...nu o sa spuna niciodata ca o duce bine acasa.Cum ar mai justifica intalnirile cu tine...chiar in fata ta ?????Daca ti-ar fi sot (asa cum bine a spus cineva mai sus )comportamentul lui ar fi exact la fel....cauta in exterior o relatie care sa-l relaxeze......Numai printr-o minune poate ca v-ati indragostit...tocmai din lipsa acestui sentiment fata de partenerii vostrii...dar crede-ma daca ar divorta s-ar spulbera totul.Pe el l-ar apasa pe constiinta parasirea copiilor...iar pe tine faptul ca vrei sa-ti construiesti fericirea pe aceste ruine.Daca-mi permiti un sfat ...fiindca inteleg ai dori ceva pareri in sensul asta odata deschis acest topic
Daca nu te leaga un copil de sot si situatia se prezinta asa...desparte-te. Apoi ca femeie libera ai sa intelegi mai bine situatia.Nu cred ca ai sa regreti....dar ai sa intelegi ca nu iubesti ”nici amantul”.Faptul ca l-ar completa pe primul nu-i suficient.Traiesti o minciuna...cateva clipe furate...nu va puteti oferi unul altuia stabilitate.Voi impartiti decat ”bune”.....daca apar si ”rele” ...amantul o sa semene din ce in ce mai mult cu sotul parasit.Daca ai fi fost si mama ai fi inteles mai multe....sa-ti zic ceva...
Fostul meu sot cand nu se intalnea cu copilul din prima casatorie...ma gandeam ...ca-i maricel si nu prea mai vrea copilul....acum dupa ce am facut un copil cu el si ne-am despartit inteleg altfel lucrurile.Pur si simplu el nu-l cauta .Am avut ”ceva semnale” dar nu le-am inteles doar ca femeie...ca mama mi-am dat seama ca-i un iresponsabil si faptul ca ne iubeam nu a putut substitui egoismul si indiferenta lui.Cand l-am cunoscut era divortat deja.....dar....



La tine e altceva, nu a divortat din cauza TA!
Tu nu ai nimic pe constiinta.
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 00:58
De la: kudika171801, la data 2010-07-02 20:07:46Oprestete cu aceasta relatie si folosestel doar ca amant caci daca se va desparti nu te vad cum vei putea avea grije si de doi copii. chiar daca acestia ar ramine la mama lor tot va trebui sa le dea o pensie si atunci, sa vezi cind vei simti cum apar discuti, si dispare si iubirea fi realista. Nu lasa copii fara tata si mama acestora fara sprijinul acestuia,mai bine cauta pe altcineva fara obligati caci sunt destui .











Ehee, ea neavand copiii habar nu are cum e, bine ai scris:)
Orice si oricum ar face, pe el nu o sa-l poata indeparta de copii, da, stiu, toti zic ca nu s-ar opune in a pastra relatia cu copiii, n-ma indoiesc, el ( aici in context) oricat ar vrea nu poate sa se imparta intre doua familii, inevitabil discutiile vor aparea.............si atunci sa te tii!.plus problemele financiare despre care ai scris......
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 01:01
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!

Parerea mea........daca el n-ar avea copii....treaca, mearga.
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 01:05
DACA SUNTETI INDRAGOSTITI SI VA MERGE BINE IN NOUA RELATIE, EU ZIC CA AR TREBUI SA DIVORTATI FIECARE DE ACTUALUL PARTENER LUAT CU ACTE, DUPA CARE SA VA VEDETI DE VIATA.PAREREA MEA AR FI CA NICI COPII LUI NU AR FI FOARTE AFECTATI DACA VA PASTRA ACTUALA RELATIE CU EI SI VA FI LA FEL DE IMPLICAT IN VIATA LOR CHIAR DACA NU AR MAI LOCUI CU EI. ASTA INSEAMNA VACANTE CU EI, DUPAMIEZE PETRECUTE CU EI WEEK-ENDURI ETC.
kudika190114
Postat pe 3 Iulie 2010 03:27
vb cu el deschis si luati o decizie stabila! numai tu simti cat de sincera...reala este relatia voastra! multe casnicii sunt croite in baza unor impulsuri diverse..
lulu2680
Postat pe 3 Iulie 2010 04:06
Parerea mea este sa ai rabdare, sa vezi ce se intampla cu noua relatie. Este foarte posibil sa te plictisesti si de el sau doar sa crezi ca este ceea ce ai cautat.
Doi copii nu sunt o nimica toata... Chiar daca nu le va plati pensie alimentara, sunt si vor ramane copii lui. Crezi ca vei putea trece peste sarbatorile pe care va dori sa le petreaca cu copiii lui si nu cu tine?
Intr-o casnicie, majoritatea tindem sa ne plictisim si mai calcam pe 'aratura'. E bine ca celalalt sa nu simta. Este foarte probabil sa vina timpul cand iti vei da seama ca totusi sotul tau este cel mai bun. Ar fi bine sa nu fie nevoie s-o simti cu regret. Este foarte probabil ca si sotul tau sa treaca printr-o perioada proasta in momentul cand a venit celalalt.
Eu zic sa mergi in varful picioarelor si timpul va decide ce decizie este mai buna.
Nu tine cont de sfaturi, asculta-ti instinctul, vezi ce-ti este tie cel mai bine. Dar tine seama de toate datele problemei.
Succes!
kodika2009
Postat pe 3 Iulie 2010 07:59
" El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!"


Mai fatuca,etichete nu am cum sa-ti pun ca ti-ai pus singura!De limitat la atat nu am cum,eu privesc viata din "n" unghiuri si aleg intotdeauna doar ce mi se potriveste(tu esti limitata fiindca te rezumi la adormitul din padurea frumoasa care nu iti apartine de drept,nu are cum,e al altei femei)!Vrei pareri?Ai tupeu,si inca unul scarbos.Cui i-ai cerut parerea cand te-ai "indragostit"de un barbat insurat care mai are si doi copii?A?Oricum nu inseamna nimic pt tine tot ce ti se spune aici,asa ca fa ce crezi fata,ai vedea tu de capul tau dupa ceva timp!"Succesuri"!


Moralitate 0...incotro ne indreptam fratilor?
Adellin
Postat pe 3 Iulie 2010 08:04
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!


esti sigura ca el intradevar nu are o situatie foarte buna in casa? exista posibilitatea sa se foloseasca de acest pretext doar ca sa fie si cu tine.. esti sigura ca esti prima cu care isi inseala nevasta? banuiesc ca tu iti doresti totusi mai mutl de la aceasta relatie, el ce e dispus sa ofere?
camiflorea
Postat pe 3 Iulie 2010 08:06
Mai fatuca,etichete nu am cum sa-ti pun ca ti-ai pus singura!De limitat la atat nu am cum,eu privesc viata din "n" unghiuri si aleg intotdeauna doar ce mi se potriveste(tu esti limitata fiindca te rezumi la adormitul din padurea frumoasa care nu iti apartine de drept,nu are cum,e al altei femei)!Vrei pareri?Ai tupeu,si inca unul scarbos.Cui i-ai cerut parerea cand te-ai "indragostit"de un barbat insurat care mai are si doi copii?A?Oricum nu inseamna nimic pt tine tot ce ti se spune aici,asa ca fa ce crezi fata,ai vedea tu de capul tau dupa ceva timp!"Succesuri"!


Moralitate 0...incotro ne indreptam fratilor?






Cred ca folosesti niste apelative cam aiurea. nu cred ca poti sa ii spui unei persoane pe care nici macar nu o cunosti " MAI FATUCA" . Doamna respectiva avea nevoie de o parere , nu sa fie certata. Si nu pot sa cred ca nicodata tu nu te-ai indragostit de cineva casatorit. Si eu am patit dar nimeni nu m-a luat cu " mai fatuca". Cel mai corect era daca ii putea da un sfat , ca doar de asta a scris aici. Daca nu , nu trebuia sa tii lectii de morala.
raluca2982
Postat pe 3 Iulie 2010 08:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor am nevoie de parerile voastre 5 De la: ade_adela06 25 Mai 2010 21:29
New in town ! prieteni lipsa..:( 54 De la: marco918 24 August 2010 17:30
Ce parere aveti despre pastilele Perfectil pentru par unghii si piele ? 3 De la: Valy90 20 Iunie 2011 18:33
solutie mandel...e urgent! 1 De la: rox_sb 21 Iunie 2010 22:12
cum imi pot gasi prieteni pe kudilife? 40 De la: ancasobo 17 Iulie 2010 00:28