Setari Cookie-uri

M-am indragostit nebuneste de amantul meu

De ce sa fim numai noi atente sa nu ne pierdem barbatii? De ce nu pot fii si ei atenti sa nu ne piarda.
Eu sunt de parerea ca trebuie sa fii si pentru sot amanta si atunci nu il vei pierde doar daca are alte vicii. Cat despre legatura ta cu alt barbat asta e nu esti nici prima nici ultima doar ca daca tu nu ai copii nu aduce suferinta in sufletul copiilor lui. Daca il iubesti tine ldoar pentru sufletul tau si atat.
vio_ella
Postat pe 3 Iulie 2010 08:49
te inteleg si nimeni nu are dreptul sa te judece
fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine
si sa stai cu cineva doar de dragul lumii, nu se merita
decizia e in tine
daca discuti cu amantul si nu isi lasa sotia, poate chiar daca te iubeste, e prea las
si de multe ori e mai bine sa fii amanta curtata, decat sotie inselata
viata e ciudata
raspunsul e doar in tine
moniche
Postat pe 3 Iulie 2010 09:29
Multumesc, insa daca citesti comentariile, iti dai seama, cat de putine persoane pot sa inteleaga lucrurile asa cum trebuie si cat de multe sunt frustate. Toata lumea baga copii in fata.........de ce?
Copii oricum nu cresc intr-un mediu sanatos si prielnic pentru ei, atunci cand parintii lor nu se iubesc, ei simt, nu mai vb daca sunt si certuri si alte implicatii care decurg din lipsa lor de sentimente. Aceia care gandesc la modul care este prezentat de multe pers de aici,nu pot accepta ca in viata trebuie sa zici lucrurilor pe nume, numai asa poti sa obtii ceea ce-ti doresti..., si daca cazi, nu-i nimic, te ridici si mergi mai departe, decat sa ai o viata de nimic, sa nu te bucuri de ceea ce e cel mai frumos pe lume, sa te simti incorsetata si nefericita. Nu vedeti ce se intampla in jurul nostru, totul se duce de rapa, ce credeti ca va v-a da puterea sa mergeti mai departe, decat DRAGOSTEA, din care izvoraste IUBIREA, care este cel mai sacru sentiment ? Ce credeti ca ne mai ramane in curand, decat o vb buna si o imbratisare primita de la cineva drag, atunci cand ajungem in casele noastre?Dar daca nici acele nu le aveti, cum treceti peste toate greutatile vietii? Cum?
Ma rog, asta este conceptia mea despre viata, imi este foarte clar ca nu toata lumea trebuie sa gandeasca la fel..............
Referitor la faptul ca acel barbat isi v-a insela iar si iar partenera, sau invers, nu este asa. Ptr ca asa cum femeile isi cauta alti parteneri cand sunt nefericite, asa si barbatii si ei au sentimente si sa nu credeti ca toti isi inseala nevestele ptr ca nu au altceva mai bun de facut. Printre ei sunt si persoane care sunt triste si neferisite, care doresc o viata linistita langa o persosna, blanda, calma si care sa-i intelega. In final, va urez tuturor, NUMAI BINE si mult NOROC
deziluzie
Postat pe 3 Iulie 2010 09:39
Ce am putea sa-ti spunem in aceasta situatie? Tu esti singura care sti ce simti si care poti sa analizezi toate datele problemei, astfel incat sa afli rezultatul, dar analizeaza cu atentie toate datele, nu asculta numai de sentimente, foloseste si ratiunea, in primul rand ratiunea.
Am sa-ti spun prin ce am trecut eu. Eram prinsa intr-o casnicie de 10 ani, aproape 11. In ultimii ani nu mai functiona nimic, nu mai eram pe aceeasi lungime de unda, nu ne mai iubeam, era foarte clar.Tot ce ne tinea impreuna era, copilul.Viata mea devenise la numai 32 de ani, un calvar in adevaratul sens al cuvantului, la un momentdat nu am mai suportat umilintele, jignirile, certurile...........intr-un cuvat, nimic din ce insemna relatia mea. Atunci m-am hotarat sa o iau de la capat si sa-mi gasesc pe cineva, recunosc ca nu am crezut ca voi putea. Incet, incet s-a concretizat ceea ce am gandit. Am cunoscut o persoana deosebita, casatorita si a-si putea sa enumar multe alte calitati asemanari, dar nu are sens.
Din clipa in care ne-am vazut prima oara ne-am placut reciproc, din acel moment, ne-am vazut zilnic, ne-am indragostitunul de celalalt, am divortat amandoi, dar nu inainte de a analiza cu atentie tot ce implica divortul ptr amandoi ( ATENTIE!!! ). Acum locuim impreuna de aproape 1 an si deocamdata suntem mai indragostiti decat la inceput, suntem linistiti si incercam sa ne faurim un viitor impreuna , cu tot ce implica el: casa, masa, copil etc.
Un singur lucru te rog,sa analizezi foarte bine ceea ce-ti doresti, insa sa iei in calcul ca nimic din lume nu merita sa stai intr-o relatie care nu merge.Eu nu am avut curaj, zece ani, acum nu-mi pare rau. Daca aceasta relatie nu ar merge, nu a-si mai astepta atat VIATA ESTE FRUMOASA...............TRAIESTE_O, nimeni nu-ti da inapoi anii pierduti, nici sanatatea. Mult noroc in alegerea pe care o vei lua.
FARA SA TE JUDEC, AS VREA SA STIU UNDE ESTE COPILUL SI DACA NU E CU TINE, CUM ESTE FIECARE ZI FARA EL, SAU FIECARE CLIPA DE LINISTE. EU, TRAIESC CEVA ASEMANATOR CU FOSTA TA RELATIE(DOAR CA FARA JIGNIRI SI INJURATURI---DAR IN REST...NIMIC...) DE 17 ANI !
BINE, TEORIA O STIU SI EU, MI-O SPUN IN FIECARE CLIPA A VIETII MELE, DAR AM 2 COPII SI NU AM UNDE SA MA DUC. DECI, ASTEPT SFARSITUL ACESTEI SCURTE VIETI.
doinapavel71
Postat pe 3 Iulie 2010 09:40
De la: doinapavel71, la data 2010-07-03 09:40:28Ce am putea sa-ti spunem in aceasta situatie? Tu esti singura care sti ce simti si care poti sa analizezi toate datele problemei, astfel incat sa afli rezultatul, dar analizeaza cu atentie toate datele, nu asculta numai de sentimente, foloseste si ratiunea, in primul rand ratiunea.
Am sa-ti spun prin ce am trecut eu. Eram prinsa intr-o casnicie de 10 ani, aproape 11. In ultimii ani nu mai functiona nimic, nu mai eram pe aceeasi lungime de unda, nu ne mai iubeam, era foarte clar.Tot ce ne tinea impreuna era, copilul.Viata mea devenise la numai 32 de ani, un calvar in adevaratul sens al cuvantului, la un momentdat nu am mai suportat umilintele, jignirile, certurile...........intr-un cuvat, nimic din ce insemna relatia mea. Atunci m-am hotarat sa o iau de la capat si sa-mi gasesc pe cineva, recunosc ca nu am crezut ca voi putea. Incet, incet s-a concretizat ceea ce am gandit. Am cunoscut o persoana deosebita, casatorita si a-si putea sa enumar multe alte calitati asemanari, dar nu are sens.
Din clipa in care ne-am vazut prima oara ne-am placut reciproc, din acel moment, ne-am vazut zilnic, ne-am indragostitunul de celalalt, am divortat amandoi, dar nu inainte de a analiza cu atentie tot ce implica divortul ptr amandoi ( ATENTIE!!! ). Acum locuim impreuna de aproape 1 an si deocamdata suntem mai indragostiti decat la inceput, suntem linistiti si incercam sa ne faurim un viitor impreuna , cu tot ce implica el: casa, masa, copil etc.
Un singur lucru te rog,sa analizezi foarte bine ceea ce-ti doresti, insa sa iei in calcul ca nimic din lume nu merita sa stai intr-o relatie care nu merge.Eu nu am avut curaj, zece ani, acum nu-mi pare rau. Daca aceasta relatie nu ar merge, nu a-si mai astepta atat VIATA ESTE FRUMOASA...............TRAIESTE_O, nimeni nu-ti da inapoi anii pierduti, nici sanatatea. Mult noroc in alegerea pe care o vei lua.
FARA SA TE JUDEC, AS VREA SA STIU UNDE ESTE COPILUL SI DACA NU E CU TINE, CUM ESTE FIECARE ZI FARA EL, SAU FIECARE CLIPA DE LINISTE. EU, TRAIESC CEVA ASEMANATOR CU FOSTA TA RELATIE(DOAR CA FARA JIGNIRI SI INJURATURI---DAR IN REST...NIMIC...) DE 17 ANI !
BINE, TEORIA O STIU SI EU, MI-O SPUN IN FIECARE CLIPA A VIETII MELE, DAR AM 2 COPII SI NU AM UNDE SA MA DUC. DECI, ASTEPT SFARSITUL ACESTEI SCURTE VIETI.
doinapavel71
Postat pe 3 Iulie 2010 09:41
AICI AM GRESIT EU. DE ACOLO DE UNDE SCRIE CU LITERE MARI ESTE PAREREA MEA. IN REST, DE LA INCEPUT, CU LITERE MICI ESTE CITAT. SUNT PRAF LA CALCULATOR!!
doinapavel71
Postat pe 3 Iulie 2010 09:51
De la: doinapavel71, la data 2010-07-03 09:51:56AICI AM GRESIT EU. DE ACOLO DE UNDE SCRIE CU LITERE MARI ESTE PAREREA MEA. IN REST, DE LA INCEPUT, CU LITERE MICI ESTE CITAT. SUNT PRAF LA CALCULATOR!!

ok scapa si de caps lock...pt ca atunci cand scrii cu caractere mari,consideram ca te certi cu noi
miss_darine
Postat pe 3 Iulie 2010 09:59
E usor sa vorbesti despre altul si sa-ti dai cu parerea!Am fost si eu casatorita,am divortat si m-am recasatorit.E bine,nu-mi pare rau ca am facut pasul asta pentru ca traiam intr-o minciuna,insa viata m-a invatat ca INTOTDEAUNA ti se pare ca iarba din curtea vecinului e mai verde decat cea din curtea ta.
Esti intr-o perioada in care comportamentul amantului tau te innebuneste si toate faptele lui iti transmit ca el este cel mai bun,dar ce faci cu copiii lui?
Nu-i usor sa primesti in viata ta atata lume deodata!
Sfatul meu este ca,nimeni nu te poate ajuta,cea in masura sa faca asta esti doar TU.
Indiferent ce vei face iti doresc sa cazi in picioare si nu uita...........timpul vindeca toate ranile!
vuzette
Postat pe 3 Iulie 2010 10:07
no comment...
inaflorea88
Postat pe 3 Iulie 2010 10:33
AM PATIT ACELASI LUCRU DAR V-A TRECE .EU AM 2 COPII SI LA MINE ESTE ALTA SITUATIE DAR V-A TRECE ITI SPUN EU.MA INTALNESC CU BAIATUL RESPECTIV IN FIECARE ZI IMI TRESARE INIMA CAND IL VAD DAR EU MA GANDESC IN PRIMUL RAND LA COPIII.EU ZIC SA MAI INCERCI SA ITI SALVEZI CASNICIA DACA SE MAI POATE ASTA DACA MAI SIMTI CEVA PENTRU SOTUL TAU DACA NU NU TE MAI CHINUI SA ITI MANANCI VIATA ALATURI DE UN OM PENTRU CARE NUMAI SIMTI NIK.IN SITUATIA TA EL ESTE LA RANDUL LUI CASATORIT ISI V-A LASA COPII PTR.TINE ASTA E INTREBAREA MEA?GANDESTE-TE MAI BINE INAINTE DE A FACE UN PAS.ESTE FOARTE IMPORTANT ,IN PRIMUL RAND GANDESTE-TE LA TINE DACA MERITA?PUPICI.:)
kudika185555
Postat pe 3 Iulie 2010 10:53
ce interesant k toata lumea se casatoreste "din dragoste" si la un moment dat nu mai merge ...si toata lumea sta impreuna de gura lumii.......park era juramantul ala..."pana knd moartea ne va desparti" nu pana knd amantul ne ve desparti k intre noi nu mai merge.......daca tu ai avea copii....sau ti-ai iubi sotul si ai afla k esti inselata...?
I0anaG
Postat pe 3 Iulie 2010 10:59
Nu e un lucru usor sa renunti la o casnicie. Este normal ca intr o astfel de relatie sa apara in primul rand obisnuinta, lucru si bun si rau in acelasi timp, pt ca din el se trag siguranta, dar si rutina, cea din urma ducand la eventuala destramare a relatiei sau... la adulter. Dar nu uita ca orice iubire pare perfecta la inceput... pana isi face aparitia obisnuinta!
fluturasrebel
Postat pe 3 Iulie 2010 12:03
pai si obisnuinta nu face parte din peisaj??? sau dupa 15 ani de casnicie trebuie sa fie tot k in prima zi?? ar mai avea farmec??.....viata isi ia cursul normal.....familie... copii.....linistea din camin....micile bucurii....depinde si de femeie si de barbat daca stiu sa isi intretina dragostea...si au tarie de caracter sa reziste la tentatii......nu sa se arunce in bratele primului venit....nu asta e dovada de dragoste.......daca amantu iti zice k esti frumoasa....in fiecare zi si sotu nu...inseamna k asta e mai bun....si sotul nu te iubeste...si "chiar nu mai merge"
I0anaG
Postat pe 3 Iulie 2010 12:13
gandeste-te putin....AMANTUL ESTE INDRAGOSTIT DE TINE ? SI-AR PARASI FAMILIA PT. TINE ?
kudika118566
Postat pe 3 Iulie 2010 12:24
TYCU , nu mai face pe lupul moralist , nu stii ce e in familia ei personal traiesc de peste 25 de ani langa un om pentru care nu sunt decat menajera si bucatareasa si "salteaua" de care ai nevoie si care trebuie sa-i fie la dispozitie la orice ora din zi si din noapte . Am stat langa el pentru ca l-am iubit si inca il iubesc asa cum e el , imi poti spune daca o sa mi se ridice vreo statuie sau vreun altar ca nu l-am inselat pana acum ? Analizand retrospectiv viata mea recunosc ca sunt vinovata de tot ce mi se intampla , am gresit cand puteam sa il insel dar nu am facut-o iar acum de as avea ocazia nu as mai rata-o . Fiecare e liber sa-si traiasca viata asa cum crede de cuviinta iar noi nu suntem indreptatiti sa judecam ...
mara66
Postat pe 3 Iulie 2010 13:42
sunt de acord cu tine cand ceva nu mai merge pune capat
oancea_daniela2003
Postat pe 3 Iulie 2010 14:07
Daca vrei sa renunti la casnicia ta fa acest lucru din motivele corecte,de ex.:pt ca nu mai functioneaza,nu iti mai iubesti sotul etc., si nu pt un alt barbat care are obligatii ! Mult noroc!
budean_florina
Postat pe 3 Iulie 2010 14:27
Dar de ce nu ai ales bine de la inceput? Ca doar de bunavoie si nesilita de nimeni te-ai maritat.De ce nu i ncerci sa mai remediezi ceva in casnicia ta, sa te schimbi radical incit sotul tau sa fie uimit de tine?Crezi ca daca te mariti cu amantul sii distrugi si lui casa mai ales ca are si copii te vei simti mai bine?
Nu te gindesti la copii lui cum te vor pri vi?De ce vrei sa le ei TATAL?
Inca nu esti coapta la minte.
kudika098645
Postat pe 3 Iulie 2010 14:37
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!



ceau! si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, doar ca si eu si el, avem relatii stabile si planuri de viitor...cert e un lucru, incearca sa nu te mai gandesti la amant, daca intri pe forum la iubiri interzise ma gasesti cu topicul "ce se va intampla oare???" ai sa vezi si ce sfaturi mi-au dat mie....dar eu ti-l dau pe urmatorul: baga divortul, daca chiar vezi ca nu mai merge relatia, nu de alta dar s-ar putea sa te trezesti dupa ceva timp ca esti inaintata in varsta si atunci vei spune" de ce nu am facut chestia asta mai devreme, unde sunt acei ani?"iar din pctul meu de vedere...cautati un om care sa nu fie insurat si cu copii, pt ca le vei distruge viata copiilor nu de alta...ai mei sunt exemplul cel mai bun! exact acesi chestie, numai ca maica-mia a stat 19 ani langa el, 10 stiind de amanta si de celalalt copil....rezultatul...ea si-a gasit un alt barbat, au divortat, s-a recasatorit, el e inca neinsurat dar sta in continoare cu aia si cu cel mic, dar o inseala la greu si pe ea.....ce rost are?!incearca doar sa nu te bagi intr-o familie, pt ca sincer eu nici dupa 4 ani de la divort, nu mi-am revenit, pe un copil chestia asta il termina psihic si nu cred ca ai dori sa auzi ca cine stie ce face sau a facut, mai ales la cat e de intoarsa lumea asta! barbatii de obicei spun ca nu se inteleg bine cu sotia, ca sa le mai cada si altceva decat au ei acasa....taica-miu sta de vorba cu amantele de fata cu mine, asa ca oarecum le cunosc mentalitatea, desi si eu sunt o mare naiva, nu te baga intr-o casnicie! nu te jignesc incerc doar sa iti dau un sfat, dar cel mai bine ar fi sa incerci sa te pui tu in situatia celeilalte persoane, si crede-ma ca nu ti-ar conveni!.....am uitat sa spun mai sus....maica-mia a mai luat si bataie de la al meu tata, cand venea de la ...., dar a stat cu el doar pt noi....iar acumia bataie cealalta si sincer nu ai dori sa stii cum se comporta cu ea...! sfatul meu.....LASA-L, CAT INCA MAI POTI!
stickwitu_ra
Postat pe 3 Iulie 2010 14:48
Buna! Mi-e oarecum jena sa recunosc ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare,numai ca eu am un copil si e destul de greu.Nu priveam cu ochi buni acest gen de relatii,dar uite ca mi s-a intamplat si mie si am ales sa merg inainte.Sincer,nu stiu unde o sa ajung.Sunt casatorita de 8 ani,dar am obosit sa lupt cu gelozia dusa la extrema a sotului meu.Ne-am despartit si fiecare isi vede de viata lui,am cunoscut un barbat care,din pacate este casatorit,dar nu pot renunta la el.Am vazut ca sunt multi care nu sunt de acord cu genul asta de relatii,pana nu demult ma numaram si eu printre ei,dar acum nu mai gandesc la fel,e clar.Sincera sa fiu,consider ca trebuie sa faci ce crezi ca e mai bine pentru tine,tinand cont si de faptul ca el are copii,e destul de greu.Daca si el te iubeste,iar relatia cu sotia lui intr-adevar nu se mai poate repara,atunci voi stiti cel mai bine ce aveti de facut.Multa bafta!!!
elenutza78
Postat pe 3 Iulie 2010 15:37
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!


mai ce va place unora din voi sa va complicati vietile ca sa nu mai puteti iesi din ele. nu am sa pun alta eticheta in afara celei de lasitate. ai facut ceea ce oricine ar fi facut, ai fugit in loc sa iti salvezi relatia. acum ce urmeaza? sa ii distrugi si lui familia? copiii aia au nevoie de tata si nu sunt vinovati cu nimic ca niste parinti idioti nu se inteleg si tatal e obligat sa iese la pescuit.

normal ca niciunuia nu va merge prea bine pe acasa pentru ca in loc sa oferiti ce va oferiti intre voi in familile voastre ati scos lucrurile astea din familie.
leo_
Postat pe 3 Iulie 2010 16:55
MAI FATA GASESTETI UN BARBAT CARE NU ARE OBLIGATI SI TRAIESTETI VIATA . SI NU MAI CAUTA CEVA CE NU ITI APARTINE . UN BARBAT FARA OBLIGATI TE POATE FACE FERICITA IAR CEL CU OBLIGATI CAND ITI ESTE LUMEA MAI DRAGA TE LASA SI SE INTOARCE LA COPII LUI. INAINTE SA IEI O DECIZIE CU AMANTUL TREBUIE SA GANDESTI DE 100 DE ORI. TU ESTI SINGURA PERSOANA CARE TREBUIE SA IEI O DECIZIE SI SPER SA CANTARESTI BINE SITUATIA.
kudika125027
Postat pe 3 Iulie 2010 17:01
in momentul in care apar copiii intr-o familie,indiferent ce relatie este intre soti,dorinta de a oferi copiilor o familie unita ii face pe cei doi soti sa-si doreasca ca relatia sa mearga.
In numele copiilor care au dreptul la o familie,te rog sa nu te mai amesteci.
Plus de asta,orice barbat care are amanta ii spune acesteia ca nu e in relatii prea bune cu sotia.Amanta va face totul sa-i demontreze acestuia ca ea e mai buna decat sotia.
Barbatii sunt niste fiinte comode daca au ceea ce le trebuie acasa,nu se obosesc sa caute altundeva.
Cand apar 2 copii sotia nu mai are acelasi chef de nebunii.Grija pt puiutii ei primeaza.Astfel incat sotul se simte neglijat.
Le sfatuiesc pe sotiile care stiu ca sunt inselate,sa dea dovada de tact,sa schimbe ceva in bine la ele insele,sa fie mai iubitoare cu sotul,sa-l faca pe acesta sa vina cu drag acasa,sa se tunda altfel,sa tina o cura de slabire,sa faca putin sport(asta imbunatateste si starea de spirit),sa duca din cand in cand copii la bunici sa sa le ofere sotilor seri romantice,sa lase prejudecatile in materie de sex la o parte(sexul oral tine barbatul acasa-.Da un google si o sa afli totul depre tehnici ).
Atunci cand sotul va inseala sunteti in proportie de 50% la fel de vinovate
Barbatii sunt altfel conceputi.Ei au nevoie de sex si cind sunt stresati si cund sunt obositi si cind sunt racitit si cand a castigat sau pierdut meciul echipa favorita.
Faceti sex de cate ori vrea sotul si totul va fi bine.Plus de asta e o activitate placuta pe care o femeie experimentata o poate "rezolva "in 10 min daca e grabita sau in 4 ore daca are chef de harjoneala.
Maricela35
Postat pe 3 Iulie 2010 17:32
De la: raluca2982, la data 2010-07-03 08:23:27Mai fatuca,etichete nu am cum sa-ti pun ca ti-ai pus singura!De limitat la atat nu am cum,eu privesc viata din "n" unghiuri si aleg intotdeauna doar ce mi se potriveste(tu esti limitata fiindca te rezumi la adormitul din padurea frumoasa care nu iti apartine de drept,nu are cum,e al altei femei)!Vrei pareri?Ai tupeu,si inca unul scarbos.Cui i-ai cerut parerea cand te-ai "indragostit"de un barbat insurat care mai are si doi copii?A?Oricum nu inseamna nimic pt tine tot ce ti se spune aici,asa ca fa ce crezi fata,ai vedea tu de capul tau dupa ceva timp!"Succesuri"!


Moralitate 0...incotro ne indreptam fratilor?






Cred ca folosesti niste apelative cam aiurea. nu cred ca poti sa ii spui unei persoane pe care nici macar nu o cunosti " MAI FATUCA" . Doamna respectiva avea nevoie de o parere , nu sa fie certata. Si nu pot sa cred ca nicodata tu nu te-ai indragostit de cineva casatorit. Si eu am patit dar nimeni nu m-a luat cu " mai fatuca". Cel mai corect era daca ii putea da un sfat , ca doar de asta a scris aici. Daca nu , nu trebuia sa tii lectii de morala.


si te simti bine ca ai fost indragostita de un om casatorit?
simti nevoia sa te mandresti cu asa ceva?

DydiG
Postat pe 3 Iulie 2010 18:25
"nu pot sa cred ca tu nu te-ai indragostit de un barbat casatorit"

E o regula?
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 18:28
bine ca nu era amanta sotului tau!
roz5blue6lila7
Postat pe 3 Iulie 2010 18:32
pai atunci ar fi spus ca e c......a
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 18:43
De la: deziluzie, la data 2010-07-03 09:39:16Multumesc, insa daca citesti comentariile, iti dai seama, cat de putine persoane pot sa inteleaga lucrurile asa cum trebuie si cat de multe sunt frustate. Toata lumea baga copii in fata.........de ce?
Copii oricum nu cresc intr-un mediu sanatos si prielnic pentru ei, atunci cand parintii lor nu se iubesc, ei simt, nu mai vb daca sunt si certuri si alte implicatii care decurg din lipsa lor de sentimente. Aceia care gandesc la modul care este prezentat de multe pers de aici,nu pot accepta ca in viata trebuie sa zici lucrurilor pe nume, numai asa poti sa obtii ceea ce-ti doresti..., si daca cazi, nu-i nimic, te ridici si mergi mai departe, decat sa ai o viata de nimic, sa nu te bucuri de ceea ce e cel mai frumos pe lume, sa te simti incorsetata si nefericita. Nu vedeti ce se intampla in jurul nostru, totul se duce de rapa, ce credeti ca va v-a da puterea sa mergeti mai departe, decat DRAGOSTEA, din care izvoraste IUBIREA, care este cel mai sacru sentiment ? Ce credeti ca ne mai ramane in curand, decat o vb buna si o imbratisare primita de la cineva drag, atunci cand ajungem in casele noastre?Dar daca nici acele nu le aveti, cum treceti peste toate greutatile vietii? Cum?
Ma rog, asta este conceptia mea despre viata, imi este foarte clar ca nu toata lumea trebuie sa gandeasca la fel..............
Referitor la faptul ca acel barbat isi v-a insela iar si iar partenera, sau invers, nu este asa. Ptr ca asa cum femeile isi cauta alti parteneri cand sunt nefericite, asa si barbatii si ei au sentimente si sa nu credeti ca toti isi inseala nevestele ptr ca nu au altceva mai bun de facut. Printre ei sunt si persoane care sunt triste si neferisite, care doresc o viata linistita langa o persosna, blanda, calma si care sa-i intelega. In final, va urez tuturor, NUMAI BINE si mult NOROC


Singura frustata de aici esti tu.Si iti si argumentez de ce. Pentru ca nu esti multumita de ce ai acasa si atunci fugi pe la usile altor familii sa iei si tu un picut de placere,un picut de iubire,de pasiune,un picut din barbatul alteia.
Observ ca multe sti despre familia amantului,este impresionant cum poti sa gandesti la varsta ta.Nici macar nu traiesti cu ei,nu stai cu ei in casa si spui ca sunt "certuri,mediu neprielnic"
Te rog eu sa nu pui cel mai "sacru sentiment " in discutie cand vorbesti despre relatia care o ai cu amantul,unde sentimentele sunt pasiunea,atractia fizica,adrenalina. Iar la tine nu e sufletul acela frumos ,care te face sa mergi mai departe cu ajutorul dragostei,la tine e injosirea,lipsa de caracter,lipsa de respect.
Persoanele care intradevar iubesc,au acel frumos sentiment de dragoste,respecta in primul persoanele din jurul lor,traiesc frumos,au sufletul curat.
Nu erai de acuzat si nu aveam o parere atat de urata despre tine daca erati liberi amandoi,daca erati divortati.Dar nu pot sa inteleg oamenii care au marea placere sa insele.
Cand nu te intelegi te desparti,esti cinstit cu persoana cu care ai convietuit si esti cinstit cu tine.
Nu pot decat sa raman cu un gust amar de fiecare data cand aud ca mai exista astfel de persoane.
DydiG
Postat pe 3 Iulie 2010 18:46
Dydi
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 18:49
Articolul este foarte frumos si eu am divortat si m am indragostit nebuneste de o studenta
kudika224631
Postat pe 3 Iulie 2010 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Muzica preferata 70 De la: kudika_964406 27 Ianuarie 2015 18:34
DRAGOSTE OBSNUINTA SAU ,,BOALA''? 7 De la: kudika1993 2 Iulie 2010 17:17
prieteni kudilife 4 De la: Delyi 2 Iulie 2010 11:18
iubitul meu nu considera sexul important 51 De la: kudika029282 13 Iulie 2010 16:47
A venit primavara? 36 De la: Armain 15 Aprilie 2012 01:41