Setari Cookie-uri

M-am indragostit nebuneste de amantul meu

tipa e maritata?ca alfel nu te incadrezi...
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 19:10
Da?dai tu sfaturi cat de usor este copiilor sa treaca peste faptul ca parintii lor s-au despartit,doar ca joaca impreuna nu-i mai face fericiti?si ca ajung ei copiii,mari si fericiti?
Zi merci ca vorbesti pe forumul asta,care nu ne implica decat virtual,ca alfel daca eram fata in fata ,cine stie cum te machiam!!!!!!
ITI DORESC TIE sa cresti fara unul din parintii tai naturali,ca sa nu mai dai sfaturi din burta si altora despre cat de usor este acest proces...mie una mi-a ajuns,si mi-a luat foarte mult timp si recuperare emotionala ca sa depasesc acest accident;la fel s-au gandit si parintii mei in imensul lor egoism-decat sa ne salvam situatia ca avem un copil,mai bine noi sa fim fericiti cu altii,cat mai avem timp,ca viata este scurta...
Ce pacat ca acesti copiii nevinovati sunt doar victime mute ale iresponsabilitatii unor indivizi,carora le zicem maturi...

Ontopic:Stima doamna,de ce nu incercati sa va rezolvati problema actuala si apoi sa va adaugati o alta problema pe agenda,nu v-i se pare ca sunteti cam aglomerata?ati discutat cu amantul serios,despre o eventuala schimbare de termeni in ecuatie?sau dvs sunteti singura indragostita aici???
Nu stiu,dar din discutie asa reiese...nu cred ca amantul este pregatit inca pentru saltul la alt nivel,decat acesta care se limiteaza strict la variatie si condimentarea vietii cu o aventura extraconjugala!
Imi pare sincer rau de copiii lui care vor avea de suferit de pe urma acestei mari frustari,de a fi la dispozitia unor persoane straine,care se vor ivi in viata mamei lor...
Mai cunosc cazuri-pe care le admir din tot sufletul-unde parintii au stat impreuna cat copiii au trecut de adolescenta(perioada problematica in formarea adultului)apoi au apucat fiecare pe drumul lui ;foarte responsabil nu??
Cat despre open mind si gandirea obiectiva,apoi asta se aplica celor care stau pe margine si privesc actiunile altora,fara a fi experimentate de ei insusi,stau si privesc si-si dau cu parerea,care mai de care mai "original",incearcand sa descrie gustul si aroma unui ananas din poze,nemancand niciodata in viata lor...
kritzia
Postat pe 3 Iulie 2010 19:25
Eu spre deosebire de tine,am fost victima a iresponsabilitatii parintilor mei care s-au gandit ca de cat sa-si salveze relatia ca au un copil si vrand-nevrand au o responsabilitate fata de mine,s-au despartit cautand alte orizonturi mai senine...
Nu mai dau detalii despre viata mea infecta cu tatal adoptiv...ce vreau sa scot in evidenta este ca desi au cautat in cele patru zari,perechi mult mai potrivite pentru ei doi,tot nu au fost fericiti in final;pot spune ca au avut parteneri mult mai odiosi decat au cautat ei...doar o iluzie...au alergat dupa iluzia ca afara e altceva mai bun,dar nu a fost asa,decat pentru o perioada!
Sunt convinsa ca nu toate povestile suna ca asta,dar pot fi multe la fel intr-u catva...
Tu poti sa vb foarte detasat despre problema copiilor,ca nu t-i s-a intamplat tie...asta nu este open mind din partea ta,o gandire obiectiva ar gasi puncte plus si minus pentru ambele notiuni(Parintii care vor sa divorteze si Copiii),pe cand mai toate comentariile sustin ba o parte ba pe cealalta!
M-am saturat de comentariile voastre,ale celor care ati crescut cu ambii parinti naturali,despre cat de bine le este copiilor intr-o relatie cu parinti adoptivi!
Va doresc si voua acest"bine"!
kritzia
Postat pe 3 Iulie 2010 19:54
Uite ca in"frustarea"mea am omis sa apas "citeaza",astfel incat nu se mai stie cui doream sa ma adresez...in orice caz,stiu ele,persoanele vizate!
kritzia
Postat pe 3 Iulie 2010 19:59
De la: kritzia, la data 2010-07-03 19:54:06Eu spre deosebire de tine,am fost victima a iresponsabilitatii parintilor mei care s-au gandit ca de cat sa-si salveze relatia ca au un copil si vrand-nevrand au o responsabilitate fata de mine,s-au despartit cautand alte orizonturi mai senine...
Nu mai dau detalii despre viata mea infecta cu tatal adoptiv...ce vreau sa scot in evidenta este ca desi au cautat in cele patru zari,perechi mult mai potrivite pentru ei doi,tot nu au fost fericiti in final;pot spune ca au avut parteneri mult mai odiosi decat au cautat ei...doar o iluzie...au alergat dupa iluzia ca afara e altceva mai bun,dar nu a fost asa,decat pentru o perioada!
Sunt convinsa ca nu toate povestile suna ca asta,dar pot fi multe la fel intr-u catva...
Tu poti sa vb foarte detasat despre problema copiilor,ca nu t-i s-a intamplat tie...asta nu este open mind din partea ta,o gandire obiectiva ar gasi puncte plus si minus pentru ambele notiuni(Parintii care vor sa divorteze si Copiii),pe cand mai toate comentariile sustin ba o parte ba pe cealalta!
M-am saturat de comentariile voastre,ale celor care ati crescut cu ambii parinti naturali,despre cat de bine le este copiilor intr-o relatie cu parinti adoptivi!
Va doresc si voua acest"bine"!

mare dreptate ai....multe indura un copil cu parinti "altoiti"...dar parca mai multe indura unul fara parinti...ce zici?
RUY_BLAS
Postat pe 3 Iulie 2010 20:51
De la: mara66, la data 2010-07-03 13:42:47TYCU , nu mai face pe lupul moralist , nu stii ce e in familia ei personal traiesc de peste 25 de ani langa un om pentru care nu sunt decat menajera si bucatareasa si "salteaua" de care ai nevoie si care trebuie sa-i fie la dispozitie la orice ora din zi si din noapte . Am stat langa el pentru ca l-am iubit si inca il iubesc asa cum e el , imi poti spune daca o sa mi se ridice vreo statuie sau vreun altar ca nu l-am inselat pana acum ? Analizand retrospectiv viata mea recunosc ca sunt vinovata de tot ce mi se intampla , am gresit cand puteam sa il insel dar nu am facut-o iar acum de as avea ocazia nu as mai rata-o . Fiecare e liber sa-si traiasca viata asa cum crede de cuviinta iar noi nu suntem indreptatiti sa judecam ...


acum intre noi fie vorba,nu crezi ca este nevoie de niste principii de etica morala,de niste reguli ale bunului simt dupa cum fiecare sa-si traiasca viata,astfel incat sa nu prejudicieze existenta unui alt individ?sincer acum,si cel care violeaza si ucide isi traieste viata dupa cum doreste el...si cel care se casatoreste de 3-4 ori cautand iubirea absoluta si lasand in spate tot vreo 3-4 copii fara sprijin, in relatii anterioare,si el isi traieste viata dupa cum doreste...la fel ca si aceea care-si abandoneaza copilul/copii la parinti,pentru a-si trai ,din nou,"viata asa cum crede de cuvinta"!E bine? e rau?poate oamenii aia au nevoie de ajutor,de a le fi revelat faptul ca traiesc in imaturitate si hedonism,poate ca daca ar fi cineva care sa-i mustre,s-ar indrepta...dar nu,toti dau dovada de cel mai mare "miserupism",in numele celei mai mari idei democratice ca toti au dreptul sa traiasca dupa cum vor...

nu aud decat acelasi si acelasi lucru,repetandu-se mecanic,numai egoism si nevoia satisfacerii instictelor primare,de ce trebuie sa aibe si victime colaterale in nebunia lor? se casatoresc si fac copii la gramada,ca sa fie"in randul lumii",dar renunta usor la acest obiectiv cand efectiv realizeaza ca aceasta gura a lumii nu le tine loc de fericire,si brusc se trezesc cu un monstru in pat,intr-un total atac de amnezie:cum a ajuns asta aici?
kritzia
Postat pe 3 Iulie 2010 21:04
buna sunt irina am 17 ani pffff sunt cu un tip de 4 ani dar de 5 luni mi-am gasit p alt cnv vai si ne iubim enorm problema e k asta cae sunt de 4 ania aflat de viata mea si nu stiu cum sa fac k sa nu isi dea seama k inca ma intalnesc cu el Helpppppppppppp
nekunoscut
Postat pe 3 Iulie 2010 21:31
De la: irinusa, la data 2010-07-03 21:31:52buna sunt irina am 17 ani pffff sunt cu un tip de 4 ani dar de 5 luni mi-am gasit p alt cnv vai si ne iubim enorm problema e k asta cae sunt de 4 ania aflat de viata mea si nu stiu cum sa fac k sa nu isi dea seama k inca ma intalnesc cu el Helpppppppppppp

nu inteleg nimic
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 21:34
Clau,sa te luminez eu
Tipa e cu unu de 4 ani,dar de 5 luni se mai tavaleste cu inca unu. Primul a aflat de al doilea si ea vrea sa il faca sa creada ca "ceea ce vede " nu e adevarat!
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 21:40
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 21:40:58Clau,sa te luminez eu
Tipa e cu unu de 4 ani,dar de 5 luni se mai tavaleste cu inca unu. Primul a aflat de al doilea si ea vrea sa il faca sa creada ca "ceea ce vede " nu e adevarat!

multumesc papusico ca m-ai luminat
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 21:43
cand m-ai dai de chineza poti sa apelezi la mine ca la cat am citit pe aici ....
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 21:46
謝謝
tradu Barbie
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 21:48
De la: clau19, la data 2010-07-03 21:48:53謝謝
tradu Barbie

hmmmm asta e ultima faza fata,aia care se da la examenul final!
Dar o sa incerc...."iubesc un baiat de cateva luni si el o iubeste pe alta,alta care m-a prins si m-a paruit cu toate ca nu e sotia lui.oare de ce???"
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 21:52
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 21:52:18
De la: clau19, la data 2010-07-03 21:48:53謝謝
tradu Barbie

hmmmm asta e ultima faza fata,aia care se da la examenul final!
Dar o sa incerc...."iubesc un baiat de cateva luni si el o iubeste pe alta,alta care m-a prins si m-a paruit cu toate ca nu e sotia lui.oare de ce???"

ai ghicit translator te faci
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 21:55

Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 21:57
Nu lasa timpul sa treaca pe langa tine,cred ca a trecut deja suficient de mult incat ai ajuns in punctul de-a obosi.Te consider o peroana destul de curajoasa,in situatia ta am fost acum cativa ani,sunt divortata si am doi copii,mi-am luat inima-n dinti si am facut si acest pas.Toata viata mea am suferit ca sotul meu a avut mai multe prietene(amante suna urat,sunt si ele femei),intr-un final mi-am dat seama cat de frumoasa este viata si merit si eu sa ma gandesc la mine.Cand am zis ca divortez,toata lumea imi zicea sa ma gandesc la copii,am zis"punct" din momentul asta ma gandesc si la mine.La copii m-am gandit,am discutat cu ei,au inteles si ei ca asta e singurul lucru care mai este de facut.Au avut de pierdut in primul rand din punct de vedere material,stiau asta de la inceput,faptul ca ne-am mutat intr-o locuinta mai mica,nu mai aveau conditiile cu care erau obisnuiti,dar au vrut asta.Acum pot spune si eu dar si ei ca suntem fericiti,chiar daca am trecut si trecem prin greutati.Ne dorim si ne place sa locuim in umila noastra casa.Nu pot spune ca nu locuim decent sau ca nu le ofer ce-si doresc.Muncesc zi lumina sa nu ducem lipsa de nimic,fac eforturi supraomenesti,dar satisfactia mea este ca merita.Imi place sa vin acasa cu drag,ne simtim bine acasa toti.Sunt si eu la randul meu iubita si apreciata pentru ceea ce sunt,in primul rand o fiinta.Suntem fericiti,daca as fi continuat relatia cu fostul meu sot,copii ar fi suferit mai mult decat mine,ei simt cel mai bine daca ceva in jurul lor nu merge,pe viitor totul s-ar fi rasfrant asupra lor.Oameni buni,daca cineva sta cu voi doar din cauza unor acte,parerea mea este sa renuntati.Fiecare sac isi va gasi petecul.Si el este acum fericit,si-a gasit jumatatea,tinem legatura doar pentru copii.Dar mi-a fost suficient sa-mi dau seama ca este si el fericit la randul lui.Sfatul meu este, sa cantaresti bine ceea ce vrei sa faci,sa urmezi calea care ti-o doresti inainte sa fie prea tarziu.Sunt prima persoana din neam care am divortat,a fost o lovitura pentru toata familia mea,dar au trecut si ei peste asta,pentru ca ma iubesc,au vrut sa ma vada plina de viata cum eram copila.Cine te iubeste va intelege.BBBAAAAFFFFTTTTAAAA !!!
Esti singura care stie ce are de facut.!
mariavad
Postat pe 3 Iulie 2010 22:51
De la: kritzia, la data 2010-07-03 19:25:29Da?dai tu sfaturi cat de usor este copiilor sa treaca peste faptul ca parintii lor s-au despartit,doar ca joaca impreuna nu-i mai face fericiti?si ca ajung ei copiii,mari si fericiti?
Zi merci ca vorbesti pe forumul asta,care nu ne implica decat virtual,ca alfel daca eram fata in fata ,cine stie cum te machiam!!!!!!
ITI DORESC TIE sa cresti fara unul din parintii tai naturali,ca sa nu mai dai sfaturi din burta si altora despre cat de usor este acest proces...mie una mi-a ajuns,si mi-a luat foarte mult timp si recuperare emotionala ca sa depasesc acest accident;la fel s-au gandit si parintii mei in imensul lor egoism-decat sa ne salvam situatia ca avem un copil,mai bine noi sa fim fericiti cu altii,cat mai avem timp,ca viata este scurta...
Ce pacat ca acesti copiii nevinovati sunt doar victime mute ale iresponsabilitatii unor indivizi,carora le zicem maturi...



da, insa sa stii ca societatea este de vina pentru suferinta copiilor astora. in primul rand atunci cand doar barbatul plateste pensia alimentara (de parca doar el a facut singur copilul), iar in al doilea rand cand nu o plateste cum trebuie (cazul prietenei mele careia tatal ii dadea 70 de lei cand salariul lui ajungea ce putin la 10000 de lei, iar legea prevede o treime de salariu pentru copil).
sa vezi cum ar scadea cazurile astea la 0 daca fiecare parinte ar fi obligat sa puna in contul copilului 50% din venituri si sa fie monitorizati continuu pentru asta. ce s-ar mai linisti fericitii astia in afara caminului, care se scuza de probleme care le fac prin "copiii nu pot trai intr-un mediu ostil". ma rog mediul ostil a aparut el de la d-zeu si ei nu au nici o implicatie.
leo_
Postat pe 3 Iulie 2010 23:40
Te inteleg perfect pt ca si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare.....Am fost cu un barbat 3 ani jumate, apoi am cunoscut o perosoana care (aparent) avea toate calitatile pe care eu le-am cautat mereu......rezultatul?:m-am despartit de omul pe care nu il mai doream, sunt cu barbatul "perfect" de 7 luni si ma gandesc in fiecare zi la fostul si plang de nu mai am lacrimi dupa el.......Trebuie sa stai si sa te gandesti ffff bine la ce iti doresti si ce ai de facut......gandeste-te care sunt principiile de viata care conteaza pt tine si vezi care din cei 2 le are.....Plus ca ......o relatie in care a intervenit deja a 3-a persoana......aia nu mai e relatie.......stai un timp departe de tot si vezi ce sentimente ai si pt cine.....Sper sa ti fie bine. Mult noroc si minte limpede!
oana2701
Postat pe 4 Iulie 2010 00:04
Nu þi-ar fi fost amant dacã nu aveai sãmînþa îndrãgostiului în tine...
Apropo, "amant", vorba asta de unde vine?
De la "aimer"?
Mircea_O
Postat pe 4 Iulie 2010 09:37
Am senzaþia cã specia ne îndrãgoesteºte, ne îmbatã cu acel sentiment inegalabil tocmai pentru a nu simþi - vorba unui scriitor - cã nu prea existã multe în comun la cei doi amorezi...
Specia vrea doar un urmaº/urmaºi solid/solizi.
Mircea_O
Postat pe 4 Iulie 2010 09:39
Citate de pe aici:

"Ce pacat ca acesti copiii nevinovati sunt doar victime mute ale iresponsabilitatii unor indivizi,carora le zicem maturi..."
maturii cei riesponsabili sînt ºi ei foºti copii. Care nu au fost trataþimai deºtept de pãrinþi - cãci altfel nu se ajungea aici...
Este vina noastrã cã spunem maturi unor iresponsabili, cã-i punem (din comoditate...) în niºte haine care nu-s ale lor..
Iresponsabili sãîntem ºi noi cînd (din aceeaºi comoditate) aºteptãm, mai mult sau mai puþin conºtient, ca viaþa sã-la ducã pe semiiresponsabil pe calea cea bunã


"Sa stii ca societatea este de vina pentru suferinta copiilor astora. in primul rand atunci cand doar barbatul plateste pensia alimentara (de parca doar el a facut singur copilul), iar in al doilea rand cand nu o plateste cum trebuie (cazul prietenei mele careia tatal ii dadea 70 de lei cand salariul lui ajungea ce putin la 10000 de lei, iar legea prevede o treime de salariu pentru copil)."
Bineînþeles de vinã e întotdeauna altul.. Nu noi, dupã cum e greu de acceptat cã viaþa e grea în sine...
Apoi, LEGEA NU PREVEDE O TREIME DIN SALARIU PENTRU COPIL - asta e poveste pentru îmbrobodit foºtii soþi mai slabi. ªi mie mi-.a dat fosta nevastã ceva asemãnãtor pe la nas: 30% în loc de 25% pentru nu copil. Dar ce forþã fizicã nu se întinde pînã întîlneºte un zãgaz?
Mircea_O
Postat pe 4 Iulie 2010 09:44
esti mult prea egoista.tu desparte.te de sotul tau fa ce vrei dar nu nenoroci atatea persoane in jurul tau pentru propria bunastare
theo_maldar
Postat pe 4 Iulie 2010 09:46
De la: irinusa, la data 2010-07-03 21:31:52buna sunt irina am 17 ani pffff sunt cu un tip de 4 ani dar de 5 luni mi-am gasit p alt cnv vai si ne iubim enorm problema e k asta cae sunt de 4 ania aflat de viata mea si nu stiu cum sa fac k sa nu isi dea seama k inca ma intalnesc cu el Helpppppppppppp


mai fata tie iti arde de f...t la greu?
ce mama dracu'? vrei sfaturi cum sa minti un om?
thoamne
ala de 4 ani..ti se pare plictisitor?
c dracu' ai in cap? nimic
cum sa ai pe unu'..in timp c esti cu altul...si in timp c te f..ti cu ambii? fa-ti ordine in mintea aia
si nu mai cauta minciuni
dragon_fly88
Postat pe 4 Iulie 2010 09:51
Am citit toate raspunsurile....ce repede judecati mai fetelor....v-ati uitat si in gradina voastra???? Si astea care spuneti ca nu a-ti trecut prin asa ceva aveti tot timpul...sau mai stiu eu o vorba dar nu-mi pot permite sa o scriu pe site...mai usor cu biata fata....mami....trieste clipa si fa ce vrei...asta e sfatul meu....te pup
danadenisa75
Postat pe 4 Iulie 2010 09:53
Fly,tipa a inceput in forta!Vrei sa se limiteze la unu acum? De ce ii strici tu bucuria de a avea cat mai multi?
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 09:55
De la: irinusa, la data 2010-07-03 21:31:52buna sunt irina am 17 ani pffff sunt cu un tip de 4 ani dar de 5 luni mi-am gasit p alt cnv vai si ne iubim enorm problema e k asta cae sunt de 4 ania aflat de viata mea si nu stiu cum sa fac k sa nu isi dea seama k inca ma intalnesc cu el Helpppppppppppp

Auuu !asta te-a crescut si vrei sa fi cu altul sa experimentezi mai multe?!
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Iulie 2010 09:56
De la: danadenisa75, la data 2010-07-04 09:53:54Am citit toate raspunsurile....ce repede judecati mai fetelor....v-ati uitat si in gradina voastra???? Si astea care spuneti ca nu a-ti trecut prin asa ceva aveti tot timpul...sau mai stiu eu o vorba dar nu-mi pot permite sa o scriu pe site...mai usor cu biata fata....mami....trieste clipa si fa ce vrei...asta e sfatul meu....te pup


Daca sa traiesti clipa inseamna sa nu pierzi nici un mascul care iti iese in cale.....no comment!
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 09:57
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 09:55:47Fly,tipa a inceput in forta!Vrei sa se limiteze la unu acum? De ce ii strici tu bucuria de a avea cat mai multi?

oare de ce?
cine stie ce i se mai intampla dak afla unu' de altu'..
sau..dak uita pastila d a 2a zi..
sau dak ia cine stie c bts..
oare d c?
eu cred ca ma intb mai mult decat ea
dragon_fly88
Postat pe 4 Iulie 2010 09:59
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 09:57:31
De la: danadenisa75, la data 2010-07-04 09:53:54Am citit toate raspunsurile....ce repede judecati mai fetelor....v-ati uitat si in gradina voastra???? Si astea care spuneti ca nu a-ti trecut prin asa ceva aveti tot timpul...sau mai stiu eu o vorba dar nu-mi pot permite sa o scriu pe site...mai usor cu biata fata....mami....trieste clipa si fa ce vrei...asta e sfatul meu....te pup


Daca sa traiesti clipa inseamna sa nu pierzi nici un mascul care iti iese in cale.....no comment!

nu numai asta barbie..dar iote..ca o incurajeaza..
ma intb dak era tipul ei..sa vedem reactie
mnoh..cand esti cu un tip, casatorita,ti-ai asumat un "risc"-acela de a fi sotie
ori sotie..nu e rol de filme pt adulti..e un rol real si tine de integritate si bun simt
cum dracu' sa o sustii pe aia sa-si insele sotul? de ce mama dracu' te-ai maritat?
sau nu ai avut cv in tinerete..si acum, oau esti frumoasa pt pustime?
hai nene..ma lasati?
esti maritata stai in banca ta
daca e sa fie ceva..era inainte
acum e prea mare nesimtirea sa fie si tupeu d-asta
nu-s de acord si punct
dragon_fly88
Postat pe 4 Iulie 2010 10:22
De la: danadenisa75, la data 2010-07-04 09:53:54Am citit toate raspunsurile....ce repede judecati mai fetelor....v-ati uitat si in gradina voastra???? Si astea care spuneti ca nu a-ti trecut prin asa ceva aveti tot timpul...sau mai stiu eu o vorba dar nu-mi pot permite sa o scriu pe site...mai usor cu biata fata....mami....trieste clipa si fa ce vrei...asta e sfatul meu....te pup

avusei rabdare nu gluma....
tavi85
Postat pe 4 Iulie 2010 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme pascal 2 De la: luluby 7 Iunie 2010 11:30
capricornii 4 De la: kudika_982064 4 Martie 2015 08:36
dieta disociata 3 3 3 167 De la: dincaandreea77 11 Mai 2016 11:15
ajutor umanitar 1 De la: lumi27 14 Iunie 2010 14:37
vreau sa ma ingras 5 De la: kudika_943612 18 Februarie 2014 07:49