Setari Cookie-uri

M-am indragostit nebuneste de amantul meu

De la: raluca2982, la data 2010-07-03 08:23:27Mai fatuca,etichete nu am cum sa-ti pun ca ti-ai pus singura!De limitat la atat nu am cum,eu privesc viata din "n" unghiuri si aleg intotdeauna doar ce mi se potriveste(tu esti limitata fiindca te rezumi la adormitul din padurea frumoasa care nu iti apartine de drept,nu are cum,e al altei femei)!Vrei pareri?Ai tupeu,si inca unul scarbos.Cui i-ai cerut parerea cand te-ai "indragostit"de un barbat insurat care mai are si doi copii?A?Oricum nu inseamna nimic pt tine tot ce ti se spune aici,asa ca fa ce crezi fata,ai vedea tu de capul tau dupa ceva timp!"Succesuri"!


Moralitate 0...incotro ne indreptam fratilor?






Cred ca folosesti niste apelative cam aiurea. nu cred ca poti sa ii spui unei persoane pe care nici macar nu o cunosti " MAI FATUCA" . Doamna respectiva avea nevoie de o parere , nu sa fie certata. Si nu pot sa cred ca nicodata tu nu te-ai indragostit de cineva casatorit. Si eu am patit dar nimeni nu m-a luat cu " mai fatuca". Cel mai corect era daca ii putea da un sfat , ca doar de asta a scris aici. Daca nu , nu trebuia sa tii lectii de morala.



Stimabila asta care te numesti Raluca,tin cu tarie sa-ti amintesc de:dreptul la replica si exprimarea libera...aspecte ce oarecum definesc notiunea de forum si care ne permit fiecaruia sa spunem ce vrem,ce simtim si cum simtim!Daca esti atat de buna in postura de" Samaritean",stai cuminte,limiteaza-te la discutii strict cu initiatoarea topicului(ca asa e frumos si drept zic eu)!NU,NICIODATA NU M-AM INDRAGOSTIT DE UN BARBAT CASATORIT(CHIAR DACA POATE MI-A PLACUT VREODATA IN VIATA VREUNUL,FIINDCA M-AM AUTODISCIPLINAT IN TINERETILE MELE SI IN PLUS TIN TARE MULT LA MAXIMA:"CE TIE NU-TI PLACE ALTUIA NU-i FACE"!

PS:"Doamna "respectiva,nu prea isi merita statutul de doamna din moment ce se handraleste cu sotul altei DOAMNE!Atat timp cat pot sa fac diferenta intre ce e bine si ce e rau,ce e moral si ce e imoral,cat timp constiinta nu imi e lezata,tocita,patata de episoade de gen...MA CONSIDER INDREPTATITA SA FAC MORALA(desi cred ca am fost amabila si draguta cu "fatuca")Parerea mea;incearca sa fi corecta(fata de toti cei implicati intr-o astfel de situatie),apoi sari la beregata celor ce isi exprima punctul de vedere vis-a-vis de subiect!...Stima!
Adellin
Postat pe 5 Iulie 2010 18:41
Viata e f ciudata,ne pune in situatii in care nici nu ne am fi imaginat.....facem lucruri de care nu am fi crezut ca suntem in stare.Eu am trait din pacate cate putin din viata fiecaruia...am fost si victima si calau...si pot sa ti spun doar atat.Daca esti convinsa ca relatia cu sotul tau nu mai poate fi salvata,renunta.Ai respect fata de tine si fata de el,redati va libertatea...fiti sinceri...Daca amantul te iubeste...te va urma...ca e o mare prostie sa spui ca barbatii nu si parasesc sotiile...sau daca 2 casnici nu merg...nu inseamna ca fiecare separat nu pote gasi fericirea.Poate nu sunteti casatoriti cu persoana potrivita,clar...Pe scurt reda ti libertatea si vezi de acolo mai departe.Orice alegi...mult curaj,o sa ai nevoie.
dalila23
Postat pe 5 Iulie 2010 19:08
De la: deziluzie, la data 2010-07-04 12:19:30
Si inca ceva, ambele va-ti inselat, eu nu sunt pers in cauza, respectiv, aceea care a cerut un sfat.Eu am relatat o intamplare din viata mea personala. NU vb de fam amantului ei, nu stiu cine este, nu ma pot pronunta si am evitat oricum sa dau vre-un sfat. Speta mea e oarecum diferita.Ar fi bine daca a-ti ufi mai atente la ceea ce cititi, la ceea ce raspundeti si cui raspundeti. aruncati cu noroi in cine nu trebuie, ceea ce cred ca nu e frumos......mai mult ce sa zic, nu are rost sa astept scuze, probabil ar fi in zadar. Imi cer scuze ptr cei care vor, sau nu, trebuie sa ia parte la schimbul nostru de replici.


Scuzele de rigoare,chiar nu am observat. Initiatoarea topicului vad ca si-a sters contul de aceea am facut marea confuzie.Inca odata scuze pt confuzie.
DydiG
Postat pe 5 Iulie 2010 22:09
si
kudika063904
Postat pe 5 Iulie 2010 23:52
Open mind!!!!
Esti tare!
Dar,de ce ai ajuns tu in aceasta situatie?De ce esti inca impreuna cu sotul tau daca sunteti asa nefericiti in postura asta?De ce te-ai casatorit cu un om lipsit total de calitatile pe care ulterior le-ai gasit in alta parte?De ce ai un amant cand este asa frumoasa dragostea si ai putea sa iubesti fara sa te ascunzi si fara sa intri noaptea in patul unui barbat pe care nu-l mai iubesti demult?De ce iubitul tau este insurat si de ce nu divorteaza el daca este asa nefericit?Si mai ales de ce are el 2 copii cu o femeie pe care nu o iubeste si cu care nu are sentimente de impartit?
Da,de obicei aceste sotii sunt mame,niste mame foarte ocupate care fac destul de greu fata cu toate problemele unei familii cu 2 copii,mai ales daca tatal(caci iubitul tau este in primul rand tata!!!,are treaba sa se iubeasca cu alta femeie in timpul asta!Cand esti o mama foarte ocupata,s-ar putea sa uiti uneori sa zambesti,sa fii draguta si amabila si multe alte lucruri de genul asta si mai ales s-ar putea sa simti ca sotul tau are o alta preocupare care il retine de la indatoririle lui zilnice si mai ales il retine de la a-si iubi sotia.Dar ea este sotia lui si daca acest lucru se poate schimba pentru ca ai intervenit tu in casnicia lor,ceea ce oricum nu cred,ea va ramane mama copiilor lui,iar el va ramane tatal lor ceea ce te va incurca teribil in viitor.
Tu vei fi ,in ciuda a tot ce se intampla acum,intamplarea nefericita din viata lor de cuplu dar care,culmea le va revigora relatia.
Copiii pot trai si daca parintii lor sunt divortati,da,dar de ce sa fie asa?Te consideri suficient de importanta pentru a constitui cauza pentru care copiii lui sa creasca fara tatal care sa le deschida usa zi de zi intorcandu-se acasa?Daca da,e o problema mare!Pentru ca nu esti suficient de importanta sa produci aceasta ruptura.Timpul iti va dovedi asta.S-ar putea sa mai ai o surpriza,sa devii si mamica,pentru ca ar putea sa-si ia si vreun copil dupa de la sotia aia naspa.
Copiii pot trai fara tata,dar este de dorit sa nu se intample asta niciodata.Copiii ar trebui sa fie cel mai de pret lucru pentru oricine si stii ce cred eu?Ca si pentru el sunt.Nu ai fost deloc convingatoare cand ai spus ca nici la el lucrurile nu merg prea bine.Nu merg prea bine nu inseamna ca merg rau.Se mai intampla sa nu mearga lucrurile prea bine dar ele merg din ce in ce mai greu cand o persoana ca tine intervine taman intr-ul astfel de moment.Asa ti-a spus,ca nu merg prea bine,nu?Cred ca nu-mi vine in cap ce altceva ar fi putut sa-ti spuna ca sa justifice infidelitatea lui.Dar daca ti-a spus doar atat si doar asa,evaziv,acasa la el lucrurile nu stau deloc asa si niciodata nu-si va lasa sotia si copiii pentru tine.
Ia fa o incercare si sugereaza-i asta.Vei vedea atunci care este realitatea,oricare ar fi ea.Daca te iubeste asa de mult si relatia cu sotia lui e terminata,va fi cu tine si doar cu tine si poate ne vom deschide mintea sa intelegem asta.Pana la divort esti o intrusa care nu se lupta cu o femeie,luiandu-i barbatul plin de calitati,ci se lupta cu doi copii.
Ca veni vorba,de ce nu faci si tu ceva copii sa fii un pic mai ocupata?
Scuza-ma cxa sunt asa acida,dar,eu te-as manca cu fulgi cu tot daca mi-ai lasa copiii fara tata.Dar cred ca nu as sti oricum de existenta ta.Crezi ca sotia stie de tine?
cerasela_tancu
Postat pe 6 Iulie 2010 14:32
Adelin,esti tare!
cerasela_tancu
Postat pe 6 Iulie 2010 14:34
LOPY 71
Tu cand inveti sa scrii corect romaneste?
cerasela_tancu
Postat pe 6 Iulie 2010 15:17
...e foarte usor sa etichetam sau sa ne dam cu parerea privind totul din afara si foarte detasat!..Nimic nu e simplu si atat de usor! Important este ceea ce vrei tu de la viata, ce iti doresti sa traiesti! Numai tu esti in masura sa iei o hotarare! oricat de utile ti-au fost parerile noastre numai tu sti ce e in sufletul tau! Lupta interioara nu s-a terminat...grabeste-te incet!...Timpul nostru trece si trece in defavoarea noastra..! Vezi ce lasi in urma privind inainte si nu repeta greselile!
Liliana_Gabriela
Postat pe 6 Iulie 2010 17:14
De la: DydiG, la data 2010-07-05 22:09:10
De la: deziluzie, la data 2010-07-04 12:19:30
Si inca ceva, ambele va-ti inselat, eu nu sunt pers in cauza, respectiv, aceea care a cerut un sfat.Eu am relatat o intamplare din viata mea personala. NU vb de fam amantului ei, nu stiu cine este, nu ma pot pronunta si am evitat oricum sa dau vre-un sfat. Speta mea e oarecum diferita.Ar fi bine daca a-ti ufi mai atente la ceea ce cititi, la ceea ce raspundeti si cui raspundeti. aruncati cu noroi in cine nu trebuie, ceea ce cred ca nu e frumos......mai mult ce sa zic, nu are rost sa astept scuze, probabil ar fi in zadar. Imi cer scuze ptr cei care vor, sau nu, trebuie sa ia parte la schimbul nostru de replici.


Scuzele de rigoare,chiar nu am observat. Initiatoarea topicului vad ca si-a sters contul de aceea am facut marea confuzie.Inca odata scuze pt confuzie.

Nici o problema, se accepta, am crezut ca intradevar vi s-a parut deplasat ce am relatat din viata mea personala. Va doresc numai bine tuturor!!!!!!
deziluzie
Postat pe 6 Iulie 2010 18:14
Amantul tau, isi doreste divortul? Ai spus ca si casnicia lui e "moarta"...Daca va iubiti cu adevarat, ar trebui sa discutati si sa vedeti ce faceti cu vietile voastre. Copiii nu ar trebui sa fie o piedica, ei vor creste si vor avea viata lor, iar tu, te uiti in urma si te intrbi cu ce te-ai ales?
Eu am trecut printr-o astfel de situatie, am cunoscut pe cineva, ne-am placut si am hotarat sa fim impreuna. A urmat un an greu, cu divorturi si discutii, dar acum "apele" s-au linistit si totul este ok.
Important este sa stii ce vrei...si sa fii foarte hotarat.
Mult noroc!
kudika201141
Postat pe 7 Iulie 2010 10:22
sa te manace canceru....
kudika136573
Postat pe 7 Iulie 2010 13:56
De la: kudika136573, la data 2010-07-07 13:56:23sa te manace canceru....

miss_darine
Postat pe 7 Iulie 2010 14:23
De la: Maricela35, la data 2010-07-03 17:32:41in momentul in care apar copiii intr-o familie,indiferent ce relatie este intre soti,dorinta de a oferi copiilor o familie unita ii face pe cei doi soti sa-si doreasca ca relatia sa mearga.
In numele copiilor care au dreptul la o familie,te rog sa nu te mai amesteci.
Plus de asta,orice barbat care are amanta ii spune acesteia ca nu e in relatii prea bune cu sotia.Amanta va face totul sa-i demontreze acestuia ca ea e mai buna decat sotia.
Barbatii sunt niste fiinte comode daca au ceea ce le trebuie acasa,nu se obosesc sa caute altundeva.
Cand apar 2 copii sotia nu mai are acelasi chef de nebunii.Grija pt puiutii ei primeaza.Astfel incat sotul se simte neglijat.
Le sfatuiesc pe sotiile care stiu ca sunt inselate,sa dea dovada de tact,sa schimbe ceva in bine la ele insele,sa fie mai iubitoare cu sotul,sa-l faca pe acesta sa vina cu drag acasa,sa se tunda altfel,sa tina o cura de slabire,sa faca putin sport(asta imbunatateste si starea de spirit),sa duca din cand in cand copii la bunici sa sa le ofere sotilor seri romantice,sa lase prejudecatile in materie de sex la o parte(sexul oral tine barbatul acasa-.Da un google si o sa afli totul depre tehnici ).
Atunci cand sotul va inseala sunteti in proportie de 50% la fel de vinovate
Barbatii sunt altfel conceputi.Ei au nevoie de sex si cind sunt stresati si cund sunt obositi si cind sunt racitit si cand a castigat sau pierdut meciul echipa favorita.
Faceti sex de cate ori vrea sotul si totul va fi bine.Plus de asta e o activitate placuta pe care o femeie experimentata o poate "rezolva "in 10 min daca e grabita sau in 4 ore daca are chef de harjoneala.

_________________________________________________________________________________

dragut , serios si adevarat sfatul! dar daca sotul nu mai vrea sex deloc?poate din motive medicale, stiu eu ?pe care refuza categoric sa si le rezolve!
Atunci cu viata ta cum ramane?
cat sa stai sa-l crezi daca e prost si refuza sa mearga la doctor, sau i-o fi prea lene, o fi prea neincrezator?si ai foarte multi ani de cand tot speri, si tragi de familie sa aiba copiii parinti?
doinapavel71
Postat pe 9 Iulie 2010 02:35
o problema intradevar destul de delicata...
kudika102818
Postat pe 13 Iulie 2010 11:12
De la: roza31, la data 2010-07-02 12:07:52Parerea mea este ca in asfel de cazuri,cei care sufera sunt copiii. Poti sa fii fericita cand stii ca le-ai "furat " taticul? Poti sa traiesti cu constiinta impacata? Acum nu poti intelege penntru ca nu ai copii...


Hai sa nu ne prefacem a fi destepti si intelepti doar pentru ca avem copii. Aici nu e vorba de a fura ceva, ci in primul rand, gandindu-ne la beneficiul copiilor, nu ii ajuta cu nimic sa ii aiba pe ambii parinti langa ei certandu-se mereu. Asa k mai lasati rationamentele inchistate deoparte!

Iar tu,draga mea, gandeste-te daca intr-adevar your lover te iubeste atat de mult incat sa va claditi un viitor impreuna. Si daca raspunsul e DA - va doresc numai fericire impreuna!
crystyna23
Postat pe 13 Iulie 2010 14:25
ce te tine alaturi de sot daca nu ai nici macar copii?.... multe raman legate de soti din acest motiv, ceea ce presupun ca este valabil si in cazul sotiei amantului tau, care, probabil, ca, mult prea ocupata ca sa ii creasca copii si sa ii calce camasile, nu ii acorda atentia pe care crede el ca o merita atunci cand vine acasa si se aseaza la TV asteptand sa fie servit cu o bere rece si un masaj la picioare...
in plus... cred ca dc era un om de casa acorda mai multa atentie copiilor pe care ii are si nu tie
kudika031742
Postat pe 13 Iulie 2010 15:04
De la: LOPY_71, la data 2010-07-04 23:07:14citesc si ma minunez ce lume rea, ce lume care se pricepe sa de-a sfaturi care mai de care,
ar trebuii sa intelegeti ca aceasa fata poate primii sfaturi doar de la persoane care au trecut
prin asa ceva si nu de la oricine.
Fata draga eu am trecut prin asa ceva ,diferenta este ca eu tine-am la sotia mea si mai mult
aceasta nu mi-a gresit cu nimic in 15 ani de casnicie.
am avut o amanta la care am tinut ft mult ,era maritata si avea si un copil si treb sa recunosc ca daca
as fii fost singur as fii ramas cu ea fara discutii .din pacate viata spune alte lucruri si in cazul meu
eram obligat sa am ratiune de barbat si sa ma gindesc doar la sotia si fetita mea.
Nu vreau sa te indemn sa-ti asculti inima pt ca poti gresii si iti va fii greu.
daca esti singura cu el fara copii este mult mai usor pt tine ,daca nu-l iubesti si traiesti o viata naspa asa cum scrii tu iti recomand schimbarea pt ca viata este scurta si trebuie traita , asa spunea amanta mea ANCA cu ceva vreme in urma . Niciodata sa nu recurgi la cea mai des intilnita
situatie in cuplurile din Romania . sa te apuci sa mai faci copil cu el crezind ca se va schimba
s-au sa ajungi sa te complaci si sa accepti situatia ca atare ,de fapt foarte multe femei in situatia ta
intra in incidenta fricii si deznadejdii.
multa bafta![/quot

of, off, mai ,maii!
nu-i asa ca iti este tare dor de amanta!
fante_de_dorobanti
Postat pe 13 Iulie 2010 15:09
De la: mitica_1, la data 2010-07-13 16:30:23
De la: kudika031742, la data 2010-07-13 15:04:40ce te tine alaturi de sot daca nu ai nici macar copii?.... multe raman legate de soti din acest motiv, ceea ce presupun ca este valabil si in cazul sotiei amantului tau, care, probabil, ca, mult prea ocupata ca sa ii creasca copii si sa ii calce camasile, nu ii acorda atentia pe care crede el ca o merita atunci cand vine acasa si se aseaza la TV asteptand sa fie servit cu o bere rece si un masaj la picioare...
in plus... cred ca dc era un om de casa acorda mai multa atentie copiilor pe care ii are si nu tie



O tine interesul, il tine pe post de finantator , sau de paravan, crezi ca '' prostul '" stie ce "podoaba" are ??





spune-i tu dindirel!
fante_de_dorobanti
Postat pe 14 Iulie 2010 08:55
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!
REGRET ,eu nu trecu-i prin asa aventura ! ,dar pot sa-mi spun parerea ? :LASA-L,LASA-L,!!! ptr. el esti O AVENTURA !! >>FA UN TEST : PROPUNEI SA DIVORTATI >> SI>>99% va incepe : doi copii ,casa de impartit ,etc.. DACA FACE PARTE DIN 1%, EU FAC CINSTE!!!!!!!!!!!!! >>DAR CAND LIPSESTE "SAREA "DIN BUCATE >>> nu-i prea buna ....
kudika080388
Postat pe 14 Iulie 2010 10:49
De la: mitica_1, la data 2010-07-14 19:51:38
De la: kudika080388, la data 2010-07-14 10:49:34
De la: , la data 2010-06-30 13:19:19Intr-un moment mai delicat al vietii mele am cunoscut un barbat. Sunt casatorita, n-am copii, iar cu sotul meu relatia nu merge de foarte mut timp.....in ce ma priveste, as putea spune ca am incercat tot posibilul sa fac sa mearga acest raport...... fara rezultate......am obosit.
De ceva timp am cunoscut un barbat, chiar deosebit si care are calitatile pe care mi-as fi dorit sa le aiba sotul meu. M-am indragostit nebuneste de acest barbat, iar aceste sentmente mi-au dat viata peste cap. El este casatorit, are doi copii, dar nici el nu are o situatie prea buna in casa.
As vrea sa aud pareri, in special de la persoane (femei, barbati) care au trecut prin asa ceva.
NU puneti etichete!!!! NU va limitati doar la atat!
OPEN MIND!
REGRET ,eu nu trecu-i prin asa aventura ! ,dar pot sa-mi spun parerea ? :LASA-L,LASA-L,!!! ptr. el esti O AVENTURA !! >>FA UN TEST : PROPUNEI SA DIVORTATI >> SI>>99% va incepe : doi copii ,casa de impartit ,etc.. DACA FACE PARTE DIN 1%, EU FAC CINSTE!!!!!!!!!!!!! >>DAR CAND LIPSESTE "SAREA "DIN BUCATE >>> nu-i prea buna ....



Si daca renunta la el cu cine ramane ? ca pe paravanul de acasa sigur nu-l iubeste si nu-l va iubii niciodata ! o sa stea intr-o relatie falsa, bazata pe minciuna, poate ca asa a vrut soarta ca amantul sa-i fie adevarata dragoste !! Asa ca lasa, renunta la paravanul de acasa ca l-ai prostit destul si ramai cu noul ales !!1


soarta nu vrea nimic. soarta e facuta de noi. daca maine te arunci de pe casa aia a fost soarta ta :))
leo_
Postat pe 14 Iulie 2010 22:29
`buna ma numesc cristina , nu stiu cat de vechii este mesajul tau ,dar vreau sa iti spun ca si eu in vara anului trecut la fel am cunoscut un barbat ,eu sunt cununata civil am o fetita de 3 anisori .si el la randul lui era cununat civil si avea un baietel deseama cu fetita mea ,si relatia noastra secreta nu a durat decat 2 lunii ft frumoase doar atat ca a inceput sotul meu sa intre la banuileli si a descoperit ca aveam un amant ,si sa dus pe apa sambetei relatia mea cu el,si la fel ma gandesc la el si acum , dar din pacate fiecare dintre noi sa reantors la jalnicile noastre casnicii care meregeau ft prost si inainte de asta si dupa si el intru-un final se casatoreste si a mai fc un copil dar chiar si asa inca nu la-m uitat dar asta e daca nu aveam fetita era altceva dar pt ea am mers mai departe si cu timpu poate il voi uita ,asa ca tu daca nu ai nici un copil cu sotul tau si relatia voastra nu merge deloc bn lupta pt dragostea barbatului pe care il iubesti nu pierde sansa asta !pupici si bafta in continuare si ai grija sa nu fc ca mine sa te prinda oki pa pupic!
christina_krys
Postat pe 15 Iulie 2010 11:33
De la: mitica_1, la data 2010-07-15 14:16:29
De la: christina_krys, la data 2010-07-15 11:33:01`buna ma numesc cristina , nu stiu cat de vechii este mesajul tau ,dar vreau sa iti spun ca si eu in vara anului trecut la fel am cunoscut un barbat ,eu sunt cununata civil am o fetita de 3 anisori .si el la randul lui era cununat civil si avea un baietel deseama cu fetita mea ,si relatia noastra secreta nu a durat decat 2 lunii ft frumoase doar atat ca a inceput sotul meu sa intre la banuileli si a descoperit ca aveam un amant ,si sa dus pe apa sambetei relatia mea cu el,si la fel ma gandesc la el si acum , dar din pacate fiecare dintre noi sa reantors la jalnicile noastre casnicii care meregeau ft prost si inainte de asta si dupa si el intru-un final se casatoreste si a mai fc un copil dar chiar si asa inca nu la-m uitat dar asta e daca nu aveam fetita era altceva dar pt ea am mers mai departe si cu timpu poate il voi uita ,asa ca tu daca nu ai nici un copil cu sotul tau si relatia voastra nu merge deloc bn lupta pt dragostea barbatului pe care il iubesti nu pierde sansa asta !pupici si bafta in continuare si ai grija sa nu fc ca mine sa te prinda oki pa pupic!



De ce mai stai cu pseudosotul [ coleg de camera } intr-o casatorie falsa bazata pe mincuna ? de ce iti bati joc de el si nu-i redai libertatea ? Vei strica si viitorul copilului , da si de viitorul lui ti-ai batut joc .Si colegul de camera te-a mai primit inapoi ? -om fara ambitie , eu ii numesc " bolovani " . Salveaza-i demnitatea pe care i-ai distrus-o , salveaza viitorul copilului prin divort , altfel casatoria voastra va incepe sa puta ca un peste stricat !!!!!!


Fii atent, deci EA a mai stat si sta, pt. ca are copilul.
Insa uite gandire de curca ce e, ce scrie.
DACA EA NU AVEA COPIL, nu o interesa ce EL are, se despartea de actualul sot.
Realizezi?
Si daca le bate Dumnezeu zic ca n-au avut noroc.
stem_29
Postat pe 15 Iulie 2010 23:33
De la: www_silverstar_ro, la data 2010-07-15 21:38:25Alegerea si-o face fiecare . Nu este cazul sa etichetam .


E cazul, d'aia si-a postat aici " magaria" pt. pareri.
stem_29
Postat pe 15 Iulie 2010 23:34
De la: christina_krys, la data 2010-07-15 11:33:01`buna ma numesc cristina , nu stiu cat de vechii este mesajul tau ,dar vreau sa iti spun ca si eu in vara anului trecut la fel am cunoscut un barbat ,eu sunt cununata civil am o fetita de 3 anisori .si el la randul lui era cununat civil si avea un baietel deseama cu fetita mea ,si relatia noastra secreta nu a durat decat 2 lunii ft frumoase doar atat ca a inceput sotul meu sa intre la banuileli si a descoperit ca aveam un amant ,si sa dus pe apa sambetei relatia mea cu el,si la fel ma gandesc la el si acum , dar din pacate fiecare dintre noi sa reantors la jalnicile noastre casnicii care meregeau ft prost si inainte de asta si dupa si el intru-un final se casatoreste si a mai fc un copil dar chiar si asa inca nu la-m uitat dar asta e daca nu aveam fetita era altceva dar pt ea am mers mai departe si cu timpu poate il voi uita ,asa ca tu daca nu ai nici un copil cu sotul tau si relatia voastra nu merge deloc bn lupta pt dragostea barbatului pe care il iubesti nu pierde sansa asta !pupici si bafta in continuare si ai grija sa nu fc ca mine sa te prinda oki pa pupic!



Sa-ti fie rusine!
Adica daca TU nu aveai copil ii scricai casnicia omului, nu-ti pasa de copilul lui ca-i fara tata!
Dar cand e vorba de al tau stai si rabzi, halal om!
Roaga'te de zece ori pe zi pt. ceea ce ai gandit si se pare ca mai gandesti, sa te ierte Dumnezeu, ca ai copil si se zice ca ei platesc pt. pacatele parintilor.
Sa-ti dea Dumnezeu minte, ca n-ai! ( n-ai decat sa zici ce vrei, macar taci, nu-ti mai expune prostiile)
stem_29
Postat pe 15 Iulie 2010 23:36
Eu una cred ca se face caz prea mult de faza cu copiii. Copii mai cresc destul de des si-n familii monoparentale, si uneori mai bine decat in scandal si neintelegere.
Daca cei doi care se despart, nu-si neglijeaza copiii, care e problema?
cristinarudi
Postat pe 16 Iulie 2010 14:17
De la: cristinarudi, la data 2010-07-16 14:17:58Eu una cred ca se face caz prea mult de faza cu copiii. Copii mai cresc destul de des si-n familii monoparentale, si uneori mai bine decat in scandal si neintelegere.
Daca cei doi care se despart, nu-si neglijeaza copiii, care e problema?


" copiii mai cresc....." cati copii ai?
De povestit toti povestim, insa psihologic copiii sufera, cand ai decis ca OM, fie femeie fie barbat sa-ti intemeiezi o familie, te lupti pt. ea, mai ales cand apar copiii( copiii n-au nicio vina ca s-au nascut, ca 2 adulti nu-si mai incap in piela de bine, este inadmisibil moral sa-ti pese doar de propria persoana ( cand ai familie) si sa zici: " a creste copilul si cu un parinte" da, creste, insa aceea e ultima varianta. Este inadmisibil MORAL, daca esti OM, sa iei tatal unor copii, si sa zici..pai lasa ca si asa nu se intelegea cu nevasta-sa, da poate nu se inteleg, asta nu-i treaba nimanui dinafara familiei. Daca chiar nu mai e nicio sansa ca acel cuplu sa se redreseze sa zic asa, intai sa-si incheie SINGURI socotelile si dupa aceea sa-si refaca viata, in niciun caz ajutat de " iubit", " iubita" dinafara.
Copiii la soala il judeca pe copilul monoparental, si nu ai ce le face, sunt copii, nu poti sa le pretinzi sa judece, plus ca mai aud si in familiile lor povestind:" ala are doar mama, tata i-a parasit pt. o curvustina".( asta este psihologic constatat, nu am inventat-o eu, psihologii se confrunta des cu asta).....da, o sa-mi zici ca sa nu ne luam dupa lume, insa nu e asa, in LUME traim, cu lumea, cu societatea, trebuie sa fim integrati; cei ce zic ca nu le pasa de lume, mint, mint cu merusinare, a nu-ti pasa inseamna a fii un animal, iti pasa de mama, de tata, de rude, de prieteni, de colegii de munca, de partenerii de afaceri, de sefi, pt. ca intre ei traim, intre ei ne " invartim" nu ne luam unul cu altul ( sot, sotie) si sedem asa.....noi2( aici ma refer la orice nepasare/ "pasare")
Referitor la : Daca cei doi care se despart, nu-si neglijeaza copiii, care e problema?[/quote]
Problema e .....una e sa vezi un copil crescand zi de zi si alta sa-i trimiti bani. E una sa stii ca mama, tata ..trebuie sa iesi urgent de la munca sa-l scoti de la scoala si alta sa stii ca-l scoate un altul/alta cu care e mama sau tata.
NU ai cum sa te ocupi de un copil de la distanta, oricat ai vrea, plus ca daca-si refac ambii familiile nu pot zice celui/celei de-al doilea/ doua, sot/sotie......stii , eu trebuie sa trec pe la prima nevasta/ sot sa plimb copilul.
Cand decizi sa te desparti e cu punct si de la cap, stimata doamna.
Din care adultii ies bine, ca cica-s fericiti si copiii traumatizati.......asta inseamna ca-ti pasa de propria persoana. ( parerea mea).
Sanatate!
stem_29
Postat pe 16 Iulie 2010 20:19
sti ce i-a spus soacramea fetei ei intr-un moment cand eu calcam stramb?traieste-ti viata fato! o femeie cu 7 clase.sigur toti trcem prin ce treci tu.eu sigur.si?viata e una singura.dk nu urmaresti sa te desparti si nici el,dar totul e ok intre voi nu vad de ce sa nu continui sa it oferi darul pe care ti-l da viata.dk nu simte nimeni,desi nu prea vad cum, mergi inainte,e viata ta ,e inima ta.noi in general suntem mai purcei asa si dk gasesti pe cineva care vrea si sa te asculte nu numai sa isi realizeze fanteziile sexuale cu tine,totul e minunat.viata nu e numai sex.da da sunt barbat,dar stiu ce spun.
kudika195644
Postat pe 17 Iulie 2010 09:06
Va grabiti cu totii sa spuneti ca e egoista si ca trebuie sa se gandeasca la copii prinsi la mijloc, dar nu stiti nimic despre viata copiilor care au parinti nefericiti. Ai mei nu s-au iubit niciodata, mama a vrut sa scape de ai ei si s-a maritat, au aparut copii.... dar a intalnit pe altcineva si el casatorit si pentru ca nu si-a ingaduit sa se rupa de copii a trait o viata duala. Chiar daca nu ai o relatie extraconjugala, daca ramai intr-o casnicie in care sunt certuri, respectul este pe minim si nu este armonie va asigur ca cei care sufera sunt tocmai copii. Mereu am invidiat tatii care se implica in viata copiilor lor, sunt dragastosi cu mamele copiilor lor, familiile in care se fac activitati de familie si in care respectul, iubirea si armonia sunt primordiale... simti raceala dintre parintii care nu se iubesc si iti afecteaza copilaria, increderea in tine si mai tarziu in iubire cu totul.

Daca vrei sfatul unui copil prins intr-o situatie de genul asta... fi egoista! analizeaza bine daca el este cel care poate sa te faca fericita si daca puteti sa contruiti o casa impreuna, daca va iubiti, va implineste dragostea voastra, va respectati, aveti valori comune si sunteti fericiti impreuna... copii se vor adapta si vor fi mult mai fericiti, va vor aprecia in timp alegerea, vor intelege ca e important sa lupti pentru iubire si fericire.

Nu faceti compromisuri tocmai pentru copii!
hessome
Postat pe 17 Iulie 2010 09:16
De la: hessome, la data 2010-07-17 09:16:09Va grabiti cu totii sa spuneti ca e egoista si ca trebuie sa se gandeasca la copii prinsi la mijloc, dar nu stiti nimic despre viata copiilor care au parinti nefericiti. Ai mei nu s-au iubit niciodata, mama a vrut sa scape de ai ei si s-a maritat, au aparut copii.... dar a intalnit pe altcineva si el casatorit si pentru ca nu si-a ingaduit sa se rupa de copii a trait o viata duala. Chiar daca nu ai o relatie extraconjugala, daca ramai intr-o casnicie in care sunt certuri, respectul este pe minim si nu este armonie va asigur ca cei care sufera sunt tocmai copii. Mereu am invidiat tatii care se implica in viata copiilor lor, sunt dragastosi cu mamele copiilor lor, familiile in care se fac activitati de familie si in care respectul, iubirea si armonia sunt primordiale... simti raceala dintre parintii care nu se iubesc si iti afecteaza copilaria, increderea in tine si mai tarziu in iubire cu totul.

Daca vrei sfatul unui copil prins intr-o situatie de genul asta... fi egoista! analizeaza bine daca el este cel care poate sa te faca fericita si daca puteti sa contruiti o casa impreuna, daca va iubiti, va implineste dragostea voastra, va respectati, aveti valori comune si sunteti fericiti impreuna... copii se vor adapta si vor fi mult mai fericiti, va vor aprecia in timp alegerea, vor intelege ca e important sa lupti pentru iubire si fericire.

Nu faceti compromisuri tocmai pentru copii!


100% de acord.
grasshopper
Postat pe 17 Iulie 2010 09:33
Draga mea, iubeste-l, hraneste-te pentru ca tu asta faci...insa analizeaza situatia si fii obiectiva? Te vezi cu el, mama a doi copii. Esti casatorita si inteleg ca sotul tau nu iti mai ofera ceea ce iti doresti, insa cerzi ca el este barbatul ideal? Daca un barbat isi inseala sotia cu care are si copii, fii convinsa ca la fel va face si cu tine. PLus de asta si daca ar fi sa fiti impreuna, nu va merge mult timp. Nu e o relatie curata. Daca vei fi cul el ce vei face? Il vei ajuta sa treaca peste despartire, divort, va plange pe umarul tau? Accepti asta? Stii cum e? In relatii de genul asta totul este minunat pana la divort. Cand deja trebuie facute schimbatile nu vei mai fi atat de incantata de el si nici el de tine. E o capcana, te vei convinge pana la urma. Il vrei si crezi ca il iubesti pentru ca e fructul oprit si el la fel pe tine. De fapt e o falsa dragoste!!! Citeste relatiidecuplu.roblog
kudika109274
Postat pe 17 Iulie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
verginitatea,cum sa scap de ea 15 De la: iris_4_ever 7 Iulie 2010 00:19
Va rog sa ma ajutati 2 De la: chocojeans 30 Iunie 2010 22:05
Nu mai stiu ce vreau... 11 De la: ra_kudika 30 Mai 2010 00:45
viata bate filmul 1 De la: kudika021786 15 August 2011 12:16
Ce`ar semnifica acest vis ? 33 De la: myhaella_girl2007 24 August 2010 17:29