Setari Cookie-uri

totul pentru imbunatatirea vietii

cred ca in astfel de situatii trebuie facut totul pentru imbunatatirea calitatii vietii, reintegrare sociala, stare psihica buna etc. de ce nu si tratamentele naturiste? atentie insa la efectul homeopat pe care substantele adiacente celor active le au asupra organismului, si nu sunt deloc de neglijat, cred ca aceasta este atuul trat nat
dibu_iulia
Postat pe 8 Iulie 2008 17:33
Cred ca medicina naturista poate face mult mai mult. Personal cunosc pe cineva diagnosticat si operat de 2 ori pt. cancer la vezica, considerat incurabil si refuzat la a 3-a operatie, care totusi s-a facut bine in urma unui tratament naturist. Ma uit ca are 69 de ani, s-a vindecat de cancer de vreo 10 ani si are o vitalitate ... extraordinara. Deci se poate face MULT MAI MULT decat stim, decat credem, decat speram cu medicina naturista !
dusa
Postat pe 4 August 2008 17:13
Buna!Eu cred ca viata este minunata daca stii sa ti-o faci minunata printr-o gandire pozitiva,multe fapte bune(acest lucru iti va aduce mereu multumire in suflet),incredere in tine si in ceea ce vrei sa faci,dragoste fata de cei de langa tine,prieteni adevarati si mai ales sa ai bucuria de a trai.Eu am suferit 8 operatii(ultima a fost un transplant,a fost mai dificila)dar mereu am gandit asa,asta ma ajutat sa ma refac foarte repede si sa imi spun;VIATA ESTE SUPER FRUMOASA SI IMI E BINE ASA CUM E.

51160
Postat pe 4 Februarie 2009 17:02
Buna Dusa!
Am vizualizat acum acest forum si am gasit la tine ceva interesant:spune-mi te rog mai multe amanunte de acea persoana care s-a vindecat, te rog!Mama mea are 60 de ani si s-a operat de cancer la vezica .Te rog frumos scrie mai multe detalii, tratament de vindecare a acestei boli deosebit de urate si agresive!
Iti multumesc!TE ROG FRUMOS!
kudika039152
Postat pe 18 Iunie 2009 09:13
CANCER = Inseamna ca acea fiinta sa saturat de viata pe Planeta Pamant si Trupul fizic este dominat de acea energie intunecata , care la ora actuala ...acea Energie lupta prin toate metodele ( ISPITE )... foarte mult pentru redobandirea proprietatii in Trupul Fizic.
Acea fiinta a ales aceasta PLECARE de pe Planeta din cauza ...mai multor probleme creeate tot de EA, nereusind sa le TRANSFORME in IUBIRE ; Fata de Parinti, Iubire fata de Sot,Iubire fata de Copii, Iubire fata de Colegi de munca, Iubire fata de vecini, Iubire fata de PRIETENII cei mai Apropiati ETC . SI cel mai grav Iubirea fata de Trupul sau pe care a plimbat-o si o PLIMBA ori de cate ori unde are nevoie.
Necrederea in SPIRITUL Suprem al sau care ia dat viata pe Planeta Pamant.
DA... Totusi sa stiti ca sunt sanse de recuperare ...chiar daca sa ajuns la un stadiu destul de avansat.
In prima faza ...sa-si SCHIMBATA GANDIREA sa uite de boala sa o elibereze- de Ex. Multumesc Dumnezeul meu Creator ca acum sunt vindecat si ne vindecam impreuna, multumesc celule, multumesc molecule din trupul meu fizic ca acum lucrati pentru regenerarea si revitalizarea trupului meu fizic. Din acest moment ma conectez cu Sinea Mea Divina toata viata si voi lucra pentru Regenerarea si Revitalizarea Trupului Fizic. Asa sa fie Dumnezeule in Vecii Vecilor Viata Eterna AMIN !
Aici am depus o afirmatie ( Rugaciune ) care mia venit in minte acum. Se poate imbunatati dupa imaginatia fiecaruia.
Aici aveti un link care va va ajuta foarte mult daca puneti in Practica http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Se poate folosi si Energia Lumanarilor. (le aveti tot acolo) TOT aici aveti si Afirmatii (RUGACIUNI ) si Meditatii, de schimbare care va va ajuta foarte mult. Sa se exprime de cel putin trei ori.
Spirtul Creator, din Trupul, al celui care este blocat ( BOLNAV) se va bucura foarte mult ca-i cereti ajutorul IN acel moment se vor produce transformarile = AUTOVINDECAREA
Alimentatia sa fie FARA Produse animale - Carne, lapte, unt, branza.
Hrana sa fie vie -Legume,Fructe, Seminte, Salate - fara otet, acrituri, zahar, Dupa Grupa Sanguina..dar deci fara produs ANIMAL sau fierte pana dispar vitaminele si mineralele.
Alimentatia sa fie pe toata VIATA
Consum de apa cel putin 5 litri pe zi ..o perioada cat se poate de lunga = pe viata
Iar respiratia sa fie complecta, Ritmata, Inspiratie pe nas - retentie in Plamani-Expiratie pe gura. Timpii ii poate alege dupa conditia fizica.
Miscare in padure, sa stea sub copaci = BRAD, PIN etc. sa vorbesca cu iei. Si copacii apartin unor civilizatii din alta dimensiune, care daca ii rogi ceva, stand in aura lor vei obtine ceea ce doresti. Dar...cred ca ca-i normal sa si Multumesti...Ceea ce OMUL nostru de rand ( ADORMIT) a uitat din cauza EGOULUI
In prima faza cred este suficient...Ramane doar sa puneti in aplicare. Dupa aceea mai stam de vorba...
Dumnezeul nostru Creator sa va Binecuvanteze cu o infinita Iubire Divina si Dragoste de viata alaturi de cei Dragi.
healthy000378
Postat pe 18 Iunie 2009 12:11
buna , bun comentariu ,felicitari.Cred in dumnezeu8 si in puterea lui , in puterea mintii,autosugestie,gandire pozitiva.Bravo tie.Buna comentariu, intru totul de acord.
miulet
Postat pe 18 Iunie 2009 12:23
De la: healthy000378, la data 2009-06-18 12:11:11CANCER = Inseamna ca acea fiinta sa saturat de viata pe Planeta Pamant


I totally disagree!Cunosc persoane bolnave de cancer care nu sunt de fel satule de viata si ar da aproape orice ca sa mai castige timp pe Pamant.

Si unele dintre ele sunt chiar mai optimiste decat sunt eu, un om relativ sanatos.

Bolile trebuie privite si ca pe niste lectii din care invatam sa ne privim cu mai multa intelepciune latura trecatoare si sa apreciem ceea ce valoreaza cu adevarat: sufletul!
De acesta trebuie sa ne ingrijim mai intai de toate...


Iarta-ma, d-le healthyxxxxx, dar delirul gen Channelling si alte chestii New Age nu prind in randul ortodocsilor adevarati.

Si sa nu uit:
Toate persoanele despre care am pomenit mai sus ca fiind bolnave de cancer, sunt acum vindecate prin bunavointa Lui Dumnezeu, dar pericolul recidivei inca ameninta; cu toate acestea acele fiinte s-au apropiat intr-un fel sau altul de Dumnezeu si s-au impacat cu gandul la un eventual sfarsit fizic fara insa si-l doreasca.



nicolenic
Postat pe 29 Iunie 2009 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Beneficiile pentru sanatate ale alimentelor 6 De la: ellabella 29 Februarie 2012 21:31
Câteva metode naturale eficiente de prelungire a vieþii 3 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:02
dureri de stomac in urma tratamentului cu antibiotic 5 De la: monica_ziman 11 Septembrie 2011 19:57
sclerodermie 7 De la: sclero 25 Ianuarie 2015 07:51
Medicina Traditionala Chineza 2 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 09:58