Setari Cookie-uri

Tratamente cosmetice pentru scoaterea punctelor negre

ce tratamente cosmetice se fac pentru scoaterea puncteor negre?abia astept sa scap de ele
amalia79_healthy
Postat pe 21 August 2008 13:20
Din cate stiu (asta s-a facut la mine ani de zile, de la 16 ani), tratamentul este urmatorul:
1. se merge la o cosmeticiana buna (peste 30 de ani de obicei)
2. ea face tratamentul (stie ce sa faca)
3. se plateste cosmeticiana - cu cat varsta clientei e mai mare cu ata gamele cosmetica alese sunt mai scumpe-
4. se repeta sedintele de cate 2 ori pe luna la inceput, lunar apoi, apoi la 6 luni
SUCCES
dr_psy
Postat pe 26 August 2008 23:03
Incearca solutia Activa de a Plafar...dar la cosmetica e cea mai buna recomandare,iti lumineaza fata.
sea_shell
Postat pe 4 Septembrie 2008 02:22
un tratament facial nu se compara cu nimic.degeaba incercati acasa sa va curatati nu are acelasi efect...va recomand din tot sufletul gama aslavital cu argila.este super ...
dobosimariana
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:57
cauta argila verde praf sau masca gata preperata ..este senzationala ..eu asa am scapat de puncte negre..si acum fol.de la avon masca de exfoliere la cald de la spa ..cea roza.sau pur si simplu ..malai amestecat cu ou ,cu lapte ,cu drojdie si miere ,se intinde pe fata,gat,decolteu si stai 20 min ,iar cand o cureti folosesti apa calda si se maseaza usor pt exfoliere..
CESSONIA
Postat pe 25 Septembrie 2008 13:44
aslavital cu argila se gaseste in farmacii... va rog sa-mi spuneti daca mai aveti tratamente ptr puncte negre si sa fie eficiente
ist
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:58
megi la salon sa-ti faci tratament;pot sa-ti recomand 0733671361.
kudika059746
Postat pe 1 Noiembrie 2008 22:06
Fetelor, daca aveti pana in 23 ani, probabil ca nu va permiteti 4 vizite pe luna la un salon bun, asa ca, este suficienta o vizita pe luna, iar acasa, cu un TIRCOMEDON (da, majoritatea vanzatoarelor nu au auzit "ce e ala"), de la The Body Shop, rezolva problema comedoanelor..si a punctelor negre. Cu o umezire a fetei in prealabil cu un dispozitiv de umezit fata cu ioni negativi...Si o hidratare dupa operatiune... si sunteti "ca noi". Atentie insa, trebuie sa manuiti cu atentie acel tircomedon. Dar se invata repede, doar suntem fete!;)
niculadana
Postat pe 25 Decembrie 2008 12:27
incearca cu produse naturiste de aloe vera dau rezultate foarte bune detalii pe www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 26 Decembrie 2008 07:23
Am un baiat de 15 ani care se confrunta cu problema acneei juvenile.A avut un tratament cu Roacutan timp de 5 luni printre alte produse.Efectele s-au vazut,dar dupa incetarea tratamentului,punctele au revenit.Acum suntem supravegheati de o cosmeticiana,odata pe luna face un tratament cosmetic si are un aparat(cred ca se cheama Biotron)dat tot de ea care are rolul de a inchide porii.Totul depinde de cat de mult se ingrijeste si el in rest,dar baietii sunt mai puturosi!
magdaandreica@yahoo.cpm
Postat pe 5 Ianuarie 2009 09:24
Folositi RETIN-A....Costa doar 11 lei noi si succesul e garantat...
sea_shell
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:27
Daca recomanzi RETIN-A,care oricum nu este pentru punctele negre, trebuie sa recomanzi si o crema puternic hidratanta pentru ca Retin-A exfoliaza si usuca pielea.
corin
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:12
Cand mergi la farmacie sa-ti cumperi Retin-A,produsul respectiv ti se va da intr-un ambalaj plus un prospect ...Acolo scrie si Mod de utilizare...
Poate nu este indicata special pentru puncte negre ,dar are SI efectul acesta....Sanatate multa va doresc si sa scapati de acnee...
sea_shell
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:43
Buna! Am si eu o problema,mi-au aparut pe maini de 7-8ani,mici pete brune.Am facut analize pt. ficat,nu am nimic.Am dat si cu mai multe creme ,dar nu dispar deloc,dincontra au mai aparut cateva.Poate cineva sa ma ajute,va rog.Multumesc!
51160
Postat pe 5 Februarie 2009 08:51
Pentru petele maronii de pe maini iti recomand CREMA FORTE ..Se gaseste in orice farmacie in care se prepara creme.nu e scumpa deloc. Costa doat 7 lei.
gabipop
Postat pe 6 Februarie 2009 18:20
VA ROG AJUTATI-MA SA SCAP DE PUNCTELE NEGRE AU DEVENIT O PROBLEMA PENTRU MINE, NU REUSESC SA SCAP DE ELE SI PE ZI CE TRECE PARCA IMI APAR MAI MULTE. MI-AU RAMAS SI NISTE GAURELE MICI PE FATA DIN CAUZA LOR, OARE ESTE DE VINA SI ALIMENTATIA, CE ANUME AR TREBUII SA ELIMIN DIN ALIMENTATIE PENTRU A SCAPA DE ELE? ACUM FOLOSESC PRODUSE DIN GAMA NIVEA VISAGE,DEMACHIANT, LOTIUNE TONICA PENTRU TEN GRAS SI O CREMA PENTRU TEN GRAS,DAR NU DA REZULTATE. AS VREA SA INCERC SI CEVA NATURAL, POATE DA REZULTATE. ASTEPT SFATUL DUMNEAVOSTRA! VA MULTUMESC!
kudika057723
Postat pe 13 Februarie 2009 13:41
Scoate zaharul si prajelile din alimentatie,bea ceai detoxifiant si foloseste Retin-A sau Brevoxyl(sunt comedolitice) dar si o crema hidratanta (NECOMEDOGENA)pentru ca de la ele se cojeste pielea...
sea_shell
Postat pe 13 Februarie 2009 16:12
Ai grija si la produsele cosmetice pe care le folosesti....


Mergi la cosmetica sa-ti curete bine tenul si apoi foloseste produse dermatocosmetice pentru demachiat si intretinerte....


Eu folosesc de 2-3 ori pe saptamana masti cu argila ( pliculete cu argila cosmetica gasesti la aproape orice plafar) si mai folosesc Dermal Magic(exfoliator si hidratant) zilnic-iti curata tenul in profunzime, ajuta la eliminarea pielii moarte si la regenerarea acesteia.

Mult succes!
romdesimed
Postat pe 16 Februarie 2009 07:47
Masca pe baza de Salvie si menta de la Logona. E 13 lei si folosesc de 5 ori din ea.
beatricea
Postat pe 3 Martie 2009 10:07
BUNA FETELOR...deoarece vad ca sunteti inebunite pt a va strica bani pe tot felul de creme care nu aduc randament as-i dori sa va dau un sfat prietenesc incercati sa va tratatii cu terapii naturale ,sunt economice le poate face toata lumea acasa ,dar cel mai inportant lucru este ca va ajuta enorm de mult. pt tratarea petelor, punctelor negre,maro va propun o masca de 1 lingurita de drojdie si 2 de apa oxigenata se face o masca si se aplica pt 30 min dupa care se spala fata si se da cu o crema idratanta,o alta masca 2 ling de miere ,3 ling suc de lamaie 1 ling drojsie ,30 min ,sunt fff multe masti naturale care va dau randament si va vitaminizeaza fata natural succes F.X
kudika004145
Postat pe 12 Martie 2009 00:17
Iti recomand 2 legaturi de patrunjel taiate marunt si fierte in 200ml apa, lasi la infuzat.uzi un tifon cu suculul obtinut si il tii pe fata 15min sau mai mult. e foarte bun. celelalte fete iti recomanda cosmeticienele , crede-ma la cosmetica ma duc regulat de 10 ani, si tot nu scap de ele, e mai rau pt ca nu iti inchid porii cum trebuie
karina2000
Postat pe 15 Martie 2009 23:10
Pt Soare Mirela: cum se foloseste argila pt par? Am probleme cu matreata si sebumul de o vreme incoace si nu gasesc o solutie optima pt mine.
andrawoman
Postat pe 16 Martie 2009 13:14
Se face o masca : argila, 1 galbenus sau doua, o lingura ulei ricin, doua linguri tonic capilar de la Dacia Plant, se completeaza cu sapun Moale lichid Vegetal produs de Hofigal, se obtine o pasta mai groasa care se aplica pe radaicile parului, se lasa 25 minute apoi se spala parul normal. Parul se regenereaza, se coafeaza usor si nu se mai ingrasa , mult succes, oricum este nevoie de rabdare si mult interes, masca se aplica mai greu, poti folosi o pensula cu care aplici vopseaua de par, sa ti usureze munca.
lover_woman
Postat pe 16 Martie 2009 18:01
Eu am incercat o groaza de creme si de masti naturiste ....dar la mine nu au functionat. :( Chiar nu se compara cu un tratament facial bun. Mai bine te duci la o cosmeticiana priceputa si ai siguranta ca scapi repede de ele. Eu ma duc la True Color. Cosmeticiana de acolo chiar se pricepe. Nu numai ca tratamentul chiar are efect dar nici nu ma doare. Si pana la urma mai conteaza si asta. :))
wwww.truecolor.ro
daisylarisa
Postat pe 17 Martie 2009 01:36

Fetita mea are deja puncte negre,si are abia 9 ani,primele i-au aparut anul trecut si acum barbia si nasul este afectat.Oare la acesta varsta se poate face ceva?
soris73
Postat pe 18 Martie 2009 09:58
M-am confruntat si eu acum cativa ani cu problema punctelor negre.Siintamplator am gasit o solutie usor de preparat in casa si foarte eficient.Se amesteca 10 linguri de malai cu 3 lingurite de bicarbonat de amoniu.Se umezeste fata si se maseaza cu acest amestec.Se clateste cu apa din abudenta si apoi se aplica o crema foarte hidratanta.La rezultate catmai bune!
Alexandruski
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:13
este un unguent se numeste SKINOREN este f bun pentru puncte negre le usuca si la extractie sunt ca niste bobite ff mici de nisip.daca strangi tare raman traume pe fata .S i la cosmetica mai noi se incerca gomajuri care curata pielea fara a se mai deschide porii,dar sunt tratamente f scumpe ...dar unguentul face cat toate cosmeticienele la un loc.Eu am facut odata un tratament la fata ,am zis ca merg ptr relaxare si dupa 2 zile mi-au aparut niste chestii rosii sub piele.si am facut tratament cam un an cu unguentul asta
cand aparea cu el scapam.mi-a facut gomaj cu niste perii rotative care sunt sigura ca nu le-a spalat macar cu apa si sapunsi dupa extractie mi-a pus o masca cu argila care mirosea f urat.m-am aranjat nu am mai fost la aceasta cosmeticiana niciodata.unguentul costa in jur de 300.000 lei vechi si tine mult.o sa vezi citeste prospectul si mereu te va scapa de cosuri ,cum apare unul si pui crema dispare se usuca.eu l-am primit de la un medic dermatolog ca am fost nevoita sa merg.
belami
Postat pe 22 Aprilie 2009 04:13
1oo% PUR COLLAGEN tip II
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.



CONSECINTE:
-Saloanele de frumusete se vor preocupa de cresterea colagenului din dermis cu implicatii in diminuarea ridurilor,celulitei,coajei de portocala,etc.
-Articulatiile,scheletul osos vor intra in atentia medicilor de specialitate pentru a fi intretinute si ameliorate, consecinta a reducerii continutului de colagen din organism.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.In urma cercetarilor si documentarilor facute,putem concluziona efectele COLAGENULUI:
- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii,elimina cosurile si regenereaza pielea in zona respectiva
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Poliartrita reumatoida
- Elimina durerile din articulatii, regenerarea treptata a cartilagiilor
- Creste potenta sexuala,regenereaza prostata
- Flexibilizeaza vasele, elimina depunerile de grasimi de pe organele interne(ficat, inima, intestine, etc)
- Este recomandat pentru recuperarea post operatorie
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului si unghiilor,intareste sinii
- Reduce celulita , da sãnãtate þesutului muscular
- reducerea treptatã a þesutului adipos, promoveazã noduri sanatoase
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.

De ce este atât de eficient Collagenul tip II?

Existã multe alte produse de colagen pe piaþã cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã. Acest nutritiv esenþial este folosit pentru "construirea de blocuri". Tot Colagenul de tip II este creat egal. Numai PUR Colagenul tip II poate livra necesarul de proteine al organismului la centrul de resurse ºi este garantat, standardizat sã conþinã niveluri de cea mai înaltã calitate, de tip II Colagen hidrolizat-proteine. Colagenul tip II este fabricat în conformitate cu standardele farmaceutice, in conditii de sterilitate maxima,produsul final fiind superior calitativ. Întregul proces de fabricaþie poate dura pânã la 3 luni, fiind creeat acest extrem de absorbant colagen de tip II.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, admistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.
* Aceste declaraþii au fost evaluate de Food & Drug Administration (USA). Acest produs este destinat pentru a diagnostica, trata, vindeca si preveni orice boala.
Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
healthy001487
Postat pe 22 Aprilie 2009 19:33
De cate ori m-am dus la cosmetica am jurat ca nu o voi mai face niciodata. Am un ten foarte sensibil si, desi le ziceam la vaci sa umble cu grija, ieseam atat de iritata pe fata ca aveam nevoie de o saptamana cu creme speciale sa-mi refac tenul. Nu am mai intrat intr-un cabinet cosmetic de 10 ani. Daca imi spune cineva o cosmeticiana buna (BUNA) in Timisoara ii dau un premiu.
Asa ca mi-am luat de la Avene Cleanance K si sunt super multumita. Seara imi curat fata cu un gel de curatare usor abraziv, bland si rezultatele sunt foarte bune.
Mai o masca de curatare din cand in cand, o argila si e OK.
MihaelaStanciu
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:22
Pentru punctele negre va recomand un produs foarte bun si ieftin. Se numeste sauna faciala, care, prin intermediul aburilor, te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee si de puncte negre. Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte.
O gasiti la magazinul de tehnica medicala www.tehnica-medicala.ro , la categoria ingrijire personala. Comanda se face online, livrarea in maxim 2 zile.
Merita incercata, eu am scapat de punctele negre.
kudika006707
Postat pe 26 Aprilie 2009 02:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dermatologie 2 De la: dobresimona2006 5 Octombrie 2009 11:01
curs masak ESTETIKA PROFESIONAL ORADEA ARAD TIMISOARA 1 De la: cursuriestetika 11 Ianuarie 2012 13:22
Baton corector,anticearcan 13 De la: teodora_ats 18 Aprilie 2011 22:04
acnee pe fund 5 De la: eleain 22 Februarie 2010 16:24
De la Negru la Rosu. Decapaj. 4 De la: kudika_937914 30 Octombrie 2013 16:09