Setari Cookie-uri

jurnalul de slabire

si prietenei mele i-a recomandat o nutritionista de la fundeni sa tina un jurnal de slabire, in felul acesta sa analizeze (prin scris) mult mai bine deciziile alimentare pe care le-a luat de-a lungul zilei. A fost singura metoda care intr-adevar a motivat-o sa se lase de slabit, atunci cand, dupa ce scria seara ce si cum a mancat, scria si de ce a ales asta. astfel si-a identificat mult mai detaliat greselile in alimentatie si "punctul slab" din cauza caruia nu reusea sa tina o dieta. A mai luat si un tratament medicamentos, are 1,55, si avea86kg, acum are 65:)
amalia79_healthy
Postat pe 28 August 2008 18:10
mda,..si eu am luat capsulele astea de slabit despre care vorbeste doamna din articol, tot in ambalaj verde erau , tot in jur de 1 mil lei am dat pe ele ptr. o luna....sau cel putin sunt asemanatoare cu cele descrise de ea....singura diferenta e ca eu pentru prima data ca am reusit sa slabesc atatea kg..(13!! de la 86 la 73 la 1, 70 m inaltime) si sunt f f multumita...nu stiu ce se va intampla cand am sa renunt la ele ....daca nu ma voi ingrasa mai mult...sau tot la fel...deocamdata sunt f. fericita ca arat total schimbata si sunt f. mandra ca ma lauda toti cunoscutii. Pe de alta parte m-am tot intrebat si chinuit sa-mi dau un raspuns...legat de felul in care actioneaza ..pt ca e uimitor si chiar inspaimantator as zice, cum inhiba sezatia (enervanta si sacaitoare )de FOAME sau POFTA!!! nu am reusit sa-mi dau un raspuns nici pana in ziua de azi..(le iau de 3 luni)..asa ca am renuntat!!!!
Daca va fi ceva in neregula,...am sa scriu cu siguranta pe toate forumurile ,...pentru ca sa nu mai faca nimeni aceasta greseala (practic eu experimentez pe mine insami,...pe sanatatea mea !!!dar avand in vedere ca nu m-a obligat nimeni....merg inainte ptr ca mai vreai sa slabesc 5 kg!!) ..iar chestia cu scrisul pe forumuri in caz ca ceva e in neregula ,...nu cred ca tine , deoarece eu...vazand ce frumos slabesc si cum nu am nici o problema de sanatate, probabil toate forumurile din lume nu m-ar fi convins sa renunt...
anna67
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:44
Ai luat capsule de slabit si ... ai slabit. Problemele de sanatate ce POT sa apara le vei vedea dupa luni, sau chiar ani si vor viza parti ale organismului tau la care nici nu te gandesti (ficat, inima, rinichi ai mai auzit, dar sani, ovare, uter etc ?).
Eu doar as vrea sa te gandesti:
1) cat timp tine acest slabit ? Ce se intampla hormonal cu tine dupa 6 luni ? Ti-ai pus problema, avand in vedere ca majoritatea capsulelor de slabit au plante ce cresc cortizolul, si consumul lor duce la epuizarea suprarenalelor ! Ti-ai pus problema ce se va intampla si cu rinichii tai, avand in vedere ca pastilele de slabit au si diuretice in ele ? (ce poate fi mai usor de eliminat decat apa ?)
2) curele de slabire elimina tesut slab (muschi); pentru a scapa de grasime in mod CORECT, trebuie apelat la electrolipoliza, si asta nu oricum, ci controlat, insotita de detoxifierea ficatului si de electrochelare de fiecare data (ca sa se elimine din corp toate toxinele "depuse" in grasime !
3) slabitul peste 0.5 kg / saptamana duce la STEATOZA HEPATICA. Nu doare, nu inteapa, dar este un factor nefericit pt. o multime de boli (inclusiv fibrom, noduli la san, PMS, ciroza etc)
Slabitul nu este un lucru atat de simplu: toate formulele "minune" de slabit modifica anumite procese in organism, multe nestiute, cu consecinte pe termen lung greu de banuit .
Care este singura solutie nepericuloasa ? Unica solutie lipsita complet de pericole este echilibrarea organismului, altfel spus singura solutie e SANATATEA.
In momentul in care te hranesti sanatos (asta insemnand nu doar CAT si CE mananci, ci si CUM si CAND mananci), contracarezi eficient agresiunile din mediu (incepand de la un banal virus si terminand cu stresul geopatic sau radiatiile "ascunse" in fructele de la supermarket), ai un stil de viata sanatos si reusesti sa-ti controlezi stresul mentalo-emotional, atunci corpul tau va ajunge in 2-3 luni la greutatea ideala ! Si greutatea ideala nu inseamna un numar dat aiurea intr-o pagina de revista, ci inseamna acea greutate determinata genetic de nivelul de leptina, acea greutate la care exista echilibru hormonal si metabolic in organism etc
Cate persoane care doresc sa slabeasca si-au controlat nivelul de leptina, de cortizol, de estrogen si de alti hormoni ?
Foarte putine, desi este atat de simplu ! Si mai simplu este insa sa spui: mananci 1 bucatica branza si salata de vinete dar, pt. o persoana cu intoleranta la branza aceasta dieta este nesanatoasa iar vinetele sunt interzise la pers. cu artrita reumatoida ! La fel exista persoane cu intoleranta la peste, la porc, la pui, la soia, la gluten ... etc . Spun intoleranta (=sensibilitate alimentara) si nu alergie ! Intoleranta nu da reactii violente, dar exista ! Consumarea alimentelor pt. care avem intoleranta duce la iritatii "in surdina" ale sistemului digestiv - cum ar fi, de ex, sindromul de intestin semipermeabil ce permite raspandirea toxinelor in organism etc.
Eu cred ca o persoana care doreste sa slabeasca PE TERMEN LUNG si sa NU-SI AFECTEZE SANATATEA trebuie sa urmeze o dieta personalizata, care sa tina seama de sensibilitatile alimentare, de profilul nutritional (deficiente vitamine/minerale DAR SI enzime, acizi grasi), de starea sistemului digestiv si, mai ales de TIPUL METABOLIC (cel mai nou tip de clasificare existent in SUA pt. determinarea dietei sanatoase).

dusa
Postat pe 12 Septembrie 2008 10:43
DUSA, m-a incantat in mod deosebit raspunsul tau....din care reiase printre altele, ca esti o persoana bine instruita si cu o gandire sanatoasa...combinatie destul de rara, mai ales in ultimul timp....!! Cu un singur aspect nu prea as fi de acord si anume cu cel legat de steatoza hepatica care s-ar putea dobandi dupa cum spui tu...si despre care stiu eu (dar s-ar putea sa gresesc si atunci imi cer scuze)ca e o distrofie a ficatului determinata de acumularea in exces a grasimilor in ficat !!!!Ori, din moment ce eu nu mananc mare lucru decat fructe si eventual legume...si absolut nimic care sa aiba continut in grasimi...cum e posibil sa fac steatoza hepatica? ..daca gresesc nu e nici o suparare daca ma corectezi!!!
In rest , ce sa spun , ai dreptate, si din pacate (ceea ce e cel mai condamnabil )cunosc toate riscurile la care ma expun prin consumul acestor capsule...despre care nu cred o iota mai ales cand se spune ca sunt din plante si ca de fapt sunt niste suplimente alimentare!!! Dar stii cum e omul...se tot amageste cu ideea (mai ales cand isi doreste mult ceva) ca - "n-o sa mi se intample tocmai mie"-!!!! Si, nu exista decat 2 posibilitati: sa i se intample sa se imbolnaveasca sau ...sa nu i se intample!!! Dar asta nu decidem noi...caci nu facem altceva decat sa urmam o linie predestinata...si noi nu avem nici o contributie in ceea ce ni se intampla...caci pot sa nu iau nici o capsula si sa am o viata impecabila de sanatoasa...si patesc (Doamne fereste)ceva rau ..intr-un alt mod....
Bine, asta nu inseamna ca am dreptul (in virtutea acestei convingeri)sa-mi bat joc de sanatatea organismului meu...dar vreau sa-ti mai spun un singur lucru si cu asta inchei...ca deja am "vorbit" prea mult(ceea ce rar mi se intampla): sunt o persoana care nu am avut sentimentul de ....hai sa-i spun - invidie- pentru absolut nimic in viata, nici pentru bani, nici pentru frumusete, nici pentru functii sau vreun statut mai inalt ...nuu , departe de mine ideea de a ma consuma pentru toate astea si altele de genul lor (poate pentru ca am avut cate cevva din ele )...DAR PENTRU PERSOANELE SLABE CARE MANANCA FARA SA TINA CONT DE CALORII SI INDIFERENT DE CAT MANANCA SI CE, AU O SILUETA DE INVIDIAT AM AVUT UN SENTIMENT ATAT DE DUREROS DE SUPORTAT DE INVIDIE, INCAT DA-MI TE ROG VOIE SA-L INDEPARTEZ, CACI DEOCAMDATA E SINGURUL ASPECT CARE MA MACINA SI-MI DAUNEAZA!!!
anna67
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:16
Nu as vrea sa va sperii pe niciuna dar si eu am luat pastile din acelea de slabit, si intr-adevar pot spune ca au dat rezultate. Am slabit si aratam superb....dar ceea ce s-a intamplat dupa 2 luni a fost mult mai grav. Aproape ca mi-am distrus ficatul, m-am ingrasat dublu si tot din cauza acestor pastile, s-a deregalat metabolismul iar acum se pare ca nici nu mai pot ramane insarcinata tot din cauza acestei prostii uriase pe care am facut-o. Nu va pot spune ce mandra si ce bine aratam.....insa nu va pot spune si mai apoi cat de suparata am fost si cat m-am plimbat pe la doctori. Dragele mele...stiu ca este foarte greu, insa trebuie sa va spun si eu, cateva lucruri pe care le-am invatat dupa aceasta prostie pe care am facut-o. Mancati multe legume si fructe, mancati iaurturi naturale, mancati peste si pui la gratar si beti 2 - 2,5 litri de apa plata, si asta numai 3 luni. ATAT...NUMAI 3 LUNi...atata are nevoie organismul sa se adapteze noilor schimbari asta insemnand slabit. Dupa aceste 3 luni nici nu va veti ingrasa si va veti putea mentine. Stiu ca pare greu insa daca veti avea taria sa tineti cele 3 luni asa cum v-am scris, veti fi tare mandre. Si eu si o prietena de-a mea am tinut , iar dupa 3 luni aveam cu 15 kg mai putin si nici nu ne-am mai ingrasat dupa. Mult succes fetelor si nu uitati ca cea mai importanta este sanatatea voastra si nu faptul ca arati ca un fotomodel.Sanatate si aveti grija de voi in mod sanatos. Sanatate la toata lumea


nana_moi2001@yahoo.com
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:36
Pt. anna67:
1)steatoza hepatica este determinata de incarcarea cu grasime a celulelor hepatice (mai ales cu TRIGLICERIDE) si nu are neaparat legatura cu grasimea din dieta. Sa nu uitam ca ficatul produce colesterol - cam 70%, doar 30 % din colesterol provine din alimentatie.
2) Nu cred ca poti sa-ti imaginezi riscurile legate de consumul capsulelor de slabit. Cel mai obisnuit risc este acela de a ajunge la epuizarea suprarenalelor, o conditie de sananate extrem de greu de vindecat, cu consecinte nefaste la nivelul intregului organism.
3)"caci nu facem altceva decat sa urmam o linie predestinata" ... nu este adevarat ! Noi avem LIBER ARBITRU si doar o data la noua ani si ceva, cand axa MNN-MSN in tranzit "taie" axa natala, atunci suntem privati de libertate si riscam "corectii" karmice. In rest suntem PROPRII NOSTRI STAPANI, ai vietii si sanatatii noatre asa cum vrem (si stim !) sa ne-o facem.
4) Daca vrei cu adevarat sa slabesti, onoreaza-ti organismul si incearca sa-i afli suferintele. Grasimea este un semn ca lucrurile nu merg bine acolo, in interior. Mergi si diagnosticheaza-ti dezechilibrele hormonale, nutritionale, metabolice, ecotoxinele etc si vei intelege DE CE ai kg in plus. Dupa ce vei intelege de ce, vei gasi si tratamentul care te va ajuta, iti va echilibra organismul intr-un mod nepericulos.
Englezii au un proverb: "If there is a will, there is a way !" si tine minte ca dobandirea sanatatii este singura cale spre o silueta de vis.
dusa
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:53
De la: anna67, la data 2008-09-10 17:44:31mda,..si eu am luat capsulele astea de slabit despre care vorbeste doamna din articol, tot in ambalaj verde erau , tot in jur de 1 mil lei am dat pe ele ptr. o luna....sau cel putin sunt asemanatoare cu cele descrise de ea....singura diferenta e ca eu pentru prima data ca am reusit sa slabesc atatea kg..(13!! de la 86 la 73 la 1, 70 m inaltime) si sunt f f multumita...nu stiu ce se va intampla cand am sa renunt la ele ....daca nu ma voi ingrasa mai mult...sau tot la fel...deocamdata sunt f. fericita ca arat total schimbata si sunt f. mandra ca ma lauda toti cunoscutii. Pe de alta parte m-am tot intrebat si chinuit sa-mi dau un raspuns...legat de felul in care actioneaza ..pt ca e uimitor si chiar inspaimantator as zice, cum inhiba sezatia (enervanta si sacaitoare )de FOAME sau POFTA!!! nu am reusit sa-mi dau un raspuns nici pana in ziua de azi..(le iau de 3 luni)..asa ca am renuntat!!!!
Daca va fi ceva in neregula,...am sa scriu cu siguranta pe toate forumurile ,...pentru ca sa nu mai faca nimeni aceasta greseala (practic eu experimentez pe mine insami,...pe sanatatea mea !!!dar avand in vedere ca nu m-a obligat nimeni....merg inainte ptr ca mai vreai sa slabesc 5 kg!!) ..iar chestia cu scrisul pe forumuri in caz ca ceva e in neregula ,...nu cred ca tine , deoarece eu...vazand ce frumos slabesc si cum nu am nici o problema de sanatate, probabil toate forumurile din lume nu m-ar fi convins sa renunt...
dyanapetrescu
Postat pe 17 Septembrie 2008 10:55
ce pastile si de unde draga mea ,sunt foarte interesata te rog ajuta ma
dyanapetrescu
Postat pe 17 Septembrie 2008 10:55
. pentru dyanapetrescu
....nu sunt sigura ca intr-adevar se cheama -ajutor- faptul ca te indemn sau iti recomand sa iei aceste pastile, pe care eu personal nu le-as recomanda nimanui...pentru ca nu as vrea sa ma mustre constiinta mai tarziu, intrucat sunt convinsa ca e ceva in neregula cu ele; deocamdata eu nu am cunoscut partea neplacuta (efectele negative, reversul medaliei) al consumului acestor capsule... dar sunt convinsa ca or sa apara; acum sunt la partea frumoasa a lucrurilor, de la 86 kg am 72kg, la 1,70m..daaa sunt f incantata si nu as vrea sa-mi umbresc bucuria de moment gandindu-ma la ce va fi!!!
.....mult mai convinsa sunt ca s-ar chema -ajutor- solicitarea unor informatii legate de modalitati de slabire de la o doamna care a postat aici pe forum si care semneza " dusa" si care sigur ar putea (presupun)sa-ti faca un profil metabolic sau o dieta personalizata, pentru ca am vazut ca e f bine documentata si probabil nu e doar un hobby de-al dansei, ci poate chiar se ocupa cu asa ceva...
Ai citit ce a postat in legatura cu aceste aspecte nana moi 2001???
.....tot evitand sa-ti dau informatiile despre aceste pastile, care practic, astea te intereseaza nu parerile mele personale, vreau sa-ti mai spun 2 aspecte: 1) in cercul meu de cunoscuti (dar cred ca e o regula generala, pentru ca supraponderabilitatea e o boala cosmopolita, nu mai e o noutate ptr nimeni) sunt f multe persoane "pline", gandeste-te ca daca era ceva bun in aceste pastile le spuneam tuturor ca le-am luat si ca sunt nemaipomenite,. ca sa le ia si restul lumii.. dar nu am spus nimic nimanui nu din egoism, ci doar din dorinta de a face rau...si de a nu ma macina propria constiinta mai tarziu...asa ca mai gandeste-te...!!!
2). azi am citit un articol care binenteles iar m-a pus pe ganduri (pentru scurt timp, binenteles, pentru ca la mine de acum e tot aia ...intru pe 4 luni de cand iau aceste pastile ), si pe care incerc sa ti-l trimit si tie ....
.....iar daca in cele din urma tot esti hotarata sa le iei, imi lasi un mesaj pe forum,(altul !!de confirmare) si...cu toate ca nu ma trage inima, iti voi spune toate amanuntele legate de aceste pastile (ele de fapt se spune ca sunt suplimente alimentare , nu pastile ) precum si de unde le-am luat si cat costa ...la bla bla...etc . DAR,...MAI GANDESTE-TE !!!! (mai bine astepti sa fac eu macar un an de cand le-am luat...sa vedem ce se mai intampla pana atunci!!!! :smlwinking0065:
anna67
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:10
ARTICOL luat din revista HEALTHY.
Dupa 1-2 zile de cura cu pastilele chinezesti, senzatia de foame dispare, nivelul de energie creste simtitor, iar kilogramele par a disparea in mod miraculos.


Femeile dornice sa scape de kilogramele in exces fara a depune prea mult efort, cheltuiesc aproximativ 100-200 de lei pe o cura de o luna, fara sa stie insa riscurile la care se expun. Avand in vedere ca pastilele minune sunt considerate suplimente alimentare si nu medicamente, controalele la care sunt supuse sunt minime, asa ca nu se poate spune cu exactitate daca nu contin compusi chimici periculosi sau care sunt efectele secundare.


Moda capsulelor de slabit chinezesti a facut valuri in trecut si in afara tarii. Rusia, Canada, Marea Britanie sunt doar cateva dintre tarile care au tras un semnal de alarma si au retras astfel de pastille. A devenit deja celebru cazul unei vedete TV din Singapore care a fost la un pas de moarte din cauza unor pastile de slabit aduse din China. Dupa 2 luni de cura, Andrea de Cruz a avut nevoie de un transplant de ficat, intrucat pastilele ii distrusesera acest organ.


In Canada au fost interzise pastilele de slabit LiDa Daidaihua, pastile care acum sunt intens promovate pe internet in Romania. Produsele sunt prezentate ca fiind 100% naturale, dar autoritatile din Canada au descoperit o doza mare de amfetamine in aceste produse. Amfetaminele nu pot fi cumparate decat cu prescriptie medicala, intrucat acestea au efecte secundare deosebit de periculoase si creeaza dependenta.


Si romancele au inceput sa ia astfel de pastile. Unele au ales sa discute pe forumuri despre experienta cu astfel de capsule. Multe acuza ameteli, stari de lesin, sete puternica, transpiratie excesiva, iar unele dintre ele recunosc ca astfel de pastile le-au adus pe patul de spital. Intrucat primele efecte secundare pot fi usor de suportat de unele femei, acestea continua sa ia pastilele fara sa fie interesate de efectele pe termen mediu si lung asupra sanatatii.


Oamenii au in general incredere in tratamentele chinezesti, avand in vedere experienta de peste 3 milenii a chinezilor in terapii alternative. Cu toate acestea, chinezii antici nu au incercat niciodata sa trateze obezitatea.



anna67
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:24
Lasati pastilele si incercai sa va schmbati alimentatia si modul de viata. Ati auzit de WELLNESS? Mancati sanatos, faceti sport si beti cel putin 2 litri apa plata pe zi. Vreti sa aflati mai mult? Va astept pe messenger.
i_love_lexa
Postat pe 18 Septembrie 2008 03:14
De la: i_love_lexa, la data 2008-09-18 03:14:53Lasati pastilele si incercai sa va schmbati alimentatia si modul de viata. Ati auzit de WELLNESS? Mancati sanatos, faceti sport si beti cel putin 2 litri apa plata pe zi. Vreti sa aflati mai mult? Va astept pe messenger.


Asta fac dar degeaba....


Ana -indicatii si contraindicatii au toate medicamentele ,noi ne asumam riscuri chiar si cind cumparam un medicament prescris de medic,individual vorbind fiecare are alta reactie benefica sau mai putin benefica(efecte secundare)
am vazut intr-o publicatie o reclama a unor capsule cu pectina de mar,si pentru ca acum m-am mobilizat pe slabit le am comandat.
De reactii adverse nu imi este frica,orice se poate declansa in organism din varii motive -mai nou se retrage dupa piata Paracetamolul-oare citi nu l-am luat cu incredere??
Apoi viata mi-a demonstrat ca daca dumnezeu vrea sa traiesti,traiesti si gata stie el ce are de facut cu fiecare din noi la un anumit moment al vietii.
Te felicit pentru KG date jos cu usurinta si te rog sa -mi scrii cum se comporta organismul tau acum si cum este aspectul pielii,deasemeni ce crema de corp ai folosit pentru a estompa efectul neplacut.
Astept sfaturile tale .
SUCCES
dyanapetrescu
Postat pe 21 Septembrie 2008 00:42
De la: dyanapetrescu, la data 2008-09-21 00:42:39
De la: i_love_lexa, la data 2008-09-18 03:14:53Lasati pastilele si incercai sa va schmbati alimentatia si modul de viata. Ati auzit de WELLNESS? Mancati sanatos, faceti sport si beti cel putin 2 litri apa plata pe zi. Vreti sa aflati mai mult? Va astept pe messenger.


Asta fac dar degeaba....


Ana -indicatii si contraindicatii au toate medicamentele ,noi ne asumam riscuri chiar si cind cumparam un medicament prescris de medic,individual vorbind fiecare are alta reactie benefica sau mai putin benefica(efecte secundare)
am vazut intr-o publicatie o reclama a unor capsule cu pectina de mar,si pentru ca acum m-am mobilizat pe slabit le am comandat.
De reactii adverse nu imi este frica,orice se poate declansa in organism din varii motive -mai nou se retrage dupa piata Paracetamolul-oare citi nu l-am luat cu incredere??
Apoi viata mi-a demonstrat ca daca dumnezeu vrea sa traiesti,traiesti si gata stie el ce are de facut cu fiecare din noi la un anumit moment al vietii.
Te felicit pentru KG date jos cu usurinta si te rog sa -mi scrii cum se comporta organismul tau acum si cum este aspectul pielii,deasemeni ce crema de corp ai folosit pentru a estompa efectul neplacut.
Astept sfaturile tale .
SUCCES

Au aparut acum 2 creme special anticelulita plus o creama de corp hidratanta. Efect super.
i_love_lexa
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:25
buna..dyanapetrescu si tuturor celor care sunteti interesati de ceea ce se posteaza pe acest site!
.... mi-am amintit un aspect petrecut de-a lungul celor 3 luni de cand iau capsulele astea: dupa prima luna sau chiar mai putin (3 sapt) de cand luam capsulele zi de zi, dupa primele rezultate pe care eu le-am gasit spectaculoase (3 spt si -6-7 kg pierdute)....bineinteles ca m-am culcat pe laurii victoriei si am inceput sa mananc, chiar daca nu-mi era foame.....! La acest aspect s-a mai adaugat si faptul ca a "venit" si concediul multasteptat (deja slabisem si ma simteam bine in pielea mea), concediu pe care l-am petrecut in strainatate la un hotel....ALL INCLUSIVE !!!! (ghinion sau fatalitate???)..unde (firesc pentru felul meu de a fi) m-am infruptat fara nici o limita din toate grozaviile..si la orice ora!!!!
Ceea ce suna si mai aiurea este faptul ca, chiar daca nu am avut nici o retinere la mancare, obiceiul de a lua capsula dimineata nu l-am abandonat..(sunt de "rasul curcilor")!!! ca pentru ce mai luam capsula din moment ce eu mancam cot la cot cu subnutritii, nu stiu?!
Unde vreau sa ajung? la faptul ca in aceasta perioada (care a tinut 3 saptamani) am pus la loc 1kg!!! (in alte conditii cred ca puneam vreo 5kg. (dupa cum mi s-a mai intamplat restul concediilor cu oferte all inclusiv)
Inca un aspect pe care l-am considerat extrem de interesant dar si intrigant : aceeasi capsula care-ti da inapetenta , rezistenta sau mai bine zis nepasarea in fata tentatiilor (culinare) si-n conditiile in care tu nu mananci decat cand ti-e foame (adica f. rar si foarte putin),.....ei bine, aceeasi capsula, in conditiile in care tu mananci (chiar daca nu ti- foame)....NU MAI ARE NICI UN EFECT!!!!! adica am observat ca mancand, ii anulezi toate efectele benefice care au dus la slabire: chiar si cu capsula luata, foamea revine fara nici o jena, apetitul nu e nicidecum capricios, si te tenteaza iar toate bunatatile(pe care pana mai cu putin timp in urma nici nu le vedeai) nu ai nici o senzatie de sete, uscaciune a gurii, bineinteles ca apa nu mai bei....si uite asa ajungi de unde ai plecat....
...chestia cu micsorarea dimensiunilor stomacului pe care o asteapta multa lume, o sper si eu, dar nu stiu daca va tine ...de aceea singurul lucru de care ma tem cel mai mult este ca o data cu terminarea curei (adica pe la 67 de kg, pe care sigur le voi atinge in ritmul asta,...cu toate ca acum la 71 kg. toti cunoscutii imi spun sa ma opresc ptr ca e mai mult decat suficient!!!).... revin in forta...si apetitul, si foamea din ora in ora, si poftele de tot felul la orice delicatesa culinara....Dar mai e timp.....
anna67
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:33
...dyanapetrescu....
deci capsulele astea pe care le iau eu,..mi le-a dat o prietena contracost bineinteles cu 150 RON (cutia), intr-o cutie metalica, verde cu niste fructe rosii pe ea, iar capsulele sunt intr-o tipla argintie, se numesc"Capsula de slabit" de la Arpfarm. Asa ca am luat fiecare element din compozitia chimica scrisa pe prospect...si m-am documentat f. bine de pe net si din toate sursele de informare pe care le-am gasit, in privinta lor..si le-am gasit cat de cat inofensive dar benefice. Ulterior, am luat adresa si numerele de telefon inscriptionate pe cutie, am sunat, persoana care a raspuns la telefon era un barbat care mi-a dat numarul de telefon al persoanei de contact de la mine din oras; am sunat-o pe respectiva, am facut o comanda de 3 cutii, pe care ea mi le-a adus a 2a zi...pretul ?simtitor diferit ...adica 80 Ron cutia!!!e o diferenta, nu? dar nu asta e important..
Primele 2 zile dupa ce l-am luat, am simtit ce-i drept o durere surda (dar fara a fi intensa sau deranjanta) de cap, dar care a 3a zi a disparut...O lunga perioada de timp am avut o intensa senzatie de sete accentuata, uscaciune permanenta a gurii, ma trezeam si noaptea din somn pentru a bea apa, completate cu transpiratii si stare permanenta de cald. Toate astea le-am gasit ultrabenefice pentru mine, deoarece in mod normal eu nu beam nici jumatate de litru de lichide(cu tot cu cafea si sucuri) pe zi , si acum aunsesem la 2 litri de apa pe zi , ceea ce pentru mine era un adevarat record; de transpirat nu transpiram nici in cele mai toride zie, mergeam cu sotul meu la sauna el transpira in sauna de vedeam cu izvora apa in picaturi din porii pielii, iar eu nu aveam nimic, ei bine , in sfarsit acum stiam si eu ce inseama sa transpiri,...o chestie pe care iar am agreat-o si am considerat ca este folositoare organismului meu puturos!! Iar chestia cu senzatia de cald, chiar imi convenea pentru ca asa am simtit si eu ce inseamna sa ai arderile mai intense, ca in rest am un organism tare lenes... Asa ca toata perioada asta (vb de perioada de dupa concediu cand m-am apucat serios de "treaba"..adica nu am mancat decat atunci cand mi-era foame si f putin, in special fructe ...multeeee....pepene rosu, mere, mandarine.struguri...) eu m-am simtit f bine...adica nu am suferit de foame sau de pofta, am fost si energica, de restul senzatiilor neplacute chiar alarmante pe care le reclama pe multe forumuri multe persoane nici nu s-a pus problema,..si nu mai spun de faptul ...de CAT DE BINE MA SIMT IN PIELEA MEA!!!! si ce multumita sunt cand primesc atatea complimente!!!
Ma opresc aici, pentru ca deja e tarziu si maine ma duc la servici!!!te mai tin la curent maine...daca mai doresti!!!
anna67
Postat pe 22 Septembrie 2008 00:07
Incercati sa va schimbati modul de alimentatie si lasati pastilele super miraculoase. Costa o gramada de bani si ...
Ana_Maria_healthy
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:30
Buna anna67,te rog zi-mi si mie cu pot face rost de aceste pastile.Mentionez ca eu sunt din Bacau.Intradevar am multa nevoie de ele,Am 1.58 si 85 kg.TE ROG AJUTA-MA!
alina_178
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:37
Pastilele de slabit chinezesti le gasesti la Plafar sau magazinele naturiste si sunt de vreo trei feluri,cred.Eu am luat ,,super slim,,tot intr-o cutie verde cu niste fructe rosii in colt dar am fost multumita.Cel mai mult mi-a placut ca nu mai aveam senzatia acuta de foame care ma chinuia tot timpul si am reusit sa slabesc 5 kg intr-o luna,ceea ce nu am reusit cu nici o cura de slabire si sport in fiecare zi.
xxlanita
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:07
alina 178, sa citesti postarile anterioare inainte sa le iei,si daca te hotarasti totusi sa incerci, iti dau numarul de telefon al persoanei de la care le-am cumparat eu, pe care nu mai stiu cum o cheama (eu in agenda de telefon am notat-o cu " ARPFARM"- o suni si probabil ti le va trimite prin posta!!!0745633104 sau dupa cum a postat si xxlanita,...poti folosi si capsulele superslim,cumparate din farmacii sau magazinele naturiste, caci am vazut ca dau aceleasi efecte....eu am incercat capsulele de la arpfarm....Citeste te rog postarile anterioare, pentru mai multe detalii!!!
anna67
Postat pe 31 Octombrie 2008 21:41
Nu luati pastile de slabit, mai bine incercati sa va schimbati alimentatia.Eu anul trecut in primavara aveam 85 de kg si am inceput sa trec pe o alimentatie continand numai carne de pui ( doar fiarta ) si branzeturi si anume lapte , iaurt , branza de vaca si fructe zilnic.Am tinut acest regim si am slabit 20 kg in 9 luni.Si in prezent am 65 kg si ma mentin .Incercati sa eliminati grasimile total din alimentatia voastra.
anamaria_stanica
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:50
renate,depinde cati ani ai,varsta conteaza....cand ai pana in 30 de ani o rezolvi cu o dieta dar daca ai trecut de 45 e mai greu....nici eu nu mananc grasimi,zahar sau paine dar nu mai poti slabi cum vrei...mie mi-au fost de ajutor pastilele de slabit...
xxlanita
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:14
Buna fetelor,mi-am luat si eu pastile pana la urma(capsula de slabit)am gasit la plafar aproape 1 milion...ce pot spune decat ca intradevar sunt bune,mi-a trecut pofta de mancare si chiar si senzatia aia de "dulce".Azi a fost a 6a zi de cand le iau si pot zice ca dimineata aveam cu 2 kg mai putin,deci:5 zile-2kg e destul de bine,acuma sa vedem in continuare!Reactii ???Pai de cate ori le iau dupa 5 min merg la baie si seara la fel am program,ceea ce e bine,zic eu?Insomnii..da sunt..stari de ameteala,mi sa parut in primele 2 zile dar usoare.Cam atat..sper la mai mult si la mai bine V-am pupat!!!
alina_178
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:26
alina_178 sau anna67
cat timp trebuie sa luati pastilele
decate ori la luati pe zi
si cat timp ajunge o cutie
ca vreau sa le incerc si eu nu de alta dar am 1.65 si 95 de kg arat ingrozito si nu mai stiu ce sa mai fac ca sa scap de ele asa ca va rog ajutatima
profibuzau
Postat pe 18 Noiembrie 2008 01:36
buna ,am vazut la 3 din colegele mele cum au slabit si m-am decis sa le incerc din nou cu toate ca la prima incercare eram sa dau ortul popei .Deci acum am invatat lectia mananc bine inainte adica o friptura si o salata si apoi iau pastila dar asta se intampla pe la ora 12 deoarece lucrez in ture si nu pot sa le iau dimineata , in fine am inceput de pe 3 ian 2009 m-am simtit binisor dar pe data de 4 spre 5 am lucrat in tura de noapte fetelorrrrrr am zis ca mor de cap ,sunt asistenta medicala si lucrez pe ambulanta ganditi-va si voi muream in masina cu trusa plina de medicamente ,normal am gabat repede o fiola de algocalmin in fund si nimiccc am lucrat incontinuu pana la ora 1 noaptea cand am reusit sa ajung si eu in statia de salvare si atunci am mancat o portocala si surpriza durerea de cap a incetat imediat .deci trebuie sa mancati nu sa stati nemancate ca mine ca probabil de asta ne simtim rau .O sa va tin la curent cu starea mea plus ca mereu urmarea tensinunea ,pulsul sa nu o iau razna
cristina_blondyy
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:03
anahi.....toate instructiunile sunt scrise in cutie....se ia o pastila pe zi la aceiasi ora,pana la ora 12,pastilele iti ajung o luna si cred ca o sa slabesti 5-10 kg.Citeste cu atentie ce scrie acolo si fa intocmai,ai grija cu cafeaua....succes!
xxlanita
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:21
DESERT PLANT- Distinctia siluetei tale
Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..
Caracteristicile tratamentului DESERT PLANT:
-determina creºterea tranzitului intestinal, avînd rol benefic în eliminarea grãsimilor ºi reglarea glicemiei
-amelioreazã tulburãrile renale ºi stimuleazã diureza, ajutînd în curele de slãbire
- regleazã sistemul endocrin ºi echilibrul metabolic
- are efect lipolitic prin intensificarea arderilor în depozitele adipoase, modelând corpul Pentru comenzi nu ezitati sa ne contactati pe mess la adresa id: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:35
buna vreau si eu un regim sa slabesc repede
imi dati si mie vreo idee
alinuta_intasneata
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:21
buna ,am revenit cu stiri noi despre pastila de slabit .Sunt putin ametita senzatia de foame nu mi-a disparut complet,nodul in gat si gura uscata le am si acum dupa 10 zile de luat pastile ,dar am slabit 4kg.Nu stiu daca din cauza pastilelor sau din cauza ca am tinut regim adica: o singura friptura de pui pe zi goala si in rest mere si portocale .Pulsul usor tahicardic 140, tensiunea mica 90/50 o sa termin cutia dupa caream aflat un regim ff bun care se tine 2 luni si se da jos 30 kg regimul proteic
cristina_blondyy
Postat pe 13 Ianuarie 2009 15:19
Oricine isi doreste sa slabeasca repede si fara efort,dar e si corect asa?Mie imi este cam frik sa incerc pastilele,si imi este frik de ce se intampla dupa ce nu le mai iau.Vine primavara si apoi vara,trebuie sa fim mai suple,dar e atat de greu!!!! Mie medicul de familie mi-a recomandat sa nu ma infometez dar sa fac multa miscare.Dak ar fi atat de simplu!!!!
babalica
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:46
Mereu aceeasi intrebare.Cum slabim?e foarte simplu cu multa vointa.daca chiar iti doresti acest lucru credema ca vei reusii.nu trebuie sa intrebam cum slabim ci trebuie sa fim atente cand si ce mancam,asta este pastila miracol.atentie la alimentatie,manaci sanatos si portionat slabesti.e ff simplu dar pe cat de simplu pe atat de greu sa scazi la jumatate cel putin portia de mancare sa nu consumi sucuri acidulate sa mananci multe fructe sa nu te intixici cu dulciuri etc etc ,deci....vrei sa slabesti ,,,,,manaca sanatos si putin.pupici si gandeste te la ce am scris. ia o poza cu o femeie care arata asa cum ti ai dorii pune o langa poza ta iar cand te asezi la masa tine pozele in fata ta ai sa vezi cum dorinta sa fi ca ea o sa ti taie pofta de mancare:)
amarutza
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rana pe col 5 De la: gaby_scumpyk 23 Februarie 2010 14:18
Jurnal de slabit!!!! 14 De la: kudika376160 20 Martie 2011 11:42
Parodontoza 1 De la: Swing 8 Februarie 2009 13:59
AM SLABIT CU MASAJ ANTICELULITIC 2 De la: baiby06 21 Aprilie 2010 11:30
polipii 7 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 17:13