Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru chistul ovarian

De la: naziru, la data 2009-08-16 15:01:17poti sa faci tratament cu lipitori din clasa HIRUDO MEDICINALIS
daca vrei consultanta pentru tratament scrie pe id hirudo_medicinalis@yahoo.com
mult succes
si introduci lipitoarea in vagin ,da?sau nu ?sau aberezi?
enemgabriel
Postat pe 16 August 2009 15:18
nu este nevoia sa o introduci in vagin daca nu sti documenteazate
naziru
Postat pe 16 August 2009 15:41
se aplica pe burta in dreptul ovarelor daca este intradevar o problema ele vor descoperi
naziru
Postat pe 16 August 2009 15:42
De la: naziru, la data 2009-08-16 15:42:54se aplica pe burta in dreptul ovarelor daca este intradevar o problema ele vor descoperi
hai domne ca esti de tot rahatul cu lipitorile dumitale,manaca dumneata lipitori si lasa-ne dracu -n pace cu porcariile dumitale.
enemgabriel
Postat pe 16 August 2009 21:59
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
SKY81
Postat pe 17 August 2009 15:37
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!
4Life
Postat pe 17 August 2009 20:14
De la: TF_, la data 2009-08-17 20:14:20
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!
da de unde sti,esti cumva medic nutritionist?dar colastra ta de ce spui ca vindeca boli grave precum cancerul?
enemgabriel
Postat pe 18 August 2009 08:55
De la: enemgabriel, la data 2009-08-18 08:55:38
De la: TF_, la data 2009-08-17 20:14:20
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!
da de unde sti,esti cumva medic nutritionist?dar colastra ta de ce spui ca vindeca boli grave precum cancerul?
esti total gresit informat prietene...mergi la scoala si revino cand ai informatii corecte !!!cauta tu detalii despre ce inseamna :
IP6
cordyceps sinensis
agaricus blazeii muril
d-Beta glucan
Beta glucan
maitake
shiitake
acemannan
si apoi mai vorbim...astea sunt unlele din ingredientele TRANSFER FACTOR PLUS,
alaturi de factorii de transfer extrasi din colostru si din galbenusul oului de gaina, extract din frunza de maslin.

deci inca odata dovedesti ca esti foarte superficial,esti gresit informat si faci pe desteptul aiurea...!!!
4Life
Postat pe 18 August 2009 18:21
Substanþe biologic active din vegetale

Din marea varietate a substanþelor biologic active din vegetale, un loc aparte le revine fitohormonilor, pigmenþilor vegetali ºi produºilor de metabolism.
Fitohormonii sunt factori de creºtere, moderatori ai unor reacþii enzimatice.
Se gãsesc cu precãdere în polen.
Acþioneazã ºi în procesele metabolice la om mai ales auxinele, giberelinele, citokinetinele ºi acidul abscizic. Astfel, stimuleazã pro¬cesele de morfogenezã, biosinteza acizilor nucleici ºi a proteinelor, întârzie îmbãtrânirea.
Au efect antiviral. Auxinele se gãsesc cu precãdere în varzã ºi în tomate. Giberelinele se gãsesc în alge (ºi prin aceasta în Aloe Vera Gel).
Pigmenþii vegetali sunt coloranþi naturali ai plantelor.
Dupã structura lor chimicã se clasificã: carotenoide, flavonoide, pigmenþi chinonici ºi pigmenþi indolici.
Pigmenþii carotenoidici sunt cei mai rãspândiþi, o bunã parte fiind reprezentaþi de provitamina A (alfa, beta ºi gama caroten). Din aceastã categorie fac parte ºi xantofilele. Xantofilele sunt pigmenþi gal¬beni, compuºi hidroxilaþi ai carotenoidelor. Exemple: luteina ºi zeaxantina.
Pigmenþii chinonici. Prototipul este naftochinona din care organismul îºi asigurã vitamina K.
Se gãsesc în foarte mare cantitate în alge.
Antrachinonele cuprind alizarina, purpurina ºi chinatizalina. Antrachinonele participã la sistemele redox celulare, mai ales mitocondriale.
Pigmenþii flavonoidici. Cuprind flavone ºi flavonoli, antocianidine, calcone, aurone. Exemple: luteolina, apigenina, cvercetol, kampferol.
Pigmenþii indolici. Sunt reprezentaþi de melanine. Se gãsesc în mãslinele negre, în afinele negre, etc.
Printre produºii metabolici ai vegetalelor se numãrã derivaþi ai glucidelor, lipidelor, proteinelor, glicozide, lignine, taninuri, uleiuri eterice, rãºini, balsamuri, alcaloizi, fitoncide ºi alte substanþe antibiotice.
Glicozidele. Din aceastã categorie fac parte cardiotonicele (în degeþel), arbutina (în meriºor), salicina (în scoarþa de salcie), alcoolii coniferilic, siringic; fluorizina (din scoarþa de mãr); amigdalina (în mig¬dale), coniferina (în conifere, sparanghel), siringina (în liliac, iasomie), saponine, alcaloizi sterolici (solanina, tomatina).
Ligninele. Sunt o componentã a lemnului, însoþind celuloza. Sunt polimeri ai alcoolului coniferilic, sinapic, p-OH-cinamilic. Au proprietatea de a penetra tegumentele ºi mucoasele, antrenând o datã cu ele alte substanþe biologic active de origine vegetalã.
Taninurile. Conferã gust astringent unor vegetale. Cresc rezistenþa faþã de virusuri ºi microorganisme.
Uleiurile eterice sunt constituite din sute de compuºi volatili: derivaþi terpenici (hidrocarburi, alcooli, fenoli, cetone, aldehide, acizi: mircen, geraniol, mentol, timol, camfor) ºi derivaþi fenilpropanici (aldehidã cinamicã, anetol, eugenol, apiol).
Rãºinile. Sunt produºii de excreþie ai plantelor având la bazã acizii rezinici. Aºa sunt de exemplu sacâzul ºi tãmâia.
Balsamurile. Sunt produºi ce conþin rãºini ºi uleiuri eterice.
Alcaloizii. Sunt compuºi azotaþi. Din categoria lor face parte ºi nicotina. În terapeuticã se folosesc: atropinã, cocaina, chinina, morfina, papaverina, codeina, strichnina, etc.
Substanþele antibiotice. Ne intereseazã cele de origine vegetalã (Fitoncidele).
Prezintã acþiune antibioticã mai redusã comparativ cu cea a antibioticelor clasice.
Se cunosc peste 50 de fitoncide extrase din diferite plante dintre care cele mai importante sunt: alicina (din usturoi), cu acþiune distructivã pe bacilul difteric al holerei ºi pe stafilococi, apoi acidul benzoic, vanilie, cafeic, ferulic (prezenþi mai ales în morcov, vezi preparatul Forever Kids). Au acþiune bacteriostaticã adicã opresc înmulþirea bacteriilor), bactericidã (le distrug) ºi antihormonalã.
Acidul ursinic are acþiune antibioticã faþã de bacilul tuberculozei. Tomatele conþin tomatidina drept fitoncid.
enemgabriel
Postat pe 18 August 2009 19:56
De la: TF_, la data 2009-08-17 20:14:20
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!


Domnule TF eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni. Chiar am avut rezultate foarte bune in tratarea chisturilor si am cazuri concrete, in plus experienta de 30 de ani a dovedit calitatea produselor, care in foarte multe probleme de sanatate s-au dovedit mult mai eficiente decat medicamentele. Sunt de asemeni si foarte multi medici care le recomanda in afectiuni foarte grave, asa ca va rog sa nu mai faceti afirmatii fara sa aveti dovezi concrete in acest sens.Chiar si eu personal sunt o dovada reala privind calitatea produselor, cu ajutorul lor sunt un om sanatos, lucru care nu era posibil pana la consumul produselor Forever Living Products. Eu cu ele am rezultate si pe ele le recomand si cred ca despre asta este vorba in acest topic sau nu?
SKY81
Postat pe 19 August 2009 00:14
daca vrei sa te documentezi mai bine intra pe google scrie HIRUDO MEDICINALIS si ce vezi acolo ai sa te crucesti,eu fac si acum tratament cu lipitori si ma simt foarte bine,daca esti interesat sa iti dau mai multe detalii scrie pe id hirudo_medicinalis@yahoo.com si discutam mai multe si iti dau si consultanta
naziru
Postat pe 19 August 2009 18:20
De la: SKY81, la data 2009-08-19 00:14:39
De la: TF_, la data 2009-08-17 20:14:20
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!


Domnule TF eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni. Chiar am avut rezultate foarte bune in tratarea chisturilor si am cazuri concrete, in plus experienta de 30 de ani a dovedit calitatea produselor, care in foarte multe probleme de sanatate s-au dovedit mult mai eficiente decat medicamentele. Sunt de asemeni si foarte multi medici care le recomanda in afectiuni foarte grave, asa ca va rog sa nu mai faceti afirmatii fara sa aveti dovezi concrete in acest sens.Chiar si eu personal sunt o dovada reala privind calitatea produselor, cu ajutorul lor sunt un om sanatos, lucru care nu era posibil pana la consumul produselor Forever Living Products. Eu cu ele am rezultate si pe ele le recomand si cred ca despre asta este vorba in acest topic sau nu?
stimata doamna,dati-mi voie sa nu va cred !!! deoarece sunt foarte multe cazurile in care aceste produse au fost achizitionate de unii oameni pe bani grei si nu i-au ajutat cu nimic !!!! au ajutat decat pe cei care le-au vandut sau cei care i-au "sfatuit " pe acesti oameni sa le cumpere,umflandu-le buzunarele !!!! asadar nu incercati sa vindeti gogosele pe aici ca nu va mai crede nimeni !!! deja este fumata de mult problema cu aoleu vara in Romania !!!

4Life
Postat pe 19 August 2009 22:19
De la: TF_, la data 2009-08-19 22:19:05
De la: SKY81, la data 2009-08-19 00:14:39
De la: TF_, la data 2009-08-17 20:14:20
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!


Domnule TF eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni. Chiar am avut rezultate foarte bune in tratarea chisturilor si am cazuri concrete, in plus experienta de 30 de ani a dovedit calitatea produselor, care in foarte multe probleme de sanatate s-au dovedit mult mai eficiente decat medicamentele. Sunt de asemeni si foarte multi medici care le recomanda in afectiuni foarte grave, asa ca va rog sa nu mai faceti afirmatii fara sa aveti dovezi concrete in acest sens.Chiar si eu personal sunt o dovada reala privind calitatea produselor, cu ajutorul lor sunt un om sanatos, lucru care nu era posibil pana la consumul produselor Forever Living Products. Eu cu ele am rezultate si pe ele le recomand si cred ca despre asta este vorba in acest topic sau nu?
stimata doamna,dati-mi voie sa nu va cred !!! deoarece sunt foarte multe cazurile in care aceste produse au fost achizitionate de unii oameni pe bani grei si nu i-au ajutat cu nimic !!!! au ajutat decat pe cei care le-au vandut sau cei care i-au "sfatuit " pe acesti oameni sa le cumpere,umflandu-le buzunarele !!!! asadar nu incercati sa vindeti gogosele pe aici ca nu va mai crede nimeni !!! deja este fumata de mult problema cu aoleu vara in Romania !!!

argumente nu vorbe.
enemgabriel
Postat pe 20 August 2009 08:54
De la: TF_, la data 2009-08-19 22:19:05
De la: SKY81, la data 2009-08-19 00:14:39
De la: TF_, la data 2009-08-17 20:14:20
De la: SKY81, la data 2009-08-17 15:37:21
De la: healthy005498, la data 2009-08-16 13:13:36daca stie cineva din voi un tratament ptr chisturi ovariene am unul de 3cm si ma doare picioru tare ,va rog frumos spunei-mi si mie ce sa fac


Buna
Trimite-mi un mail pe adresa maria_81ever@yahoo.com si iti pot da cateva detalii despre un tratament naturist pentru chisturi.Am ajutat cateva persoane sa scape de aceasta problema.
produsele de la forevger nu sunt tratamente medicale !!! numai pacaliti oamenii aiurea !!!!


Domnule TF eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni. Chiar am avut rezultate foarte bune in tratarea chisturilor si am cazuri concrete, in plus experienta de 30 de ani a dovedit calitatea produselor, care in foarte multe probleme de sanatate s-au dovedit mult mai eficiente decat medicamentele. Sunt de asemeni si foarte multi medici care le recomanda in afectiuni foarte grave, asa ca va rog sa nu mai faceti afirmatii fara sa aveti dovezi concrete in acest sens.Chiar si eu personal sunt o dovada reala privind calitatea produselor, cu ajutorul lor sunt un om sanatos, lucru care nu era posibil pana la consumul produselor Forever Living Products. Eu cu ele am rezultate si pe ele le recomand si cred ca despre asta este vorba in acest topic sau nu?
stimata doamna,dati-mi voie sa nu va cred !!! deoarece sunt foarte multe cazurile in care aceste produse au fost achizitionate de unii oameni pe bani grei si nu i-au ajutat cu nimic !!!! au ajutat decat pe cei care le-au vandut sau cei care i-au "sfatuit " pe acesti oameni sa le cumpere,umflandu-le buzunarele !!!! asadar nu incercati sa vindeti gogosele pe aici ca nu va mai crede nimeni !!! deja este fumata de mult problema cu aoleu vara in Romania !!!



Foarte bine stimate domn, este parerea dumneavostra in ceea ce priveste produsele companiei Forever Living Products, dar asta nu inseamna ca produsele nu sunt de calitate si nu dau rezultate.Chiar nu am de gand sa ma cert cu dumneavostra pe acesta tema, eu doar mi-am spus parerea in privinta produselor si rezultatele care le-am avut cu ele.Traim intr-o tara libera si fiecare e liber sa aleaga solutia care o considera cea mai buna. Numai bine! Sanatate tuturor!
SKY81
Postat pe 21 August 2009 11:09
De la: carmenstan, la data 2008-09-19 08:01:25As vrea sa o intreb pe DUSA la ce tip de medic trebuie sa te duci pentru o diagnosticare integrativa? Cum ze fac aceste profile: hormonal, nutritional, metabolic, stres ME si eco-toxinele? Multumesc!


TOATE CHISTURILE OVARIENE SI NU NUMAI SUNT DE TIP HORMONAL. UN HORMON DIN SUPRARENALA NU FUNCTIONEAZA . TREBUIE SA FACI ACTH-ASUL, SI VEZI CE LIMITE ARE. CRED CA ESTE SUB LIMITA INFRIOARA.(NU PRODUCE CORTIZOL), MEDICULITI VA PRESCRIE CORTIZOL,ATENTIE INSA CA, ACESTA VA DEZVOLTA REACTIIADVERSE(LSA URME), MAI EXACT,POTI FACE OSTIOPOROZA CORTIZONICA,INFLAMATII LA STOMAC, INTESTINE ETC.
RECOMAND TRATAMENT NATURIST PENTRU REGLAREA SUPRARENALEI; FILDES OFF GRENS,
EU ASA AM FACUT DAR, DUPA CE MAU TERMINAT CORTIZOLII,DAR MI-S-A REGLAT SUPRRENALA SI AM SCAPAT DEFINITIV DE 'BOALA POLICHISTICA'(AM AVUT MAI MULTI SI NU NUMAI PE OVRE, RINICHI, FICAT, SI INCLUSIV ANGHINARI.tRATAMENTUL FIE HOMIOPAT FIE NATURIST/DURATA LUUNGAAAA./ANI.OI DECIDETI
dorina27
Postat pe 25 August 2009 14:17
Fetelor, va spun din proprie experienta: am avut un chist de 4,5 cm pe ovarul drept si dupa 6 luni de tratament:anticonceptionale Karissa,tinctura de coacz negru si mladite de zmeur.Acum am fost la control si chistul s-a resorbit Multa sanatate si sa aveti incredere in DUMNEZEU.
kudika039152
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:26
De la: amalia79, la data 2008-08-28 18:11:17cunoaste cineva tratamente naturiste pentru chisturile ovariene?Multumesc!


ALOE VERA GEL,
A-BETA CARE
LYCIUM PLUS
GINKO Plus
Aloe blossom tea
cu incredere!
little_star
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:50
Da este si daca vrei sa afli mai mule suna la 0744338799 sau kitialbastru@yahoo.com
kudika026596
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:01
Aloe vera gel/ berry nectar
A-Beta -Care
Lycium Plus
Aloe Blossom Herbal Tea
Aloe Heat Lotion, iata un tratament care merita incercat.....ar trb sa iei legatura cu cei care l-au urmat.
O zi frumoasa!
little_star
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:06
De la: littlestar76, la data 2009-10-20 15:06:08Aloe vera gel/ berry nectar
A-Beta -Care
Lycium Plus
Aloe Blossom Herbal Tea
Aloe Heat Lotion, iata un tratament care merita incercat.....ar trb sa iei legatura cu cei care l-au urmat.
O zi frumoasa!
Din pacate aceasta schema nu este tocmai sanatoasa deoarece in componenta acestor produse sunt ingrediente ce dauneaza organismului uman,cum ar fi : METILPARABEN,SORBITOL ( E-420) , SORBAT DE POTASIU ( E-202), BENZONAT DE SODIU( E-211), GUMA DE XANTAN(E-415).....

ce parere aveti??? cam cat de benefice sunt unele produse ce au in compozitie asemenea traznai ????
4Life
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:41
De la: drolteaiulia, la data 2008-12-21 08:44:05uite amalia. numele meu e dr. munteanu. ma ocup de fitoterapie- tratamente cu plante de mai bine de 10 ani. a scris nu odata tratamente cu succes in acest domeniu.daca vrei un tratament sigur contacteaza-ma la oltiul72@yahoo.com. si o sa-ti sau si un nr de tel. ok? dr.M.



dr. e numele sau prenumele? nu l-am mai intalnit-de aici confuzia, eu stiam ca e o titulatura. una mai penibila ar fii "ma numesc domnul munteanu" oricum se foloseste...
blaga_liliana
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:02
excelenta voatra,felicitari,,...homeopatia este regina stiintelor medicale, nu sunt medic,dar stapanesc domeniul acestei stiinte,l am cunoscut candva pe domnul doctor bungetianu era un erudit an aceasta stiinta deosebita ,dar si un om de omenie, rar antalnit,,,dumnezeu sa l odihneasca,,....l am recomandat unui fost coleg de serviciu s a dus cu ,,trabantul domniei sale iar pacientului nu i a solicitat onorariu antrucat sotia acestuia era asistent medical....dupa aceasta revolutie care a nenorocit romania,multi medici ancalca ,conduita,etica,normele umane ,astfel eu la un accident vascular petrecut acum cinci ani, un medic devarsta 50 de ani de la spitalul,,m. i. ,, mi a sspus fara sa se atinga de mine,,ala daca are creierul inflamat vine alta data,,....am ramas cu grave disfunctii,cer scuze excelentei voastre pentru scrisul dificil ,,nu agramat,, datorita unor disfunctii neurologice ,an remisie lenta,,.....sa notam aici an ,,media internet,, cazul pacientului amintit mai sus, avea o uremie grava, este stipulat undeva ,ca daca un pacient este an exitus, fara o solutie de vindecare ,,remediul administrat,,ai poate agrava fazele bolii putand cauza decesul.....asa a si fost dupa ce i s au administrat remediile an aceiasi seara a decedat....am anvatat atunci ca homeopatia este o stiinta de varf ,anca insuficient decelata....acum 30 de ani mi am rezolvat singur an doar zece minute o alergie nesolutionata de medici timp de cativa ani......recent dupa acest accident vascular ramasesem cu o ,,t. a. ,, mare zilnic masurand valori permanente de 170...190..mmhg....medicatia alopata instituise grave probleme datorita efectelor secundare....am urmat un tratament cu ceai de marar sacru,patru luni insistent dupa care s au fisat rezultatele,am acum dupa sase luni de tratament cu aceasta planta sacra,,o socotesc,, o ,,t. a. ,, de 140...150...mmhg s a realizat o vindecare an cazul meu a unei disfunctii a suprarenalelor ,deci o vindecare ce a ce nici un medic alopat nu poate promite...an acest caz este nevoie de o insistenta , a terapiei cu ceai de marar sacru,pana la afisarea rezultatelor...nu sunt sectant eu nu l percep pe dumnezeu ca pe un mosulet care ne bate pe umar cand gresim ci ca pe creatorul universului...felicitari an terapiile nobile selectate,cu sarutari de maini,,sic volo nihil sine deo...
kudika002209
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:58
mama me a fost operata de chist ovarina destul de mare cat o camera de mingede hambal, are 53 de ani..a facut o operatie dar nu a putut sa ii indeparteze tot chistul deoarece se formase vase de sangepe el ...cam aiurea ..chirugul dragul de el a trimiso acasa fara sa ii recomande alt tratament .daca cunoasteti un medic specialist va rog sa imi spuneti multumesc!
healthy008124
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:19
pe mine ma intereseaza in mod deosebit..
healthy008124
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:23
buna, acum 15 ani ,am avut un chist ovarian mobil (pe partea stanga)(dereglare hormonala pe durata mare si netratata) care ma deranja deseori... .Am fost la medic care mi-a prescris anticonceptionale pe o perioada de 3 luni. Am luat in prima luna, dar avand probleme cu colecistul /fierea ,am stagnat acest tratament (incepuse sa ma doara rau fierea) si m-am dus intr-un magazin cu produse naturiste, gasind acolo ULEI DE SUNATOARE.Celelalte 2 luni am continuat tratamentul cu acest ulei, luind cate o lingurita :dimineata,pe stomacul gol,iar dupa ulei ,luam 1 lingurita de miere,ca sa-mi treaca gustul de ranced,apoi plecam la serviciu.Pe Prospect specifica a se lua si la pranz,adica de 3 ori/zi, dar eu am luat doar de 2 ori/zi :dimineata si seara.

Am avut rezultate remarcabile:dupa cele 3 luni,m-am dus la medic, i-am spus intai ce-am facut, si abia dupa ce m-a consultat, mi-a spus ca avut efect benefic, ptr. ca acel chis se dizolvase total, si nici nu mai mi-a aparut de atunci.
Folositi-l cu incredere
deea_geo2003
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:52
Am avut chisturi ovariene si nu stiam de la ce mi-au disparut,pentru ca nu luasem niciun medicament,dar foloseam ulei de sunatoare pentru fiere lenesa...am citit mai tarziu despre proprietatile acestui ulei si asa am facut legatura cu disparitia chisturilor..
carcg
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:56
care este adresa de contact a d-nei adriana vlad din deva ( adresa de mail,tf sau adresa postala )
healthy009307
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:14
am si eu o fetita care are chist pe ovarul drept si are dureri groasnice de spate ,de coloana nici nu mai stiu ce nu o doare, ginecologul ia recomandat anticonceptionale ,dar se simte foarte rau de la ele nu stiu ce sa mai fac ii dau si ceai de galbenele in fiecare seara cite o cana
.ce ma invatati sa fac mentionez ca fetita are 17 ani
healthy014031
Postat pe 16 Martie 2010 16:47
healthy014031
Postat pe 16 Martie 2010 16:57
cati ani are fetita ca am impresia ca e mica de i-ati spus fetita measi as vrea sa cred ca nu e mica dar va pot recomanda refxo terapie in combinatie cu tratament naturist
kudika162441
Postat pe 18 Martie 2010 09:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plantele care te mentin mereu verde 27 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 23:09
Terapia Gerson 2 De la: doar_mara 27 August 2012 20:42
AJUTATI-MA VA ROG 2 De la: nicolicea 7 Septembrie 2009 16:13
gastrita cronica 8 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:48
Ati auzit de moleculele redox? Asea ? 11 De la: Ildikuta 25 Ianuarie 2015 08:05