Setari Cookie-uri

cum sa slabesti 15-20 de kg in 2 luni?????

Sa va spun povestea mea....
Acum 7 luni aveam 75 de kilograme si am apelat la o prietena care este endocrinolog de profesie si m-a sfatuit sa reduc dulciurile si mancarurile cu grasimi...Am inceput sa mananc dimineata la ora 7 doua cubulete de unt cu gem si o cana de ceai sau unt cu parizer depinde de ce aveam la indemana...dupaamiaza la ora 1 mancam pui cu smantana,pilaf cu pui,legume fierte,peste,carne de pui si aici la fel depinde de ceea ce gateam in acea zi si mereu la fiecare masa de pranz mancam cate o fafurie de supa,ciorba sau bors si la desert mereu mancam cate un fruct...seara la ora 20:00 mancam ori branza cu mamaliga si smantana cu o cana de ceai si biscuiti ori musaca ori spaghete cu sos...si foarte important nu luam nimic in gura intre mese doar cate un covrig sau ceva fara grasimi prea multe...dar in aceste 7 luni de cand tin dieta am facut zilnic cate jumatate de ora de exercitii fizice si anume(flotari genoflexiuni abdomene extensii si altele...dar aceastea in mod special)....Si acum dupa 7 luni am 52 de kilograme...

Postat pe 17 Aprilie 2009 22:11
vreau sa stiu mai multe despre acel tratement naturist..te rog sa imi rasp..multumesc anticipat
dumitritzan
Postat pe 1 Mai 2009 16:48
buna fetelo. eu am fost in constanta la un salon nou deschis si in 2 saptamani prin tratamente corporale( masaj,impachetari si electro ) am cu 5 cm mai putin in talie. problema la mine e timpul . sper sa termin tot pachetul ales si sa imi mai iau unul. preturile sunt mici. e f desteapta chestia. te arage ca iti faceun program de slabit in functie de bugetul pe care il ai.
nicolaeflotentina76
Postat pe 3 Mai 2009 13:35
ai dreptate pussy.....lipo m6 e super dar in nici un caz nu dai atatea kg dar cm se dau si se dau f bine mai ales daca ai um metabolism activ
alexutzadan
Postat pe 19 Mai 2009 19:59
lipo e super...exista si in bz
alexutzadan
Postat pe 19 Mai 2009 20:00
Pentru mine portiile de mancare nu sunt o problema nu am un anumit fel de mancare preferata...in schim dulciurile imi pun capac si oricat am incercat nu am putut renunta la prajiturile cu multa crema decat temporar si atunci cu multa ambitie.Pacat ca exista prajituri daca ar fi biscuiti fursecuri sau ciocolata nu ar fi o problema dar S-AU INVENTAT CREMELE!!!!Si din neneorocire nu pot renunta la ele.Si mai avem si multe satbatori, zile de nastere , onomastici....Admir toate fetele care pot renunta la prajiturele.Va pup.
maria1931
Postat pe 5 Iunie 2009 19:38
Sunt barbat si am inceput o cura de slabire (stiu ca suna aiurea ca un barbat sa faca cure de slabire). Eu am reusit sa dau jos 15 Kg in mai putin de 2 luni (din 25 aprilie pana-n 15 iunie). De la 100 de kg am ajuns la 85, aproape greutatea normala la inaltimea mea de 1.83.
Cum am reusit? Totul sta in vointa, este ca si lasatul de tigari. Dieta a stat in a renunta la duciuri, paine, sucuri si carne. Mananc doar peste la gratar cu salate, fructe,spanac, cartofi piure, lapte si iaurturi, odata pe zi alerg 5 km plus exercitii fizice. A fost un pic cam dura cura asta dar acum ma simt mult mai bine.. inainte de abia reuseam sa-mi inchid sireturile sau sa urc scarile, acum imi este mult mai usor. O sa continui pana o sa ajung intre 81 si 83 Kg. Va doresc bafta
healthy003445
Postat pe 15 Iunie 2009 11:48
Bravo tie si eu as manca peste dimineat la amiaza si sear imi place mult de fapt e singura carne care realmente imi place dar cum familia nu maninca mi-e greu sa gatesc doar pentru mine.apoi sa alerg 5 km.....nu am in primul rand timpul necesar nu am spatiul si categoric nu am rezistenta fizica dar asta probabil o poti dobani progresiv incepi cu cat poti si maresti la cateva zile nr de kilometri...
maria1931
Postat pe 15 Iunie 2009 20:00
Buna,
Poti sa slabesti sanatos si fara sa-ti dai metabolismul peste cap folosind suplimentele de nutritie Herbalife.
Nu este bine sa slabesti 15-20 kg/luna! Medicii spun ca este normal ca sa pierzi intre 3-5 kg/luna. Organismul are nevoie de aproximativ o luna sa se obisnuiasca cu noul mod de nutritie si sa se acomodeze cu pierderea de kilograme.
Folosind herbalife pentru controlul greutatii poti scapa si de celulita si retentia de apa (daca exista asemenea probleme), iti detoxifici intregul organism (bombardat probabil cu pastile de slabit si medicamente)si nu mai pui la loc kilogramele pierdute.
Daca esti interesata de aceste produse naturiste poti lasa un mesaj la nutritiesanatoasa@live.com pentru a beneficia de o evaluare wellness gratuita si stabilirea unui program de slabire personalizat (in functie de inaltimea si varsta ta).
Elena_B_
Postat pe 24 Iunie 2009 08:03
De la: Myosotis, la data 2009-06-24 08:03:17Buna,
Poti sa slabesti sanatos si fara sa-ti dai metabolismul peste cap folosind suplimentele de nutritie Herbalife.
Nu este bine sa slabesti 15-20 kg/luna! Medicii spun ca este normal ca sa pierzi intre 3-5 kg/luna. Organismul are nevoie de aproximativ o luna sa se obisnuiasca cu noul mod de nutritie si sa se acomodeze cu pierderea de kilograme.
Folosind herbalife pentru controlul greutatii poti scapa si de celulita si retentia de apa (daca exista asemenea probleme), iti detoxifici intregul organism (bombardat probabil cu pastile de slabit si medicamente)si nu mai pui la loc kilogramele pierdute.
Daca esti interesata de aceste produse naturiste poti lasa un mesaj la nutritiesanatoasa@live.com pentru a beneficia de o evaluare wellness gratuita si stabilirea unui program de slabire personalizat (in functie de inaltimea si varsta ta).
si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos...
4Life
Postat pe 24 Iunie 2009 08:30
Te trimit eu la un salon cu super preturi (pe care eu le consider totusi prea mici, unde te impacheteaza cu produse profesionale,te baga la tunel si apoi te modeleaza cu starvacul si toate astea le vezi si le simti dupa cateva sedinte.Iti spun garantat ca ai rezultate pt. k eu acolo am dat grasimea si celulita si m-am remodelat.
kudika081339
Postat pe 24 Iunie 2009 11:00
Voi cei de la Herbalife deveniti nutritionisti chiar daca nu ati terminat decat 8 clase. Cum naiba? Vindeti niste pastile de slabit combinate cu prafuri care inlocuiesc 2 mese sau o masa. Produsele nu sunt 100% naturale, energia vine de la efedrina,..., creeaza dependenta si in plus sunt extrem de scumpe. Cei care opteaza pt Herbalife, daca se tin de program pot sa slabeasca, DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR dupa ce intrerup acest program, chiar si dupa programul de mentinere, se vor ingrasa triplu pt ca organismul s-a invatat cu acest mod de hranire artificial si incepe sa faca galagie in lipsa lui depunand inzecit grasimile. Prin urmare schimbarea stilului de viata: dieta sanatoasa, putin sport si masaj, motivatie si vointa = CEA MAI BUNA SOLUTIE!
Sa ma contrazica cei de la Herbalife cu programul lor „minune”! Toti cei care s-au lasat de acest program s-au ingrasat asa cum v-am spus. Ceilalti care nu s-au ingrasat sau au fluctuatii mici de ingrasare sunt consumatori Herbalife pt toata viata, adica dependenti. In plus, aceste prafuri nu au avizul Ministerului Sanatatii. Aceste produse sunt facute special pt ca omul sa fie dependent de ele, pentru a fi un client pe viata, adica a da bani grei toata viata pe „sanatate” cica... CU toata sinceritatea...
dana17_healthy
Postat pe 24 Iunie 2009 13:34
buna si u sunt cam grasuta grasuta spune-mi si mie te rog ce regim ai tinut in unltimul an m-am ingrasat vreo 7 kg si imi doresc mult sa slabesc problema e ca nici nu prea am vointa....oricum e admirabil ce ai facut
angel_withe_andreea
Postat pe 24 Iunie 2009 20:29
"Roxanacatalina", in final fiecare este responsabil de propria sanatate si este liber sa decida ce crede pentru propria viata!
Nimeni nu poate slabi in locul altcuiva :-) si nici gandi in locul altcuiva.

Produsele de la Herbalife chiar functioneaza. Ppoti sa slabesti intr-un mod sanatos si sa te mentii la greutatea optima a organismului tau pe termen lung.
"Dependenta" nu este dependenta! Efedrina de unde ai scos-o? Cine te-a informat de asa ceva ori este rauvoitor ori ignorant!
Produsele sunt 100% naturale si SUNT AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII DIN ROMANIA SI DIN INCA 60 DE TARI DE PE INTREGUL GLOB.
Presupun ca nu or fi 60.000-70.000 de idiodi din lumea asta care se "drogheaza" cu suplimentele naturale Herbalife! sau poate pentru tine toti sunt idioti si conteaza doar parerile proprii.
Este nevoie de vointa, de suplimenti de nutritie, de o disciplina in alimentatie si 20-30 de minute de sport zilnic. Cei care s-au ingrasat si-au inchipuit ca daca au slabit pot sa-si reia obiceiurile alimentare de dinaintea programului.
Te inseli draga "roxanacatalina" daca iti inchipui ca se slabeste cu pastila minune! Nu exista! Exista doar o disciplina in modul de a te hrani si schimbarea stilului de viata de la sedentar, cafele, fast food, alcool (la unii), tigari etc la o viata dinamica, cu ore de sport in fiecare zi (nu este imposibil si nici nu ai nevoie de sali, impachetari si altele) la o hranire corecta a organismului.
Apropo de "Voi cei de la Herbalife deveniti nutritionisti chiar daca nu ati terminat decat 8 clase", ai sa fii uimita de scoala pe care o au cei mai multi dintre cei care au ales sa se ocupe de acest domeniu. Sa stii ca ignorantii si analfabetii nu le pot fi de ajutor celorlalti si nici chiar propriilor lor persoane.
Cu exercitiile la sala si infometare (scoaterea din hrana zilnica a anumitor alimente necesare organismului) nu faci decat sa-ti micsorezi masa musculara, nu sa scapi si de grasimile acumulate in tesuturi si pe artere (da, acolo nu se vad! si poti sa te admiri in oglinda o vreme, dar dupa trecerea timpului vei incepe sa dai bani din ce in ce mai multi ca sa-ti recuperezi sanatatea pierduta).
Iti doresc mult succes cu metodele personale de slabire si intretinere a sanatatii si cand faci aprecieri informeaza-te inainte. Cand combati ceva este bine sa cunosti ceea ce combati, nu din auzite.
Elena_B_
Postat pe 25 Iunie 2009 22:33
"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)
Elena_B_
Postat pe 25 Iunie 2009 22:43
"Voi cei de la Herbalife deveniti nutritionisti chiar daca nu ati terminat decat 8 clase. Cum naiba? Vindeti niste pastile de slabit combinate cu prafuri care inlocuiesc 2 mese sau o masa. Produsele nu sunt 100% naturale, energia vine de la efedrina,..., creeaza dependenta si in plus sunt extrem de scumpe."

Energia vine de la ceaiul care are in compozitie ceai negru, ceai verde, 6% cofeina si hibiscus.
Ai confundat efedrina cu cofeina si ceaiurile verde si negru.
Produsele Herbalife nu sunt niste pastile de slabit combinate cu prafuri. Ele sunt alimente si suplimenti de nutritie pentru contyrolul greutatii. Poti sa te informezi de pe internet despre ele si apoi dupa ce le-ai incercat sa iti spui parerea din experienta proprie! Ce ai auzit este doar ce ti-a trecut pe la ureche!
De aici poti sa te informezi http://www.herbalife.com/
Elena_B_
Postat pe 25 Iunie 2009 22:50
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:43:00"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)

Mai domnisoara unde ai citi tu ca prin sport se da jos masa musculara?Poate ai citit in vreun basm,cine stie.
enemgabriel
Postat pe 25 Iunie 2009 22:51
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:43:00"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)
alo,alo...stai putin sa ne intelegem...esti total ep dinafara si argumentele astea pe care le aduci tu poate merg in a-ti dezvolta afacerea herbalife(desi nu cred ca ai succes cu asemenea argumente) ma poti contrazice ca daca faci sport slabesti masa musculara si nu suncile ??? niciodata nu se va intampla asemenea lucru,deoarece atunci cand faci sport se ard calorii,iar daca intr-o zi consumi mai multe decat ingurgitezi suplimentul se va arde din depunerile de rezerva ale organismului,depuneri care sunt sub forma de grasimi.In ceea ce priveste medicii nutritionisti iti spun eu ca sunt printre cei mai bine pregatiti si printre cei mai precisi in prescriptia tratamentelor....asadar ORICINE poate slabi cu vointa,cu o dieta adecvata si cu miscare multa...si fara niciun fel de alt ajutor venit din partea produselor minune !!!!!!!! numai ca asa sunt oamenii nostrii,se ingrasa in 3 ani si vor sa slabeasca in 3 luni fara sa faca mai nimic in sensul asta...nu prea merge asa....!!!! crede-ma ca am cateva cunostinte care au apelat la produsele herbalife,au slabit cat au slabit(destul de mult ca si kg,deoarece aveav cam 20-30 kg peste limita) si in momentul in care au renuntat la suplimentele herbalife au pus la loc totul..deoarece voi nu-i consiliati pe oameni ca sa-si formeze un program zilnic sanatos de masa,ci ii indemnatyi sa foloseasca suplimente in loc de hrana...!!! este mare diferenta,nu crezi ???
4Life
Postat pe 25 Iunie 2009 22:58
De la: Izab33lla, la data 2008-10-08 12:00:07nu stiu poate sunt eu aiurea dar stiu ca nu e deloc sanatos sa slabesti asa mult intr-un timp asa de scurtsi asta o spun si medicii,ma refer la cei buni care isi respecta meseria si pacientii,iar slabitul nu trebuie facut de capul nostru sunt foarte multe afectiuni care provin de la slabitul aiurea...iar 15-20 kg in 2 luni este fffff mult ,parerea mea.



Da, ai dreptate, medicii spun ca este normal sa pierzi kilogramele acumulate in timp lent, intre 3-5 kg./luna.
Iar daca folosesti diverse pastile dupa ureche poti in loc sa-ti refaci organismul sa-l dezechilibrezi privandu-l de o seama de vitamine si minerale necesare in alimentatia zilnica.
Sunt si cazuri de slabire mai spectaculoasa, insa acest lucru se intampla celor care au retentie de apa si nu grasimi acumulate pe organele interne si pe vasele de sange (cum avem majoritatea din cauza alimentatiei moderne).
Elena_B_
Postat pe 26 Iunie 2009 07:44
De la: maria1931, la data 2009-06-05 19:38:29Pentru mine portiile de mancare nu sunt o problema nu am un anumit fel de mancare preferata...in schim dulciurile imi pun capac si oricat am incercat nu am putut renunta la prajiturile cu multa crema decat temporar si atunci cu multa ambitie.Pacat ca exista prajituri daca ar fi biscuiti fursecuri sau ciocolata nu ar fi o problema dar S-AU INVENTAT CREMELE!!!!Si din neneorocire nu pot renunta la ele.Si mai avem si multe satbatori, zile de nastere , onomastici....Admir toate fetele care pot renunta la prajiturele.Va pup.


Poti manca batoanele proteice de la Herbalife care au 35 de grame si aproximativ 140 de calorii. Sunt sanatoase (sunt bogate in vitamina B si sustin metabolismul energetic), ideale cand vrei sa mananci ceva dulce si castigi si energie suplimentara. :-)
Elena_B_
Postat pe 26 Iunie 2009 07:49
De la: TF_, la data 2009-06-25 22:58:54
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:43:00"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)
alo,alo...stai putin sa ne intelegem...esti total ep dinafara si argumentele astea pe care le aduci tu poate merg in a-ti dezvolta afacerea herbalife(desi nu cred ca ai succes cu asemenea argumente) ma poti contrazice ca daca faci sport slabesti masa musculara si nu suncile ??? niciodata nu se va intampla asemenea lucru,deoarece atunci cand faci sport se ard calorii,iar daca intr-o zi consumi mai multe decat ingurgitezi suplimentul se va arde din depunerile de rezerva ale organismului,depuneri care sunt sub forma de grasimi.In ceea ce priveste medicii nutritionisti iti spun eu ca sunt printre cei mai bine pregatiti si printre cei mai precisi in prescriptia tratamentelor....asadar ORICINE poate slabi cu vointa,cu o dieta adecvata si cu miscare multa...si fara niciun fel de alt ajutor venit din partea produselor minune !!!!!!!! numai ca asa sunt oamenii nostrii,se ingrasa in 3 ani si vor sa slabeasca in 3 luni fara sa faca mai nimic in sensul asta...nu prea merge asa....!!!! crede-ma ca am cateva cunostinte care au apelat la produsele herbalife,au slabit cat au slabit(destul de mult ca si kg,deoarece aveav cam 20-30 kg peste limita) si in momentul in care au renuntat la suplimentele herbalife au pus la loc totul..deoarece voi nu-i consiliati pe oameni ca sa-si formeze un program zilnic sanatos de masa,ci ii indemnatyi sa foloseasca suplimente in loc de hrana...!!! este mare diferenta,nu crezi ???


Ma refeream la sportul zilnic de 20-30 de minute pe care-l fac unii dintre noi (nu la sporturi de performanta).
Se ard calorii, slabesti un anumit numar de kilograme, dar nu inseamna ca ai scapat de grasimile din jurul organelor si de pe artere.
Ca sa te convingi incearca sa-ti masori procentul de grasimi din organism inainte de inceperea unui program de sport si dupa o saptamana. Vei vedea ca la cantar ai mai putine kilograme, insa procentul de grasime va continua sa aiba acelasi indice. Deci... este bine sa te informezi inainte de a da raspunsuri acide.
Elena_B_
Postat pe 26 Iunie 2009 08:03
De la: TF_, la data 2009-06-25 22:58:54
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:43:00"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)
alo,alo...stai putin sa ne intelegem...esti total ep dinafara si argumentele astea pe care le aduci tu poate merg in a-ti dezvolta afacerea herbalife(desi nu cred ca ai succes cu asemenea argumente) ma poti contrazice ca daca faci sport slabesti masa musculara si nu suncile ??? niciodata nu se va intampla asemenea lucru,deoarece atunci cand faci sport se ard calorii,iar daca intr-o zi consumi mai multe decat ingurgitezi suplimentul se va arde din depunerile de rezerva ale organismului,depuneri care sunt sub forma de grasimi.In ceea ce priveste medicii nutritionisti iti spun eu ca sunt printre cei mai bine pregatiti si printre cei mai precisi in prescriptia tratamentelor....asadar ORICINE poate slabi cu vointa,cu o dieta adecvata si cu miscare multa...si fara niciun fel de alt ajutor venit din partea produselor minune !!!!!!!! numai ca asa sunt oamenii nostrii,se ingrasa in 3 ani si vor sa slabeasca in 3 luni fara sa faca mai nimic in sensul asta...nu prea merge asa....!!!! crede-ma ca am cateva cunostinte care au apelat la produsele herbalife,au slabit cat au slabit(destul de mult ca si kg,deoarece aveav cam 20-30 kg peste limita) si in momentul in care au renuntat la suplimentele herbalife au pus la loc totul..deoarece voi nu-i consiliati pe oameni ca sa-si formeze un program zilnic sanatos de masa,ci ii indemnatyi sa foloseasca suplimente in loc de hrana...!!! este mare diferenta,nu crezi ???



Din experienta personala iti spun ca exista medici si medici. Din pacate eu sunt printre persoanele care au dat peste un medic cu diploma si fara competenta. Si in loc sa-mi rezolv problemele cu digestia si metabolismul am reusit sa le agravez gratie specialistului nutritionist. Rezultatul a fost in cumpararea de medicamente (deloc ieftine) ca sa refac mucoasa stomacala afectata de tratamentul medicamentos prescris de specialist.
Nu afirm ca este o regula, insa li se intampla multora astfel de experiente neplacute pe propria sanatate si pe proprii bani.
Iti doresc o zi buna si cu mai putina agresivitate :-)
Elena_B_
Postat pe 26 Iunie 2009 08:10
De la: Myosotis, la data 2009-06-26 08:10:05
De la: TF_, la data 2009-06-25 22:58:54
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:43:00"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)
alo,alo...stai putin sa ne intelegem...esti total ep dinafara si argumentele astea pe care le aduci tu poate merg in a-ti dezvolta afacerea herbalife(desi nu cred ca ai succes cu asemenea argumente) ma poti contrazice ca daca faci sport slabesti masa musculara si nu suncile ??? niciodata nu se va intampla asemenea lucru,deoarece atunci cand faci sport se ard calorii,iar daca intr-o zi consumi mai multe decat ingurgitezi suplimentul se va arde din depunerile de rezerva ale organismului,depuneri care sunt sub forma de grasimi.In ceea ce priveste medicii nutritionisti iti spun eu ca sunt printre cei mai bine pregatiti si printre cei mai precisi in prescriptia tratamentelor....asadar ORICINE poate slabi cu vointa,cu o dieta adecvata si cu miscare multa...si fara niciun fel de alt ajutor venit din partea produselor minune !!!!!!!! numai ca asa sunt oamenii nostrii,se ingrasa in 3 ani si vor sa slabeasca in 3 luni fara sa faca mai nimic in sensul asta...nu prea merge asa....!!!! crede-ma ca am cateva cunostinte care au apelat la produsele herbalife,au slabit cat au slabit(destul de mult ca si kg,deoarece aveav cam 20-30 kg peste limita) si in momentul in care au renuntat la suplimentele herbalife au pus la loc totul..deoarece voi nu-i consiliati pe oameni ca sa-si formeze un program zilnic sanatos de masa,ci ii indemnatyi sa foloseasca suplimente in loc de hrana...!!! este mare diferenta,nu crezi ???



Din experienta personala iti spun ca exista medici si medici. Din pacate eu sunt printre persoanele care au dat peste un medic cu diploma si fara competenta. Si in loc sa-mi rezolv problemele cu digestia si metabolismul am reusit sa le agravez gratie specialistului nutritionist. Rezultatul a fost in cumpararea de medicamente (deloc ieftine) ca sa refac mucoasa stomacala afectata de tratamentul medicamentos prescris de specialist.
Nu afirm ca este o regula, insa li se intampla multora astfel de experiente neplacute pe propria sanatate si pe proprii bani.
Iti doresc o zi buna si cu mai putina agresivitate :-)
ce ma distreaza asemenea raspunsuri...pai ceea ce spui tu in legatura cu grasimile de pe artere nu are nicio legatura cu slabitul sau ingrasatul...te poti incadra foarte bine la greutatea corporala optima si ai putea foarte bine in acelasi timp sa ai probleme legate de colesterol marit...cunosc cazuri,crede-ma...oameni care la 180 m inaltime au 84 kg si foarte mari probleme legate de nivelul colesterolului si al trigliceridelor...asa ca vorbesti tampenii...!!!
4Life
Postat pe 26 Iunie 2009 08:26
De la: TF_, la data 2009-06-26 08:26:31
De la: Myosotis, la data 2009-06-26 08:10:05
De la: TF_, la data 2009-06-25 22:58:54
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:43:00"si care te costa 300 euro pe luna...asta nu o spui ??? de banii astia imi fac o dieta ca la carte ,merg si la un consult la un MEDIC nutritionist si-mi mai raman si bani sa merg cu copilul pe ici pe colo... si treaba cu herbalife este fumata de mult in romania.p.s. imi raman bani sa-mi fac si abonament la sala de fitness,ca fara miscarea corespunzatoare nu dai suncile jos..."

TF_, preturile sunt corecte pentru niste produse de calitate cum sunt cele de la Herbalife. Ele au dat rezultate in mii de cazuri, deci programele de controlul greutatii functioneaza.
Crezi ca experimentele cu Ally sau alte pastile din farmacie sunt gratuite?! Sau medicamentele se prescriu gratis?!
Medicul nutritionist daca nu este competent poate foarte bine sa-ti faca mai mult rau decat sa-ti rezolve problema. Doar diploma lui nu este o garantie ca ceea ce-ti prescrie este solutia corecta pentru tine. Si cand afirm acest lucru o fac dupa o experienta neplacuta cu medici incompetenti.
Cu sportul nu dai jos decat masa musculara, nu si grasimile acumulate (in ani poate) in jurul organelor si pe artere.
Sa nu crezi ca daca arati bine esti si sanatoasa.
"Suncile" pot avea diverse cauze. Si nu se dau jos doar cu fitness :-)
alo,alo...stai putin sa ne intelegem...esti total ep dinafara si argumentele astea pe care le aduci tu poate merg in a-ti dezvolta afacerea herbalife(desi nu cred ca ai succes cu asemenea argumente) ma poti contrazice ca daca faci sport slabesti masa musculara si nu suncile ??? niciodata nu se va intampla asemenea lucru,deoarece atunci cand faci sport se ard calorii,iar daca intr-o zi consumi mai multe decat ingurgitezi suplimentul se va arde din depunerile de rezerva ale organismului,depuneri care sunt sub forma de grasimi.In ceea ce priveste medicii nutritionisti iti spun eu ca sunt printre cei mai bine pregatiti si printre cei mai precisi in prescriptia tratamentelor....asadar ORICINE poate slabi cu vointa,cu o dieta adecvata si cu miscare multa...si fara niciun fel de alt ajutor venit din partea produselor minune !!!!!!!! numai ca asa sunt oamenii nostrii,se ingrasa in 3 ani si vor sa slabeasca in 3 luni fara sa faca mai nimic in sensul asta...nu prea merge asa....!!!! crede-ma ca am cateva cunostinte care au apelat la produsele herbalife,au slabit cat au slabit(destul de mult ca si kg,deoarece aveav cam 20-30 kg peste limita) si in momentul in care au renuntat la suplimentele herbalife au pus la loc totul..deoarece voi nu-i consiliati pe oameni ca sa-si formeze un program zilnic sanatos de masa,ci ii indemnatyi sa foloseasca suplimente in loc de hrana...!!! este mare diferenta,nu crezi ???



Din experienta personala iti spun ca exista medici si medici. Din pacate eu sunt printre persoanele care au dat peste un medic cu diploma si fara competenta. Si in loc sa-mi rezolv problemele cu digestia si metabolismul am reusit sa le agravez gratie specialistului nutritionist. Rezultatul a fost in cumpararea de medicamente (deloc ieftine) ca sa refac mucoasa stomacala afectata de tratamentul medicamentos prescris de specialist.
Nu afirm ca este o regula, insa li se intampla multora astfel de experiente neplacute pe propria sanatate si pe proprii bani.
Iti doresc o zi buna si cu mai putina agresivitate :-)
ce ma distreaza asemenea raspunsuri...pai ceea ce spui tu in legatura cu grasimile de pe artere nu are nicio legatura cu slabitul sau ingrasatul...te poti incadra foarte bine la greutatea corporala optima si ai putea foarte bine in acelasi timp sa ai probleme legate de colesterol marit...cunosc cazuri,crede-ma...oameni care la 180 m inaltime au 84 kg si foarte mari probleme legate de nivelul colesterolului si al trigliceridelor...asa ca vorbesti tampenii...!!!


OK! te distreaza ce spun altii! Tu cunosti adevarul absolut si probabil ca esti dintre multii care le stiu deja pe toate si nu mai au ce invata de la cei care "spun tampenii".
Nu toti din cei care comunicam aici suntem idioti si vorbim pe acest forum pentru a impartasi experiente si idei. Unora chiar le folosesc si le sunt de ajutor.
Ma refeream la produsele Herbalife care rezolva si excesul de greutate si
eliminarea grasimilor de pe artere echilibrand intregul organism.
Iti doresc un week-end frumos
Elena_B_
Postat pe 26 Iunie 2009 12:42
eu am slabit 12 kg in 3 luni.daca cineva este interesat cum am obtinut acest rezultat i-mi poate scrie !
va urez o seara minunata .
Minea Any-32 de ani ,diagnosticata cu tiroida,microadenom hipofizar,dislipidemie,hipertensiune arteriala,aritmii si extrasistole ventriculare,crize de spasmofilie,atacuri de panica si depresie neurovegetativa.
kudika172406
Postat pe 26 Iunie 2009 22:36
De la: stella_bella, la data 2008-11-21 11:06:32raspunsul la intrebarea "cum sa slabesti 15-20 kg in 2 luni" era :cu bisturiul. in rest...reclame gratuite


CATEGORIC!

Si chiar daca ar fi vre un alt procedeu, ai ramane cu niste SORTzURI de piele peste tot de unde ai dat jos de pe tine

Am slabit 30 Kg insa in decursul a cativa ani (2-3 ???) NU am habar exact pentru ca NU am tinut nici un fel de regim. Ma duceam, cand mi se mai nazarea, si-mi faceam abonament (ca sa fiu sigura ca ma si tin de el) la masaj cu crema anticelulitica (termica, inroseste pielea; o face sa simti ca te arde!!!). Faceti totdeauna un dus inainte de sedinta de masaj si astfel crema intra mai bine in piele si lucreaza foarte bine prin MASAJ. FARA masaj, incercati (intre sedintele de masaj) sa folositi si acasa un GEL anticelulitic (tot TERMIC, incinge pielea, o inroseste) care se aplica FARA MASAJ, pe zonele ce necesita slabirea, seara la culcare (eu cel putin asa foloseam).

Pielea isi revine (se strange perfect) pe parcursul reducerii dimensiunilor corporale.
La 45 sunt la fel ca la 30 de ani, inainte de a avea copii, cand eram la fel ca la 25

Si apoi, am mai observat ca este impropriu sa spui AM SLABIT SCAZAND IN GREUTATE, caci GRASIMEA nu cantareste foarte mult Poti practic sa arati traznet (la un moment dat) si sa ai aceeasi greutate insa in MASA MUSCULARA

Eu am observat o crestere importanta in greutate, la un moment dat, cand practic ma mentineam, nu mai aveam ce da jos in DIAMETRE (ce NU mi le-am masurat nici o data, doar ca FLUTURAU PE MINE HAINELE ce le schimbasem de nenumarate ori), si - la un moment dat - m-am trezit ca o perechie de blue-jeans ce de abia-i cumparasem nu necesitau desfacerea nici macar a nasturelui pentru ai scoate insa luasem 4-5 Kg in numai o saptamana Lucrasem ceva in ultimul timp la sala de fitness. Caci, la inceputuri nu reuseam fara dureri de glezne (alergarea la banda; cea mai buna metoda de ardere a caloriilor).

Si electrostimularea este buna. Inainte de sedinta de masaj foloseam aparatul de electrostimulare si astfel am lucrat si musculatura si am grabit ceva slabirea. Apoi, cand dadusem jos o parte din surplus, avand deja muschi fortifiati prin electrostimulare mi-a fost cu mult mai usor sa lucrez la aparatele din sala de fitness fara a-mi solicita coloana acolo unde nu stiam sa execut corect miscarile - greseala pe care o fac unele persoane atat la aparate cat mai ales la gimnastica. Interesul este sa lucrezi anumiti muschi si nu sa flexezi coloana (?!?), aceasta din urma trebuind sa ramana in permanenta, perect la sol/pe bancheta de lucru (sa NU se curbeze!) ....

Succes!

Orice este FORTAT, dauneaza si dezechilibreaza organismul. Ori interesul final este sa fim sanatoase SI, bineinteles, frumoase.
La fel cum frumusete exterioara fara de cea interioara NU EXISTA, la fel si cu sanantatea trupului. Decat slabe si cu dureri articulare sau cicatrici postoperatorii, mai bine usor mai plinute si cu sanse de slabire/reducere in centimetri in mod sanatos.
Simply_i
Postat pe 28 Iunie 2009 03:46
De la: Myosotis, la data 2009-06-25 22:33:20"Roxanacatalina", in final fiecare este responsabil de propria sanatate si este liber sa decida ce crede pentru propria viata!
Nimeni nu poate slabi in locul altcuiva :-) si nici gandi in locul altcuiva.

Produsele de la Herbalife chiar functioneaza. Ppoti sa slabesti intr-un mod sanatos si sa te mentii la greutatea optima a organismului tau pe termen lung.
"Dependenta" nu este dependenta! Efedrina de unde ai scos-o? Cine te-a informat de asa ceva ori este rauvoitor ori ignorant!
Produsele sunt 100% naturale si SUNT AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII DIN ROMANIA SI DIN INCA 60 DE TARI DE PE INTREGUL GLOB.
Presupun ca nu or fi 60.000-70.000 de idiodi din lumea asta care se "drogheaza" cu suplimentele naturale Herbalife! sau poate pentru tine toti sunt idioti si conteaza doar parerile proprii.
Este nevoie de vointa, de suplimenti de nutritie, de o disciplina in alimentatie si 20-30 de minute de sport zilnic. Cei care s-au ingrasat si-au inchipuit ca daca au slabit pot sa-si reia obiceiurile alimentare de dinaintea programului.
Te inseli draga "roxanacatalina" daca iti inchipui ca se slabeste cu pastila minune! Nu exista! Exista doar o disciplina in modul de a te hrani si schimbarea stilului de viata de la sedentar, cafele, fast food, alcool (la unii), tigari etc la o viata dinamica, cu ore de sport in fiecare zi (nu este imposibil si nici nu ai nevoie de sali, impachetari si altele) la o hranire corecta a organismului.
Apropo de "Voi cei de la Herbalife deveniti nutritionisti chiar daca nu ati terminat decat 8 clase", ai sa fii uimita de scoala pe care o au cei mai multi dintre cei care au ales sa se ocupe de acest domeniu. Sa stii ca ignorantii si analfabetii nu le pot fi de ajutor celorlalti si nici chiar propriilor lor persoane.
Cu exercitiile la sala si infometare (scoaterea din hrana zilnica a anumitor alimente necesare organismului) nu faci decat sa-ti micsorezi masa musculara, nu sa scapi si de grasimile acumulate in tesuturi si pe artere (da, acolo nu se vad! si poti sa te admiri in oglinda o vreme, dar dupa trecerea timpului vei incepe sa dai bani din ce in ce mai multi ca sa-ti recuperezi sanatatea pierduta).
Iti doresc mult succes cu metodele personale de slabire si intretinere a sanatatii si cand faci aprecieri informeaza-te inainte. Cand combati ceva este bine sa cunosti ceea ce combati, nu din auzite.


ATENTIE, apropo, ce fel de EXERCITII fizice faceti.
Dupa cum am mai spus, in urma exercitiilor va CRESTE masa musculara si astfel va veti trezi cu centimetrii in PLUS.
Asa am patit eu cu muschiul abdominal superior pe care am lucrat foarte mult, atat la aparatul de electrostimulare a musculaturii cat si la sala.
Eu, care nu am avut niciodata muschi abdominali (dar nici grasime nu aveam), am realizat o frumusete de musculatura abdominala insa cu pretul unei mariri a diametrului. Si la fel era sa patesc si cu musculatura piciorului, imediat sub fese, in partea laterala exterioara - spate.
Nici o femeie in tot neamul nostru nu a avut ''aripioare'', si eu, pe masura ce slabeam, m-am trezit la un moment dat ca datorita aparatului de electrostimulare imi modificasem forma piciorului

ATENTIE deci, nu pozitionati NICI O DATA senzorii aparatului de electrostimulare in zonele unde NU va doriti ceva in plus! DECI, exercitiul fizic (de stimulare a musculaturi) VA CRESTE MASA MUSCULARA. Este cat se poate de logic. Cum altfel fac toti sportivii de performanta pectoralii, bicepshii, etc de se uita cu jind la ei toti ceilalti barbati? Exersandu-si musculatura la antrenament. Si sa vedeti apoi daca mai gasiti vre o metoda de A DA JOS (muschii)

Ajunsesem iarasi la 55 Kg (la 1,70m). Dar acuma m-am reabilitat: 60 Kg. E ceva mai bine asa
Simply_i
Postat pe 28 Iunie 2009 04:15
bunaa!!
eu am slabit 11 kg in intr-o luna jumate..si nu datorita pastilelor sau eu stiu a aparatelor de la saloane..pur si simplu am incetat sa manank dupa ora 6..dimineata mancam pana ma saturam iar in rest fructe si ca miscare e de ajuns sa te plimbi macar o ora pe zi asta e tot ce am facut si am slabit destul de mult in doar o luna jumate
kryseo
Postat pe 6 Iulie 2009 03:58
imi poti da te rog adresa de la salonul din constanta la care ai fost ?!?! cam cat te-a costat toata treaba ?? te pup. astept raspuns
Kpshu
Postat pe 17 Iulie 2009 17:01
eu am dat jos in 4 luni 20 kg prin dieta si vreau sa spun ca dupa orice dieta tre sa inveti sa te mentii altfel ajungi inapoi la fel cum ai fost cine vrea sa ii dau mai multe detalii sa ma anunte .....
lilisorandreiutza
Postat pe 27 Iulie 2009 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM SLABIT 30 De la: gianina2000 16 Septembrie 2013 17:39
Gatim si mancam sanatos 18 De la: kudika226898 15 Iulie 2013 19:40
Desi acneea este o problema frecvent intalnita, mai ales in perioada adolescentei, ea se poate agrava in timp, daca nu o tratezi corespunzator. 6 De la: kudika226898 3 Septembrie 2010 16:23
Nu am ajuns la d-voastra 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:20
Capsula de slabit Arpfarm 80 lei 4 De la: kudika411987 11 Iulie 2011 19:08