Setari Cookie-uri

sex in trei - 5 reguli chiar adevarate

Exista foarte multe de spus pe seama acestui subiect, dar odata ce esti in mijlocul lui este greu sa te mai gandesti la ceva. Sexul in trei nu este o partida normala de sex, avand nevoie de multa sensibilitate si de si mai multa imaginatie. Daca vrei sa incerci sexul in trei trebuie sa ai macar o idee a ceea ce vrei sa faci inainte de a incepe.

Te va ajuta foarte mult sa intelegi regulile de baza si astfel sa beneficiezi de cat mai multa placere. Sexul in trei este de mai multe feluri, dar cel mai des intalnit este acela cand doar unul dintre parteneri este barbat. De obicei, dintre cele doua femei prezente langa acesta una este sotia sau iubita lui, iar a doua o prietena apropiata a ei sau o tipa pe care au agatat-o impreuna pentru a-si implini o fantezie.

Regula numarul 1: Stabiliti regulile
Esti pe cale de a face sex cu doua femei odata si fiecare dintre voi are anumite reguli si limite, asa ca trebuie sa va respectati reciproc pentru ca fiecare dintre parteneri sa obtina cat mai multa placere.

Pentru ca relatia cu ta va fi oarecum afectata de aceasta noua experienta trebuie sa discuti cu ea de la inceput si sa vezi care sunt limitele ce ar trebui sa existe, sau daca ar trebui sa existe. Ea iti poate spune ca nu prea suporta gandul ca tu vei penetra o alta femeie sau ca o vei satisface oral. Trebuie sa-i respecti limitele. Tine minte ca fiecare femeie este putin geloasa in astfel de momente, asa ca fa tot posibilul sa impaci ambele femei.

De asemenea, este posibil sa devii tu gelos daca vezi ca nu esti in centrul atentiei. Retine doar ca acolo sunteti trei persoane care vreti sa faceti sex. Nu este vorba doar despre una dintre persoane, ci despre toate. Creeaza un echilibru si ai grija ca el sa ramana constant.

Chiar daca alcoolul iti da mereu mai mult curaj, retine ca sexul cand esti imbuibat cu bautura nu este deloc sanatos. Daca vrei sa bei ceva pentru a te destinde este ok, dar nu prea mult. Trebuie sa fii in forma, nu sa adormi beat intre doua femei care vor ceva de la tine.

Regula numarul 2: Daruie cat mai mult
Cu toate ca speri ca cele doua femei sa iti acorde atentie in proportie de 100%, trebuie sa intelegi ca ele sunt acolo pentru a simti si ele placere, asa ca ai putea sa fii chiar ignorat pe alocuri. Cel mai bine este sa uiti de toate sentimentele tale si sa fii cat mai generos cu mainile si gura.

Intr-un act intre doi parteneri placerea si miscarile sunt altfel, dar sexul in trei reprezinta un ciclu in care atentia se muta de la unul la altul. Asa ca ai rabdare si fa in asa fel incat cele doua femei sa se simta bine si sa iti acorde astfel cat mai multa atentie.

Orice primesti in timpul unei partide in trei este extraordinar, asa ca in loc sa astepti ceva anume (sex oral de la amandoua partenerele odata, etc), primeste fara retineri tot ce ele iti ofera.

Regula numarul 3: Nu sta degeaba
Daca la un moment dat cele doua femei sunt ocupate nu sta degeaba. Nu ai ce astepta. Ocupa-te si tu de ele in timpul acela. Mangaie-le sanii, coapsele, saruta-le pe spate si pe gat, fa sex oral uneia dintre ele...orice, numai nu sta degeaba. Dar daca iti doresti sa stai linistit putin si sa le privesti jucandu-se, nu este rau. Te va pregati pentru ce urmeaza.

Regula numarul 4: Ai grija la penetrare
Acest "procedeu" creeaza o legatura evidenta intre tine si una dintre femei, lasand-o pe cealalta cam fara ocupatie. Din acest motiv, faceti asta doar cand stiti ca niciuna dintre femei nu s-ar supara daca ar sta putin singura. In mod natural, atentia ta se va concentra asupra femeii pe care o penetrezi, dar nu trebuie sa ii acorzi chiar toata atentia. Asta este o partida de sex in trei, asa ca nu neglija cealalta femeie indiferent ce ar trebui sa faci. Sarut-o, atinge-o, priveste-o in ochi si chiar vorbeste-i in asa fel incat ea sa nu se raceasca.

Penetrand o femeie si sarutandu-te si atingandu-te cu cealalata este mult mai usor sa ajungi la orgasm. Asa ca ia-o usor si incearca sa nu te grabesti pentru ca ele au nevoie de tine mai mult timp. Chiar daca tu vei fi primul care are orgasm trebuie sa ai grija si de partenere, pentru ca toti trebuie sa plecati de acolo satisfacuti.

Regula numarul 5: Protejeaza-te
Bineinteles ca prezervativele sunt necesare. Sperma si secretia vaginala transmit SDT-ul asa ca ai grija. Nu vei folosi acelasi prezervativ pentru a le penetra pe amandoua. Vei schimba prezervativul mereu. La fel, vei atinge intim o femeie cu una din maini, iar pe cealalta cu a doua mana. Asta pentru ca ele se pot imbolnavi.

Sexul in trei nu este o relatie
Dupa ce termini este bine sa stai cu ambele femei in brate si sa te scufunzi in acea liniste post-coitala. Insa retine ca nu ai o relatie cu aceste femei. Asa ca fata care nu este partenera ta obisnuita nu ar trebui sa ramana peste noapte. Pe moment poate parea o idee buna, dar o partida in trei asa trebuie sa se termine.

Poarta-te foarte frumos cu prietena sau cu sotia ta. V-ati distrat, dar nu ati facut altceva decat sa experimentati un alt tip de placere. Spune-i cat de mult de excita, cat de mult o doresti, ca sa o vezi satisfacuta de alta femeie te-a excitat, dar ca este unica pentru care simti asa. Ea este femeia ta si asta nu se va schimba indiferent daca o sa mai faceti asa ceva sau nu.
carmen79
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:24
hmmm, vad ca postul este al unei femei si se adreseaza barbatilor....
nu vreau sa comentez ca nu am cine stie ce de comentat, sunt chestii de bun-simt si mi se par in regula.
as vrea numai sa vad si sfaturile de bun-simt pentru "formatia" de doi barbati la o femeie!
ladya_healthy
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:20
draga mea,ai perfecta dreptate!am avut o astfel de experienta ,unica de altfel si pot spune ca ai perfecta dreptate.desi eram impreuna de 6 ani mi-am dorit o asfel de experienta pt noi.pot spune ca imbunatateste viata sexuala foarte mult.(noua cel putin)
daca sunteti deschisi incercati! merita
milenuta
Postat pe 7 Noiembrie 2008 08:47
daca barbatii se gindesc la sex in 3 adika el si doua femei,femeile de ce nu se gindesc la ele si ink 2 barbati?! asta nu inteleg,
bogdan_7000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:23
Nici vorba de reguli sau ceva asemanator! Intre sex in trei si in treizeci, nu este nici o diferenta! Este o alta modalitate prin care unul dintre parteneri ii transmite celulilalt ca ceea ce-i ofera nu ii mai este de ajuns! Amurgul relatiei! Si, mai mult decat atat, un grad de alienare care este adoptat pasiv de partenerul "lezat", in asa fel incat sa fie impacat, la despartire, cu ideea ca "tot ce ar fi putut face, a facut". De fapt alienarea consta in incercarea de a convinge pe cineva sa ramana langa tine, atunci cand cealalata persoana nu-si mai doreste asta, incercare care se traduce inclusiv prin a accepta ultimul lucru pe care l-ar fi acceptat la debutul acelei relatii!...
dr_tudose
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:30
Interesant subiectul. Merita incercat dar cu mare mare grija. Exista riscul despartirii ulterioare.
Depinde foarte mult de femeia iubita. Daca poate sa treaca peste sentimente e ok daca nu mai bine sa ramana in doi.
c_bandila
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:20
da
foarte frumos ai scris despre asta ..putini suntem aceeia care avem curajul sa vorbim despre sex in 3...nu am experimentat dar imi doresc..si chiar o voi face ..trebuie sa fie placut si foarte interesant..
marilenne10
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:51
cryss draga ai putea face fata la o asa expetienta? mie una imi este rusine sa incerc sa o fac in 3 (2 barbati si o femeie)si mi sa propus sa fac astfel de experienta nu pot. dar aas vrea sa incerc cum estre nu prea am curaj,sa o fac.
kudika175089
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:51
Imi pare rau ca trebuie sa va spun, ca daca s-a ajuns la asa ceva, relatia sta sa moara.Plus ca este un pacat groaznic pe care toate religiile din lume il condamna.Se vede ca nu ati incercat tot ca sa rezolvati problema e plan local.Mai ganditi-va la asta, nu de alta, dar sa nu va treziti parasite pentru cealalta.Poate mai e loc de intoarcere.
pn_mihaela
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:47
1). - 2 femei si 1 barbat, sau
2). - numai 2 femei
- exclud aici clubul homo (desi fantezia mea sexuala neandeplinita este sa asist la dragostea dintre 2 barbati) nu ca as avea ceva contra lor, dar momentan prefer sa vorbesc despre
3). - 2 barbati si o femeie.

Regulile difera extrem de mult.
Prima situatie a fost foarte bine descrisa si sfatuita.
As adauga doar ca este fantezia a 90% dintre barbati.

Daca 2 femei isi doresc cu ardoare sa faca sex impreuna, o vor face, excluzand barbatul.


Situatia 3 este mult mai placuta pentru o femeie, deoarece este alintata "in toate felurile" si este in centrul atentiei. Amandoi barbatii vor face tot posibilul sa-i fie pe plac...

Situatia 3, este cea ma placuta pentru o femeie, dar nici primele doua nu sant de neincercat...
else????
umblataprinlume
Postat pe 18 Ianuarie 2009 01:01
daca va doriti sex in 3,de ce nu incercati si in4 sau 5 sau 6,si vedeti apoi cum este
healthy001616
Postat pe 7 Mai 2009 08:30
Interesant, cunosc famili care fac, eu inca nu am facut dar voi face, intradevar totul depinde de cei care o fac, de amandoi.
bond008
Postat pe 10 Mai 2009 23:07
Foarte bine gandit, si foarte utile sfaturile, acum nu ramane decat sa ne impartaseasca pareriel ei o persoana care a practicat
the_pink_black_curly_girl
Postat pe 13 Mai 2009 13:33
muica , s-a tzacanit lumea !!
lauracris
Postat pe 13 Mai 2009 20:41
Curaj? Nu stiu daca-i vorba de curaj, eu una nu as accepta sa impart barbatul pe care-l iubesc cu o alta femeie.
hairpin
Postat pe 21 Mai 2009 15:17
De la: zuzy, la data 2009-05-21 15:17:30Curaj? Nu stiu daca-i vorba de curaj, eu una nu as accepta sa impart barbatul pe care-l iubesc cu o alta femeie.

Prin lucruri de genul acesta se identifica anumiti oamenii,pacat,lipsa educatiei naste monstri.
enemgabriel
Postat pe 21 Mai 2009 15:26
Sunteti nebuni.Vine sfarsitul, cat credeti ca va mai rabda Dumnezeu
fina_mary
Postat pe 23 Mai 2009 23:50
interesant subiectul.....am citit toate postarile si am gasit ceea ce vroiam sa spun, dar reiau nitel ideea>:
- sex in 2 asa e 90% gandesc forma 2 b + 1 f:
Oare de ce numai asa?
in plus 2 b cu 1 f dar ele se pot atinge, pot actiona homo (sau bisex, depinde cum va place sa traduceti cuvantul)...toata lumea zice ca e ok asa..chiar e normal sa zicem...
- 1 f cu 2 b, neaparat ea va fi cea suprasolicitata, la ea ne gandim ca este cea nesatula si credem ca suntem satisfacuti prin faptul ca o strivim intre 2 b....
DILEMA:
de ce sex in 3, adica 2 b si 1 f, daca presupune si ceva intre cei 2 b, o continuitate a actiunilor in pat exact cum este intre 2 f, inclusiv atingeri si mai mult intre barbati, poate chiar si jocuri cu diverse obiecte speciale.....voi majoritatea considerati ca este anormal, ca nu se poate face asa ceva?
Pana la urma urmelor, va intreb pe cei tributari unori oprelisti de imaginatie, de ce vi se pare anormal ca de la 3 participanti in sus, 4, 5, cati or fi, sa nu fie folosite toate partile corpului fiecaruia si ale tuturor pentru satisfactii reciproce si pentru o partida cu adevarat completa si incarcata de fantezii si placeri?????
Nu va suparati pt intrebarea mea, dar chiar sunt curios de ce unii, destul de ulti isi infraneaza placerile, sau se multumesc cu putin?
Va doresc o zi buna !!!!
xmale
Postat pe 3 Iunie 2009 19:22
Si da...am practicat 2 b + 1 f,....este ceva nemaipomenit .....in toate formele posibile si imaginabile.....
xmale
Postat pe 3 Iunie 2009 19:24
o lume nebuna, nebuna, nebuna raw!!!!!
sagara_laksami
Postat pe 7 Iulie 2009 13:30
mi s-a aplecat
sab628
Postat pe 8 Iulie 2009 21:22
si eu am o relatie stabila de multi ani ,ba chiar si un copil dar m-ar tenta mai degraba o "relatie" sexuala cu o femeie.nush pare super.dar odata si odata o sa incerc si treaba asta.in schimb cu un alt barbat in afara de sotul meu m-ar degusta.shi chiar si un sex in 3 adik io ,inca una si sotu..hmmm nush dak as putea sa-l impart :P cu toate k nu ma deranjeaza dak s-ar duce cu alta.dar e altceva knd esti in fata lui.v-am pupat multa sanatate!
ciresik_dulce
Postat pe 16 Iulie 2009 09:25
asa cum spuneam :O LUME NEBUNA,NEBUNA,NEBUNAAAAAAAAAA RAW !!!!!
sagara_laksami
Postat pe 16 Iulie 2009 15:30
iubita mea,

daca ajungi sa faci asa ceva, este ceva in neregula cu tine sau cu persoanele care o practica, nu este ceva normal si firesc sa se intample asa, asta este pura nebunie sau plictiseala....
daca ajungi sa faci sex in 3,4,5 sau cati mai vrei, inseamna ca ai ajuns la un grad de nebunie de pus dunga rosie pe buletin sau la un grad de plictiseala crunta si nu te mai satisface nimic in viata asta decat sexul in impartit....
cat despre o relatie normala intre un barbat si o femei fie ca sunt casatoriti fie ca nu, asa ceva nu imbunatateste relatia ci o deterioreaza.

eu sunt casatorita si nu as vrea sa fac sex decat cu sotul meu si atat....

ceea ce expuneti voi aici este o boala de care nu mai scapati ever!!!!
micaela71
Postat pe 19 Iulie 2009 10:56
SALUTAREEE!nu cred ca este o prostie sau ciudatenie sexul in trei ci o fantezie a multor barbati dar si femei(de ce nu!)care merita macar odata in viata incercata...nimeni nu are dreptu sa judece pe altii care au anumite dorinte mai deosebite pt ca fiecare e unic in felu sa...mi-ar placea sa incerc un thresome cu sotu si inca cineva...apropo..daca este vreo fata care se baga la asa ceva sa ma caute pe privat:P
ralucami
Postat pe 23 Iulie 2009 08:32
De la: mirelusha, la data 2009-07-23 08:32:03SALUTAREEE!nu cred ca este o prostie sau ciudatenie sexul in trei ci o fantezie a multor barbati dar si femei(de ce nu!)care merita macar odata in viata incercata...nimeni nu are dreptu sa judece pe altii care au anumite dorinte mai deosebite pt ca fiecare e unic in felu sa...mi-ar placea sa incerc un thresome cu sotu si inca cineva...apropo..daca este vreo fata care se baga la asa ceva sa ma caute pe privat:P
mirelusha daca iti place mergi si bate la usa la vecina,numai asa scapam de tine si conceptiile tale "nebune".
enemgabriel
Postat pe 23 Iulie 2009 08:59
De la: enemgabriel, la data 2009-07-23 08:59:21
De la: mirelusha, la data 2009-07-23 08:32:03SALUTAREEE!nu cred ca este o prostie sau ciudatenie sexul in trei ci o fantezie a multor barbati dar si femei(de ce nu!)care merita macar odata in viata incercata...nimeni nu are dreptu sa judece pe altii care au anumite dorinte mai deosebite pt ca fiecare e unic in felu sa...mi-ar placea sa incerc un thresome cu sotu si inca cineva...apropo..daca este vreo fata care se baga la asa ceva sa ma caute pe privat:P
mirelusha daca iti place mergi si bate la usa la vecina,numai asa scapam de tine si conceptiile tale "nebune".


...pacat ca vecinii mei is batrani
ralucami
Postat pe 23 Iulie 2009 09:24
De la: mirelusha, la data 2009-07-23 09:24:19
De la: enemgabriel, la data 2009-07-23 08:59:21
De la: mirelusha, la data 2009-07-23 08:32:03SALUTAREEE!nu cred ca este o prostie sau ciudatenie sexul in trei ci o fantezie a multor barbati dar si femei(de ce nu!)care merita macar odata in viata incercata...nimeni nu are dreptu sa judece pe altii care au anumite dorinte mai deosebite pt ca fiecare e unic in felu sa...mi-ar placea sa incerc un thresome cu sotu si inca cineva...apropo..daca este vreo fata care se baga la asa ceva sa ma caute pe privat:P
mirelusha daca iti place mergi si bate la usa la vecina,numai asa scapam de tine si conceptiile tale "nebune".


...pacat ca vecinii mei is batrani

Nu-i problema,poate babuta care iti este vecina are vreun facalet prin casa....dar nu pentru a-l inlocui pe mosul ,sti tu pentru ce.Tu mergi si bate si propune o fantezie de a ta.
enemgabriel
Postat pe 23 Iulie 2009 09:34
buna....chiar si eu as vrea sa incerc cu o femeie ....ce zici ai vrea sa ne combinam?
healthy005442
Postat pe 14 August 2009 16:26
De la: healthy005442, la data 2009-08-14 16:26:01buna....chiar si eu as vrea sa incerc cu o femeie ....ce zici ai vrea sa ne combinam?
asta este nivelul tau de educatie?atunci pot spune ca esti nesimtita.
enemgabriel
Postat pe 14 August 2009 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea fibroamelor mele 2 De la: kudika_1001939 10 Martie 2016 14:52
Acneea si problemele ginecologice 4 De la: 3 Februarie 2014 02:03
chist ovarian 14 De la: rebeca69 26 Ianuarie 2010 16:16
mastoza fibrochistica 30 De la: andrylara 16 Martie 2021 13:21
chist ovarian!!! 9 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 16:23