Setari Cookie-uri

bancuri ff bune :D

Un cuplu fara copii apeleaza la tratamentul cu hormoni de maimuta. Dupa 9 luni de asteptare el, emotionat si arzand de nerabdare, se plimba agitat pe culoar in fata usii salii de nasteri. In sfarsit din sala iese medicul stergandu-si transpiratia de pe frunte.
- Ce este, domnule doctor? Baiat sau fata? intreaba proaspatul tata.
- Nu stiu! Asteptam si noi sa se dea jos de pe candelabru!
carmen79
Postat pe 29 Septembrie 2008 13:11
- Ce face fiul fratelui tau, dentistul?
- E asociat cu tatal sau.
- Si-a deschis si el un cabinet stomatologic?
- Nu! A deschis o fabrica de nuga si caramele.
carmen79
Postat pe 29 Septembrie 2008 13:13
De la: bastiuta, la data 2008-10-23 14:57:37Unei tiganci ii vine sorocul sa nasca in strada. Nu mai are timp sa ajunga la spital asa k il roaga pe politist s-o faca pe moasa. Acesta refuza inital dar la insistentele tigancii acepta sa incerce s-o ajute.
In burta in timpul asta cei 2 gemeni se preagteau sa iasa, scoate primul capul si se intoarce spre fate-su : Bai hai prin fata ca pe aici sunt gabori!


dianatone
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:58
O femeie de 150kg se duce la ginecolog,se aseaza pe scaun...vine doctorul,se uita,se uita si nedumerit spune:
-D-na scumpa,macar sa scapati un pic de aer..ca sa stiu de unde incep!
dianatone
Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:02
Pacienta si doctorul la o discutie inainte de o interventie de liposuctie abdominala:
-D-na draga,ce tatuaj frumos aveti...!

-Da,multumesc..actiune adolescentina

-Si ce reprezinta?

-Un delfin mic si dragalas...

-Dar bine d-na scumpa,nu v-ati gandit ca va creste si va arata ca o BALENA?!?
dianatone
Postat pe 11 Noiembrie 2008 00:12
- De ce ai furat maºina asta?
- Mã gîndeam cã nu are stãpîn.
- De ce?
- Maºina stãtea la poarta cimitirului.
fiorelo
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:29
**** Soþul ajunge în zori acasã. Nevasta îl întreabã, cu ton de ceartã:
- Unde ai fost toatã noaptea?
- Închipuie-þi, dragã, chiar cînd sã plec acasã, secretara cea nouã mi-a adus o cafea ºi mi-a zîmbit provocator. Cînd a pus cafeaua pe masã, i s-a deschis bluza ºi nu m-am putut abþine sã o sãrut pe gît, la care ea a devenit sãlbaticã ºi ne-am pierdut amîndoi capul. În final, am ajuns la ea acasã ºi am fãcut dragoste nebunã toatã noaptea.
- Minþi! Pun pariu cã iar ai încercat sã-þi instalezi rahatul ãla de Windows.


**** Se duce unul sã cumpere þigãri. Ia pachetul ºi citeºte: "tutunul cauzeazã impotenþã". Speriat, îi zice vînzãtoarei:
- Nu vã supãraþi, din alea cu cancer nu mai aveþi?


**** Dacã o pocneºti, se cheamã maltratarea soþiei. Dacã te pocneºte ea, e autoapãrare.
Dacã iei o decizie fãrã sã o întrebi, eºti nesimþit. Dacã ea ia o decizie fãrã sã te consulte, e femeie emancipatã.
Dacã-i ceri sã facã ceva ce nu-i place, e dominare masculinã. Daca te roagã ea, îþi face o favoare.
Dacã apreciezi formele unei femei ºi lenjeria sumarã, eºti pervers. Dacã nu, esti homo.
Dacã-i oferi flori, urmãreºti ceva. Dacã nu, eºti fraier.
Dacã eºti mîndru de realizãrile tale, eºti plin de tine. Dacã nu, eºti lipsit de ambiþie.
Dacã o doare capul, e obositã. Dacã te doare pe tine, n-o mai iubeºti.
Dacã vrei sã faci dragoste prea des, eºti obsedat. Dacã nu, ai pe altcineva.
De aceea bãrbaþii mor mai repede decît femeile.
fiorelo
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:32
Douã blonde stau de vorbã:
- ªtii, ieri mi-am fãcut testul de sarcinã!
Cealaltã, foarte curioasã:
- ªi au fost grele întrebãrile?
fiorelo
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:37
Un tip firav stãtea într-un bar cu o bere în faþã. Apare un ºmecher, îi dã douã palme, îi ia berea ºi o dã pe gît. Ãsta firav începe sã plîngã, sã se tãvãleascã pe jos.
- Ce ai, mã? Plîngi pentru o bere, aºa bãrbat eºti tu?
- Cum sã nu plîng? De dimineaþã m-a pãrãsit nevasta, mi-a golit contul din bancã ºi mi-a luat tot din casã. Dupã-amiazã îmi pierd slujba, încerc sã mã arunc în faþa trenului, dar o ia pe altã linie, încerc sã mã spînzur ºi se rupe funia, încerc sã mã împuºc ºi se blocheazã pistolul. Cu ultimii bani, îmi cumpãr o bere, torn otravã în ea ºi vii tu ºi o bei...
fiorelo
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:38
Un om în deºert vede o fîntînã ºi strigã:
- Apã, apã, apããããããã!
Imediat iese unu' din fîntînã ºi zice:
- Unde, unde?
umblataprinlume
Postat pe 24 Martie 2009 15:16
la scoala bula invata despre teorie si practica...dar nu ntelege prea bine si merge acasa la tata-su sa-i explice.tatal cand aude il ia si se duc la mama.
tatal:femeie daca ti-ar da unul 100euro i-ai face sex oral?
mama:hai ma ca nu i-as face...cum asa ceva?
tatal:zi tu aici ca il ajutam pe copil la scoala!
mama:pai daca asa sta treaba bine...da...as face.
Tatal il ia pe bula si merg la sora-sa
tatal: na tu fata lui tata..daca ti-ar da unu 100 euro sa-i faci sex oral ai face?
fata:nu tata,doamne,cum asa ?
tatal:hai tu zi ca il ajutam pe frate-tu la scoala
fata:pai da asa face.
Merg cei 2 si la bunica si exact acelasi raspuns.bula nelamurit in intreaba pe tata-su:
bula:pai si eu ce trebe sa inteleg ca tot nu stiu
tatal:pai uite ma bula...TEORETIC noi ar trebui sa avem in casa 300euro dar PRACTIC avem 3c...ve(parasute)
rilury
Postat pe 24 Martie 2009 15:34
De ce au miresele rochii albe? Ca sa se asorteze cu electocasnicele!
Si cand te gandesti ca sint femeie....
kharma_healthy
Postat pe 24 Martie 2009 15:38
Vine Ion la Gheorghe si il intreaba:
- Cum poate vaca ta sa dea cate 100 litri de lapte pe zi?
Gheorghe:
- E simplu. Totul depinde de amabilitate. Ma apropii de ea si o intreb: "Ce avem astazi, lapte sau carne?"
i_larisa
Postat pe 24 Martie 2009 15:44
O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba:
- Va log, aveti iepulasi dlagalasi?
Inima vanzatorului se topeste brusc. Se aseaza pe vine langa fetita, si o intreaba:
- Vlei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo?
Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta.
- Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale e.
i_larisa
Postat pe 24 Martie 2009 15:49
Inmormantarea unui cardiolog...
Toate erau in forma de inima: florile, coroanele, jerbele, groapa, sicriul. Cand sa bage mortul in groapa, un tip din multime incepe sa rada in hohote. Preotul se opreste din cantat si il intreaba:
- Bine domnule, acum te-a gasit si pe dumneata rasul, tocmai in acest moment?
Tipul ii raspunde:
- Nu va suparati dar ma gandeam la propria mea inmormantare, pentru ca eu sunt ginecolog
i_larisa
Postat pe 24 Martie 2009 15:51
In creierul unui barbat se naste un neuron. Se uita in jur... pustiu si intunecat. "Iuuu-huuuu", striga. Nici un raspuns. "Iuuu-huuuu, e cineva?" Nimic. La un moment dat, din intuneric apare alt neuron: "Ce dracu faci aici singur? Hai jos, ca acolo suntem toti!
i_larisa
Postat pe 24 Martie 2009 15:53
Ce sunt parintii tai Bula?
Mama e gladiatoare si tata procuror!
- Cum asa?
- Pai mama vinde gladiole si tata le procura!
i_larisa
Postat pe 24 Martie 2009 15:55
In mijlocul desertului un om canta dumnezeieste din vioara. Un leu se apropie ii da tarcoale cantaretului si se aseaza la cativa pasi de el miscandu-si capul in ritmul muzicii. Mai vin doi lei si se aseaza si ei langa cantaret. Dupa inca ceva timp vine un al patrulea leu care il mananca pe cantaretul nostru. Pe o craca in apropiere doi vulturi fac conversatie:
- Ti-am spus eu ca daca vine surdul s-a zis cu muzica....
i_larisa
Postat pe 24 Martie 2009 16:05
De la: larisa, la data 2009-03-24 15:53:53In creierul unui barbat se naste un neuron. Se uita in jur... pustiu si intunecat. "Iuuu-huuuu", striga. Nici un raspuns. "Iuuu-huuuu, e cineva?" Nimic. La un moment dat, din intuneric apare alt neuron: "Ce dracu faci aici singur? Hai jos, ca acolo suntem toti!
elisa26
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:21
Spermatozoidul sef catre secunzi:
-Bai, voi mergeti in dreapta, voi ceilalti in stanga si noi mergem inainte!Ataacati!!
Peste 1 minut:
-Retragereea, am fost dati in gat!!
ramo_darkgirl
Postat pe 19 Mai 2009 12:55
De la: larisa, la data 2009-03-24 15:53:53In creierul unui barbat se naste un neuron. Se uita in jur... pustiu si intunecat. "Iuuu-huuuu", striga. Nici un raspuns. "Iuuu-huuuu, e cineva?" Nimic. La un moment dat, din intuneric apare alt neuron: "Ce dracu faci aici singur? Hai jos, ca acolo suntem toti!
Irulan
Postat pe 25 Mai 2009 16:20
O camera in Rai


Intr-o zi,un om a ajuns in Rai,asa cum se intampla adesea.La sosire,a fost intampinat de un grup de ingeri si i-au fost prezentate toate minunile Raiului.In cursul plimbarii,omul a observat ca exista o camera pe langa care ingerii pluteau iute de fiecare data cand ajungeau la ea.
-Ce este in camera aceasta ?a intrebat omul.
Ingerii s-au uitat unul la altul ca si cum s-ar fi temut de intrebare.In cele din urma ,unul dintre ei a facut un pas inainte si a spus cu blandete :
-Nu avem voie sa te impiedicam sa intri, da, te rog,crede-ne,nu vrei sa intri acolo.
Omul incepu sa se gandeasca la ce s-ar fi putut gasi in acea camera.Ce ar fi putut fi atat de oribil,incat ingerii ar fi vrut sa ascunda?Omul stia ca,probabil,ar fi trebuit sa ii asculte pe acestia,dar ii era greu sa reziste tentatiei.
“Pana la urma,”se gandi acesta,”sunt doar un om”.
Mergand incet spre incapere ,omul se simti cuprins de spaima si se intreba ce grozavii ar fi putut sa iasa la iveala.Dar, de fapt ,camera era plina din cele mai frumoase lucruri din cate ti-ai fi putut imagina:o casa minunata,lucruri dragute,intelepciune,o familie fericita,prieteni iubitori si bogatii nemasurate.
Cu ochii mariti de uimire ,omul se intoarse catre ingeri.
-Dar de ce nu ati vrut sa intru?Camera este plina cu cele mai frumoase lucruri din cate am vazut vreodata!
Ingerii schimbara priviri intristate intre ei,apoi se uitara iar la om.
-Acestea sunt toate lucrurile pe care ar fi trebuit sa le ai pe pamant,dar nu ai crezut niciodata ca le-ai putea avea.
enemgabriel
Postat pe 25 Mai 2009 16:22
Starlove
Postat pe 29 Mai 2009 22:06
Starlove
Postat pe 29 Mai 2009 22:11
Iliescu se intalneste cu Bush ca intre sefi de state. Din una din alta ajung sa vorbeasca de pregatirea soldatilor lor.
Bush: - Eu ma mandresc cu soldatii mei; ei mai intai gandesc si apoi executa.
Iliescu: - Si eu ma mandresc cu ai mei da ei mai intai executa si apoi gandesc.
- Pai hai sa-i punem la incercare; ne alegem fiecare cate unul si vedem de ce sunt in stare.
- Foarte bine.
- Mike, vino aici si da-i o palma lui Iliescu.
Sta asta se gandeste, pana la urma spune:
- Nu pot sefu`; e presedinte, e la noi in vizita, nu pot
Iliescu: - Da imi place, da hai sa vezi si tu acum. Gheorghe, vino ma incoa`.
- Sa traiti; ordonati!
- Da-i o palma lui Bush!
Asta se conformeaza, si ii trage una de mai sa cada pe jos.
Bush: - Bravo ma, da acum la ce se gandeste?
Iliescu: - La ce te gandesti ma?
- Pai ma gandeam ca la palma aia mai mergeau doi pumni...
_dulcik_
Postat pe 15 Iunie 2009 23:52
Un roman, ajuns in Franta, isi ia "petit dejuner"-ul
(cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un
francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza
langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda
acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea.
Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?"
Romanul:
- Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind,zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite?" continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.
_dulcik_
Postat pe 15 Iunie 2009 23:52
O blonda superba se duce la manastire si cere insistent sa vorbeasca cu maica stareta.
- Ce e, fata mea?
- Maica stareta, trebuie sa ma ajuti. Am pacatuit foarte tare si vreau ca Dumnezeu sa-mi ierte pacatele. Ce sa fac?
- Dar ce s-a intamplat, fata mea?
- Maica sterata, m-au violat 40 de barbati trei zile in sir. Ce sa fac ca sa-mi ierte Dumnezeu pacatele?
- Fata mea, du-te acasa si bea zeama de la 40 de lamai 3 zile si apoi intoarce-te la mine.
- Bine, maica stareta. Iti multumesc foarte mult!
Pleaca blonda, bea zeama de la 40 de lamai 3 zile consecutiv si se intoarce la manastire.
- Maica stareta, am facut ce mi-ai spus. Mi-a iertat Dumnezeu pacatele?
- Pacatele nu stiu daca ti le-a iertat, dar macar ti-a disparut ranjetul de satisfactie!
_dulcik_
Postat pe 15 Iunie 2009 23:54
Doctorul american spune: "La noi in America medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unul, il transplantam la altul si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!"
Doctorul german raspunde: "E nimica toata, la noi in Germania scoatem un plaman de la unul, il transplantam la altul si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!"
Doctorul rus spune: "Nici asta nu-i mare scofala, la noi in Rusia scoatem 1/2 de inima de la unul, o transplantam la altul si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!"
Se scoala doctorul roman si raspunde: "N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi: la noi in Romania am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus ministru de finante si acum toti isi cauta de lucru".
R0ro
Postat pe 17 Iunie 2009 12:55
doi moldoveni in vizita prin amsterdam, ajung si in cartierul rosu. mai inghiontindu-se, mai rushinandu-se, zic ei sa incerce si ciudateniile alea expuse goale in vitrine.
intra ion si se intoarce dupa juma' de ora.
- cum a fost bre?
- n-a fost rau, da' tot mai buna-i nevasta-mea.
intra si al doilea, se intoarce si el:
- ei?
- aveai dreptate, tot mai buna-i nevasta-ta
euLaura
Postat pe 4 Iulie 2009 19:53
În avion, un domn ºi o fetiþã. Domnul zice:
- Ce-ar fi sã stãm de vorbã? Se pare cã timpul trece mai repede conversând.
- Bine, zice fetiþa închizând cartea pe care abia o deschisese. Despre ce aþi dori sã vorbim?
- Pãi, zice domnul, o temã interesantã ar fi despre fizica atomicã, nu crezi? si surâde superior.
- De acord, dar întâi vreau sã vã întreb ceva: O vacã, un cal ºi o oaie mãnâncã acelaºi lucru - iarba, dar oaia excretã niºte biluþe, vaca o plãcintã iar calul niºte mingi uscate. Cum vã explicaþi fenomenul?
- Habar n-am, zice domnul, minunându-se de inteligenþa fetiþei.
- Atunci cum vreþi sã vorbim de fizica atomicã dacã nici despre kkt nu ºtiþi nimic???
euLaura
Postat pe 4 Iulie 2009 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Banc cu Manole 25 De la: MAMAITA 30 Ianuarie 2012 10:22
Pnatofi de crocodil 2 De la: kudika_3642 18 Martie 2012 06:38
LA REVEDERE DRAGI PRIETENI 279 De la: vitamina_c 23 Decembrie 2010 14:41
Gemantanul! 309 De la: IrisDenisse 4 Iulie 2012 22:19
Bancuri cu blonde 11 De la: Fulg-de-nea 20 Septembrie 2013 19:39